Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2015, 97 min

Očekávaný horor Sinister 2 je tady a tajemno a velké znepokojení naprosto zmizí, ale to se dalo čekat. Do toho komunikace kluků s duchy, nebyl také moc dobrý tah, zjevují se až moc. Hudba výborná a atmosféra se drží, i když hudba nenabídne nic nového. Pár velmi solidních lekaček najdeme, nebo spíš Sinister 2 zakládá právě na nich a to neberu jako nějakou nevýhodu ba naopak. Kazety opět perfektní, škoda jen toho, že i herci nebyli tak skvelí jako v prvním díle, nebylo jim tolik věřit. Při slabém roku 2015 je tohle jeden z těch lepších, ač na velké hraně .. 7/10 = 70%(21.12.2015)

• tron

Jednotka ma bohvieako nebavila, no pár príjemne svetlých (či skôr temných) momentov mala. Nakoľko šlo o hit, producenti rýchlo dali dokopy dvojku. Príliš rýchlo. Scott Derrickson zostal ako producent a scenárista, ale veľa tomu nedal. Dvojka je klasický hororový nízkorozpočtový sequel bez akýchkoľvek ambícií. Už po vizuálnej stránke vyzerá zle, akosi televízne. Bughuul si koleduje o titul jednej z najslabších hororových filmových persón posledných rokov. Od režiséra Citadely som rozhodne čakal viac. A strašne by zaujímalo, ako v tomto prípade preživší polícii vysvetlili to, čo sa stalo (zmiznutie dieťaťa, zhorenie chlapa zaživa a podpálenie domu). "No, viete, prišlo tam také strašidlo a ono to urobilo.“ – "Aha, jasné, v pohode, môžete ísť, my už si to nejako zaevidujeme.“ - "Ďakujeme, Dovi." - "Dovi."(21.11.2016)

Chcel by som túto recenziu pojať nejako filozoficky. Na tému, prečo sa v dnešnej dobe horory ( či už kino alebo direct to DVD - Blu Ray ) pokúšajú diváka strašiť všetkými možnými prostriedkami, len nie tými ktorými by mali. Ale to by som nudil podobne ako komentovaný snímok. SINISTER 2 za svojim starším súrodencom zaostáva v každom ohľade, ľakačky vás nevystrašia ( teda pokiaľ nieste sensibilná 12 ročná školáčka ), mieša sa do toho akýsi motív týranej rodiny, ktorý tu vôbec nepasuje a Bughuul sa objaví všehovšudi na pár minút, aby sme nezabudli, že sa pozeráme na sequel pomerne vydareného hororu z roku 2012. Jedničke som odklepol rovnako 3*, ale boli to hviezdičky o dosť intenzívnejšie ako v tomto prípade. Pokračovanie by si skôr zaslúžilo hodnotenie menšie.(12.9.2015)

• eraserhead666

První Sinister se mi líbil hodně, kamerové projekce patřily k tomu nejděsivějšímu, co současný euroamerický horror přináší. Akorát se mi prostě nikdy nezdál být filmem na rozjetí série. O čem by to taky mělo dál být? Když jsem pak zjistil, že se připravuje pokračování, nijak jsem nejásal a necítil žádné pozitivní očekávání. Čekal jsem jen zbytečný slabý odvar. Prakticky jediným důvodem, proč se na to podívat, pro mě byla má oblíbená Shannyn Sossamon. Pokračování jsem se doslova bál, pouštěl jsem si to jen kvůli ní. A dočkal jsem se přesně toho, co jsem čekal. Slabého odvaru bez atmosféry s protivnými nesympatickými dětskými duchy a trapně lacinými lekačkami a odpovědi, že pokračování prostě bude o hovně. Jediným světlým bodem stále zůstala Shannyn.(9.2.2016)

Pro mě osobně ohromné překvapení.Jednička mě kdysi v kině moc nechytla a díky blbému konci spíš naštvala, ale při pozdější projekci doma se ženou už to bylo mnohem lepší.Když sem viděl trailer na dvojku a s hrůzou zjistil, že se nás čekají Kukuřičně děti 18: Gene Simons vrací úder, měl sem zcvrklo v trenkách, jaký nás to čeká provar.Překvapení pro mě tedy je, že mě to bavilo možná víc, než první díl.Chápu zdejší vlažnější přijetí, protože zasazení na americký buranov nedělá nikdy dobrotu, natož když do filmu přidáte malé děti, které ale nestraší, ale ve filmu působí vlastně jako vysvětlující a žijící organismus normálního scénáře.Jenže co funguje je přátelé detektivní děj, který mě prostě chytnul a bavil, skvělá atmosféra a lekačky, ze kterých sem se asi 3x připosral.Další silný prvek je určitě hudba.Sinister 2 pro mě není kino film, brát ho tak, dám menší hodnocení, ale pokud vezmete dvojku jak dvd béčko které vzniklo bez většího potenciálu, určitě ho s radostí nadhodnotím a přihmouřím oko nad tou blbou dějovou linkou s partou Kukuřičných dětí.V tomhle roce vzniklo opět hodně hororů a Sinister 2 prostě patří k něm povedenějším.69%.(30.12.2015)

• - Počas "kostolnej scény" boli použité živé potkany. (Mathew234)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 34. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Na pokračování nespolupracoval režisér předchozího filmu Scott Derrickson z důvodu vytíženosti. (Nivenx)