Kurz sebeovládání

• USA Anger Management (více)
USA, (2012–2014), 35 h (Minutáž: 21 min)

Tvůrci:

Bruce Helford

Hudba:

Raney Shockne

Charlie Sheen, Shawnee Smith, Noureen DeWulf, Michael Arden, Derek Richardson, Barry Corbin, Selma Blair, Daniela Bobadilla, Laura Bell Bundy (více)

Série(2) / Epizody(100)

Baseballová kariéra Charlieho Sheena byla předčasně ukončena, když si v záchvatu vzteku zlomil o nohu baseballovou pálku a přivodil si tím nevyléčitelné zranění. Své zkušenosti se zvládáním vzteku se snaží uplatnit jako terapeut na kurzu sebeovládání. Občas ho ale jeho klienti, spolu s exmanželkou a dospívající dcerou, přivádějí k šílenství… (TV Prima)

Lama.Tlama

Je to jakoby si Charlie opravil barák, vyhodil vyžírky a trochu dospěl. Příjde mi, že je tam méně vtípků než v Two and a half men, ale rozhodně je to koukatelný seriál. ()

miroslav750

Pre mňa spolu s HIMYM najlepší sitcom aký momentálne vysielajú. Od začiatku druhej série konštatný úsmev na tvári a smiech "do bezvedomia". Charlie je späť a stále má čo ponúknuť. Odporúčam. ()

KN1Fe

Prvá séria pre mňa znamenala priemerný seriál. Miestami otrepaný, miestami zábavny, 21 minút proste stačilo. Ale od druhej série to bol proste nášup. Všetky vedľajšie postavy sa vyprofilovali, veľakrt viem dopredu ako zareagujú, no spravia to ešte s väčším kumštom. (nepochopím ako mohol jeden hodnotiaci hodnotit charaktery postav ako nedotiahnute, ked spominal, že videl iba dve časti). Druh seria sa minimalne aspon vyrovna Two and half men. Proste treba vidieť, veľakrát mi je 21 minút na epizodu malo. Milujem ten suchý a večne podprahový humor, veľa inteligentných vtípkov si všimne malokto. Carlos Estevez opäť dokázal, že pijanský sukničkár môže myť dobru dušu a vysoke IQ, viď Charlie Goodson ()

wewe

Prvá séria ma zatia+ vôbec nenadchla. Stále čakám na typický "cheenovský" humor, ktorý síce v niektorých momentoch badať, ale nie je to nič moc. Nemôžem si pomôcť, v Cheenovi stále vidím Charlieho Harpera z Dva a pol chlapa. Uvidím však aká bude druhá séria. Dúfam, že tú budem môcť ohodnotiť viac ako tromi hviezdami. ()

Hektor.Troy odpad!

Nieco mi uslo???Charlie hraje stale rovnako od horucich striel.Je uplne ta ista osoba ako v dva a pol chlapa.Pre mna je velmi,ale VELMI slaby a zly herec.Takmer nikto nechape ze za uspech dva a pol chlapa mozu vdacit jeho bratovi Alanovi.Ja mam rad aj zatrpknute cynicke osoby v serialoch,ak to ma aspon naznak inteligencie,ale toto tu je len pre tych cynickych zatrpknutych. ()

L.O.T.R

Po 1 diely dávam 5 hviezd, keď dokončím prvú sériu tak hodnotenie možno znížim a možno nie ale určite sem pridám podrobnejšie hodnotenie. ()

Vlad

Seriál sa celkom slušne rozbehol, kvalitatívne rástol so vzťahom Charlieho a Selmy + exmanželky. Do toho ešte dcéra a otec a mali sme hotovú rodinku. Ich vyhadzovom ale Charlie spravil veľkú chybu. Od tohto momentu absentuje totiž nutné obmieňanie postáv, zápletiek jednotlivých epizód a hlavne elementárna hĺbka. Každý seriál niekam musí smerovať. Tento ide dole vodou. Neustále opakovanie tých istých primitívnych postavičiek a scén o ničom mi už aktuálne(s02e66) lezie vyslovene na nervy. Ešte pár takýchto častí a končím. Je až smutné ako u mňa seriál z perspektívnych 4* klesol na veľmi slabé 2. ()

Kevi1

Mne ten jeden diel, čo som videla na Markíze prišiel skôr trápny ako vtipný, ale budiš, keď to tento svet baví, tak si to pozerajte aj naďalej. Chápem chtivosť za ziskom, ale aj tak sa producentom trochu čudujem, že to so Sheenom ešte skúšajú. Ale hold, biznis je biznis, že ? ()

Crash master

Charliemu to pekne ide aj v seriáli, ktorý založil niekoľko rokov po jeho vyhodení z Dva a pol chlapa. Hrá viacmenej podobnú úlohu (kto by sa tomu čudoval), len tu toho toľko nepretiahne (resp. toho toľko nevystrieda), má iné zamestananie a je rozvedený. Po pár častiach zatiaľ na 3 hviezdičky, ak to pôjde takto pekne aj ďalej, môžem časom zvýšiť na štyri. EDIT: So začiatkom druhej série (ktorú Markíza neviem prečo stále označuje ako prvú) pridávam jednu hviezdičku. Martin Sheen do seriálu skvelo zapadol a potešilo ma aj jednočasťové obsadenie Amandy Bearse. EDIT 2: S pribúdajucimi dielami (momentálne sa Markiza pohybuje okolo čísla 40) sa to stále zlepšuje. Spočiatku nevýrazní pacienti alebo exmanželka to zvládajú utiahnuť aj bez nejakej výraznej pomoci samotného Sheena. Vyzdvihujem hlavne večne nahuleného Nolana (Derek Richardson). Aj vyložene doplnkové postavy (teplí väzni) dokážu pobaviť. Veľmi milé prekvapenie, o VEĽA lepšie ako Dva a pol chlapa, či už so Sheenom, alebo hlavne bez neho. EDIT 3: Tak vysielanie na Markíze sa blíži ku koncu, zostáva posledných 8 dielov (mimochodom ten posledný sa vysielal v USA 22. decembra 2014, a u nás sa bude vysielať už po mesiaci). A ja môžem povedať že Kurz sebaovládania sa zaradil medzi moje najobľúbenejšie sitcomy, prakticky mám radšej už len bezkonkurenčného Ženatého so záväzkami a možno aj domácich Susedov. Obľúbil som si snáď všetky postavy, každá je iná, a svojím spôsobom zaujímavá, a seriálu dokonca neublížili ani kastingové zmeny (Selma Blair => Laura Bell Bundy, Brian Austin Green), skôr naopak. Pochvalu si zaslúži aj dabing, a ako som spomenul vyššie, expresné vysielanie. Päť hviezdičiek. Určite si tento seriál pozriem ešte raz, časom sa bude určite reprízovať. Zaujíma ma, či sa dostane aj do Čiech. Tam by som snáď mohol vidieť jeden 20-minútový diel aj bez reklamy (dúfam, že sa objaví na TV SMÍCHOV). ()

katikka

Od nového seriálu Chalieho Sheena som pravdupovediac neočakávala nič viac ako pokračovanie opileckých a striptérskych vtípkov Chalieho Harpera. A bola som milo prekvapená, Charlie má charakter a srdce ...a kopu zábavných pacientov, pribrzdenú exmanželku a ľadovo chladnú milenku. Takýto Charlie sa mi páčil, až kým sa v 2. sérií znova nestal nachvíľu Harperom.. ale chvalabohu len nachvíľu! 2.séria: po dopozeraní 74 dielov 2. série môžem povedať, že to celé išlo len dole vodou, zachraňovala to snáď len nová otravná kolegyňa. ()

in flames

No výborne, Charlie nikdy nestarne. Aj ked to nie je super vtipné neustále, a občas už divák vie hlášku dopredu ide o pozerateľný oddychový sitcom, ktorý neuráža a nepreháňa (čo som občas pri 2 a pol chlapa zažíval) a navyše sa venuje mojej obľúbenej téme psychologie a pre nás čo onej trocha vieme je tam pár skvelých narážok, kôli ktorým pridávam hviezdu.Ked sa objaví jeho otec, kvalita ešte vzrastie -obzvlášť epizoda, ako deti vychovávajú rodičov ma veľmi pobavila. ()

machopoltar

CHARLIEho ma kazdy navzdy vypaleneho do mozgu ako osobu, ktora uz nemoze byt ina ako pán z dva a pol chalapa,,,,ale po case sledovania kurzu sebaovladania clovek zisti,,,ze charlie je naozaj dokonaly komik a dokazal spravit zas jeden kvalitny serial tych najlepsich kvalit ,,,,vyborna zabava k suchemu cervenemu na pokojny vecer,,, ()

Lencuccia

Já dávám po shlédnutí 90 dílů (první a necelá druhá řada) tři hvězdy. Charlie Sheen je skvělý, už jen pozadí vzniku tohoto sitkomu člověka donutí chtít zjistit oč půjde, válím se smíchy atd., atd.... to už tady všichni psali. Ale teď proč si ode mě seriál vysloužil jen ty tři hvězdy - jednoduše přišel o Selmu Blair (psychoterapeutka) a Danielu Bobadilla (dcera). První řada a díly, kde se ještě Selma objevuje, byly naprosto dokonalé. Prostě mi tak nějak ten páreček sedl, jejich dinamika byla skvělá, hodili se k sobě.... byla jsem napnutá jak kšandy, jak jim to bude klapat nadále a kdy je jeho bývalka odhalí. Takže pro mě její náhlý výmaz ze show byl poměrně šokující. Jasně, jsem radši, že Charlie Sheen a seriál nadále pokračují a chápu, že se s ní nemohl snést, ale stejně... pro mě je to škoda. No a za druhé mě děsně bavila jeho OCD dcerka. Celkově mi přijde, že se u seriálu stále méně bavím. Což je ale pořád dost, protože se startovalo u totálnícho spokojeného chechotu z novinky a Charlieho stylu a také jak je vidět nadále pokračuji ve stahování a sledování. ()

sovel

Dlouho jsem nehodnotil, dlouho nekomentoval ale tohle musím. Nechápu ale totálně nechápu co lidi vidí na 2 a 1/2 chlapa, totální sračka založena na Charlie někoho fiknul, Alan je looser a Jake je debil....Jenže tohle, to je úplně jiná káva. Ano Charlie to klátí epizodu co epizodu ale prostě je zde okolo spousta, no ani né spousta ale všechny ostatní charaktery jsou prostě suprové. Jejich skloubení s Charliem je pak dokonalá symbioza. Neřezal jsem se tak moc jako u prvních dílů BBT to ne. Nicméně po nějakých 30 dílech se to krásně dostane pod kůži až když se dostanete k stovce, máte slzy na krajíčku, že je konec. Přišel jsem na tento poklad pozdě ... ale přece. ()

Raiser1 odpad!

Náhodou jsem pustil v telce dil č. 88 a oh my god. Takový zvěrstvo jsem dlouho nevidel. Charlieho mám rád, 2 a pul chlapa taky ale toto je chujovina největšího kalibru. Radoby fóry a trapný pokusy o vtip. Ztrata času a nechutenství z toho že těm hercům a týmu nekdo zaplatil. ()