V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

MikeeTheory

Nadprůměrná hororová záležitost s chytrým scénářem a mou oblíbenou Rose Byrne. Propojení příběhu s jedničkou vyšlo na jedničku! ()

GOREGASM

Vidět dvojku samostatně bylo by to o pomyslnou hvězdu více. Jedničkou si ovšem Wan nastavil laťku zatraceně vysoko, a přestože srozumitelně a logicky navazuje přímo na události první dílu, defacto v každém hrůzostrašném aspektu se opakuje a stupňující se intenzitou zaostává. Zklamán jsem byl i v rovině hrůzostrašných výjevů, které na démona z jedničky prostě nemají a použitý humor, který v jedničce správně absentoval, zbytečně tříští zážitek. Otevřený konec pak jen potvrzuje, že tady se Wan vykradl a zkopíroval bez kompromisů. 70% ()

Heroine

Nový žánr, něco jako spirituální detektivka:-) Jedna hvězdička bude za to, že to aspoň trochu na konci zapadá do sebe - nebo aspoň, snaha byla! Nejdřív se ale divák musí prokousat zdlouhavou připomínkou prvního dílu, opakováním stejného "strašení" (roztrhané povlečení na posteli, zvuky z dětské chůvičky, samo hrající piáno...), většinu času se hystericky ječí a zírá do tmy, a strašidelné to není. Jenom pro efekt se tu dějí nesrovnalosti v čase (máma se zeptá, co by si dal Dalton k snídani, a minutu na to už pro ně jde táta, že jedou do školy...), objevují se klišé stokrát viděné (houpací koníci, pavučiny, skřípání dveří...), v napjatých scénách herci přehrávají a hudba je směšná, a ne a ne vyděsit!! Není to horor, je to detektivka ze záhrobí, a špatná! ()

StropS

Film si stejně zaslouží odpad... jinak řečeno to, co se potom stane, když se budete dívat sami doma ve 12 večer...ideálka pro lidi trpící zácpou...co píšu tento komentář, stále mi běhá mráz po zádech, takže hádám, že film svůj účel splnil na výbornou. ()

MickeyStuma

Není všemu konec a tak příběh pokračuje dál. Snad očekávaně to už však není tak dráždivé jako ten předchozí první počin. Pochopitelně se podivné věci v domě dějí dál, ale my diváci už víme o co jde, takže se tvůrci rozhodli tentokrát tolik netlačit na pylu. Dějově je ale příběh dosti zamotaný a to hlavně v druhé polovině celkové stopáže. Kdo se v tom neztratí, budiž mu to kuprospěchu. Několik málo věcí tu je dovysvětleno díky čemuž už některé momenty dávají daleko větší smysl. Viditelná umírněnost děsivé atmosféry není naškodu. Aspoň to vypadá, že se tvůrci nechtěli překonat a vyvolat dojem vykrádání či kopírování. A tak byť je pokračování soužití mladé rodiny v děsivém domě plného duchů a přízraků o něco slabší, pořád se je na co dívat. ()

Raziel_cz

Překvapivě výrazný kvalitativní nárůst. James Wan se s tím neštval a v přímé návaznosti na jedničku rozjel strašení hned od prvních minut. Největší plus ovšem je, že omezil lekačky a s Leighem Whannellem se mu podařilo dát dohromady scénář, ve kterém dostali větší prostor lovci duchů i záhrobní sféra, a jenž zvládá přehledně předkládat několik linií propletených v čase a prostoru, chytře provázaných s předchůdcem, a rozšiřovat pozadí postav a filmového světa. Je to podstatně větší pulp, ale taky podstatně větší zábava. Ohromná spokojenost. ()

johnywalker

Nadějná první polovina upoutala mou pozornost, skvělé lekačky a nečekané situace mne doslova nadchly. Co se mi líbilo zde, naprosto chybělo ve zbytku filmu. Dobře rozdělené vyprávění bylo zvládnuto skvěle, v hororu mi to přišlo neobvyklé, ale James Wan si dokáže poradit snad s čímkoli. Nakonec došel příběh do prakticky stejného bodu jako v prvním díle a toho jsem nebyl fanda napoprvé, natož podruhé. Za mě slabší než jednička, už jen proto, že se jí velice podobá a trochu jí i vykrádá. EDIT: Po druhém zhlédnutí musím dát taky 4*. Vypjaté scény vyšinutého manžela ve stylu Shining byly asi nejlepší částí filmu a až překvapivě děsivé. Přímé návaznosti a propojení s prvním filmem skvěle zvládnuté a celé to mělo hlavu a patu. ()

anatheman

Hm... možná o něco málo lepší než jednička. Velice se mi líbilo propojení s prvním dílem. Rozhodně potěší i několik vtipných pasáží, které účinně neutralizují jinak mrazivě laděnou atmosféru. Hlavně tu máme snad nejlepší vymítače duchů všech dob. Po technické stránce opět výborné; kombinace střihů, přechodů a záběrů spolu s hudbou funguje tak, jak má. Zároveň je třeba připomenout, že nejděsivější složkou snad všech hororů jsou ony proklaté hračky a panenky! Ne, že by jich tu bylo mnoho, ale zkrátka se zde vyskytují! Z herců je třeba vypíchnout hlavně Wilsona, který si tu "dvojroli" evidentně velice užívá. ()

Rathalos

James Wan prichadza s pokracovanim a musim povedat,ze sa mi dvojka pacila o chlp viac ako jednotka,opat nechyba napatie a husta atmosfera,kto ma rad horory o duchoch,tak si urcite pride na svoje...:-) ()

Faila

Takže jsem si myslela, že jsem viděla všechny díly, ale po dokončení čtvrtého jsem zjistila, že jsem viděla jen první. No, druhý díl mi nic nevysvětlil, ale bát už jsem se tady trochu začala, takže za mě čím dál lepší. ()

helloween93

Co si budeme povídat, paní v černém se Darth Maulovi z jedničky nemůže vůbec rovnat. Navíc si ji tady divák moc neužije. Čekal jsem od vychvalované dvojky o dost víc. 3* ()

domirovec

James Wan je prostě mistr.. to je vše co bych chtěl takto na začátek říct. Druhý Insidious je opravdu nářez, protože divákům nabídne něco co tak úplně předešlý díl nenabídl. A to něco je žádný čas na oddech. Druhá kapitola je totiž poměrně místy zamotaná a místy, hlavně ke konci, akční. Na normálního neotrlého diváka, který se u prvního dílu nebál, bude dvojka působit spíše jako thriller, který čas od času zazáří nějakou tou příjemnou a kreativní lekačkou, které byly možná na jednu stranu v jedničce lepší, ale na tu stranu druhou, jsou zde naprosto famózně, jen možná trošku akčněji zpracované. To už ale ani nemluvím o tom, jak film dokázal krásně obohatit příběh jedničky a oblékl ho do takového místy více nervy drásajícího kabátku s příjemným atmosférickým nádechem a výborným koncem. Tohle se tedy zase povedlo, děkujme panu Wanovi. 5/5 ()

Kadas97

Nevidel som ešte The Conjuring, ale toto je spolu s jednotkou asi najlepšia ducharina čo poznám. Vynikajúci príbeh z jednotky je tu dovysvetlovaný a plnohodnotne natiahnutý. Mrs. Angels a nevesta v čiernom sa časom určite stanú kultovnými postavami. Lovci duchov a och vtipné momenty som s otvorenou náručou privítal, pretože aj taký super človek ako ja sa musí občas nadýchnuť. Herecké výkony na výbornú, atmosféra na výbornú, lakačky chválitebné, ale...neskutočný zážitok mi v tomto filme navodila práca s hudbou, nie so zvukom, ale s hudbou. Lepšiu hudbu dolaďujúcu atmosféru si v duchárskom horore nepamätám. Ak budú aj kapitoly 3 - 99 rád na ne pôjdem, pretože temný svet a astrálne cestovanie je neobmedzená studnica na nápady a ja verím, že James Wan z toho ešte veľa vyťaží. 10 z 10 ()

goni

Vynikajuci horor, ktory nielen ze priamo nadvazuje na prvu cast ale zaroven ju aj doplna a dava jej vacsi zmysel. Nestastna rodina, ktora v prvom diely bojovala za zivot svojho syna, vyhrala len napoli. Syncek sice prezil, ale zle veci sa diat neprestali. Naopak, zacne sa to este zhorsovat a v podozreni sa ocitne hlava rodiny... Napinavu atmosferu pocas celeho filmu dotvara kopec napinavych scen a viacero zlaknuti. Na rozdiel od ostatnych hororov tu mame detailne rozpracovany dej, ktory zachadza aj do minulosti a vsetky, aj tie zdanlivo nelogicke veci, do seba v zavere filmu krasne zapadaju. Pre mna jednoznacne horor tejto sezony [77/2013]. ()

Whannell

Hodně lidí už to tady napsalo, ale já si to stejně neodpustím: Díky skvělému scénáři je tohle ten nejdůkladnější a nejopodstatněnější sequel (nebo možná prequel, spíš oboje), jaký jsem kdy viděl, a to nemluvím jen o hororech. Přebírání v minulosti rodiny Lambertových je, naproti své složitosti, podáno naprosto logicky a srozumitelně. Atmosféra a tajuplnost Zásvětí se dostává ještě o několik levelů výš, než v jedničce, a zjištění o Staré paní (jak to s ní doopravdy je) mi tedy na první pohled připadalo dost... zajímavě vyřešené - samozřejmě, kdo by takovouhle proměnu čekal, no. To bych hodnotil jako maličkou a jedinou mezírku ve filmu, kterou jsem našel. Jinak... mistrovsky natočená práce s bezchybnými akčními scénami, hereckými výkony a výše zmiňovaným scénářem. 95%. ()

darkreider

Tak sa mi to páči. Hutná prepracovaná atmosféra. Prepojené pokračovanie s prvým dielom. Táto sága ma baví a celkom očakávam tretiu časť, ktorá to uzavrie. ()

TheMraca

Dvojka přináší Víc adrenalinu, strachu a efektních lekaček než jednička. Miluju to mražení při dlouhých záběrech a typické hudbě kdy se jen čeká na to až po střihu tam něco zařve, nebo když v naprosté tichosti za zády herce projde něco cizího. Propojení reálného světa a světa mrtvých je ve dvojce ještě lepší. Dvojka také vysvětluje a doplňuje bílá místa prvního dílu. Za mě naprostá spokojenost a těšení na další díl. 90% ()

RobLord

Tento nudný horor jsem si pustil pěkně uprostřed noci. Celý jsem ho prozíval. Nechápu, jak se může na ČSFD pohybovat v rudých číslech. Insidious 2 je stejný nebo dost podobný SHIT jako MAMA nebo SINISTER. Rozhodně nesahá ani po kotníky duchařským klasikám typu AMITYVILLE nebo WITCHBOARD. Neshledávám tu nic, co by se vyjímalo na velkém kino plátně; to samé platí o atmosféře a porci hrůzy. Po nějakých 45 minutách jsem až do konce filmu uvažoval o vypnutí a těšil se na vysněný konec. Téměř odpad, který se zde vyšvihl nad SVĚTOVOU VÁLKU Z, I SPIT ON YOUR GRAVE 2 nebo nad nejlepší horor roku 2013 EVIL DEAD. Hey Stoopid! ()

Rockerman

Tak bohužel hattrick se nekoná. Po velmi dobrém prvním "Insidious" a ještě o hodně lepším "The Conjuring" jsem doufal, že přijde vrchol ve druhém "Insidiu". Jestli to je gól, tak spíše do vlastní sítě. Především je tu velmi špatná kamera. Někdy ta roztřepaná kamera přispívá k napětí, tady to však nefunguje a navíc se mi to zdá tak nějak amatérsky nasnímané. Také scénář není úplně bez vady. Wan se do tohoto zčásti vlastního scénáře trochu zapletl. Je to zbytečně složité a překombinované. Josh se ve svém nevědomí neustále vrací do minulosti a potkává tam i sebe, jako dítě nebo se setkává i s tím masovým vrahem ještě jako dítětem. Čert aby se vtom vyznal. Hledat logiku v hororu je samozřejmě nesmysl, ale nějaká pravidla by to mít mělo. I tak je to stále dívatelný film a řekl bych, že mírně nadprůměrný, ale k Jamesi Wanovi musím být kritičtější, protože už několikrát dokázal, že má na víc. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012