Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2015, 97 min

Za sebe mohu říct, že se jednalo o poměrně důstojné pokračování. Děsivé to sice nějak závratně není, ale pár video vraždiček je působivých a hlavní dějová linka vyloženě nenudí. Pochválil bych i několik málo lekaček, které opravdu zafungovaly. Naopak bych celkem pohanil nezajímavou mámu a její dva synátory. Zkrátka se jedná o takový hororový průměr. Kdo nebude moc čekat, ten bude zřejmě spokojen.(22.12.2015)

• luka4615

První díl byl mistrovsky vypointovaným hororovým dílem, kdežto tohle je jen druhořadý hororový "bazmek", který bezuzdně šlape po dědictví prvního dílu. Zcela se zde totiž vytratil ten náboj, který látce dodával "šmrnc", přičemž zbyla jenom holá kostra obalená v ohraných hororových klišé a mizerné chemii všech zúčastněných postav. Jsem šokován a znechucen.(10.12.2015)

Nevytratil se jen moment překvapení, ale i dnes už pověstná atmosféra mrazivé jedničky. Sequel se podle hollywoodských standardů snaží více strašit skrz lekací scény (nefungují), mrtvé fakany (zívačka) a dvojnásobný počet home videí, z nichž vyděsí nebo znechutí jen dvě - tady dozajista vedou krokodýli a krysy. Aura kolem obávaného Baghuula se navíc silně rozpadla, protože tenhle týpek tu svými bubu výpadky připomíná spíše škodolibého raracha, než Ministera Zla. A to je prostě blbě, že jo... Na druhou stranu to provázání s původním filmem s jednou přeživší postavou není úplně blbá, a díky ní alespoň máme komu fandit. Celkově je však dvojka nastavenou kaší, po níž chuť na další nášup rozhodně nedostanete. (50%)(7.12.2015)

• TheDon

Po nehorázné osolené jedničce přichází dvojka, bohužel s masivní erektilní dysfunkcí zasahující bohužel i jiné nepárové orgány, jako třeba mozek. Tudíž se pomalu přikrádá lehká mentální dysfunkce hlavně u dětských představitelů. Poruchy dynamiky psychických procesů jsou tak zjevné, že od filmu znechuceně odešla i moje kočka, která obvykle mlatí do nojbůku, když se jí něco nelíbí. Teď to vzdala po dvaceti minutách. Já jsem pro změnu usnul. Probudil mě němej Bughuul a jeho školka při natáčení krysího pentagramu. Jedna z mála scén, která sršela neotřelým a neokoukaným nápadem. Le grande finale impotentní jako deputy trouba a to je velice zhruba všechno. 40% P.s.: proč je napsanej v hercích Metan Sokol, když se tam ani nemihne?(8.1.2016)

Ani první díl na mě neudělal příliš dojem, takže od druhého dílu jsem příliš neočekával. Je to slušně natočené, pásky jsou v pohodě ( Krokodýl jednoznačně vede), lekačka na mě nefungovala ani jedna, dokonce ani těch pokusu příliš nebylo ( Insidious 3 jich měl na kontě kolem 15!). Bughuul se moc neobjevoval a finále taktéž jako v prvním díle nemastné neslané. Koukatelný průměr. 55%(10.12.2015)

• - Na pokračování nespolupracoval režisér předchozího filmu Scott Derrickson z důvodu vytíženosti. (Nivenx)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 34. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Počas "kostolnej scény" boli použité živé potkany. (Mathew234)