Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2015, 97 min

• ledzepfan

No tývole..to byl teda zase jednou nářez... Neumětelství nejvyššího kalibru.. Scénáristicky má v zásadě ten motiv docela potenciál, ale ať se kdo chce jak chce snaží, nakonec se musí dostat do bodu kdy desetileté dítě vyzvedne a přiváže devadesátikilového chlapa ke kříži(např.) a pak nahání dospělé lidi kteří před ním hystericky prchají i když je mu deset a v jedné ruce furt drží kameru..... Myslím, že takový matroš by dopadl jako sračka i kdyby to točil někdo šikovnější než cvičená opice bez talentu.... Jak na konci konsternovaně poznamenala má přítelkyně: A kolik to muselo stát peněz?!.. Za to by mohli půlce afriky koupit toaleťáky(8.7.2016)

„ŘEKNI TO NĚKOMU A ZABIJEME TEBE I CELOU TVOU RODINU. A NA TEN FILM SE BUDEME DÍVAT POŘÁD DOKOLA…“ /// Tak hlavně si to nemělo brát Sinister do držky. Mělo to vyprávět vo domečku, který dělá to, co má – straší parchanta a druhýho parchanta (no toho moc ne) a maminu (ta vo tom vlastně neví). To, že parchanti společně čuměj na filmy (takový brutálnější home video) ještě neznamená, že tam musí prudit Bughuul. Ale je tady, takže dost zbytečnejch keců, jestli jo (Sinister) nebo ne (Sinister – pro míň chápavý). Pak mně z toho vylejzá, že to zase taková hrůza není. Celkem to straší, zápletka není tragická. Jen to finále je neuvěřitelně debilní, vlastně by se dalo říct, že neuvěřitelný. Pravda, nebejt těch filmů… tak vlastně není na co koukat. Ale dávám 3*, páč su větší srab než vostatní! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mrtvej kámoš má nějaký filmy. 2.) Už mě doma všichni serou. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.4.2016)

• Malarkey

Už vím, co to znamená, když se duchařský horor natočí vysloveně po vzoru klasického hororu. Blbě, lacině a bez atmosféry. Námět je jasný, ten se od prvního dílu moc nezměnil. Hlavní slovo tu ale má bratrská dvojice sotva patnáctiletých kluků, u kterých nemá vůbec nic logiku. Přemýšlíte, jestli film inklinuje k současné vlně osmdesátkových hororů po vzoru It nebo Stranger Things, ale kromě těch kluků tu není nic jiného, co by je připomínalo. Takže se přikloníte k tomu, že tenhle film je prostě kravina. Naprosto zbytečná a laciná dvojka těžící jen ze značky. Abych ji ale nekřivdil, tak to, co si kluci pouštěli na páskách, mělo docela atmosféru. To jediné.(20.9.2018)

• maddy

Typický príklad toho prečo majú hororové sequely takú nelichotivú povesť ako majú. Druhý Sinister je klasickým príklad hollywoodskeho prístupu, keď fungovala jednička, tak v dvojke ponúkneme more of the same. No vo výsledku pokračovanie neponúkne nič. Je to iba obyčajné žmýkanie značky bez vlastného ksichtu. Zatiaľ čo prvý Sinister bol príjemne znepokojivý, mal temnú atmosféru, skvelú hororovú hudbu ktorá odviedla polovicu práce a v závere bol aj jemne nepredvídateľný, dvojka nemá nič. Je to iba absolútne generické pokračovanie, kde akékoľvek budovanie atmosféry nahradili úplne nefunkčné ľakačky, ktoré stavajú na tom, že sa hlasno rozoznie hudba a nie na tom, že sa udeje niečo nečakané a v ktorom Baghuula nahradili nejakí detskí duchovia. Skôr ako pokračovanie Sinistera, to tak vyzerá ako pokračovanie Kukuričných Detí s rovnako lacnými efektmi, kde sa duchovia rozplývajú v priestore ako z lacných filmov spred dvadsiatich rokov. Celkovo tak ide iba o nastavovanú kašu, ktorá vzala nepodstatnú vedľajšiu postavu z prvého filmu a na nej, respektíve ňom, sa snaží vyskladať sequel. Príde mi to akoby sa u toho filmu ani nikto nesnažil. Jednoducho čakal, že sa to volá Sinister, tak ľudia na to prídu. Síce to vyslovene neurazí až do takej mieri, aby pritom človek chcel rozmlátiť obrazovku, ale ani v ničom nepoteší. Pár scénok funguje, prevažne staré home videa ktoré sú tentoraz oveľa brutálnejšie a ako jediné celkom znepokojivé, ale inak sa jedná o pokračovanie dosahujúce kvalít skôr direct-to-DVD/On-Demand produkcie, než by bolo vhodné do kín. A najviac zamrzí fakt, že to s najväčšou pravdepodobnosťou zabilo akékoľvek nádeje na ďalšie pokračovanie a sľubnú sériu, ktorá z toho mohla byť. CELKOVO: 2,5* (5/10)(18.12.2015)

První díl zůstal nepřekonán, ale na druhou stranu, čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Jednička stavěla na tom, že informace o tom, co se děje dávkovala hodně postupně a tak diváka udržovala v napětí, zatímco dvojka musí pracovat s tím, že už víme, o co jde a logicky tušíme, jak to asi tak dopadne. Takže příběh se tentokrát zaobírá snahou najít způsob, jak to všechno odvrátit a přidává několik vysvětlení, odhalujících, co se to vlastně celou dobu děje. Tahle část příběhu je docela zajímavá, stejně tak "dětská videa", ze kterých opět běhá mráz po zádech. Celé to trochu sráží "rodinná linka", která je dost otravná a zejména ten jejich táta se chová až příliš jako idiot na to, aby to člověk mohl brát vážně. Lekaček a scén s napjatou atmosférou tu bylo dost, ale kvůli rozmělněnému příběhu nevynikají tak moc jako dříve a film pro mě celkově nebyl zdaleka tak děsivý, jako první díl. /65% a 3*/(8.10.2015)

• - Na pokračování nespolupracoval režisér předchozího filmu Scott Derrickson z důvodu vytíženosti. (Nivenx)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 34. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Počas "kostolnej scény" boli použité živé potkany. (Mathew234)