Reklama

Reklama

Knihovníci

(seriál)
Trailer 4
Akční / Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy
USA, (2014–2018), 29 h 51 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvůrci:

John Rogers

Kamera:

David Connell

Hudba:

Joseph LoDuca

Hrají:

Noah Wyle, Jane Curtin, Christian Kane, Bob Newhart, Rebecca Romijn, Lesley-Ann Brandt, John Larroquette, Lindy Booth, John Harlan Kim (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(42)

Tato napínavá řada se začíná na našem území vysílat 24 hodin po premiéře v USA. Inspirovala se oblíbenou trilogii Knihovník. Flynn Carsen (Noah Wyle) vede dvojí život. Pracuje v Metropolitní knihovně, kde chrání sbírky podivných nadpřirozených artefaktů. Nebezpečná hrozba jej přiměje sestavit tým, který mu pomůže zabránit konci technologické civilizace. K boji proti hrozivému Bratrstvu hada mu plukovnice Eve Bairdová (Rebecca Romijnová) pomůže zlanařit chytrého kovboje Jacoba Stonea (Christian Kane), otřelého zloděje Ezekiela Jonese (John Kim) a odbornici na synestezii Cassandru Cillianovou (Lindy Boothová). (Universal Channel)

(více)

Videa (27)

Trailer 4

Recenze (71)

ARI50 

všechny recenze uživatele

Celkem popravdě jsem se těšil no dostal jsem fakt slabý odvar jako film, námět je slušný a celkem se snaží všichni okolo udělat z dílu show ale jsou to fakt jen třpytivé věci co se líbí než samotný konec no, ještě že každá série nabízela jen dezert v podobě deseti dílu kde dvěma hvězdami pochválím snahu a někdy i koukatelnost ale zůstane to v zapomnění a určitě bych to nevytahoval. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- PRVNÍ SÉRIE --- I když jsou filmy s knihovníkem Flynnem Carsenem těžce béčkové, nemůžu jim upřít určitou dávku dobrodružství a mám pro ně velkou slabost, možná i proto, že se neberou nikterak vážně. Na seriálový spin-off jsem se fakt těšil, jen jsem se obával, že se vytratí dobrodružná atmosféra filmové trilogie a to se bohužel také stalo. Více než původního Knihovníka to připomíná odvar Warehouse 13 a už ono třinácté skladiště nebylo žádným veledílem. Je to obdobně naivní, nelogické a bohužel i ten příjemný humor Flynnovské trilogie je v tomhle seriálu spíše dětinský a moc mi nesedí. Sem tam se najde dobrý díl (The City of Light, The Heart of Darkness), ale většinou je to spíše ne moc výpravný podprůměr. Pro podobné nenáročné seriály mám slabost, ale v tomto případě jsem čekal asi trochu víc. Hodnocení série: 2/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- To samé jako první série s úplně stejně studiovou (ne)výpravou, infantilními dialogy a humorem a televizními triky na úrovni amatérského webseriálu. Obsazení není úplně nejhorší, Flynn se tentokrát objevuje na scéně mnohem více, ale celková úroveň seriálu je i tak nižší, než velmi podobné, ale kupodivu pořád kvalitnější Warehouse 13. Hodnocení série: 2/5 ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pilot je zatraceně těžké ohodnotit, protože v tom rozhodně vidím potenciál zábavného béčka pro nenáročné, ale zároveň je to tak pitomé, až z toho jednoho rozbolí oči a uši. Rozumím nadšeným reakcím diváků, kteří u televize hlavně relaxují, pro seriálové gurmány se ale jedná o audio-vizuální jed v obýváku. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Na tomto seriálu by se dalo kritizovat věcí od nevidím do nevidím, pro mě se to však stalo guilty pleasure, něco mezi Indianou Jonesem a moderní pohádkou. Některé díly byly vydařenější (4. o Santovi, 8. hororový dům na Slovensku, 10. paralelní vesmíry), některé trochu méně, ale svůj průměr si to udržovalo. Asi jediné, do čeho bych hrábla, je americký patetismus, který zazněl snad v každém díle a kazil zážitek z knihovnických vylomenin. Herecké osazenstvo bylo vybráno více než dobře, konečně jsem vzala na milost Flynna Carsena, který se vyskytne jen ve čtyřech dílech z deseti, takže ostatní 'knihovníci' dostanou poměrně dost prostoru. Co dodat? Těším se na druhou řadu. ()

jh666 

všechny recenze uživatele

Nevím, co se tolika lidem nelíbí, ale já jsem na výsost spokojen. Jasně je tam dost nelogičností wtf momentů, ale co. Zábava to je, úrovni filmů se to docela přibližuje, herci jsou taky sympatičtí, takže minimálně pilot jsem si užil. Edit: Po skončení první série jsem opravdu spokojený. Každý díl je něčím jiný, Flynnovy návraty potěšily, trio knihovníků super. Doufám v druhou řadu. Ty čtyři hvězdy si to fakt zaslouží. ()

Galerie (1 430)

Zajímavosti (19)

  • Nové artefakty objevující se v epizodě: Mnoho Minojských artefaktů a Klubko z labyrintu Minotaura. (Karlosik_4)
  • První dvě epizody se objevily jako celovečerní film 12. prosince 2014 na televizním kanále TNT . (willy1)
  • Ezekiel Jones (John Kim) v této epizodě, při scéně v domě, pronese větu: „Tohle je znamení lidi, na trávu sakra nešlapat!“ Bezpochyby se jedná o odkaz na film V tom domě straší! (2006) Ve filmu se také nachází strašidelný dům, který neměl rád, když se mu šlapalo na trávník. (Karlosik_4)

Reklama

Reklama