Knihovníci (TV seriál)

The Librarians

Lovci pokladov

Akční / Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2014–2018, 29 h 51 min (Minutáž: 42x45 min)

Tvůrci:

John Rogers

David Connell

Joseph LoDuca

Noah Wyle, Jane Curtin, Christian Kane, Bob Newhart, Rebecca Romijn, Lesley-Ann Brandt, John Larroquette, Lindy Booth, John Harlan Kim, Haley Webb, Tricia Helfer, Jacob Bean-Watson, Sean McGrath, Maxwell Chase, Matt Frewer, Bruce Campbell, Matt Nolan, Jeff Fahey, Michael Gladis, Aparna Brielle, Ben Andrews, Tyler Mane, Jim Jefferies, Cary-Hiroyuki Tagawa, Rene Auberjonois, Ted Rooney, Joanne Spracklen, Alicia Witt, Bex Taylor-Klaus, Mike Pfaff, Jerry O'Connell, Richard Cox, David S. Lee, Vanessa Vander Pluym, Kasha Kropinski, Robert Pescovitz, Beth Riesgraf, Mary Jon Nelson, Drew Powell, Michael Trucco, John de Lancie, Razaaq Adoti, Michelle N. Carter, Brent Spiner, David Ury, Paul F. Bernard, Kevin T. Williams, Vanessa Williams, Rob Nagle, Matt Lasky, Bob Olin, David Loftus, Usman Ally, Brian Adrian Koch, Eric Allan Kramer, Sean Astin, Felicia Day, William Morgan Sheppard, Julian Acosta, Jayne Taini, Clara Lago, Kc Guyer, Ernie Reyes Jr., Sonya Davis, Natasha Duvall, Norma Maldonado, Rafael Cebrián, Sophia Mitri Schloss, Hannah Barefoot, John Noble, Rachel Nichols, Richard Kind, Sunny Mabrey, Ayanna Berkshire, Elisha Henig, Lea Zawada, Luke Cook, Michelle Lee, Jeanine Jackson, Nicole McCullough, Darius Pierce, Jeffrey Arrington, Erin McGarry, Britney Young, Hailee Keanna Lautenbach, Kanani Rose, Maiah Wynne
  • char_t

Už filmy byly tak trochu pitomé, ale příjemným jednohubkově zábavným způsobem. Taková béčkovost je prostě jednou za dva roky potřeba :-) Ale v seriálu? Navíc když vedlejší role nehrají áčkoví herci? Výsledek se dal čekat. Je to blbé až to bolí, navíc ještě špatně natočené... Ale pořád je tu celkem zábavné geekovské univerzum, díky kterému se to dá přestát, cestování po světě, draze vypadající produkce... Ale jen tak namátkou: Skrytí ninjové, útočící s hlasitým řevem. Dokonalý voják v podání sexy blondýny, co ani neumí držet pistoli. Mág-zabiják, který bezmocného hlavního hrdinu "odstaví" tak, že mu špičku supermeče lehoučce píchne do stehna. A to byla jen první půlka pilotu. Koneckonců i všechny "hlavní" postavy jsou tu tak nějak Deus Ex Machina, jelikož jdou prakticky proti "pravidlům", nastaveným během prvního filmu... Ale čert to vem, guilty pleasure :-) 50%(5.1.2015)

• ARI50

Celkem popravdě jsem se těšil no dostal jsem fakt slabý odvar jako film, námět je slušný a celkem se snaží všichni okolo udělat z dílu show ale jsou to fakt jen třpytivé věci co se líbí než samotný konec no, ještě že každá série nabízela jen dezert v podobě deseti dílu kde dvěma hvězdami pochválím snahu a někdy i koukatelnost ale zůstane to v zapomnění a určitě bych to nevytahoval.(5.10.2018)

Musím říct, že 1.série mě dala docela zabrat a trvalo docela dlouho než jsem jí dokoukal. Pořád jsem si nemohl zvyknout, že tam není hlavní postava Flynn a když už tam je tak tam jen pobíhá jak hyperaktivní jedinec. Docela mě vadilo, že vlastně pořádně ani nejsou v knihovně jen v nějakém památníku co je jakýsi vchod do improvizované knihovny, která jim zmizela. Rovněž si zvyknout na další postavy trochu trvalo, než si to sedlo.Mimochodem postava plukovníka Eve mě přišla strašně monstrozní taková neženská. Celkově tak za 50% . 2.série byla o poznání lepší,a taky jsem na to dostal chuť už v době premiéry, tak že jsem to viděl asi na dvě poloviny se zhruba víc jak měsíčním zpožděním podle toho jak jsem stahoval delší verze. Knihovna už byla celkem kompletní. Flynn dostal víc prostoru a už tolik neběhá jako pošuk. Postavy si už poměrně dobře sedli a vzájemně se doplňují zvlášť vyniká krásná Cassandra. I plukovnice už působí víc jako žena a ne jak voják. Dějově je to hodně rozmanité a povedené. Za mě určitě 70% těším se na další sérii.(11.2.2016)

Pamatujete na tu dobu, kdy jste pospíchali ze školní lavice k večně zrnité televizi, aby jste si pustili další díl Supermana, Lovců pokladů, Čarodějek nebo Ztraceného světa? Jak nostalgické. Přesně tak to je sledováním Knihovníků. 90 % dnešní seriálové produkce se snaží vyrovnat té filmové. Menší počet epizod, provázanost děje po celou sérii, velký finanční rozpočet, promyšlené pointy, sem tam něco kontroverzního... Pak tu máme dalších 10 % tvorby, ve které sledujeme pouze parodii a nepovedený pokus o rádoby cool a moderní počin na poli televizní zábavy, který je nafrněnější než Barbora Poláková a po první sérii to tvůrci kvůli špatné sledovanosti stejně musejí zabalit. A pak tu máme právě Knihovníky... Dešně oldschoolovou podívanou, která by podle všeho rozumu v dnešní době vůbec neměla fungovat... a funguje... jak je to vůbec možné? Absolutně netuším a právě z toho důvodu je zábavnější tuhle šařádu sledovat... 60 % za odvahu a za nevysvětlitelnou záhadu, proč mě to vůbec baví...(8.10.2016)

Ja si to zatiaľ strašne užívam. Úvodný dvojdiel veľmi pekne predstavil hlavné postavy. a napriek tomu, že ich poznáme sotva štyri diely, tak mám už predstavu o tom, kto títo ľudia sú. a herci boli tiež vybraní skvele. je to nenáročná zábava s lacnými efektami, ale ono sa to ani na nič viac nehrá. a hlavne mi príde, že k prerábaniu mytológií pristupujú oveľa serióznejšie ako mnohé iné seriály tohto druhu. tak snáď im to vydrží.(27.12.2014)

• - Seriál byl premiérově vysílán ve více jak 100 zemích včetně České republiky a Slovenska, a to pouze 24 hodin po americké premiéře na kanále TNT v prosinci 2014. (Pod)

• - První dvě epizody se objevily jako celovečerní film 12. prosince 2014 na televizním kanále TNT . (willy1)

• - V Knihovně v místnosti se stroji času si můžeme všimnout lodě Tardis z Doctor Who (od r. 2005) a vozu Delorean ze série Návrat do budoucnosti. Tato scéna je v 10. epizodě 2. série s názvem "A závěrečná opona".
    (Pod)