Knihovníci (TV seriál)

The Librarians

Lovci pokladov

Akční / Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2014–2018, 29 h 51 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvůrci:

John Rogers

David Connell

Joseph LoDuca

Noah Wyle, Jane Curtin, Christian Kane, Bob Newhart, Rebecca Romijn, Lesley-Ann Brandt, John Larroquette, Lindy Booth, John Harlan Kim, Haley Webb, Tricia Helfer, Jacob Bean-Watson, Sean McGrath, Maxwell Chase, Matt Frewer, Bruce Campbell, Matt Nolan, Jeff Fahey, Michael Gladis, Aparna Brielle, Ben Andrews, Tyler Mane, Jim Jefferies, Cary-Hiroyuki Tagawa, Rene Auberjonois, Ted Rooney, Joanne Spracklen, Alicia Witt, Bex Taylor-Klaus, Mike Pfaff, Jerry O'Connell, Richard Cox, David S. Lee, Vanessa Vander Pluym, Kasha Kropinski, Robert Pescovitz, Beth Riesgraf, Mary Jon Nelson, Drew Powell, Michael Trucco, John de Lancie, Razaaq Adoti, Michelle N. Carter, Brent Spiner, David Ury, Paul F. Bernard, Kevin T. Williams, Vanessa Williams, Rob Nagle, Matt Lasky, Bob Olin, David Loftus, Usman Ally, Brian Adrian Koch, Eric Allan Kramer, Sean Astin, Felicia Day, William Morgan Sheppard, Julian Acosta, Jayne Taini, Clara Lago, Kc Guyer, Ernie Reyes Jr., Sonya Davis, Natasha Duvall, Norma Maldonado, Rafael Cebrián, Sophia Mitri Schloss, Hannah Barefoot, John Noble, Rachel Nichols, Richard Kind, Sunny Mabrey, Ayanna Berkshire, Elisha Henig, Lea Zawada, Luke Cook, Michelle Lee, Jeanine Jackson, Nicole McCullough, Darius Pierce, Jeffrey Arrington, Erin McGarry, Britney Young, Hailee Keanna Lautenbach, Kanani Rose, Maiah Wynne, Tristan David Luciotti, J.P. Manoux, Koby Kumi-Diaka, Rachael Perrell Fosket, Pat Janowski

Na tomto seriálu by se dalo kritizovat věcí od nevidím do nevidím, pro mě se to však stalo guilty pleasure, něco mezi Indianou Jonesem a moderní pohádkou. Některé díly byly vydařenější (4. o Santovi, 8. hororový dům na Slovensku, 10. paralelní vesmíry), některé trochu méně, ale svůj průměr si to udržovalo. Asi jediné, do čeho bych hrábla, je americký patetismus, který zazněl snad v každém díle a kazil zážitek z knihovnických vylomenin. Herecké osazenstvo bylo vybráno více než dobře, konečně jsem vzala na milost Flynna Carsena, který se vyskytne jen ve čtyřech dílech z deseti, takže ostatní 'knihovníci' dostanou poměrně dost prostoru. Co dodat? Těším se na druhou řadu.(22.2.2015)

• Davies182

Pilot je zatraceně těžké ohodnotit, protože v tom rozhodně vidím potenciál zábavného béčka pro nenáročné, ale zároveň je to tak pitomé, až z toho jednoho rozbolí oči a uši. Rozumím nadšeným reakcím diváků, kteří u televize hlavně relaxují, pro seriálové gurmány se ale jedná o audio-vizuální jed v obýváku.(8.12.2014)

• char_t

Už filmy byly tak trochu pitomé, ale příjemným jednohubkově zábavným způsobem. Taková béčkovost je prostě jednou za dva roky potřeba :-) Ale v seriálu? Navíc když vedlejší role nehrají áčkoví herci? Výsledek se dal čekat. Je to blbé až to bolí, navíc ještě špatně natočené... Ale pořád je tu celkem zábavné geekovské univerzum, díky kterému se to dá přestát, cestování po světě, draze vypadající produkce... Ale jen tak namátkou: Skrytí ninjové, útočící s hlasitým řevem. Dokonalý voják v podání sexy blondýny, co ani neumí držet pistoli. Mág-zabiják, který bezmocného hlavního hrdinu "odstaví" tak, že mu špičku supermeče lehoučce píchne do stehna. A to byla jen první půlka pilotu. Koneckonců i všechny "hlavní" postavy jsou tu tak nějak Deus Ex Machina, jelikož jdou prakticky proti "pravidlům", nastaveným během prvního filmu... Ale čert to vem, guilty pleasure :-) 50%(5.1.2015)

pro nefanoušky žánru slabé 3* (nebo fakt hodně silné 2). Pro fanoušky žánru tak na přelomu 3 a 4. V podstatě to je "magičtější Warehouse 13" s koncepčně ukotvenějšími a nápaditějšími (a lepšími) hlavními charaktery a pár dobrými originálními náměty, zato s bohužel slabším uchopením těch "tradičních" témat a bez tolika nápaditých originálních zápletek. Celkově to hodně trpí na striktní epizodičnost, která moc neumožňuje rozvést věci víc do hloubky nebo je pojmout trochu zajímavějc. Na začátku je kvalita hodně oscilující, ale pak se vyrovnává a troufám si říct i roste - 3. a 4. série jsou skutečně lepší, než 1. a 2. (byť obecně silné stránky i slabé stránky jsou napříč seriálem stejné)(26.3.2020)

Když se blížil premiéra Librarians a byl zveřejněn děj, tak jsem si pro sebe říkal: " Sakra, vždyť to je jak přes kopírák Warehouse 13" a světě nediv se, nepletl jsem se....seriál se samozřejmě nesmí brát příliš vážně, ani si netroufám říct, na jakou že cílovou skupinu je vlastně zaměřen, prostě ten druh seriálu, u kterého netřeba příliš přemýšlet a po několika hodinách si asi ani nebudete pamatovat, o čem, že ta poslední epizoda vlastně byla....Herecké obsazení asi o vkusu každého soudruha. Já osobně mám Rebeccu Romijn rád, i když už starší, je to stále pěkná ženská, samozřejmě rozdíl od doby Femme Fatale je znát....(10.1.2015)

• - V Knihovně v místnosti se stroji času si můžeme všimnout lodě Tardis z Doctor Who (od r. 2005) a vozu Delorean ze série Návrat do budoucnosti. Tato scéna je v 10. epizodě 2. série s názvem "A závěrečná opona".
    (Pod)

• - Natáčelo se ve městě Portland v USA. (willy1)

• - První dvě epizody se objevily jako celovečerní film 12. prosince 2014 na televizním kanále TNT . (willy1)