V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

kristmeister

to J*A*S*M: v jedničce byly lekačky? Možná tak jedna, ale jinak je jednička oproti tomuhle telenovela. Problém byl, že v jedničce byly ty lekačky strašně předpovídatelné (krom teda rudého ďábla), naopak ve dvojce nástávají, když jsou lidi v klidu a když máte pocit, že bude mírná přestávka mezi hrůzoděsem. OMYL! Dvojka nenechá ani na okamžik vydechnout a mučí vás svými přízraky až do konce. Počet leknutí v jedničce: 1 Počet leknutí ve dvojce: 7 Výsledek: I když jednička nabízela ,,Man with fire on his face", dvojka si daleko více zachovává své napětí a tlak, jež se rozžehne již ze začátku, už nepovolí do záverečných titulků. A teď s pravdou ven...kdo se lekl nápisu Insidious? Kino mělo tak na plný koule zvuk, že ta hudba nutila člověka nadskočit. ()

TopseeCryt

Nene, tohle neni nic pro mě. Jedničku jsem neviděl, respektive vypnul jsem to hned ze začátku. Na tyhle věci já jsem moc posranej. Ale teď, když vyšla dvojka, jsem si řekl, že seberu odvahu a vezmu na to svou milou do kina. V kině nás bylo pět - nějakej pár v prostřední řadě, my a... kluk, kterej když přišel, vypadal, že nás má v plánu všechny postřílet. Možná to taky v plánu měl, ale nakonec si to rozmyslel, říkal si asi, že čtyři lidi mu to za tu srandu nestojí. Ale k filmu - byl jsem posranej až za ušima. Po celou dobu filmu jsem si zakrejval oči a koukal jsem skrz prsty a při jedný scéně jsem stejně leknutím poskočil. Ale o to v hororech tak nějak jde ne? Chtěl jsem ještě pořádně popřemejšlet, abych si ujasnil, jak to vlastně s tim astrálem/realitou všechno bylo, ale pak jsem si to rozmyslel. Ne, vopravdu, na takový filmy já jsem moc slaboučkej a už nikdy do kina na horor nepůjdu. Ale jinak mě to vlastně i bavilo, vždyť účel to splnilo. Za zmínku stojí i povedený duo GhostGeeků :) 80% je zasloužený hodnocení. ()

Falker[4N]

Hm, první půlka dost nuda, druhá s sebou přinesla jistá překvapení a zajímavé momenty. Ale kolem a kolem se nedá říct, že by byl film jako celek nějak oslnivý. ()

golemek

V porovnani s prvním dilem, se druhy dil az tolik nepovedl... na muj vkus zbytecne prekombinovane, a v tomto pripade je to na skodu, ale chápu, ze se musel necim odlisit... ja preferuji první dil, tento druhy dil je pro mne zbytecnym, vůbec mi totiž nevadilo, kdyby nektere věci zustaly nevysvetleny ()

Deacon59

Nemůžu jinak než plný počet. Není to film o žádném laciném lekání, ale o výborné hororové atmosféře. Celý film jsem měl mrazení v zádech jako nikdy. Zásah do černého, o to vím mrzí, že James Wan přestane točit horory. ()

pa3k16

Zaujímavá implementácia deja do prvého dielu, rozuzlenie tiež zaujímavé, ale o čom už bude "part 3" si neviem predstaviť. Atmosféra strašidelná, vymenených pár kusov spodného prádla, ale po zhliadnutí "V zajatí démonov" mi nedá ohodnotiť na viac ako na *** ()

lineker

Pro mne žádný posun oproti jedničce...bohužel. Slušný začátek z kterého by určitě šla vytřískat lepší druhá polovina filmu, kde na mne začnou až dětinsky působit obrazové prostředky..cesty do "druhé dimenze". ()

Hansk75

A zase nic. Po Conjuringu jsem doufal, že se budu bát alespoň u pokračování Insidious. Na začátku filmu jsem se zděšením zjistil, že už si ani prakticky nepamatuji, o co v tomhle snímku jde. Dodíval jsem to a bez jakýchkoliv známek strachu opouštěl domov směr hospoda... ()

Cabotin

To takhle jedna přežraná můra kroužila okolo zářící lampy zvané "Shinning", inspirovaná obrazem zlého taťuldy, tak dlouho, až si spálila křídla. Dobrý scénář (píše POMO)? Mizerný scénář, který, v touze poněkud nadlehčit nijakou atmosféru, přivádí na scénu dva neužitečné idioty, vyzbrojené kamerami a jinou technikou, aby byli trapní a neužiteční a zbyteční k uzoufání a jen protáhli nesnesitelně dlouhou stopáž.. Scénář, který vyzobal všechna možná a zejména nejméně nákladná horrorová klišé. Scénář, kterému už vůbec nepomohl James Wan, ve snaze učinit z horrorového žánru tak trochu ART. Tyto pokusy končí ve stejném místě jako spálený guláš. V hajzlu. Přesný komentář - verbal ()

CrashHP

Výborné pokračovanie, ktoré nezaostáva za svojim prvým dielom, čoho nebývame svedkami pri pokračovaniach. Avšak u Jamesa Wana sa takého čosi očividne nemusíme obávať. Problémom je možno prílišná zložitosť dejových línii. Musím si to pozrieť ešte raz. ()

CrazyAn

Pecka, pecka, pecka. Nemohla jsem se dočkat druhého dílu, jelikož první mě naprosto zaujal. Konečně nějaký horor u kterého jsem se i docela bála. No i když ani ne tolik toho hororu, jako spíš bojící se kámošky v kině. Jak už to často bývá u filmů na více dílu (hlavně u hororů), ty další díly bývají slabší, často trapné a úplně o ničem. A proto jsem se docela bála toho jaký bude Insidious 2, jelikož jednička se mi fakt líbila. Ale spousta lidí říkalo, že je to dobré, takže mě docel uklidnili... Na kino jsem se nedočkavě těšila jak dlouho! Jo a vyplatilo se to bylo to dobrý! Fakt se mi to líbilo. Skvělý scénář, skvěle strašidelná hudba, dobré herecké obsazení. James Wan je prostě dobrej. Jeho horory, jsou takový dobrý, takový jiný než ty ostatní.. ()

Evziiik

Ještě lepší, než jednička. Tohle je podle mě opravdový horor, duchařina, jak má být! Žádné vraždění pošahaných magorů, ale just the other side. Opět jsem se bála a zavírala oči. Tak snad se mi o tom taky nebude zdát! Je pravda, že nic vás tolik nevyděsí, jako sen. Nedej bože, abych v nich ještě cestovala mezi mrtvoly. Ale ve filmu paráda! Navíc moc dobrý scénář, většina novějších hororů jsou stupidity, ale tohle do sebe krásně zapadalo, všechno šlapalo jak hodinky. ()

martasdas

Výborné. Pro mě snad ještě lepší než předchozí díl, i když se ve výsledku jedná o jakési pokračování a rozvíjení prvního Insidious. Wan si se scénářem pohrál a výsledkem je tento vskutku zajímavý počin. Co osobně oceňuji je méně lekacích scén, které byli v jedničce jednoznačně častější. Lekačky byly nahrazeny rychlým sledem dramatických událostí, které divák hltá po celou dobu sledování. Pro mě opět jeden z hororů roku. ()

flegmos

Dvojka oproti jednotke sklamala, ale napriek tomu je to lepsi horrovy priemer. Dej, hudba, atmoska isli dole. Ksichty,tema a dej v dvojke pokracuju a priamo nadvazuju na jednotku. Hold, nie je kazdy den nedela. ()

www

Jak tu zaznělo tak film má velmi dobrý scénář, a chvilkami se divák doopravdy bojí, a neví co dalšího může od filmu ještě čekat.. Z jedničky tu máme přerod ducha do manžela, který začne po chvilce zlobit, a film nabídne velice strašidelné chvilky, ale jako asi u každého novodobého hororů, tak ten konec se mi zdá opět nedotažený, takže hodnotím herce, a scénář + světlé momenty ve filmu.. Proto dávám 3 z 5ti ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012