Amityville: Probuzení

• USA Amityville: The Awakening (více)

Bella, její dvojče James a malá sestra Juliet se se svou matkou přestěhují do nového domu. Hlavním důvodem je, že potřebují ušetřit peníze, aby mohli pro Jamese, který je v kómatu, zaplatit nákladnou zdravotní péči. Zkrátka jsou v situaci, kdy si příliš vybírat nemohou a dům Amityville jim po všech stránkách vyhovuje. Navíc James nejen nečekaně nabyde vědomí, ale začne se zázračně uzdravovat. Bohužel to je pro obyvatele domu pravděpodobně poslední dobrá zpráva. Jejich radost totiž netrvá dlouho. V domě se začnou dít i další nadpřirozené jevy a ty už nejsou tak radostné. Spíše děsivé. Bella začne matku podezřívat, že jim o jejich novém domově neřekla úplně všechno. A její tušení se brzy potvrzuje. Dozvídá se, že žijí v nechvalně známém domě Amityville, o kterém se už několik desetiletí vypráví děsivé a krvavé historky. Nyní se potvrzuje, že to nejsou pouhé legendy. Boj o přežití v domě plném zla právě začíná. (CinemArt)

blondboss

Sám som prekvapený tými štyroma hviezdami, ktoré som po tom všetkom, čo sa v rámci Amityville série vytvorilo, dal tomuto snímku. Každopádne ale Khalfoun natočil konečne nejaký diel, ktorý sa aspoň približoval atmosfére originálu a zároveň vniesol moderné hororové prvky do príbehu. Miestami som sa dokonca prichytil, ako si obhrýzam nechty. Už len kvôli tomu musím hviezdu pridať. A osobitnú hviezdičku musím dať aj za Bellu Thorne. Chlapom nemusím vysvetľovať prečo :) 70 % ()

brasek

Dom v Amityville, Ocean Ave 112, známa to adresa a po niekoľkokrát natočený príbeh. Plytký a nudný príbeh, posledných desať minút viac menej fraška. Prosím nechajte spať túto tragédiu. ()

Drky

Hmmm...tak tohle asi ne. A jak to chodí ve Spojených státech tak mnoho diváků bude chtít odškodnění za klamavou reklamu - v traileru uvedené scény ve filmu vůbec nebyly. Ale tak my to měli zadarmo, takže mě nemusí nic trápit Každopádně tohle byla velká bída 😞 30% ()

cryniac odpad!

Tuctový "horor" s příšernými herci, debilní zápletkou a nulovým napětím. Vyhýbejte se širokým obloukem ()

psychokiller

Čekal jsem, že to bude něco lepšího. První minuty tomu nasvědčovali, ale pak to šlo rozhodně ke dnu. Nebylo to ani špatné, ale ani dobré. Nicméně, dost mě překvapilo, že Bella Thorne, kterou většina zná pouze z Disney TV, byla obsazena do role Belle, navíc v hororu. Rozhodně to byl dobrý tah a výkon podala dost slušný. Film od úvodu vypadá, jako slušný kousek, ale pak už to jde jen z kopce dolů a místy je to i dost nudné, ovšem ke konci to už nabírá zase lepší obrátky. Ano bylo tam i pár scén, u kterých jsem se i docela lekl, ale určitě to není nějaká topka. Za mě efekty 6/10, scénář 5/10, herecké výkony 7-8/10, atmosféra 8/10. Sečteno, podtrženo 3*, na zabití času ideální. ()

leonskennedy

Horor to je slušnej nejslabší je paradoxně bohužel asi posledních 10 minut.Jennifer Jason Leight bych tu rozhodně nečekal,ale pološílenou matku hrála skvěle.Nemohu opomenout krásnou Bella Thorne a jeji pobíhání jen v červených kalhotkách taky stálo za to! ()

zaluky

Hloupost. Uz od nazvu mi ten film byl nesympaticky a v prvnich minutach jsem se utvrdil v nazoru, ze pristi hodina a pul bude nuda. Starsi dcera typicka americanka, ktera si misto zachranovani sve mladsi dcery radsi upravuje vlasy a otira krev. Mladsi dcera s vlasama jako hollywoodska modelka a lekacky, u kterych se clovek ani poradne nelekl, byly totiz predvidatelne a strasil tam bratr, ktery byl tak nechutne hnusnej, ze se na to nedalo divat. Mama zase ujeta do synacka, ze se kvuli nemu priklonila k dablu. Ani necitim zklamani, snad prvni film, u ktereho jsem chtel odejit a ani mu nedat sanci. * ()

ciapok

nepríjemný film. horor taký má byt samozrejme. Jennifer Leigh mu pridala na kvalite a Bella Thorne s jej zadočkom tiez cosi prihodila. Zda sa mi trochu nefer hra pouzit postihnutého cloveka, ale jedine kvôli tomu, ze to splnilo svoju ulohu a vytvorilo ozaj mrazivu auru to akceptujem. ()

Filip1999

Filmy s podobnou tématikou jsou už ohrané a nezajímavé, přesto na tomto bylo cosi, co jej z těch podřadných nudných lekaček v strašidelném domě vyhouplo o něco výše. Možná to bude příjemným obsazením, nebo tím že občas dojde na nějakou tu lekačku či napětí. Neusínal jsem, ale ani se strachy neschovával pod sedačkou. ()

Vampirosa

Hodně mě mrzí, že spousta scén z traileru se ve filmu vůbec neobjevila. Takhle byla hororová část postavená na pár stínech a skoro mrtvém bratrovi. Ale jinak se na to koukat dalo. Nebýt klamavé reklamy (a objevily se tam ty sakra dobré scény), tak bych možná svolila i k ochlup lepšímu hodnocení. ()