Epizody(8)

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist spojí síly proti společným nepřátelům a hrozivé konspiraci ohrožující New York City. (Netflix)

CheeseFigure

Marvel-Netflix univerzum vyprodukovalo crossover svojich štyroch seriálov. Slepý ninja, nepriestrelný nigga, cynická detektívka a chlap so žiariacou či-päsťou sa spojili dokopy aby ochránili New York pred tajomným kultom. A bolo to fajn. Hlavne chémia medzi Defendermi fungovala výborné a ja dúfam, že aj keď sa nestretnú všetci štyria spolu naraz, tak aspoň na seba nejako natrafia vo svojich vlastných seriáloch (aspoň v jednej epizóde). Čo mi ale trošku skazilo dobrú chuť zo seriálu, sú záporáci. Organizácia Hand bola zaujímavá v druhej sérií Daredevila, v Iron Fistovi menej, ale stále fajn a tu...neviem, celý ten ich hlavný cieľ ma moc nenadchol. A to to nenadchnutie sa týka aj hlavných členov (teda aspoň dvoch). Ani nie tak Alexandri Reid, stvárnenej hlavným nepriateľom Alienov Sigourney Weaver, ktorá bola fajn, zaujímavá a jej motivácia ľahko pochopiteľná. Ďalší dvaja členovia Madam Gao a Bakuto boli popredstavovaní v predchádzajúcich seriálov, preto som ani s nimi nemal problém. Ten som mal so Sowandeom a Murakamim. Čo sa týka toho prvého, tak ten tam bol asi len kvôli tej vypočúvacej scéne a Murakami...ten tam bol len aby ich bolo päť. Lepšie by bolo, keby boli štyria a tvrdilo by sa, že piatym členom bol Nobu (hlavný záporák druhej série Daredevila). A Elektra bola pre mňa tiež záhadou. Jasné, je to Black Sky ale aby bez problémom zdolala Luka Cagea, ktorý ma nezničiteľnú kožu? Neviem, neviem. Aj napriek tomu som si Defenderov celkom užil a som zvedavý, či bude aj druhá séria. Dúfam, že hej. ()

K4my

5 hvězd už jen proto, že zde doposud neexistoval seriál, který by tak krásně prolínal celým universem, vycházel z předchozích seriálů a přitom si ponechal velmi dobrou audiovizuální stránku. Výtečná práce :-) ()

BIG.NINE.CF

Rád dávám za 5*, tady to ale prostě nešlo. Celý seriál utekl hrozně rychle a nějak jsem si k němu nedokázal vytvořit pouto. Přitom se tu toho tolik vysvětlovalo a uzavíralo... Chybí tomu ta neskutečná atmosféra, kterou oplíval Daredevil. A finální akční scénu, pro mě úplně zabili rapovým podkresem, který ji v mých očích úplně zesměšnil. ()

machy15

Po kulervoucím Daredevilovi, dobré Jessice, slabším Lukovi a průměrným Iron Fistovi tu máme Defenders... menší obdobu Avengers... a dle mého názoru lepší... ač první díl byl pomalejší (přesto skvěle uchopený a v navazuje se v něm na konce jednolivých seriálů) od druhého dílu Defenders šlapou na plyn a dle mého názoru se kvalitou pomalu přiblížuje druhé serii Daredevila, který byl prostě famozní (a z mé strany se jedná o nejlepší dílo od Marvelu)... chemie mezi postavami funguje a každému věříte, co ho pohání k záchraně Hells Kitchen.. do 7. dílu jsem byl přesvědčený, že seriál ohodnotím 4*, ale po posledním dílu musím dát 5*... závěr první sezony je fantastickej a těším se, jakým směrem se budou seriály vyvíjet dál... P.S. Charlie Cox zase nepřekonatelnej... už mu tu cenu Emmy dejte ()

LeerdamerSK

Slabý začiatok, príbeh predvídateľný a nie moc záživný. Hlavné postavy super takisto aj bitky ktoré sú na dobrej úrovni ako je v Netflix Marvel seriáloch zvykom. Osem častí ale bohužiaľ moc nestačilo a bolo toho málo, keďže postavy sa poriadne stretli až v štvrtej časti. Celkom sklamanie, čakal som niečo lepšie. ()

blahar

Jestli se Netflix rozhodl, že bude všechny následující Marvelovky flákat, tak už o ně dál nestojím, protože bitky (naštěstí jsou lepší než v Iron Fistovi) ani kvalita scénáře znovu nedosahují kvalit Daredevila a celkově to má hrozně levný a televizní look. Nevyužití Sigourney Weaver taky dost zamrzí! Ovšem interakce mezi hlavními i vedlejšími postavami jsou hrozně super a jinak poměrně fádní děj aspoň rychle utíká a nezačně nijak zvlášť nudit. Přesto doufám, že organizace Hand už jsme se nadobro zbavilli, protože už skutečně nemá co nabídnout. ()

Jakubsa

Seriál mě velice zklama. Možná to bude mím velkým očekáváním, jelikož Daredavil byl super, Jessica Jones mě taky bavila a když jsem zjistil že obsadili jednu z mích oblíbených hereček Sigourney Weaver, těšil jsem se na seriál jak malý kluk. Ale výsledek byl takový, že jsem se většinu času jenom nudil a na další díly jsem koukal s očekáváním že to začne být cool. Po posledním dílu jsem jen mohl konstatovat že mi je líto toho stráveného času. Dávám jednu hvězdičku za těch pár scén které mě bavili, ale rozhodně kvůli nim nestojí koukat na celý seriál. ()

BR23

Vysoká spokojnosť. DD bol vydarený, JJ takisto, LC troška slabší a IF od druhej epizody výrazný pokles. Ale všetkým som akosik fandil. Na tento seriál som sa moc moc tešil, trailery upútali presne tak ako majú. No a už to začalo... prvé dve časti boli troška ehm rozpačité, nejako ma to po tom hype z ukážok sklamalo ALE! Potom sa konečne spojili, nástup hrdinov v tej reštike nemalo chybu + dodatok v podobe JJ. EXCELETNE. Odvtedy to už fakt stálo zato. Defenders sú veľmi dobrý seriál (v istých ohľadoch by som povedal že lepší než filmová tímovka Avengers kedže tam si nemôžu dovoliť to čo tu) a to zakončenie 1. série bolo zvládnuté na jednotku. Troška ma mrzí že Matt prežil, nieže by to nebola moja najobľúbenejšia postava v tomto seriáli, ale tým pádom jeho odkaz obetovať doslova svoj život v konečnom dôsledku vyšiel navnivoč. Už ho priatelia oplakali a oni ho oživia? Marvel má evidentne v tomto silný fetiš. ()

BranuliQ

Zatiaľ čo u takého Iron Fista premýšľam, či neboli tie štyri hviezdy predsa len veľa, u Defenderov premýšľam či nie sú málo. No predsa pri nich zostanem. Dôvod? To by záporáci museli aspoň trochu pripomínať záporákov a nerobiť jednu nelogickú kravinu za druhou. Ostatné však vyšlo na jednotku. Ústredné kvarteto je totiž natoľko sympatické a výborne zohrané, že dáva ľahko zabudnúť na tých, proti komu stoja. Pomalý rozbeh mi absolútne neprekážal, veď ako inak skĺbiť do jedného seriálu štyri úplne odlišné a choreografia súbojov opäť pripomenula skvelého Daredevila. Za zmienku stojí ešte hudba a najmä to skvelé intro, bez debaty doposiaľ najlepšie. Menšie sklamanie tam ale stále je. Predsa len najlepším seriálom netlixáckeho MCU je stále seriál, ktorý bol vydaný hneď ako prvý a od vtedy to nejako drhne, čo je škoda, keďže od spoločnej tímovky som spočiatku čakal viac. No s uvedomením, že Daredevil už zrejme nebude prekonaný tvorcom jednoducho odpustím s tým, že jeho tretia séria musí byť aspoň taká odzbrojujúca ako prvé dve. 1. SÉRIA: 85% ()

ondrab

Posledni dil vylozene Soap opera. Jinak Nuda, sed. Elektra potvrzuje nejstupudnejsi charakter celyho nerflixackyho univerza. A ze ma teda v Iron Fistovi poradnyho protivnika. ()

Zjewik

Na tenhle seriál jsem se hodně těšil. Opravdu hodně. Poctivě jsem nakoukával všechny předchozí seriály aby mi nic neuniklo a musím říct, že skoro celou dobu sledování jsem byl nadmíru spokojený. Líbilo se mi jak seriál uzavřel příběhové linky z druhé série Daredevila (která mi přišla opravdu retardovaně zakončená) a z Iron Fista (seriál sice nic moc, ale zápletka nebyla špatná). Narozdíl od většiny zde, jsem byl odvařený i z prvních dvou epizod a když přišel prostředek, nemohl jsem přestat ve sledování (jo, celý seriál jsem zfoukl za den a půl). Předposlední epizody sice oproti začátku drobátko pokulhávaly, ale stále jsem si byl jistý, že můžu seriál hodnotit plným počtem. Ovšem po poslední epizodě přišlo pouze velké zklamání. Ten konec je fakt příšernej, nic nedává smysl (a to už je co říct) a epilog je postavený na hlavu. Škoda no. Defendeři měli našlápnuto opravdu vysoko, ale na poslední chvíli spadli do hlubin zapomnění. ()

Gamora

Jelikož jsem se musela podívat na 4 seriály abych se koukla na tohle čekala jsem od toho trochu více.  Záporáci jsou nic moc a hlavní postavy se chovají stejně a neprojdou si žádným velkým vývojem. Nejlepší je pro mě asi Daredevil který je z nich asi nejinteligenčnější, Luke Cage je zase někdy nejsilnější a někdy ho prostě zkopou snadno. Celkem OK superhrdinský seriál, dávám 5/10. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že… (více)