Mystérium sexu

• USA Masters of Sex
USA, (2013–2016), 43 h 54 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvůrci:

Michelle Ashford

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Hudba:

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney (více)

Série(4) / Epizody(46)

O sexu chtěli vědět všechno. A nebáli se zeptat. Co všechno se vlastně děje s lidským tělem při sexuálním vzrušení? Tuto otázku začal koncem padesátých let dvacátého století systematicky zkoumat americký gynekolog William H. Masters se svou asistentkou a posléze i pracovní a životní partnerkou, sexuoložkou Virginií E. Johnsonovou. Masters a Johnsonová se svým výzkumem podíleli na tzv. sexuální revoluci. Jak však jejich výzkum vlastně probíhal? Jak přesvědčili lidi, aby pod jejich dohledem prováděli ty nejintimnější praktiky? A jak vlastně vypadal soukromý život těchto průkopníků sexuální vědy? Na to se pokouší odpovědět úspěšný americký seriál Mystérium sexu, v němž ústřední dvojici ztvárnil britský herec Michael Sheen a Američanka Lizzy Caplanová. Výsledky výzkumu Masterse a Johnsonové vyšly mj. i česky, a to čtyři roky po americkém vydání, v roce 1970 pod názvem Lidská sexuální aktivita. (Česká televize)

n_n2

Neviem sa stotožniť s obsadením a stvárnením doktora Mastersa, príde mi nezaujímavý, nezaraditeľný (+ Michael Sheen mi strašne pripomína Mr. Beana), seriál tiahnu úplne iné postavy. Takisto som čakala, že sa toho dozviem viac z medicínskeho hľadiska. Pozerateľné, už sa dodívam. ()

Thug_Leo

Původně 5* a s každou další sérií jedna * dolů s kvalitou, škoda. Netradiční námět, zajímavý děj vystřídá nuda a telenovelské plky typu" Já ji nemiluji, péro mě nestojí" a namísto pacientů z první série je zde opakovaná kaše úhlavní2-3-4-5tě postav, ptfuj! ()

ABC1

První série působí jako zjevení, že něco tak skvělého natočí Američani, čekala bych to spíš od Britů.. Návrat do padesátých let, kdy se o sexu skoro nemluvilo, ženské měly být jen načesané u plotny a večer navoněníé v posteli, jinak držet ústa a krok, není divu, že se z některých z nich pak staly zuřivé feministky, já sama bych doktora Masterse být jeho manželka nebo matka umlátila pánví do bezvědomí...no nic k věci. Je to vtipné, zábavné, dojemné se skvělými hereckými výkony. Uvidíme, co druhá série... ()

DrifterSoul

Solidní, vtipné a vycházející z reálné historie. Brilantní zejména Season 4. Sugestivní název. Jde ale o daleko víc než o to, jak moc naše vzorce chování a osudy ovlivňuje sexualita a vše (mentálně i technicky) s ní spojené. O mezilidské vztahy a všechny ty "ups and downs" manželského života. Ze všech hlavních postav asi nejsympatičtější Libby Masters (vysoce inteligentní, elegantní a s noblesním životním nadhledem). ()

Lujna

Skvěle zahrané, příjemné postavy, kvalitní zápletka a relativně decentně podané lechtivé téma.Po třech dílech se nemohu dočkat čtvrtého a s posedlostí mou vlastní každý den kontroluji jestli nááááhodou už nevyšel další. EDIT: Celá první série parádní. Vykreslení vztahů, charakterů i ignorace lidské sexuality v historii podaná nejlepší možnou formou. Momentálně nevím o lepším seriálu. ()

Onlajn

Pilot. Skvělý příběh i zpracování. Sympatické postavy. Otevřený děj pro další události. K dokonalosti chybí jen malá část. ()

JAzzeURo

Stanice Showtime opet ukazala sve kvality, ve zpracovani netypickych temat. Po Dextrovi a Californication dalsi serial, ktery nezklamal a nadelil divakum zajimave zpracovany pribeh. Prvni serii jsem zhledel za jeden den (jednu noc). To myslim hovori za vse. ()

malahradna

trefa do čierneho...príjemná sonda do histórie skúmania ľudskej sexuality...výborné obsadenie, scenár, réžia a aj keď viem, ako to celé dopadne, teším sa na ďalšie a ďalšie časti...Michael Sheen je PÁN, rovnako ako Lizzy Caplan :) ()

+sfinx+

Nepochybně velmi kvalitní seriál, ale já ho zkrátka nedokážu docenit. Téma (výhradně to ústřední, což je i kámen úrazu) je velice zajímavé, jenže ty prostoje mezi něčím napínavým nebo samotným výzkumem jsou opět klasickou nudou z televizních seriálů. Doufám, že alespoň jednou vznikne seriál, kde nejde o vztahy, přetvářku anebo budou alespoň odsunuty dostatečně do pozadí. Co se rodičovství týká - je úžasné se dívat, jak jedna ženská zoufale touží po dítěti a druhá neví, co si s těma fakanama počít. Osobně bych to vyřešil odprodejem (alespoň toho drzého brejlouna), protože i toto téma časem omrzí. Vím, že je to až příliš kosý pohled, ale někteří se modlí za pravý opak a tak nedokážou sdílet radosti z nadcházejícího rodičovství. ()

Sadi

Tento seriál má pouze jednu vadu. Málo epizod. Klišé, ale je to tak. Spojte bezchybný scénář, režii, kostýmy, dokonalé herecké obsazení od hostujících hvězd až po televizní nováčky — kteří jim ovšem zdatně sekundují —, a dostanete Masters of Sex. Seriál založený na příběhu a životě dvou reálných lidí, od kterého se nejde snadno odtrhnout. Toto drama je založené hlavně na mentálním vývoji postav, charakterů, na složitých zápletkách a rozporech spíše v nitru postav samotných, boji s tím, co chtějí a čeho zároveň mají strach dosáhnout, na jejich minulosti a přítomnosti, a jak se do sebe vše prolíná, přestože by většina z nich na minulost nejradši zapomněla. Co je ale perlou celého seriálu, je postava Williama Masterse v mistrném podání Michaela Sheena. Divákům nemá být vyloženě nesympatický, přestože je tak často prezentován. Za odměřeným chováním ke svému okolí i ke své ženě, za tvrdou a neprostupnou maskou muže, co je oddaný své práci kvůli tomu, aby nemyslel na věci, co ho tíží, se ukrývá člověk, který je zlomený. Který se nikdy nedokázal vypořádat se svým dětstvím, s chováním svého tyranského otce — "monstra" — a předně s chováním své matky, která nikdy nebyla natolik silná, aby své dítě (děti) bránila a chránila. A která si vkráčí do jeho dospělého života, jako kdyby se nic nestalo, jako kdyby šlo jen tak začít od začátku. A Bill zuří. V obou dvou sériích jsme svědky jeho boje se sebou samým, v druhé už je ovšem jasné, že jedinou osobou, která se může dostat pod povrch toho všeho, je právě Virginia. A daří se jí to. ()

jasione

Příběh krásné ženy, která se vzdala všeho pro průkopnickou práci o sexu a pro netradiční vztah s ženatým mužem, který jí ublížil, kde mohl. Poznatky v oblasti sexu již v dnešní informační, liberální (západní) společnosti nemohou šokovat, nicméně seriál nabízí poutavé drama říznuté nostalgickým soft-pornem s příběhem... Hlavní hrdina - charismatický William Masters (skvělý Michael Sheen) - jehož práce údajně přinesla významné poznatky ohledně sexuality a mj. popřela submisivní roli ženy, je v soukromém životě prvotřídní tyran, který SPOILER např. neváhá vyčítat své ženě neplodnost, ačkoliv ví, že neplodný je on sám. Atmosféra USA v 50. a 60. letech, křehká nevyřčená zamilovanost do Virginie a odkrývání Williamova problematického dětství přecejen činí diváka shovívavějším. Děj tak spěje do určitě morální pasti, kdy si divák k problematické osobnosti Masterse nutně vytvoří sympatie, ačkoliv s jeho chováním (především k ženám) lze souhlasit jen stěží. Nezbývá, než se těšit na 3. sérii. ()

jjemi

Jak pošetile lidé jednají, když usilují o naplnění svých snů, tužeb, lásky. Michael Sheen to předvádí excelentně obklopený krásnými ženami, které to s ním mají těžké a on zase s nimi. Zasmála jsem se, zaslzela, bavila a něco se dozvěděla… ()

Evan7

Priznám sa, že najskôr som bol rozpačitý, keď som videl jednu časť, ale začalo ma to baviť. Neviem, do akej miery je to podľa skutočnosti, ale výborná je tá výprava, situácie, prostredie z 50. rokov. Akurát tie vzťahy mi prišli niekedy uletené. Raz s jedným, potom s druhým... Ale ktovie, možno to tak bolo už predtým... ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted