Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Kanee

"You're Spider-Boy?" "Spider-Man" Ikonicky vznesl Iron Man a vyzval Spidermana k boji o záchranu Ameriky. To ještě nevěděl, co vše se udá s vykoná. Skvělý díl, rozdělí to strany Avangerů a ty ostatní to stmelí, velký up pro Marvel. Rozpočet: 250 milionů $, Výdělek: 1,1 miliardy $. ()

Tomy_Reardon

Antman a Spiderman a Black Panther!!! Boha jeho neuveritelny!!! Je to to nejlepsi co tomu filmu mohlo dodat, libilo se mi ze to byla jenom valka mezi Avengers!!! Ne nikdo jinej, proste jenom Fucking Avengers!!! Miluju to!!! Nebylo tam to obr kliseeee znicilo se toho malo coz bylo skvely!!! Obcas tam byly hluchy mista, hluchy scenky, obcas tam toho bylo moc, ale ty akce byly neuveritelny, boze uzasny!!! Blackpanther a Spiderman byly neuveritelny!!! Antman to rozsekal, nechci Spoilovat, ale byl to to neuveritelnej film!!! ()

yanw

[spoilery] Film má asi všechno, co by superhrdinský film měl mít, ale tím to mnohdy končí. Nevím, jaký film viděli ostatní, ale já seděla dvě a půl hodiny na Avengers (jo): Civil War, snímku s příběhem, co jsme za poslední dva tři roky viděli už asi osmkrát ("ti dobří" proměnění v "ty špatné" v očích obyčejných lidí, kterým při svých velkolepých bitvách ničí příbytky a životy), neoživeném jediným dějovým zvratem, který by nebyl jasný už od začátku, zabitém nespočtem bojůvek, z nichž si nakonec člověk zapamatuje jedinou (tu letištní), a i ta se utopí v absolutním antiklimaxu (lol, pani s taserem zneškodní kluky, se kterýma se ostatní kluci předtím dvacet minut prali? aha!). Zatímco Tony Stark a Spider Man byli výborní a z filmu dělali něco koukatelného, na Kapitána a Black Widow se skoro nedalo dívat, přičemž u obou to bylo způsobeno tím, že dostali jenom příšerně patetické útržky textu, u nichž se vždycky jeden zasmušile mračil a druhý zasmušile mračil ještě o něco víc. Neodpouštím ani drobnosti, které pro mě dělaly příběh vnitřně rozporným (Tony si celý život myslí, že rodiče umřeli při nehodě na cestě na letiště -- fskutečnosti byli uprostřed lesa a máma byla uškrcená; na začátku má Bucky rozkaz něco beze svědků přinést, v půlce filmu se ukáže, že ho u toho celou dobu natáčela kamera) nebo mi prostě ze zásady vadí (dvě postavy,které byly na stejném místě, kde zrovna proběhl teroristický útok, se sejdou na lavičce: jedna z nich od prachu a krve, druhá v lodičkách bez jediného smítka). Nelíbí se mi ani odpor superhrdinů k nějaké kontrole, když je více než jasné, že žádné skutečné kontrole nepodléhají (což ale nebrání tvůrcům, aby jich pak půlku pozavírali do vězení -- cože?) a zároveň když už jednu kontrolní a koordinační organizaci mají, takže jejich průsery jsou spíš průsery ameriky (úsměvné je jejich podepisování jakýchsi OSN úmluv a zároveň argumentace Tonyho, že pani, co umí hýbat věcma pomocí myšlenky "není americká občanka a zbraním hromadného ničení se víza nedávají"). Prostě achjo. ()

Wolftalon

Pochybuji, že se snad našel někdo kdo by si film neužil. A to říkám jako hardcore DC fanoušek. Jenže možná právě díky mojí příslušnosti jsem si nemohl nevšimnout kazu, který mi docela vadil (kromě již několikrát zmiňované kamery). Je evidentní, že Marvel sází především na humor, kterým si získává drtivou část publika. Jenže v momentě kdy chce adaptovat celkem vážnou tématiku a konečně řešit nějaké civilní ztráty nemůže mít obojí. Jedno zkrátka podkopává druhé a snaha oslovit co největší spektrum diváků sice vždy přinese peníze, ale konečný výsledek potom nevyužije svůj potenciál (A neříkejte mi, že to nejde - viz. Daredevil). Jako jeden z mnoha příkladů budiž cameo Stana Leeho, které v kontextu s nadcházejícími a předešlými událostmi působilo neuvěřitelně rušivě. Naneštěstí tohle zkrátka asi diváci chtějí víc než serióznost Batman v. Superman a dokud bude poptávka, nic se nejspíš nezmění. Navzdory tomu všemu mě Kapitán Murrica bavil a jeho scénář překvapoval... jenže i když jsem ho v kině sledoval s otevřenou pusou, s odstupem času spíše předpokládám, že se ztratí v záplavě ostatních, leč nadprůměrných, Marvelovek. ()

homer91

Jak je již zmíněno v komentářích filmu, třetí Kapitán America by mohl klidně nést název "Avengers 3". Co se mé osoby týče, beru tento snímek jako titul "Civil war", který pouze nese název jednoho z hlavních aktérů této války. Je zde mnoho postav od Marvelu, které šlo nejen spatřit v předchozích filmech,ale vyskytují se zde nové postavy, teprve čekají na své vlastní sólo uvedení. Mix postav vyskytujících se ve snímku sice příjemně potěší, zároveň ale v určitém okamžiku (hlavně v boji) působí až chaoticky. Nicméně film mě uchvátil a já doporučuji zajít do kina... Nyní podkapitola sama o sobě: Spider-man. Spider-man, patřící neodmyslitelně ke komiksové civilní válce, se zde také vyskytuje, na mě ale působil "podivně zvláštní" dojem a - ruku na srdce - bojím se nejvíce (jako jeho fanoušek) právě jeho sólového filmu. Ps.: jak je u Marvelu zvykem, doporučuji počkat na SNÍMKY na konci závěrečných titulků ;) ()

Tomko87

Ako pár scén mi tam vadili, no vo výsledku som nadmieru spokojný. Ja som ani nečakal nejak extra presnú adaptáciu predlohy. Vo filme fungoval ako humor, akcia , tak vážne scény. Ako som bol sklamaný z BvS tak z CW som nadšený. Teta May zažiarila krátko, ale o to jasnejšie. ()

tynusxxx_

Nejspíš jsem od toho očekávala až příliš... Kromě toho, že první polovina byla příšerně nezáživná a strašně se vlekla, vymizel z filmu takový ten typický marvelovský humor. Nebýt Spider-Mana, ve filmu by nezazněla snad ani jedna vtipná hláška. Na jednu stranu je fajn, že došlo k pokusu natočit i něco vážnějšího, ale ta absence humoru byla opravdu znát. Silnou stránkou filmu jsou ale rozhodně efekty, výbuchy,... bitva mezi Captainovým a Starkovým týmem byla skvělá, herecké výkony také, to ovšem na lepší hodnocení nestačí. ()

Bezejmený

Opět perfektní práce Marvelu s postavami a jejich motivací. Russoové k tomu přinášejí vynikající akční scény se spoustou nápadů i různých bojových stylů. Hrdinům jsem jejich důvody pro či proti bezproblémů uvěřil. Představení nových hrdinů (Black Panther, Spider-Man i třeba Sharon) se povedlo na jedničku. Staří se pak objevují často v jiných perspektivách. Záporák je nesmírně efektivní i přes jeho civilnost. Uvidíme do budoucna. Tento film dokazuje, jak pevně má v rukou Marvel svůj filmový vesmír a díky tomu se hodně těším na další filmy. ()

Bobestom

Nechápu tak vysoké hodnocení. Příběh tradiční stupidita, ale o tom Marvelovky nejsou. Největší výtku mám ke kameře a její nepochopitelnou roztřesenost - při každé rychlejší scéně. Ve výsledku se na plátně něco hýbe, ale vy to stejně vlastně ani nevidíte, protože kameraman osiřel Parkinsonovo chorobou. Předchozí díl Captain America od stejných tvůrců se mi nelíbil ze stejného důvodu. Jedna hvězda za Spidermana a jeho sexy tetu, druhá * za Antmana. Upřímně lituju návštěvníky 3D verze a obdivuju ty, kteří 3D projekci přežili bez poškození mozku, nebo zraku. ()

halberdier

Captain America: Civil War je další povedená marvelovka a zároveň slušný origin některých (staro) nových postav. Líbit se bude jak příznivcům druhého dílu Captaina (temnější a političtější první polovina a především podařené a zajímavě vymyšlené finále), tak příznivcům Avengers (infantilnější a akčnější druhá polovina). Vrcholem je (měla by být) akční scéna na letišti, které je skvěle natočená a nápaditá, nicméně nemůže mít takový účinek díky tomu, že jde v podstatě o takové přátelské pošťuchování. Opravdový konflikt tak představuje pouze trio Cap, Iron Man a Winter Soldier. Nové postavy jsou určitě kladem filmu (zvláště Spider-Man je příslib do dalších filmů) nicméně je i jeho hlavní slabinou - hrdinů je zde příliš (více než v Avengers) a logicky tak všichni nedostanou tolik prostoru, kolik by se slušelo. Osobně mně víc sedl samostatnější příběh Capa ve druhém dílu. Přesto jsem byl spokojený a Cap 3 patří do TOP 5 mezi marvelovkami. ()

misiaq

zo serie cpt. rogersa ide o najkvalitnejsi snimok, je plny napatia, dramy, akcie. sledujeme tu vnutorny konflikt jednotlivych postav avengerov, ktori su zastupeni v hojnom pocte, takze nazvat tento diel Cpt. America je trochu zavadzajuce. je to taky poddiel avengerov bez niektorych clenov avsak s posilami mimo zoskupenia. Necakal som prilis vela akcie a tak ma jej nadielka potesila o to viac. ()

kacer4

Počas filmu som si jeden čas hovoril, že 4,5 hviezdičky dám za film, a pol hviezdičky dám za to, že film mal neporovnateľne lepšiu kampaň ako Age of Ultron. Nechápal som len dosadenie Clinta a Scotta. Obaja predsa majú rodiny (vo filme Ant-man sa Scott dušoval, že už nikdy nepsraví nič nekalé). Uvítal by som rozšírenú verziu, hoci aj o 30 minút dlhšiu. Asi najlepší Marvel zatiaľ. BvS dostal ďalšiu facku :-D ()

BoKo_CzT

Nebudem opäť konštatovať, že ma tunajšie hodnotenie prekvapilo, opakoval by som sa :-) .Za hlavný nedostatok filmu považujem príbeh a teda aj scenár všeobecne. Psychológia postáv je vykreslená veľmi plytko, pri niektorých postavách dokonca až nulovo a vy preto netušíte, prečo jednajú tak, ako jednajú. Tu na ČSFD sa často stretávam s tým, ako useri hľadajú v normálnych filmoch veci, ktoré nesedia. V prípade "marvelovčiny" však toto nikomu neprekáža. "To je taký žáner", povedal by niekto. No aj napr. sci-fi musí mať nejakú základnú logiku. Hlavnou slabinou tohto filmu je teda, ako som už spomenul scenár. Sotva by vydal na jednu stranu A4 v riadkovaní 2, takže psychológiu postáv nemožno očakávať, nový hrdinovia a ich motivácia sú uvádzaný veľmi skratkovito. Samotný "príbeh" je hollywoodska klasika - "dobrí nakopu zadok zlým". Takže remeselne je síce film na úrovni, režisér robí čo má, kameraman robí čo má, herci hrajú dobre, ale ten dej ... Oproti tomu je aj Tom a Jerry intelektuálnou jazdou. Dej je jednoducho na úrovni ľubovolného dielu akčnej rozprávky, napr. Spidermana. V prípade blockbusteru by som však očakával väčšiu snahu, než v prípade jedného dielu z x dielov. Vo výsledku však nakoniec dávam tri hviezdy, pretože ako oddych na nedeľný večer to môže byť (teda ak človek nemá poruke svoju partnerku, či dobrú knihu, alebo niekde nebeží dobrý dokumentárny film). Niekto dotiaľto z ČSFD označil za najväčšiu devízu Marvell-u ich "vesmír", alebo ináč povedané mikrokozmos ich spoločných hrdinov, ktorí prechádzajú skrz jednotlivé filmy. Pre mňa je to naopak neuveriteľné, ako mixujú všetkých dokopy. 30 superhrdinov v trikotoch na pľaci mi už príde celkom ako gýč. A vôbec, všetko v tomto filme som už kdesi videl, všetko je recyklované. ()

argo.smile

Po zimnom vojakovi sklamanie. Marvel doplna hrdinov ako na beziacom pase vyrobnej linky a tu sa to nevyplatilo. Trapne keci typu Sme stale kamosi? Nie. Tak podme rozjebat pol mesta a letisko. ()

othoson

Na férovku přiznám, že se ze mě stal Marvel fanboy. Osudy většiny postav mi nejsou ukradené a tak vždy uvítám, když se na plátně objeví co nejvíce hrdinů. V Civil War jich bylo ještě více, než v obou dílech Avengers, ale bratři Russoové (snad se z nich jednou nestanou sestry ;) ) je všechny zvládly ukočírovat s přehledem. Důvody sváru a výběru stran nejsou nikterak blbé, naopak povětšinou logické, ale já osobně bych nevěděl komu více fandit a ke komu se přidat. A když nevylezl z kanálů Nick Fury (který by všechny dokázal usmířit), holt se hoši a dívky museli řádně seřezat. Musím uznat, že bitky byly povedené. Když se navíc povedli i nováčci (Spiderman i Black Panther), odcházel jsem z kina velice spokojen. P.S.: Potěšilo mne i další cameo z Community... ()

tchempi

Skvělé choreografie soubojů a akce, téměř žádný humor :o Ještěže se na chvíli zjeví Peter Parker, který párkrát skvěle zahláškuje. P.S. Já fandil Tonymu. ()

Willynka

Gumové postavičky létají vzduchem stejně jako naposledy. Stejně jako naposledy je vygenerován kvázikonflikt, který by se vás měl dotknout, leč vám je to úplně jedno, protože víte, že to stejnak dobře dopadne a tak dále. Když je nejlepší okamžik filmu Ant-manovo divadýlko, tak už je to vážně nedobré. Propad do průměru jako u ostatních marvelovských sérií. ()

Matonny1012

Komixovky tento rok likvidujú všetko. Perfektný deadpool tento captain america tiež úžasný film a už sa teším na nových X-men ()

Deathwing

Letí to jak štít Kapitána Ameriky nahoru a dolu, skvělá akce a fenomenální souboje členu Avengers proti sobě. A potom laťka spadne dolu při neustálém probírání Iron-mena s Kapitánem Ameriky kdo je víc hodnější a zodpovědnější a kdo je větší alfa samec. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)