Knihovníci

USA, (2014–2018), 29 h 51 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvůrci:

John Rogers

Kamera:

David Connell

Hudba:

Joseph LoDuca

Noah Wyle, Jane Curtin, Christian Kane, Bob Newhart, Rebecca Romijn, Lesley-Ann Brandt, John Larroquette, Lindy Booth, John Harlan Kim, Haley Webb (více)

Série(4) / Epizody(42)

Tato napínavá řada se začíná na našem území vysílat 24 hodin po premiéře v USA. Inspirovala se oblíbenou trilogii Knihovník. Flynn Carsen (Noah Wyle) vede dvojí život. Pracuje v Metropolitní knihovně, kde chrání sbírky podivných nadpřirozených artefaktů. Nebezpečná hrozba jej přiměje sestavit tým, který mu pomůže zabránit konci technologické civilizace. K boji proti hrozivému Bratrstvu hada mu plukovnice Eve Bairdová (Rebecca Romijnová) pomůže zlanařit chytrého kovboje Jacoba Stonea (Christian Kane), otřelého zloděje Ezekiela Jonese (John Kim) a odbornici na synestezii Cassandru Cillianovou (Lindy Boothová). (Universal Channel)

Leeslie

Pamatujete na tu dobu, kdy jste pospíchali ze školní lavice k večně zrnité televizi, aby jste si pustili další díl Supermana, Lovců pokladů, Čarodějek nebo Ztraceného světa? Jak nostalgické. Přesně tak to je sledováním Knihovníků. 90 % dnešní seriálové produkce se snaží vyrovnat té filmové. Menší počet epizod, provázanost děje po celou sérii, velký finanční rozpočet, promyšlené pointy, sem tam něco kontroverzního... Pak tu máme dalších 10 % tvorby, ve které sledujeme pouze parodii a nepovedený pokus o rádoby cool a moderní počin na poli televizní zábavy, který je nafrněnější než Barbora Poláková a po první sérii to tvůrci kvůli špatné sledovanosti stejně musejí zabalit. A pak tu máme právě Knihovníky... Dešně oldschoolovou podívanou, která by podle všeho rozumu v dnešní době vůbec neměla fungovat... a funguje... jak je to vůbec možné? Absolutně netuším a právě z toho důvodu je zábavnější tuhle šařádu sledovat... 60 % za odvahu a za nevysvětlitelnou záhadu, proč mě to vůbec baví... ()

blazma

Flynn Carsen se stal jednou z mých oblíbených TV trilogií, které nikdy nebyli točené aby šli na velké plátno do kin, ale svým vlastním způsobem měli své kouzlo. Když to vezmeme kolem a kolem je to indiana jones, s trochou nadpřirozených věcí a kouzel, který chrání svět. Je to nenáročné rodinné dobrodružství. Nakonec přidejte pár dalších knihovníků, každý má své nevýhody i výhody a máte pár příjemných epizod. ()

Rian_witcher

Absolutní spokojenost s pilotem, je to prostě klasický Flynn. Nenáročný seriál pro oddych jako předchozí filmy. Stejné klišé a naštěstí i stejný vtip. Já jsem dostal přesně to, co jsem od toho čekal a pokud zůstane kvalita na stejné úrovni, budu rád sledovat. ()

Tagccher

pilot se nesl ve stejném duchu jako filmy. Takže komu se líbí trochu šílený Carsenovský humor toho by měl seriál zaujmout. Obsazení je vcelku slušné,a vypadá to i na slušnou návaznost na filmy. Jen škoda, že je vidět seriálový rozpočet na některých efektech...snad se to časem zlepší. ()

sydney

Protože jsem všechny tři celovečerní filmy s Noahem Wylem měla hodně ráda, na seriál jsem se docela těšila. Po třech dílech jsem ale zklamaná. Nějak to prostě neladí, knihovníci v roli záchránářů světové rovnováhy jako stěžejní bod téhle slátaniny jsou málo. Navíc Wyle po druhém díle poté, co splnil svoji úlohu návnady ze seriálu vybruslil a zbytek obsazení tahákem nebude. Mám ráda filmy s Jonesovskou tématikou,ale tenhle už s nimi nemá nic společného. Na druhou sérii bych moc nesázela. ()

rytir1

Miluju Flynna a filmy byly super. Ale proč amíci musej ze všeho zas dělat seriály. Kdyby tam aspoň dali lepší obsazení než zas ten svůj výkvět bruslařů inline a holčiček v bikinkách z Kalifornie, který jsou snad v každým záběru amerických filmů. Noahu zklamal jsi mě že jsi se k tomu propůjčil. Jedna hvězda jen z nostalgie za filmy, jinak bys byl v koši. ()

Elisson

Rozbehlo sa to (diel 1-5) ako klasická americká fantasy akčná zlátanina, ale po 6. časti sa to začína podobať na fain seriál, plný vecí na zamyslenie a dobre vykreslených postáv (samozrejme má to svoje muchy, ale...)....no ten koniec nič moc.... ()

esmoke

Seriálová verze filmové trilogie Flynn Carsen, kteoru jsem nikdy neviděl. Seriál je tak opovážlivě pitomý, až je vlastně místy docela zábavný. ▐1. série (10 dílů) (2D dabing) ** ()

aannemer

Vzdal jsem to po pátém díle první série. Opravdu nic moc. Příliš užvaněné a upřímě, už mě ti geniální mlaďoši, co sežrali všechnu moudrost a o životě vzhledem ke svému věku nemůžou vědět ani kulový, lezou krkem. ()

Epco

Pilot: Pohodové oddychové b-cko, pri ktorom sa oplati mozog ani nezapínat. A s týmto som k pilotu aj pristupoval, takže mi nevadia úsmevne naivné dialogy, nepodarene triky a to že je to cele strasne neoriginalne. Co mi vsak vadilo a to velmi je to ze Rebecca sa sem neskutocne nehodi a nema na to po stranke hereckej a co sa tyka akcnej stranky skoda hovorit. ()

Luke_1

Já jakožto fanoušek Flynna a dobrodružných filmů musím říct, že jsem byl pilotem mile překvapen. Pro mě seriál dobře naladil fanoušky stejného smýšlení jako já na celou sérii. Ano, možná to je sentimentální a nedodělané, nedomyšlené a kdo ví co ještě. Já se prostě skvěle bavil a navíc mě překvapil pilot , který jsou vlastně dva díly (Pilot+jeden díl). Líbí se mi i motiv toho, že Flynn má pomocníky a nebude na vše sám. Prostě takový oddechový seriál. Těším se na další díly! 4 z 5* ;) ()

flouny8

Tak tohle je fakt špatný. Filmy s Flynnem Carsenem mám rád, ale tady z něj udělali užvatlaného idiota bez špetky charisma. Výběr herců nebyl moc šťastný a režisér by si měl radši prohnat kulku hlavou. Díl od dílu to je horší a horší. ()

Pecanick

Po shlédnutí upoutávek jsem se na tento seriál těšil. Po shlédnutí prvního dílu, jsem se seriálem zkončil. Naprostá ztráta času.. Filmy s Flynnem Carsnem se ještě překousat daly, ale tohle je fakt tragédie.. ()

endymion

Těžké zklamání. Zmatené příběhy, připitomělé pitvoření všech zúčastněných a dětinští padouchové. Není to ani pro děti, ani pro dospělé. A to říkám s vědomím, že původní trilogie z Flynnem Carsenem mi přišla celkem fajn. Ta druhá hvězdička je v podstatě jenom za Rebeccu. ()

Mastik222

Na tenhle seriál jsem se opravdu hodně těšil, ale nakonec mě to docela zklamalo. Po filmech s Flynnem Carsnem jsem od toho čekal hodně, ale nakonec bych to hodnotil něco mezi 2,5-3 *. Koukat se na to dá, ale bohužel mi přijde, že díky tomu, že díl trvá jen 40 minut je to vše moc rychlé a to si myslim, ze tomuto seriálu hodně uškodilo. ()

DK197

Klidně mě uškrťte, ale já tenhle ten pohodový fantasy seriál prostě měla ráda. Sympatické postavy, zajímavé příběhy, i tak pohodová atmosféra. Tohle je prostě seriálu, kterého si vyčistíte hlavu a pobavíte se. Pro milovníky zábavných nenáročných fantasy kousků jako dělané. ()