Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (CinemArt)

Uragan

Nooo takže co k tomu říct?? asi jen toto ---> obyčejný průměrný horor na s hodnocením 50%. Škoda je jen ta, že to nese název Sinister ! :-P Kdyby se to aspoň jmenovalo... já nevím třeba ,,Children's movies,, tak by mi to tak nevadilo :-D No jo no hold jedničky jsou jedničky :-) těm se málo co vyrovná ;-) ()

Prochy84

Nebýt rukopisu Derricksona, tak je to pravděpodobně naprosto zavrženíhodný film. Ano, lekačky fungovaly přesto, že to čekáte a i Foyovi se povedlo dostat diváka tam, kde ho potřebuje mít. Nicméně invence naprostá nula, protože o nějakém momentu překvapení nebo vůbec o nějakém novém prvku oproti jedničce se nedá vůbec mluvit. Postrádá to hutnou a skličující atmosféru, jinak se tvůrci drželi osvědčené šablony. Škoda, že Derrickson neměl i režii, možná by to skončilo jako jednička, takhle jen průměrný film s nadprůměrnýma lekačkama a solidním soundtrackem (zase ovšem přes kopírák). ()

nattyxh

Ano, trošku slabší než jednička ale mě se to prostě líbilo. Fungovalo to tak dobře, že i když sem to viděla před dvěma týdny, tam i přesto se pořád bojim kouknout do zrcadla, počítače, za roh... Ano jsem hroznej strašpytel já vim, ale prostě musim říct, že sem se fakt bála. Od začátku sem si myslela že všichni umřou v rukou dalšího dítěte, ale nakonec tomu tak nebylo, což mě celkem dost překvapilo. Další skvělej horor za tento rok. ()

waltosin

No náhodou že jednička je silný konkurent tak jsem nedoufal že se pokračování tak povede! Rozvíjení příběhu do hloubky, kde se dozvíte vše o Bagulovi a jak to vlastně dělá s těma dětma, což bylo chvílema dost strašidelný, prostě musím pochválit i dvojku, protože určitě nezaostává za svým předchůdcem a já jsem šel z kina vystrašený a spokojený. :) 65% ()

zzzzzjjjjj

Jednička je samozřejmě o levl víš, přesto koukatelná dvojka byla.Nebýt takové dobré hudby, dal bych o hvězdičku méně.Celkem hodně lekaček a dost brutální.Nechápu, jak za to někdo může dát pod 2*, přesto žádné Oscarové dílo to nebylo.Dopadlo to tak, jak jsem očekával, zkrátka čistých 50%. ()

Mr.Keli

Tenhle snímek s názvem Sinister nemá nic společného (až na hlavního bubáka) s vydařenou jedničkou. Divák si nenajde žádný vztah k jednotlivým hercům, takže jejich po(s)tupné mizení ze scény spíše oslavuje! A ten konec!?! Klišé střídá klišé...20% ()

Facerr

Jeden z mála hororů, kde mi nevadili děti. Až na duchařský parchanty se dalo koukat i na chování hlavní dětský postavy. Dokonce hodně pomáhala svojí bezelstností i atmosféře, která se docela zdařila. Jinak ale samotnej bubák se moc neukázal. Ne, že by nebyl vidět, ale spíš tady fungoval jen jako okrasa. Jednička byla asi lepší, ale i tak si to zaslouží tři hoodně silný hvězdy ... možná i čtyři. ()

Hezonja7

Dvojka pro mě byla příjemným překvapením, které se mi líbilo více než jednička a to kvůli : více hrůzy v podobě dobrých lekaček, více strachu díky dětem a Baghulovi, kteří se nám ukazovali přesně tak, jak bych si představoval, vcelku dobrý konec se zadními vrátky. I když pominu fakt, že se vůbec nedrželi původní myšlenky. Tak videa nepůsobí nijak moc děsivě jako v prvním díle. A závěrem to celé zabili. ()

kacir

Niečo podobné ako jednotka, miestami slabšie, miestami lepšie.. Ale už jednotka nebola bohviečo, takže sa to dalo čakať. ()

Martanecek007

I když byla jendička Sinisteru lepší, netvrdím, že byla lepší zase o tolik. Byla protě první, kdo ukázal, jaký skvělý námět a scénář zde byl vymyšlen. Dvojka už tedy nesází na to, že je záhadná jak tajemný hrad v Karpatech a diváka napíná do posledních minut, ale zase je tu jiný druh napětí, nicméně záhada je již prozrazena, a tak to pro někoho nemusí mít už takové kouzlo. Myslím si ale, ž eu druhého dílu by to mělo jednoznačně skončit! I když ten konec možná trošku napovídá o tom, že se budou tvůrci snažit vytvořit něco další a rejžovat penízky dál. Byla by to podle mě ale veliká chyba, protože upřímně opravdu netuším, na čem by dál chtěli stavět příběh. Stal by se z toho nevyčnívající tuctový horor plný předvídatelných lekaček. A takových je už přemnoho. Není třeba točit dál. No a velké plus dávám a hlavního hrdinu. Podle mě pro dámy velice přitažlivého - skvělý výběr. ()

Cechyno4

Oproti jedničce hodně strmý pád dolů. Tomuhle hororu toho chybí hodně. A především atmosféra. Nápad s malými dětmi jako duchy mě naprosto odradil. Přišlo mi to zbytečné. Lepší by bylo kdyby se příběh držel ve stejných kolejích co první díl. Lekaček bylo také pramálo. Jediné co na mě fungovalo stejně jako v jedničce byly filmy z kazet. Z toho jsem měl znovu husí kůži. ()

deluxxx

Z uvrieskaného traileru som si myslel, že to bude riadny náklad, ale mýlil som sa. Atmosféra jednotky je preč, herecký výkon Jamesa Ransoneho nie je zlý, ale na Ethana Hawka proste nemá. Kým v prvom dieli sme až do samého záveru nevedeli ako to vlastne skončí, tu je to všetko jasné od začiatku. Premietačka, domáce videá na páskach, duchovia detí a spamujúci Bughull, ktorý čaká na ďalšiu dušu. Lakačiek je dosť, ale nezachránia hluché miesta vo filme. Chýbal mi mysteriózny soundtrack z prvého dielu. Z Z vrážd na homevideách potešili krysy a elektrika ()

Sefik

Po vydařené jedničce jsem vyrazil i na pokračování a musím říci, že jsem se na rozdíl od jiných nenudil. Kdo čekal něco jiného, měl jít na jiný žánr. Dvojka navazuje na již vymyšlené, což neznamená, že je to špatné... Nechutné děti, nádherné způsoby poprav, slušné lekačky, které byly tentokrát trošku předvídatelné. Malinko jsem se konci bál, abych nepotkal toho, kdo chodí mezi řádky, ale to se naštěstí nestalo. ()

AndrewNewman

No až taký shit som nečakal. Pritom mohol Sinister ako jeden z mála hororov svoj príbeh posunúť ďalej, avšak namiesto toho sa len slepo a dosť krikľavo priživoval na dejovej intezite prvej časti. Možno to je tým, že Scott si tentokrát na režisérsku stoličku nesadol, ale keďže mal scenár v rukách on, ide komerčný a hlavne umelecký neúspech na jeho hlavu. ()

blazma

Tohle byla katastrofa. Naproste fiasko od skvělé jedničky. Samozřejmě už v jednice slo o duchařskou lekačku s nadpřirozenými bytostmi. Nic méně ve dvojce to posunuli na neuvěřitelně stupidní vrchol naproste nekoukatelnosti. Jediné co stoji za nějakou hvězdičku v hodnoceni, je myšlenka ukázat jak se ony děti dostanou k tomu aby zabíjeli. Jenže to je tak všechno. ()

mikessc

Nebolo to vobec zlé,čakal som podla recenzií niečo ovela horšie. Ked bludite medzi horormi a nachádzate iba samé sračky a nevideli ste sinister 2 tak odporúčam, pekný priemer . 55% ()

blondboss

Klasický sequel klasicky priemerného amerického hororového duchárskeho snímku. Keďže už prvotný diel sa mi veľmi nepáčil, tak ani od tohto som neočakával nič extra a nič extra som ani nedostal. Jedna lepšia ľakačka a o niečo mrazivejšia atmosféra ako bola v jedničke, ale inak to bolo na jedno kopyto. Ale ako som už spomínal, toto pokračovanie ma paradoxne bavilo o čosi viac ako jednotka. 55 % ()

honzic

Takové horory mám rád, obsahují děj, mystiku, napětí i strach a otázky. Není to trapné a nudné. Sice už je to dvojka a nic originálního, ale pořád dobře koukatelné. Hodnocení: 65 % ()