Amityville: Probuzení

David Lazan

Kostýmy:

Mairi Chisholm
  • Yoshitsune

Na filmu je super, že se v první polovině ani nebere vážně, dokonce si film dělá ze sebe legraci, místy je profláklé strašení, otevírání dveří, otevírání oken a otevírání úst, v tom baráku se furt musí něco otevírat ! Je však škoda, že režisér musel ject, podle zavedených pravidel, protože taková matka, byla rozhodně super, připomínala mi tu lacinou chůvičku z filmu Přichází Satan!, zdejší máma taky ráda koketuje ze zlem a její fanatický pohled, byl bravůrní. Ale jinak nic velkého, jedny proleželý záda, pár much, brácha kostlivec a dvakrát mrtvý pes.......ohh pardon, dvakrát chcíplí pes. Co však rozhodně stojí za to, je soundtrack, který aspoň dává filmu nějakou tu atmosféru. Jinak sem měl opravdu pocit, že režisér si z toho dělá prdel. Inu i Franck nemůže, furt točit horory, o šíleném hobitovi a musí si natočit, nějaký ten sranec, aby se pak zase mohl, vytáhnout s nějakou tou čvachtavou řezničinou.(29.9.2017)

Probuzení mě neočekávaně neuspalo... a po dlouhé době zase jeden z těch kvalitnějších snímků a pokračování, které stojí za to vidět. Ano, snímek sice místy pokulhává, ale to mu prominu. Jen přemýšlím, kdo byl vlastně víc posedlý, jestli ten kluk nebo jeho máma, která asi něco musela smažit ve sklepě, protože vypadala jako fetka :-D Takže moje spokojenost vyvrcholila se závěrem filmu, který stál za ten čas u televize. 75%(30.12.2017)

• Havaj8

Tomuhle se říká absolutní klasika jako přes kopírák. S tím rozdílem, že v roli prostředníka toho zla byl brácha v kómatu. Trošku děsivý. Těch kvalitních lekaček tam bylo maximálně pět, ale povedly se. To už se nedá říct o zbytku filmu. Bylo to suchý, relativně předvídatelný, konec obyčejnej. Celý to bylo postavený na hlavu i tím, že matka o tom všem vlastně věděla a s tím do toho i šla. Největším kladem byla Bella Thorne, která i přes její rockovo/metalovej vzhled byla super sexy.(8.10.2017)

• silentname

"Amityville: The Awakening" Ani neviem čo som vlastne od tohto filmu čakal, ale postupne sa to menilo na katastrofu obludných rozmerov. Už len fakt, že sa vydanie filmu neustále posúvalo a nič nešlo podľa predstáv mohlo dať človeku aspoň nejaký náznak toho o čo pôjde, no realita siaha hlboko pod tieto očakávania. Kde s týmto filmom začnem? Skúsim povedať aspoň pár pozitív? Možno hudba je celkom okey a Jennifer Morrison je dobrá, no dokopy nemám pocit, že by sa ju film rozhodol nejako poriadne využiť a spracovať ju ako poriadnu postavu. Je fajn, že rolu Jamesa dali Cameronovi Monaghanovi, no popravde poviem, že keby predviedol viac svojho talentu, ktorý ukázal v sérii "Gotham", tak by to mohlo byť aspoň trochu desivejšie, no nič také sa nekoná. Takže aj dobre zvolené obsadenie je absolútne nevyužité v možnosti, ktoré mohli niečo otvoriť. Okey, teraz poďme na negatíva, lebo úprimne, je tu toho viac než dosť. V prvom rade naša hlavná hrdinka je hororový stereotyp až to bolí. Videli sme túto postavu milónkrát a nikdy nepriniesie do toho nič nové. Plus to musí byť aj krásna tínedžerka, lebo to presne teraz horory potrebujú. Jej matka je absolútne strašná a neviem či vlastného syna pripútaného na lôžko nechce v skutočnosti miestami pretiahnuť. Jej reakcie sú strašné, herecký výkon je otrasný a okrem toho v záverečnej tretine odhalí tak príšerný zvrat, že je treba ho povedať. takže pre všetkých prichádza varovanie: *SPOILER ALERT - Matka kúpila ten dom práve preto, že vedela o červenej izbe a verila, že keď Boh nepomohol ich synovi cez modlitby, tak mu pomôže diabol. *SPOILER END*. Celý film to spraví zo zlého na absolútne príšerný. Potom je tu Thomas Mann ako spolužiak, ktorý chce Belle asi zbaliť, alebo ja neviem a chce jej pomôcť, no nevie absolútne dať svojej postave potrebný šarm a charakter. Nefunguje to. Vizuálne to neprináša nové absolútne nič, straší nás to hlavne skákačkami, ktoré nefungujú a realita je taká, že napriek tomu, že tento film sa snaží byť jediný skutočným pokračovaním, ktoré žije vo svete, kde všetko ostatné sú len filmy, tak zlyháva na plnej čiare. Myslím si, že film "The Amityville Horror" z roku 2005, ktorému tento film doslova musí kopnúť do zadku má viac atmosféry a priniesol niečo zaujímavajšie, než všetko, čo sa dostalo sem. Jediné nad čím momentálne musím premýšľať je fakt, čo je reálne horší film. Toto, alebo "Resident Evil: The Final Chapter". Hodnotenie: F(8.10.2017)

• *CARNIFEX*

Absolútne ma neprekvapuje, že to takto dopadlo. V prospech "Francka Khalfouna" nehovorí nič, čo by ma malo presvedčiť o tom, že zvládne tak náročný hororový subžáner, ako je ducharina. Už v prípade snímkov "Maniac", či "P2" potvrdil svoju priemernosť (respektíve lepší priemer). Pracovať s atmosférou, ponúknuť divákovi "strach", ktorý je doslova alfou a omegou tohto subžánru je jedna vec, no gore či bežné napätie z akčnej scény, respektíve k schyľovaniu sa mordovačky, úplne niečo iné. Preto mnohých divákov či fanúšikov žánru uspokojil už spomínaný "Maniac". Ten snímok nemal s napätím takmer nič spoločné, pričom ani originalita vraždenia nebola nijak prevratná, aj keď musím priznať, že pohľad prvej osoby bol proste skvostnou lahôdkou! V tomto subžánri, je to však úplne o niečom inom. Tu divák ihneď zistí s kým má dočinenia, aký zručný je samotný režisér, ako dokáže narábať s jeho pocitmi. Ja sa nesťažujem (!!), nie je to žiadna tragédia. Je to solídne natočené, jedna scéna vyslovene skvostná, celkom dobrá hudba ako podmas, no toto je skrátka málo ...(6.10.2017)

• - Pri otváracom víkende v USA bol film premietaný v desiatich kinách a zarobil len 742 dolárov. (Marceloo)