Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (více)

Série(4) / Epizody(36)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

zerk0

Ďalší zaujímavý seriál z produkcie HBO s obrovským potenciálom, ktorý však ostáva nenaplnený,..žiaľ. Rozjazd je strááášne pomalý a keď už sa konečne začnú odhaľovať karty, ani ma to veľmi nezaujíma. Je to totiž zbytočne komplikované a prekombinované, chýba tomu akási ľahkosť. Ale jedna vec, ktorá ma vytáča úplne najviac, je totálne nelogické správanie jednotlivých postáv, kedy niektorí jedinci konajú ako keby mali v hlave nasrané. Uznávam však, že bez ich priblblých činov a následných zvratov by to bola nekonečná nuda. S takým obsadením sa ale dalo vyťažiť určite ďaleko viac. 70% ()

elpin

Scénář, postavy, prostředí, zápletka, všechno je do detailu promyšlené a velmi poutavě přednesené, ale co z toho, když se mi chce oběd hodit mezi nohy. Tolik obscénní brutality, násilí a rozprsklých hlav do kamery jsem snad ještě neviděl... ()

pafka

Napad skvely, provedeni skvele, motani hlav divakovi az mnohdy zbytecne. Bohuzel, a to je problem snad jakehokoliv serialu, ktery ma vice nez 5 dilu, v kazdem dalsi dile nachazite vaty vic a vic, dejove natazeni citite na kazdem kroku a skoncilo to tak, ze z druhe rady prvni dva dily a druhy uz neslo dokoukat. Proste film by byl skvely, i kdyby mel trvat dve a pul hodiny, Tohle, at chcete nebo nechcete musi prestat bavit. Skoda, ale prvni pulka prvni serie byla skvela. A Evan Rachel Wood byla skvela. ()

LordDark

První série měla nápad. Dalo se na to ještě koukat. Bohužel o druhé sérii se nic z toho říct nedá, neměl jsem sílu ji už ani dokončit... ()

Knightey

No nápad zajímavý, nicméně provedení je tak strašně složité, že to člověka přestane bavit v tom momentě, kdy se v tom začne ztrácet. ()

Gig

Velice slušně a nápaditě zpracované téma, které vychází z filmů sedmdesátých let - Westworld a pokračování Futureworld, kde hlavní roli ztvárnil Chris ze Sedmi statečných. Stejně jake film Westwolrd tu máme na počátku tajemného pistolníka v podání Ed Harrise. Stejně jako ve filmu Futureworld se později přesuneme i do jiného světa. A stejně jako v tomto filmu se zpět vrátí tajemný muž, tedy Ed Harris.  Jen jsem si povzdechl, jaká by byla nádhera, kdyby v život přivedli autoři právě Yula Brynnera nebo Johna Wayna. Eticky tyhle věci by se neměly dělat, ale tento seriál je krásně určen svou povahou k této reinkarnaci. Ale na počáku potěšil jako autor Westworldu Antony Hopkins. ()

TR4XY_CZ

Je mi líto, ale nedokážu přijmout fakt, že byl takhle kvalitní seriál zrušen. Že se to lidem už nelíbilo. Že to kvůli níkzým hodnocením HBO pohřbilo. Že vám všem není hanba. První dvě série jsou pro mě absolutní strop seriálové produkce a rozhodně si je plánuju v budoucnu pustit ještě mnohokrát. Další dvě série už bohužel nedosahují stejných kvalit, ale pořád se jedná o velmi kvalitní průmysl. Neuvěřitelně nabušený casting je jeden z faktorů, kterými si seriál získal moji pozornost. A krom toho, že jde o Sci-fi Mystery, jsem do toho šel úplně naslepo. A byl jsem blahem odpálen. Tolik propracovaných témat o podstatě lidských bytostí a uměle vytvořených lidí. Tolik filozofických myšlenkám podávaných v těch nejlépe napsaných dialozích a monolozích. Těm v seriálu nejvíce vládne mistr Hopkins, který tu za mě podal asi nejlepší výkon své kariéry. A vlastně nikdo z herců mě vůbec nezklamal, co se týče ztvárnění jejich postav. Kromě Hopkinse jsou mými favority hrozivý Ed Harris, nádherná Evan Rachel Wood, ambiciózní Jeffrey Wright a samozřejmě proslulý Aaron Paul, jehož postava měla to největší emoční jádro ze všech. Podmanivý vizuál, retrospektivní vyprávění, nečekáné a promyšlené zvraty, strhující a devastující momenty a spoustu dalšího v seriálu najdete. Všechny "mouchy" odpušťeny a já děkuji panu Nolanovi mladšímu a paní Joyové za naprosto jedinečnou procházku fitkitvním nebem. Nějakej Matrix může jít do prdele! 10/10 #SaveWestworld ()

kessi

Ze začátku mě to moc nebavilo, usínala jsem u toho a dívala jsem se na to vlastně jen kvůli partnerovi. Nicméně tak cca od 3. dílu mě to chytlo a ted musím říct, že jeden z nejlepších seriálů. Film jsem neviděla a námět je pro mě nový, musela jsem si na celý ten koncept zvykat. Je to plné nepředvídatelných zvratů a zápletky jsou opravdu promyšlené, navíc je fascinující velikost a komplexnost virtuálního světa, nadchne to nejednoho snílka :-) ()

osmdesatosm

V sedmé epizodě se děj konečně začal posouvat dál, alespoň v prostředí firmy samotné, od pouhého vysvětlování principu umělé inteligence a seznamování se s fungováním zábavního parku, který právě moc nefunguje. Westworld je nastíněn jako klasický korporát, kde mezi sebou jednotlivá oddělení soupeří a nemají o sobě přehled, jednotliví technici, či opraváři souloží s roboty, kteří nejsou zrovna na place, když se robot probudí na sále a pohybuje se z vlastní vůle v prostorách firmy, tak technici nehlásí žádný problém, za pomoci firemní výpočetní techniky si hrají s nastavením robotů, zvyšují jim inteligenci a na jejich pokyn je doprovází po budově a pomáhají jim při odkrývání tajemství a nechají se od nich vydírat. Očekával bych, že ve firmě, která tvoří dokonalé humanoidy a poskytuje je pro potěšení ve futuristickém zábavním parku bohatým klientům, bude fungovat systém několikanásobného zabezpečení a jakákoliv odchylka od nastavených standardů či pohyb humanoidů mimo vytyčený prostor budou hlášeny a jakákoliv výjimka či změna v nastavení bude vyžadovat oprávnění. Přijde mi, že aspekty zabezpečení parku jsou značně potlačeny v zájmu vývoje děje. Dějové linky odehrávající se v samotném zábavním parku se od začátku moc neposunuly a vyvolávají spíše jen další otázky, než aby nabízely odpovědi, trošku mi to připomíná seriál Lost, v jehož záhadách jsem se ztratil a ani ho nedosledoval do konce. Westworld je však velmi dobrý seriál a zbývají mu ještě tři epizody do konce první série. Očekávám alespoň nějaké rozuzlení, protože další série je plánována s největší pravděpodobností až na rok 2018. Zatím dávám 82%. ()

Willynka

Koncentrovaná nuda pro onanisty. Vizuál vypůjčený z několika dalších zdrojů bez nějaké větší snahy to zakrýt. Napětí neexistující, spolu s kumulací trapných pseudofilosofických keců ideální na usínání. ()

pold

Solidní rozjezd. Příjemně temná atmosféra, tradičně skvělý Hopkins jako autor fun-parku pro náročné, a sympaťáci Harris a Barnes jako bonviváni co si atrakce naplno užívají. Příjemná přímočará nekomplikovaná westernová vymašťovačka, akce i krve je dost, do budoucna je tam i náznak detektivní zápletky. Trochu to čas od času brzdí otravnější scéna s robotem, kterej se občas zasekne nebo sebepoškozuje (IMO tohle téma je tam trochu navíc), ale jinak to odsýpá. Těším se na pokračování. ()

kreion

Začalo to výborne (4,5*), občasne sa to samo v sebe strácalo na 3* ale to finále to vytiahlo na nekompromisných 5*. Enjoy the ride. // 1. séria ()

Hubna

Některé myšlenky, které seriál řeší, respektive nadhazuje k posouzení, jsou geniální a zaslouží dlouhé debaty u piva. Jenže, než abych se mohl zabývat jimi, musím během koukání neustále řešit obrovské množství tak hloupých nelogičností, které by šly jednoduše odstranit. Westworld mně zaujal, jenže jsem z něho spíš rozmrzelý než nadšený...Napadlo mně dobré přirovnání. Představte si, že jdete na přednášku, v angličtině, na téma, které vás dost zajímá a je vám blízké. Přijdete, sednete, těšíte se. Objeví se přednášející, například Francouz, jehož angličtina je ale fakt hrozná a neustále vám znemožňuje se na téma soustředit. Ano, občas pronese myšlenku, která vás zaujme, ale ve výsledku z toho moc nemáte...podobně jsem se cítil po dokoukání první řady. ()

Ironhead

Tak po 10/10 epizode zvysuji na plny pocet, protoze to proste melo silu a emoce, daleko vetsi nez vetsina kinoprodukce, ktera probubla skrze velke saly multiplexu. Sice to behem tech deseti dilu obcas ztracelo tempo a bylo mozna az prilis rozvlekle, ale pro mne nikdy nuda nebo nejaky serialovy skvar. Skvele herecke vykony vsech zucastnenych, kterym ale vladne naprosto demonicky Hopkins. Proste parada 5/5 *thumbs up* Spolu s The Young Pope za dlouhou dobu nejlepsi serialy (minimalne letos), presahujici v mnohem bezny mainstreamovy format serialove tvorby. ()

Optical

Podobně jako Dr. Robert Ford (Anthony Hopkins) i já mám rád dobré příběhy a Westworld jich nabídne hned několik. Některé se dají pozvolným vyprávěním částečně odvětit, jiné jsou skryté do posledního momentu velkolepého finále. A stejným způsobem jako výtvory, i divák se musí labyrintem prokousat až na konec. ()

bonovox

Westworld potvrdil, že keď sa stretne genialita scenáristu a už aj režiséra (J.Nolan) s veľkou televíznou produkciou, nemôže to dopadnúť zle. Priznám sa, mal som trochu obavy po prvých dieloch, ktoré svojim príliš spomaleným tempom mierne uspávali, ale som rád, že druhá polovica prekonala všetky očakávania vkladané od začiatku do tohto projektu kombinujúcu sci-fi s westernom. Pri finálovej časti som ani nedýchal, dokonale vygradované seriálové príbehy s pointou, ktorá až zamrazí. A ešte jedno veľké poďakovanie tvorcom za A. Hopkinsa, lepšiu postavu nemal od jahniatok, je proste geniálny a právom mu patrí záverečná bodka vo finále. A veľkým plusom je použitie hudby od Radiohead do klavírnych kompozícii, plus famózne úvodné titulky a znelka. Uvidíme čo prinesie plánovaná druhá séria, už sa veľmi teším... II. seria: Veľká spokojnost, od začiatku výborne gradované a aj tie menšie odbočky v príbehu dávajú vcelku význam. Koniec opäť famózny (Codex od Radiohead do záveru totálne pasuje), s pripravenou pôdou pre ďalšie série. ()

Sharlis

Obrovský masterpiece medzi seriálmi, to nepochybne. Meno Nolan sa nezaprelo. Prvé tri diely sú možno trochu náročné na chápanie, ale potom to získa potrebné pointy, spád a posledný desiaty diel.... fuuuuu. Naozaj som veľmi rád, že som toto videl. Posledné 3 diely boli vynikajúce, ale finále bolo naozaj ohromujúce. // druhá séria je mizerná, šlo to do kytek... ()

hufnagel

Inteligentný seriál s vražednou pointou.Sme to my ľudia,vôbec takí?História potvrdzuje,že ešte horší.Nádherný a brutálny finiš 2.série,stále drží latku vysoko nad priemerom.Rozvrátenie spoločnosti ľudí ovládaných superpočítačom .A dnes skoro realita 3.séria 06/2022.Celkove je štvrtá séria na zamyslenie,kam vlastne smeruje naša spoločnosť.A vyzerá,že sa rútime do pekla. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (více)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023