Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (CinemArt)

Shimargh odpad!

Proč po geniální jedničce přišlo tohle sračkoidní recykování...ztráta času a jedna velká nuda a trapnost nad trapnost. ()

TERRORDROME

Prvý Sinister je z neznámych dôvodov mnohými popisovaný takmer ako hororová revolúcia, ale podľa mňa šlo o poloblbú nudnú rutinu ktorú si už takmer nepamätám. To je ale fuk, lebo dvojka je v každom prípade príšerná idiotská sračka megalitických rozmerov. Nejaká mánička na úteku pred hnusáckym manželom sa sťahuje do nového domu a jej synovia sa bavia s duchmi iných detí, ktoré im v pivnici púšťajú ich domáce nahrávky. Táto zádušná komunikácia je vo filme od začiatku prezentované ako úplná samozrejmosť čo zrieďuje pokus o horor na stupídny, televízne vyzerajúci fantasy blábol. V pozadí všetkého má stáť blackmetalový démon Bughuul, ale ten sa zjaví len v pár záberoch a ani sa o ňom nič nedozvieme, takže na tom moc nezáleží. Tak sa celý dej nejako lenivo vlečie a pár lacných rádoby ľakačiek z toho hrôzu nevystrúha. Jediné čo za niečo stojí sú tie premietané snuff filmíky s ľuďmi za živa pochovanými do ľadových hrobov, krysami prežierajúcimi sa cez telo a sadistickým zubárom. Ale to sú len okamihy ktoré nemôžu vytiahnuť celý film z ríše riedkych výkalov a korunu z hovna tomu nasadzuje superdementné finále ktoré od zbytku filmu oddeľuje nepochopiteľná dejová medzera kde asi strihačovi ušla ruka a odcvakol niečo čo nemal ( a možno si odcvakol aj hlavu, ale dodnes si to nevšimol ). To že malý chlapec sám vytiahne a pribije veľkého chlapa ( plus matku a brata ) na kríž sa zdá opäť tak samozrejmé ako že je mesiac zo syra a potom ten istý chlapec naháňa zbytok ansámblu po dome s kamerou v ruke a duchovia detí ( ktoré naviac v polovici záberov vidíme ) po nich hádžu nábytok. Keďže nie som fanúšikom jednotky nečakal som nič moc, ale ten film ma svojou kokotskou nemohúcnosťou vskutku dorazil. A dúfam že natočia aj trojku, lebo tá určite prekoná aj Turecké Hviezdne Vojny, na to stavím ľavú ponožku. ()

fredisek

Námět Sinisteru se dá vyvařit (a vzhledem k závěru hádám, že se ho ještě producenti chopí), takže dvojka nemohla být fiasko. Dočkal jsem se klasického hororu, který byl ale nesnesitelně předvídatelný (nemluvím o tom, že už víte, kdo zabíjí, pokud jste viděli jedničku, ale mluvím o vztazích mezi postavami a taky o tom, že je jasné, kdo si to ve finále odskáče nejvíc). První díl je pochopitelně lepší, drsnější a překvapivější, ale druhý není tak špatný, jak byste čekali... ()

Magika82

Následné mé hodnocení bude pro čtenáře až nezvykle krátké, oproti hodnocení a komentářů jiných snímků: Ve 20:05, kdy můj manžel zapíná ČT24 a já obvykle začínám krátký maraton (obvykle do 01:00hod.) shlédnutí snímků či dílů seriálů, jsem si pustila Sinister 2 jako první. Poprvé jsem usla po pár minutách a film vracela nazpět, aniž si toho manžel všiml. Leč, když sem usla podruhé, potřetí a nakonec i po čtvrté, kdy už mne vždy polehounku budil manžel, jsem podlehla jeho naléhání a po dlouhé době jsme tak šli spát spolu zároveň... Tímto děkuji, tvůrcům snímku za klid doma, možnost se dlouze vyspat a probudit se nezvykle čilá, za což jim dávám s radostí 1 hvězdu... Film samotný hodnotím Nedostatečnou. Protože pokud mne nedokáže uspat ani X krát shlédnutý některý z dílů Star Trek: Voyager, tento film pak dokázal nemožné: Poprvé mne nějaké snímek "upoutal" natolik, že se mi zavřely oči a spadla hlava s laptopem na klíně o půl deváté večer. A ač jsem se snažila všemožně přemoci, výsledek skončil, jak jsem uvedla výše. Mozek dal zkrátka přednost spánku před dějem filmu. To jsem ještě nikdy nezažila, natož v tak brzkých večerních hodinách... ()

LBsmoke

nůda točená s dětma za bílého dne, hozný scénář .. rádoby árt style.. a hlavně otravné přituplé lekačky.. ()

Kejf.

Nejhlubsi propasti mezi jednickou a pokracovanim je atmosfera.. A ta dela je horor hororem, tudiz tohle ani tak moc horor nebyl, velky zklamani po paradnim prvnim dilu... ()

Ricky_CZ

Pár lekaček nestačí zastínit naprosto nekonzistentní dějovou linku a celkově prázdný scénář. První díl se tady vyždímat bohužel nedaří. A nejspíše by stačilo, aby to napsal někdo schopný.. ()

Ollie235

Po velmi dobré jedničce přichází film, který s ní má co do kvality společného jen pramálo. Výjimkou jsou snad jen jednotlivá videa, ze kterých místy solidně mrazí v zádech. Jinak ale tento horor zcela postrádá atmosféru, lekačky nefungují, postavy jsou nezajímavé. Slabota. ()

smetyl

Z kina jsem odcházel s rozporuplnými pocity. Jako obyčejný horor není Sinister 2 tak špatný, ale jako pokračování filmu Sinister je to naprostá katastrofa. Pokud jste fanoušky hororu, klidně na film zajděte, odškrtněte ze seznamu a po měsíci zapomenete, že jste na něm vůbec byli. ()

Standic1

Zase takovej průser to nebyl, samozřejmě souhlas, že k jedničce se to strachem a napětím nepřibližuje, a to ani vraždami na páskách, což tu někteří píší. Na druhou stranu herecky hodně povedené, navíc je tu konečně více Bughuula. Spolu s tím pár povedených lekaček a i když jsem od toho čekal stejně jako ostatní mnohem víc, tak Sinister 2 nezaostává a řadí se mezi ten lepší průměr. ()

Heero

No, co k tomu říct? Po velmi povedeném prvním snímku přichází vcelku katastrofa. Lekl jsem se asi 2x za celý film a to je od hororu toho to typu dost málo. Na jedničce jsem byl v kině a přiznám se, že jsem měl několikrát ruce před očima, protože už jsem nechtěl, aby mi po dvacátý vyskočil tep na 230. Takový to, že víte, že něco přijde, ale už to nechcete vidět. Tak to tady nehrozí. Horor přímo dějově navazuje na první díl, takže kdo neviděl jedničku, dvojku v některých souvislostech nebude chápat. Bagul mi přišel spíš vtipný, než abych se ho bál nebo vy by jste se báli démona v saku a bílý košili? A navíc démoni nemají 5 prsů s blánou, jak nějaký Murlock, ale mají tři "drápy", podle nejsvětější trojice. Na závěr všichni, včetně dospělého chlapa, utíkají před 10 letým parchantem se srpem v ruce, no tyvoe.... ()

Flopik

Po kvalitnej jednotke som sa na toto riadne tešil.Trailer bol skvelý no po filme cítim mierne sklamanie.Je tam pár hluchých miest a to tomu filmu dosť ubližuje.Film stavia hlavne na lakačkách ktoré musím naozaj pochvaliť nakoľko boli kvalitné.Zase nieže by som padol na riť ale občas to kvalitne miklo.Koniec to ale skazil.Nevýrazný a celkovo mi prišiel celý odveci.Hlavný hrdinovia sympatický a 4* môžem s kľudným svedomím dať.Oproti jednotke je to bohužiaľ pokles dole. ()

cskomando

Ať si tu píše kdo chce co chce - lekačky i když jich moc nebylo na mě osobně působily skvěle provedené. No děj je snad téměř celej stejnej jak přes kopírák ale funguje i nadále (temné prostředí, lekačky) a přeci jen není happy end, vlastně by mohl být ještě 3 díl, tak hurá do toho. ()

jerenymo

Absolutně stupidní děj, který se snaží vykřesat něco co v jedničce fungovalo. Zde to bohužel naprosto selhává. Scénárista (zřejmě 6 leté dítě, které se naučilo psát) nezvládá dialogy, režisér neumí vytvořit napjatou až strašidelnou atmosféru, takže jediné čeho se dočkáme jsou dvě až tři lekavé scény a ubíjející rozhovory, při kterých si přejete aby hlavní představitelé okamžitě zemřeli násilnou smrtí. No a otec, který bije své děti byl zřejmě přidán jen kvůli tomu aby okořenil film - což se kupodivu opět nestalo. Podtitul filmu - Hrůza aneb jak zesrat co se dá. ()

Silviaxx

Opäť tu máme dvojku, ktorá rapídne zaostáva za svojím starším bratom. Sinister 2 vidím ako úplnu zbytočnosť a maximálnu stratu času. Neprináša nič nápadité, nevytvára žiadnu hutnú atmosféru, nepôsobí strašideľne a ani efekty neboli bohviečo. V dôsledku toho, že som ako divák bola v podstate celú stopáž neustále vystavovaná duchom detí alebo stretom s Bughuulom, nemala som veľmi priestor sa zľaknúť a film nemal priestor pôsobiť desivo. Jediné, čo je v tomto prípade plusom sú pásky vrážd a samotný Bughuul, ktorý je super postavička, len sa s ním trošku viac pohrať. Záver radšej ani nechcem komentovať. ()

S.Kok.i

Pri prvom pozretí som obe časti Sinistera hodnotil rovnako, a obom som dal 4 hviezdy. Dnes po druhom pozretí však musím hodnotenie poupraviť, pretože musím uznať, že druhá časť sa hororovo na prvú nechytá. A vlastne nie len hororovo... Je síce o čosi kratšia, čo by bolo určite plus, keďže jednotke som vyčítal zbytočne dlhú stopáž, no nepáči sa mi, že atmosféra v tejto časti asi dostala dovolenku, a film sa začal spoliehať len na lakačky. Ale dobre, aby som jej (atmosfére) nekrivdil, filmy ktoré decká pozerali mali čosi do seba, ale už ani zďaleka neboli také mrazivé ako tie v jednotke. Za zmienku podľa mňa stojí výkon herca Lea Coco, ktorý sa vo filme často neobjaví, ale otca hral presvedčivo a z neho som mal asi aj väčšie zimomriavky ako z Mr. Boogieho. Ďalej sa film oplatí pozrieť kvôli peknému prostrediu (ktoré malo veľký potenciál, no žiaľ nebol využitý) a kvôli Shannyn Sossamon na ktorú sa dobre pozeralo. Aj napriek tomu, že veľa vecí tu bolo horších, mi to celkom rýchlo odsypalo a dávam slabšie 3* (50%). ()