Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Matamoroz

Slabý příběh zkombinovaný se spoustou půl vteřinových záběrů během akčních scén. Žádná z postav nemá dost prostoru, aby se projevila. Digitální nuda. ()

iwusha17

Oproti druhému dielu zase pokles. Toto nebol ani CA toto boli skôr Avengers pod názvom CA... som dosť sklamaná a kedže som ešte nevidela avengers 2 veľa veci som nechápala. Ako som povedala avengers nie CA. ()

Drozdo57

Civil War je jeden z najlepších pôvodných Marvel príbehov. Tento film ten príbeh zobral, vytrel si sním riť, zmuchlal ho a zapálil. Potom natočil síce vizuálne pomerne príťažlivé dielo, ktoré ale s Civil War nemá veľmi spoločné. Nemal som dojem žiadnej občianskej vojny, záporák bol pochybný a vôbec: celé sa to veľmi snažilo, bohužiaľ iba snaha nestačí. ()

baclajean

Na to, koľko toho takýto film mohol ponúknuť, toho ponúkol žalostne málo, myslím. Ale tá hláška s odkazovačom nemala chybu. ()

Bajislaw

Poctivě natočený letní film, který příjemně zabije dvě a půl hodiny vašeho času. Občanská válka je o mnoho lepší, než ostatní superhrdinské filmy roku 2016, ale není to ani film, zasluhující velké ovace. Pochvalu zaslouží bratři Russoové za to, že dokázali natočit velkou akci přehledně a že příběh, ve kterém účinkuje obrovské množství postav, se ani na moment nezmění v naprostý chaos. Co mě na Občanské válce vadí, je nedostatek naléhavosti, což je vlastnost všech marvelovských superhrdinských filmů. Age of Ultron sliboval hrozivého padoucha, který dostane Avengers do kolen, místo toho nabídl hláškujícího robota. Občanská válka slibovala osudový střet, který rozerve Avengers na kusy, místo toho nabídla přátelské utkání dvou superhrdinských týmů bez vážnějších následků. Zdatná režie zakryje fakt, že film má v zásadě stejnou zápletku jako zatracovaný Batman vs Superman, ale to, že film není úplně hloupoučný nebo úplně nudný z něj automaticky nedělá žánrové veledílo. ()

jack_scott

Dosti dobré pokračování klasické marvelovské masáže, která vlastně ničím nepřekvapí, jen v detailech je možná o něco lepší než třeba Age of Ultron. Možná, subjektivní dojem. Na pět hvězdiček to fakt není, ale za solidní zábavu ty 4 dám. **** a 80%. ()

elanista1

Po pár rokoch tieto marvelovky nebude možné od seba nijako odlíšiť, lebo sú všetky na jedno kopyto. Táto v sebe mala zaujímavý nápad postaviť avengerov proti sebe a určite to vyšlo. ()

ejay

Captain si drží standart. Film ho ale nijak výrazně nevypichuje. Stark má na mě až příliž prostoru. Plus za Petera Parkera ()

srolyma

Z desítek filmů s tématem Avengers podle mě jeden z těch lepších, ne-li z nejlepších. A to u mě byl kpt. Amerika na žebříčku zajímavosti na samém chvostu, jen těsně nad Hulkem. Ale epická bitva avengerů mezi sebou, to bylo něco. Jen škoda, že mého oblíbeného sarkastického Iron mana tady pasovali do role Angely M. ()

nikus120

V tejto časti mi prišlo Tonyho skutočne ľúto. Film má výbornú zápletkú a aj marvelovské bojové scény nepôsobia takým klišé ako to býva. Dobrý nábeh na Black Pantera žiadne blbosti okolo. Za mňa **** ()

swinevenca

Typ komentáře napovídá, že tohle nepovažuju za sólovku, ale za gladiátorskou týmovku, která je až příliš silově tlačená do co nejvtipnějších poloh, který ale díky Spidervepřoj smrděj infantilitou, a do co nejatraktivnějších zápasů, ve kterých k jedinýmu vážnýmu ublížení dojde vlastně omylem, takže jedinou "ztrátou" je vyhnanství tý zatrolený Černý vdovy. ()

Víteček

Pro mě osobně v podstatě totálně znehodnocené předlouhou scénou na letišti, ve které se bijí největší hrdinové planety, dělají věci, kterými se přímo snaží zabít, ale všichni to berou strašně nevážně a když se nakonec opravdu někomu (hloupým způsobem, tak aby to nebylo napříč týmy) něco stane, jsou všichni strašně. Tedy ne všichni, někdo to ani neví a jiným je to v podstatě jedno, dle jejich chování. Přitom tam vůbec nejsou špatné věci. Obzvlášť zrod nového zábavného Spider-mana nebo twist s rokem 1991. Zároveň je tam ale příliš věcí, přes které se v těchto Avengers 2.5 nedokážu přenést. ()

BaronMartin

Upřímně, vždycky když se někdo zmíní o tom, jak moc je Captain America: Občanská válka skvělý film, na vteřinu se sám sebe vždy zeptám „Opravdu je až tak dobrý?“. Hned potom mi ale dojde jak zajímavý a unikátní tenhle film vlastně je. A i přes to, že z Marvelovek od Russovců je to stále můj nejméně oblíbený počin a třeba takového Winter Soldiera mám pořád o level radši, jedná se beze sporu o úchvatný snímek. Na Civil War jsem vždycky obdivoval to, jak moc dospělý tento film vlastně je. A ne tím, že by to bylo eRko, nebo by tu byla krev a brutalita nebo tak něco. To ne. Občanská válka je dospělá svými tématy, svým příběhem a tím, co řeší. Jedná se o hodně realistický snímek, který ukazuje superhrdinský svět z té politické stránky, což se u komiksovek moc nevidí. Je zde velice pěkně vybudován vztah vlády a vlastně i celého světa k superhrdinům, k jejich činům a je hezky ukázáno jak i záchrana světa může mít na některé osoby silně negativní vliv. A když se nad tím člověk zamyslí, je to vlastně pěkná ukázka toho, jak by asi superhrdinové vypadali v našem, reálném světě. Mě osobně trošku mrzí, že tahle politická část filmu tu nemá takový prostor, jaký by mohla mít, protože je to hodně zajímavé téma, ale chápu, že je to stále komisková akčňárna. Další věcí, co film zvládá na výbornou, tak jsou vztahy mezi postavami. Charakterů je zde totiž bambilion a jejich vzájemné interakce jsou naprosto skvělé. Taky se mi líbí, že si tvůrci uvědomují komplexnost vztahů a že nejsou černobílé. Díky tomu je samotný hlavní pilíř filmu, tedy vztah Steva Rogerse a Tonyho Starka, neuvěřitelně zajímavý a osobní a finální souboj filmu je neuvěřitelně emocionální právě díky skvěle vybudovaným charakterům a vztahům. Abych se taky dostal k samotné občanské válce, tedy k tomu tradičnímu superhrdinskému obsahu, ten je taky super. Já mám hrozně rád tyhle příběhové oblouky kolem proti sobě bojujících superhrdinů a to je tady velmi pěkně zpracované. Obě dvě strany konfliktu a jejich názory jsou hodně detailně napsané, člověk je obě dokáže pochopit, dokáže pochopit jejich postoje a jejich motivy. A to ať už při bitce na letišti, která je čistě právní konflikt a čistě spor založený na různých postojích k právu a vládě, tak i při již zmiňovaném finálním souboji, kde jde jakékoliv právo stranou a jedná se o velmi emocionální souboj založený čistě a jen na vztahu mezi Stevem a Tonym a jejich vzájemným křivdám, což je hrozně super. Herecké výkony asi netřeba zmiňovat, jelikož jsou perfektní. Všechny navrátivší postavy jsou pořád stejně super, a postavy nové, tedy Black Panther a Spider-Man, i přes to, že nemají moc prostoru, jsou taktéž velice fajn. Taky cením, že si Russovci jsou vědomi toho, že se stále jedná o film Kapitána Ameriky, tudíž jeho postava a jeho pohled na věc tu má dost prostoru sám o sobě. Tvůrci ale ani nezapomínají na druhou stranu barikády, na tým Iron Mana, který tu má taky velmi skvěle udělanou linku. K záporákovi Zemovi, ten je upřímně fajn, i přes to, že má teda jenom asi 10 minut screentimu v tomhle dvou a půl hodinovém filmu, a myslím si, že by tu žádný záporák vlastně nemusel být, Zemo je super. Krásně svými motivacemi a svými cíli sedí k celkovým tématům filmu, navíc je hrozně super vidět po dlouhé době záporáka, který není fyzický, ale trápí naše hrdiny psychicky. Musím ještě jednou a naposled zmínit finální souboj, jenž je bez debat nejlepší částí filmu. Celý snímek k němu naprosto božsky směřuje a hypuje ho, je skvěle vystavěn, a hlavně je neuvěřitelně emocionální, osobní a totálně epický. I přes to, že obě strany reagují v afektu a pod vlivem emocí, hněvu a nenávisti, obě dvě strany, jak Tonyho, tak Steva, dokážete pochopit, dokážete pochopit jejich jednání a proč se tak chovají. Abych řekl nějaké negativum na závěr, tak mi trošku vadilo, že film se občas tváří, že jeho děj je hrozně komplexní a složitý, i přes to, že když se na to podíváte jako na celek, ten děj je vlastně hrozně jednoduchý :D A to mně úplně nesedlo. Kromě tohoto detailu je ale Občanská válka naprosto fantastický film, který staví na velmi dospělých tématech a který pohlíží na superhrdinský svět trochu jiným pohledem. Máme zde fantasticky napsané postavy s božsky napsanými dialogy a skvěle zpracovanými vztahy mezi nimi. K tomu je zde velmi dobře vypointovaný konflikt, který je osobní a emocionální, zároveň ale dokážete pochopit obě dvě strany. I přes to, že Civil War nepatří k mým oblíbeným MCU snímkům (ten důvod je upřímně hodně osobní, prostě nemusím tyto epické crossover filmy a třeba právě ten druhý Kapitán je pro mě mnohem příjemnější), je to určitě velmi dobrý film. Skvělý film s výborně napsaným příběhem a postavami, založený na pochopitelném souboji a konfliktu, který navíc zvládá velice dobře emocionální scény. Hodnocení: 80% () (méně) (více)

JenYu

Není to špatný film, ale... Ale mě prostě nebaví téma rozhádáných Avengers, kteří si jdou navzájem po krku (nástin již v Ultronovi, zde to graduje). Velmi zdařilá akce v Lagosu. Tonyho chování snesitelnější než v Ultronovi, ale pořád mi přijde, že ten původní Iron-man (kterého jsem si oblíbila) byl opět potlačen na úkor jeho arogantního a panovačného ega. S tím souvisí i dojem, že se vlastně jednalo o další (neoficiální) díl Avengers a ne o sólový film Kapitána Ameriky. Závěr podle mého velmi diskutabilní (já bych dějovou linku asi vedla úplně jinudy), proto se film k mým oblíbeným Marvelovkám určitě nezařadí. P.S. Proč Berlín označili za Bukurešť ví asi jenom Pánbůh. ()

muti

Veľmi zaujímavá ústredná postava či by sme mali dovoliť osobnú vendetu, alebo ju prekaziť za každú cenu. Vydať alebo nevydat na smrť neriadeneho agenta pozostalým? Tema začína občiansku vojnu. ()

megajalec

Pre mňa asi najlepšia Marvelovka. A stačilo tak málo - postaviť Avengerov proti sebe :) Čo však mal tento diel, bola ľudskosť, emócie a akási civilnejšia (to je to správne slovo) rovina. Pri tejto časti som si uvedomil, že presne toto mi pri predchádzajúcich dieloch chýbalo. Marvelovky sú hlavne o akcii, ale tento diel bol (aspoň pre mňa) ideálnym skĺbením akcie, deja, zápletky a dialógov. Aj keď je tu mnoho postáv, každá, aj tá z menším časom (nováčikovia Antman a perfektný Spiderman napríklad), tu má miesto a nie je na príťaž (to bola určite náročná úloha). Konečne bol aj záver vypointovaný a záporák tiež dobrý. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)