Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

liskam

První a poslední vtipnej a "barevnej" Thor. Naprosto jinej, ale přesto dobrej. Naprosto excelentní Mark Ruffalo v roli doktora Benra. Hodnotit ale zatím nebudu. Musím si to nechat projít hlavou. ()

mzss1

|92%| Viděno v kině ve 2D s českým dabingem. Nebudu psát sáhodlouhý komentář. Iron Man, Thor, Captain America, Hulk – to všechno jsou mojí nejoblíbenější marvelácké postavičky. No a zde byl Thor a Hulk! A k tomu skvělý Loki, který zde opět hláškoval jako o život. Prostě trojice Thor, Hulk a Loki – takové hlášky jsem dlouho u marvelu nezažil. Akce je zde jako doplněk – je klasická, výbušná, potěší, ale o tom ten film rozhodně není. Soundtrack je netypický, trochu snad i do stylu retro a krásně to sedělo. Je to netypická marvelovky. ½ je taková klasická a ta druhá už moderní, kdy uvidíme Thora s kratším sestřihem. Příběh je jednoduchý a ne moc zajímavý, ale o to už nejde. Objeví se tu i Dr. Strange – je tu naštěstí tak 3 až 4 minutky. Ta postava mě absolutně nebaví. Jak už jsem jmenoval výše zmíněné postavičky – ty jsou pro mě nej. Takže já jsem bohovsky spokojen! Hlášky, akce, hudba, postavy – to vše jsou obrovské klady. Co víc si přát? ;) ()

kingik

Bolestně infantilní comic(s) koktejl (PG-13). A infantilnosti podléhá vše: dialogy a projev postav je napřesdržku. Má to ale nápady, progresivní režii a pro někoho humor. Co mně bavilo nejméně na filmu, byl právě humor, tím byl děj přesycený. Vidím pihatého kluka v kšiltovce ve věku 14 let, kterak chce sličnou spolužačku oblažit, té už táhne na 15 let, takže koketuje s Tampaxrok, přičemž její blond hlavička viděla jen Ejvendžry, což bylo úpa nej, následně poznává v Chrisi Hemsworthovi toho maníka s kladivem, takže úplně vyšiluje, roztahuje nohy, až se jí brčko z nápoje zabodává do mandlí, čímž nevědomky trénuje na budoucí orální hrátky. Kluk vedle se chechtá každé píčovině, je úplně mimo, film ho dostává do kolen, až si prdne, přičemž má po lásce. Holčina poděkuje, postne na Fejs, že byla v kině, pochvaluje si spektakulárnost třetího dějství, efekty. Thor přijde o kladivo, kštici i oko. Já jsem to viděl v daleko horším provedení, nicméně musím uznat, že film má náboj, záporačka Cate Blanchett sestoupila z úplně nové sex dimenze, Mark Ruffalo jako CGI Hulk byl zábavně agresivní, v civilní podobě byl roztomile herecky špatný, Tessa Thompson také zapamatovatelná. Z herců byl otravný tradičně Tom Hiddleston coby vzkříšený Loki., kupodivu i Jeff Goldblum, z jeho rádoby fanatické kreace jsem úpěl. Karl Urban měl potenciál, jen mu nedali příliš prostoru. A samozřejmě to podržel Chris Hemsworth. Z fórků mě zaujalo jen divadelní představení ze "života Thora", na kterém participoval Matt Damon a Hemsworthův bratr Luke. Režie Taika Waititiho zvolila jiný, živelnější přístup, neodbourala se nesnesitelná naivita, kravské scény, v nichž by jeden trapností zaplakal. Když máte na udatného Thora už třetí pokus, je jasné, že jej výrazně nepokazíte vzhledem k rozpočtu, kvalitnímu technickému zázemí, diváckým očekáváním, jen bych seškrtal hloupý humor, přidal nepřístupnost, pak bych to bylo vyzrálé. Tohle je pořád comics pro děti a mládež. 7/10 ()

InJo

Trochu paradoxně jsem měl největší problém právě s oním značným příklonem ke komedii (i když rozhodně vtipné a milé komedii), poněvadž tím dost utrpěla vážnější (dobrodružná) rovina příběhu. Je to jako koukat na super epos a současně na jeho parodii (což samozřejmě není nutně špatně, znám filmy, kde tenhle přístup funguje skvěle, tady mi to ale kapku haprovalo). Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že opravdu nadšený jsem byl jen v momentech, kdy začnou z repráků znít Led Zeppelin (přičemž se sluší dodat, že synťákový soundtrack Marka Mothersbaugha je celkově taky hodně good)... I tak ale zatím asi nejlepší sólový Thor, v rámci MCU solidní střed (viz první Capt. America, Dr. Strange aj.) 70 % ()

IQ Tiqe

Od začátku bylo jasný, že tyhle Marveláci budou odlehčený, vtipný, až trochu do parodie. Někomu to přijde asi za hranou, ale mně to ani trochu nevadilo, nebylo to stupidní, ani infantilní a dobře jsem se bavil u jednoho z nejlepších marveláků. # příběh *** | hudba **** | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu **** ()

HoneyBunny

Marvel už se pomalu začíná přejídat, ale přiznávám, že tímhle filmem Taika Waititi přináší něco nového. Geekovský, chytře napsaný humor kombinovaný s nadsázkou a pravou komiksovou stylizací - Thor Ragnarok opravdu vypadá a je vyprávěný jako komiks. Sakra zábavný komiks. Příběh je přímočarý, záporačka poměrně silná (i když jí chybí víc osobnosti než víceméně jen základní muhaha padouch, který chce ovládnout svět), stylizace krásně barevná. Chris Hemsworth se konečně našel a nebojí se dělat si ze sebe i svojí postavy srandu. Zároveň Thorovi dodává silnou osobnost než jen trochu nablblého severského boha, takže může bez problému ustát společnost Tonyho Starka a Capa. A když ukáže svoje posilkou vypracované torzo, tak to oko diváka taky nebolí. Ruffalo a Hiddleston mu zdatně sekundují, ale úplně zásadní roli ve filmu nemají. Valkýra spíše jenom načrtnutá coby postava, ale funguje a nevadilo by mi ji vidět v pokračování. Zamrzí to, jak rychle se film zbaví některých postav, které známe z dřivějška. A že to má nulový emocionální dopad. Chtělo by to o trochu víc přidat na emocích, ale film mě tak příjemně překvapil fungujícím humorem, že mu to pro tentokrát odpouštím. PS: Perlička na závěr a drobný spoiler - v divadelní hře na začátku filmu hraje Thora Hemsworthův bratr Luke, Odina Sam Neill a Lokiho dle IMDB Matt Damon! Všimli jste si? ()

Anderton

Remasterovaná blue ray verzia Flash Gordon. A treba dodať, že zámerne sebazhadzujúca a po tomto filme definitívne nechápem, ako je možné brať väčšinu úplne vážnych (občasné fóriky sa nerátajú) a sebastredných DC adaptácií ešte vážne. Séria sa vybrala smerom, ktorý jednej časti publika bude vyhovovať a druhej nebude, každopádne oceňujem odvahu tvorcov vydať sa takto radikálnou cestou a tým pádom sa vystaviť značnému riziku. 70% ()

Frajer42

Tak už jsem konečně toho všemi vychvalovaného Thora viděl i já. Do kina jsem se sice na něj nedostal, ale viděl jsem ho ve svém domečku, v podmínkách kinu velmi podobných, snad jen s absencí okolních žvanilů, otravných křupačů popkornu a srkačů sladké černé vody. Už po úvodních minutách jsem tušil zklamání, neboť nám Thor značně zespidermanovatěl - tedy stal se z něj anální průzkumník, který svoji práci bere výhradně jako rutinu. Proto mu bylo nutné skřížit cestu postavou takřka nezabitelnou, což byl pro mě další těžko stravitelný problém. Nesmrtelné postvy mě neskutečně serou. Obzvlášť, jsou-li to ženy. Cate Blanchett si zde střihla neskutečně nezajímavou až nudnou záporačku, čímž mě nasrala. Tvůrci se u tohoto snímku pustili z uzdy příliš a celý snímek neskutečně přepálili. Sice se jedná o neskutečně odlehčenou popkornovku, u které si naplníte žaludek samými zdravými pochutinami, ale tím pádem je vám celý děj na pozadí totálně u míst, kam se sluneční paprsky jen tak nedostanou. Vtip se na vás pokouší vybafnout asi dvakrát do minuty, já se během snímku upřímně zasmál asi tak pětkrát. Většinou byly vtipy tak nevhodně umístěné, že mě to pouze sralo. Kde jsou ty časy prvního dílu Avangers, který našel mezi dějem a zábavou rozumnou vyváženost. Pokud je tohle směr, kterým se chtějí tvůrci v rámci dalších filmů ubírat, tak u toho zřejmě ani nepotřebuji být. Snímek ani vzdáleně nenaplnil moje očekávání, i tak se ovšem stále jedná o snesitelnou zábavu, u které člověk nemá prostor se příliš nudit. Slabší 3 hvězdy. V dalších filmech bych si poprosil ladění více do heterosexuálních barev. Mám sice rád zesměšňování análních průzkumníků, ale přeci jen to už trošku ohrané. ()

Dzeyna

Měla bych se stydět. Úplně jsem zapomněla, jak jsou filmy od Marvelu super. Od jisté doby, mě fantasy a sci-fi nebralo a teď se mi to zase vrací a musím říct, že mě to celkem dost baví. Vážně jsem se nasmála. Vždycky mě odrazovalo to, jak se tam má jakože hrozně moc bojovat, ale vlastně je to strašně vtipné a zábavné. Tohle je sice trochu delší, ale já se nenudila ani chvilku. A taky jsem si připomněla jak sexy mi připadá Loki. Pardon, ale Thorovi svaly mě nijak nezaujaly. ()

Kothy

Taika Waititi je umělec! Třetí Thor se mu opravdu povedl. Obměna režiséra sérii rozhodně pomohla. Ani jsem nečekal, že by to mohlo být tak dobré. Celý film má úžasný 80kový nádech. S novou partou hrdinů přichází i nové problémy. Bohyně smrti Hela ovládla Asgard. Je tedy na Thorovi, aby poskládal nový tým a zachránil ho. Nejtěžší je přemluvit Hulka, který bojuje jako gladiátor na planetě Sakaar. Té vládne mocný Velmistr, který mě celkem zaujal. Nakonec to nemůže dopadnout jinak než velkou bitvou, že? Složitý příběh tu ani nikdo neočekává. Je tam ale i spousta dalších zajímavých scén. Nejde opomenout ani camea, například Matta Damona nebo Stana Lee. Karl Urban moc prostoru neměl a Cate Blanchett byla jako Hela skvělá. Drobný prostor se najde i pro Stephena Strange. Ve filmu skvěle funguje humor. Vynikající je i práce s hudbou. Kromě jednoduchého příběhu se mu vlastně těžko něco vytýká. Potitulkové scény nejsou nic moc. I další vedlejší postavy jsou zajímavé. Teď už jen můžeme čekat na Inifity War příští rok. "Jsem Tony Stark." :D Recenze ()

boshke

Konečně Marvel, který už od samotného točení se na řetězu dává najevo, že se vážně nebere. Ani v nejmenším. A to mám na Marvel, Thora obzvláště, pifku. Odvážná a asi nejen pro mne překvapivá sázka na Taiku Waititiho vyšla na výbornou. Jak už psali mnozí jiní - přepálené, šílené omalovánky. Tentokrát však v positivním slova smyslu... 100% ()

AppleCore

Pod Waititiho vedením se svět Marvelu mění v pestrobarevnou omalovánku plnou absurdit a často až přestřelenýho humoru. Právě i díky tomu se tak dostáváme konečně i do jiných, svéráznějších a osobitějších vod, které sice nesahají ke Guardians of the Galaxy, hravě ale spláchnou všechno ostatní! Už by to ale chtělo přepsat scénář, protože všechny marvelovky se jedou podle jedný šablony, ve který to jediný co se mění jsou tvůrčí vize - a to pouze tam, kam až to vedení dovolí. ()

Kudly4

Já jsem na ty Marvelovky nějak celej život nebyl, až poslední dobou díky kamarádům, jsem to postupně začal sledovat. Po roce cca už mám většinu Marvelovek zkouknutou a musím říct, že Thor: Ragnarok je asi nejvíc epic ze všech !! Strašně se mi to líbilo, huba dokořán po celý film, perfektní hudba, tolik vtipných scén až jsem občas utíral slzy. Opravdu super zážitek. ()

Spinosaurus

Velké zklamání! Brutálně neoriginální příběh o poraženém hrdinovi, který musí získat zpátky kuráž, nabrat spojence a dobýt svou domovinu, kde mezitím dělá pořádek hlavní záporák. To vše na pozadí blížící se apokalypsy. Kolikrát jsme tohle už viděli? Muži v černém 2, Temný rytíř povstal a takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Na tohle potřeboval Marvel celý tým scénáristů?! Místo Waititiho mohli klidně posadit na režisérskou židly strašáka do zelí a zbytek by odřídili tvůrci digitálních efektů. Ve filmu vidíme velkolepé akční scény, umírání vedlejších postav, blížící se konec světa, ale ani tohle režisérovi nestačí k tomu, aby z diváka dostal nějaké emoce. Ve Strážcích galaxie 2 na to stačil jeden monolog Kurta Russela, abychom si uvědomili, že jde opravdu do tuhého. Poslední věc, která stojí za kritiku, je křečovitá snaha narvat humor do každého záběru. Takhle trapně jsem se cítil u posledního Harryho Pottera. Snad jen ten Jeff Goldblum stojí se svou nevypočitatelnou povahou za pozornost. ()

AllShallFall odpad!

To je tak, když germánské mýty zhovnovatí po židovsku jen proto, že se na tom penězožrout snaží vytřískat za každou cenu něco do svého nenažrané kapsy. ()

Ant

Jakožto velký fanoušek Temného Světa jsem byla připravena tohle pokračování nenávidět. Jenže Waititi nemá slitovaní a svým ujetým humorem mě nakonec odolal a já odcházela z kina spokojená a vysmátá, jak po třech rumech s colou. Another! ()

mil@n.fanatik

Tak jsem byl zvědavý oproti jedničce co Thor ragnarok mi nabídne. Úvodní otukávání jsem tak jak u jedničce byl zvědavý jestli se to rozjede, což se stalo. Pak uz jsem tak jak u jedničky byl přikovaný na sedačce v kine a film si užil. Doporucuju. 90% ()

Geralt z Rivie

Jednoznačně se jedná o nejlepšího Thora. Všechno tu šlape jako hodinky od začátku až do konce. O kvalitách hovoří i 5 hvězdiček od uživatele Oliwer10. Song Led Zeppelin - Immigrant je přímo stvořený pro film. PS: Luka Hemswortha jako herce Thora jsem nepoznal. Potitulková scéna 1 - Thor a Loki si povídají na palubě Grandmasterovy lodi. A zjeví se ještě mnohem větší loď, která spojujeme konec Thora s začátkem Avengers: Infinity War. Potitulková scéna 2 - Obklíčený Grandmaster vtipkuje, že celé povstání proti němu dopadlo remízou. ()

Eawy

Ó áno, filmoví kritici do mňa. Thor Ragnarok sa mi páčil. Zahadzuje všetku svoju dôstojnosť z predošlých dvoch častí a prepletá piate cez deviate. Postavy skoro búrajú 4th wall podobne ako deadpool. No, nejako to funguje. Výborná hudba, skvelé efekty, všetky naše obľúbené postavy z Marveloviek a easter eggs na každom kroku. Netreba však očakávať žiadne veľkolepé, dramatické a epické vyvrcholenie. Nie som si istá ako bude tento "počin" zasahovať do avengers série, lebo mi nesedí ako ho zabudujú do príbehu. Napriek tomu, som sa dobre nasmiala. 100% ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)