Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

Gwaihir

Takhle se při konci světa jeden hned tak nepobaví, ale na druhou stranu je to zábava místy lehce dětinská, což mi přeci jen do posloupnosti vyprávění hromovládcovy dějové linky úplně nesedí. Příběhově jde totiž o poměrně osudovou část, v níž by měly hrát prim především jiné emoce a jež by si zasloužila poněkud více temnoty a vážnosti, která by patřičně umocnila sílu některých momentů. Nicméně, jako parodie to povětšinou funguje velmi dobře, a to včetně stylové hudební stopy. 80 % ()

Caszidy

Ragnarok posouvá význam odborného pojmu "popcorňák" na úplně novou úroveň. Tím však neříkám, že je to dobře, nebo špatně, byť jsem měl vždy tak nějak zažito, že od vtipů je tady hlavně Ironman. Přikláním se tak spíš k Pomovi, že syn odinův měl zůstat spíše na vážnější notě. Když už se ale tenhle veletoč udál, musím jednoznačně konstatovat, že jsem se královsky bavil. Nejnahláškovanější Marvelovka navíc svou barevností konkuruje i Strážcům galaxie. Bohužel tohle pojetí dělá z Thora ještě více čistě jednorázovou záležitost. ()

6thSun

Svěřit režii Waititimu byl geniální tah, stejně jako snaha udělat z toho v podstatě čistokrevnou komedii. ()

Tommassi3

"Potřebuju převlek !!" - "Ty sám si převlek !!" ;) Jak psal již můj oblíbený recenzent Gilmour - Radku, kradeš mi nápady !! ;) - Ragnarok platí za jedno velké famózní filmové Waititi Reggae.. Takový moderní Souboj Titánů plný retardací a roztomile infantilních gagů, nikoli však pro retardované.. Skvostný duhový spektákl, duhově zábavný a hravý.. A Mothersbaugh ?? Ten dorazil se svým životním soundtrackem.. Stejně samozřejmě jako Karl Urban bez Dreddů.. Těch ho zbavil Taika Waititi pro změnu v Souboji kadeřníků, když Hemswortha zas střihnul sám velký malý Stan Lee.. ()

BoPo

Je cítiť určitá inšpirácia Star Wars a zároveň celkom silný dôraz na humor. Rodinná zábava, ktorá ide v podstate rozprávkou cestou. Je tam čarodejnica, lietajúce kone, veľký vlk a samozrejme aj diabol s rohmi. Odklon, ktorý z Ragnaroku robí akéhosi oddeleného člena thorských máchancov kladivom. Akčná komédia, ktorá Vám doplní informácie a súvislosti, a poskytne dostatok priestoru kochať sa šarmom TT. ()

MoiJe

Po 2* jednicke a 3* dvojke som velke ocakavania nemala, ale po narocnom dni takato SRANDA bola PRESNE to, co som potrebovala. Super som sa bavila. ()

Dale

Ešte že majú komiksoví superhrdinovia neusporiadané rodinné vzťahy, inak by nebolo o čom točiť filmy. :) Po dvoch nudných a neskutočne vážne sa tváriacich sračkách konečne zábavný a zaujímavý Thor. Má to šťavu, gule a všetko čo poriadny blockbuster má mať. ()

JohnCZ

Snaží se to být vtipné až příliš násilně a jediné, co tam opravdu funguje je Korg aka ta nahláškovaná hora kamení (to je co věta, to perla). Pokus navázat na úspěch Strážců galaxie je patrný jak barevností, tak mírnou stylizací do 80. let. Děsně tím ale trpí už tak slabá zápletka a první půlka filmu je spíše sledem gagů. Druhá půlka už ale lepší a finálně bossfight je ta pravá marvelovská zábava. Jako celek ale nejslabší Thor, to bezpochyby. ()

vurhor

Thor to konečně dokázal. Podobně jako Iron man, tak i on se, po dvou nemastných neslaných dílech, vyškrabal svým třetím pokračováním na super zábavnou podívanou. Řekl bych, že to pramení i z pochopení, že thorovská série nemusí být nijak super vážná, stačí tam šoupnout ten klasický marvelovský recept "vtipné akční žrádlo", plus to musí mít i šikovnou režii, a hned to bude k světu. Ježiš marja, dyť se podívejte, jaký hadry ti Asgarďané nosí, ty přece nemůže brát nikdo vážně. Audiovizuálně je to fakt blaho, navíc je úsměvné vidět v roli partnerů zlou Galadriel a Eoméra (ještě k tomu s bouchačkama). Byl jsem ale trochu nasranej, když jsem zjistil, že Thora ostříhali. Jako kdyby si scénáristé řekli: ,,Dnešní holky už na špinavý, feťácký a zavšivený máničky neletěj, oJacobujteho!" Pff... plantážníci... Třetí Thor byl ale každopádně nadupanou jízdou, jenž byla plná skvělé akce, vtipných dialogů a parádních nápadů. Winter Soldier je furt jako sólovka lepší, ale tohle mu fakt šlape na paty. Průměrné 4* (což je sakra pokrok!) ()

corpsy

Začnem, ako sa na ,,správneho komentujúceho,, patrí, ošúchanou frázou, v skratke klišé. Ide ( pre mňa ) o najlepšiu ´´marvelovku´´ od GUARDIANS OF THE GALAXY ( 2014 ), pričom sú v mnohom podobné a práve preto to nadšenie. Je tam ešte väčšia a ( tvorcovia mi odpustia, ale myslím to v dobrom ) trápnejšia kadencia vtípkou a fórov, hlášok, na ktoré sa len tak nezabúda. A v čom som naozaj u vytŕženia, akcia tu nieje vôbec ohromujúca ( na dnešné pomery ) a MNE TO ABSOLÚTNE NEVADÍ! Mne, čo žeriem explózie od Michaela Baya, spektakulárne podané sekvencie od Jamesa Camerona a béčkové žrádlo od ( už dávno zabudnutej ) PM Entertainment. V tomto prípade úraduje zábava obsahová, aj keď nemôžem filmu uprieť množstvo vizuálnych nápadov. Marvel sa pre mňa opäť zobudil z letargie a aj keď viem, že najbližšie Thorovo dobrodružstvo v INFINITY WAR nebude takto megaodľahčené, tento snímok mi dáva ešte väčší dôvod tešiť sa na 3.5. ( 26.4. ) 2018! ()

Peterssen

Tak tohle se vážně povedlo. Je to barevný, akční, vtipný, se super muzikou a dobrými herci, má to spád, je to svým způsobem originální a je to obrovská zábava. Jasně, někdo může namítat, že děj je moc jednoduchý a přímočarý, ale co – já se ani chvilku nenudil a o to přece u takovýho filmu jde  ()

ConanVJ

Opět tento film nemá nic společného s komiksovými předlohami, které u nás vyšly. Velká škoda je pak Hulkova část, kdy je gladiátor, která má několik knih a zasloužila by si minimálně dva samostatné filmy. Ale k filmu.Thor: Ragnarok je mazec jak po efektové stránce, tak i po vtipkovací stránce, kdy je film plný skvělých hlášek a vtipných scének. Celkově u třetího Thora tvůrci film odlehčili a je z něj spíše komedie než akčňák, ale nebojte, i na akci dojde a je jí hodně. Film jsem si opravdu užil 100% :) ()

salisbury

Nad Thorem se vznáší Damoklův Ragnarok a další velmi vtipné volné pokračování Strážců Galaxie s jejich absencí je na světě. Třetí Thor přehodil za pomoci Heimdalla těžkotonážní kolej a vznikla Marvelovka, která je svižná a hlavně nemravně zábavná. Cate Blanchett je pod hereckými líčidly silně démonická a skvěle se vyrovnala s padoušskou rolí nemilosrdné Hely. Thor opustil svůj hippiesácký účes a stal se z něho díky šílenému holiči hipster s pomalovaným gladiátorským xichtem. Koho nesmím opomenout zmínit je Jeff Goldblum, jenž si svou barevnou roli užil v pohodlném a hlavně vtipném rozpoložení. Thorův Ragnarok se jednoznačně pro mě stal nejlepším Thorem a mohu s klidem v duši říct, že tato Marvelovka se prostě povedla a já ji řadím k tomu nejlepšímu, co od Marvelu je momentálně k dispozici. ()

FFilipCZ

EPIC! Přesně to, co jsem potřeboval vidět. Nový Thor mi neskutečně zvedl náladu. Pravda, že tahle smršť hlášek a vtipných scén v kombinaci s perfektním soundtrackem okořeněná "špetkou" epický akce nemusí sednout každému, ale já se fakt po dlouhé době u filmu opět bavil a užil jsem si ho. Nejsem žádný Marvelovský freak, takže fakt nehodlám hledat souvislosti mezi postavami a zda to celý dávalo nebo nedávalo smysl. Za mě za pět! ()

schizmo

Doprdele, to je hlína! Že Marvel nenápadně šikuje své filmy do komediální úrovně bylo docela zřejmé, ale kam to dotáhl u nového Thora, to nemá obdoby. Nejvíce komediální a sebeparodující byl do této chvíle asi Deadpool, ale Thor ho hravě válcuje! Osobně tuhle postavu kdovíjak nemusím, ten metrosexuálně-tarzanovský feeling a nepřemožitelnost, to není nic pro mě. Jenže Thor se tak nějak krz Avengers docela vypracoval v milého a sympatického synka a v novince to jen potvrzuje. Celá tahle intergalaktická show sviští jako nezastavitelnej tobogán a ve filmu je prakticky vše, co potřebujete ke štěstí a spousta věcí navíc. Setkáte se starými hrdiny, i když leckdy v epizodních rolích (miluju to neustálé proplétání marvelovského univerza) a tento film značným způsobem prohlubuje jejich charaktery a charisma. Je tu spousta nových postav, neodoltelná a zlověstná Kate Blanchett, vždy skvělý Jeff Goldblum nebo přísná Tessa Thompson. Nerad to říkám, ale novej Thor je mega povedenej, vyváženej a dospělej kus, kterej nemá prakticky slabých míst. Nejhorší na tom je, že všechen humor je tak milý a vkusný, že vám vůbec nevadí, že se bavíte na úkor všech těch vašich oblíbených hrdinů. Celé to šlape jako namazanej stroj a vážně si nevzpomínám, kdy jsem se takhle bavil po všech možných směrech. Pokud to Marvel chce ještě někam dál šroubovat, tak nevím kam, protože tohle je pro mě prozatimní strop marvelosvského univerza. Plnej počet, naprosto bez váhání! ()

ledzepfan

No, konečně Marvel Thora posunul do formy ve které může použít Zeppeliňácký "Immigrant Song" a nepůsobilo to nepatřičně. Na tu odlehčenost bych ale klidně ještě přitlačil. Měl jsem pocit, že je to jen takový trik na zaplácnutí hluchých míst, ale v jádru se film bere pořád tak strašně přiblble vážně jako všechny ostatní avengerovské ptákoviny. Sebeparodie, ale jenom jako. Boj o Asgard je přece vážná věc takže kolem Blanchett se vtipy dělat prostě nebudou.... ()

spaceboyCZ

Dal bych 2*, ale mám slabost pro ty nekonečné popichovačky mezi Thorem a Hulkem.. Masová záležitost natočená kompletně před zeleným plátnem (aspoň ty scény z Norska mohli natočit v reálu!), že ke konci už z toho tahají oči. Chybělo mi více prostoru pro Odina a Heimdalla. Velký dík za Korga. A btw., doteď nemohu uvěřit, že Hela je Cate =O ()

Adasin

Nejpovedenější Thor, ale toho humoru je tam nějak moc, trošku to narušuje tu vážnější notu. Bez humoru by to byla pecka, takhle jen dost fajn film s luxusním obsazením. 7/10 ()

VojinRyan

Konečne som sa dostal ku komentáru. Thor ako ho poznáme. Vtipný, akčný a tentokrát bez kladiva a so sexy záporáčkou. Cate Blanchett ako nekompromisná sestra, ktorá sa vrátila zo záhrobia po dlhej dobe, takže má právo byť zlá. Aj keď v celkovom pojatí je trošku v úzadí. Do popredia sa dostala linka Thora, Hulka a Valarianky ako road trip movie s prvkami záchrany Azgardu (ktorú Hulk takmer skazil ). Čo sa týka vylepšenia Thora čoby boha hromu, tak som rád, že mu ostrihali vlasy a ukázali ho ako pravého boha, ktorý vie ovládať blesky. Hulk tak isto prešiel vývojom, no povedzme do obodbia 6 ročného malého dieťaťa, keď mu niečo nevyhovuje, tak sa rozčúli a urazí. A to mi trošku vadilo. Ale na konci, to bol zase starý dobrý Hulk, kde mal Banner najlepší vstup na scénu pri zoskoku s lietadla. Teším sa na ďalšiu spoluprácu Thora + GotG v Avengers Infinity war. Vidieť, že spolupráca s ďalšími hrdinami mu prospieva. PS: Loki sa opäť ukázal ako sviňa, ktorú Thor ale dobehol, lebo ho už pozná. 88% - 4*. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)