Amityville: Probuzení

• USA Amityville: The Awakening (více)

Bella, její dvojče James a malá sestra Juliet se se svou matkou přestěhují do nového domu. Hlavním důvodem je, že potřebují ušetřit peníze, aby mohli pro Jamese, který je v kómatu, zaplatit nákladnou zdravotní péči. Zkrátka jsou v situaci, kdy si příliš vybírat nemohou a dům Amityville jim po všech stránkách vyhovuje. Navíc James nejen nečekaně nabyde vědomí, ale začne se zázračně uzdravovat. Bohužel to je pro obyvatele domu pravděpodobně poslední dobrá zpráva. Jejich radost totiž netrvá dlouho. V domě se začnou dít i další nadpřirozené jevy a ty už nejsou tak radostné. Spíše děsivé. Bella začne matku podezřívat, že jim o jejich novém domově neřekla úplně všechno. A její tušení se brzy potvrzuje. Dozvídá se, že žijí v nechvalně známém domě Amityville, o kterém se už několik desetiletí vypráví děsivé a krvavé historky. Nyní se potvrzuje, že to nejsou pouhé legendy. Boj o přežití v domě plném zla právě začíná. (CinemArt)

korbitch22

V době, kdy se do kin dostávají filmy jako Conjuring, Lights Out nebo nové It nemůžete snad ani takový zbytečný, nudný a primitivní brak myslet jako tvůrce vážně. Každý ocas si myslí, že může točit duchařský či démonský horor a že se atmosféra udělám třema lekačkama, temnou hudbou a strašidelnou storkou o podvném a prokletém domečku a že když se to všechno pojmenuje jménem známe značky, půjde to samo, ne nepůjde. Khalfoun natočil jeden slušný film, jinak je to zcela unylý rutinnér a nudař. Další zbytečná sračka natočená zcela bez zápalu, bez nadšení, bez invence. Stejně na hovno jako nový Poltergeist, stejně rutinní a nudné jako Les sebevrahů. V konkurenci nadaných duchařských tvůrců jako je James Wan, Andy Muschietti a nebo David Sandberg, nemáte s takovým brakem sebemenší šanci, navíc když vám dá někdo už napsanou látku která má svojí historii a vy nemusíte nic vymýšlet, jen máte sakra natočit děsivé scény a vy na to prcáte jak na placatej kámen. Dokud budou tihle mrdkaři placení předem a nedostanou jen % z toho co film vydělá, snažit se nebudou. Každý nadšenecký dvd horor má větší naději, než tyhle předem odsouzené kino zbytečnosti. Co víc, když už jejíž předloha a několikeré zfilmování stojí za hovno. Jediný důvod film vidět je luxusní prdelka Belly Thorne v krajkovaných nasrávačkách. Trapná zívačka, 30%. ()

Arsenal83

Na Bellu Tŕňovú to je vysoko nadpriemerný film, to ona sa vyskytuje len v samých sloních výmetoch. Prihliadnuť treba aj na to, že film sa 6 alebo 7 krát odkladal, takže keď ho už konečne mohli vydať, už by to urobili aj keby tam bola prerábka Megalodona v réžii Honzíka Veselého. Takže veľké očakávania nemohli byť, strašidelná bola akurát tak tá matka, hoci to nebolo zámerom, no a ak niekto narieka, že stratil čas, tak vo filme mal predsa varovanie. Boli vo filme muchy? Boli. A na čo muchy sadajú? Tak vidíš. ()

eraserhead666

Narovinu, upřímně a bez mučení přiznám, že existoval pouze jeden jediný důvod, proč jsem chtěl film vidět. A tím je Bella Thorne. Z tohohle hlediska si není vůbec na co stěžovat. Z filmového hlediska jde fakticky o remake dvojky, což film trochu zachraňuje, protože dvojku mám ze série nejradši. Z ní si to také bere nejvíce, s několika lehkými odkazy k jedničce. Z traileru to vypadalo, že to bude klasická onanie zvukových lekaček, ty však ale k velkému překvapení a potěšení vykřikují jen v první půlce filmu, v té druhé ustupují pokusu o přiblížení se atmosféře nočnímu pochodu domem z dvojky. A právě díky druhé půlce film není nakonec zase až tak špatný, jak by se z traileru mohlo zdát. Díky vysoké příčce v sérii už film nepřichází s ničím novým, ale rozhodně nepatří mezi ty nejslabší v ní. 2.5* ()

ARI50

Kolik chybělo k odpadů málo teda ne tohle byla zbytečná snaha o film aspoň to mám za sebou a už nikdy víc. ()

luka4615

Průměrná, místy až podprůměrná "no-brain" záležitost, u níž stojí za zmínku jen dvě povedené "lekačky". Amityville: The Awakening má sice v jádru vcelku originální myšlenku spolu s neuvěřitelně sexy Bellou Thorne, nicméně ani tyto kladné atributy nezakryjí fakt, že se po většinu času jedná o nudnou změť děravého scénáře, chabých hereckých výkonů a šablonovitého, ba téměř bolestně očekávatelného vymírání postav. Škoda. ()

Morholt

Amityvillský barák už je také řádně přežvýkané téma, takže od nejnovějšího zpracování jsem žádné zázraky nečekal. A také žádné nepřišly. Ale i tak se jedná o celkem solidní strašení podle všech pravidel, které místy dokáže zaujmout atmosférou, jednou slušnou lekačkou a fajn záporákem. Sedělo mi obsazení plné celkem osvědčených tváří, kterým překvapivě panuje tam nejméně okoukaná Bella Thorne. Spokojenost, ale humbuk, který se kolem toho nadělal, ten moc nechápu. 65% ()

Lucasion

Četl jsem, že tento film měl trošku potíže vyjít na světlo. Teď vidím, že docela hodně zajímavých scén z traileru chybí. Já posílám tuhle reinkarnaci Amityville do podprůměru. Ten film nemá spád, nemá atmosféru, nemá žádné nápady a ve výsledku nemá ani smysl. Nejprve jsem si myslel, že to bude klasický případ z Amityville, ale ono ne. Musí to být natažené po čtyřiceti letech. Kdy nová rodina se přistěhuje do stejného domu, aby začalo řádění zlých duchů. Lekačky jsou bez nápadu (pokud nějaké jsou, teď si ani nevybavím) a atmosféra se rozpadá každou chvílí. Prostě nuda a zívačka. Ještěže to má bezmála hodinu a půl. Jediné co se mi líbilo, tak samotná Bella Thorne, kterou si vybavím ze seriálu Scream (2015). Má pěknej kukuč. Škoda, že nehraje v něčem kvalitnějším. Film ale stál za starou belu. (40 %) ()

malylada

Překvapivě se tento laciný kousek dostal až do kin a levná produkce jde bolestivě cítit. Zápletka je naprosto bez momentu překvapení, ale lekačky se daří dávkovat a a místy dojde i na napětí. Hlavní hrdinka je neskutečně sexy a nechutný bratr výborně do role sedí. Škoda závěru, který jsem si představoval jinak a mohl být děsivěji podán, nebýt rekonvalescence bratříčka a asi by nahánění bylo zábavnější v nechutném pokřiveném stavu. Za normálních okolností je to horor na dvě hvězdy, ale asi na mě dolehl faktor projekce, který na mě působil......5/10 ()

JohnCZ

Nepřímé spoilery! Zas tak špatné to nebylo. Pornohvězda Bella Thorne tam pobíhá spoře oděná, což je v nejvyšším pořádku a víc jsem od ní nepotřeboval, Jennifer Jason Leigh je creepy sama o sobě a zápletka okolo vegeťáka Camerona "gay jesus" Monaghana mi přišla dostatečně zajímavá, aby utáhla jinak dost fádní celkový námět, který je Amityville mytologií spíš svázán. Tvůrci se ani moc nesnaží být nějak zvlášť originální, což je trochu škoda vzhledem k tomu, jak zlomyslně si v jedné scéně kopnou do remaku původního filmu. Poslední třetina mi přišla už taková nedotažená. Zábavní kámoši ze školy se už na scéně neobjeví a konec samotný měl potenciál celý děj filmu převrátit, což se při vší škodě nestalo. ()

corpsy

Nechcem sa stále opakovať, stále písať to isté. Vedia to mnohí, počujú to stále tí istí. Ale ináč sa nedá. Horor ( samozrejme ten drsný, vynechajme jemnejšiu stránku, ako sú napríklad GHOSTBUSTERS, GREMLINS, GOOSEBUMPS či THE MONSTER SQUAD ) je žáner, ktorý má vyvolávať strach, zdesenie, pripraviť divákovi ( aspoň tú noc po projekcii ) nočné mory a podlomiť jeho odvahu v temných kútoch vlastného bejváku. Preto nepochopím, prečo sa producenti rozhodli pre zostrih určený pre prvý stupeň základných škôl, pričom snímok bol v hiatuse pekné dva roky, čiže dosť dlhá doba na to, aby sa z ničoho dalo vytrieskať aspoň niečo pre dospelých divákov. Nieje to film zlý, je len proste mimo toho, čím byť mohol. A keď si niekto myslí, že pre dobre zarábajúci horor je najlepšia skupina mladistvých ( pod 15 rokov ), tak sa ohliadnite, ako to spravil ( a zarobil ) megahit menom TO. ()

Tryskomyš

Náhodou jsem narazila na tento další Amityville film. Je dobrý. Vždy když na tento příběh narazím, tak neodolám. Zážitek, jestli se to dá tak nazvat, ještě umocňuje to, že jde o skutečný případ. Tady jsem se navíc dozvěděla, který je první z této dlouhe serie. A kupodivu jsem ho ještě neviděla. Jdu to hned napravit. Je to Horor v Amityville (1979). ()

kobejn

překvapivě kvalitní horor sequel prequel remake etc.etc. aneb jak se ze zdánlivě stokrát přežvejkanýho matroše dá ubalit ještě kvalitní brko. Solidní. Konečně bylo taky dobrý to, že se v tom filmu našel někdo, kdo ve skutečnosti znal Amityville horor, konečně horor, kerej z nás nedělal totální blbce. ()

kaylin

„Amityville: Probuzení“ je v konečném důsledku ale hodně průměrný snímek a v rámci série dle mého nic nového. Jsou zde nadhozeny zajímavé vztahy v rodině, ale nic nevede k jejich naplnění, respektive zdůraznění nějaké smysluplnosti pro zápletku. Postava Jamese je na první pohled odpudivá, což mi z hlediska castingu i mejkapu herce přijde hloupé a zbytečně účelné. Ženské hrdinky to lehce zachraňují. ()

stration

Úplně bezpohlavní a zbytečný přírůstek do Amityvillského a duchařského univerza. Nuda bez invence. Bella si zaslouží jednu hvězdu navíc, ale víc ani ň. Doporučuju pouze skalním fandům série, osobám posedlých po duchařských filmech a osobám přímo posedlých duchem. ()

Trevor

Treba povedať, že Amityville:Prebudenie malo svoje muchy. Doslova. James v pozícii príiš podobnej tej z Hrôze v Connecticut 2, muška jenom zlatá ako z Exorcistu, v niektorých momentoch pripomína James bytosti z Pádu do tmy. Avšak kopírovanie týchto nápadov režisér zapracoval relatívne citlivo, čiže v konečnom dôsledku dostanú fanúšikovia hororu celkom zaujímavý príbeh, ktorý Vás síce nevystraší no na druhej strane ani úplne nesklame. Na obranu tak vysokého hodnotenia v porovnaní s priemerom užívateľov čsfd musím povedať, že pred týmto filmom som pozeral Pobrežnú hliadku, takže chýbalo málo k tomu aby som Prebudenie v Amytiville nevypeckoval piatimi hviezdami, pretože po baywatchovom zúfalstve bolo ďalšie spracovanie točiace sa okolo domu v Amytiville balzamom na dušu. Lenže v porovnaní s pobrežnou hliadkou vyzerajú aj Babovřesky ako dielo génia, nie Trosky...či Trošku? Už sa mi to pletie. 75% ()

Havaj8

Tomuhle se říká absolutní klasika jako přes kopírák. S tím rozdílem, že v roli prostředníka toho zla byl brácha v kómatu. Trošku děsivý. Těch kvalitních lekaček tam bylo maximálně pět, ale povedly se. To už se nedá říct o zbytku filmu. Bylo to suchý, relativně předvídatelný, konec obyčejnej. Celý to bylo postavený na hlavu i tím, že matka o tom všem vlastně věděla a s tím do toho i šla. Největším kladem byla Bella Thorne, která i přes její rockovo/metalovej vzhled byla super sexy. ()

zdenotvor

Do kina som šiel s nadšením ktoré veľmi rýchlo opadlo. Nebolo to vyslovene zlé, ale film neponúka nič nové a zaujímavé. Priemerná duchárčina. ()

M.i.k.e

spíš než probuzení se to mohlo jmenovat Nuda přichází...nový Amityville totiž není nic jiného než jen a jen prachsprostá nuda,která nemůže fungovat ani sedmileté děti.Vlastně se ani nedá říct že by to byl hloupý film,protože v rámci žánru dodržuje zajeté klišé a postupy,nicméně dělá to tak,že to nemlže bavit ani..no vlastně nikoho...20% ()