Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (CinemArt)

ortoncz

Po skvělé jedničce musela samozřejmě přijít dvojka. Takže film není vyloženě špatný, ale u mě panuje takový divný pocit něco jako zklamání. Ani ne tak lekačky, jako spíše příběh. Je to takové předvídatelné. Ale pak jsem si vzpomněl, že před samotným filmem běžel trailer na paranormal activity 50, tak jsem si řekl, že ten Sinister 2, tak hrozně nedopadl 55% ()

MissSimm

Klasický příběh. Rodina se přestěhuje do domu. Tam jsou staré nahrávky a démoni. Pak se ale děti perou o to, kdo bude mít tu čest zavraždit vlastní rodinu. A to by bylo, aby tu nebyly roztomilé, strašidelné, vraždící děti a jedna velká záhada ohledně vražd. Samozřejmě v kostele. Sem tam lekavé momenty, konec trochu napínavý. Dále samozřejmě klišé, kdy ,,kladné postavy" utíkají před démonem, mají možnost nasednout do auta, ale ne, oni utíkají do kukuřičného pole! Místy jsem se víc smála, než že bych se bála. Místy to vypadalo, jako příjemná romantika. Ale alespoň hudba zapůsobila přesně tak jak má. ()

Rockerman

Po "Ženě v černém 2" ani Sinistrova dvojka nenadchla. Hlavně tu chybí atmosféra. Nepovedlo se vnést do tohoto pokračování to správné napětí a tak nejlepší jsou možná ty filmy, které nutí "Bughuulovy děti" sledovat dalšího adepta do jejich party. Zvláště "Nedělní mše" stála za to. Většinou jsem se nenudil, ale má hororová duše byla téměř v klidu a to je špatně. ()

KUFI

Cekal jsem to. Pokracovani bejvaji az na par svetlych vyjimek (Terminator 2 napr.) vzdycky horsi. A ono uz to bylo poznat i z traileru. Bugula co by se za nehet veslo a trapny decka, ktery v mych ocich tak zkonily jinak vynikajici jednotku, naopak hrali stezejni roli. Zatimco u jednotky jsem sedel v sedacce jako zarezanej a strachy ani nedutal, u dvojky jsem uz vyhlizel zaverecny titulky, abych to moch konecne smazat a jit koukat na neco jinyho. Doufam, ze uz nekdo nekoketuje s myslenkou, ze by natocil treti dil. To bude teprve katastrofa. ()

darkreider

Sinister 2... Bez Ethana už to pre mňa nie je až tak zaujímavé a hlavne sme sa zrovna ďaleko neposunuli. Prvý diel ťažil z neokukaného nápadu. Tu už to ale pôvodná premisa neutiahne. Ale je to skvelá možnosť ako vidieť ten najostrejší kosák na svete. ()

FanKalEl

Musím skonštatovať že v roku 2015, horror viac zabodoval vo videohernom priemysle než v kinematografii. Film bol síce k skutku zaujímavý a nenudil, ale atmosférou sa už nechytal na svojho predchodcu a najradšej by som tento diel priradil do krabice s názvom "satanic garbage". Ono to nebolo ani zle natočené, postavy a obsadenie bolo dobré, hlavne čo sa týka tých detí, špeciálne ten malý Lucius :) Hlavné chyby filmu sú aj viacero nevysvetlených vecí a otázok. No ale celkovo to nebolo zlé, proste priemer. (60%) ()

Kadas97

Filmu škodí meno, pod značkou Sinister každý čaká dokonalý horor s luxusným rozuzlením, no to rozuzlenie už všetci poznáme a film nemá v tomto smere čím prekvapiť. Film samotný nie je až taká tragédia a pár krát sa človek zastihne ako zatajuje dych a pozerá v napätí. Jednotlivé filmy detí mi prišli príliš prvoplánové, až na toho malého elektrikára. Potešilo ma množstvo odkazov na tradičné horory ako Osvietenie alebo Kukuričné deti. Veľkú stratu na atmosfére filmu spôsobilo, že sa tradičná sinistrovská nemelodická hudba objaví až s príchodom záverečných tituliek. 3 z 10 ()

AloeB

Nestrašidelný horor se skvělou postavou detektiva který se snaží brodit zmatenou mytologií snímku, která je ale až na směšnou směs Michaela Jacksona a Shakiry kterou ale doprovází celkem zajímavé děti a zajímavá směsice vražd. ()

Jakubik

Jedničku si už moc nepamatuji ale vím jednak díky komentáři a hodnocení, že se mi to líbilo. Ve dvojce už není nic takové jako bylo v jedničce. Dokonce je tu spousty blbostí, nad kterými lze jen kroutit hlavou…naprostá slátanina ()

Mouchal

S druhými díly hororů se to má následovně: většinou se opakuje hlavní zápletka a to tím způsobem, že tvůrci vymění několik herců za nové tváře a doufají v to, že se svezou na úspěchu prvního dílu. U druhého Sinisteru je to přesně takto. Akorát s tím rozdílem, že i tak je to na dnešní poměry ještě slabý nadprůměr a nedokážu se ztotožnit se zdejšími provolávači katastrof a prznění odkazu prvního dílu. Hlavní zápletka s padouchem Bagulem a jeho armádou děsivých dětí samozřejmě zůstala, ale vypravování se tu dalo jiným směrem. Tady nás tvůrci dovolí nahlédnout na pomyslnou druhou (temnou) stranu barikády, která je hlavně o pouštění "roztomilých" kraťasů zdejším chlapcům (některé jsou vážně povedené, hlavně ta krysí ňamka ala hra o trůny se povedla). Bohužel právě tím, že se tam ty pekelné děti ukazují tak často (a jsou v podstatě i docela obyčejní), celý film ztrácí na hororové atmosféře a mystičnosti jako tomu bylo právě v prvním díle. Proto se zde sází především na lekačky (kde dnes ne...), které ze židle zvednou kdejakou dívčinu (nějakou dokonce přimějí, aby se posypala brambůrkami), ale mě tohle nevyděsí. Někdy je to vzhledem k tomu, že tvůrci tak tlačí na pilu, naprosto předvídatelné a tím pádem to ztrácí celý účinek. Nicméně Bagul je prostě velký kabrňák (že by nějaký démonský pedofil?) a hlavní hrdina je tu dostatečný sympaťák (ikdyž nahradit Hawka je prostě dost těžké). Naproti tomu mi ale herecká část nikoho nijak zvlášť nevadila (pro horor si myslím dostačující). Mám ze zdejších komentářů pocit, že většinu lidí posadí na pr*el jen herecká účast hvězd typu Leonarda DiCapria a na skromnější obsazení umějí házet jen špínu. Zvukově kvalita pozadu oproti jedničce moc nezůstala, protože i tady se jedná o velmi znepokojující ozvučení, které ale rozhodně nejvíc potěší v kinosálech. Ve výsledku je to prostě o něco slabší než jednička, ale to není nic, co by se předem nečekalo. 70% ()

fichty91

Jednička nasadila laťku vysoko a už to, že se dvojky ujal jiný režisér nasvědčovalo tomu, že první díl zůstane nepřekonanej... několik lekaček, mráz po zádech přejížděl, především při "objevení se" Bubáka, nicméně intenzita "strachu" nebyla taková jako u předchozího dílu... Plusem je i to, že podle závěru se zdá, že se nechystá další díl, díky bohu z toho snad nebude paskvil jako z Paranormal activity ()

danny_21

Chjo, chjo a ještě jednou ACHJÓ- sice se to dalo čekat, když šel Scott od válu, ale přeci jen variaci na Children of the KoRn jsme dostal nemuseli. Bída a zmar, bez atmosféry s pár naivními lekačkami bohužel, Boogyman tady opravdu vypadal jako neškodný strašáček, obletovaný bandou neschopných a zatraceně nepřesvědčivých fakanů s miloučkými home videi - ďas aby to spral - 45 % ()

TomStrom

Pěknej vizuál, i tu atmosféru to celkem má, i když dost zřídla. Dost to zazdil ten konec, první díl byl super hlavně v tom, že když už to vypadalo, že vše bude dobrý, ukázalo se, že se útěkem vše naopak ještě zhoršilo. Taky by to chtělo méně Bughuula, ale jinak pořád vcelku nadprůměrný horor, takže lepší tři. ()

lakart

Nemá cenu se příliš rozepisovat, protože se stalo to, co jsem očekával. Zbytečné pokračování, kde je všechno slabé...herci, děj, scénář, atmosféra,.... Opět se mi potvrdilo, že smysl dělat druhé díly ke kvalitním hororům nemá většinou žádný valný smysl, jelikož vše už bylo řečeno a ukázáno. Celkově jsem se velmi nudil a rychle zapomněl. 30% ()

Likan7

Neoriginální nudný moderní (bez atmosféry) horor s asi tak dvěmi dobrými lekačky. Bez dobrýho scénáře, bez dobrých herců, bez Ethana a snážící se přiživit na fajn jedničce. ()