Mystérium sexu (TV seriál)

Masters of Sex

USA, 2013 - 2016, 43 h 54 min (Minutáž: 48x55 min)

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney, Josh Charles, Ann Dowd, Keke Palmer, Garrett M. Brown, Alan Ruck, James Eckhouse, Rae Foster, Joan Severance, Nicholle Tom, Ellen Wroe, Kandis Fay, Adam Silver, Brian Howe, Michael Cassidy, Margo Martindale, Mae Whitman, Greg Grunberg, Emily Davenport, Bobby Campo, Clark Freeman, Natasha Sims, Clark Moore, Pepper Binkley, Elizabeth Bogush, Shanna Collins, Eileen Grubba, Micah Hauptman, Olivia Alaina May, Doug McKeon, Evie Ryland, Betsy Zajko, Mather Zickel, Molly Hagan, Lauren Weedman, Finn Wittrock, Blake Robbins, Spencer Garrett, Sarah Silverman, Yetide Badaki, Jocko Sims, Karissa Lee Staples, Annaleigh Ashford, Ashley Johnson, Yvans Jourdain, Anne Griffin, Michael Mantell, Cole Sand, Gabe O'Mara, Veronica Mannion, Steve Rosen, Nick Smoke, Claire van der Boom, David Ury, Melanie Paxson, Emily Kinney, Evan Arnold, Brit Shaw, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Mike Peebler, Jeff Doucette, Maury Sterling, Linara Washington, Braden Moran, Gil McKinney, Dean Chekvala, Larry Joshua, Maggie Grace, Alexa Alemanni, Scott Michael Campbell, Grant Harvey, Kevin Shinick, Rebecca Staab, Isabelle Fuhrman, Rya Kihlstedt, Danny Huston, Jed Rees, Eric Lange, Jaeden Lieberher, Alyvia Alyn Lind, Peter Douglas, Hanna Hall, Liesel Kopp, Kayla Madison, Barry Bostwick, Ann Cusack, Caroline Lagerfelt, Mary Passeri, Leah Costello, Rachel Kimsey, Flex Alexander, Rob Kerkovich, Bug Hall, Anne Dudek, Rebecca Larsen, Jason Kravits, Robert Joy, Betsy Brandt, Melinda Page Hamilton, Larry Poindexter, Gareth Williams, Ana Walczak, Josh Randall, Barry Watson, Sarah Sido, Rene Auberjonois, Courtney B. Vance, Brianne Davis, Johnny Sneed, Renée Goldsberry, Jeremiah Birkett, Matt Crabtree, Nicole Steinwedell, Kevin Christy, Artemis Pebdani, Marin Ireland, John Billingsley, Peri Gilpin, Christian Borle, David Starzyk, Sterling K. Brown, Erin Cummings, Leonard Earl Howze, Adam Arkin, Andy Milder, Lance Barber, Necar Zadegan, Waleed Zuaiter, JB Blanc, Christopher Grove, Susan May Pratt, Eve Gordon, Eddie Jemison, Reagan Pasternak, Tate Donovan, Christian Clemenson, Julie Ann Emery, Danny Jacobs, Sarah Scott, Benjamin Koldyke, Frances Fisher, Michael O'Keefe, Keir O'Donnell, Kristen Hager, Christopher Wiehl, Alex Borstein, Sam McMurray, Grant Harvey, Whitney Anderson, Judy Greer, Yvonne Zima, Kyle Gibson, Celeste Pechous, Brandon Scott, Niecy Nash, Alysia Reiner, Mary Birdsong, Rich Sommer, Erin Karpluk, Brian Unger, Leslie Murphy, Betty Gilpin, Alex Weed, Jeremy Strong, Kendra Andrews, Nicole Cummins, Bryce Johnson, Gabriel Tigerman, Aaron Abrams, Enuka Okuma, Lily Rains, Lisa Banes, Rondi Reed, Charles Shaughnessy, Laura Harrison, Romy Rosemont, Michael Scott Allen, Colin Woodell, Joel Brooks, Joanna Canton, Julia McIlvaine, Elise Robertson, David Walton, Amanda Quaid, Aloma Wright, Rebecca Kessler, Corey Reynolds, Jonathan T. Floyd, Rebekah Ward, Alex Wyse, Melissa Center, Brian Ibsen, Joseph Lyle Taylor, Elizabeth Dennehy, Rob Benedict, Kristin Slaysman, Jack Laufer, Karimah Westbrook, Brian Linsley, Wendy Worthington, Cece King, Ivar Brogger, Jim Ortlieb, Rick Peters, Stephen Root, Steve Bannos, Marc Evan Jackson, Ashley Zukerman, Andre Royo, Rachelle Dimaria, Nathan Mohebbi, Matt McCoy, Jonathan Adams, Tom Kiesche, Beth Kennedy, Hiep Thi Le, Noah Robbins, Tim Ransom, Kyla Deaver, Charles Christopher, Jerry O'Donnell, Pete Gardner, Lyne Odums, Chris Conner, Jake Lockett, Kelli O'Hara

Pokud bych se před tímto seriálem podíval na profil autora předlohy Toma Maiera nikdy bych si ho asi nepustil. Knihu jsem pochopitelně nečetl, ale seriál považuji za dokonalý. Rozmanité lidské příběhy, kterým vévodí ten hlavní mezi Billem a Ginou. Už podle názvu má být hlavním tématem sex, ale je to spíše vztahovka a to je dobře, protože to nesklouzlo k lascivnosti ani lacinosti. Trochu mně to připomíná podobný seriál o vztazích mezi muži a ženami: "Řekni, že mě miluješ". Tento je postaven na originálnějším základě a proto dávám plný počet a s nadějí vyhlížím další sezónu. 1. Season - 100% Druhá sezona nezklamala a i když se to hodně podobá Mad Menům (vztahově) hlavní lite motiv je originál a tak hodnotím 2. Season - 90%. Třetí sezona také nezklamala 90%. Čtvrtá sezóna vztahově nejlepší, rozvinutím dalších postav a vazeb. Všechno jednou končí, ale pro mě zůstane navždy - 100%(22.12.2013)

Ve zkratce: S01 - První série se zabývala vznikem nějaké práce, bili se za něčím a řešili problémy. Na seriál jsem narazil kvůli Michaelu Sheenovi a nezklamal, ale hodně překvapil i velmi dobrý Beau Bridges. První série byla o něčem, nebyla nudná a rozhodně to nebylo díky nahotě snad všech aktérů. **** ~~~ S02 - Jenže ve druhé sérii mi to přišlo, jak kdyby se filmu chopili naprosto jiní tvůrci. Postavy se začaly chovat jak magoři a přestávalo to pomalu ale jistě dávat smysl. začaly se řešit různé vztahy a vedlejší postavy a celé to začínalo jít postupně do kopru, kde to také skončilo. Tahle série byla nudná, depresivní, o ničem a sklouzlo to někam, kde to nebylo nijak zajímavé ani zábavné sledovat, ani dění, ani osudy postav (krom zase Beau Bridgese a jeho manželky) a já zvažoval, jestli vůbec třetí sérii má smysl věnovat čas. ** ~~~ S03 - hurá, zase se začínalo jít pomalu od začátku, hlavní postavy začaly zase řešit problémy s tím udržet se nad vodou a zase tu byl ten "boj o přežití". Bohužel to ale netrvalo moc dlouho, protože tady už postavy, všechny, naprosto ztratily mozek a podváděli všechny se všemi a dokola a řešili se osudy dalších vedlejších postav, Masters zešílel, Libby taky, do toho všichni řešili svoje děti a vztahy s nimi a ten duch seriálu, který obsahovala první série, se zase více méně vytrácel. Oproti S02 to sice byl částečně mírná vzestup kvality, ale ten konec to zase stáhnul do voňavého kopru. Nicméně jsem se alespoň díky tomu rozhodl, že S04 a veškerá další případná pokračování už naprosto minu. ***. ~~~ Celkově to tedy nápad nebyl špatný, jen se na něm podepsalo typicky seriálové natahování něčeho, co žádný prostor k natahování nenabízelo.(10.10.2015)

Dosť neobvyklý seriál, ale zároveň plný prekvapení a neočakávaných zvratov, či absurdizmu. Vlastne celé je to absurdné, ale čo je fascinujúce, tak tá absurdnosť stavá ten seriál do popredia a zaujímavej záležitosti. Myslel som si, že sa to vyvinie nad moje očakávania, čakal som dosť dlho na to, aby som mohol objektívne zhodnotiť kvalitu/kvantitu seriálu, no pre mňa je to len priemer. Je to kúsok, na ktorý sa dá v pohode pozerať a nezaspať, no nedá sa na to pozerať s otvorenými ústami a povedať si, že si to rád/a pozriem znovu (aspoň ja to tak vnímam). Jednak je to len prvá séria a nehádžem flintu do žita, takže sa pravdu povediac teším už na druhú a dúfam, že ma poteší viac, než prvá. (i keď sa možno nedá čakať od toho viac než len - Platóó -> ORGAZMMM) 1. séria - 85% 2. séria - ?(16.8.2014)

Skvělý pilot nového serílálu od Showtime, tentokrát s opravdu vědeckým zapálením pro věc. Masters a Johnsonová jsou opravdu zajímavé postavy, uvidíme, jak dál._Po pátém díle jsem naprosto unešená výkonem Michaela Sheena. Seriál je vynikající, po všech stránkách. A čím dál tím zajímavější.__Finále první řady se podařilo nastavenou laťku prvních epizod s přehledem překonat a navnadit diváky na druhou sérii. Vynikající seriál.(23.9.2013)

1. série: Seriál o studii sexuality, v němž mají samotní hrdinové velké intimní problémy? Jo, to si nechám líbit. Obzvláště, když je to celé zabaleno do výborného retro hávu s perfektně dávkovanou porcí jemného humoru a s jedním z nejlépe napsaných scénářů minimálně za loňský rok. Ten dokonalý vývoj postav je k nezaplacení. Dokonale chladný Michael Sheen navíc předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů a jako vždy půvabná Lizzy Caplan za ním zase o tolik nezaostává. Jen houšť.90%(7.10.2013)

• - V 6. minúte 5. epizódy 1. série pri rozhovore Dr. Mastersa (Michael Sheen) a jeho manželky jasne vidno, že na imitáciu tehotenstva je použitý tehotenský vankúš. (zuzka236)

• - Herci Michael Sheen a Sarah Silverman, který se seznámili při natáčení seriálu, od února 2014 tvoří pár. (Sadi)

• - Roli Williama Masterse měl původně ztvárnit Paul Bettany, který nakonec z projektu odstoupil. (BarboraM)