Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Režie:

Ryan Coogler

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Rachel Morrison

Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Sterling K. Brown (více)

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

battlex02

Nudný a do puntíku předvídatelný děj...choreografie akčních scén nezvykle umělá...snad jen graficky a kostýmově pěkně zpracované, ale to je asi vše.. ()

nelde

Lví král v rouchu Avengers? Proč ne? Ale chyběla tam fáze hledání sama sebe, nějaký posun postavy. Nakopal mi zadek bez byliny, tak já mu ho nakopu s bylinou - to je trochu málo. Prostě klaďas je moc klaďasovitý. Škoda, že Serkisovi dali tak malý prostor. ()

JC_Gucci

Celkem vizuálně zajímavá ukázka některých prvků africké kultury. Bohužel byly kostýmy a hudba jedinými zajámavými prvky v této nudné klišovité kaši. "Vibranium", je takový MacGuffin, který v jiných filmech nevadí, většinou, protože je v malém množství. Proč štít Kapitána Ameriky nejde prostřelit a neodmrští svého držitele do dáli, když do něj střelí tank? Je z "Vibrania"! OK, a teď k příběhu... Ale v tomto filmu je tahle pičověcička úplně všechno. Střílí, vysílá energii, samovolně vybuchuje, lítá, můžete se do něj obléct, léčí mrtelná zranění a když ho sežerete, dá vám superschopnosti. A zbytek je jen slabý příběh o tom, jaké to způsobí problémy, když si nejvyspělejší národ na světě volí svého absolutistického monarchu tak, že si kandidáti daj přes držku a ten kdo vyhraje smí vládnout, dokud nepřijde někdo jiný a nedá přes držku zas jemu. ()

Pepa.Pepina

Musím říct, že film se mi líbil. Ač již jsem skoro každou scénu již viděl v jiných filmech, děj je fajn, příběh má spád a nejsou tam nudná místa. Palec nahoru. ()

protonpost

Černí soudruzi z Afriky, co jejich nejvyspělejším počinem bylo vyvraždění a zotročení sousedního kmene, si natočili rasistickou a antizápadní pohádku o své kulturní nadřazenosti. Ve které princové, jejich pokrokové a vyspělé kultury, vykrádají banky v té padlé bílé civilizaci, která je pozitivní diskriminací utlačuje, když po nich chce, aby občas pracovali a nepáchali většinu kriminality. Jejich vládci se dostávají k moci podle toho, kdo v šermovačce zabije svého konkurenta. A chrabrá soudružka milicionářka neváhá zabít svého soudruha manžela pro blaho vlasti. Soudruzi dělníci a rolníci pokorně pracují s nástroji z doby kamenné vedle soudruhů vědců co vymysleli vše nejmodernější na světě, ale je to tajné, před světem skryté. Pohádka končí opravdovým vyvrcholením. Hrdinka pronáší svůj proslov o věrnosti vlasti a soudruh král zakládá centrum mezinárodní pomoci pracujícím v duchu komunistické internacionály. To je tedy ideologický matroš, jak od komunistů ze SSSR z 50 let. Bezkonkurenčně nejhorší produkt Marvelu za dlouhá léta. ()

Melce

Film ktorý rozdelil divákov na 2 tábory. Buď Black Panthera milujete, alebo neznášate. Za mňa opäť podarená Marvelovka. Opäť dokázalo štúdio prísť s niečim novým a zaujímavým. Príbeh ma zaujal, čo nie je ani náhodou hlavná starosť týchto filmov. Naposledy, čo som sa reálne zaujímal o origin niektorej postavy z MCU, sa písal ešte rok 2008 a do kín sa dostával prvý Iron Man. Skvelé herecké obsadenie... a tu musím udeliť tvorcom pochvalu za to, že sa do prostredia Afriky, nesnažili silou-mocou narvať bielych, či inorasových protagonistov. Intenzívne fight scény, na Marvel pomery skvelý humor a hlavne CGI prepracované do posledného detailu, kde už neviete, čo je hrané a čo je dorobené v postprodukcii. 7/10 ()

Mondy666 odpad!

Prostě musel být natočený superhrdinský film kde budou z 98% jen herci určité barvy pleti. Kdyby byl film alespoň zábavný ale ne není jen tuctový film který musel být natočen a mě opravdu vůbec nebavil a hlavně mi přišel hrozně nesympatický herec v hlavní roli kterému by měl divák vlastně fandit proto jasný odpad! ()

Ajbell

Už je tých hrdinov a svetov priveľa. Treba radšej rozvíjať a pracovať s už známymi hrdinami. Neviem, či bol cieľ ukázať svetu dávno známu vec, že netreba byť rasista, ale celkový dojem z filmu ostal veľmi slabý.. ()

Fidinka

Já mám marvelky ráda. Kdo je nemá rád, ať se na ně nedívá, nemůže je pochopit. Kdo chce vidět hrdinu, který bojuje a vyhrává, bude se mu panter líbit. ()

BigJohn02

Je to klasická Marvelovská zábava, jen té technologicky ultravyspělé civilizaci uprostřed Afriky se nějak nedá věřit. ()

hujerita

Nič extra my to nedalo, jediné čo tam bolo fajn bola, už niekoľkokrát spomenutá vizuálna stránka. inak šedý priemer. ()

AAsniper

Celkovo nie som fanúšik filmov o superhrdinoch, sci-fi a tohto všetkého dokopy, ale nedávno to bežalo na Ejčbíou, tak reku, dám tomu šancu. Ne. Ani Avengers - Infinity War, ani nový Spiderman, ani neviemkoľký Iron man a ani Black Panther ma nepresvedčili o tom, že by tie filmy stáli za označenie "dobrý film". A už vôbec nie aby boli nominované na Oscara... Neviem, asi starnem. Keď som minule uvažoval, zrejme ani moje obľúbené Star Wars alebo filmy s Wolverinom by som si teraz nepozrel, nebyť toho, že som ich začal pozerať ako decko... dávam maximálne jednu hviezdičku za efekty. ()

bedsore

Snad jen z edukativních důvodů jsem sám sebe předsvědčil k dokoukání tohodle nudou kypícího a v křeči působícího, prostoduchého hollywoodského paskvilu, který na základě společensko-politické objednávky byl delegován naplnit kvótu letošního, už tak trochu tragikomicky nahnutého ceremoniálu, za lepší, barevně vyvážený svět. Upřímné gesto? Spíše vypočítavost a kus pokrytectví v jednom. Nejsem si jist, zda ta tlačenka něčemu prospěje. Ale co, show must go on. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)