Knihovníci (TV seriál)

The Librarians

Lovci pokladov

Akční / Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2014–2018, 29 h 51 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvůrci:

John Rogers

David Connell

Joseph LoDuca

Noah Wyle, Jane Curtin, Christian Kane, Bob Newhart, Rebecca Romijn, Lesley-Ann Brandt, John Larroquette, Lindy Booth, John Harlan Kim, Haley Webb, Tricia Helfer, Jacob Bean-Watson, Sean McGrath, Maxwell Chase, Matt Frewer, Bruce Campbell, Matt Nolan, Jeff Fahey, Michael Gladis, Aparna Brielle, Ben Andrews, Tyler Mane, Jim Jefferies, Cary-Hiroyuki Tagawa, Rene Auberjonois, Ted Rooney, Joanne Spracklen, Alicia Witt, Bex Taylor-Klaus, Mike Pfaff, Jerry O'Connell, Richard Cox, David S. Lee, Vanessa Vander Pluym, Kasha Kropinski, Robert Pescovitz, Beth Riesgraf, Mary Jon Nelson, Drew Powell, Michael Trucco, John de Lancie, Razaaq Adoti, Michelle N. Carter, Brent Spiner, David Ury, Paul F. Bernard, Kevin T. Williams, Vanessa Williams, Rob Nagle, Matt Lasky, Bob Olin, David Loftus, Usman Ally, Brian Adrian Koch, Eric Allan Kramer, Sean Astin, Felicia Day, William Morgan Sheppard, Julian Acosta, Jayne Taini, Clara Lago, Kc Guyer, Ernie Reyes Jr., Sonya Davis, Natasha Duvall, Norma Maldonado, Rafael Cebrián, Sophia Mitri Schloss, Hannah Barefoot, John Noble, Rachel Nichols, Richard Kind, Sunny Mabrey, Ayanna Berkshire, Elisha Henig, Lea Zawada, Luke Cook, Michelle Lee, Jeanine Jackson, Nicole McCullough, Darius Pierce, Jeffrey Arrington, Erin McGarry, Britney Young, Hailee Keanna Lautenbach, Kanani Rose, Maiah Wynne, Tristan David Luciotti, J.P. Manoux, Koby Kumi-Diaka, Rachael Perrell Fosket, Pat Janowski

Ja si to zatiaľ strašne užívam. Úvodný dvojdiel veľmi pekne predstavil hlavné postavy. a napriek tomu, že ich poznáme sotva štyri diely, tak mám už predstavu o tom, kto títo ľudia sú. a herci boli tiež vybraní skvele. je to nenáročná zábava s lacnými efektami, ale ono sa to ani na nič viac nehrá. a hlavne mi príde, že k prerábaniu mytológií pristupujú oveľa serióznejšie ako mnohé iné seriály tohto druhu. tak snáď im to vydrží.(27.12.2014)

Nevím, co se tolika lidem nelíbí, ale já jsem na výsost spokojen. Jasně je tam dost nelogičností wtf momentů, ale co. Zábava to je, úrovni filmů se to docela přibližuje, herci jsou taky sympatičtí, takže minimálně pilot jsem si užil. Edit: Po skončení první série jsem opravdu spokojený. Každý díl je něčím jiný, Flynnovy návraty potěšily, trio knihovníků super. Doufám v druhou řadu. Ty čtyři hvězdy si to fakt zaslouží.(16.12.2014)

• sydney

Protože jsem všechny tři celovečerní filmy s Noahem Wylem měla hodně ráda, na seriál jsem se docela těšila. Po třech dílech jsem ale zklamaná. Nějak to prostě neladí, knihovníci v roli záchránářů světové rovnováhy jako stěžejní bod téhle slátaniny jsou málo. Navíc Wyle po druhém díle poté, co splnil svoji úlohu návnady ze seriálu vybruslil a zbytek obsazení tahákem nebude. Mám ráda filmy s Jonesovskou tématikou,ale tenhle už s nimi nemá nic společného. Na druhou sérii bych moc nesázela.(23.12.2014)

• Vxxx

Po dvouhodinovém pilotu jsem si říkala, že to není zas tak hrozný. Že je to stejné jako film a na odpočinek jednou týdně dobrý. Ale po druhém díle měním hodnocení na 1* a říkám NE! Je to hrozný :D Absence Flynna absolutně nedává smysl. Těch pět hlavních postav, nebo kolik jich tam je, je naprosto tragických, nesympatických... Nebudu sledovat dál a předpokládám, že nejen, že se seriál nedočká druhé série, ale nedokončí ani první. Vidím to na stopku po 6- 10 dílech... EDIT: No, tak jsem se spletla. No a co! Seriál dostane druhou sérii. Na světě je něco špatně :((8.12.2014)

Noah Wyle aka Flynn Carsen je určitě můj guilty-pleasure, takže jsem byl moc zvědav co teď přijde v seriálové podobě! Po úvodním dvoudílu, nechci předčasně hýřit nadšením, ale musím! Jede v podobně ztřeštěném stylu jako původní tři filmy, je to pěkně svižné a nenudí! Potěšila mě přítomnost Judsona a Charlene i to, že seriál jednoduše pokračuje po původních třech filmech stejným stylem i celkovým podáním i se stejnými herci a vzhledem k pilotnímu dvoudílu, je to vlastně další Flynnův film, ale nepotěšila mě zpráva, že samotný Noah Wyle, který si tuto roli evidentně opět skvěle užívá, zde zůstane jen pár dílů a později snad sporadicky (jeho nepřítomnost je vyřešena hezky - nezemřel - vydal se hledat ztracenou knihovnu), takže je i reálně možný jeho návrat... Vzhledem k tomu, že mu končí Falling Skies, by se mohl i zdržet... Na druhou stranu je zde Christian Kane (Leverage) a od něj taky dost očekávám, takže celkově po úvodním dvoudílu za 74% a nedočkavě očekávám další díly...(11.12.2014)

• - V 1. epizodě 5. série ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) přetlačuje s Evou Baird (Rebecca Romijn), je natlačen na vyskládané krabice, ty následně začnou padat. Po střihu se však jen kývají, ale nejsou spadlé na zemi. (dandislav1991)

• - Seriál byl premiérově vysílán ve více jak 100 zemích včetně České republiky a Slovenska, a to pouze 24 hodin po americké premiéře na kanále TNT v prosinci 2014. (Pod)

• - Natáčelo se ve městě Portland v USA. (willy1)