Sinister 2

• USA Sinister 2 (více)
Trailer 2

Bývalý zástupce šerifa, který u policie skončil po vyvraždění rodiny slavného spisovatele Oswalta, nemá klid. Stále ho pronásleduje pocit, že musí násilí, které rozpoutal démon Bagul, zastavit. A tak se snaží zapálit každý dům, ve kterém Bagul vyvraždil za pomoci dětí jejich rodiny. Jednoho dne narazí u domu Jacobsových, kteří byli v minulosti také zavražděni, na problém. Ve chvíli, kdy chce dům zapálit, zjistí, že se v něm před svým sadistickým manželem, Clintem, skrývá mladá žena, Courtney Collinsová, se svými dvěma syny, Dylanem a Zachem. To je velký problém. Zástupce ví, že ve chvíli, kdy se rodina přesune na jiné místo, Bagul zařídí její vyvraždění. Právě Bagul se už na svém plánu, aniž by to Courtney věděla, snaží pracovat. Malého Dylana pronásledují v noci hrozné sny, ve kterých vidí různé způsoby vraždění lidí. Jenže Dylana nepronásledují jenom sny, ale i duchové malých dětí. Duchové berou Dylana do podzemí domu, kde mu na staré promítačce promítají své filmy. Ty obsahují vedle záznamů šťastných rodin také okamžiky, ve kterých děti své rodiny obzvláště trýznivým způsobem zabily. Zástupce se seznámí s Courtney a nechá si od ní ukázat blízký kostel, ve kterém byla rodina Jacobsových zavražděna. V opuštěném kostele se zástupci objeví Bagul a na stěně zástupce najde i jeho znak. Zástupci zavolá jakýsi doktor Stomberg z blízké univerzity. Stomberg oznámí zástupci, že našel důležité důkazy v případě vraždy Oswaltových, a dá si s ním schůzku. Zástupce se vrátí do domu ke Courtney a k jejím chlapcům. Tady pochopí, že Dylan je Bagulem už pronásledován. Objeví se otec rodiny Clint v doprovodu několika policistů a chce Courtney děti sebrat. Zástupce však pochopí, že Clint policisty jen uplatil a že nemá skutečné soudní oprávnění k převzetí chlapců. Proto se zástupce Clintovi postaví a doslova ho i s policisty vyhodí. To udělá na Courtney velký dojem. Zástupce se nechá přesvědčit, aby s Courtney a jejími chlapci v domě zůstal. Druhý den pak ráno odjede za dr. Stombergem. Předtím zapřísahá Courtney, aby s chlapci za všech okolností zůstala v domě. Od dr. Stomberga se zástupce dozvídá, že jeho předchůdce, dr. Jonas, zjistil nejenom, že za všemi vraždami rodin je Bagul, ale také objevil vysílačku, na které je slyšet tajemné piano a kdosi předříkává do vysílání souřadnice míst, kde se vzápětí stanou vraždy rodin. Zatím Zach v domě velmi těžce nese, že si duchové vybrali Dylana, a ne jeho. Od duchů se dozví, že není dost chytrý. Je to však lest. Duchové zjistili, že se Dylan nedá tak dobře ovládat jako Zach a zaměří svůj zájem na Zacha... (TV Prima)

Trailer 2

Fr

„ŘEKNI TO NĚKOMU A ZABIJEME TEBE I CELOU TVOU RODINU. A NA TEN FILM SE BUDEME DÍVAT POŘÁD DOKOLA…“ /// Tak hlavně si to nemělo brát Sinister do držky. Mělo to vyprávět vo domečku, který dělá to, co má – straší parchanta a druhýho parchanta (no toho moc ne) a maminu (ta vo tom vlastně neví). To, že parchanti společně čuměj na filmy (takový brutálnější home video) ještě neznamená, že tam musí prudit Bughuul. Ale je tady, takže dost zbytečnejch keců, jestli jo (Sinister) nebo ne (Sinister – pro míň chápavý). Pak mně z toho vylejzá, že to zase taková hrůza není. Celkem to straší, zápletka není tragická. Jen to finále je neuvěřitelně debilní, vlastně by se dalo říct, že neuvěřitelný. Pravda, nebejt těch filmů… tak vlastně není na co koukat. Ale dávám 3*, páč su větší srab než vostatní! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mrtvej kámoš má nějaký filmy. 2.) Už mě doma všichni serou. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Malarkey

Už vím, co to znamená, když se duchařský horor natočí vysloveně po vzoru klasického hororu. Blbě, lacině a bez atmosféry. Námět je jasný, ten se od prvního dílu moc nezměnil. Hlavní slovo tu ale má bratrská dvojice sotva patnáctiletých kluků, u kterých nemá vůbec nic logiku. Přemýšlíte, jestli film inklinuje k současné vlně osmdesátkových hororů po vzoru It nebo Stranger Things, ale kromě těch kluků tu není nic jiného, co by je připomínalo. Takže se přikloníte k tomu, že tenhle film je prostě kravina. Naprosto zbytečná a laciná dvojka těžící jen ze značky. Abych ji ale nekřivdil, tak to, co si kluci pouštěli na páskách, mělo docela atmosféru. To jediné. ()

ricci.s

Áno, áno. Slabšie ako jednotka. Chvíľami to zadrháva, a to poriadne. Prvý problém - Postavy. Zatiaľ čo v jednotke sa s nimi aspoň dalo súcitiť, v tejto časti boli čiernobielo rozdelené na dobré a zlé, a tak mohlo byť úplne jedno, či tie zlé zakapú alebo nie. Ďalej - Znepokojivosť prvého dielu je nenávratne preč a namiesto toho režisér stavia na ľakačky (podobne ako v Insidious 3). Tie sú však vcelku funkčné. Taktiež by som bol radšej, keby tí detskí duchovia fungovali ako kulisa a nie aby tam drístali, pobehovali a vytvárali paranormálnu aktivitu. Napriek viacerým slabinám však horor ako celok funguje dobre a nebol som po odchode z kina rozčarovaný. Párkrát som sa zľakol, potešili vynaliezavé vraždy na páskach, dobrá hudba, a nebudem mať problém si ho spolu z kvalitnejšou prvou časťou zopakovať. ()

verbal

Po unikátní jedničce už se nic originálního vymyslet v podstatě nedalo, a tak si Skot natáhl přes xicht punčochu a vydal se vyloupit Kukuřičné děti a Paní v černém. Na první štaci ho Malachaj se smíchem sekl srpem horizontálně přes prdel, takže na ní teď konečně má presbyteriánský kříž, na štaci druhé na něj Hery Potrat poštval Myslomrda, tudíž z něj nakonec vypadl tupý rychlokvašný blábol, jen aby se rychle zaparazitovalo na úspěchu prvního dílu. K tomu všemu asi pochopil, že scénář tentokrát stojí za vyhnitou pochvu, a tak fikaně vycouval z režie a hodil pádlo do ruky nějakému irskému nekňubovi, který již dříve žluklým zvratkem s názvem Citadela jednoznačně prokázal, že je pro Holyvůd nesporným talentem a mohl by třeba skvěle kouřit čuráky na Sansetbulváru. Když si člověk navíc představí, jaké roztomilé vyfikundace by se daly vyvádět s hustým středověkým lidožravým démonem, a pak spatří jen mikroprostřihy na zfetovaného mastňáka s pomoučenou držkou, má chuť se hlasitě rouhat, i když by pak za to mohl skončit v nebi. A tak nezbývá, než si závěrem s chutí zapičovat, jednak proto, abych splnil kvótu zneužívání bezúčelných vulgarismů HOMOvy nové a lepší filmové publicistiky, a druhak abych vyzdvihl lapidární vševýstižnost a rétorickou variabilitu ženského zevního genitálu v návaznosti na úsporu diskového prostoru. Takže, atmosféra jedničky v piči, scénář a režie totálně na piču, démon kompletně zpičený a jediná piča, která stála za podívání, byla ta katalogová MILFka v hlavní roli (142 znaků!). Pro hochy z filmové teorie ještě uvádím necenzurovanou verzi, protože piča je pro ně příliš abstraktní pojem: Genius loci sekundární progredience lze determinovat jako přinejmenším insuficientní až skurilní, valor režijního a scenáristického kontributu aproximálně osciluje okolo nihilu, eikon démona evokuje sardonický paskvil a femininní prvek mi afikoval iritující asfyxiofilické tenze v genitální oblasti (263 znaků!). ()

• Na pokračování nespolupracoval režisér předchozího filmu Scott Derrickson z důvodu vytíženosti. (Nivenx)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 34. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)