Mystérium sexu (TV seriál)

Masters of Sex

USA, 2013–2016, 43 h 54 min (Minutáž: 52–60 min)

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney, Josh Charles, Ann Dowd, Keke Palmer, Garrett M. Brown, Alan Ruck, James Eckhouse, Rae Foster, Joan Severance, Nicholle Tom, Ellen Wroe, Kandis Fay, Adam Silver, Brian Howe, Michael Cassidy, Margo Martindale, Mae Whitman, Greg Grunberg, Emily Davenport, Bobby Campo, Clark Freeman, Natasha Sims, Clark Moore, Pepper Binkley, Elizabeth Bogush, Shanna Collins, Eileen Grubba, Micah Hauptman, Olivia Alaina May, Doug McKeon, Evie Ryland, Betsy Zajko, Mather Zickel, Molly Hagan, Lauren Weedman, Finn Wittrock, Blake Robbins, Spencer Garrett, Sarah Silverman, Yetide Badaki, Jocko Sims, Karissa Lee Staples, Annaleigh Ashford, Ashley Johnson, Yvans Jourdain, Anne Griffin, Michael Mantell, Cole Sand, Gabe O'Mara, Veronica Mannion, Steve Rosen, Nick Smoke, Claire van der Boom, David Ury, Melanie Paxson, Emily Kinney, Evan Arnold, Brit Shaw, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Mike Peebler, Jeff Doucette, Maury Sterling, Linara Washington, Braden Moran, Gil McKinney, Dean Chekvala, Larry Joshua, Maggie Grace, Alexa Alemanni, Scott Michael Campbell, Grant Harvey, Kevin Shinick, Rebecca Staab, Isabelle Fuhrman, Rya Kihlstedt, Danny Huston, Jed Rees, Eric Lange, Jaeden Martell, Alyvia Alyn Lind, Peter Douglas, Hanna Hall, Liesel Kopp, Kayla Madison, Barry Bostwick, Ann Cusack, Caroline Lagerfelt, Mary Passeri, Leah Costello, Rachel Kimsey, Flex Alexander, Rob Kerkovich, Bug Hall, Anne Dudek, Rebecca Larsen, Jason Kravits, Robert Joy, Betsy Brandt, Melinda Page Hamilton, Larry Poindexter, Gareth Williams, Ana Walczak, Josh Randall, Barry Watson, Sarah Sido, Rene Auberjonois, Courtney B. Vance, Brianne Davis, Johnny Sneed, Renée Elise Goldsberry, Jeremiah Birkett, Matt Crabtree, Nicole Steinwedell, Kevin Christy, Artemis Pebdani, Marin Ireland, John Billingsley, Peri Gilpin, Christian Borle, David Starzyk, Sterling K. Brown, Erin Cummings, Leonard Earl Howze, Adam Arkin, Andy Milder, Lance Barber, Necar Zadegan, Waleed Zuaiter, JB Blanc, Christopher Grove, Susan May Pratt, Eve Gordon, Eddie Jemison, Reagan Pasternak, Tate Donovan, Christian Clemenson, Julie Ann Emery, Danny Jacobs, Sarah Scott, Benjamin Koldyke, Frances Fisher, Michael O'Keefe, Keir O'Donnell, Kristen Hager, Christopher Wiehl, Alex Borstein, Sam McMurray, Grant Harvey, Whitney Anderson, Judy Greer, Yvonne Zima, Kyle Gibson, Celeste Pechous, Brandon Scott, Niecy Nash, Alysia Reiner, Mary Birdsong, Rich Sommer, Erin Karpluk, Brian Unger, Leslie Murphy, Betty Gilpin, Alex Weed, Jeremy Strong, Kendra Andrews, Nicole Cummins, Bryce Johnson, Gabriel Tigerman, Aaron Abrams, Enuka Okuma, Lily Rains, Lisa Banes, Rondi Reed, Charles Shaughnessy, Laura Nicole Harrison, Romy Rosemont, Michael Scott Allen, Colin Woodell, Joel Brooks, Joanna Canton, Julia McIlvaine, Elise Robertson, David Walton, Amanda Quaid, Aloma Wright, Rebecca Kessler, Corey Reynolds, Jonathan T. Floyd, Rebekah Ward, Alex Wyse, Melissa Center, Brian Ibsen, Joseph Lyle Taylor, Elizabeth Dennehy, Rob Benedict, Kristin Slaysman, Jack Laufer, Karimah Westbrook, Brian Linsley, Wendy Worthington, Cece King, Ivar Brogger, Jim Ortlieb, Rick Peters, Stephen Root, Steve Bannos, Marc Evan Jackson, Ashley Zukerman, Andre Royo, Rachelle Dimaria, Nathan Mohebbi, Matt McCoy, Jonathan Adams, Tom Kiesche, Beth Kennedy, Hiep Thi Le, Noah Robbins, Tim Ransom, Kyla Deaver, Charles Christopher, Jerry O'Donnell, Pete Gardner, Lyne Odums, Chris Conner, Jake Lockett, Kelli O'Hara, Logan Fahey, April Parker-Jones, Doug Tompos, Laura Silverman, Bradley White, Kate Volpe, Lauren Pritchard, Suzana Jurcevic, Joy Brunson, Peter Holden, Brady Caverly, Isabella Alexander, Susan-Katey Heaney, Bennet Guillory, Grasie Mercedes-Garcia, Tru Collins, Priscilla Quintana, Roslyn Ruff, Doug Hurley, Frederick Keeve, Autumn Withers, David Lengel, Suziey Block, Crystal-Lee Naomi, Katy Dore, Johanna Day, Martha Hackett

Seriálové zpracování ukazuje, jak velký skok lidstvo učinilo v oblasti intimity od doby, kdy nebylo slušné o sexu vůbec mluvit. ... (Celá externí recenze)(5.10.2014)

Pokud bych se před tímto seriálem podíval na profil autora předlohy Toma Maiera nikdy bych si ho asi nepustil. Knihu jsem pochopitelně nečetl, ale seriál považuji za dokonalý. Rozmanité lidské příběhy, kterým vévodí ten hlavní mezi Billem a Ginou. Už podle názvu má být hlavním tématem sex, ale je to spíše vztahovka a to je dobře, protože to nesklouzlo k lascivnosti ani lacinosti. Trochu mně to připomíná podobný seriál o vztazích mezi muži a ženami: "Řekni, že mě miluješ". Tento je postaven na originálnějším základě a proto dávám plný počet a s nadějí vyhlížím další sezónu. 1. Season - 100% Druhá sezona nezklamala a i když se to hodně podobá Mad Menům (vztahově) hlavní lite motiv je originál a tak hodnotím 2. Season - 90%. Třetí sezona také nezklamala 90%. Čtvrtá sezóna vztahově nejlepší, rozvinutím dalších postav a vazeb. Všechno jednou končí, ale pro mě zůstane navždy - 100%(22.12.2013)

Zajímavé, podle skutečnosti, vtipné, o životě, vědecké, sexy, zábavné. Celý příběh mě chytl hned od začátku a nepustil až do konce posledního dílu. Vše se točí kolem průlomové studie o sexu, na tu dobu dost odvážné téma. Doplňujícím vyprávěním jsou životní osudy jednotlivých postav, problémy s dětmi od početí až po ty odrostlé, manželství, vztahy, láska, žárlivost.. Všechny hlavní postavy jsou sympatické a fandila jsem úplně všem. Kromě postavy Bartona Scullyho, který byl opravdu jen zákeřný slabý starý gay, dost mi vadil. Herecky je Michael Sheen tahounem celého seriálu, ale jeho nedívání se do očí mě vytáčelo. Dost se mi líbila i Annaleigh Ashford. Vývoj postav je úměrný vývoji celého příběhu a jednotlivých skutečností. Největší proměnou si projde asi postava Libby, ze které se ze slaďoučké naivně oddané manželky stane silná samostatná odhodlaná hippie žena. Každá série si řešila tzv. svoje. První byla zábavná, druhá byla intimním pohledem na hlavní dvojici, třetí uběhla jako nic s nádechem očekávaného obrovského vztahového výbuchu. Čtvrtá byla vážná, "dospělá", uklidněná, (sedět u Betty na pohovce, popíjet, a být smířen se životem, který nám osud připravil). Tento počin mě opravdu bavil, zaujal mě. ..everything for science..(28.1.2017)

Další úžasný počin od Showtime. Vzhledem k tématu a tvůrcům je jasné, že tady se nikdo nedrží při zdi, v 50. letech byla lidská sexualita naprostá terra incognita. Kdo viděl např. Frost / Nixon, ví, že Michael Sheen je skvělý herec. Lizzy Caplan mu zdatně sekunduje a rozhodně, rozhodně se na ni lépe kouká Zkrátka a dobře, Masters of Sex chcete vidět, na tisíc procent to za to stojí.(15.11.2013)

Tento seriál je především úplně JINÝ než ostatní seriály. Má zvláštní atmosféru, kterou buď beze zbytku přijmete, nebo vás to nebaví. Pitvá sice sex, ale snad právě proto je dost asexuální. Vychází z reality a životopisných dat hlavních aktérů, ale přetváří si ji po svém. Neotřele, chytře, často i napínavě. Daleko nejlepším tahem bylo ale angažování Lizzy Caplan jako Virginie - ta je skvělá a jedinečná naprosto v každém záběru. A i když by těžko mohla aspirovat na matku roku, ani vás nenapadne jí něco vyčítat. Bill Masters Michaela Sheena je její totální protiól - upjatý a nesympatický robot, ale interakce mezi nimi (oddanost práci, zvláštní osudové pouto) funguje ukázkově. Co překvapí - je žánrová odlišnost první a druhé série. Proto plně chápu, že při druhé řadě přibývá odpadlíků. Pikantnosti ohledně výzkumu "sexu" se totiž téměř výhradně odehrávají v té první, hravé sérii; druhá řada je naopak spíše vztahová - tedy o poznání ponurejší, temnější, ale také o to lepší. Pro mě osobně návyková záležitost - všech 24 dílů/1 týden.(22.4.2015)

• - Dr. Ethan Haas (Nicholas D'Agosto) je na rozdíl od hlavních představitelů smyšlená postava. Haas vznikl spojením staršího muže, který s pravou Virginií Johnson udržoval vážný vztah a u něhož se schylovalo k její třetí svatbě, a mladého doktora, který s Mastersem a Johnsonem pracoval na jejich programu na Washingtonské univerzitě. (Sadi)

• - V 6. minúte 5. epizódy 1. série pri rozhovore Dr. Mastersa (Michael Sheen) a jeho manželky jasne vidno, že na imitáciu tehotenstva je použitý tehotenský vankúš. (zuzka236)

• - Herec Michael Sheen je ve skutečnosti Brit, pocházející z Walesu. V seriálu tedy užívá americký akcent. (Sadi)