Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Azurovydrak

Pořád si stojím za tím, že ačkoliv jasně nejslabší z tetralogie, Age of Ultron je dobrý film. Co jsem si ale všiml už v jedničce, tak že Joss Whedon absolutně nezvládá postavu Kapitána Ameriky. Zcela ignoruje jeho charakterový vývoj v Návratu prvního Avengera a opět nám servíruje jeho nudnou a prostořekou verzi, co má furt s něčím problém. Pamatujete si ještě na krátký románek Capa s Black Widow ve výše zmíněném snímku, kde to mezi nimi přirozeně jiskřilo? Tak pokud jste doufali v jakoukoliv návaznost, můžete na ni zapomenout - tady se chovají, jako by se skoro ani neznali, moc nechybí i k navrácení toho směšného vykání z jedničky. Místo toho Joss vaří z vody a výsledkem je mega nevěrohodná romance Natašy s Bannerem, na kterou se raději v navazujících filmech zapomnělo. Efekty jsou opět výborné a i akce je delikátní, dvojčata jsou fajn osvěžením, ale tato hloupá rozhodnutí filmu podráží nohy. 85% ()

CyriC

Lobotomický výtěr bez náznaku příběhu kromě - velký robot zlý, zabít velký robot. Ale jestli to celé mělo být jen teaser na Civil War, tak whatever... ()

MickeyStuma

Druhý snímek o superhrdinské partě zachraňující svět, jednoduše si říkající Avengers, po množství předchozích Marvel snímků vlastně už nemá čím překvapit. Všechny charakterově známe, víme co a jak dělají, svým způsobem známe i padouchy, takže zůstává už jen příběh. A jaký je? Inu, je všechno, jen ne obsahově geniální. Avšak se na druhou stranu dějství více rozvětvuje, čímž beznadějnost ve vzniklých krizových situacích nabírá na větší atmosférické síle. Zklamáním je hlavně použití hlavního záporáka Utrona. Když už má jméno i v názvu snímku, nejeden by očekával, že jeho přítomnost bude poměrně častá. Opak je však pravdou. Ano, spíše je odsunut do pozadí a to ho James Spader hraje skutečně excelentně. Jasně, postava je především ohromný vizuální CGI kovový robot, ale to na věci nic nemění. Jinak boj proti umělé inteligenci, který se neočekávaně obrátí proti lidstvu, není ojedinělý. V poslední době se takovýto námět používá v žánru sci-fi poměrně často. Avengers i přesto zůstává věrný svému komiksovému předobrazu a tak se i nadále jedná o akčně vizuální podívanou plnou zábavy a hlášek, i když je tentokrát děj o něco více temnější. Pro komiksové fanoušky tu také nechybí lákadla na další marvelovské  příběhy. Je použita krátká sekvence odehrávající se na Wakandě, takže se lze tímto začít těšit na ´Black Panther´, a, lze-li to tak nazvat, se v jedné vhodné chvilce odehraje něco jako předehra na ´Captain America: Občanská válka´. Snímek má své klady i zápory, ale to neznamená, že byl byl horší než předchozí. Dokonce se tu objevují i nové postavy, čímž se marvelovský vesmír zase o něco více rozšiřuje. ()

ludva10

Po shlédnutí prvního dílu jsem se těšil na dnešní CSFD projekci. Bohužel film nenaplnil mé očekávání. Děj celého filmu mě připadal, jakoby autor nevěděl vlastně co vymyslet, prostě takový myšmaš nápadů. Když už se to někam ubíralo, vše vlastně začíná znovu. Je pravda, že je tam několik vtipných scén ( např. s kladivem ). Herecké výkony to bohužel už moc nezachrání. Chvíli jsem uvažoval i o 2*, ale závěrečná slušně provedená bitva ( až tedy na několik směšných scén ) převážila na 3*. ()

BaronDevil

Byl jsem na CSFD projekci v Plzni - 2D + dabing. Takze urcite - darovanemu koni na zuby nekoukej (diky CSFD). Film splnil ocekavani, coz je pro me dulezite. Nicmene dve nove postavy mi tam tak uplne nesedly. Byly skutecne jak z jineho sveta (universa) a vetsinou na me posobily rusive, i kdyz na druhou stranu pribehove nebyly tak spatne zapracovany. Nektere souboje i diky vice postavam trvaly az prilis kratce a trvalo dlouho, nez se k souboji dane postavy kamera opet vratila. Mene je nekdy vice a konec me prilis nenadchl tim, jak se nastinili dalsi (novi) Avengers (mysleno postavy, ne pribeh). Kazdopadne zklamanim film nebyl, 85%. ()

Navi01

Občas trošku překombinované, občas se to tváří moc uvědoměle a občas taky trochu nepřehledné a zběsilé, ale na druhou stranu taky občas docela vtipné a občas i napínavé. Každopádně jsem se nenudil a jako fanoušek téhle partičky jsem celkem spokojen. ()

tomik99

Nemastné neslané pokračování, které ukazuje vše, co jsme už jednou viděli. Tým se rozpadá (tentokrát kvůli vizi, která vlastně nemá u některých postav s hlavním příběhem a celistvostí týmu nic společného), a pak se dá zase dohromady (opět nic nového). Příběh je největším nepřítelem filmu a nejlepší pasáží snímku je vlastně úvod s Hydrou. Klidně tuto zápletku mohl Whedon prodloužit na celý film, protože samotný Ultron je jako záporák ubohý. Nevím, jestli je to tím, že se jedná pouze o „stroj“, ale zkrátka Ultron nemá šťávu. Hejno Chitauri z jedničky tentokrát nahradilo hejno nových robotů Ultrona. Jak originální. Film znovu nevysvětluje celou řadu otázek jako jsou např. kde byl Hawkeye v době, kdy S.H.I.E.L.D. padl, jak se Iron-man postavil na nohy z konce svého třetího pokračování apod. Scénu ani nezachraňují nové postavy. Scarlet Witch a Qucksilver se zkrátka objevují ve chvíli, když se to Whedonovi hodí, žádný motiv nebo hloubku uvažování postav by divák neměl hledat. Vývoj nějaké známé postavy se také neodehrál. Ba naopak. Iron-man místo zpytování svědomí, že stvořil stroj na zabíjení, se radši pokusí vytvořit nový stroj, Kapitán většinou jen sleduje situaci z dálky, Hawkeye je stále stejně nudný a Thor radši zmizí na půlku filmu neznámo kam. Jediný zajímavý vztah a hlavně pokrok v něm (!) se odehraje mezi Black Widow a Hulkem. Přesto si dokážu představit ještě mnohem silnější scény mezi touto dvojicí. Napětí ve filmu žádné není, o postavy se není potřeba bát. Buď víte, že postava má ohlášený další film a není třeba se o ní strachovat, nebo (v horší variantě) hrdina začne vtípokovat, když ho záporák smrtelně drží pod krkem. Hudba je nevýrazná. Pokud nezahrál ústřední motiv z předchozích Avengers od Silvestriho, jednalo se poněkud o tichou „zábavu“. „Age of Ultron“ je velice humorný film bez příběhu a bez originality, spousta elementů zůstala stejných jako v jedničce. Rozhodně se nejedná o vrchol fáze 2, protože si troufám říct, že každý jiný film z této fáze je lepší než pokračování Avengerů. Whedon měl těžkou úlohu – musel napsat skvělý příběh a porazit sám sebe. Bohužel Whedon nedokázal porazit žádného scénáristu a režiséra druhé fáze a já jsem rád, že jde do komiksového důchodu a na další pokračování už nešáhne. Hodnocení: silně jsem uvažoval nad třemi hvězdy, konec filmu se trošku zvedne, takže je to velice slaboučká čtyřhvězda. ()

Professor Zoom

Whedon ani po 2krát nesklamal. Avengers už od začiatku majú dobrý rozbeh, zaujímavý dej ktorý poukazuje na začiatočnú snahu robotov ovládnuť svet...ktorá sa však nakoniec nenaplní, parádne rozpracované charaktery (i keď Maximoffovci mohli byť aj trochu dlhšie), úžasný soundtrack, o hláškach ani nehovorím, scenár sa držal na výbornú a celkovo myslím, že tie 3 roky čakania na ďalších Avengerov sa vyplatili. Za mňa určite jeden z TOP filmov od Marvelu. 100% - 5* ()

PanMaur

Buď to docením při dalším zhlédnutí nebo při dalším díle a nebo nikdy. Není to špatné, jsou tam hlášky, celé jsem si to užil, je to dobře udělané, ale zkrátka mě to netrefilo napoprvé tak, jako jednička. Něco tomu zkrátka chybí, co takhle při prvním Máji zatím neumím popsat :-) ()

FanKalEl

Avengeri nesklamali. Whedon síce nasadil temnejšie podanie ale nezdá sa mi že by tu bolo menej humoru než v prvom dieli. Tuna sa to striedalo a práve preto táto kombinácia robí druhý diel plnejší a živší než ten prvý. No ale čo sa týka dokonalosti Veku Ultrona tak ku koncu film trpí. Vyslovene nevýrazný koniec a záver pokazil kvalitu filmu, veď taká prvá polovica filmu bola takmer dokonalá. Rozvíjanie postáv a vzťahov, samotný Ultron so sympatickým záporackým hlasom kde mu nadstavili super monológ a dialóg a kde ešte jeho postava dobre rozohrávala príbeh. Scarlett Witch na ktorú som sa veľmi tešil potešila svojimi prednosťami :D ale hlavne svojim priestorom so schopnosťami čo narobila avengerom. No len ku koncu mala dosť nelogické správanie, čakal som ešte nejaký ten spor so Starkom ale asi na to nebol čas keď znova bola planéta v kríze :D Proste všetky postavy boli kvalitne napísané. No ale čakal som viac od Ultronovho shutdownu. Čakal som rafinovaný plán od avengerov, no nič také som nedostal. No ale i tak to nebolo zlé, akcia bola agresívna, kosiaca a rýchla, prehľadná bola určite, so strihom som problém nemal. Niektoré hlášky boli fakt k nezaplateniu, plné kino sa ozývalo každú minútu nejakým smiechom. Takže dvojka je bohatšia než jednička, ale k dokonalosti ešte niečo chýbalo. Proste žiadny prevrat či diera v komiksových filmoch sa nestala. Kto vie, možno niekomu kto číta komiksy od marvelu sa i postaví :) U mňa proste nič. Takže nasledujúca zastávka: Justice League :DDD Po druhom, domácom zhliadnutí znižujem hodnotenie kvôli menej záživným pasážiam, skutočne slabej atmosfére a kvôli ten prsatej čubke ktorá zabudla na svojho syna a kde po jeho záchrane quicksilver umiera..nebyť jej nezodpovednosti tak by QS žil a mohli by sme ho uvidieť ešte v Civil War..nerozumiem tvorcom prečo ho odpísali. (79%) ()

Killingjoke

Nevím přesně čím to je, ale mě dvojka Avengers bavila mnohem víc než první díl. Je to sice v rozporu s většinou, ale je to prostě tak. Je pravda, že o nějakém smysluplném příběhu se zde asi nedá hovořit, ale je to rozhodně koukatelnější než jednička, kterou osobně už nechci nikdy vidět. Oproti tomu na dvojku se možná za čas znovu podívám. Možná je to tím, že jsem tentokrát už neměl přehnaná očekávání, nedoufal jsem v to, že se z Whedona stalo něco víc než televizní patlal. Přesto si myslím, že dvojka už není tak pastelkový paskvil, i když paskvilem stále zůstává. Zásadně ji chybí jakýkoliv moment pro zapamatování, který by mne dokázal něčím nadchnout... Ale musím se omluvit Jeremy Rennerovi, kterého jsem u prvního dílu nazval castingovým omylem. Opak je pravdou, právě Hawkeye je jednoznačně nejsympatičtější a nejlépe napsanou postavou druhého dílu. Největší problém spatřuji v hlavním záporákovi filmu. Jako ve většině případů i tady Marvel zcela pohořel. Ultron je matný až běda. Nejvíc mě rozesmává Paul Bettany, člověk, který ještě nedávno hlásal, že superhrdinu ani jinou komiksovou postavu nikdy hrát nebude. A hle, nakonec skončil v roli kašpárka Visiona. Prachy hold dělají divy, že? Závěrem tedy můžeme konstatovat, že Avengers dvojka sice není nic převratného či chvályhodného, ale určitě nenudila. Pobavilo vtipné cameo Stana Lee a jeho "parťáků", potěšil pohled na Olsenovic Lízu, jinak si však myslím, že po pár týdnech si z tohodle asi nic moc pamatovat nebudu... ()

sackrebleu

Bohužiaľ preveľká snaha urobiť celý film väčší, lepší, bombastickejší atď. ako jednotku nakoniec vyznela dosť kŕčovito a nútene. Nehovorím, že to bolo zlé, ale vtipné repliky už neboli tak originálne, postáv bolo akosi veľa a pri všetkých tých epických fightoch sa trochu pozabudlo na poriadny dej. ()

darkreider

Ultron bol celý rok vykresľovaný ako to najväčšie peklo, čo do teraz proti partii pánov a dám v kombinézach stálo a ja tomu nejak neviem uveriť. Plán mal celkom devastujúci, ale sľubované inferno nenastalo a jeho armáda nepôsobila tak kolosálnym dojmom, ako emzáci v jednotke. Tiež som čakal viac hádania a nábeh na civil war. Aj som čakal napojenie na záver druhého kapitána, kedy sa náš hrdina vybral hľadať bezrukého. Možno by ma potešilo viac rozviesť fakt, že SHIELD znovu povstal, pričom výplňový seriál agents of SHIELD k tomu smeruje a film ho celkom odignoroval. Dúfam, že je cítiť mierne sklamanie z toho ako druhý Avengers pomenej zapadajú do univerza, ktorá sa tu už pár rokov stavia. Ale to neznamená, že ide o zlý film. Zábavný a nahláškovaný blockbuster to rozhodne je, ale v reklamách predával ďaleko viac. ()

misbos

Dostal jsem o trochu víc, než jsem čekal, takže 4. Bavil jsem se, což je pro mě u Marvelu hlavní. Líbilo se mi, že každá akční část byla natočená jiným stylem, a že se objevil i náznak budoucí Civil War. Slušný, víc než slušný. ()

Jakubik

Avengers jsou to správnou filmovou zábavou. Kdo očekával něco jiného než primitivní zápletku se spoustou akce tak je dost naivní protože Marvel už tu nějakou dobu tlačí jednoduchý koncept, který prostě baví. Žádné servítky a zdlouhavé kecání a jde se na věc. Možná mě to jednou přestane bavit ale ten čas ještě nenastal a tak si Marvelovky vždycky pěkně užívám. Tady to není výjimka. Nemá ani smysl se nějak sáhodlouze rozepisovat kdo má rád Marvel budou se mu Avengers 100% líbit. Dvojka není lepší a není horší. Kvalitou jsou obě dobré a prakticky v mnoha ohledech stejné. Tady dostaly větší slovo i jiné postavy. Nelíbilo se mi moc a teď možná i SPOILER ty zbytečně nucené emoce z pohledu romantické linie Banner/Widow přišlo tak jakože z ničeho nic a moc se tyhle dva charaktery k sobě nehodí. A pak se mi moc nelíbilo takový ten z ničeho nic rodinný Hawkey. Zbytek je jen akce křížená s komedií díky hláškám. Jo a Ultron je dobrej záporáček… ()

NiaWolf

Tak po letech čekání tu máme zakončení další marvelovské fáze. Bylo už předem jasné, že pokračování Avengers už nebude mít takový wow-efekt, jako když se na plátně poprvé spojily dějové linky supehrdinů, což bylo tehdy něco úplně nového. Druzí Avengers se drží temnějšího stylu druhé fáze a snaží se vyhýbat chybám v prvním týmovém filmu (např. hluchá místa, hl. Padouch dostává pořád na zadek, upozadění více postav), bohužel některé chyby, které jsou pro druhou fázi typické, se protlačily i sem. Například snaha dostat do filmu, co nejvíce humorných pasáží, přestože se v daný moment vůbec nehodí (vtípky Ultrona), nebo naprosté přehlížení smrti některé z postav. Prostě někdo umřel, nobody cares, je jedno, zda je to něčí bratr, něčí kámoš, něčí spolubojovník, postava se prostě odstřihla a už o ni nepadne ani zmínka. To je podle mě celkem chyba. On ostatně celý scénář je děravý jak silnice II. třídy a je velká škoda, že se Marvel nerozhodl alespoň trochu podpořit své seriály, které mají souvislost s jeho filmy. Stačilo by cameo či easter egg o Agentech SHIELDU nebo Daredevilovi jako takový bonbonek pro seriálové fanoušky. Co se dá na filmu nejvíc ocenit, to jsou asi efekty. Pokud opomenu prvních 5 minut, kdy jsem měla pocit, že se koukám na efekty z nějaké laciné hry, tak většina nápadů byla celkem originální a dobře provedená. Avšak divák by si jich užil víc, kdyby jich nebylo tolik. Dlouhé akční scény jsou sice fajn, ale jak kamera neustále odbíhá od hrdiny k hrdinovi, tak si řadu efektů ani neužijete, protože kolem projedou jako rychlík a když si pak máte vzpomenout na nějakou extra povedenou scénu, tak se vám jich moc nevybaví. Osobně bych filmu vytknula i výběr herců pro role Quicksilera a Witch, ti prostě nevypadají jako jejich komiksové předlohy ani zdaleka. Naopak jsem byla nadšena, že dostaly více prostoru i postavy, které předtím takovou možnost neměli – zejména Hulk a Thor (zrovna u Hawkeye bych to klidně oželela). Kdybych to měla shrnout – Avengers 2 je líbivý film plný akce a pěkných triků, ale jde znát, že jeho hlavní funkcí bylo posunout marvelovský děj do další fáze, a proto působí dojmem, že režisér jakoby se bál přijít s propracovanějším příběhem a vývojem postav, protože si to schovává pro jednotlivé filmy superhrdinů. Poznámka: Český dabing je prostě otřesný. Přeobsadily většinu herců z prvního dílu. HNUS! ()

Ondr@932

Velmi dobré pokračování superhrdinského Marveláckého Avengers ! Celý tým super, všichni dostali dostatek prostoru a noví dva super hrdinové byly příjemnou změnou ... Film obsahuje opět dobrou dávku vtípku ( i když už je jí méně než v jedničce a bylo to spíš takové temnější), poté hromadu luxusní akce, jako obvykle u Marvelovského filmu a také skvělé herecké výkony všech herců / superhrdinů. Jen mě zaskočil ten konec ... :-( Doufám, že se ve trojce všichni vrátí jinak už to nebude ono. A jinak když to porovnám s jedničkou tak toto pokračování je u trochu slabší, neboť nic mě tam nepřekvapilo, žádné originality ... atd A to si myslím, že je škoda ... 80% ()

Othellko

A je to tu. Konečne som sa dočkal. Frčal som do kina plný očakávaní a radosti ako malé deko ktoré berú rodičia na kolotoče. Stálo to za to? Jednoznačne áno. Naplnilo to moje očakávania? Neviem. Môže to byť práve vďaka mediálnej masáži a článkom ktoré som poctivo čítal. Každopádne film bol výborný, akčný a vtipný(scéna Hulkbuster vs. Hulk priam geniálna). Ale niečo tomu tak trochu chýbalo. Jednotka bola podľa mňa nápaditejšia a vtipnejšia. Toto som bral skôr ako povinnú jazdu a naplnenie očakávaní verných divákov. Ale chcelo to väčšiu hĺbku. Tá tam až tak celkom nebola. Škoda.. Napriek tomu dávam 4*. Výborne som sa zabavil. ()

Kingjiri

No, první Avengers byly přece jenom trochu jinde. Ať už díky funkčnějšímu příběhu, týmovější atmosféře nebo Lokimu. Ultron toho jako záporák moc nenabídnul (jako člověk by určitě fungoval líp) a jeho motivace pro mě byla občas dost zmatečná (chtěl teda lidstvo vylepšit nebo zničit?). Snaha o výpravu do nitra každýho ze superhrdinů by se dala ocenit, kdyby na ní bylo víc času a neřešila se u tolika lidí najednou. Ono těch postav bylo už celkově hodně (k Avengers ještě přibyl War Machine, nemastný neslaný dvojčata a Vision s uchylnym vzezřenim). Jsem však rád, že Hulk dostal víc prostoru a jeho začínající románek s Černou vdovou byl rozhodně víc efektní než patetickej. Naopak mě moc nepotěšilo, že se z příběhu téměř uplně stáhnul S.H.I.E.L.D., s jeho podporou působily Avengers o něco víc "autoritativně". Jinak standardní Marvelovka s porcí slušný akce, vizuálních efektů a povedenejch vtípků (Thorovo kladivo) nebo hlášek (ačkoliv nějaký hlášky Ultrona uplně nefungovaly). ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)