Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (CinemArt)

dom1niq

Určite nie tak dobré ako prvá časť, je to ďaleko predvídateľnejšie a jednoduchšie, ale nie je to vôbec tak zlé, ako som čakal. Videa boli kruté, Bogul sa objavil na scéne vždy v správny moment, film mal aj pár celkom vydarených nových nápadov... ja si myslím, že za jedno pozretie to určite stojí. Nie je to až taký prepadak, ako iné "pokračovania" vydarených hororov. ()

JenomDominik

Nevím proč mi druhý díl sinister tak sedl, ale ne jen že se mi líbil víc než první díl, ale dokonce mi to přišlo jako jeden z nejlepších horrorů vůbec, atmosféra strašidelná, temná, no prostě skvělá... Pokud koukáte večer a ve sluchátkách, taky jste se určitě párkrát pořádně lekli... A scéna v kostele taky nechutná a úžasná. 5* (90*) ()

Majoslav11

Tak na druhý krát to nevyšlo. Príliš veľa recyklovaného z prvého dielu. Klišé na klišé a k tomu logické lapsusy. Ani tie domáce nahrávky ma vôbec nebrali. Démon skôr smiešny ako strašidelný. Achjo. Sklamanie, ale mal som ešte horšie očakávania. Aspoň hudba opäť za niečo stála. ()

MiniRecenze

Toto pokračování je velký krok zpět.Tam kde první díl zaujal a nadchnul,tak pokračování vše zahodilo.Nefungují zde žádné hororové prvky jako jsou napětí,strach,...a lekačky už vůbec ne.Snaha režie o zaujetí je mizivá,navíc jsem zde cítil lehkou inspiraci z filmového titulu "Kukuřičné děti",což moc kladů moc nepřidává..Snímek je slabý a pokud čekáte plnohodnotné/mrazivé pokračování,tak budete zklamáni. SLABÉ!!! ()

Jenn odpad!

Neuveritelna picovina. Zbytecny sceny (co to sakra bylo s tou laskou?!), priserny herci a pitomej konec, chtela sem ty vrazdy, kurva ! Zpusoby vrazd byly mily, hudba taky, bezpochyby nejhorsi film, co sem v roce 2016 videla. ()

nicolePavs

Po velkém očekávání, že pokračování bude stejně skvělé jako první díl jsem byla velice zarmoucena skutečností. Veškeré nápady jak přivodit divákovi husí kůži a depresivní náladu byly využity v předchozím díle. Není výjimkou, že se povede první film, ale pokračování stojí za, slušně řečeno, za prd. Navzdory mému přehnanému očekávání film nebyl zas tak katastrofální. ()

BigBrother

Viděl jsem to s velkým odstupem od jedničky a nepřišlo mi to špatné. Hodně slabý byl jen úplný závěr, za ten bych nejradši hvězdičku ubral. Nic z toho, co vidíme, není asi úplně originální, ale jako celek funguje. ()

bonovox

Oveľa slabšie ako jednotka ale podľa mňa stále slušné pokračovanie. Nechýbajú lakačky, odporné home videá (hlavne krysy v kostole) a samozrejme zlovestný démon. ()

ir.hools

Jasně, jednička byla udernejsi, nova a šokující, ale dvojka mi nepřišla vůbec tak hrozná, jak někteří píší. Atmosféra opět ponura a temná, měla jsem i husí kůži, párkrát jsem se lekla, ale hlavně na mě z filmu opět dychla ta Sinister atmosféra :-) za mě slabší 4* ()

PanPyzamo

První díl se mi velmi líbil, ale to už bohužel nemůžu říct o tom druhém. Ellison Oswalt nikde a místo něj přichází na scénu děti Zach a Dylan, kteří sice nejsou špatní, ale na předešlou postavu podle mě nemají. Sledování nahrávek je zde opět, ale tentokrát už to nebylo tak dobré. Nejspíš proto, že se už nejedná o nic nového, zatímco v prvním díle to byla věc, která pro mě tahala celý film. Celou dobu jsem tak nějak čekal, kdy nastane ten moment, který si mě získá a nepustí mě tak až do konce, ale to bohužel tohle pokračování u mě nedokázalo. Čekal jsem a čekal jsem, až byl najednou konec. Po skončení jsem měl takový pocit prázdna, že to už je jako všechno? Abych jen nekritizoval, tak Boogie Man opět nezklamal a jednou jsem se zase lekl, což bylo v prvním díle ještě o trošku víc, ale i zde to pro mě fungovalo, ovšem ačkoliv se jedná podle mě o dobrou hororovou postavu, tak to nestačí na kvalitní film. Zkrátka v porovnání s jedničkou je tento film v mých očích výrazně slabší a za mě se jedná o zbytečné pokračování, které nemělo vůbec vznikat. Za mě průměrný film, který nedoporučuji. Ani nadšencům do hororu a ani fandům prvního filmu. 5/10 ()

exe.

Po unikátnej prvej časti, ktorá bola skvelá, prichádza druhá časť, ktorá ťaží iba len z úspešnej značky, inač nič viac, detskí duchovia to iba celé kazia a nepridávajú tomu žiadnu atmosféru, ale musím vyzdvihnúť "found footages", ktoré boli dobré spracované a torture scény taktiež, hlavne myš v kýbli, ktorá sa prežerie cez ľudskú kožu, aby našla cestu von z horúceho vedra s rožžeraveným uhlíkom. Skratka po unikátnej jednotke už asi nebolo z čoho ťažiť, tak Ciarán Foy natočil o ničom film, nudnú slátlaninu, ktorá prakticky nemá nič nové, aby si človek povedal "wow", jediné čo tento film ako tak zachraňuje, sú pásky detí s vraždami svojich rodičov a súrodencov, ale inak film, ktorý nemá nič nové, nudný a deravý scenár, nesympatickí herci a toto, keď sa spojí všetko v jeden film, tak potom to tak aj vyzerá. ()

hony23

Samozřejmě o poznání slabší než jednička, ale pořád nadprůměr v hororovém žánru, který na nás obvykle chrlí daleko větší peachoviny. ()

Hannynko

Film po ktorom vám ostane vŕtať v hlave ako ťažké môže byť odzbrojiť malého chlapca ktorý drží kameru a malý kosáčik. Dve * za kvalitné zvukové efekty a hudbu :) inak veľmi slabé pokračovanie. Sklamanie ()

TinaMar

Vzhledem k tomu, že tu je spíš více negativních hodnocení a dokonce i nějaký ten odpad tak jsem radši od toho moc nečekala, ale je to přesně naopak. Skvělý druhy díl, který navazuje na první, nechyběla mrazivá hudba a potěšilo mě že hlavní roli dostal James Ransone z prvního dílu. Takže za mě spokojenost. ()

Corwinus

Necakal som od toho vela ale ze to bude az take zle som necakal... Nerozumiem ako mohol vobec na tomto spolupracovat Scott Derrickson. ()

jiri.psota

Hororová lekačka na páteční večer. Příběh nedosahuje kvalit prvního dílu, resp. prakticky chybí. Na druhou stranu je tu pár slušných děsivých scén. Samozřejmě i spousta očekávaných klišé, ale bez těch se asi běžný horor neobejde. ()