Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2015, 97 min

Snaží sa to posunúť celý príbeh na novú osobnejšiu rovinu. To čo sa v prvej časti odhaľovalo postupne a kde bol rúšok tajomna, je Sinister 2 pomerne priamočiary. To že tam nefungujú lakačky a tajomno je trochu škoda, ale určitý rozvoj na poli mytológie vytvorenej Derriccksonom tam je. Foy nie je fušer, len mal tú nevďačnú úlohu natočiť to po výbornej prvej časti. V zásade sa ale žiadna hrôza nekoná. Akurát že ústredná dvojica chlapcov lezie značne na nervy a to ešte nepočítam tie iné decká. Ransone ako ťahúň ale kupodivu funkčný a Sossamon tiež nerobí hanbu. Znesiteľné a v zásade aj celkom zábavné. Zaznamenané úmrtia sú aj celkom gore a nápadité. Ale inak to neodhalí viacej než by malo. A kráča to len po vodách priemeru. Stále ale lepšie než 80% všetkej súčasnej hororovej produkcie.(21.1.2016)

„ŘEKNI TO NĚKOMU A ZABIJEME TEBE I CELOU TVOU RODINU. A NA TEN FILM SE BUDEME DÍVAT POŘÁD DOKOLA…“ /// Tak hlavně si to nemělo brát Sinister do držky. Mělo to vyprávět vo domečku, který dělá to, co má – straší parchanta a druhýho parchanta (no toho moc ne) a maminu (ta vo tom vlastně neví). To, že parchanti společně čuměj na filmy (takový brutálnější home video) ještě neznamená, že tam musí prudit Bughuul. Ale je tady, takže dost zbytečnejch keců, jestli jo (Sinister) nebo ne (Sinister – pro míň chápavý). Pak mně z toho vylejzá, že to zase taková hrůza není. Celkem to straší, zápletka není tragická. Jen to finále je neuvěřitelně debilní, vlastně by se dalo říct, že neuvěřitelný. Pravda, nebejt těch filmů… tak vlastně není na co koukat. Ale dávám 3*, páč su větší srab než vostatní! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mrtvej kámoš má nějaký filmy. 2.) Už mě doma všichni serou. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.4.2016)

Fakt jsem nevěděl jestli na to vyrazit nebo ne (znáte mě a můj názor na to čemu se v současnosti říká horor) tak jsem si opravdu na férovku hodil korunou a říkám si : Padne pana a stahuju chcan rip, padne orel a solím za to 160 kč v kině. No do prdele! Padnul orel. Já na to fakt musel jít!!! Ne teď vážně hodně lidí co jedničku považuje za poklad tohle splachuje do žumpy s visačkou odpad. Já jedničku za žádnej super film nepovažuji spíš takovej lepší duchařskej průměr a dvojka je jenom nepatrně slabší. Jenom škoda, že tohle člověk opravdu ocení tak maximálně v kině kde tomu zvukový efekty přidávají na úrovni a zvýrazňují ty všemožný lekačky. Stáhnout ten chcan rip, tak asi tak shovívavej nejsem, ale to už se nedozvím.55%(12.9.2015)

• Pepinec

Slabší než jednička, co je to prosím vás za hodnocení? To je jako říct o želvě, že je pomalejší než zebra. Tady jde o to, že Sinister dvojka nesnese vůbec žádné srovnání nejen s jedničkou, ale ani s filmem jako takovým. Tuhle mě Labyrint chtěl dojmout zombíky a teď tu máme horor s tajemným týpkem v masce na ksichtě. Já ten gejzír nápadů nestíhám, ještě aby tak do kina přišla romantická komedie o milostném trojúhelníku a já budu zralej na ručník... Kdyby prázdnota ještě neměla jméno, mohlo by se jí říkat Sinister 2.(4.10.2015)

Tento sequel dokonalosti jedničky sice dosáhnout nemůže, ale jinak se jedná o celkem obstojnou podívanou.(28.10.2016)

• - Počas "kostolnej scény" boli použité živé potkany. (Mathew234)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 34. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Na pokračování nespolupracoval režisér předchozího filmu Scott Derrickson z důvodu vytíženosti. (Nivenx)