Škoda lásky (TV seriál)

Povídkový / Komedie

Česko, 2013–2014, 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka), Miloš Urban (povídka), Bohumil Hrabal (povídka), Jan Zábrana (povídka), Petr Šabach (kniha), Eduard Petiška (kniha), Petr Šabach (povídka)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová, Martina Hudečková, Klára Issová, Jana Plodková, Lenka Krobotová, Eva Josefíková, Jiří Langmajer, Simona Prasková, Agáta Lexová, Karel Šíp, Martin Eugen Kulhánek, Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová, Petr Píša, Tomáš Töpfer, Hana Seidlová, Marika Procházková, Anna Polívková, Linda Rybová, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Michal Suchánek, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Jiří Ployhar ml., Ondřej Malý, Jakub Železný, Václav Helšus, Klára Melíšková, Jiří Štrébl, Lucie Zedníčková, Eliška Křenková, Veronika Žilková, Karel Smyczek, Oldřich Navrátil, Sandra Černodrinská, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Zdeněk Piškula, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Barbora Milotová, Natálie Řehořová, Jiří Fero Burda, Pavla Beretová, Eva Leinweberová, Yvetta Kornová, Tereza Blažková, Robert Nebřenský, František Nedvěd, Marie Spurná, Petr Jeništa, Petra Nesvačilová, Josef Havrda, Petra Hřebíčková, Filip Kaňkovský, Marta Sládečková, Marián Geišberg, Karolína Pösingerová, Zuzana Volavá, Veronika Schönová, Vojtěch Lavička, Marek Dobeš, Josef Beck, Eva Lecchiová, Sabrina Ema Kulhánková, Šimon Franc, Zdeněk Ctibor, Roman Škoda, Ivo Kubašta, Linda Svobodová, Nguyen Phuong Thao, Petra Navrátilová, Jiří Mádl, Veronika Khek Kubařová, Aneta Krejčíková, Štěpán Benoni, Martin Kraus, Martha Issová, Stanislav Majer, Kristýna Leichtová, Jan Hájek, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Gabriela Marcinková, Pavla Tomicová, Lukáš Hrabák, Jan Dolanský, Lukáš Příkazký, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Jakub Zedníček, Filip Menzel, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Barbora Mudrová, Anna Kadeřávková, Eva Leimbergerová, Anna Konopíková, Veronika Řeháková, Boris Hybner, Lola Hrabovská, Markéta Tannerová Šebesťáková, Jan Adam, Lubor Novotný, Tereza Hálová, Charlotte Ella Gottová, Malvína Pachlová, Lucie Juřičková, Martin Zahálka, Marta Richterová, Adéla Gondíková, Martin Preiss, Petr Kocourek, Miroslav Kaman, Jitka Zelenohorská, Robert Mikluš, Radka Tesárková, Ivan Herma, Alena Konopíková, Pavlína Balner, Marek Geišberg, Matěj Nechvátal, Ondřej Bauer, Tereza Volánková, Lucie Březovská, Jiří Wohanka, Petr Varga, Jiří Jelínek ml., Jiří Hána, Vilma Cibulková, Jiří Maryško, Michal Bednář, Jindřich Klaus, Julia Issa, Tomáš Jeřábek, Ladislav Županič, Jiří Kocman, Marie Poulová, Marika Šoposká, Zuzana Slavíková, Vladimír Kulhavý, Dana Marková, Petr Koutecký, Jiří Černý, Jan Slovák, Teresa Branna, Klára Oltová, Jiří Čapka, Heda Pacnerová, Petr Janiš, Petr Klimeš, David Lištván, Vanda Švarcová, Vladimír Kratina, Michaela Fišarová, Eduard Jenický, Filip Štancl, Sofie Kandilárová, Anežka Mikošová

Komentáře uživatelů k TV seriálu (121)

• Enšpígl

Viděl jsem jen dva příběhy, které tady navíc ani nejsou uvedeny včetně herců, takže hodnotit nebudu, ale příběh Idyla na konci léta s Jirkou Mádlem a Veronikou Kubařovou se mě díky užasné práci kameramana dostal hodně dovnitř, protože Sázava to je prostě poezie, krása a romantika a to všechno jsem v těch záběrech měl, navíc jsem se tady naprosto zamiloval do Veroniky Kubařový.(1.3.2015)

• Radek99

Škoda slov.(12.1.2014)

22/22 Když už jsem se dostala tak daleko, že mám za sebou celou první sérii, tak už si dokoukám, ale žasnu. Místy naprosto nesnesitelné, sterilní a nevhodné na trávení volného času u televize. Jindy to má na malém prosto celkem zajímavý nápad, někdy i dobrý herecký výkon jednotlivce. Ale co je extrémně zajímavé, je práce s předlohami. Kde jinde potkáte vedle sebe Jaroslava Havlíčka, Eduarda Petišku vedle Martiny Formanové nebo Petra Šabacha? Neuvěřitelné, co se v té ČT děje.(1.6.2016)

• Radko

Komentár k seriálu výstižne zhodnotila jedna z postáv poviedky Pravda: "Všechno tady je voprc. A nedělej, že to nevíš.".(26.1.2014)

Na jednu stranu mě Karel Gott příjemně překvapil, na stranu druhou bylo ale téměř zbytečné, aby ve filmu dostal takový prostor. Mnohem lepší by myslím bylo, kdyby si ho tvůrci coby opravdovou žijící legendu schovali pro jednu scénu, a to pro tu v mistrově šatně po koncertu. Tím pádem Karel Šíp byl zbytečný úplně (a ten "gay" vtip pekelně trapný), ale lákadlo pro diváky je holt lákadlo pro diváky. Do nadprůměru nicméně Škodu lásky posouvá úžasně tragikomicky dojemný výkon Zory Valchařové-Poulové, civilně lidský projev Evy Holubové a sympatický samorost Petr Píša.(3.1.2014)

Pozn: Samostatné hodnocení budu doplňovat postupně, protože předpokládám, že každý díl bude mít jinou kvalitu. Celkové hodnocení doplním až po shlédnutí všech dílů.--TV/// Obsazení ?/10 Děj ?/10 Hudba ?/10 Prostředí ?/10/// PLUS: Karel Gott v roli sebe sama potěší určitě mnohé fanoušky MÍNUS: ? /// Shrnutí 1. Škoda lásky: Tak tohle jsem nečekal. V momentech kdy Karel Gott "hrál" aby odradil svoji nejvěrnější fanynku jsem se opravdu bavil, A docela by mě zajímalo jak moc skutečný tento příběh je. Závěr je potom krásný a potěší hlavně romantiky.(****70%) 2. Májová romance doktora Mráze: Slabší rozjezd, ale některé situace tak pěkně a vtipně zahrané, že jsem se ke konci hodně bavil.(****75%) 3.Manželka: Docela psycho, takže se mi to moc nelíbilo.(**45%) 4.Úspěšný lov: atraktivní scénář, Hana Vagnerová i Jiří Langmajer, povedená atmosféra a napětí mezi postavami, jen ta pointa mě zaskočila.(****75%). 5.Mokré tričko: Moje oblíbená disciplína :-) nicméně atmosféra byla taková nervózní a stylu jako že to asi nedopadne dobře. Mám z toho smíšené pocity.(***55%) 6.Maruška: Eva Josefíková na sebe strhává veškerou pozornost a postavě, kterou hraje Langmajer se moc nedivím. Je tu i pěkně vylíčeno vesnické prostředí a její atmosféra. Nicméně hlavně v závěru jsem se v postavách trošku ztrácel. A víc by se mi líbilo kdyby z toho byl celovečerák.(***65%). 7.Vzpomínky: Taclík, Krobotová, Brancuzský, jinými slovy tři skvělé postavy, které baví a baví. Stejně taky jsem si neuvěřitelně dobře bavil nad scénářem, který hrdinům přichystal nejedno překvapení. Zatím nejlepší díl.(*****90%). 8.Diamantová svatba: potěší Jan Skopeček a Jana Pidrmanová, příběh je tragikomický, zahráno je to civilně.(***65%). 9.Družička: Sympatické (ne)herečky v hlavních rolích, které však hrají přirozeně, děj má zajímavý průběh a závěr napovídá něco o sesterské lásce. (****80%). 10.Přirozený talent: Langmajer potřetí, tentokrát mě ovšem jeho postava nebaví tak jako ty předchozí. Zato Eliška Křenková se do své postavy pěkně převtělila. Nicméně celkový dojem je trošku rozporuplný a smíšený. (***65%). 11.Pravda:(14.1.2014)

• raroh

Totální nic.(13.1.2014)

TV-seriál. Viděl jsem pouze posledně odvysílaný cyklus a zdálo se mi to lehce pochmurné a ne moc zajímavé, ale na tři hvězdy to s přimhouřeným okem, ještě stačilo. | 6. Hrdina 60%, Situace v kuchyni 60%, Dobrodružství 50% > Průměr: 57% (3*) |(2.2.2014)

• triatlet

Škoda lásky Škoda slov... Šabachův vtip rozved(k)li Hřebejk s Jarchovským do hodinového tápání. To, co Klein s Pecháčkem zvládli v pár minutových scénách ("Kájo, vydrž."), se pod Hřebejkovým vedením neskutečně vleče (scény z candrbálu, opakované obléhání vily a nelogické partnerství Gotta a Šípa - nejdřív jsem si myslel, že Šíp hraje moderátora, později vypadal na ochranku?:-). Poloviční stopáž by bohatě stačila. Pár vtipů pobavilo ("Darinko, zpívej.", rebarborový koláč, svetr Karel:-). Jednoznačkou vítězkou je Gottova manželka, která asi scénář prokoukla a raději nehrála... 33% Májová romance podle povídky Petra Hudského zaujme maximálně slovními hříčkami ("Šutr z Nevady." - "Nevadí."), vtip zavání trapností (houbaři v lese: "Já našel lišku" - "Já psa.") 12% za tuctovost. Manželka Pokud autor alibisticky rozmazává snové představy, tak u mě nemá šanci. A nepomůže tomu ani TUBLATANKA... 10%.Úspěšný lov Otázka zní: v této nudné vieweghovině autor chtěl udělat hlupáky z novinářů, nebo z úspěšných spisovatelů? Nepomůže tomu ani Nezval... 20% Miss Mokré tričko Formanová vykrádá Formana ... 10% Maruška "Co to, proboha, bylo?" Další Vieweghovu nudu částečně polidšťuje Eva Josefíková. ... 15% Vzpomínky Natahovaný příběh, který zaujme vtipem i dobrými herci. 50% Diamantová svatba Zdlouhavě odvyprávěný příběh drží nad vodou Jan Skopeček. 20% Družička: Příběh se naprosto odlišuje od ostatních, což ani tak nepřekvapí, když námět napsal autor, který žil v jiné době. Mám motivaci přečíst si povídku Jaroslava Havlíčka. 50% Petr Hudský má Přirozený talent psát povídky o ničem. Tvůrci navíc matou opětovným zařazením Langmajera, který předchozí 2 role ztvárnil ve Vieweghových povídkách. 15% Pravda Neoriginální příběh o otcovství. 10%. S jedním uchem na veselo Psanou podobu povídky a audioverzi v podání Zdeňka Svěráka znám. Televizní podání nestojí ani za bulharský leva. 10%(31.12.2013)

• DwayneJohnson

Škoda lásky? V tomle případě spíše škoda konceisonářských peněz.(26.7.2014)

Viděl jsem díly Miss mokré tričko a Maruška, a docela dobrý. Sice, 1/ to karikování venkova Pražákům vážně moc nejde, ale tady to aspoň bylo v nadsázce, Suchánek nažranej jak broky a Plesl už se z té škatulky slizáků asi nikdy nedostane. 2/ divím se Evě Josefíkové, že tuhle postavu vzala, sranda to ale byla a Langmajer tentokrát fakt zabodoval (Viewegh celkem taky). Chyběla mi tam jenom erotika, ale to bych asi chtěl hodně.___Další díly neplánuju.(3.9.2014)

• honajz

Nevím proč, ale přijdou mi ty jednotlivé díly nejen bez invence, ale všechny natočené na jedno brdo. Jako kdyby je natáčel jeden režisér podle jednoho scénáře. Všechno jsou tak strašně „uvěřitelné“ příběhy, že se cítím jak na jiné planetě a potřeboval bych překladový slovník pro obyčejné lidi. - EDIT: Dlouho jsem neviděl díl s Karlem Gottem. Za něj bych šel s hodnocením na jednu hvězdu, ale to by nebylo spravedlivé vůči ostatním dílům. Díl s Gottem je strašný - když babičku napadlo hned pět možných, zajímavějších a zábavnějších řešení, asi je něco špatně. Samotné rozuzlení je pitomoučké. Nelogičnosti na hraně uvěřitelnosti (tak vám každou neděli někdo leze na zahradu, a vy nezavoláte policajty? Nedáte k bráně bodyguarda? A ta sestra si v ty neděle ráno nemohla sestru rovnou ohlídat? Atd.)(26.1.2014)

Díl s Gottem (Škoda lásky): fakt dobrej. Rozesmál hned v několika situacích. K dokonalosti tam sice něco chybělo, ale to bude jeden z filmů, u kterých nebudu mít problém, když znova poběží v televizi, abych na ně koukl. Co se týče dalších "dílů", ty jsem ještě neviděl. Májová romance doktora Mráze: Taky příjemné, trošku kýčovité Manželka: Zde bylo celkem napínavé sledovat, co z toho bude dál, ale když už vše bylo u konce, vylezl z toho neoriginální příběh, který měl bláznovský konec(30.12.2013)

• Kimon

Škoda lásky - Karel Gott - prostě škoda slov. Za ten jasnej špatnej hod, dávám pouze jeden bod. Další díly stejná stopa, jsem otráven, je toho žel doslova celá půlkopa.(4.1.2014)

• GeusX

Některé příběhy jsou dobré, jiné horší. Při "životě" je drží herci. Ale co ty pointy?! To je docela slabota... U některých povídek tu nejsou nebo nám chtějí tvůrci předvést co to znamená scénáristická bezradnost?! (viděna 2., 3., 4. a 5.série povídek) 2 až 3 hvězdy(12.1.2014)

• argenson

Tohle se nemělo stát.(2.1.2014)

Škoda lásky: 70% /// Májová romance doktora Mráze: 75% /// Manželka: (za Tublatanku 5% navíc) 65% /// Úspěšný lov: 40% /// Mokré tričko: 75% /// Vzpomínky: 65% /// Diamantová svatba: 60% /// Pravda: 40% S jedním uchem na veselo: 10% /// Hrdina: 60% /// Idyla na konci léta: 75% /// Polibek pro vítěze: 70% /// Myška je kouzelná: 30% /// Srdce ženy: 60% /// Zamilovaná: 55%(5.1.2014)

4 hvězdičky především za Miška je kouzelná a Divná Bára.(15.3.2015)

• rt12

Škoda lásky *** : nebyl to zas takový průser, ale mohlo to být svižnější. Zdlouhavost a rozpačitost dopadla i na mně. Škoda mohla by to být dobrá mikro-komedie. Májová romance doktora Mráze *** jedna navíc za Töpfera , Manželka **, Úspěšný lov ** opět zdlouhavé, bez vtipu. Po třetím večeru s tímto seriálem končím.(3.1.2014)

• blackrain

Škoda lásky? V tomhle případě spíše škoda času nebo škoda rány, která padne vedle. Pořád jsem čekala, že se jednotlivé příběhy nějak rozjedou a někam se posunou, ale oni byly horší a horší, až mi splynuly v jeden velkých chumel. Ten už nemám ani sílu rozklíčovat. Začínám mít pocit, že už i slovutná ČT dělá ze svých diváků blbce nebo při nejmenším pokusné králíky.(28.1.2014)

• Hennes

Já po všech recenzích očekával parádu hořkých komedií podle Šabacha, ale tohle je zatím jen slabý "výcuc" toho, co bylo napsáno. Celé je to prapodivně nezábavné a nepřirozené. Kdyby bylo obsazení neznámými herci, asi by to byl úplný propadák. Uvidíme co přinesou další neděle.(8.1.2014)

• zette

1, Skoda lasky- po dobu celeho dilu jsem myslel na to, kam je jeste schopen bozsky Kaja zajit a co je Hrebejk jeste schopny natocit, fakt pruser. Na druhou stranu Gott nemuze nudit a klobouk dolu pred hereckym vykonem Zory Valcharove-Poulove, jsem mel pocit, ze to je jeho skutecna fanynka. 2, Majova romance doktora Mraze- takova groteska, ale vicemene ze zivota, povidka neurazila. 3, Manzelka- pointa dobra 4, Uspesny lov- Viewegh uz pozitivne nemuze prekvapit, hrozny chlap. Mozna psal o sobe, Langmajerovi role ale taky sedla. 5, Mokre tricko- Uplne o nicem, bez pointy. Se Suchankem muze byt sranda, jako herec je ale tragicky. 6, Maruska- zatim nejhorsi epizoda, ktere jsem neveril. Svatba a zapijeni svobody v hospode byly vylozene trapne. No, po ctvrtem dile uz o jednotlivych epizodach psat nebudu. Serial ma sestupnou tendenci, hlavne diky katastrofalnim scenarum. Typicka ceska tvorba. Zlati Bakalari a scenariste z lidu:-)!(30.12.2013)

• Rodriguez

1.díl - Škoda lásky: 25%, 2.-6.díl - Zatím neviděno.(31.12.2013)

• bourec

Tady sem asi trochu přestřelil,zaslouží si to alespoň dvě hvězdy.30%.(1.1.2014)

1. Škoda lásky: Ta jedna hvězdička je za Petra Píšu a Zoru Valchařovou-Poulovou jakožto neokoukané a zajímavé herecké tváře. Bohužel po celý film jsem se v duchu za tvůrce styděl a skoro jsem nevěřil že je pod tím podepsán Hřebejk a spol. Těch 60min trapného přehrávaní a nesmyslného děje bylo k neukoukání. Po shlédnutí nových dílů hodnocení zvyšuju na tři. Celá série je hodně nevyrovnaná, ale bylo by škoda ji odepsat kvůli několika dílům.(31.12.2013)

• sator

1.)Za ochotu Gotta do toho jít za námět 4* jinak spíše tři a to za rozvláčnost ... 2.)Májová romance -bakalářská zbytečná povídka *,3.)Manželka ***, 3.)Škoda lásky **,kromě Gotta jsou to jen Bakalářské povídky v dražším hávu...Mokré tričko * za Suchánka- jinak odpad.. Maruška **, Vzdávám kromě povídky s Gottem naprosté fiasko a to jsem šel cyklu hodně napřed...(30.12.2013)

• RonaMidu

čekala jsem víc,ale některé epizody jsou přece jen koukatelné :-)(3.2.2014)

Novodobé bakalářské a občas snad až moc dlouhé povídky. Kvalita proměnlivá jako jarní počasí. 1. Škoda lásky – 100%; velmi zábavná a skvěle vymyšlená povídka, parádní Gott i Šíp; hudba: neuvedeno. 2. Májová romance doktora Mráze – 80%; povídka moc hezká, přímo ze života, povedená pointa, úžasná manželka mrcha; hudba: Ondřej Brousek. Manželka – 40%; psychothrillerová povídka postavená tak trochu na vodě, ušlo to, ale Rybová mi není sympatická; hudba: Jiří Hájek. Úspěšný lov – 80%; příjemná povídka se sympatickým Langmajerem a velmi dobrým nápadem i pointou; hudba: Jiří Hájek. 3. Mokré tričko – 40%; z počátku veselá a zábavná povídka, postupem času spíše smutná ukazující realitu znuděného či marně žitého života; hudba: Lumír Mrha. Maruška – 60%; snobský spisovatel je okouzlen cudnou pannou z venkova na kamarádově svatba, jenže pak pozná, že ne všechno, co může mít, u Marušky dosáhne; hudba: Lumír Mrha. 4. Vzpomínky - 100%; perfektní, jakoby ze života střižená povídka o manželském vztahu slavící 15ti leté výročí, navíc povídka nesmírně vtipná a zábavná; hudba: Patrik Hlavenka. Diamantová svatba - 80 %; další z povedených a moc hezkých povídek o natáčení reportáže z oslavy 60ti let manželství, které vlastně nikdy pořádně nefungovalo; hudba: Karel Holas. Družička - 20%; divná povídka, která kromě docela silného konce nabízí jen pohled na potřeštěnou mladší sestru brzy se vdávající mladé holky z bohaté rodiny; hudba: neuvedeno. 5. Přirozený talent - 60 %; zcela průměrná povídka s baličem Langmajerem, který jako učitel na herecké škole má připravit mladou dívku na přijímačky. Jenže ona ho chce ještě k tomu sbalit, on to nechá dojít sice daleko, ale ne až za hranu, což se mu šeredně vymstí; hudba: Ondřej Brousek. Pravda - 80 %; povídka přesně jako ze života. Postarší Oldřich Navrátil jde vyklízet sklep a najde dopis bývalky své manželka. Pojme podezření, že jejich dospělá dcera není jeho a rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou. Naštěstí nakonec zvítězí zdravý rozum a láska; hudba: Jiří Hájek S jedním uchem naveselo - 40 %; krátká a navíc taková docela o ničem povídka, kdy kočka ze základky osloví mladšího kluka, aby k nim přišel domů jakože pro ni na rande. Tatínek s ním vede dokonalý rozhovor, přičemž divák čeká, co z toho vyleze - no a vyleze přesně to, co se dalo čekat; hudba: Lumír Hrma. 6. ..., 7. Idyla na konci léta - 60 %; obrazově a hudebně povedená povídka, dějově už to tak dobré nebylo, občas hodně prázdné, bez tempa a nápadu, zajímavá dějová linka s komunisty vzhledem k druhé povídce sedmého dílu; hudba: Tadeáš Věrčák. Polibek pro vítěze - 40 %; kromě slušného nápadu s utopením hlavního loosera je to celé nezajímavé, herecky strašně toporné a nezáživné; hudba: Tadeáš Věrčák. 8. Miška je kouzelná - Divná Bára - Host u tabule - 9. Srdce ženy - Zamilovaná - .(4.2.2014)

Televizní povídky kolísavé kvality se slabými pointami, ale někdy vtipným dějem.(18.5.2016)

K čeru, není možné hodnotit jednotlivé epizody a já viděl jen Marušku ;-). No, je to za 2 hvězdy....především kvůli Vieweghovi...jeho tvorba má totiž dvě vrstvy. tu povrchní, která je shit a pak tu druhou, hlubší, která je taky shit! Ale na tu marušku se fakt pěkně koukalo. :-)(22.6.2016)

Škoda Lásky: Klasická hřebejkovina, kde nejvíce překáží Jarchovský a jeho typická schopnost lepit epizodické scény v (ne)ucelený celek. Mistr Gotťák s Karlem Šípem tvořili naprosto odzbrojující komediální duo, což čekal opravdu málo kdo.(2.1.2014)

• venison

Kromě prvního dílu s Kájou Gottem jsem stihla kupodivu všechny.. Některé příběhy nebyly špatné, některé nestáli za moc.. Většinou byly hodně natahované, vyzněly do ztracena a chyběla jim údernější pointa :-( Herecké obsazení bylo většinou dobré.. Dalo se z toho rozhodně vytřískat víc.. Takový repertoár bych spíš čekala na Nově než na o poznání vesměs kvalitnější ČT1..(3.2.2014)

Idyla na konci léta (r. Jan Pachl) **** / Polibek pro vítěze (r. Jan Pachl) *** / Sedce ženy (r. Jan Pachl) ** / Zamilovaná (r. Jan Pachl) ****(26.2.2016)

• Sharlay

Nikdy jsem to neviděl. Akorát teď v televizi při přepínání jsem viděl skoro pět minut s02e03 a okamžitě dávám odpad! Bez debat.(9.2.2017)

1. řada: Jediné povídky jasně vyčnívající nad průměr (****): Mokré tričko; Družička. // Varuju před obzvlášť nepovedenými epizodami (*): Májová romance Dr. Mráze; S jedním uchem na veselo. // Zbytek je +- průměr, což je škoda (látky), neboť některé povídky sahaly po lepším hodnocení, např.: Vzpomínky; Diamantová svatba. // Celkově zklamání. 2.řada: Povídky jasně čnící nad průměr (****): Idyla na konci léta; Polibek pro vítěze; Host u tabule. // Varuju jen před epizodou (*): Miška je kouzelná. // Za pozornost stojí i moderní variace na Boženu Němcovou (Divná Bára) nebo detektivka od Hrabala (Zamilovaná). // Celkově viditelné zlepšení.(4.2.2014)

• tuntavala

Objevil jsem zensky, herecky talent.(16.12.2014)

Úroveň jednotlivých povídkových příběhů je velmi rozmanitá. Někter mají vše - dobrý scénář, vtip, pointu i herecké obsazení, které nelze nepochválit. Jiné ale skomírají na všech frontách. K tomu lepšímu bezesporu patří Vzpomínky, Družička nebo Hrdina, v duchu Bakalářů pobaví a neurazí Úspěšný lov, Mokré tričko, Maruška nebo S jedním uchem na veselo. Diamantová svatba nebo finální Situace v Kuchyni a Dobrodružství jsou spíš k pláči, a to i s přihlédnutím k nevyužitému hereckému obsazení, které slibovalo větší očekávání. Je dobře, že se do něčeho takového ČT pustila, nepatří to ale k nejlepším počinům z jejich současné tvorby.(4.2.2014)

• bobiša

těžko hodnotit,každý díl je jiný,některé povídky byly lepší jiné horší,nyní TV začala vysílat další díly a hned první 2 povídky se mi moc líbily,zvláště příběh Idyla na konci léta,krásná příroda,pěkný příběh,ale zároveń smutný díky příslibu událostí a dnů příštích,což následující povídka potvrdila.(2.3.2015)

• PollyJean

viděla jsem jen díl s Gottem a ten byl na odpad. S hrůzou jsem pozorovala, co prázdného a dokonale nenápaditého může stvořit kdysi tak schopné trio Hřebejk, Šabach, Jarkovský. Jediný pozitivní okamžik byl, když "autobusák" odhalil svou skrytou tvář, v jeho podání ta píseň neměla chybu. S dalšími díly rozhodně ztrácet čas nehodlám...(1.6.2015)

Díly Idyla na konci léta a Polibek pro vítěze (předloha Eduard Petiška, scénář a režie Jan Pachl): výborná kamera Marka Jandy, hlavně co do barevnosti a atmosféry sázavské krajiny. Ty barvy! Oproti Cirkusu Bukowsky tentokrát teplé. Hnědá, nazlátlá, žlutozelená. Slunce a konec léta. Jako kluk jsem tam ve Zlenicích trávíval prázdniny, a ano, taková je opravdu Sázava.(1.3.2015)

• herr_carter

K životu mi úplně postačila jediná (a poslední) viděná epizoda, kde zrovna "hráli" hlavní role Majer a Issová. Překvapuje mě, kolik zvučných scénáristických jmen se muselo podílet na takové bezduché sračce....................... moje hodnocení = 2 z 10.(15.3.2015)

• Casablanca

Hodnocení první části: jedna *(4.6.2015)

1. díl = 70% - Goťák překvapil...vtipné, podařené.(5.1.2014)

• Meijin

1. Škoda lásky - neviděl jsem; 2. Májová romance doktora Mráze - hráli: Töpfer, Procházková, Polívková - 2*; Manželka - hráli: Rybová, Řezníček - 3*; Úspěšný lov - hráli: Langmajer, Vagnerová - 2*; 3. Mokré tričko - hráli: Suchánek, Plesl, Stryková, Zahradnická - 3*; Maruška - hráli: Langmajer, Josefíková, Malý - 2*; 4. Vzpomínky - hráli: Taclík, Krobotová, Babčáková - 3*; Diamantová svatba - hráli: Pidrmanová, Kantorková, Skopeček, Hofmann, Carda - 3*; Družička - hráli: Kadeřávková, Skružná - 1*;(16.1.2014)

Čtyři hvězdy si to asi nezaslouží, ale pořád je to stokrát lepší než celá produkce Jarchovský - Hřebejk za posledních 10 let.(8.7.2014)

• Zemi11

Viděl jsem zhruba deset minut v polovině filmu... A napadá mne otázka, do pyče, co to je za bullshit?????(31.12.2013)

Zhlédnut pouze třetí díl.(12.1.2014)

• patrikus

Škoda peněz :-/ Některé povídky jsou opravdu velmi slabé. Některé až tak slabé, že mi připomínají ty laciné trapasy, co dávali v sobotu. Ach jo. Ve většina případech je to otázka scénáře, režie i kamera mnohdy ani nemá chybu. Herci vlastně taky téměř ok, dokonce pěkná hudba, ale ty příběhy jsou tak nezáživné !!(23.1.2014)

• LuccinyFilmy

Pokud čeští spisovatelé nedokáží napsat zkousnutelnou televizní povídku na třicet minut, asi by měli uvažovat o změně povolání. Vyloženě urážející byla masturbační spisovatelská fantazie s Langmajerem v chatě a kozatá vykrádačka Hoří, má panenko. Psychicky se dal vydržet jen první díl s Gottem (jisté scény ale musely vypadat blbě už při natáčení) a zatím poslední díl s oslavou výročí.(25.1.2014)

S výjimkou skvělého příběhu Vzpomínky s Markem Taclíkem a Lenkou Krobotovou není moc o co stát. Ničím zajímavý cyklus s tu lepším (průměrným) dějem, s tu horším. Na vysílanou neděli večer bych to neviděla, spíš na nedělní odpoledne. 50%(15.3.2015)

Viděla jsem zatím pouze 2 díly (2. a 4.), čili 6 povídek. A co jsem viděla, to mě nenadchlo. Vážně ne. Ještě uvidím jeden díl a asi zase o jednu hvězdičku snížím hodnocení.(20.1.2014)

Vzhledem k tomu, že se jedná o volný cyklus povídek, budu psát komentáře k jednotlivým dílům. 1.díl - místy až utahané, klidně mohla být povídka o 20 minut kratší. Ale humorná povídka s Gottem celkem zaujala a závěr pobavil. 2.díl - všechny 3 povídky měly novelový charakter (zvrat ke konci). První a třetí povídka se mi líbila, druhá moc ne. 1.povídka humorná s tím, že tak to v životě může být. 2.povídka vážná a (psycho)dramatická, ale závěr byl dobrý, jinak nic moc. 3.povídka opět humorná s podobným druhem konce jako u druhé povídky, kde mě nejvíc pobavil Langmajerův rozhovor s reportérkou bulvárního plátku. 3.díl - obě vážné a "vlažné" povídky, ta s Langmajerem byla o něco lepší a opět hrál spisovatele, že by pokus o pokračování z předchozího dílu? Mokré tričko bylo mokré až do konce. 4.díl - 3 povídky, 1. a 2. dobré a úsměvné, 3. nic moc a vážná, zbytečně "zdusněla" atmosféru, ale i tak to někdy bývá. Na 2. povídce můžeme pozorovat, jak se tvoří reportáž o ničem a jak je třeba ji zkrášlit a tím vlastně lhát divákům. 5.díl - 3 povídky a všechny vážné, 1. se dost táhla aspoň měla pointu, druhá byla o něco lepší a u třetí se jasné a předvídatelné jak se to bude odehrávat. Celkově nic moc díl. Závěrečný 6.díl - ze třech povídka se mi líbila ta druhá, byla vtipná, ostatní "šeď a nuda" - ta o bezdomovci ještě šla, ale ta o tom úředníkovi v lese, byla o ničem, prostě si zašukal a s mladou no a co. EDIT: Po pauze se jede dál, něco jako "druhá série". 7.díl - Pachlovy videopovídky na motivy Petiškových povídek mi připadají ironické, ale jsou i lehce úsměvné. Obě se odehrávají na tom samém místě za vlády komunismu v Posázaví, 1. v roce 1948 a druhá v roce 1985, přičemž obraz z druhé povídky odkazuje na první. Povedený díl. 8.díl - opět trojice, první taková klasika - pubertální dcera a poměrně mladá macecha, které si do oka nepadly. 2.povídka mě bavila, přestože byla vážná, má velice dobrý příběh. 3.povídka byla pro mě WTF? a bylo to něco za něco, repliku "Já důvod mám" bych doplnil slovy "protože jsem si zaš*kal. 9.díl - opět poslední (zřejmě na čas), povídky byly 2, obě vážné, první nudná a asi jsem konec (ne)pochopil, druhá lepší s dobrým příběhem, ale odhalení přichází pro diváka brzo, i když tušit se dá leccos.(6.1.2014)

• Dejvi21

Pilotní díl navnadil, zbytek to však zahodil. Kdyby byly další díly alespoň z 50% tak dobré, jenomže ne, ten zbytek je úplná katastrofa. U Májové romance se ještě zdálo, že to půjde, ale bohužel...záběr na prsa v každé povídce to nezachrání. Spíš než škoda lásky by to měli pojmenovat pravým jménem - Škoda placeného erotického kanálu, když si můžete každou neděli od 20:00 pustit ČT. Muset schovávat děti před Českou televizí během víkendu, to tu ještě nebylo..(13.1.2014)

Viděl jsem pouze díl o Gottovi a ten byl prostě brilantní.(14.7.2019)

• dave14

Z tohoto cyklu jsem zatím viděl pouze dvě povídky. Mokré tričko a Marušku. A upřímně můžu říct, že horší věc jsem v produkci ČT snad nikdy neviděl. Bolestný dialogy, tragický výkony, no škoda slov...Hodnotit to nehodlám, protože jsem viděl pouze dva díly, takže bych nerad křivdil dílům ostatním. Ovšem po tomhle zážitku si už asi cyklus Škoda lásky v životě nepustím. To budu radši sledovat osudy Lumíra z Ulice!(12.1.2014)

• quixote

Opravdu škoda slov. A také vynaložené energie a finančních prostředků a času. Velmi slabé, ty dvě tři slušné povídky (např. úvodní s K.Gottem) opravdu nemůžou vyvážit pochybnou kvalitu ostatních.(3.2.2014)

Viděl jsem jen pár dílů a oproti vztahovým seriálům v týdnu je to samozřejmě zlatý, ale na to abych si řekl, že bych to viděl ještě jednou to ne. Pamatuju si asi nejvíc epizodu Mokrý tričko, ale ne kvůli té soutěži, ale protože jsem čekal co z toho vyleze a ono leda titulky. Po shlédnutí všech dílů musím konstatovat, že ačkoliv jsou některé díly nudné a vyprávění je skoro všude pomalé, tak celkový dojem z tohoto cyklu je dobrý, pohodový, nenásilný. Nejlepší díly Škoda lásky s mistrem, obě posázavské story, Divná Bára, Miss mokré tričko a Úspěšný lov.(13.8.2014)

Hodnotím pouze Vzpomínky - o tom jak si manžel nemůže vzpomenout na pobyt v hotýlku, Škoda lásky - s Gottem a Šípem, Diamantová svatba - Skopeček, Kantorková a televizní štáb. 2015 Idyla na konci léta - Mádl, malíř a rekreační chata - slabota. Polibek pro vítěze - pitomý nohejbalista, a další slaboučký příběh, i když byl alespoň trochu vtipný. Miška je kouzelná - Martha Issová a Julia Issa? jako tlustá a protivná skoro dcera na zabití - jo, tak ta to snad ani nehrála, jedna z povedených povídek. Divná Bára - Leichtová jako drsná motorkářka slečna Němcová a Pidrmannová jako hodná slečna Malá - kámošky na život a na smrt. Host u tabule - vánoční příběh několika ne moc šťastných lidí. Srdce ženy - Dolanský, básničky, MDŽ, šmírování v šatně, dobrý šéf ve fabrice. Zamilovaná - psychiatrička Norisová a pacient Řezníček, sice relativně smutný příběh, ale moc pěkně zahraný:)(28.12.2014)

• Fifer

Myslím, že Hřebejk není zdaleka tak špatný režisér, jak si myslí někteří tradiční "hejtři" české kinematografie, ale musím uznat, že povídka s Gottem byla opravdu plytká. Na Hřebejkovi je ale skvělé, jak jde krásně rozlišit, které filmy dělá pro sebe a které pro prachy.(3.1.2014)

1. Škoda lásky - sympatická komedie, kde se Kája dobře snažil a myslím, že, i když není herec, rozhodně nic nezkazil :-)(4.1.2014)

• Voorhees

O.D.P.A.D(12.1.2014)

• radeckator

Škoda. Příběh od příběhu je slabší a slabší.(18.1.2014)

Škoda lásky: ztřeštěné, zábavné... **** Májová romance doktora Mráze: nedotažené, ale jinak docela dobré... *** Manželka: trochu přestřelené, Rybovou nemám ráda.. ** Úspěšný lov: naopak Langmajer je můj favorit a tohle byla docela trefná povídka... ****(12.2.2014)

1. díl Dobrá podivaná s pár dobrejma vtípkama a překvapivě sympatickym Karlem Gottem, kterej si umí udělat srandu sám ze sebe. 2. díl Májová romance doktora Mráze: Slušnej průměr a výbornej Töpfer se šutrama v hlavní roli. Manželka: Velice pěkně natočený (především "hororový scény"), polonahá Linda Rybová a slušná pointa. Úspěšný slov: Vcelku slabý - nezajímavej příběh ani herecký obsazení. 3. díl Mokré tričko: Výbornej Suchánek s rolí šitou na míru, příběh však téměř o ničem (až na ty mokrý trička teda). Maruška: Smysl týhle povídky mi uplně uniknul. 4. díl Vzpomínky: Prima hlášky a dobrej příběh (pokud pominu fakt, že si hlavní hrdina opravdu sám neuvědomí, že na místě pobytu nikdy nebyl - krmelec nebo srdíčko na stromě by si určitě pamatoval). Diamantová svatba: Skvělá sonda do života dlouhodobejch manželů. Družička: Moc pěkný buchtičky v hlavní roli a povedená pointa (škoda jejího prozrazení v popisku). 5. díl Pravda: Zajímavá povídka "ze života" s výbornym Oldřichem Navrátilem v hlavní roli. S jedním uchem na veselo: Dobrý dětský herecký výkony, ale příběh nijak nenadchne a pointa leckoho napadne. 6. díl Hrdina: Pěkný herecký obsazení a zajímavej příběh. Situace v kuchyni: Odlehčená zábavná podivaná. Dobrodružství: Slabší příběh, ale zajímavá pointa ("Tohle ti nikdy neopustim").(18.3.2014)

Jistě by bylo vhodné, rozdělit cyklus na část 2014 a na část 2015. Obě části jsou totiž zásadně jiné. Patnáctka je jemná, hladivá, retro a dobrá. Klidně na čtyřku. Čtrnáctka bude ráda za tři.(18.3.2015)

• filipvrbik

Nevtipné, nudné(13.1.2017)

• AloisNeuman

Prvni dil Pecka. Holubova konzert. Zbytek nicmoc. Spis nic(2.2.2014)

Kdyby to viděl Jaroslav Hašek, tak by se ne zrovna obracel v hrobě, ale asi by se dost divil. V první povídce má pochvala patří Karlu Šípovi, jako neherec hrál dobře, i Karlu Gottovi za odvahu, ten se předvedl v trenkách, ale jako neherec se snažil tak, že to bylo místy až děsivé. Chybí tomu trocha víc humoru a nějaké napětí, akce a tak, je to takové rozevláté a obsahově by to dalo tak na 10 minut.(30.12.2013)

• nula87

Zatím nebudu hodnotit, ale jediné, co k tomu napíšu, je to, že Zoru Valchařovou-Poulovou chci ještě v něčem vidět, protože její tragikomický výkon byl precizní.(6.1.2014)

• MP17

No to je zas něco, děj plytký, herecké výkony zoufalé, naprosto prázdný seriál. Ani nevím, proč tu jednu hvězdu dávám.(20.1.2014)

Úvodní hodinový díl s Karlem Gottem 4 hvězdyx pak to šlkoí dolů. Scéna Gotta s Šípem na odrazení stalking fanynky mi způsobuje záchvaty smíchu ještě td. Mistr má stále svůj úžasný nadhled a smysl pro humor.(28.1.2014)

Kvalita jednotlivých povídek je značně nevyrovnaná, některé jsou dobré, úsměvné a jiné zase nudné a vetšinou mi připadají nedokončené Takže hodnotím přesným průměrem. Hodnocení: 50/100.(2.2.2014)

Já musím říci, že seriál jsem sledovat nezačal a hodnotím podle stejnojmeného prvního pilotního dílu a ten se mi zdá být hodně povedený. Povedené příběhy i vtipy, u kterých se zasmějete.(24.12.2014)

Jsem zvědavý, co mi z toho nakonec vyjde, ale momentálně jsem nadšený (!!!) z povídky ZAMILOVANÁ. Kromě vynikajících dialogů jsou tady i silné, mnohdy protichůdné emoce - zakázaná láska, pochybnosti, vášeň ... a ještě to obohatil zločin - kombinace Hrabala a Pachla zafungovala výtečně! Náš největší spisovatel a výrazný soudobý filmař by si evidentně výborně rozuměli. Takže ZAMILOVANÁ to má u mě za jasných *****, Idyla na konci léta jenom o maličko slabší (mladí manželé vs. charismatický malíř v penzionu na Sázavě) - ****. První dvě věci mě ale rozhodně neodradily, právě naopak. Třetí viděnou jsou VZPOMÍNKY - bakalářská záležitost, která nesnese srovnání s předešlými dvěma filmy - **. Začíná mi být jasné, že cyklus jako celek bude neskutečný pelmel. Každý si z něho pro sebe snad něco vybere, ale nikomu by se podle mě nemělo líbit všechno - což dokazuje momentální celkové hodnocení - hodně slaboučkých 55% (7.6.2016). Diamantová svatba od stejných tvůrců, přesto úplně jinej level - *****. SRDCE ŽENY pojednává o typech lásky, které si ani nechci představovat - stalkerka obtěžuje známou celebritu, pak najde útěchu v náručí osaměle žijícího řidiče autobusu. Klaním se Hřebejkovi, že se osmělil a nabídl roli pronásledované megastar Karlu Gottovi, mnohem výrazněji ovšem smekám před Karlem Gottem, který tu roli přijal. Vyžadovala od něj kus hereckého umění, ztrátu určité části soukromí - minimálně po určitou dobu a základním předpokladem bylo, že si ze sebe bude ochoten dělat legraci. Vnímám jako velkorysé gesto, že na to tehdy (3 roky zpět ??) přistoupil. Získal tím moje sympatie (určitě ne bezmezné). Povídka se mi ale nelíbila, neboť na mě působila příliš vylhaným dojmem - **. MIŠKA JE KOUZELNÁ srajda - *. Patrně chtěli mít v rámci cyklu vykryté všechny možné kvalitativní úrovně, tímhle zaplácli spodní patra. DIVNÁ BÁRA - existenciální dusno kam se podíváš, v pořadu na kterej koukáš, aby sis v tom zaneřáděným světě natáhl do žil trochu něhy, lásky, poezie.. Achich ouvej - *. HOST U TABULE - happy end pro starší pány, jsem cílovka, takže spokojenost - ***. Jan Pachl u mě boduje i potřetí - POLIBEK PRO VÍTĚZE je do detailu vychytaná ostalgie, když jsem na to koukal, tak mi bylo 14 (rozuměj o 30 méně). Tenhle chlapík umí, drží to pevně v rukou, v herce dokáže proměnit dokonce i Martina Krause (a to už je teda fakt co říct) a spokojený divák tomu sází *****. Svět podle Ireny Obermannové se podobá béčkovým hollywoodským filmům z konce osmdesátek. HRDINA je o bezdomovci, kterýho si natáhne domů dokumentaristka, která s ohledem na její zázemí pravděpodobně restituovala půlku Prahy. Korunu tomu nasadila režie, která si do role zoufalce, kterej se údajně 3 roky nekoupal ve vaně, vybrala otylýho, příkladně vypasenýho Taclíka a do role jeho v popelnici žijící parťačky obsadili libovou čičinku Kláru Issovou, jak kdyby tato zákoutí běžně obývaly podobný modelkovský typy. Tohle bylo komplet špatně- *. Ale jak vidím, tak může být ještě hůř. Postarala se mi o to SITUACE V KUCHYNI. Větší vzrušení zažívám tamtéž i tehdy, když vařím sáčkovou polívku. Zatím spolehlivě nejslabší věc - ODPAD!. Kozy a Underworld dokážou nejednou zachránit ledacos, ale o DOBRODRUŽSTVÍ to neplatí. Sex mezi upocenou slečnou a obstarožním houbařem si nechci vůbec představovat, natož na něj koukat - ODPAD! Jan Pachl pojal své příspěvky do této série jako solitérní filmy, ostatní to rutinně sekají jako již jednou výše zmíněné Bakaláře (to není kompliment). Platí to i o MÁJOVÉ ROMANCI DOKTORA MRÁZE. Zábava na středeční večer nijak hlubokomyslná, ale vcelku solidní - 50%, tzn. ***. Každopádně už chápu, že to těmi třemi kousky kvalitativně nabourává JP, jinak je to dramaturgicky vyrovnaná standardní televizní nuda. Právě v tuto chvíli snižuji celkové hodnocení na ***, nechci být sám sobě za blázna. Na povídku MANŽELKA se hezky koukalo- Linda Rybová je toho slušným předpokladem a zbytek to jen podtrhnul. Navíc to bylo konečně překvapivé a rafinované (na rozdíl například od té mega mega sračky s názvem DOBRODRUŽSTVÍ), takže se po delší době přestávám mračit - ****. A tenhle pocit přetrvává i po ÚSPĚŠNÉM LOVU. Ten navíc jako jeden z mála koresponduje s názvem projektu - škoda lásky chlápkovi, kterej si ji nezaslouží, protože o ni už de facto vůbec nestojí - aspoň tak to chápu já. A za to uděluji této lehce atypické, protože s nadhledem pojaté vieweghovštině slušné ****. Atypický teď budu i já, protože u mě zcela bez výhrad zabodovalo MOKRÉ TRIČKO. Oči se poměly, bránice se otřásla, hlava si taky přišla na svý (bylo nad čím přemýšlet) - fakt výborný - *****. Místo Langoše si do role spisovatele Oskara dosaďte jeho reálný předobraz a máte z MARUŠKY nefalšovaný horor. Minimálně pro jednu mladou naivní holku z vesnice, která byla tak neskutečně blbá, že ji napadlo si myslet, že by se snad mohla u známýho z Prahy jen tak zadarmo párkrát vyspat. To si dovolila hodně, ovšem. Odmítnout neodolatelného Míšu - takovýho vtipálka a hvězdu. Tady ji máš, kámo - *. DRUŽIČKA byla ze života, honilo se tady ale nějak moc psů, hlavní příběhová linie měla v důsledku toho lehce dýchavičné tempo - ***. Když se něco jmenuje Pravda, tak to ještě nemusí být pravda. Pravda, Pravda měla i pár náznaků jistého kvalitativního vzepětí, ale celkově byla PRAVDA další bakalářský limo na otřepané téma - **. Tady ta moje pseudorecenze nekopíruje chronologický vývoj dvou dosavadních sérií. Pokud by se ho držela, pak by z toho jasně druhá série vycházela mnohem lépe. A to je pozitivní trend, případná trojka by třeba mohla být ještě lepší. Každopádně s jedničkou se nikdo moc nepáral, takže se sem vešla i povídka o nedomrlém chlapečkovi, který si myslel na nejkrásnější holku ze školy, což neušlo její pozornosti a nepěkně s ním zametla. Primitivní kus, překvapivě z pera renomovaných tvůrců - Jarchovský a Šabach už za sebou mají vydařenější věci. Za tuhle legrácku nazvanou s JEDNÍM UCHEM NA VESELO ode mě můžou dostat - **. Padesátá léta nebyla žádná selanka. Studená, šedivá, pochmurná doba. Tohle jsem v povídce našel, atmosféru tvůrci vystihli věrně. Jan Zábrana do ní zasadil sebe coby celkem atypickýho mladíka, okolním světem otrávenýho nihilistu, který dává přednost přátelství před láskou. Holčinu, která se dokáže povznést nad jeho úlety a lehce pomatený nápady předhodí neslanýmu, nemastnýmu kamarádovi z fabriky. A tím to skončilo, žádná lítost se nekonala. Byla tady jen ta šeď a nuda - SRDCE ŽENY - ***.(7.6.2016)

První díl celkem dobrej. Přidávám jednu hvězdu za božského Káju ;)(30.12.2013)

solidní serial a famózní božský Kája :)(30.12.2013)

Většina příběhů průměrných, ale příběh "Vzpomínky" mě dostal! Výbornej. "Manželka" byla taky hodně koukatelná :)(19.1.2014)

1. Škoda lásky ***, 2. Májová romance doktora Mráze ***, Manželka *, Úspěšný lov **, 3. Mokré tričko **** , Maruška ***, 4. Vzpomínky **, Diamantová svatba **, Družička *****(20.1.2014)

• Luswani

První díl s Gottem skvělý, ostatní šly kvalitou hodně dolů. A tím myslím skoro až na samotné dno. Ve většině příběhů jsem vůbec nepochopil, co nám tím chtěli autoři říct. Prostě jsem jen třicet minut sledoval nějaké záběry, které dohromady postrádaly nějaký smysl. Většina scénáristů a dramaturgů tohoto cyklu byla absolutně mimo. Opravdová hrůza! 1. Škoda lásky: Chválím vynikající výkon Zory Valchařové-Poulové, místy její obsese Gottem působila až děsivě. Vhodně byla zvolená hudba, která nebyla obtěžující, ale podtrhla atmosféru a dokázala vytvořit i několikasekundové šoky, kdy se posedlá fanynka vždy někde zjevila. 85%, 2. Májová romance doktora Mráze: Procházková by nemusela pořád tak přehrávat. 50%, Manželka: Výborná Linda Rybová, jinak samotný příbeh průměrný. 70%, Úspěšný lov: Prní role, kdy mi Langmajer nevadil, docela překvapivá pointa. 60%, 3. Mokré tričko: A tím nám chtěli tvůrci sdělit co? 10%, Maruška: Nádherně skromná a sympatická Eva Josefíková. 55%, 4. Vzpomínky: Příjemná oddychovka s povedenou zápletkou. 75%, Diamantová svatba: Slabší povídka. 40%, Družička: Poměrně překvapivá pointa. 60%, Přirozený talent: Nesympatičtí herci, překvapivá rána do hlavy. 50%, Pravda: Navrátilovi jsem moc nevěřil dramatickou roli 45%, S jedním uchem na veselo: Otřesný scénář, režie a dětští herci. Nejhorší díl. 10%, Hrdina: A zase. Co z toho příběhu plyne, co nám tím chtěl autor sdělit? 20%, Situace v kuchyni: Hrozný díl. Jestli měl nějakou pointu, tak mi absolutně unikla. 10%, Dobrodružství: Trochu napětí, ale jinak velmi nepříjemná hudba a atmosféra. 15%, KROMĚ PRVNÍHO DÍLU SE JEDNÁ O VELMI ŠPATNÝ CYKLUS. Celkově 45%(3.2.2014)

Jednoduché až banální, ale úsměvné a příjemné zážitky s láskami všeho druhu.....tohle se ČT povedlo, takové příjemné pohlazení na duši.(14.4.2014)

• gotham

Bude se to hodnotit asi podobně složitě jako třeba Nevinné hry, jednotlivé díly můžou být kvalitativně naprosto odlišné. Viděl jsem díl s Karlem Gottem a vlezlou fanynkou a co mě zde dá se říct až šokovalo, byl výkon Gotta, který byl snad jedinou snesitelnou postavou v tomto vyumělkovaným příběhu. 30%(5.6.2015)

Hodnocen pouze 1. díl: Dílu s Gottem jsem se hodně bál, nakonec jsem byl ale mile překvapen. Z obávaného snímku se totiž vyklubala na české poměry hodně slušná a vtipná komedie s nijak extrémně trapným Gottem jako hercem. Za první díl jsem chtěl původně dát 3*, ale za božský výkon prakticky neznámé Zory Valchařové-Poulové a těch pár hlášek ("solidní autobusák") přihazuji ještě jednu hvězdu.(30.12.2013)

• Aidina

1. ŠKODA LÁSKY - Tak mě to pobavilo a pár scén mě rozesmálo "Karle pocéém, máš tady nějakou tetu..." Potěšily i neokoukané tváře - autobusák Petr Píša a hlavně Zorka Valchařová - Poulová, které bych skoro věřila, že to nehraje, ale že je skutečná stíhací fanynka, z nějakého Karlova fan klubu:-)). Ta její našpulená pusa přes sklo, když šla v neděli k Mistrovi na Bertramku s rebarborovovým koláčem, a pak jako uklízecí četa, aby to měl Karel doma zase tak moc hezké, když tam měl ten mejdan... Karel Gott má smysl pro humor což dokazuje jeho vstup do tohoto projektu. 80% 4**** pro Karla Gotta. 2. MÁJOVÁ ROMANCE, MANŽELKA, ÚSPĚŠNÝ LOV. Moc mne nezaujalo, poslední scénka s Langmajerem byla zcela o ničem a zbytečná. 10% 3. MISS MOKRÉ TRIČKO - celou dobu jsem čekala, kdy vystoupí soutěžící č. 7 a to bude Richard Genzer. Ne, že by neměl co nabídnout:-)). MARUŠKA - tak to byl největší prušvih, něco tak stupidního se nevidí. O čem to proboha bylo? A za to ČT dobrovolně zaplatila? ŚKODA - ALE PENĚZ!!! Proč se Viewegh za každou cenu snaží kopírovat Trošku. Kdo tedy psal Babovřesky? 0%!!!(31.12.2013)

• EddieIron

Škoda lásky *** Poměrně vtipné, ale zbytečně dlouhé. Ubrat dvacet minut a bude to perfektní, humorem nabitá povídka. Karel je Bůh!...Májová romance doktora Mráze ** Nuda k uzoufání!... Manželka * Megablbost!!! ... Úspěšný lov *** Slušné, především zásluhou velmi uvěřitelného Langmajera...Mokré tričko * To se fakt nejde obejít bez klišé o blbých vesničanech a vesničankách?... **** V kolika dílech bude hrát Langmajer? Ovšem jinak zábavné, i když se to opět neobejde bez tupých vesničanů.Eva Josefíková je skvělá!...Vzpomínky****Velmi realistické :-)...Diamantová svatba **** Skvělé, ovšem zazděné tím, že kdesi v dědině v Jeseníkách se mluví jako v Praze...Družička * Mimořádně nesympatické postavy v těžko uvěřitelném příběhu... Přirozený talent * Proboha! To ten seriál Langmajer produkuje, nebo existuje nějaká vyhláška, že musí hrát ve všem??? Tohle bylo zoufale neoriginální...Pravda ** Další tuctový příběh...S jedním uchem na veselo * Nezábavné!...Hrdina *** To měla být komedie? Paní Obermannová volně zpracovala skutečný /tragický/ příběh...Situace v kuchyni **** Konečně něco svižného!...Dobrodružství * Zase žádná sranda, vyhulený pohodáře nesnáším. Druhá série : Idyla na konci léta **.Nuda!..Polibek pro vítěze *** Žádná sláva, ale Řezníček to zvedá...Miška je kouzelná *** Tohohle fracka by chtěl mít doma určitě každý :-) ... Divná Bára *** Slušné, ale nemělo to končit bez konce...Host u tabule * To dřív bude hrát Pavel Řehák za Spartu, než já uvěřím tomu, že se něco podobného stane...Srdce ženy * Doteď nevím, o čem to bylo...Zamilovaná ** to bylo co, psychothriller?(1.1.2014)

• nehru

Ach jo.(3.1.2014)

• tucnakova

Škoda času - Májová trapárnička doktora Mráze - Linda a leda tak Želka - K blití lov .... a veřejnoprávní tvorba je řehole, mnohdy žádající ložit nejednu oběť na oltář umění .... ( chvilkama se mi i trapnem kroutily prsty na nohou ).(6.1.2014)

Je nejapné hodnotit tenhle seriál jako celek. Čtyři hvězdy jsem udělil části ve které má hlavní roli Karel Gott. Některé další části bych hodnotil sotva dvěma hvězdami. Například v části nazvané „Manželka“ oblažují obě mladé hrdinky (Linda Rybová) diváka výrazivem, za které by se nemusela stydět žádná fabrička. A to bohužel urážím fabričky.(6.1.2014)

• carl.oesch

Možná tvrdý, dát odpad, ale je to i ukázka toho, na co zdechává český film. Tady je to vidět přímo excelentně (viděl jsem povídky dne 12.1.) - pointa první povídky nulová, napodobování Hoří má panenko bylo až trapné, ale hlavně - co tím chtěla autorka proboha říct? Co má společného úlet ve stylu pornofilmu s tím, že manželka má "čistě" náhodou bílé tričko a čistě náhodou ji začne tíct mlíko, když se provinile tvářící manžílek objeví doma? Viewega nemá snad ani cenu komentovat - povídka Maruška z jedné z Viewegových knih měla kdysi představovat základ Nestydy (nestalo se tak - na celovečerní film to téma není) a tak to uplacíroval aspoň tady. Aby z Viewegových literárních pokusů byly koukatelné filmy nebo jen povídky, musel by jejich autor přestat točit furt dokola dvě tři témata, kde je jakž takž v obraze (spisovatel - ovšem tak maximálně řemeslník na úrovni autorů těch paperbackových detektivních povídek, rozvody a vztahy s mladšími ženami). Tady ukazuje, jak nic neví, fantazie moc nemá, lidí (co nejrůznorodějších) asi taky moc nepotkal, v životě nic extrovního taky nezažil nebo neudělal - co to tedy může být za spisovatele a jaký asi může zplodit scénář na základě vlastního dost ubohého tématu? Ale ČT platí dobře a tyto ikony české literatury a filmu přece potřebují z "něčeho" žít.......(13.1.2014)

• hony23

Seriál doplácí na nevyrovnanost povídek, na jednu dobrou připadají 3 špatné. Na scénářích povídek se podíleli známí spisovatelé, ale vidět to většinou není a sledujeme spíše Bakaláře.(19.1.2014)

• ALchemik

Se mnou to ani nehlo, jen tak tupě zírám a čekám, že něco přijde a ono nic....(27.1.2014)

Na české poměry jako celek docela slušný seriál. Ty naprosto příšerné příběhy jsou občas vyváženy divácky příjemnějšími. Do čela první skupiny zařazuji pilotní příběh s Karlem Gottem v hlavní roli, zde se o naprostý odpad, který nelze při zdravém rozumu sledovat. Naopak lépe se dívá např. na Vzpomínky a Diamantovou svatbu. Plusem je také výborné herecké obsazení, i když v některých příbězích se herci opakují, viz třeba Jiří Langmajer.(5.2.2014)

Hodnotim podle prvniho dilu - byl moc fajn.(21.2.2014)

Díl s Goťákem za ***** :D. Ostatní viděné průměr.(18.12.2014)

• PamelaJJK

Šíleně nevyrovnaný cyklus. Některé povídky byly zpracovány parádně (Divná Bára a Polibek pro vítěze) a měly nápad, švih a spád. Jiné byly skoro parádní (Miška je kouzelná a Idyla na konci léta). Ostatní jsou v podstatě nudným brakem. Bohužel. A nezachrání je ani vesměs příjemné obsazení. Závěrečné dvě povídky (Srdce ženy a Zamilovaná) mě málem unudily k smrti a spolehlivě uspávali. V podstatě bez děje, pointy a uměle natahované... Zklamání.(14.4.2015)

• GzL

Jedna hvězda za "Mokré tričko", ostatní je jen ztráta času.(5.7.2016)

Docela dobrý projekt, který pobaví i rozesmutní. Jak už to u českých seriálů bývá, některé díly jsou lepší, některé horší. Nejlepší práci tady odvádí Pachl, zejména v druhé sérii se mu ty epizody opravdu povedly. Moje celkové hodnocení - na odreagování úžasné, na pobavení dobré, pro náročného diváka moc jednoduché.(14.7.2019)

• HMTD

Přišla za mnou kolegyně v práci že se koukala na díl s Gottem a prý to bylo hrozné. Tak jsem to sehnal také, a nevím co viděla, herecké výkony jsou skvělé, šíp mi trochu vadil, celá zápletka s odrazováním byla spíš na škodu, ale jinak jsem se skvěle bavil a zvažuji, že se podívám co dalšího tvůrci stvořili. ČT válí, no někdo musí když se Nova dala na cestu tvorby převážně odpadních produktů a Prima se dá pochválit jen za dobře nakoupené seriály, ne za to co sama stvoří.(3.1.2014)

• Tucinka

myslím si, že jako oddychovka na nedělení večer to není špatné, pokud uplně vypnu mozek :) ....známí i méně známí herci...to se mi líbí.... za mne tak **+ první díl s Gottem byl fajn, druhý s Toppfrem byl lepší,třetí s Rybovou byl děsný, díly Langmajerem to bylo peklo, a pak jsem už raději nekoukala :)(5.1.2014)

Gotta jsem neviděl, viděny povídky Májová romance doktora Mráze, Manželka, Úspěšný lov. Průměr je 70%. Vzpomínky - spokojenost 85%, Diamantová svatba - Skopeček s Kantorkovou to vytáhli na 70%, navíc reportérka moc koukatelná, Družičky - 40%.(5.1.2014)

Hrozně těžké hodnotit. Úroveň jednotlivých povídek je tak moc odlišná, že musím dát 3 hvězdičky i když bych někdy dal nejradši 5 a někdy odpad. Jako celek to ale působí příjemně a k nedělnímu večeru se to hodí.(6.1.2014)

1. Úvodní díl: Občas nějaký vtip, jinak se to vleklo. 50% 2. Májová romance doktora Mráze: Vtipná povídka, skvělé. 100% 3. Manželka: Nudná povídka, nic vtipného. 0% 4. Úspěšný lov: Strašná povídka, strašný scénář. 0% 5. Mokré tričko: Občas vtip, jinak nuda. 45% 6. Maruška Nevtipná kravina o lásce. 5% 7. Vzpomínka Nejlepší povídka ze všech, vtipnost veliká. 100% 8. Diamantová svatba Taky docela ušla, ale na tak dobré. 75% 9. Družička Ani to, že ČT obsadila nové tváře, nic nemění na nudnosti povídky. 0% 10. Přirozený talent Táhnoucí se, občas vtipná povídka, mě nebavila. 10% 11. Pravda NUDA, NUDA A NUDA, strašné, pořád je voprc a voprc. 0% 12. S jedním uchem naveselo Moc zábavné to nebylo, nic moc. 30% 13. Hrdina No ušlo to, ale nic moc. 35% 14. Situace v kuchyni Chvilku zábava, chvíli nuda. 50% 15. Dobrodružství Nebavilo a ani nezaujalo. 15% Celkově ve škodě lásky byl pro mě NEJ díl Vzpomínky!!! a NEJhorší byla Družička(12.1.2014)

• pesbara

klasická českotelevizní sračka k nekoukání, jen ten Gott na začátku byl trošičku malinko slušnej, jinak na blití:o/ Ještě že má ČT teď to silný pondělí, kde si teda SAKRA dobře napravue reputaci(Případy prvního oddělení a Čtvrtá hvězda, oboje VELMI doporučuji)(13.1.2014)

Hodně, ale opravdu hodně nevyrovnaná kvalita jednotlivých dílů seriálu. Kdyby polovinu vůbec nenatočili, mohlo jít o skvělou minisérii.(20.1.2014)

Některé povídky docela zábavné a úsměvné,pár jich bylo zase slabších takže celkově se na to nechalo koukat.Některé povídky docela zajímavě herecky obsazeny.(22.1.2014)

• DR.SZ

Cyklus Škoda lásky oceňuji jako odreagovací podívanou, ale ne jako svázaný celek. Právě naopak: Díly se od sebe různě lišily a ani lásky tu nebylo dosti (např. Dobrodružství). Některé filmy (např. Manželka) by mohly býti celovečerními, kdyby je režíroval třeba nějaký rozumnější režisér s uspořádaným plánovacím systémem. Čili k pocitu trapnosti nepřibližují diváky scénaristé, nýbrž režiséři, mezi nimiž mně velmi nepříjemně překvapil Jan Hřebejk. Zbytečné využití dobrých herců. Nuže, to bylo hodnocení celku. 19% Nyní se pojďme stručně podívat na jednotlivé snímky, taktéž hodnocené odbornou porotou (E. Zaorálkovou, J. Bartoškou, F. Feničem, M. Spáčilovou a mnou - Š. Žáčkem): ŠKODA LÁSKY - Příběh, který by mohl být celkem uznáván, kdyby se zdramatizoval, popřípadě i zmelodramatizoval. Z filmu sálalo dlouho trapno a také špatné navazování. Jedině se mi docela líbil výkon černého koně Zory Valchařové-Poulové a geniální Evy Holubové. 30% MÁJOVÁ ROMANCE DOKTORA MRÁZE - Daleko horší kousek než předchozí, kvalitní herci nezachrání jízlivost děje. Tady trochu dávám za vinu i předloze, autor zřejmě u psaní nemyslel. 14% MANŽELKA - Pro mě to byl úžasný nerealizovaný nápad, jelikož Linda Rybová je na tyhle psycholgická dramata absolutní jedničkou, jenomže celkový průběh nebyl nejvhodnější a završení absolutně pokažené tím, že hlavní hrdinka se rozhodla ukončit život svého milence za úplnou hloupost. 21% ÚSPĚŠNÝ LOV - Vynikající atmosféra, nesmyslný průběh děje. Tyto dva objekty se neměli setkat. Langmajer byl nemožný už tím, že hrál hodného chudáka, přitom to co povídal redaktorkám je absolutně odstrašujícím příkladem. 17% MOKRÉ TRIČKO - Rádoby úsměvné dílko bez jediné špetky pointy. Skoro všichni tu asi museli být podplaceni. Navrch tomu přidává jen stále nechápající kravka E. Leinweberová. Roli Zahradnické jsem vůbec nepochopil. 4% MARUŠKA - Kolegům se zdála býti přijatelná, mně ne! Na dobré atmosféře překypující lidmi tomu nepřidal ani buran Malý ani vyptávající se tety. Langmajer opět uhání, tentokráte nevinnou Josefíkovou. 16% VZPOMÍNKY - Lehce zdlouhavý děj opepřen o kvalitní herce, většinou z Dejvického divadla. Nejlepší povídka, jež jsem viděl. Ale jak je zvykem dejvičáků, občas musí přehánět. Zde až moc! 49% DIAMANTOVÁ SVATBA - Chudák Skopeček a Kantorková! I Pidrmanová si zaslouží lepší nabídky. Tady jenom oceňuji nostalgické promluvy a záběry na krásnou vesnickou přírodu. A nejtrapnější na tom byla ta pseudosvatba, jelikož když se nemá ten pár rád, proč od sebe neodešli??? 15% DRUŽIČKA - Zajímavý příběh, jenž byl špatně zrežírován a špatně podán všemi herci. Ta potížistka byla až moc velkou potížistkou. Občas se mě ze zdeformovaného scénáře chtělo zvracet. 8% PŘIROZENÝ TALENT - Opět mizerně podaný herecký výkon. Langmajera jakožto svůdníka mám již potřetí plné zuby. Křenková opravdu neumí hrát, snad jen falešně. 10% PRAVDA - Scénář přepsán hrůzostrašně. Nelíbila se mi zejména vizuální stránka snímku. Opět by tomu přispěl lehce psychologický nádech, ale Navrátil to asi tak neumí zahrát, ovšem komedie by mu šly. 18% S JEDNÍM UCHEM NAVESELO - Nejvíce posraná kravina o nějakých přihlouplých pubertálních dětičkách s minimem záběrů. 1% za to, že mně hl. hrdina vzhledem lehce připomněl M. Suchánka. HRDINA - Líbil se mně výkon všech herců, akorát ten náhlý zvrat se mně jaksi nezdál. A ani mě nezamrzelo, když ten bezdomovec zemřel. Ale Issová byla dokonale zmalovaná. 39% SITUACE V KUCHYNI - Moc jsem to nepochopil, zřejmě tam byl nějaký skrytý smysl. Poměrně jsem se ale pobavl, jelikož to co se tam povídalo, je ve většině rodinách pravda. 24% DOBRODRUŽSTVÍ - Ano, tak tady asi šlo především o sex. Potem přehnaný snímek mně nenavazoval dobrý pocit. Líbila se mně atmosféra i slabé náznaky dobrodružného žánru. 19% Tak to vidíte, co se tvoří nyní za blbosti ...(20.2.2014)

• zeromen

Další česká kravina a hovadina, prosím už další české filmy netočte. Je to světová ostuda, ty české kraviny.(8.12.2014)

líbilo se mi moc, příběhy o lásce a vztazích se mi líbí, bavil jsem se u toho.. jak jinak začít, než božským Kájou, tak božským, že podepsal antichartu a pak zpíval hymnu s Krylem.. a lůza hýká a má stále ráda svého Káju, co na tom, že veřejně obhajoval jeden z nejzrůdnějších režimů lidstva, lůza ráda zapomíná.. a proto je pořád jenom lůza.. ale neboj se milá lůzo, další diktatura se blíží, islámský stát je za dveřma, tak se učte srdečný pozdrav, pan prezident už ho trénuje, moudře si lid český zvolil svého reprezentanta.. a v povídce Maruška věrně vykreslené prostředí buranů, šoupací dveře, děcka na traktoru a ovladač v igelitu(7.3.2015)

Nejak mi připadá, ze některý díly se chybně jmenuji Škoda lásky, protože se měli jmenovat spíš Škoda času. Ty díly jsou napsaný všechny celkem dost otevřeně, takže vám nutně nedyktují konec příběhu, takže jsou tak trochu bez konce. Některý díly tedy celkem jdou a jiný jsou nudný. Celkem tedy průměr 3* PS: ten s Gotakem je zrovna celkem dobrej ;-).(15.3.2015)

Zajímavé a rozmanité povídky vetšinou ze života. Plno hvězd i lokací... Nechápu tak nízké hodnocení, ale to je zde norma bohužel :/ 5hvězd(5.6.2019)

Já se skvěle bavil. Už jsem si zvykl na nedělní večery strávené s původní českou tvorbou a Škoda Lásky mě velmi příjemně překvapilo. 90%(5.1.2014)

• Naive

Zbytečná nedělní nuda. 1* dávám za fanynku v pilotním díle a za oprášení Tublatanky v díle Manželka. Poznámka k Marice Procházkové z Májové romance: tato korpulentní herečka bez vkusu hraje pořád v jedné poloze, její pitomoučké hraní a stupidní outfity jdou ruku v ruce. Další díly tohoto cyklu sledovat nehodlám.(6.1.2014)

Hodnotím hlavně první díl s Karlem Gottem. Líbil se mi a mile mě překvapil právě Gott, že svou roli nezahrál tolik neherecky, jak jsem čekala. A jsem ráda, že si tu zahrála i méně známá herečka Zora Valchařová-Poulová, kterou znám z Klicperova divadla v HK. Je výborná. Takže tři hvězdy pro první díl, ostatní díly se mi nelíbily, takže jsem seriál přestala sledovat, a nebylo by proto fér hodnotit celý seriál jako takový.(19.1.2014)

• Mrlah

Povídka s Töpfrem byla dobrá, ale to ostatní... nuda nuda šeď šeď. Pointy jsou zakopané tak hluboko ze je nemá cenu vykopavat, jestli tam vůbec nějaké jsou.(20.1.2014)

Za Vzpomínky 4, zbytek +/- 2 hvězdy. Povídka Maruška je výsměch. To, že někdo bydlí na vesnici, pane Vieweghu, neznamená, že je nevzdělanej naivní blb, co touží pracovat v kravíně a do Prahy si s sebou přiveze kufr plnej žrádla. Opravdu jak z jiné planety, nebo je to reálný pohled autora na venkovany? Za to fakt dávám odpad a to bydlím ve městě.(20.1.2014)

Neviděl jsem úvodní povídkový díl, nicméně po dvou dalších nedělích musím konstatovat, že je to velmi povedený povídkový cyklus, dobré herecké obsazení, nepostrádá to vtip, zajímavé příběhy. A včerejší 3 díly (19.1.) opravdu neměly chybu. Velmi příjemné překvapení na začátek roku.(20.1.2014)

• Fash

Ve vetšine dilů co jsem viděl byla obsažena komedie asi z 10%. Celkově bych sérii zařadil spíš do dramatu. Navíc zatím co jsem měl možnost vidět by šlo "odvyprávět" v průběhu 15min, zbytek je bohužel jen vaření z vody. Škoda času, pěněz i vynaložené energie na tvorbu.(2.2.2014)

...Veronika Kubařová...(1.3.2015)

Viděl jsem jen ŠKODU LÁSKY, ale od všech, co tam byli to bylo super vystoupení...:) Pobavilo a DOST...(30.5.2015)

Hodnotit těžko, ale celkově to rozhodně není takový prů... jak naznačují někteří recenzenti. Všechno snad nemusí aspirovat na Oskary. Beru to jako povídkovou sérii od různých autorů a tudíž s rozdílným stylem a kvalitou. Rozhodně to vkus diváka neuráží tak jako mnohé jiné výtvory, ale přesto se najdou tací, kteří ohodnotí odpadem, jak potom hodnotíte Ordinaci proboha? No ale nic, vezmu to popořádku. 1. díl má dobrý námět, dobrou myšlenku a je dobře, že se to točí kolem opravdového zpěváka, tedy Karla. Jenže to je také největší slabina, protože Karel (Gott i Šíp) opravdu neumí hrát. Díl ale zachraňuje Zora Valchařová-Poulová. Ta měla dostat více prostoru a Karel naopak měl dělat jen kulisu, ale bylo vidět, že je to opravdu on, ale mluvit už ho prosím nikdy nenechejte. Stopáž byla také silně nadhodnocena. Škoda, mohlo to být dobré. 2. díl MÁJOVÁ ROMANCE velice slabá, sice snad diváka vyloženě neurazí, ale to je málo. MANŽELKA má velký potenciál, bohužel nevyužitý. Atmosféra vybudována dobře, ale asi si mohl autor dát trochu více práce s příběhem. ÚSPĚŠNÝ LOV je pak vyložený propadák. Dvacetiminutové nic od Viewega,jehož ego čpí z každé scény. Ani Langoš to nezachránil. 3. díl MOKRÉ TRIČKO je jasně inspirován Hoří, má panenko, což vzhledem k autorce ani nevadí. Sice narozdíl od Hoří je situace taková nerealistická, ale má to myšlenku a konec je velmi dobrý, rozhodně jeden z nejlepších dílů série. MARUŠKA opět Langoš ve stejné roli, tentokrát je příběh snad i lepší, ale stále dost ubohý. Vieweg asi na vsi nikdy nebyl a znalosti psychologie vesnické dívky čerpá z literatury devatenáctého století. Ony opravdu existují dívky, které na lusknutí neroztáhnou před slavným spisovatelem nohy, ale rozhodně u toho nevolají: To není správné, to není správné. Celkově slabé a blboučké. 4. díl je dle mého nejlepší z celé série nabízí jednak nejvtipnější povídku VZPOMÍNKY a jednak nejkvalitnější a nejhlubší povídku DRUŽIČKA (přečteme-li si autora námětu, tak to asi nepřekvapí). Prostřední díl DIAMANTOVÁ SVATBA bohužel nevyužil potenciálu, které toto téma nabízí, škoda, ale odkoukat se to dalo. 5. díl PŘIROZENÝ TALENT přivádí na scénu nepochopitelně opět Langoše, který je zde ale zmatečně v jiné roli. I jiní herci sehráli více úloh, ale on jediný hrál dvakrát stejnou postavu, takže divák trochu nechápe. Jinak jde ale žánrově o velice zdařilou komedii, oddechovku. Můžeme pochybovat, zda by soud ve skutečnosti takto dopadl, ale komedii, která si na nic nehraje, se nelogičnosti odpouští. PRAVDA je sice opravdu neoriginální svým řešením, a asi i příběh by si zasloužil více úsilí, ale Oldřich je dobrý, jako vždy. Propadák to není. S JEDNÍM UCHEM... ze světa dětí. Mohlo to být lepší, ale asi i výrazně horší. Dětští herci hrají slušně, žádný nový Tomáš Holý sice nebyl nalezen, ale jsou tam dobré momenty. "Přepište jí to na krávu" mě dost pobavilo. 6. a závěrečný díl začíná HRDINOU, kde opět hraje Taclík. Tentokrát dost nepřesvědčivě. Toho somráka mu prostě nevěřím, jako nevěřím, že autorka vůbec někdy nějakého viděla déle než vteřinu. Tady mě nereálnost celého příběhu opravdu hodně ruší. Dobrá je jen Klára Issová, ta byla i namaskována dobře, takže působí, že jí žádná kožní nemoc není cizí. Kdyby si autorka odpustila snahu z toho dělat za každou cenu komedii a trošku si tématiku nastudovala, tak to mohlo být i dobré, takto je to blábol. Jeden z nejslabších dílů. SITUACE V KUCHYNI chvílemi baví (Vanda Hybnerová je opomíjená herečka, což je strašná škoda) a chvílemi mate, tedy alespoň já jsem postavu dědy opravdu nepochopila, mám pocit, že tam byl důležitý a současně mi připadá, že tam byl naprosto navíc. Asi to chtělo ještě trochu dopilovat. Ale celkově díky některým scénám jde o jednu z těch lepších povídek. DOBRODRUŽSTVÍ uzavírá první sérii a opět díky autorství Jaroslava Havlíčka jde o mnohem hlubší příběh. Je třeba pochválit i autora scénáře, který Havlíčkův materiál skvěle převedl do moderní doby. Také jsem ráda, že se zde nikdo nesnažil o komedii. Celkově mě série celkem bavila a až na několik slabších dílů ji lze považovat za celkem vyvedenou. Byl to prostě povídkový cyklus na téma láska a různí autoři se s tím vypořádali různě, nic víc, nic míň. ++++ 2. SÉRIE 1. díl IDYLA NA KONCI LÉTA krásná atmosféra téměř prvorepubliková je pokažena Jiřím Mádlem, který by měl rozhodně zapracovat na své výslovnosti a dikci. Příběh je také nesmyslně rozdělen na jakousi romantickou a politickou linku, přičemž ta politická je jako pěst na oko. V původním textu sice je náznak střetu mezi novým a starým, ale žádní odboráři tam opravdu nic zabavovat nepřijdou. Myslím, že to bylo příběhu na škodu, mohla to být velice příjemná podívaná. POLIBEK PRO VÍTĚZE opět podle Petišky a tentokrát ještě volněji než u předchozího příběhu, v podstatě zůstává jen to, že dva mladí lidé přijeli k vodě. Ale tentokrát to nevadí, protože scénář zasazený někam do osmdesátých let se vážně povedl. Je to celkem zábavné retro. 2. díl MIŠKA JE KOUZELNÁ tady musím říct třikrát škoda, tohle mohlo být opravdu dobré, dcera byla fakt jedlá, bohužel autor zůstal hodně při zdi. Čekala jsem intriky vyššího kalibru. Vážně škoda, takhle jak to bylo, musí člověk spíš zapochybovat o inteligenci otce. DIVNÁ BÁRA z motivu BN zůstává opravdu jen to, že Bára kamarádí s Eliškou, ale to snad ani tak moc nevadí. Co vadí je to, že ta drsňačka Kristýně zrovna dvakrát nešla a ty momenty na policejní stanici, nebo kde to bylo, ty byly úplně navíc. Jinak takový průměr. Ovšem HOST U TABULE tak to se přiznám bez mučení, že jsem nepochopila. To mělo být co? A Pavla Tomicová by se opravdu mohla přestat smát jako idiot bez důvodu. Poslední 3. díl SRDCE ŽENY chvílemi velmi poetické, atmosféra velmi dobrá. Mi líbilo se. ZAMILOVANÁ je posledním kouskem. Jde o jakousi detektivku, ale musím říct, že to celé na mě působilo velmi zdlouhavě, absolutně mě to nebavilo, obzvlášť když viník byl jasný okamžitě. A rozhodně se musím zastavit u role sanitáře. Proč ho proboha nenechali zahrát normálnímu herci, proč na to použili chlapa z ulice?? Měl tam celkem dost textu a jediné co chybělo bylo, aby ten scénář při svých deklamacích i držel v ruce. Ale abych byla spravedlivá, tak Pavel Řezníček hrál dobře. Celkově druhá série působí ucelenějším dojmem, rozhodně je poznat, že první a třetí díl točil stejný režisér a jeho díly mají takový filmový nádech. V hodnocení zůstanu na třech hvězdách.(9.6.2015)

• Knifeos

Já to vlasně pořádně zhodnotit nemůžu. Každý díl je jiný lepší a horší. Dříve jsem se s chutí díval na každý díl, ale čím víc to epizod to má, tim víc mě to neláká.(13.1.2017)

Super pribehy ze zivota.(14.1.2017)