Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

StanislachKo

Skvelá zábava, ale trochu ma mrzí ten podvod, čo sa na nás ako na divákov spravil. K sérii Kapitána Ameriky mám vrúcny vzťah. K ironmanovi vlastne tiež. Toto boli ale Avengers 3 a s ani jednou z týchto dvoch sérií to zas až toľko spoločného nemalo. ()

Deyw

Ty kravo! Jeba jako hovado...neskutecna jizda..necekal sem ze me to takhle dostane..hodne silnej film i zvrat..bavil me hodne spajdak i ten panter..celkove ale nejlepsi antman,iron man a cap.musim videt znovu! ()

sir-dave

Začínám mít v tom pěkný bordel a ztrácet se. Všechny komiksárny by měli začít pojmenovávat Avengers 1,2,3,4,.., stejně se to mixuje a přestává mě to bavit. Nepochopím jak ve filmu o Kapitánovi má deseti minutový monolog Spider-man s Iron Manem.. navíc ten Spider-Man není Tobey Maguire.. to budou dělat každé tři roky nový obličej pro Pavouka? Fakt mě nový film zklamal a začínám mít averzi i na další díly. Poslední naději vkládám do Thora. ()

Radiq

Typickej film marveláckýho vesmíru. Kdo neviděl předchozí, těžko se bude chytat v souvislostech. Já viděl předchozí a i tak jsem se těžko chytal v souvislostech. Různejma hrdinama se to tam jen hemží (jak v Avengers) a nevím nevím, jestli to už není na škodu. Asi doporučuju krátký mezery mezi jednotlivejma filmama, aby to člověk všechno nezapomněl. Jinak to v podstatě nenabízí nic moc novýho, až na to, že dojde k vážnejm interním sporům... a tím je tenhle film zajímavej. Jinak humoru tady moc nenajdeme, jen v malejch dávkách. Hlavně Spiderman konečně stál za to (ty jeho předchozí série stály za hovno), i když nechápu, že mění výrazy spider-očí, když je to jen látka (je?). Z tohohle filmovýho vesmíru se pomalu stává monstrum. Počitám s tím, že za pár dní si nebudu moc dobře pamatovat o čem to vlastně bylo... ()

Sabrewulf

Průser. Po více či méně zábavných Marvel sólovkách tu máme jednu úplně ale úplně zbytečnou, která vůbec nic nepřinese, nic neposune nikam dál, jenom přešlapuje na místě. Napomáhá tomu fakt, že tu není žádný záporák (jen pokus o něj) a díky nesmyslnému, z prstu vycucanému problému (papalášům vadí, že při záchranných akcích Avengerů umírají civilisti a co jako čekali, když se kácí les, padají třísky, navíc sami chtěli město sfouknout atomovkou a nějak jim nedochází, že bez zásahu Avengerů by pochcípala celá planeta), tak se hrdinové melou mezi sebou, což není zábavné ani napínavé jednoduše proto, protože víme, že Avenger přece nezabije druhého Avengera, takže nulový účinek, nulový výsledek. K tomu připočtu hnusnou CGI animaci panáčků (Black Panther) a mám tu nejspíš nejhorší Marvelovku. Že je poměrně slušná jednička v modré barvě a trojka v červené, mi hlava totálně nebere. ()

CinemaRanger

AVENGERS: OBČANSKÁ VÁLKA. Tenhle film bych rozdělil na dvě poloviny. První část je výborný thriller se skvělou akcí v Bournově stylu, kdy se dozvíme pár zajímavých informací o životě WS i Tonyho Starka. Kdyby se v takovém duchu nesl celý film, vysloužil by si minimálně 70%, protože začátek v Lagosu mě moc nenadchl a sem tam se objevila nudnější chvilka. Jenže pak přijde ta horší část, kdy se jen všichni nudně, nezajímavě a především zbytečně melou dohromady a nejzajímavější scéna pak je ta, kdy Daniel Brühl coby Baron Zemo (jeden z nejlepších záporáků MCu) vysvětlí své činy. Celkově je to takovej rádoby mix předešlých MCU filmů a Spider-Mana. K tomu tu máme navíc ještě Black Panthera a Ant-Mana. Nejpodivnější je, že všichni jsou stejně silní. Nezapomínejme na chatrný scénář a podivné chování hlavních hrdinů. Humor je jen další z věcí, která film kazí, protože dost snižuje tu vážnější notu příběhu, o kterou se tu pokouší. Tady plavu proti proudu a nechápu, jak mohou ostatní tento film tak vychvalovat. ()

Triple H

McMarvel. Tretí Kapitán Amerika opäť raz podčiarkuje čo je evidentné už dlhú dobu a to, že keď idete na ľubovoľnú Marvelovku, dostanete vždy profesionálne spravený pokrm podobnej chuti, ktorý vám síce neprivodí lahôdkový zážitok, ale zasýti a uspokojí. Pri sledovaní som si musel spomenúť na Batman v Superman. Tématicky sú oba filmy príbuzné nielen ústredným súbojom dvoch ikon, ale aj riešením otázky aký dopad majú všetky tie deštrukčné derby superhrdinov na pospolitý ľud. A už v prvej polhodine je jasné, že Kapitán túto otázku rozoberá omnoho efektívnejším, zaujímavejším a premyslenejším spôsobom než konkurencia od WB a DC, ktorá v porovnaní pôsobí bohužiaľ nezvládnuto (treba uznať, že v oboch filmoch by sa konflikt dal odstrániť ak by si obe strany tak na 30 sekúnd poklábosili, ale Marvel motivácie napriek tomu vykreslil o poznanie lepšie). Film skrátka pôsobí súdržne, pevne a dotiahnuto, čo je nepochybne zásluha predovšetkým Russovcov, ktorí podobne kvalitne ošéfovali aj Zimného vojaka. Negatívnym dôsledkom vychytanosti celej veci je, že Marvel si v zásade nemôže dovoliť nič ozaj prekvapujúce a drží dej v bezpečných mantineloch tak, aby sa stále mohli žmýkať peniaze v ďalších pokračovaniach. Tým nechcem povedať, že film nebobsahuje pôsobivé či dramatické momenty - šikovne napísaným scenárom a sústredenými hercami (hlavne Evans a Downey, ktorý osviežujúco zvážnel a odviedol dobrú prácu) osudovosť tvorcovia nakoniec na správnych miestach dodajú. Všetci zúčastnení hrajú čo majú a za osobitnú zmienku stoja dobre zvládnuté intrá pre Black Panthera a Spider-Mana. Obzvlášť druhý menovaný vypálil výborne - konečne je to po 30-nikoch Maguireovi a Garfieldovi naozaj ušatý puberťák, ktorý sype infantilné hlášky ako na bežiacom páse. Ako mierne negatívum je možné vnímať to, že postáv je nenormálne veľa a vysoký počet nováčikov či privandrovalcov z vlastných sóloviek pôsobí predsa len trošku samoúčelne - tzn. ide viac o to ako za každú cenu do filmu natlačiť čo najviac cool momentov, kde si diváci povedia "jééj, aj tento tam je" než o to, aby doň organicky zapadali. Ale opäť - na to o aké množstvo postáv sa jedná film drží ukážkovo pokope. Zatiaľ teda Marvelu všetko vychádza a zaslúžene, otázne je dokedy a kam sa dá celé univerzum vlastne tlačiť. Tretí Kapitán totiž de facto opustil koncepciu sólového filmu a je akýmisi Avengers 2.5. Je jasné, že pokračovania musia byť stále väčšie a bombastickejšie, ale tento rast nemôže byť nekonečný a popravde si nedokážem predstaviť ako by mala vyzerať prípadná Fáza 4 po Infinity War. Verím teda, že sa po pätnástich či koľkých filmoch dopracujeme aj k nejakým tým dramatickým úmrtiam. Všehovšudy som spokojný napriek tomu, že nebyť limitov spôsobených dlhoročným plánom štúdia a miernou presuperhrdinovosťou, mohol byť film kľudne aj za pět. Tri a pol. ()

miguel_111

Svižná hoci občas nereálna akcia hoci u takého druhu filmu sa to dalo čakať, hlášky a vtipné momenty ako vždy v pohode len i bolo už o čosi menej, nové postavy zapadli celkom fajn a staré ako vždy OK. Hlavný koncept stretu medzi rozdelenými členmi tímu a konkrétne Buck + Steve Rogers(Captain America) vs. Tony Stark(Iron Man) opodstatnený a vôbec nie umelo vytvorený. Celkovo to bolo dobre vyvážene, ale už mi s času na čas pripadá, že tých Marveloviek je akosi strašne veľa, ale na druhej strane neľutujem návštevu kina. Pre mňa 80%. ()

VaHo

Výhoda marvelovského univerza je, že člověk už přesně ví, co dostane. Naopak, nevýhodou je, že už začíná docházet k únavě materiálu (pokud tedy mluvím o sobě) a málo co dokáže překvapit a zvednout ze židle. Rozhodně je to jedna z těch lepších marvelovek, zábavnější než třeba takoví Avengers: Age of Ultron. Otázka samozřejmě je, jestli se mi to za měsíc nevykouří z hlavy, tak jako se to povedlo Ultronovi. Nicméně, každá z postav má dostatek prostoru a přitom nevyčnívá, s výjimkou těch dvou hlavních (Kapitán a Iron man). Akce je dost, chvílemi by mohla být přehlednější, ale baví, i tak se ovšem nemůžu ubránit dojmu, že spoustu prvků, nápadů a provedení jsem už viděl v předchozích marvelovkách. A tohle je takový „best of“. Příjemným osvěžením byly humor a nové postavy s ním spojené (Ant-man, Spider-man!). Závěrečná konfrontace a „rozkol“ je zvládnutý mnohem důstojněji, než v směšném Batman v Superman. Asi si to znovu, sám od sebe nepustím, ale můžu říct, že Marvel se pořád drží. Člověk je musí obdivovat. ()

Vitow

Spiderman byl fajn a to bylo asi tak všechno zajímavého. Celkově to byl takový normální marvelák, jen mě iritovalo jak se Steve choval jako naprostý dítě celý film. ()

filmmovier

Nejlepší MCU Marvelkova, nejlepší Kapitán, nejlepší Avengers. Jen mi to občas přišlo až moc dlouhé a občas i dost strojené, aby se tam prostě nějak bitkovalo, ale jinak naprosto neskutečný filmový zážitek, který by mohl být krásným marvelovským vrcholem - ale naštěstí není. Nový Spider-Man je absolutně bezchybný, hláškuje jak má, metá tam narážky na Star Wars, je to správný puberťák a jeho interakce s Tonym jsou skvělé. A právě Spidey a Ant-Man jsou nejlepší postavy filmu a jejich battle je naprosto fantastický, neskutečný zážitek, celá scéna na letišti je vrcholem nejen tohoto filmu. Je to nahláškované, herci si to očividně užili, akce je bezchybná, baron Zemo je trochu navíc a navíc nic moc, teta May je sexy a režie parádní. Tohle by prostě už mohlo na těch Oscarech obstát. Jen škoda toho Deadpoola no, protože nebýt něj, byla by tohle nejlepší letošní marvelovka. Ale aspoň nám dala nejlepšího Spider-Mana, nejlepší hromadnou rubačku a nejlepší rubačku dvou lidí (jakákoliv). Takhle to má vypadat, holt to není jen film pro fandy komiksů, ale opravdu pro náročné diváky, kteří si to navíc fantasticky užijí. Sice jsem velký fanda Spideyho (obzvlášť tohohle), ale zároveň jsem odjakživa TeamCap a tenhle film mě jen usvědčil v tom, že jsem na správné straně. Tímhle si Kapitán definitivně potvrdil kvalitativně vzestupnou tendenci, protože tohle je nejlepší film nejen jeho série. Prostě neskutečná pecka, naprostá dokonalost, kde má všechno svůj smysl (až na pár nesmyslů). Za mě prostě zasloužených 100%. A možná i víc, protože já byl celou dobu v sedmém nebi a od toho letiště dokonce až v osmém. Film, který mě dovedl do ráje. Cap zastíněn Tonym, ale to neva. Představení Black Panthera dopadlo na výbornou, v komiksech ho nemám moc rád, ale tady mi vyloženě sedl a Chadwick byl skvělej. Přidejte k tomu rodinné starkovské drama (a jiná rodinná dramata), War Machinův (skoro)konec, čím dál lepšího Falcona a vynikající interakci mezi herci a skutečně uvidíte, že si nemám na co stěžovat, protože ty slabší věci se prostě schovají v těch mracích kvality. ()

CzechGod

prvni hodina nuda, v druhe pulce se objevuji nove postavy a s nimi chybejici humor (konecne). A konec byl tak nejak zasmoulen, ze nejaka poradna konfrontace s zaporakem vlastne nebyla (vpodstate to byl jen katalyzator k souboji ironman vs. kapitan portoriko). Ale neco prisernyho byla akcni kamera, z tech akci clovek skoro vubec nic nemel,takovy nejaky to bylo cely rozmazany, roztreseny, prezrychleny,... nastesti se vetsinou nekonaly ve tme jako v batman vs. superman :D ()

chelseaman22

Věru mne nepotěšilo, že děj byl jalový a metráž ve vztahu k obsahu proradně dlouhá. Kdybych tohle byl býval věděl, tak jsem nevlezl do Slovanského domu, ale o pár metrů vedle, kde bych si koupi cukrovou vatu a osedlal fialového platového oře. 61% ()

Hafran

Jako vždy se Marvel snaží dostat do filmu nějaký společenský přesah, ale pak z něho vycouvá a vše zůstane na půl cesty. Captain America je aspoň jednou v sympatickém světle, ale jinak průměrný průměr. ()

Motinski

Očakávania po minulom diely sa síce nenaplnili úplne, no nemôžem povedať že Civil War zlyhalo. Práve naopak. Akčná stránka opäť bezchybná, Russovci sú technicky veľmi nápadití a zruční, emócie sa ku koncu pekne stupňovali, osobne sa mi veľmi páčilo predstavenie Spider-mana a za najväčšie prekvapenie považujem Daniela Bruhla. Ten charakterovo nezapadá do klasickej schémy záporákov a bola to príjemná zmena. Stretlo sa tu množstvo obľúbených postáv a oproti úplným začiatkom Marvelu konečne cítiť serióznejší nádych. A to aj napriek tomu že sme stále v kategórií popcorn zábavy. ()

Script

Film uměl překvapovat a i vyprávět. Akční pasáže působily skvěle. Trhaná kamera dodala na efektu a bylo vidět, že někdo nad tím přemýšlel, aby to vypadalo vizuálně skvěle a drsně. I dějová zápletka se mi líbila. Potěšila přítomnost Jima Rashe (děkan Pelton ze seriálu Zpátky do školy, se snažil prodat Starkovi nápad jak se sám má uvařit Hot Dog). ()

LiborGondek

Film byl jedním slovem výborný, jak se dalo předpokládat. Po úspěchu ukecaného Ant-Mana v Marvelu pochopili co divák rád a s nově navrátivším Spidermanem ještě přitlačili na pilu (ten opravdu hubu nezavřel). Výsledkem je asi ta největší plejáda hlášek, co se kdy v jejich filmech objevila. Film je výborný a jako takový ho budu i hodnotit. Kam se hrabe Age of Ultron. Přesto se nemůžu ubránit pocitu, že je něco špatně. Captain America: Občanská válka na mne působí jako konec jedné kapitoly. Jako konec éry Avengers v té podobě, kterou jsme měli rádi, která se nám tak líbila. Kapitána oželím, toho jsem nikdy nemusel, ono to ale není jen o něm. Z pohledu studia Marvel je to logický krok, musí udělat místo pro nové "superhrdiny", jako je Ant-Man, Black Panther, Doctor Strange, aj. Z mého pohledu je to škoda a je mi z toho smutno. Kéž bych se mýlil... Ve filmu mi pak také chyběl Hulk, ten by si tam zjednal pořádek. :D Jinak to bylo super, určitě doporučuji - stojí to za to! ()

Johnny.ARN

Chuť po Avengeroch 2 napravená. CW ma bavil, aj keď je to ukrutne dlhé, všetko je spravené tak, aby divák vydržal dokonca, akcia rovnomerne dávkovaná vo zvyšujúcom sa množstve, kecavé scény niesu extra dlhé a nudné, príchody nových postáv a formovanie tímov s patričnou gracióznosťou a záver klasicky vyduchcený. Apropo, Bruhl je konečne padouch, ktorému som fandil, ktorý ma dokázal prekvapiť a s ktorým sa ešte stretneme. Keď hovoríme o prekvapeniach, konečne Marvel film, ktorý nie je tak nezmyselne priamočiary, ale má svoje špecifické zvraty, ktoré divák nečaká. Akcia skvelá, len by som vypichol nepochopiteľný strih pri súbojoch 1v1 ( pri veľkých záberoch v Lipsku to už bolo v pohode ), výbuchy, CGI bordel ( aj keď v menšej miere ako v A2) všetko presne ako malo byť. Postavy už máme dávno vyšpecifikované. Komickú vlnu tentokrát zobral na seba Spider-Boy, ale Stark mu skvelo nahrával. Škoda len, že film mal aj niekoľko nezmyselných momentov a jeden extra veľký nezmysel. Bratia Russovci sa udržali v mantineloch Univerza ale dokázali ponúknuť skvelú zábavu, dobrý dej, dať každej postave patričný priestor a spraviť pôdu pre ďalšie filmy. Mocné 4 z 5 a odporúčanie !!! ( CinemaCity Eurovea, BA ) ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)