Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

predators

Velké překvapení! Není to tak na oko bijící, co se týká digitálních efektů, jak to vypadalo z trailerů. Skvělý výběr postav, vtipy, akce...vše bylo lehce stravitelné! Bavil jsem se od začátku do konce...Thorova! Až tak moc to nesouvisí, ale myslím, že v Avengerech 4 se máme na co těšit! ()

Ratemus

Tak MCU se posunulo opět dál a ukázalo něco, co jsme dosud neviděli, jisté srovnání s GoG je na místě, ale Thor Ragnarok je v mnoha věcech originální. Vážní první dva Thorové moc nepochodili, a tak bylo logické, že na řadu musí přijít trochu komedie a velmi se zadařilo. Waititi ovšem nepřipravil čistou ryzí komedii a rozhodně bych neřekl, že je Thor největší komedie MCU, někdo to tak ovšem může chápat. Největším kladem filmu je bezesporu kompletní změna celkového pojetí, humor není nucený a absurdní jako GoG2, je přirozený a má své důvody a základy, vedle toho se zde nachází ty nejtvrdší a jedny z nejdrsnějších scén a nejpropracovanějších soubojů, kam se na to hrabou Avengers s bojem proti Chitaury nebo pseudo robotama. Efekty byly různé, mnohdy (hlavně na začátku a vždy se Surturem, který byl mimochodem opravdu badass, záběry o historii Valkýry a většiny soubojů) jsem měl pocit, že sleduji něco od DCEU a tím to nechci urážet, takže i tito zarytí a zarputilý a fanatičtí fanoušci konkurence si zde mohou najít to své. Humor a akce je zde vyvážená snad ze všech marvelovek nejvíce a té akce rozhodně není málo a navíc Marvel zbořil další mýtus, a sice, že nezabijí postavy nebo neukazuje zabíjení, protože zde zemřelo více lidí a hlavně i vedlejších postav, než v celém MCU ve všech filmech dohromady. Trailery zakryly hodně a téměř nic neprozradily a to je v dnešní době hodně těžké. Co se týká postav, tak Thor konečně našel svou polohu, od komedianta přes vážného bojovníka, Loki je Loki, ten je fajn, jejich bratrský vztah se opět někam posunul. Hulk byl místy hodně kreslený ale jeho chování bylo až roztomilé, rozhodně výborně využitý potenciál, Banner byl velmi příjemný, scény si kradl pro sebe. Hela se povedla bravurně Cate je kočka a její postava je skutečně mocná. Boj s vojáky byl ukázán skvěle a skutečně z ní šel respekt, zabila tolik postav, až jsem si jí oblíbil. U Skurga bohužel nevyužili potenciál, hlavně jeho sekera se ani nerozpálila nebo nezamrazila. No a Valkýra mile překvapila, Tessa má příjemný hlas a roli se ujala se ctí, no a v poslední řadě Grandmaster, Jeff je borec a já jsem rád, že v této roli skončil právě on, byl lstivý, nebezpečný, nepředvídatelný a skvěle napsaný. Camea Stana Leeho, Sama Neilla a Matta Damona opravdu pobavila. Jinak hudba k filmu je geniální Led Zeppelin nahodily husí kůži a celkový nádech osmdesátých let se tomu perfektně hodil. Verdikt? Pro mě jedna z nejlepších marvelovek a musim říct, že se mi líbila více než Avengers. Jinak jedno z nejlepších cameí mistra Stana Leeho ()

Yoshitsune

Filmový svět Marvelu, se dost liší od toho komiksového světa, pro mnohé fandy, je to znesvěcení a urážka jejich oblíbených komiksů. Já se také počítám, mezi komiksové fandy, nicméně mě se líbí, že si filmový svět jde svoji vlastní cestou a nejede striktně dle komiksů a přináší to spousto nových věcí. Jako zde, zatímco v komiksu si Loki s Thorem nemohou příjít na jméno a nejraději by jeden druhého zabili, zde je to jiné, zde postavy víc mluví o svých pocitech, o tom jaké je být nevlastní bratr, zatímco všichni obdivují staršího bratra. Je moc dobře, že filmový Marvel, své hrdiny a i záporáky, víc polidšťuje a i když má hrdina svaly, metá kolem sebe blesky a má božskou moc, tak je uvnitř vlastně hodně zranitelný. Ano ve filmu je hodně legrace, kopa humoru a salva hlášek, které sou bizarní, jako debata Hulka s Thorem, o tom kdo je větší drsňák, je naprosto úžasná. Taika Waititi do filmu, přenesl svůj osobitý styl a humor, což bylo možné vidět ve filmu "What We Do in the Shadows", celému filmu tohle hrozně pomohlo, zatímco jednička by se dala označit za artovou a dvojka zase moc temná a drsná, tak trojka je pastelově barevná, vtipná, s osmdesátkovou retro atmosférou a s naprosto výborně podanou akcí, která je méně superhrdinská a více lidská. Tohle všechno, dělá z třetího Thora jedno z nejlepších vůbec a zároveň se třetí Thor, řadí mezi jedny z nejlepších Marvelovek. ()

silentname

Ako by človek mohol ohodnotiť "Thor: Ragnarok"? Myslím si, že z "Thor" série ide o najlepší film a rovnako ide o ďalší prírastok do MCU, ktorý fanúšikovia veľmi ocenia. A rovnako tak aj ja. Je to film plný zaujímavých zvratov a momentov, kde človek absolútne netuší, kam to nakoniec dospeje. Thor si tu prechádza asi najväčšou zmenou vo svojom živote a musí si zvyknúť, že ho nie všetci budú považovať za najsilnejšieho Boha búrky. A musí sa s touto situáciou zoznámiť a nejako s ňou fungovať. Povedzme si čo z toho plynie. Film je veľmi vtipný. Väčšina fórov funguje fantasticky, sú trefné, sú vložené na správne miesto a celé publikum pobavili. A mňa takisto. Znovu sa stretneme s Hulkom a človek si scénky s ním užíva. Hulk je proste presne to, čo by ste od neho čakali a dokáže to človeka rozveseliť. Ostatné postavy sú podľa mňa takisto skvelé. Loki je odsúdený s Thorom viac spolupracovať než v minulých filmoch a je to skvelé ich sledovať spolu. Potom je tu Tessa Thompson v role lovkyne bojovníkov, za ktorých dostáva peniaze. Nebudem o nej hovoriť viac, aby sme nezachádzali do spoilerov, no funguje v tomto filme vynikajúca. Cate Blanchett je tu v role Bohyne smrti Hely. A je presne tak silná, schopná a nebezpečná, ako trailery sľubovali. A okrem toho sa tu na moment stretneme aj s Doctorom Strangom a ukradne si v tom malom momente šou iba pre seba. No čo sa mne osobne na filme veľmi páči je fakt, že tu Thor a Hulk zistia, že majú toho spolu možno viac spoločného, než by si kedy v minulosti o sebe mysleli. Záverečný súboj je efektný a funguje dobre. Plus efekty vo filme sú na úrovni, celý čas tomu verím a film má skvelú atmosféru. Ale ako som už povedal, film má hlavne vynikajúci humor a neustále sme sa v kine všetci bavili. A to je vlastne všetko, čo sme od neho potrebovali. Nemyslím si, že ide o tohtoročný najlepší film od Marvel Studios, no stále ide o veľmi silný prírastok a už sa neviem dočkať, s čím Marvel prídu nabudúce. Hodnotenie: A ()

Slarque

Na jedné straně tu máme vážně míněnou marvelovskou verzi severských legend se Surturem, Fenrisem, Helou a dalšími, na druhé planetární smetiště, kterému vládne zřejmě permanentně sjetý Velmistr. A mezitím se odehrává zběsilý komiksový příběh, aniž by tvůrcům vadilo, že se ty nálady spíš tlučou, než umocňují. Takže jdu s hodnocením proti proudu – pro mne zatím nejslabší filmový Thor. ()

eLeR

Veselohra pre celú rodinu. A nesmierne farebná. Ja som si myslela, že na srandu sú tu Strážcovia galaxie, ale Waititi si to asi nemyslí. Niektoré časti slušné, niektoré bieda. Vidím to tak pol na pol. A Odin si môže rozprávať čo chce, pre mňa je vládcom kladiva jedine Thor. A vďakabohu za Lokiho, či je zlý, či je dobrý ... stále baví. ()

Happens

Taika Waititi - a ten jeho humor. Miluji ho. Ale neměl by točit komiksovky. Nehodí se tam. Chybí tam ta drsnost. Celé je to takové fantasy - scifi splácané cosi. Žádný z komiksáků tu není tím, čím vždy byl, tím, jak ho známe. Je to takový guláš. ()

Rocky62

Za mě jediný Thor, který si na nic nehraje, je skrz na skrz zábavný, mnohem dynamičtější a s absencí klasického komixového patosu. Samozřejmě tu máme tradiční dobro vs. zlo fight, nicméně je tu něco navíc. Scenérie z futuristické planety za doprovodu synthwave hudby a magora Goldbluma, střeleného Hulka a mocné Hely, která je dost sexy, když nemá losí paroží. 75% ()

Arsenal83

Thor ide o desiatich k nule. Mnohým ľuďom táto blbosť vymyla mozog a tak tvrdia, že ide o film roku 2017. Chápem, keď si zaplatíš nejakých 5 eur za debilitu, je ťažké priznať, že jediné, čo bolo v kine zaujímavé, bol popcorn. A pre ženské publikum aj novodobý Viking Hemsworth. Ale inak ide o zlátaninu, ktorá humornou stránkou chce vykradnúť Jacka Sparrowa a dejom vykradá všetky marvelovky. Mainstreamový trapas, ktorému dáva hodnotenie nad tri len človek chudobný duchom. ()

Chrustyn

Upřímně mě postava Thora a převážně prostředí, ve kterém se jeho příběhy odehrávají nikdy moc nebrali a nevím co by se muselo stát, abych to dokázal ocenit. Třetí díl se po vzoru Strážců Galaxie hodně soustředí na komediální tón a do každé scény se snaží zuby nehty narvat nějaký vtip nebo narážku a nejednou se to skutečně podaří. Na celé dvě hodiny je to ale dost málo a nezáživné akční scény, mě také nijak neoslnily. Ve výsledku asi nejlepší díl, ale v marvelovském univerzu stále to slabší. ()

korbitch22

Smutně vzpomínám na začátky Marvel Universe. První Iron Man, Neuvěřitelný Hulk s Nortonem nebo první Avengers. To byly nadupaný sci-fi filmy který perfektně uměly skloubit drama, akci a humor. Poslední záchvěv nadějí pak byl třetí Iron Man a druhý Kapitán Amerika, ten byl vlastně normální dospělý film plný výtečných efektů, hereckých výkonů a měl výborný scénář. Pak se Marvel rozhodl točit filmy pro kretény s půlkou mozku, co naprosto rezignovaly na těžší filmařinu, protože v dnešní ubohé době a ve svých ubohých životech potřebují v kině stupidní přebarvený mrdky bez náznaku jediného filmařského umu, dramatu či napětí. Naprostá degradace všeho, co Marvel udělal do Age Of Ultron. Normálně sem měl pocit, že sleduju parodii od bratrů Zuckerbergů. Přebarvená stupidní sračka. Nulový napětí, příšerný herecký výkony, stupidní scénář. Je mi na blití jak Marvel degradoval něco tak božského, jako první Avengers. Co je horší, dnešní degenerace pomohla Marvelu být nejvýdělečnější frančízou. Na druhou stránku vystihli dnešní diváky. Čím inteligentnější film, tím míň peněz. Trvalo mi tři roky, než sem se odhodlal se na to podívat a díky bohu můžu s čistým svědomím říct, že se vším co se týká Avengers navždy končím. Teď si jdu pustit brutální depresivní horor plný mučení a lidskýho ponížení, abych si zpravil náladu. Stupidní ubohost. 82%? Píčo tenhle svět je v hajzlu. 30%. ()

Scalpelexis

Cca důkaz, proč mi aktuální komiksy nevoní a vonět asi nebudou. Ragnarok se dá dobře srovnat nadhledem a utahováním si ze sebe sama s Deadpoolem a vesmírným, CGI zabordeleným dobrodružstvím / komedií se Strážci Galaxie. Oproti Deadpoolu jsou ale vtípky až moc nucené a šité na míru buďto dospívajícímu anebo velmi nenáročnému publiku a oproti Strážcům jsou postavy dvoudimenzionální a absolutně postrádá cokoliv, co by se dalo nazvat smysluplným "příběhem". Určitě oceňuji, že se tvůrci natvrdo a jasně rozhodli, že to bude defakto parodií na superhrdiny a i když některé vtípky pobavily, tak věci typu "ďáblův anus", nahý Hulk a podobné byly z toho slabšího soudku. Taky se mi nelíbila právě tato rozpolcenost, kdy první 2/3 filmu defakto ignorují hlavní cíl postav (přičemž mi komedie k zničení Asgardu jaksi nesedí) a nechá je tropit skopičiny a neúnavně se hihňat (Thor s Lokim jsou takoví Laurel a Hardy), aby si záhy vzpomněli, že je třeba přitopit nějakou tou přehnanější akci na zeleném pozadí, kde najednou jakýkoliv vtip vyšuměl a všichni se z ničeho nic tvářili nepatřičně seriózně a obětavě. Herecky průměr i přes nabušený casting, scénáristicky jakbysmet, Ragnarok je jednoduše velmi prostý, konzumně zábavný film pro masy a s žádným jiným očekáváním se k němu nesmí přístupovat, abyste se vyhnuli zklamání. Můžete si přidat hvězdičku, pokud jste fandové jednoduššího humoru. ()

Jirka_Šč

Hodně silné 4* a lepší, než například Dr. Strange. Nejvíc mě to začalo bavit, když Hulk začal vypadat jako člověk :). ()

heyda

Neuctívám moc Marvelovky. Kapitána Ameriku i Avengers vyloženě nemám rád, ale Thora jsem si oblíbil. Předchozí díl mě dost bavil a vlastně i tenhle díl mě bavil. Je tam dost super hlášek, absurdních situací atd. Já mám problém jako skoro vždy s tím, že akční scény pro mě nemají žádnou hodnotu, jelikož z nich nejsem napjatý. Už dopředu je jasné jak to dopadne a navíc většinu bitek naruší nějaká cool hláška. Takže tyhle Marvelovky vnímám spíš jako něco, u čeho člověk může vypnout a prostě čučet tak nějak naprázdno. Proto jsem byl docela rád, že předtím vznikl Doctor Strange, který si jako jeden z mála Marvelovek udržel vážnost a měl i celistvý příběh. Ale zpět k Thorovi - Ragnarok je jako jednohubka dobrý, ale že by to byl kvalitní film, na který se chci znovu podívat? Ani náhodou... 60% ()

rollman1

Určitě nejpovedenější Thor, přesto jsem však stále mírně na pochybách. Snímek je vskutku fajn, prvních 25 minut je naprosto úžasných a funguje zde vše na 100%. Humor, akce a nepochybně skvělá muzika. Na filmu jsou ty prachy opravdu vidět a efekty jsou v celé stopáži naprosto úchvatné. Marvel tohle umí. Od chvíle pádu na planetu Sakaar je to však nějakou dobu děsně upovídaná blbinka, která selhává hlavně na tom, že neví jestli chce být dramatem nebo komedií. To škodí ostatně celému snímku. Ragnarok osobně považuji za temnou věc a dokážu si představit tohle celé v temnějším kabátku. Valkyrie je boží, Hulk je super, Loki je cool. Ostatní jsou mimo. Goldblum hraje očividně sám sebe a svému předchůdci nesahá po paty. Bitka v aréně mohla být rozhodně větší. Hela je určitě super záporačka, která má určité charisma, ale nemá dostatek prostředků to dokázat. Přesto jsem se však příjemně bavil, ale v určitých momentech jsem kýval hlavou nad tím, jak tvůrci chtějí protlačit humor i tam, kde se vůbec nehodil. Feeling oné scény je pak tatam. Na jedno mrknutí fajn, napodruhé už by to mohlo být bolestivější. ()

Pejpr

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se Ragnarok a s ním přichází pravděpodobně nejlepší komixová řežba, nejlepší jakože vůbec. Konkurovat mu snad můžou jedině Strážci galaxie, ale i tak bych to viděl spíš na plichtu. Třetí díl Thora má parádní humor, který zabijí jakýkoli náznak sentimentu, když už hrozí, že se objeví. Thor přijde o všechno, co má rád, ale stejně se tomu chechtáte. Hlášky padaj zleva, zprava a sem tam se objeví i nějaký sofistikovanější humor. To je asi největší rozdíl, který ho odlišuje od přechozích dílů (a většiny ostatních Marveláků). A při tom to neni žádná raketová věda, stačilo opustit šablony a vyvarovat se patosu. Thor: Ragnarok je obrovským příjemným překvapením. ()

BMW12

Já půjdu proti proudu a řeknu, že tento díl mě z Thorovy trilogie bavil nejméně. Ale začnu pozitivně, film se určitě povedl, jak jinak, Marvel je prostě záruka kvality. Ty dvě hodinky celkem rychle uběhnou. Ale mám pocit, že Marvel poslednímy filmy najel na vlnu humoru a ty filmy už vůbec nejsou ani trochu vážné. Prostě jenom samý humor, samý vtípek. A pak když už nastane vážná zápletka, tak vám to ani nepřijde, páč hned na to je zase nějaká komediální vložka. Přechozí dva filmy o Thorovi byly vážné, byl tam i humor, ale bylo ho tam tak akorát, a to Thorovi přesně sedělo a i mě to více bavilo. Tady u tohoto filmu jsem necítil žádné emoce, to, že zničili Asgard se mnou vůbec nic neudělalo, protože ten film pojali jako komedi... Také se mi vůbec nelíbila hudba, ten vyběr písní byl příšerný. A docela čumím, že to měl na starosti můj oblíbený skladatel Mark Mothersbaugh... Můj komentář bude spíše negativní, protože se přeci jen lépe vyjadřuje to špatné než to dobré. Každopádně film se mi i tak líbil, jinak bych mu nedal 4*, ale Marvel začínal na filmech, které byly hlavně akční, napínavé, se špetkou humoru a které vyvolávaly u diváka emoce, kdežto teď je točí ve stylu sci-fi komedií a ta vážnost se vytrácí. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)