Mystérium sexu (TV seriál)

Masters of Sex

USA, 2013 - 2016, 43 h 54 min (Minutáž: 48x55 min)

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney, Josh Charles, Ann Dowd, Keke Palmer, Garrett M. Brown, Alan Ruck, James Eckhouse, Rae Foster, Joan Severance, Nicholle Tom, Ellen Wroe, Kandis Fay, Adam Silver, Brian Howe, Michael Cassidy, Margo Martindale, Mae Whitman, Greg Grunberg, Emily Davenport, Bobby Campo, Clark Freeman, Natasha Sims, Clark Moore, Pepper Binkley, Elizabeth Bogush, Shanna Collins, Eileen Grubba, Micah Hauptman, Olivia Alaina May, Doug McKeon, Evie Ryland, Betsy Zajko, Mather Zickel, Molly Hagan, Lauren Weedman, Finn Wittrock, Blake Robbins, Spencer Garrett, Sarah Silverman, Yetide Badaki, Jocko Sims, Karissa Lee Staples, Annaleigh Ashford, Ashley Johnson, Yvans Jourdain, Anne Griffin, Michael Mantell, Cole Sand, Gabe O'Mara, Veronica Mannion, Steve Rosen, Nick Smoke, Claire van der Boom, David Ury, Melanie Paxson, Emily Kinney, Evan Arnold, Brit Shaw, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Mike Peebler, Jeff Doucette, Maury Sterling, Linara Washington, Braden Moran, Gil McKinney, Dean Chekvala, Larry Joshua, Maggie Grace, Alexa Alemanni, Scott Michael Campbell, Grant Harvey, Kevin Shinick, Rebecca Staab, Isabelle Fuhrman, Rya Kihlstedt, Danny Huston, Jed Rees, Eric Lange, Jaeden Lieberher, Alyvia Alyn Lind, Peter Douglas, Hanna Hall, Liesel Kopp, Kayla Madison, Barry Bostwick, Ann Cusack, Caroline Lagerfelt, Mary Passeri, Leah Costello, Rachel Kimsey, Flex Alexander, Rob Kerkovich, Bug Hall, Anne Dudek, Rebecca Larsen, Jason Kravits, Robert Joy, Betsy Brandt, Melinda Page Hamilton, Larry Poindexter, Gareth Williams, Ana Walczak, Josh Randall, Barry Watson, Sarah Sido, Rene Auberjonois, Courtney B. Vance, Brianne Davis, Johnny Sneed, Renée Goldsberry, Jeremiah Birkett, Matt Crabtree, Nicole Steinwedell, Kevin Christy, Artemis Pebdani, Marin Ireland, John Billingsley, Peri Gilpin, Christian Borle, David Starzyk, Sterling K. Brown, Erin Cummings, Leonard Earl Howze, Adam Arkin, Andy Milder, Lance Barber, Necar Zadegan, Waleed Zuaiter, JB Blanc, Christopher Grove, Susan May Pratt, Eve Gordon, Eddie Jemison, Reagan Pasternak, Tate Donovan, Christian Clemenson, Julie Ann Emery, Danny Jacobs, Sarah Scott, Benjamin Koldyke, Frances Fisher, Michael O'Keefe, Keir O'Donnell, Kristen Hager, Christopher Wiehl, Alex Borstein, Sam McMurray, Grant Harvey, Whitney Anderson, Judy Greer, Yvonne Zima, Kyle Gibson, Celeste Pechous, Brandon Scott, Niecy Nash, Alysia Reiner, Mary Birdsong, Rich Sommer, Erin Karpluk, Brian Unger, Leslie Murphy, Betty Gilpin, Alex Weed, Jeremy Strong, Kendra Andrews, Nicole Cummins, Bryce Johnson, Gabriel Tigerman, Aaron Abrams, Enuka Okuma, Lily Rains, Lisa Banes, Rondi Reed, Charles Shaughnessy, Laura Harrison, Romy Rosemont, Michael Scott Allen, Colin Woodell, Joel Brooks, Joanna Canton, Julia McIlvaine, Elise Robertson, David Walton, Amanda Quaid, Aloma Wright, Rebecca Kessler, Corey Reynolds, Jonathan T. Floyd, Rebekah Ward, Alex Wyse, Melissa Center, Brian Ibsen, Joseph Lyle Taylor, Elizabeth Dennehy, Rob Benedict, Kristin Slaysman, Jack Laufer, Karimah Westbrook, Brian Linsley, Wendy Worthington, Cece King, Ivar Brogger, Jim Ortlieb, Rick Peters, Stephen Root, Steve Bannos, Marc Evan Jackson, Ashley Zukerman, Andre Royo, Rachelle Dimaria, Nathan Mohebbi, Matt McCoy, Jonathan Adams, Tom Kiesche, Beth Kennedy, Hiep Thi Le, Noah Robbins, Tim Ransom, Kyla Deaver, Charles Christopher, Jerry O'Donnell, Pete Gardner, Lyne Odums, Chris Conner, Jake Lockett

S druhou sérií upadá spád a stejně tak i mé hodnocení. Náboj originálního námětu byl vyčerpán hned na začátku a další díly už jen dojíždějí na jiskrách předchozích epizod a nepřináší nic nového. Každý nadcházející výraz Lizzy Caplan a Michaela Sheen je snadno předvídatelný. Proplétání sexuálních dysfunkcí s psychologickými poruchami sice slibuje zajímavé scénáře, ale celé vyprávění je příliš přímočaré a polopatické na to, aby udržely zájem diváka déle než dva díly.(14.11.2014)

Něco tak úžasného jsem už dlouho neviděla. Jsem nadšená, miluji to a nedokáži se odtrhnout. Je pravdou, že pro Michaela Sheena mám obrovskou slabost. Slečnu do dvojice k němu vybrali famózně. Seriál je úžasný svým tématem...citlivostí provedené...kostými a svůdnou kamerou..je sexy. No a ty hlášky! Prostě famózní.(30.1.2014)

Seriály kde si s divákem nehraje scénárista, ale každá wikipedie na počkání vykecá "jak to vlastně bylo" to mají těžké. Pokud se Bill a Virginie pohádají, je to jedno... stejně se zase dají dohromady. Pokud dostane Virginie žádost o ruku, stejně ji odmítne... no protože by to nebylo podle skutečnosti a série by tratila kredit. Takže pokud si chcete sérii užít jako "překvapení", negooglit fakta. Dále na co se fajn se připravit je na podobný styl jako měl Dexter (přece jen stejná produční společnost se nezapře). Tedy v tom co uvidíte se půjde "přes závit". Tentokrát se tedy nevraždí (nebo nemluví o vraždění) jako jako by to byl každodenní chleba. Tady se sexuje (a mluví o sexu) jako by to byl každodenní chleba. Pozor ale. Ne zase tolik, aby to nahradilo slušné porno. Tedy je mi líto místní perverzáci, zas tak moc a často toho neuvidíte ;). Furt je to americký seriál. berte to tedy jako něco nového kde se nebojí jít malinko "dál" než v Sexu ve městě a díky stylu padesátých let jde o příjemnou podívanou (pokud vám tedy padesátá nějak nevadí :)).(16.1.2014)

seriál, do kterého jsem se pustil zejména díky atraktivnímu (sexuálnímu) námětu a s nímž se mi i přes počáteční trable nakonec podařilo naladit na stejnou notu.. může za to skvělý Michael Sheen v roli chladného lékaře Williama Masterse (byť to není zrovna postava, kterou byste si oblíbili) a zejména pak úžasná Lizzy Caplan v roli roztomilé, charismatické a sexy Virginie.. pokud nepohrdnete převážně konverzačním dramatem, které staví především na neustálém napětí mezi hlavními postavami, je MoS určitě správná volba.. já přišel seriálu zhruba po šesti dílech definitivně na chuť, a tak jsem nakonec i přes původní úvahy, že sledování po první sérii ukončím, na tu druhou moc zvědav.. EDIT: ani více než dva měsíce po finále druhé řady stále nenacházím motivaci k tomu, abych se do jejího rozkoukání pustil.. vzhledem k široké konkurenci kvalitních seriálů se to zřejmě nezlepší, tudíž pravděpodobně se seriálem končím, třebaže jsem byl po první sezóně vcelku spokojen..(4.1.2014)

Konečně někdo přišel s něčím novým! Nota bene postaveným na skutečné události. A nejde o to, že je seriál o sexu. Ale o to, že i díky tématu „sex“ je prostor pro nové vtípky. Navíc Lizzy mám rád, je svá a na roli se hodí, Michael jakbysmet. Jeho chladná logika, se kterou vyslovuje své – mnohdy společensky nepatřičné – návrhy a nápady, působí kolikrát absurně vtipně. Úroveň seriálu je nadprůměrná, je nejlepší z letošního podzimu. U každého dílu se dobře bavím.(16.9.2013)

• - Roli Williama Masterse měl původně ztvárnit Paul Bettany, který nakonec z projektu odstoupil. (BarboraM)

• - Dr. Ethan Haas (Nicholas D'Agosto) je na rozdíl od hlavních představitelů smyšlená postava. Haas vznikl spojením staršího muže, který s pravou Virginií Johnson udržoval vážný vztah a u něhož se schylovalo k její třetí svatbě, a mladého doktora, který s Mastersem a Johnsonem pracoval na jejich programu na Washingtonské univerzitě. (Sadi)

• - Při natáčení první intimní scény v 6. epizodě 1. série s názvem "Brave New World" byli oba hlavní představitelé velmi nervózní. Jakmile Lizzy Caplan přiložila ruku Michaela Sheena na své ňadro a zazněl "Střih!", Sheen se rozběhl ke koši a pozvracel se. Caplan v rozhovoru dodala, že se v danou chvíli cítila jako monstrum, kterého se nikdo nesmí dotknout. Následně se ale zjistilo, že Sheen měl otravu jídlem. (Sadi)