Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (více)

Série(4) / Epizody(36)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

jjjerry

Ze začátku hodně utahané, nudné. Ke konci série začnete postupně rozmotávat příběh a nic se nezná takové jak se předtím mohlo zdát. Občas to ztrácí na logičnosti a moc velké náhodě zápletek. 2.serie: Velmi návykové. Stále chcete vidět další a další, kam to bude směřovat. Hudba je perfektní, táhne příběh. Herecké výkony a efekty velmi vysoká úroveň. Jediné co mně zklamalo je "logika". Na tu člověk musí zapomenout nebo si to vůbec neužije. SPOILER tu samurajskou linku sem vůbec nepochopil, absolutně zbytečná" ENDSPOILER. A dále celkový dojem kazí zbytečně překombinovaný děj. ()

Jack_F.

Za konec druhé série jasných pět. Další ze skvělých (sci-fi) seriálů HBO. Uživatel T2 asi hulí čobolskou trávu, protože vypotit, že děj nemá tempo a že to nemá gradaci..LOL. Jedině mě nebavil 8. díl 2.série..jinak paráda. ()

vandamator

HBO prostě umí. Originální a skvělý námět, který podtrhují skvělé herecké výkony. Některé díly jsou, zdlouhavější a odbočují od příběhu, ale nic to nemění na tom že Westworld je velkolepý serial, který se opravdu jen tak nevidí. Scénář je na tolik originální a výborný, že by se z něho dalo vydolovat ještě něco víc, ale jedná se o maličkosti. Doporučuji shlédnout a nenechat se odradit počáteční vleklostí. ()

Dawydov

S01: 100%, zejména ke konci snad to nejlepší, co na toto téma bylo natočeno. Finále je extáze. Nebýt dějové linky Mejv, byl by celý seriál úplná dokonalost. Tématicky i zpracováním. S02: max 60%, hlavní linka sice pořád úžasná, podařilo se vymyslet intelektuálně stimulující prohloubení celého světa, ale to by vydalo tak na tři díly. Bohužel zbytek je výplň, občas dost trapná a nudná. Je potřeba si z toho vybrat jen to dobré. ()

Brk

Budoucnost napasovaná na western je zajimavá kombinace. Nemá to moc hluchých míst a nechybí tomu nic. Od romantiky přes nahotu, násilí až po řezničinu. Anthony zase v roli démonockýho manipulátora, kterou umí nejlíp. Musím mrknout na origoš ze ‘73. ()

BarkaS

Je to jako když na šachovnici postavíte taky figurky od člobrda, prostě přeplácaný a nedává to smysl. Geniální nápad, námět, jen šíleně překombinovaný příběh. Proč to prostě nemůže být taky jednou obyčejný příběh vystavěný na dost zajímavé zápletce? Skvělá hudba a výprava zkažená několika lajnama koksu. ()

Franki69

K životu mi stačí jeden Klub rváčů, jeden Avatar, jedno Pulp Fiction anebo jedna celá sága GOT. A s WW je to stejné. Druhou sérii jsem si užil stejně jako první a víc už mi netřeba. Každá měla své momenty, díky kterým si ji budu pamatovat dlouho. Dvojka proti jedničce přiostřila a přitvrdila, přibylo twistů a filozofování bylo bezmála jak v Matrixu, na konci dokonce i nějaká ta interdimenzionální kouzla… Vše naštěstí natočeno opět excelentně a ani hýčkaný divák není urážen vyloženými nelogičnostmi, nesmyslnými zvraty nebo odbytou "papundeklovou" výpravou. Napsat scénář musela bejt strašná fuška. Ve dvojce je stále vynikající Harris, parádní jsou přidané paralelní linky ze života indiánů a z Shogun worldu. Je ale zřejmé, že tvůrci už si museli vypomáhat přidáváním „nadpřirozených“ schopností některým postavám, aby tuhle sérii dokormidlovali k cíli ke Dveřím. Až bude trojka, kouknu se jak pokročili, ale popravdě, po shlédnutí trailerů se nijak zvlášť netěším. Řečeno už bylo vše a nastavovaný guláš nikdy není tak dobrý, jako první povedená várka. Přesto, zábava s Westworld byla nadstandardní a dávám 2 x 90%. P.S. Zkouknul jsem i 3. řadu a můžu jen říct, že když se jí vyhnete, o nic nepřijdete. Tentokrát je westworld v hyperpřetechnizované "budoucnosti" a jednotlivé díly jsou v podstatě jen epizody/questy s vybíjením (a následným opětovným oživováním) stále stejných postav. Ani konec to nemá, bude asi čtvrtá řada... a ta už je mi fakt jedno. Tomuhle ždímání už vysychajícího suchého hardu je za 20% ()

funkyshit

První série byl velmi nápaditý sci-fi příběh, který dokázal překvapovat neotřelými myšlenkami a dějovými zvraty. Mé hodnocení: ***** Z druhé série jsem viděl asi jen první tři díly a pak mě to přestalo bavit. Původní námět byl vyčerpán a tak scénáristé museli přijít s něčím novým. Více tématických parků, ještě více WTF momentů, ale bohužel méně koherentní logiky a ve výsledku i méně zábavy. Brzy jsem se v tom začal ztrácet a nemyslím si, že by to byla má chyba. Mé hodnocení: *** Třetí série už nemá s původním námětem vůbec nic společného a je to pro mě zatím, víc než cokoliv jiného, totální chaos. Naprosto zběsile se skáče mezi různými postavami a prostředími. První epizoda je především sólo pro Dolores, která v reálném světě páchá svou mstu na lidstvu. Druhá epizoda nás společně s Maeve (černošská bordelmamá) zavede do war (WWII) parku. Později se ukáže se ve skutečnosti jedná o simulaci v simulaci (simulováno je i zázemí a personál Delos Inc.) a začne to být totální schíza, WTF na entou. Maeve to ale brzy odhalí a podaří se jí prolomit "neexistující klec"!?! Nevím, jestli mám po této epizodě sílu sledovat další díly, jakmile budou na HBO Go k dispozici... ()

Tempest

Zatím mohu hodnotit po prvních 3 sériích. První 2 jsou realizovány na základě původního filmu, třetí se již výrazně liší a je spíše pro příznivce hard sci fi. Jedná se o velmi unikátní dílo, které je naprosto fantastické nejen svojí samotnou podstatou, ale i ztvárněním. Tvůrci si také s diváky tak trochu pohráli, docela dlouho mě trvalo, než jsem pochopil střídání časových rovin, ale za mě naprostá jednička. Třetí série je skutečně z jiného těsta, ale dost pochopitelně, téma Westwordu jako zábavního parku se docela vyčerpalo, a jsem rád, že tvůrci zvolili cestu ven, do "reálného" světa než se točit stále dokola v kulisách parku. Pro příznivce sci fi povinnost, pro ostatní možnost poznat něco úplně nového. Skvělá záležitost. ()

Eaton_Hunt

Tento seriál bych doporučil lidem, kterým sedí nesmyslný akční sci-fi trhák s zajímavými zápletkami. První a druhá série je poměrně stejná takže když se vám líbí první díl první série tak bych dokoukal aspoň tu první sérii, ale jak říkám ta druhá je dost podobná, ale je nejslabší. Poté třetí série se trochu liší to spíše sci-fi když počítám ten začátek ten je mnohokrát lepší než konec. ()

ReactLotus

Existuje park, kde ľudia sú hostia, atrakciou sú humanoidné roboty, kulisami je celá krajina okolo a hostia/návštevníci majú možnosť zažiť, vyskúšať všetko beztrestne a objaviť v sebe svoju pravú povahu, svoje skutočné ja. Tento park je ako bludisko, avšak začína od stredu a smerom na pokraj/na koniec sa zážitok v ňom zintenzívňuje s cieľom udržať návštevníkov v ňom. Je to miesto, kde človek je Bohom a stroj s mysľou otrokom.  Existuje park. Je navrhnutý ako bludisko, s cieľom udržať Roboty/"otrokov" v ňom a nútiť ich k vykonávaniu už dopredu navrhnutých príbehov. Čo ak ai stroj uvedomí, že už nechce byť otrokom?   WestWorld skúma povahu ľudí v prostredí, kde majú moc a dokazuje, že čím väčšiu moc máme, tým sme väčší hajzli. Hitler je dobrým príkladom k tomuto. Seriál sa taktiež v rovnakej miere zamýšľa nad zaujímavými otázkami. Čo je to myseľ, vedomie, čo robí človeka človekom, aká je podstata nášho života a:    Ak by boli roboty s ľudským telom, boli by sme schopní rozoznať človeka od takéhoto stroja?  Ak sa nám podarí vytvoriť kópiu našej mysle a vložíme ju do robota, je to človek alebo stroj (keď má naše vedomie, ale nie naše telo)? A sme to vôbec my? Boli by myšlienky tohto stroja naše alebo už cudzie?   Môže stroj nabyť vedomie? A ak hej, ako by nás stroje/roboti/UI vnímali? Ako hrozbu, "priateľov" alebo im na nás vôbec nezáležalo? Vzopreli by sa nám alebo nie?  Môže mať každý stroj/robot svoje vlastné vedomie a motivácie?    WW rozpráva príbeh o svete, kde je stroj ľudskejší ako človek… //    Najlepšia a zároveň najhoršia vlastnosť seriálu je komplikovanosť a zamotanost deja. Divák sa v ňom veľmi ľahko stratí, čím po chvíli úplne prestane chápať čo sa vlastne deje. Veľa vecí sa síce postupne vysvetlí, avšak, ak sa stratíte už na začiatku, len ťažko vám dôjdu súvislosti neskôr. Je to trochu škoda. Týmto je človek nútený si seriál pozrieť opakovane každé dva roky pri vydaní novej série. Predsa len za ten čas človek veľa zabudne a poriadne nevie, čo sa v seriáli stalo, takže bez zopakovania sa stráca viac a viac. Alebo len ja mám slabú pamäť… Ale ak nie, tak vidieť niečo, čo trvá cez 40 hodín znovu a znovu a snažiť sa pospájať súvislosti je skôr strata času. A čo ak mnohému nepochopíte ani druhýkrát? Pozrieť si to ešte tretí, štvrtý? Ak by nebol WestWorld tak pomalý a zdĺhavý, možno by to ani nevadilo. //   Mnoho vecí je tu naznačených od začiatku a ten pocit, keď to pozeráte druhýkrát, a všimnete si tie detaily a pochopíte veci, ktorým ste predtým nerozumeli je dobrý, lenže zároveň popri tom aj musíte pretrpieť dlhé hodiny nudy. Preto je tá komplikovanosť najlepšou vlastņosťouseriálu.   To, že je WW pomalší, ale nie je úplne na škodu. K westernom a drámam sa pomaly plynúci dej hodí viac ako rýchlejší. Pomáha to atmosfére a celkovému dojmu a pocitu zo seriálu. Príbeh je na vysokej úrovni (na vysokej úrovni=sakra geniálny😅). Dosť vyspelý, temný/krutý a depresívny. Menší spoiler - v každej sérií je zabitá minimálne jedna významná postava. A pri seriáli takéhoto typu to aj čakáte. Avšak príbeh aj tie postavy sú napísané tak, že si ich obľúbite, začnete chápať ich motívom a potom sa ukáže, že sú v skutočnosti iné ako sa spočiatku zdali. A niekedy aj zomrú. //   To častokrát nečakáte a poriadne vás to zaskočí. Postavy majú hĺbku, vidieť tu ich prerod v závislosti na okolnostiach a dokonca aj určitý "vzorec" ich správania. A čo je najzaujímavejšie, vidieť aj odlišnosti v správaní medzi strojmi a ľuďmi. Mám rád asi najpsychopatickejšiu postavu. Prečo? Pretože veľmi dobre vykresľuje povahu ľudstva. Dôkaz toho, ako perfektne zvládli scenáristi svoju prácu. Je to 18+ seriál. Nadávky, zabíjanie a sex sú normálne, ale nepôsobia nasilu. Dobre sa díva na tie nahé ženy, ngl😅. Človek by povedal, že to je úplný masterpiece s jedinou chybou a to zdĺhavosťou. Žiaľ tu je ešte jeden problém. Problém, pre ktorý som dúfal od 3. série, že bude seriál zakončený čo najskôr. Scenár je takmer dokonalý, ale miestami som mal pocit akoby tvorcovia veľmi nevedeli kam chcú príbeh smerovať a miestami tápu a naťahujú seriál zbytočnosťami. //   3. sériou nastanú markantné zmeny v príbehu a na tú zmenu sa síce ťažšie zvyká, ale bola nutná. V podobných zmenách pokračuje aj štvrtá. Prvé dve série sa odohrávajú na divokom západe. 3. počas WW2 v Taliansku a štvrtá v budúcnosti.  Priznám sa, teraz som vám trochu klamal. S lokáciami a zasadením príbehu je to trochu inak a v skutočnosti ich je trochu viac. Máte sa na čo tešiť ak milujete históriu.😉   Mal som pocit, že tvorcovia tým, že nevedeli akým smerom má príbeh napredovať, tak zmenili prostredie, pridali nové postavy a udalosti, čím zaplnili prázdnotu príbehu a natiahli ho. Lenže to skôr znie ako pozliepaných niekoľko návrhov, kam smerovať príbeh ako jeden ucelený, preto nie sú tak premyslené ako prvé dve série (tie mám asi aj najradšej). Každopádne jeden z hercov oznámil, že by 5. séria mala byť finálna, takže sa teším na zakončenie a verím/dúfam, že to tvorcovia nepokazia. //    Všetky lokácie sú nádherné a vidieť tu peniaze HBO, kedy väčšina z nich vyzerá pravo/reálne a zrejme štáb fakt natáčal na reálnych miestach a CGI sa použilo v minimálnom množstve. Taktiež všetky kostýmy sú nádherné. Sú tu Indiáni, kovboji, nacisti, ninjovia a mnoho ďalších. A všetci vyzerajú dobre. CGI tu je, seriál sa mu nevyhol, avšak vyzerá strašne dobre a reálne. Ukážka, že HBO sa zameriava fakt viac na kvalitu ako kvantitu. Máš sa z čoho učiť Netflix…   Soundtrack je úžasný. Vytvoril ho Ramin Djawadi, ktorý má na svedomí soundtrack aj ku GoT. Intrá sú dokonalé, nielenže sú veľmi, veľmi pekné, ale aj tá hduba je v nich úžasná. Asi som nepočul nič lepšie v žiadnom seriáli. Sú tu aj klavírne covery známych a populárnych piesní (napr. Enter Sandman a niečo od Billie Eilish a Radiohead). Tie sú neskutočne dobré. //    Hrá tu mnoho známych, dokonca oscarových hercov. Anthony Hopkins (vlastne asi iba Hopkins tu má jediný oscara😅), Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Luke Hemsworth, Aaron Paul. Za zmienku určite ešte stojí Evan Rachel Wood ako postava Dolores, Thandie Newton ako Maeve, James Marsden ako Teddy a vlastne všetci herci, ktorí sa tu ukázali na viac ako jednu epizódu (nechce sa mi menovať všetkých, ktorí ma prekvapili). Všetci bravúrne stvárnili svoje role, ich emócie a vlastnosti svojich postáv. Dokonca aj šialenstvo či psychopatiu. //    Soundtrack, skvelý príbeh, herecké výkony, lokácie a kostýmy robia WestWorld najlepším seriálom HBO. Change my mind. Ak by nebolo trochu zdĺhavého a pomalšieho tempa a miestami nezaujímavého príbehu, bol by to možno najlepší seriál súčasnosti. //    N.B. - Hovorí vám niečo meno Jonathan Nolan? Možno nie, ale filmy ako Interstellar, Prestige a Memento asi už áno. Týmto filmom napísal scenár a jeho brat, Christopher Nolan, ktorého asi aj poznáte, ich zrežíroval. Ch. Nolan je známy svojou precíznosťou a zamotanosťou časovej postupnosti deja u svojich filmov. No a Jonathan je na tom rovnako. Práve on napísal scenár k WestWorldu a aj preto je ten príbeh tak zamotaný, a divák sa v ňom stráca. Avšak je zamotaný asi až príliš. 8,5/10    ”Some people choose to see the ugliness in this world. The disarray. I choose to see the beauty. To believe there is an order to our days, a purpose.” () (méně) (více)

Karbos

Teď jsem někde četl, že seriál jde do kopru a plánovaná 5. série nebude, a já se ani nedivím, seriál jsem kdysi, před lety, opustil v půlce druhé série. A čas mi dal za pravdu, že to bylo správné rozhodnutí. Úpadek scénáře hned po první sérii byl do očí bijící. Všechno šlo okatě na ruku robotům a chuť sledovat tupost lidstva ve vzájemném souboji lidí a robotů mě rychle přešla. ()

HanzoBureshi

O HBO jsem se tenkrát začal zajímat, když byl seriál GOT velkým hitem, ale přesto mě tolik nenaplňoval. Ale kolem roku 2016 se tu pak objevil jeden zábavný park pod jménem Westworld a já byl zcela pohlcen. První řada s názvem Labyrint byla opravdu dechberoucí a bez chyby. Miluji to, jak si tvůrci hrají s divákem, který vše pochopí až na konci. To odhalení Williema (Ed Harris), bylo pro mě opravdu neskutečné a pan Hopkins v roli ďábla s velkým plánem, bylo neuvěřitelné. Labyrint si prostě zasloužil jasných 10. Druhá řada s názvem Dveře se utrhla ze řetězu a to správným způsobem, protože jsem si to tak představoval, ten boj o skutečný život a přežívání parku byla luxusní akce. Kromě té akce jsme se tu podívali do koutů Japonska, které naprosto žeru, protože samurajové a Sanada… to je prostě moje + jsme tu taky dostali indiánské kulervoucí lovestory, takže druhá řada s těmito experimenty se mega povedla. No a pak přišel zlom se třetí řadou s názvem The New World, kde to pomalu nemělo co Westworldem dělat. Výtvory se infiltrovaly do světa a chtějí převzít a vládu a já tohle velké sci-fi už nemusím. Ale našlo se tu pár libových chvilek např.: maškarní. A přibyla tu velká herecká posila, Aaron Paul, který si scény kradl zcela pro sebe. A poslední řada s názvem The Choice jela ve stejném směru, jen o něco ve slabším vibu. Ještě jsem se nějak zabavil, ale už jsem se pomalu modlil ať to nepokračuje a nyní to HBO ukončilo, takže jsem vlastně spokojený. Celý seriál byla jedna velká pecka někdy si ho dám možná znova. Ty postavy, příběhy, akce, napětí, Ramin Djawadi, hraní si s divákem, to prostě bylo epický, jen prostě seriál párkrát narazil a ke konci to bylo časté. Vždy jsem se těšil a vždy jsem se bavil a já HBO díky za tento projekt. Jedná se o můj nejoblíbenější seriál od HBO. Mé hodnocení: 9/10 ()

Kodousek

Temný, temnější a zatím nejtemnější seriál, co jsem viděla, kam se se svojí syrovostí hrabe Hra o trůny, když si uvědomíte, že za pár desetiletí by to mohl být i váš život .. rozhodně 100 % ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (více)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023