V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Bohdy67

Vše dobré z jedničky tu bylo v menší a horší míře zkopírováno. Určitě velké plus za provázanost a zajímavé vysvětlení některých scén z prvního dílu. Nadruhou stranu jsem spíš čekal rozvinutí příběhu přes astrální schopnosti obou Lambertových. Tahle přéběhová linie sice relativně dobře osvětlila "co se vlastně děje", nadruhou stranu,byla tak trochu tuctová. Koho zaujala jednička, měl by vidět i dvojku. A pak si zase pro zlepšení nálady pustit znova jedničku :) 70% ()

vorel999

Jednička se mi líbila, ale tenhle díl mě bohužel nenadchnul. Slibný první díl se tady zvrtne v něco, co pořádně pochopí jen režisér a já se po chvíli začal ztrácet v celkovém příběhu. Naprosto úžasně zahrané Patrickem Wilsonem, ale tenhle díl od mistra Wana prostě není to pravé ořechové. Procházky tmou, kde nic není a najednou ženská někam ukáže a v dalším záběru barák. Kameramana bych nakopal do prdele, protože tomuhle se dá říci posraná práce. Neustále to samé jako v každém hororu : otvírající skříně, najednou hraje piano. Ale zase je zajímavé, jak moc je to vlastně propojeno s prvním dílem : Otevřené vchodové dveře, které vlastně otevřel on sám v budoucnosti, čemuž sem tedy nerozuměl jak se dostal zpět v minulosti. Prostě divně zplácaný paskvil. :D Dávám 50% ()

k.s.A

Další dobrý horor, po kterým jsem nemohla usnout další noci. Velmi dobrý děj navazující na předchozí díl, který má happyend. Ale podle mě to bylo o něco horší než první díl, proto dávám 4 hvězdičky. ()

fabregas1

James Wan = Super kvalitní duchařina. Tenhle chlápek ví co dělá a hlavně............. to umííííííííííííííí ()

NeverEver

Zakladem kazdeho dobreho hororu je umeni vytvorit strach a napeti. Kdyz to nejde, tak nektere B-ckove horory aspon vyvolaji znechuceni popr. odpor. Tenhle film, ve me jen opet utvrdil nazor - uz nikdy film s cislovkou na konci. Byla to nuda s velkym N. Beze zvratu a bez zapletky (ktera by nebyla jasna prakticky od zacatku). Vsem milovnikum hororu - nedoporucuji, ztrata casu. Pokud nemuzete odolat odreagovani u hororu puste si cokoliv jineho (Mama,Sinister), bude to vzdy lepsi. 2** ()

ragtime

Pekné od tvorcov, že sa nesnažia vyžmýkať z deja prvého dielu to isté a posúvajú celý dej dopredu. Opäť zimomriavky. ()

GIANNIS

Tak to bylo lepsi nez jednicka.Vetsina hercu sice porad toho moc nepredvedla(asi amaterskej krouzek)ale napeti bylo a jedna nebo dve lekacy.Co se mi na tom libilo nejvic,bylo ze s jednickou do sebe paradne zapadlo.64% ()

elizha

Mám rada taketo filmy, jednotka bola fajn, no dvojka sa mi zdala lepsia, bola to kombinacia dejových linii ciže take filmy ma bavia, ked sa jeden den prelína s dalsimi.....takže urcite si 3ku pozriem.... dostávame sa do hlbky domu, ciernej nevesty, a zistime ze už v jednotke Josh nebol Josh....to strasenie robil skutočny Josh..takže to možem..... každý ma ine gusto filmu ()

Mark1983

Podobné prvnímu dílu,takže moje klasifikace je jednoznačná: Pět hvězdiček. Jsem zvědavý i na třetí díl,který je údajně již na cestě. ()

Robbie

Solídne pokračovanie jednotky, aj keď tentokrát už menej originálne. Nevadí, atmosféru si dvojka zachovala a scenár bol opäť na horor celkom inteligentný, čo sú pre mňa najväčie plusy, ktoré sa dnes pri hororovom žánre málokedy vidia. Osobne som len alergický na hlboké témy paralelných časových osí určené skôr pre Stevena Hawkinga. Neviem čím to je, ale proste sa mi ťažko zmieruje s tým, že keď mi padne tanier zo stola, možno to je moje vlastné polomŕtve ja na inej časovej osi snažiace sa ma na niečo dôležité upozorniť. Napriek tomu dvojka nebola sklamaním. Na to tu predsa máme trojku :-) ()

VillageTalks

Mnohými označován jako velmi děsivý zážitek, pro mne spíš zklamáním, až na občasné "Jumpscares", nebylo na filmu nic děsivého a celý film bylo pouze tlachání, praskání, skřípání dveří a nějaké to staré zdivo. Prostě nuda, nuda a samá nuda! Tento film se za každou cenu snaží diváka dostat do napětí a taky se mu to částečně daří, přesto to na nějaké vyděšení nestačilo. Raději sáhněte po věřte nevěřte. ()

90125

No áno. Je to pekne natočené, hlavne nasvietené. Aj lakačkové zvuky sú riadne dynamicky výrazné, takže mi parkrát skoro odpadla hlava. To mám zato, že pozerám horory so sluchátkami. Lenže stále je to len taká malá klišovitá, rutinérska ftákovina, v ktorej oné lakačky prevažujú nad zmyslom akehosi príbehu. Napätie, atmosféra, pocit akéhosi nebezpečia vážne pokryvkávaju, pričom ostávajú len strašidielka. Chaotická a zbytočne komplikovaná zápletka sa síce vždycky taknejak utriasie, ale vždy vzídu dalšie otázky, ktoré ostanú nezodpovedané. A celkom vynechať logiku a nechať sa len tak zhororovať, to ja už ňák nedokážem. 55 % ()

SchwabXIII

Viděl jsem ihned po Insidious, takže boduji jako celek (jinak by to bylo oboje po třech hvězdičkách). Bohužel jsem už dříve sledoval American Horror Story, kdežto první série je takovou humornější sestřenicí Insidious. Moc se mi líbí bližší seznámení s "Dámou v černém", ta aby mohla mít vlastní film! Tento dvojfilm je nicméně spíš o příběhu a astrálech. Lekačky jsou na standardní úrovni, násilí téměř žádné. ()

Ajfist

Opravdu schopné pokračování jedničky.Atmosféra super a děj dobře odsýpal.Ohodnotit tohle méně než třema hvězdama může jen retard co by se měl jít po Večerníčku přebalit a jít spát,protože ničemu složitějšímu,než kresleným pohádkám stejně nerozumí. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012