V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Rocky88

Stále vyyyyyyyysoký nadprůměr, nicméně už jsou všechny Wanovy postupy dosti okoukané. Atmosféra je opět hutná, nicméně strašidelných momentů je pomálu, naštěstí v půlce se opět přepneme do toulek astrálními bludišti, takže zase začne být na co koukat. Scénář je tentokrát jaksi děravý (cestování časem???), ale to jsem ochotný přehlédnout, atmosférických hororů je jako šafránu. Jediný, kdo byl schopný toho šafránu v poslední dekádě trochu přidat, byl právě Wan. ()

bourec

Tak se tomu chlapcovi povedlo i pokračování.Sice těch strašidelnejch scének ubylo,ale příběh je o něco košatější,spousty mysteria.Ale jak to dělá,je asi i jemu záhadou.Zřejmě talent.80%. ()

Rodriguez

Pokračování předčilo moje očekávání! Z čeho jsem měl strach, aby se nepokazilo, tak mě naopak vyrazilo dech! Musím Jamese Wana pochválit a dát palec nahoru! Nemám nic, co bych zkritizoval...snad jen, aby i do třetice se vše vydařilo jak má. 90% ()

Abes odpad!

Celý film je založen na lekačkách ve formě nástupu smyčců, bouchání nábytku je vůči ostatním zvukům směšně předimenzované. Kurva! Když si vypnu zvuk tak jsou ty scény děsivé samy o sobě a naskočí mi u nich husí kůže. To je pocit, který chci u tohohle žánru zakusit. Kdybych chtěl zažít situaci u které vychčiju kýbl krve vlivem hluku, zajdu si na zápas Baníku odhlavičkovat pár dělobuchů. To není filmová kvalita, díky které jste při sledování filmu napnutí, to se jen lidský organismus brání proti přehnaným zvukovým úderům. Pokud má trend pokračovat, pak nevidím důvod proč sledovat třetí díl a vůbec aktuální horrorovou vlnu ze zámoří obecně. Jo, ještě jedna drobnost: Když vynechám výše zmíněné, Insidious 2 je otřesná slátanina. ()

Flaxik

No a je to v prdeli. Ťáplí krotitelé duchů zůstali, dokonce si přizvali dalšího pomatence na pomoc a druhý díl je ještě horší, než ten první. Chápu, že kasa musí cinknout, ale udělat rodinný film o procházkách po astrálních sférách a nazvat to hororem, mi přijde od pana Wana pobuřující ranou pod pás. ()

dubinak

Wane, Wane. Přemýšlela jsem už někdy v září, jestli se nevydám na strastiplnou cestu na Slovensko. Chtěla jsem ten očekávaný skvost vidět co nejdřív a po incidentu s distributory jsem měla pěsti opravdu sevřené. Naštěstí trpělivost přináší růže, v tomto případě celý puget. V konečné fázi jsem asi i ráda, že jsem si mohla film zhlédnout pohodlně v blízkém městě, poněvadž Chapter 2 považuji za o malý kousíček slabší než první díl. U jedničky jsem nestíhala měnit kalhoty, a to jsem si dopřávala pouhou domácí projekci. Díky tomu, že si s ní Wan udělal jméno, jsem měla možnost, užít si dvojku na velkém plátně. Ale! Jak mi dnes řekla máma, asi jsem náročný divák, a nijak rapidně mě to nepoznamenalo. Po prvním díle mi Nevěsta v černém stála ještě týden uprostřed pokoje a já ji jen na kolenou prosila, ať mě v klidu nechá dojít si na záchod. Tentokrát už jsem měla spaní poklidné. Když se poohlédnu za oběma díly Insidious a The Conjuring, bude do budoucna lehké poznat Wanův horor (pokud nějaký ještě natočí). Má totiž neuvěřitelně osobitý styl. S vizuálem si dal tentokrát trochu víc záležet, ale na to, kolik si vydělal jeho předešlý film, nepřišlo mi, že by teď investoval až takové množství peněz. James umí vyděsit i za malý peníz. Bohužel mi přišly oba díly celkově vzato hodně identické a děj byl tentokrát mnohem značněji překombinovaný a matoucí. S postupem stopáže jsem ale začala přicházet na to, že to nebude jen tak a Wan je prostě Wan, takže přišlo velice uspokojivé částečné rozuzlení, které pokládám za velmi originálně pojaté a výborně promyšlené. Nedokázala jsem se ale ubránit pocitu strojenosti. Za negativum pokládám vloženou FF formu natáčení při scéně ve staré nemocnici a za obrovské negativum pokládám až nepoměrné a velice časté střídání vtipných scén s těmi hororovými, o které se opět postarala dvojice paranormálních vyšetřovatelů. Publikum se místo toho, aby si doužilo strašidelnou scénu, soustředilo už na vtipný okamžik a rázem byl děsivý dojem pryč. A i když má Wan velký smysl pro humor a já si troufám říct, že by s přehledem zvládl i kvalitní komedii, tady to tedy nevychytal a vtipem hýřil na můj vkus až přes příliš. Závěr mohl mít o kapku větší gradaci, ale scénářem kluci opět potěšili, když nechali konec otevřený novým, pěkným způsobem. Velký obdiv. Teď už jen doufat, že Wan s těmi horory nesekne na dobro. ()

C0r0ner

Je to podobné jako: "Už nikdy nebudu chlastat." A samozřejmě jsem další pátek zase naložený v hospodě a ožírám si držku. Nějak podobně jsem na tom s horory. "Už nikdy kurva nebudu koukat na horor!" A bum, za chvilku si střihnu další. A zase jsem kupodivu úplně v prdeli a bojím se a rozsvěcuji celý byt. Proč to jenom dělám? 90% ()

necisty

Proč si proboha všeci kupují tak strašidelné domy :D?! To podělané chodítko pro dítě bych vyhodil po prvním incidentu :D! Nebudu už chodit na horory! Nechápu, jak Wan dokáže střídat úplnou hrůzu s docela kvalitním vtipem, to jsem snad ještě nikde neviděl. ČSFD projekce Anděl ()

Pajky3

Z prvního dílu jsem byl docela nadšenej, ale u druhého jsem udělal zásadní chybu. Nekoukal jsem na to v partě lidí a v noci na hororovém večeru, místo toho jsem si to pustil sám odpoledne. I to určitě pomohlo tomu, že tenhle díl považuju za o dost slabší než ten předchozí. Je dost možný, že si to zopakuji za podmínek, které jsem naznačil, ale zatím to považuji za pouhý průměr. Tedy nebylo to špatný, ale čekal jsem víc. Čekal jsem víc... ()

zette

Asi ne tak dobre jako jednicka a uz vubec ne, tak jako V zajeti demonu od stejneho rezisera, presto se stale jedna o dobry horor. Napeti a hlavne akce by mohlo byt vice, i tak se mi jednou kulky srolovaly jako roleta. Film, ktery asi zklame jen malo fanousku hororoveho zanru, na druhou stranu ale neobsahuje nic, kvuli cemu by si jej divak mel zapamatovat. ()

campix

Rád bych krotil projevené nadšení některých zdejších uživatelů. James Wan je sice moderním mistrem hororu a nejednou mi připravil velice svízelné chvíle ale ať už první díl, tak ani druhý díl Insidious nepatří mezi jeho nejpovedenější počiny. Největší devizou Insidious 2 je poměrně kvalitní dějové navázání na události prvního dílu. Jinak tady máme lavinu některých momentů až silně přitažených za vlasy a nelogických činů hlavních postav (viz scéna snahy o chycení Joshe). Navíc si zde Wan bohužel až příliš pomáhá výraznými zvukovými efekty v důležitých napínavých momentech, aby umocnil leknutí a bohužel to působí až příliš okatě. James Wan umí rozhodně i líp, Insidious 2 je pouze průměrným hororem, teď jen uvidíme jak se popasuje s pokračováním V zajetí démonů. ()

Alfréda

Nejslabší film co jsem dosud od Wana viděla. Lekačky spočítáte na prstech jedné ruky a navíc opravdu vůbec nefungují. Děj je zamotaný a zamotaně je i vyprávěn, nemá žádný spád ani smysluplnou osnovu. Kamera mi místy přišla úplně ztřeštěná a celkově to má naraci děje asi takové úrovně jako Příběhy ze záhrobí. ()

Martrix

Zbytečně složitý v první polovině občas až nepřehledný příběh nespasí ani výborná Wanova režie. Spousta postav, poskakuje se ze světa živých, do světa mrtvých, tvůrci si hrají s časem, takže občas flashback, občas něco víc... . Nemůžu říct, že by mě to bavilo. Jednotlivé momenty nebyly špatné, nápad taky ne, ale filmu by prospělo zjednodušení a tím i redukce stopáže. Navíc pokud máte nakoukáno, neubráníte se srovnávání. Když duchařské hrátky s časem, tak o dva levely výš je třeba The Haunting - Dům na kopci. ()

Juto

Primerané a skvelé pokračovanie naplnené desivými činmi, vzrušením, zimomriavkami a mnohými hrôzami. 8/10 ()

PavelVanekArt

Podstatně horší, než první film, ale ještě se to drží stébla atmosféry a rozuzlení v podobě strašící transky je celkem fresh. Jinak tuctová lekací máčka. 3* a.k.a 55% ()

forsythia

První dojem: lepší než jednička. Jsem ráda, že se moje naděje naplnily. Naprosto mě dostávaly scény na pomezí hrůzy a vtipu, který tentokrát nepůsobil poněkud prkenně, jako tomu bylo v jedničce. Zkrátka humor do celkové atmosféry filmu daleko lépe zapadl. Takže další díl očekávám ještě dychtivěji než tento, protože tohle bylo výborné rozvinutí předchozího děje a jestli se další pokračování bude držet ve stejných šlépějích, tak bude na co se těšit. ()

LenkaAK

Horory zrovna nepatří mezi můj nejoblíbenější žánr. Ale řekla jsem si, že jednou za čas, proč ne. Od hororu očekávám, že se budu bát, budu mít strach, ne že se budu bát, kdy se leknu. Což je zrovna případ Insidious. Na druhou stranu jsem se dlouho u tohoto žánru tak dobře nepobavila. Překvapilo mě pár opravdu vtipných scén. Stojí to za shlédnutí. ()

Ketchi

Pořád je to hororovej nadprůměr, i když to spíš často působí jako nějakej detektivní thriller. S kvalitama jedničky se to ale bohužel nedá srovnávat, ta byla přeci jen úplně někde jinde a v upadajícím žánru působila jako zjevení. ()

animaxis

Rok mi trvalo, než jsem se k tomuto filmu dokopal a naštěstí to opět stálo za to. První Insidious se mi líbil a spatřil jsem v něm něco tak trochu převratného, ale nedokázal jsem to plně ocenit. Druhý díl ale posouvá hranice fantasie o něco víc, než první díl a astrální svět zase o něco rozšiřuje. Kdybych porovnal míru děsivosti s prvním dílem, tak asi vede spíš ten první díl. To mi ovšem vůbec nevadilo, protože v tomhle díle jde hlavně o děj jako takový. I tenhle díl mě párkrát vystrašil svými lekačkami (v tomhle ovšem první díl vede taky), ale už tu podle mě tolik nějde o to, aby film prostě vyděsil lidi. Tenhle díl se hlavně snaží rozšířit dějovou línii a to se mu skvěle daří. Jsou tu více znát emoce členů rodiny, což je jen dobře. Dokonce mi chvílemi připadalo, že film už od hororu místy přechází spíš k temné fantasy (i když pořád hororové). To všechno je pro mě jen plus. Netřeba říkat, že herecky je to stejně dobře jako první díl, nebo že hudba je tu stejně děsivá. Líbilo se mi, že se tu občas objevil i povedený humor (dvojice "duchařů"). Po posledních třiceti vteřinách filmu a po zaslechnutí toho líbezného zvuku z prvního dílu už jen napjatě čekám na třetí díl. Za tenhle dávám plný počet! ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012