Amityville: Probuzení

Franck Khalfoun

Steven Poster

Rob
  • corpsy

Nechcem sa stále opakovať, stále písať to isté. Vedia to mnohí, počujú to stále tí istí. Ale ináč sa nedá. Horor ( samozrejme ten drsný, vynechajme jemnejšiu stránku, ako sú napríklad GHOSTBUSTERS, GREMLINS, GOOSEBUMPS či THE MONSTER SQUAD ) je žáner, ktorý má vyvolávať strach, zdesenie, pripraviť divákovi ( aspoň tú noc po projekcii ) nočné mory a podlomiť jeho odvahu v temných kútoch vlastného bejváku. Preto nepochopím, prečo sa producenti rozhodli pre zostrih určený pre prvý stupeň základných škôl, pričom snímok bol v hiatuse pekné dva roky, čiže dosť dlhá doba na to, aby sa z ničoho dalo vytrieskať aspoň niečo pre dospelých divákov. Nieje to film zlý, je len proste mimo toho, čím byť mohol. A keď si niekto myslí, že pre dobre zarábajúci horor je najlepšia skupina mladistvých ( pod 15 rokov ), tak sa ohliadnite, ako to spravil ( a zarobil ) megahit menom TO.(10.10.2017)

Amityvillský barák už je také řádně přežvýkané téma, takže od nejnovějšího zpracování jsem žádné zázraky nečekal. A také žádné nepřišly. Ale i tak se jedná o celkem solidní strašení podle všech pravidel, které místy dokáže zaujmout atmosférou, jednou slušnou lekačkou a fajn záporákem. Sedělo mi obsazení plné celkem osvědčených tváří, kterým překvapivě panuje tam nejméně okoukaná Bella Thorne. Spokojenost, ale humbuk, který se kolem toho nadělal, ten moc nechápu. 65%(14.10.2017)

• PavelVanekArt

Jestli je něco v horroru předpokladem k záhubě, tak je to duchařina na téma Amityville. Název nemusí někomu nic říkat, ale když řeknu 3:15: Zemřeš? Tak jsme doma. A tohle je přesně na to samý téma. Bella, její dvojče James a malá sestra Juliet se se svou matkou přestěhují do nového domu. Hlavním důvodem je, že potřebují ušetřit peníze, aby mohli pro Jamese, který je v kómatu, zaplatit nákladnou zdravotní péči. Zkrátka jsou v situaci, kdy si příliš vybírat nemohou a dům Amityville jim po všech stránkách vyhovuje. Navíc James nejen nečekaně nabyde vědomí, ale začne se zázračně uzdravovat. V domě se začnou dít i další nadpřirozené jevy a Bella začne matku podezřívat, že jim o jejich novém domově neřekla úplně všechno. Dozvídá se, že žijí v nechvalně známém domě Amityville, o kterém se už několik desetiletí vypráví děsivé a krvavé historky. Popis filmu jsem musel zkrátit a upravit, protože lhal. Prý boj o přežití. Jedinej, kdo bojoval o přežití, jsem byl já, protože to bylo doopravdy o život. Nechápu jednu věc: To se na ten film nikdo nedíval než ho al do kin? Tohle já natočit a pustit do kin, tak se raději zabiju. Ne, ruku na srdce. Tohle bylo úplně mimo. Jak bububu scény, tak digitální efekty, tak scény, které měly chytnout za srdéčko. Za konečník tak maximálně. Hloupý film s hloupými lidmi s hloupým strašením. Nedokázal jsem najít ani jednu scénu, kde bych nepřevracel oči. A našel! Hlavní představitelka je sexy a dá se na ni dívat, proto jsem se těšil na každou noc, která ve filmu byla. Kvůli strašení? Kdepak… Je to špatný film a zlý horror. Pokud z letoška něco, tak raději AnálBellu. Tady 1* za sexy ženu 1* a.k.a 15%(6.11.2017)

Treba povedať, že Amityville:Prebudenie malo svoje muchy. Doslova. James v pozícii príiš podobnej tej z Hrôze v Connecticut 2, muška jenom zlatá ako z Exorcistu, v niektorých momentoch pripomína James bytosti z Pádu do tmy. Avšak kopírovanie týchto nápadov režisér zapracoval relatívne citlivo, čiže v konečnom dôsledku dostanú fanúšikovia hororu celkom zaujímavý príbeh, ktorý Vás síce nevystraší no na druhej strane ani úplne nesklame. Na obranu tak vysokého hodnotenia v porovnaní s priemerom užívateľov čsfd musím povedať, že pred týmto filmom som pozeral Pobrežnú hliadku, takže chýbalo málo k tomu aby som Prebudenie v Amytiville nevypeckoval piatimi hviezdami, pretože po baywatchovom zúfalstve bolo ďalšie spracovanie točiace sa okolo domu v Amytiville balzamom na dušu. Lenže v porovnaní s pobrežnou hliadkou vyzerajú aj Babovřesky ako dielo génia, nie Trosky...či Trošku? Už sa mi to pletie. 75%(13.10.2017)

Neřekl bych úplně, že je nový Amityville dobrý film, ale upřímně - po těch obstrukcích ze strany distributora, kdy bylo datum premiéry odloženo postupně snad o tři roky, jsem očekával úplně toxickou srágoru. Takže jsem vlastně ve výsledku příjemně překvapen, byť je Khalfounova novinka po všech stránkách přinejlepším průměr.(6.10.2017)

• - Pri otváracom víkende v USA bol film premietaný v desiatich kinách a zarobil len 742 dolárov. (Marceloo)