Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

remy

Velkolepá našlapaná jízda od začátku až do konce. I za faktu, že tu nemáme kdovíjak promyšlenou story, jako spíš "pouhou" strhujicí popcornovou zábavu, se z mého pohledu jedná o jednu z nejlepších, ne-li nejlepší Marvelovku. Protože ať už zmíním akci, emoce, nebo snad i ten humor, tady zkrátka funguje všechno přesně tak, jak má, což některé předchozí comicsovky nemají tak úplně splněno. A když už jsem zmínil ty emoce, sám sebe jsem načapal, jak mi (nejen) v těch nejvyhrocenějším momentech na hrdinech opravdu záleží. Intenzivně podané před-finále, které si zaslouží každý potlesk pro bratry Russoovy, protože ho zmákli takřka dokonale. ()

kenkaku

To co jsem viděl byly 3 filmy v jednom (a ani jeden nebyl "avengers"). Chvilku to byl Black Panther... pak zase Strážci Galaxie a taky trochu Thor. Dojem udávalo prostředí a samozřejmě hybatel děje a to opravdu byla pouze jen Wakanda, Star Lordova tlupa a Thor. ostatní se jen vezou a to dost v pozadí. Kapitán, totální štěk. Hulk... Vlastně Bruce (protože Hulk skutečně nula), Black Widow jsem si pomalu ani nevšiml... A Iron Man? Jeho nový nano oblek opravdu neoslovil (i když uznávám že se snažil). Celkově jde o pravdu o našlapanou podívanou která skáče mezi světy a postavami a je to poprvé, kdy vidím, že dostávají solidně zabrat a konec-nekonec. Prostě je to jiný film než jsem čekal a díky tomu mixu (z toho lepšího) hodně dobře zapůsobil... ()

Sdoom

Velká očekávání nenaplněna. Infinity War ani zdaleka není nejlepší Marvelovkou, jak napovídá aktuální 90% hodnocení. Nečekal bych, že o zábavu se bude starat zejména partička Guardiansů, kteří mě ve svých sólovkách krutě nebavili. Ale asi jim prospěl omezený prostor. Thanos je sice docela ok záporák, ale když se člověk zamyslí nad tou jeho motivací, tak zas tak převratně zajímavá neni. Co se týče přeskakování mezi postavami, tak to musím uznat, že tvůrci docela zvládli, ale bylo toho prostě moc. Většinou ve scénách nestihli víc než bylo tak akorát, aby dávaly smysl. Co se týče bitvy na konci, tak nebyla špatná, ale s vrcholy fantasy jako Game of Thrones nebo LOTR se absolutně nemůže rovnat. No a ten závěr...pokud se potvrdí to, co mi bylo řečeno od fandů Marvelu, tak je vlastně tenhle díl skoro zbytečný. Uvidíme, zatím 3 hvězdy. (kino Cinestar, orig.) ()

sedm.1

Monumentální podívaná, která tedy pro mě osobně sice nepřekonala Civil War, nicméně i tak jde o film, který se jistě zařadí, právem, do filmových dějin, a to nejen tržbami :-). Už jen to, že šlo o jeden z nejočekávanějších filmů možná všech dob, napovídá, jaký měli před sebou tvůrci nesmírně obtížný, snad až nesplnitelný, úkol, aby uspokojili to masové šílenství a já si osobně myslím, že si bratři Russoovi nakonec zaslouží obrovské absolutorium, jak se s něčím tak obrovským dokázali tak perfektně vypořádat. Ukočírovat totiž takové množství všech těch výrazných postav v jednom filmu, se původně zdálo být snad až nemožné, ale výsledek nakonec ukázal, že slovo Nemožné nemají tito dva bráchové zřejmě ve svém slovníku a prostě stvořili podívanou, která bere dech prakticky ve všech ohledech. Sice je pravda, že právě na úkor prostoru pro všechny ty superhrdiny je zápletka tím nejslabším článkem, což právě dělá Infinity War tím prohrávajícím v přímém souboji se zmiňovanou Civil War, nicméně zbytek je prostě dech beroucí monstrózní gigant, valící se jako vše destrukční lavina, před kterou není útěku, semele každého hned od úvodních vteřin a při závěrečných titulcích ho pak vyplivne jako nadrženou „týnku“, která chce znovu, a znovu, a znovu. A nelze se tomu co divit, neboť je pravdou, že tvůrci do těch dvou a půl hodinek narvali takové množství děje, informací, postav a vše podali navíc v takovém tempu, že divák nemá prostě absolutní šanci to všechno pobrat a vstřebat, a to nemluvím o všemožných vychytávkách, srandičkách, detailech a nepřeberném množství nápadů, které divák objeví skutečně až třeba při třetí, čtvrté repríze. Jinak mě krapet překvapilo, že ubylo humoru, a ani akce, či strhující efekty tu nehrají již takový prim, a naopak se do úplného popředí dostalo především dramatično a emoce, superhrdinové zkrátka dostali soupeře, který jim dost přistřihl krovky, což se právě nejvíce podepsalo na jemné úpravě žánrových priorit. Co se pak konkrétních postav týče, tam není moc co řešit a rozebírat, v tomto ohledu se totiž nic převratného neudálo, ti co mě bavili a byli mi sympatičtí už předtím, tak tomu zůstalo i zde a naopak, kdo si mou přízeň nevybojoval již dříve, tak tady se mu to zvrátit nepodařilo, a tak konkrétně zmíním jen Thanose, jako ústředního protivníka, který je skutečně ojedinělý, jeho postava funguje jako magnet na emoce a dá se vážně i souhlasit s tím, že hlavním „hrdinou“ Infinity War je opravdu on. No a závěrem si nemohu odpustit komentář k posledním minutám filmu, kdy přišel ale fakt kurevsky masakrální šok, kdy jsem tedy původně čekal nějaké ty „ztráty“ na straně superhrdinů, ale tohle mi otevřelo hubu dokořán a i když je asi všem jasné, že se ve dvojce bude, vzhledem k již ohlášeným pokračování různých sólovek, oživovat ve velkém, tak stejně jsem utržil od filmových vyústění jednu z největších pecek mezi oči, a já jen smekám před odvahou tvůrců 8D! Takže, jednu z největších filmových událostí všech dob mám zdárně za sebou, mé nadšení nezná hranic a určitě patřím k té skupině obecenstva, která považuje Infinity War za jeden z milníků filmového průmyslu. BLAHOPŘEJI!!! () (méně) (více)

Soweek

3,5* Předpokládám, že Infinity War má být jakýmsi vyvrcholením dekády Marvelu a shrnuje vše od doby prvního Iron Mana. Jenže za těch 10 let se toho událo moc, postav se objevilo moc, prostě všeho bylo moc. Završit to tedy 2,5 hodinovým celovečerákem je prostě nemožné. 150 minut je na to všechno hrozně málo. Každá postava dostává tragicky málo screen timu. Příběh se ani nestačí pořádně rozjet, každá scéna je zbytečně zkrácená na minimum jen aby dala prostor někomu dalšímu se na pár minut ukázat na plátně. Spíše než film to celé působí jako série trailerů slepených dohromady. Zkrátka řečeno, toto by podle mě daleko lépe fungovalo jako několika hodinová minisérie. Vše by nemuselo být tak uspěchané, všem by byl dán podstatně větší čas na to, aby to celé bylo dostatečně epické. Abych ale jen nekritizoval - oceňuji, že Marvel jasně rozdal karty a oddělil skutečné superhrdiny od přicmrndávačů. Upřímně jsem bál, že film bude chtít působit tak, aby všichni přispěli k záchraně vesmíru stejnou měrou, nehledě na to jestli jste bůh kontrolující blesky či jenom týpek s lukem a šípy, to se naštěstí neděje. Závěrem si neodpustím poznámku, že to zřejmě celé směřuje k tomu, aby vesmír zachránila Captain Marvel. Trochu to na mě působí, že stejně jako DC s Wonder woman, si i Marvel chce morálně šplhnout v prohnilém Hollywoodu a zahrát feministickou kartu ( žádná recenze přece nedá špatné hodnocení filmu s ženskou superhrdinkou ). ()

herr_carter

Přeplácané a zbytečně dlouhé, předchozí díly se mi líbily víc pro svou jednodušší formu....................... moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

srbak

S marvelovkami som si nikdy úplne nerozumel. Pre mňa to bola vždy značka, ktorá predstavovala radu tuctových blockbusterov, populárny, no na druhej strane ničím výnimočný label na peniaze. Ale s ich poslednými výtvormi pomaly prehodnocujem to, čo som o nich prehlásil. Avengers: Infinity War je jednoducho všetko, čo si mohol fanúšik, aj odporca Marvel univerza želať naservírované na zlatej tácke. Nemá to slabšieho konca, všetko do seba skvelo zapadá, a na mňa to priam pôsobí, ako keby všetky tie nezáživné, priemerné filmy, ktoré boli tomuto predchádzali konečne dávali zmysel. Videné v kine, v 3D, a teda musím povedať, že to stálo za to! Nemôžem sa dočkať pokračovania, avšak prekonať latku, ktorú nastavil tento diel už vôbec nebude také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. ()

Melios

Perfektne odvedená práca na pokračovaní ,ale z dlhodobého hľadiska sa mi viacej páči Endgame. Nebudem tu opisovať ,čo je na filmu skvelé ,pretože to ste sa už určite dozvedeli od niekoho iného ,alebo to viete sami odôvodniť. Ja sem napíšem dôvody prečo tomu nedávam plné hodnotenie. Sú dva: ZA prvé - Thanos je neskutočne overpowered a vyzerá ako nejaký GOD ,ktorý si teraz bude robiť ,čo chce a bolo mi od začiatku jasné ,že táto prvá časť finále dopadne jeho výhrou. Musím ,ale tvorcov pochváliť za výber herca v roli Tahnosa a za jeho výzor ,pretože pretvoriť každý jeden pór ,vrásku a akúkoľvek nedokonalosť na jeho tvári cez CGI muselo zabrať neskutočne veľa námahy ,práce a času. A druhý dôvod je neskutočná prekombinovanosť akčných scén ,ktoré mi prišli neprehľadné až do Endgame. Je pravda ,že som vždycky túžil mať všetkých hrdinov v jednom filme ,ale nečakal som ,že z toho miestami spravia neprehľadný bordel. Vo Výsledku bol ,ale film fakt fasa a neľutujem ,že som na ňom bol v kine ,pretože počas jeho pozerania som zažil dopad rôznych emócii či už to bol smútok ,radosť ,alebo šok z finálneho lusktnutia a jeho dopadu. Ale na viac ako 73% to nevidím...Sorry Marvel-headi :D ()

hefoo

Je polnoc a práve som prišiel domov z predpremiéry. Čo nato povedať. Úprimne nemám slová. To bolo tak úžasné. Klobúk dole pred bratmi Russo, ktorí to držia všetko pokope kde všetko do seba zapadá, každý kúsok rozrúsený niekde v galaxii je v tomto filme zlepený a ako celok utvára toto veľdielo ako predohru k finálne 10 ročnej filmovej cesty Marvelu. Konečne sme sa dočkali filmu kde záporák nie je len hora svalovej hmoty bez mozgu a nejakého motívu ale dočkali sme sa plnohodnotného proaktívneho záporáka, ktorého z časti aj chápete aj Vám ho je ľúto odhliadnúc od toho, že je to inak divný magor so zvrátenou ideológiou. Tyrion potešil rozhodne :))) Predsa sa len trpaslíci boli, sú a už teraz navždy budú v kovaní najlepší. Thorova linka sa mi moc páčila. Vlastne všetky dejové linky sa mi páčili. A teraz vážne. Film ide na hláškovej vlne posledného Thora takže sa aj zasmejete a niektoré narážky a dialógy sú skutočne geniálne (nerád to slovo používam ale dokonalé) napísané (klobúk dole pred tým, kto ich vymyslel) ale pritom si zachováva svoju vážnosť a dôstojnosť a uvedomujete si, že skutočne ide do tuhého. Wakanda krásna (áno nevidel som na môju chybu ešte Black Panthera čo ma mrzí ale priamo to neovlyvní pochopenie filmu ak máte aspoň trucha čo to je a videli ste posledného Kapitána Ameriku). Všetko to bolo krásne prepojené a dávalo to zmysel a všetko bolo vysvetlené v predchádzajúcich filmoch takže sa Vám nestane, že tam niekto vytiahne nejakú Deus-Ex machine a Vy budete hovoriť "What the fuck was that?". Každá postava bola vyvážená a mala svoj epický moment. Pri scénke s Hugom Weavingom som už skákal od radosti a 3 hodiny som sa radoval a v duchu tlieskal. Občas aj celé kino skutočne tlieskalo čo ma teší a preto chodím rád na predpremiéry kde je unikátna atmosféra. Neviem čo viac k tomu napísať. Len si choďte kúpiť lístok do kina a do toho! Nebudete ľutovať ani korunu. Toto je blockbuster roku. "I'm groot" ... "Hey. I'm Steve Rodgers" :D :))) ()

adam9

Film dělaný pro ty nejskalnější fanoušky. Díky, bratři Russové, díky. A Thanos je prostě pán! Více zde má ext. recenze. ()

Kienast

Vyšperkovaný produkt značky Marvel a Disney plný epických momentů. Vyvrcholení jedné velké dekády, který parádně drží jako celek a za to patří velké díky režisérům. Záporák více než božský a Tyrion větší než si ho pamatuji :) Ještě teď si jakožto fanda chrochtám blahem. ()

NifKor

Tak ale prosím toto nene. Všechno co jsem v tom filmu čekal, že se stane tak se stalo možná tak z poloviny ani ne. Nejlepší film roku si to zaslouží, tento film nemá tento rok žádného konkurenta. Řeknu to asi takhle, pokud se vám líbil film Ready Player One: Hra začíná tak jako mě, zkuste si představit tyhle všechny pocity co jste tam měli tak asi pětinásobně větší v Avengers. Bojíte se o ty postavy víc emoce jsou tu neskutečné, herci ukazují zase nejlepší výkony, záporák je úžasnej a nečekaných věcí tam je nespočet. Nepřemýšlejte ale rovnou jděte. Jestli přemýšlíte jestli na tento film jít, tak vám říkám prostě jděte a užijte si ten film na plno jako já. Nechci spoilerovat tak už nic radši psát nebudu, ale jednu věc řeknu a to, že Marvel mě nahypoval jako žádný film to nedokázal. Už se nemůžu dočkat na druhou část a zajímá mě jak to dopadne. Dávám Avengerům 5 hvězd a místo u mě v srdci. 9,5/10 ()

iXtr3m3

Avengers Infinity War - epická, monumentálna, neutíchajúca od začiatku do konca efektná akčná jazda. Pár wtf momentov, pár úmrtí, ktoré nezostanú večné, čo sa dá čakať, keďže pointa pokračovania bude ála Back in the Future. Najväčší blockbuster za posledné roky a pritom nie najväčší, ktorý od Marvelu uvidíme. Uvidíme, ako sa popasujú s priamym pokračovaním, fakt som nečakal predel ála LOTR. A zakomponovanie privolanej pomoci na konci, tak na to som zvedavý, keďže už Thor tu bol "uber" a "nová postava" má byť ešte viac. Odporúčam. Neskutočné efekty, bleeding armor Iron Mana aj Spider Mana od Black Panthera je mega, Doctor Strange to má premyslené a Thanos a jeho parta, to fakt bolo neskutočné, tá ich sila a hlavne jeho, Hulka spracoval aj bez pomoci kameňov behom pár sekúnd, jeho príchody, jeho vystupovanie a charizma prepožičaná od fantastického Josha Brolina, to tu ešte nebolo. Všetci predchádzajúci záporáci s výnimkou Lokiho sa môžu schovať. Mám rád DC, ale teraz môže tíško v kúte plakať. Dúfam, že Aquaman naskočí na vlnu, ktorú započala WW. O tri týždne oddychovka Deadpool 2 :) ()

Silwer

Fantastucka podivana.2,5h nabity akci a trikama..defakto skvele uzavreni jedne etapy marvelu..uz at tu je druha cast;-) ()

Rudinsky

Definitívne najlepší Avengers (Russovci sú oproti Whedonovi holt iní páni) s dokonalým záporákom. Stále je to ale MARVEL - so všetkými plusmi aj mínusmi, no tento krát mám pocit, že aj tvorcovia k filmu pristupovali maximálne zodpovedne a s veľkou láskou k fanúšikom, čo je cítiť z každej minúty našlapaného tempa. Veľká komerčná spokojnosť. ()

KoRner

Výborný film, konečne marvelovka, ktorej nechýba epickosť, či napínavosť. Thanos je skvelá a živá postava, o každého hrdinu, s ktorým sa stretol som sa naozaj bál. Druhá vec je, že aj ma ich pár naštvalo svojim dementným chovaním. Škoda toho monotónneho záveru, kde sa už mlátil každý s každým a trvalo to už trochu dlho. Najlepšie scény boli všade, kde boli Strážcovia. Feige je frajer a klobúk dole pred jeho víziou MCU, jeho záver ma v šokoval, ale keď ja mám stále ten nepríjemný pocit, že práve táto časť bude medzi ostatnými dejovo úplne vymazaná. Snáď ma v dobrom opäť prekvapí. ()

Loki_Six

"And it was beautiful. Titan was like most planets. Too many mouths, not enough to go around. And when we faced extinction, I offered a solution. At random. Dispassionate, fair. The rich and poor alike. And they called me a madman. And what I predicted, came to pass. With all six Stones, I could simply snap my fingers. They would all cease to exist. I call that mercy. The hardest choices require the strongest wills." ()

Jane18CZ

Viděla jsem několik filmů od Marvelu či DC Comics a říkala jsem si, že na další už kašlu, že je to pořád to samé dokola - skvělá akce, se špatným humorem, plytkým příběhem a někdy s opravdu mizernými dialogy. Neříkám, že všechny filmy jsou špatné, najdou se i čestné výjimky, které mě bavily. Teď tu máme opět Avengers, tentokrát Infinity war… Neměla jsem v plánu jít do kina, ale když jsem viděla, že Avengers mají 91% a jsou 12. nejlepším filmem na čsfd, řekla jsem si, že jim dám ještě šanci. Teď k samotnému hodnocení filmu. Proč 3*? Upozorňuji, že se dále v komentáři budou objevovat SPOILERY: Já ani nevím, kde mám začít. Delších 149 minut v kině jsem snad nezažila. 1* je za skvělého záporáka Thanose. Konečně nějaký bad guy, který má smysluplný cíl – zredukovat život v celém vesmíru o polovinu, aby nedocházelo k vyčerpávání zdrojů na planetách a všechny živé bytosti tak mohli žít v blahobytu a ne hladomoru atd. Tenhle cíl mi připadá pochopitelný, i když je hodně radikální. Další 1* je za některé (ne všechny) akční scény, ty Marvel umí, i když „epičnost“ se jim vdechnout do filmu nepodařilo ani v jedné scéně. Neudělalo to na mě zas až takový dojem. A 3.* je za ten konec. Nádherně fatální, nemilosrdný, zlo konečně taky někdy vítězí… JENŽE a teď se dostáváme k negativům: -5* a filmu bych mohla dát rovnou odpad (ten dám pravděpodobně dalšímu dílu) za to, že hned v následujícím filmu všechny (nebo 99% z nich) zase oživí. Superhrdinové a zastánci dobra přeci nemůžou umřít. Takže je to jasné jak facka a právě za tohle budu vždycky tento díl a i ten následující kritizovat. Buď se část síly dostala do Thorovy sekery, nebo bude mít význam to jeho nové oko, či to zase vymyslí Iron man. Tak či tak, se nejspíš někdo vrátí v čase a všemu zabrání a voala!!! Všichni žijou šťastně až navždycky. Když to zabíjení nemyslíte vážně, tak to sakra vůbec nenatáčejte! Proto vždycky budou Hry o trůny TOP, protože tam se G.R.R. Martin s ničím a s nikým nesere! Tam se opravdu bojíte, kdo umře tentokrát a samým napětím ani nedýcháte. Tady? Tady jsem si jen říkala, že je to bullshit, protože v dalším díle budou zase všichni živí. Stejně jako byl znovu oživen Superman, nuuuudááááááá! Další -1* je za ten příšerný humor. Některé hlášky se povedly a zasmála jsem se, ale po většinu doby jsem jen kroutila hlavou a trpěla nad tou trapárnou. Další -1* je za Petera Dinklage – to byla fakt bolest se na něj dívat a ten jeho hlas? Pro kristapána najděte si jiného trpaslíka do svých rolí a necpěte tam Tyriona, bylo to jak pěst na oko. Captian America – hrozný vousy, příšerný vlasy, připitomělé chování a celkově mi lezl na nervy (a ještě musel přežít). Další -1* je za to, že film vlastně ani sám neví, čím chce být. V jednu chvíli je to drama (např. když umře Loki) a v další je to komedie (když si v následující scéně měří Thor se StarLordem kdo dál dočůrá, aneb komu umřelo víc příbuzných) a v další je to romance a výsledkem je totální kaše s přiblblými vtipy, sestříhanými scénami, jen aby tam všechno nacpali na úkor příběhu (chápu, že je to film a ne seriál, ale vadí mi, když je příběh potlačen na úkor přehršle akčních scén), který skončí fantasticky, ale vlastně jsme viděli pouze první půlku, protože takhle to přeci doopravdy skončit nemůže. A tak vesele točíme dál a ždímáme prachy, dokud to jde a dokud jsou lidé ochotní se na tohle dívat. A pokud mi tady někdo chce tvrdit, že je AIW lepším filmem, než je Pán prstenů, Mlčení jehňátek, Gran Torino, nebo třeba Temný rytíř od Christophera Nolana či Vetřelec, Matrix nebo Rivalové…. Tak s takovým člověkem nechci mít nic společného :-) Upřímně doufám, že tahle čsfd žebříčková bublina brzy splaskne a AIW se propadne alespoň o pár desítek níže. Není to zas až tak špatný film, ale do první 100 bych ho osobně nezařadila ani náhodou. () (méně) (více)

Lukoboss

Nejsem příznivce komiksových blockbusterů, ale nejsem ani nějak proti. Spíš bych řekl, že mě to míjí, moc nemám přehled, co, kdo, jak a proč. Ale...! Tady to bylo všechno jinak, tzn. já jsem se bavil a nutno říct, že ty víc jak dvě hodiny projekce neměly v podstatě hluchý místa. Je tam dost hlášek a vtípků, u toho jsem se zasmál, nebylo to nějak trapný, no a pak na druhé straně moderní, "blikající" akce. Efekty tady představujou vrchol toho, co je možný v dnešní době udělat a na druhé straně vidět. Příběh slušnej, tvůrci se s tím nijak nepářou, ale ani se v tom neztrácí, je to v určité rovnováze. Teď jenom nepodělat ten druhej díl. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina