V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

darkphoenix

Chapter 2 robí pre Insidious to isté, čo kedysi Kruh 2 pre ten prvý. Čím viac sa dozvedáme, čím viac zisťujeme o tom, kto vlastne je dotyčný, ktorý posadol nášho tatka, tým menej sa darí hutnej atmosférickej konštrukcii z prvého dielu udržať po kope a o to viac sa každé vŕzganie dverí zdá otravnejšie a nefunkčné. Škoda. Ak druhý Kruh stratil svoje čaro kvôli vykašlaniu sa na motív vraždiacej kazety a siedmych dní, Insidious: Chapter 2 kolabuje práve na odklone od toho najzaujímavejšieho a najstrašidelnejšieho z pôvodného filmu a to od pána s ohnivou tvárou a anonymity starej nevesty v čiernom. Napriek tomu však uznávam, že Chapter 2 nie je stratou času, atmosféru si buduje zdĺhavo, ale šikovne a pár momentov je krásne zimomriavkových, Jeho polotovarovosť však prekáža. ()

blondboss

James Wan sa aspoň sčasti priblížil k tomu, ako ho poznám. Insidious 2 už bolo o poznanie lepšie ako jednička, veľa vecí, nad ktorými som v prvom dieli krútil hlavou, je tu vysvetlených a treba povedať, že sa tu vrátilo aj trochu tej atmosferickosti. Čo mi ale na Insidious celkovo vadí je ten dojem z filmu, ktorý mi príde až príliš detinský a nedotiahnutý do konca. Nemôžem si pomôcť, ale myslím, že Wan má aj naviac ako toto. 60 % ()

mikessc

Jednotka bola lepsia bez debaty, dvojka je pokračovanie (ak ste nevideli jednotku pozrite si ju prvu). Ale dal by som aj 5hviezdiciek len koniec pokazili. Bolo tam dost takych veci co mi tam ku koncu vadilo ten tlstoch ked sa prebral zo sedativ a podobne detaily, humor v takomto vaznom filme nema podla mna co robit. Ale inak fajn ()

nattyxh

Jednička mě tak chytla, že jsem se podívala i na dvojku. A ano, opět skvělý :D. Zápletka filmu nás působivě zaváděla opět do jedničky. Musim říct, že sem se někdy ztrácela v ději (kde teď jsou? budoucnost, minulost, přítomnost?) a doteď se sama sebe ptám na otázky jak to vlastně bylo. O lekačkách psát ani nemusim :D (řvala sem jak malý dítě). Další velice povedenej horor :)) ()

Martanecek007

Po prvním díle už nás neohromí námět-nápad celého hororu, za to nás potěší krásná provázanost mezi prvním a druhým dílem. Ve většině případů bývají druhé díly čehokoliv oproti prvním dost slabé, tady to ale neplatí. Neříkám, že je to díl lepší, ale rozhodně po prnvím Insidious nezklame. ()

lobo87

Podobné ako jednotka, slušne nadväzujúce, atmosferické, s fungujúcimi ľakačkami a krásnou predstaviteľkou mladej Elise... 60% ()

TheNext

K dovjke Insidious už len krátko, jedná sa vlastne o priame pokračovanie prvého dielu ktorý skončil clifhangerom ako nejaká telenovela. Dej rodiny Lambertových sa tak teda uzavrie a všetko dobre dopadne, alebo nie? Koniec filmu zase naznačoval možné pokračovanie ďalšieho dielu ságy, no už s inou rodinou. Myslím, že niekedy je to lepšie skončiť to v najlepšiom, a Wan si povedal asi to isté, a tak trojku nám už priniesol iný režiser, zatial čo Wan nás desil v novej hororovej ságe The Counjuring. Hodnotenie: Solidné pokračovanie prvého dielu, 4/5. ()

Spielbergo

Pro mne velmi příjemné překvapení. Chapter 2 je třeba shlédnout společně s prvním dílem z roku 2010 a divákovi se dostane vcelku nadprůměrné duchařiny. Příběh je sice celkem jednoduchý, nicméně provedení není špatné a jednotlivé provázanosti minulosti a přítomnosti pozvedají příběh do vysokého nadprůměru. Film se celkem zručně vyhýbá berličkám v podobě laciných lekaček (jsou, ale nejdou tolik na sílu jako jinde - nebo ve 3. díle) a snaží se těžit spíše z relativně pečlivě budované atmosféry a z promyšleného propojení 1. a 2. dílu. Objektivně za 4*, ale film se natolik vymyká dnešní standardní hororvé produkci, že musím jít s hodnocením o jednu výše (a to platí i o prvním dílu). ()

blazma

Skvělé pokračování, drží se to na podobně silném zážitku jako u prvního dílu. Pokud se vám líbil první díl, tenhle se vám bude líbit taky. ()

Nikolas__

Druhý Insidious je (bohužel) jeden z těch filmů, co mě moc nebavily, ale uznávám že jsou kvalitní (např, úmorný Rocky 2). Každopádně mě tohle pokračování přece jen mírně zklamalo. Naštěstí, od nějaké padesáté minuty se to vyšvihne v ten atmosférický horor jaký bych si přál. A to i když začátek nebyl tak působivý. Jsem už natěšen na trojku se čtyřkou. EDIT: Insidiousy od nejlepší po nejhorší: 01, 03, 02, 04 ()

Hyssi odpad!

Po naprostém propadáku jedničce jsem se rozhodl dát šanci i dvojce. A byla to osudová chyba. Tenhle film by se jednoduše měl zakázat, je to totální nekoukatelna píčovina. Práce s kamerou zde vypadá jak kdyby se natáčelo na kalkulačku, akce zde žádná, lekačky zde žádné a pokus o atmosféru jsem snad ani neviděl... Totální propadák radši nechci vidět ani trojku. [0 %] ()

hrumsrt

Jak jsem se těšil na druhý film, který koncem prvního sliboval mnohé.. Jenže ono to najednou nějak nefungovalo. Napětí je tady spíše překvapivou výjimkou, takže hlavní esence hororového žánru je pryč. V první půli jsem to pořád bral tak nějak seriózně, ale pak někdo šíleně dupnul na plyn a ztratil mě. Překombinované a hlavně nefunkční! Oba scénáristé se utrhli ze řetězu a jako sequel to uchopili opravdu zle. Děsivých prvků za mě málo, teda pokud Vás nevyděsí každá bledá tvář a rychlejší prostřihy. 40% ()

Isag1

U tohoto filmu sa mi potvrdilo takzvané pravidlo hororových filmov, černoch vždy neskorej umrie :D Film som si náramne užil a myslím si, že keď to človek nehrotí a nerieši tie zásadné chyby, čo tento film obsahuje, tak sa celkom pri tom zabaví a nebude odpudený z toho cringe scenáru. Za mňa rozhodne je tento film v pohode, keďže horory moc nemusím, tak toto mi úplne stačí. ()

Simba72

Veľmi vydarené pokračovanie jednotky, dokonca je to o niečo lepšie ako prvá časť. Veľmi milo ma to prekvapilo, nakoľko som si myslela, že lepší horor od The Conjuring už tento rok nebude, ale Insidious 2 to prekonal a povedala by som, že je to asi najlepší horor za posledných pár rokov. Páčilo sa mi zaujímavé nadväzovanie a dovysvetlenie jednotky, napätia tu bolo viac než dosť a lakačky boli samozrejme veľmi vydarené, k tomu ešte pútavý dej čiže asi takto nejak má podľa mňa vyzerať poriadny horor. Predpokladám, že bude asi ďalšie pokračovanie kedže to trocha nejasne skončilo, takže sa teším a som zvedavá, či sa to tejto časti aspoň trochu vyrovná. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012