Amityville: Probuzení

• USA Amityville: The Awakening (více)

Bella, její dvojče James a malá sestra Juliet se se svou matkou přestěhují do nového domu. Hlavním důvodem je, že potřebují ušetřit peníze, aby mohli pro Jamese, který je v kómatu, zaplatit nákladnou zdravotní péči. Zkrátka jsou v situaci, kdy si příliš vybírat nemohou a dům Amityville jim po všech stránkách vyhovuje. Navíc James nejen nečekaně nabyde vědomí, ale začne se zázračně uzdravovat. Bohužel to je pro obyvatele domu pravděpodobně poslední dobrá zpráva. Jejich radost totiž netrvá dlouho. V domě se začnou dít i další nadpřirozené jevy a ty už nejsou tak radostné. Spíše děsivé. Bella začne matku podezřívat, že jim o jejich novém domově neřekla úplně všechno. A její tušení se brzy potvrzuje. Dozvídá se, že žijí v nechvalně známém domě Amityville, o kterém se už několik desetiletí vypráví děsivé a krvavé historky. Nyní se potvrzuje, že to nejsou pouhé legendy. Boj o přežití v domě plném zla právě začíná. (CinemArt)

helraiser

Další v řadě ne příliš povedených dílů stále více skomírající série. Tento díl se bohužel až na pár okamžiků drží kvalitou u toho horšího z této série. Na první dva díly to nemá ani náhodou, sem tam se sice objeví náznak jakžtak nějaké atmosféry, ale to je tak nějak vše. Bohužel se opět jedná o podprůměr, ale to jsme si u této série tak nějak už zvykli takže se žádné překvapení nekoná. Tato série už zřejmě druhý dech nikdy nechytne. ()

Likan7

Tohle překvapivě funguje. Neříkám, že to je nějak světový horror, o kterém se bude dlouho mluvit. Je to duchařina s dobrým finále a celkem ok atmosférou. Na druhou stranu je to tou průměrností a monotónností odsouzený k absolutní zbytečnosti. Proč se točí další a další Amityville? Tahle série je totálně, ale totálně vymačkaná a nezbývá nic, co by mohla nabídnout. ()

Scraffy

Film sa od začiatku hrá na strašne vážny horor no nejde mu to ani z ďaleka. Tie prestrihy na to, ako hlavná herečka leží v posteli, len v spodnom prádle sú celkom sranda. Tvorcovia si asi uvedomovali, že len tým chalanom skrúteným ako paragraf nezaujmu a musia tam dať aj nenápadne veľa scén v spodnom prádle. Odkedy sa ten chalan postavil z postele, tak začala komédia. Pomerne dosť som sa bavil. Napríklad pri tom, že ako ide hore schodmi, zastaví a prebije si brokovnicu a pri tom sa tvári ako Arnie pri Terminátorovi! Je to strašná slabota.. Ostatne ako aj celá táto séria. Jediná dobrá časť bola tá úplne prvá z roku 1979. Neskôr to išlo už len dole vodou. ()

Miagy

V slušnej ponuke hororov tohto roka sa Amityville stráca ako ihla v kope sena. Túto ihlu ale hľadať ani nemusíte.... ()

chlebo

Aj keď miestne hororyhodnotiace autority, na čele so samozvaným hororovým králom, velekokotom Psychorom hodili posledný Amityville bez váhania do hajzlu, dovolím si len tak zľahka a ako vždy veľmi slušne a bez zbytočných invenktív oponovať. Ono totiž ďalšie Amityvilské bububu neprináša fakt zhola nič nového, ale to ti po tretej dávke neprinesie ani najkvalitnejší herák, ale ten zážitok sa ti bude páčiť stále, že Psychor? Za seba môžem povedať, že keď s nulovým očakávaním otvoríte lahváč, tak anorektická dcérka, psychotická mama a retardovaný šulin vás na tú hodinku pobavia. Na dôvažok, pre fritzlovsko-priklopilovské typy, nájdete v poslednom Amityville okrem iného aj fakticky roztomilé cca 7 ročné potešenie. Za tie hejty tu si jednu prihodím. ()

GameboyNES

Nuda o ničem, bez nějaké atmosféry,žadný lekačky, strašání, bez krve, navíc ten transvestit Bell Torna, je hnusná jak prdel Ernesta Borghaina,. Prostě jen sterilní film o rodinných citečkách pro téén pipiny. Jednu slabou za Jennifer, bo mám pro ni slabost už od 12. let :) ()

Knor

Amityvillský dům plný ďábelského zla je už dost vyčerpaný téma a přesto ho chtějí pořád ždímat i když už vlastně není čím překvapit. Po posednutých hodinách, lampách, domech pro panenky, zrcadlech atd. se tady vrací k začátkům přímo do Amityvillského domu, kde zlo stále dříme a čeká na nové obyvatele, což je podle mého mnohem lepší. Bella Thorne i J.J. Leigh jsou výborný,atmosféra je v rámci možností uspokojivá, ale když už asi po 15. sledujete to samý dokola, tak nějakej strach nebo napětí nemůže úplně fungovat ať se snažíte sebevíc. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Slušná atmosféra, ale jinak ničim originální, zajímavé a všechno takové "jednoduché". Hvězda navíc za "mrazivého", postiženého bratra a Bellu v kalhotkách! ()

LadyD

Celkem slibný začátek, ale konec nic moc. V podstatě se tam nic nedělo. Jsem ráda, že jsem nešla do kina, nechtělo by se mi za TOHLE vyhazovat peníze. ()

iN

Sérii Amityville jsem dlouho neviděl, tak jsem si řekl, že to zkusím s nejnovějším dílem. Ale byla to chyba! I přes jiné přednosti Belly Thorne jsem jí její gótické dvojče Jamese v kómatu nevěřil, navíc lekat se tam nebylo čeho - Jamese s vykulenýma očima v plastově vypadajícím líčení? Navíc kamera a zvuk/hudba mi připomínaly spíš Krajní meze.. Před týdnem jsem znovu viděl The Conjuring + Annabelle a těmto filmům se prostě Amityville nemůže rovnat. Jediné plus tohoto filmu je jeho krátká stopáž. ()

waltosin

Bez nějakého překvapení nebo napádu a i zrovna lekačky byly takové nic moc, kde byste si řekli to jsem fakt nečekal to jsem bohužel nezažil. Závěr prokouklý ničím nezajímavý a rychle ukončený jako všichni žili štastne se smrtí. :D. 35% ()

maverick080

Je pravda, ze toto dielo (inak mojej oblubenej hororovej klasiky) je v niekolkych ohladoch naozaj spackane ci uz to bude hercami alebo scenarom, ale tomuto sa jednoducho neda dat nizsie hodnotenie. Je pravda, ze hororu je v tom velmi malo a je to bez nejakej atmosfery alebo napatia, ale ja som s tym aj celkom spokokny a nebyt uplne debilneho konca, dal by som aj 3. ()

WeeLass

Co tohle mělo znamenat? Absolutně nechápu, jakou magií se to dostalo do kin. Vzhledem k několika přesunům data premiéry to vzbudilo určitá očekávání o tom, co pro nás režiséři chystají, nebo minimálně horor na jisté úrovni. Film ale nenabízí skoro nic a vypadá ultra-levně. Nulové napětí, nulová akce, amatérské triky. Jediná pozitivní věc na celém filmu je celkem obstojný herecký výkon Belly Thorne, za který dávám jednu hvězdičku. ()

jkpj22

Strašně předvídatelný film s jednou dobrou lekačkou, nezaslouží si lepší hodnocení než dvě hvězdy, čekal jsem rozhodně víc...... ()

honzic

Opět pouze průměr, navíc nudnější verze než ty předchozí. Začínají ty Amityville horory být klišoidní až kýčovité. Zde ještě aspoň něco stálo za to. Hodnocení: 45 % ()