Riverdale

• USA Riverdale (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Režie:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (více)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (více)

Série(7) / Epizody(137)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

Recenze uživatele Vabr k tomuto seriálu (9)

Riverdale (2017)

Stačilo jediné kliknutí na tlačítko spustit a bylo mi jasné, že budu seriál milovat 💙. Pokud hledáte divácky velmi vstřícnou podívanou protkanou všemi možnými žánry, subžánry, s pestrou paletou postav, vzrušujících dobrodružství a mnoho dalšího, jste na správném místě. To vše, a nejen to, Riverdale je. Dokázal bych se rozepisovat hodiny o tom, proč je tento seriál tak brilantní záležitostí, ale je třeba to zažít, ne o tom číst. Každá série se liší od předchozí, přesto se drží svých kvalit a servírují nám mix tolika témat a tak dobře zvládnutých dějových linií, že není možné, abyste něco takového někde jinde viděli. A přesto, že spousta tvrdí, že Riverdale po 4. sérii upadl, tvrdím, že 6. a 7. série za to stále skutečně stojí. Je strašné, že to všechno končí a já musím říct sbohem svým seriálovým přátelům. Dokážu si představit, že by Riverdale mohl mít i sérií dvacet. Každopádně se jedná o seriál, kterým budu žít napořád a budu do něj zasvěcovat všechny své přátele. nejoblíbenější postava: Betty nejoblíbenější pár: Barchie nejoblíbenější série: 1. nejméně oblíbená série: 5. nejoblíbenější epizoda: The Last Picture Show nejoblíbenější muzikálová epizoda: Wicked Little Town nejoblíbenější padouch: TBK série podle oblíbenosti: 1., 6., 3., 4., 7., 2., 5. Vyhodnocení: Věřím, že lepší seriál za svůj život neuvidím (tolik slz jsem u ničeho jiného nevyronil 💧❤️) ()

Season 1 (2017) (S01)

Teď, když byly ty jaráky, tak jsem měl hodně volnýho času, zvlášť když kámoši cestovali po rodinách nebo horách. Nic jsem o seriálu nevěděl. Jen, že je v něm zápletka vraždy v maloměstě a je to známý. Upřímně, bych ale nikdy neřekl, že uvidím ve svým životě tak báječnej seriál!!! Nebo alespoň sérii. (Záleží, jaký budou ty další.) Úplně mě Riverdale emočně ždímal (brečel jsem, zasmál jsem se u dobrých urážek, naštval se, lapal po dechu a nespočetněkrát byl překvapenej a dostával husí kůži) a pro moje uši a zrak to byla hotová slast! Vizuál je skvělej, střihy a kamera přesně vystihující situaci a soundtrack je bomba! Pořád poslouchám. Vyprávění a zápletky jednoznačně bezchybný a jejich hru jsem jim doslova žral. Až tak moc, že jsem za 3 dny zkoukl celou sérii. Takhle šíleně rychle jsem nikdy nic nezkoukl a rozhodně hodně hodně dlouho nezkouknu. Jel jsem to ráno, odpoledne, ale i pozdě v noci kolem 2. ráno. Každá postava (a to i vedlejší) má hodně zajímavý příběh a cítění pro situaci, je originální, velmi dobře vykreslená, a tím pádem není pochyb, že si doslova každou zamilujete. Není ani jedna postava, kterou jsem měl jen rád nebo hůř. Všechny jsem zbožňoval! Upřímně, jsem nad tím ani při sledování nepřemýšlel, protože všechno bylo tak 100% dokonalý a napínavý, že jsem nad tím ani neuvažoval. Dokonce si pamatuju jména všech postav, což skutečně něco znamená! Nejlepší je rozhodně 5. díl, kde všechno předcházející vyvrcholí. Nejhorší je 2. díl, kterej byl na mě víc takovej holčičí. Každopádně, i ten byl na horší 4⭐, takže to nic neznamenalo. 6. a 7. díl je takovej lehce mírnější oproti tomu 5., ale na druhou stranu jsou stále super a je to pochopitelný, když to všechno v pátém vyeskalovalo. Miluju všechny postavy, ale asi nejlepší je Betty, která má nejsilnější rodinný příběh. Jsem si při sledování vzpomněl na hru Life is Strange, která má taky senzační postavy a drasticky dramatický děj, takže kdyby náhodou, neváhejte si ji zahrát! Opravdu při psaní tohohle komentáře ze mě srší hotová radost. Aby ne, když jsem do toho úplně blázen! Taky moc oceňuju, že první a poslední díl byl skvělej, protože většinou seriály jedno z toho nebo obojí pose*ou. Ukončení propleteného případu je velice uspokojivé a zamrazilo mě. Ale nečekejte, že sérii v klidu vypnete, protože na samém konci na vás vyskočí další krvavé překvápko, takže honem na 2. sérii 😁! Vyhodnocení: Kdybych si měl vybrat seriálové/filmové/knižní/herní místo, kde bych žil, vybral bych si Riverdale ()

Season 2 (2017) (S02)

Kdo by řekl, že nemoc mě dokáže přikovat k téhle sérii a zkouknout ji za 2dny? Jsem do tohohle seriálu ještě větší magor, než jsem psal k předchozí sérii. Můj vztah k Riverdaleu by asi definovala nejlíp tahle balící hláška: Tvoje tělo se skládá ze 70 % vody. A já mám žízeň. Opět mě to doslova vcuclo do děje a neskutečně super linka s Betty mě opět emočně ždímala. Soundtracky zase pecka, takže další playlist na Youtubu, co musím projet skrz na skrz. Bohužel, co musím zkritizovat je rodina Lodgeů. Celá tahle famílie si zabírá moc místa a je strašlivě, ale strašlivě monotónní (zvraty, dialogy, herecké výkony), předvídatelná, nesympatická (Hermiona a Veronica se bohužel nesympatickými v průběhu série staly, Hiram byl už samého počátku) a vůbec mě jejich problémy nezajímaly. Stejně tak mě moc nebavilo sledovat Archieho, jak si něco dokazuje u Hirama. Kdyby je omezili, dal bych sérii horších 5⭐. Dále se tu děje až moc stejně důležitých věcí naráz, takže když nějaké vyvrcholí nebo u nich nastane zvrat, není to tak epický jako u 1. série, kde byly nějaké méně a jiné více podstatné. Jughead se v jistých mezích chová až jako moc velký obránce Hadů. Černá kukla je taky zajímavá věc, ale není to tak dobrý a dostačující vůči většímu počtu epizod tak jako vyšetřování Jasonova případu. Zatímco je Jasonova vražda větší vyšetřování a pátrání s více zvraty, alibi, motivy a poznáváním postav, nápad s Černou kuklou je víc slasher, který postrádá nějaké větší kriminální aspekty, a tak to není tak záživné. Co se mi ale hodně zamlouvalo bylo to, jak to bylo propojené s jednou z hlavních postav a jeho dopadení, které bylo hodně dramatické, když jste si to představili ve skutečnosti. Celkově se mi téma ,,občanská válka ve městě‘‘ spíš nelíbí, a tak to bylo i tady, kde nastávaly nepokoje mezi severem a jihem, i když někdy se mi to i líbilo. Trochu mě mrzí, že se to od středoškolské atmosféry první série mírně vzdálilo. Každopádně, konec byl hodně intenzivní a vypadá to, že se v další sérii budou dít opět zajímavé věci. Betty se stala pro mě ještě větší oblíbenkyní a hodně s ní soucítím. Nastolila i hodně ikonické scény (nebudu spoilerovat, takže budou vědět jen ti, co viděli: odraz kukly v zrcadle, hřbitov a 70%, 60%...).  Archie je pořád dobrej. To jeho snažení se o utvoření dobrých vztahů mezi ním a Hiramem chápu, takže to mi až tak nevadilo, i když to bylo takové slepé následování. Jsem rád, že se na konci ale vzpamatoval. Abych řekl pravdu, když se Veronice nedařilo, přál jsem jí to, protože v téhle sérii se chovala dost jako zbohatlá holčička. Doufám, že její rodině dají příště fakt o dost míň prostoru, tak aby byla ona samotná viditelnější a třeba se i vrátila k mým oblíbeným postavám. Ethel je fajn vedlejší postava, kterou vždy rád vidím a často se objeví s něčím zajímavým. Díl s muzikálem mi přišel fakt mimo, dost vyjel ze zaběhlé atmosféry a přišlo mi, že se tam ve zkratce chovali všichni jako drama queens. Vyhodnocení: Bohužel teď bude škola, ale já si zase najdu příležitost, kdy 3. sérii sjedu tak rychle, jak kdybych sjížděl v baru čáru () (méně) (více)

Season 3 (2018) (S03)

3. série byla za mě o něco lepší než druhá. Hlavně kvůli upozadnění DrAmA linky v Hiramově famílii. Veronica se už zlepšila a G&G deskovka byla zajímavým nápadem na celou sérii. Lepší než v té minulé, kde nic nebylo natolik silný, aby to zabralo všechny epizody. Pasťák byl super a velká akce byla nadupaná! Nejoblíbenější postavou opět zůstává Betty, která je absolutní TOP. Prostě ona a ta její rodina. Tam nastává tolik různých zvratů a podrazů, že mě to nikdy nezklame. Dál, má Betty i dobrý vývoj charakteru tak jako vždy. Farma na mě zprvu působila tak OK, ale nečekal jsem nic bezvadýho. Postupem času se to trochu zlepšilo a její vyvrcholení v jejím sídle bylo super, ale možná mohla být celkově v průběhu víc zásadní nebo tak. Oceňuju obsazení herečky (Zoé De Grand Maison) z Vánočního hororu, která tu hrála Evelyn. Finiš je skvělej, ale ta jejich hra v lese působila v některých částech trošku levněji. Tak i zakončení, kde se vyvalí naráz trochu moc nových informací. Každopádně hodně oceňuju návrat dvou postav v samotném závěru. Muzikálový díl byl opět děs, ale jinak se mi tahle série hrozně líbila. Moc nevysvětlili za celou dobu, kde vlastně Betty přespávala, ale hádám, že asi u Jugheada 😄? Nezkoukl jsem ji ale tak šíleně rychle jako 1. a 2. kvůli tomu, že už jsem zase ve škole, takže to nejde koukat tak rychle. Soundtracky zas masterpiece a některý scény byly zase dost ikonický. Tahle série je úplně první, kde řešili školu 😁, ale ne že by mi vadilo, že ji nikdy předtím nějak neřešili, to říkám jen tak. Je jasný, že není možný zažívat na střední tolik dobrodružství a přitom nemít na ho*no známky nebo tak podobně. Zvlášť ještě vlastnit klub a řešit tolik záhad, ale kdybyste tohle brali jako problém, tak to by byly pak všechny seriály nudnými a o ničem. Takže je Riverdale pro mě takový hezký únik. Prostě tenhle seriál žeru a je to moje srdcovka ❤️. Vyhodnocení: Temná Betty se znovu probouzí ()

Season 4 (2019) (S04)

Koncem 3. série se mi flashforwady na události týhle série tolik nezamlouvaly, ale nakonec se z nich vyklubala další skvělá záhada. První díl byl dost emotivní a vydařil se. Ale upřímně se mi moc začátek týhle série nelíbil. Postupem času se to avšak vyhouplo na super laďku a už to byla jen nádhera, takže dobrý. A opět a znovu budu oceňovat vztahy mezi Betty a Černou kuklou, protože přes jeho úmrtí ve 3. sérii jí stejně nedá spát a trýzní ji i po své smrti, takže nastává další kupa emotivních scén (ty s náhrobním kamenem jsou top). Vyvrcholení Farmy bylo dost dobrý, ale čekal jsem ho trochu Grundyóznější (😂). Přípravka byla super a byli tam strašní hajzlové. Jsem si furt přál, ať jim to pořádně někdo vrátí. Bohužel Archie se už dost ohrává a založil zase další věc, tentokrát komunitko, který obraňuje hlava nehlava před nepřáteli se svým pozitivním nadhledem. To mě moc nezajímalo, ale oceňuju návrat jedný postavy, i když hodně vedlejší. Postava Archieho strýčka mi moc nesedla, ale jde. Nový ředitel se mi jako záporná postava líbí. Veronica přivítá do své rodiny nového člena a bohužel nastávají zase ty situace, kdy ona mu věřila, ale on jí zradil, a tak se na něj naštve a něco proti němu tak jako po desátý už nachystá. Tentokrát v podobě rumové války, která ale měla něco do sebe. Ale stejně mě to dost štve, protože ho ve třetí sérii konečně dostali do vězení a co se nestane - je hned venku společně s Hermionou. To mě celkem naštvalo, protože jsem myslel, že se ho aspoň zbavíme. Hlavní zápletka o přípravce je výborná a je fakt těžké, čemu věřit. Zpětně je to ještě lepší, ale pořád je ta 1. sebevražda taková random (hlavně v ten moment to tak působí). Creepy nahrávky jsou zajímavé a líbí se mi jejich průběh, na který není kladen takový důraz, avšak pak ke konci gradují na vyšší level. Díl s kvízovou show je báječnej a nastane v něm hodně rivality a dobrých zvratů. Oceňuju flashbacky na zrození zlé Bettyiny stránky. A tohle vážně nechápu. Tenhle muzikálovej díl byl opravdu špička a jen 33 %?! To je snad vtip. Tenhle díl patří do top 3 nejlepších, a to muzikálový díly dost nemám rád. Tenhle se fakt vydařil - postavy nedostávají random emoční výlevy, nechovají se praštěně, zpívání se neodehrává na jevišti, ale mimo, takže je víc prostoru na příběh (na rozdíl od ostatních muzikálových dílů, kde je příběhu pouhá špetka), hrozně moc jsem baštil vývoj vztahu mezi Betty a Archiem, který byl absolutní perfektnost (zvlášť scéna u písničky Wicked Little Town, která byla taky krásně nostalgická) a celkově písničky měly fakt šmrnc a zní prostě ohromně. Vážně podceňovanej díl. A ano, ten drag v tom díle byl dost wtf, ale upřímně, ten tvořil tak malou část toho příběhu, že se to dá v pohodě odmyslet a dojem to nekazí. Navíc, má ten díl hodně mrazivej konec s první creepy kazetou, která se svou strašidelností posunula výrazně jinam. Nejvíc wtf věcí celý týhle série je pro mě to, že je Archieho máma lesba a on si o tom s ní ani nepromluví. To mi moc ani nepasuje. Lepší by bylo, kdyby aspoň dali párkrát v minulosti nějaký jemný náznaky na to, že je lesba (třeba, že se otočí na nějakou ženskou nebo tak), takhle to působí pro mě prostě random. Konec není nějak dobrej tak jak to bylo u přechozích 3 sérií, což je škoda, protože končí lehce nezajímavě, ale to je zapříčiněný tím, že 3 epizody ze 4. série jsou ještě v pátý, takže asi tak. Celkově je tahle série hodně nostalgická (moc se mi líbilo používání scén z předchozích sériích, vždy to zafungovalo a připadá mi, že herci z první série vypadají o dost víc dětsky a věkově takhle zpětně bůh ví proč najednou sedí, si připadám kvůli tomu staře 😄) a řeší poslední věci před odjezdem postav na vejšku. Jinak jsem hodně viděl na Youtubu o týhle sérii, že je nejvíc cringe a musím to vyvrátit tak jako to, že je Riverdale celkově cringe. Není. Vyhodnocení: Donna a Betty tvoří mega rivalský toxic duo () (méně) (více)

Season 5 (2021) (S05)

První tři díly byly hotový luxus, ale je to zapříčiněný tím, že měly původně patřit do 4. série, takže proto je do týhle nepočítám, a tak čtvrtou zvyšuju na 5⭐. Nejlepší epizody téhle série: 9. (Bettyino vyšetřování, zvlášť scéna u zrcadla, lhaní v záměr nikomu neublížit, její nebezpečně badass nevraživost), 14. (celá Betyina linka a Jugheadův chladný, zlomený telefonát) a 17. díl, který mě na konci úplně emočně složil💔. Co mě ale dost vytočilo bylo to, jak hned po 17. dílu, který skončí úplně tragicky, následuje de*ilní muzikálovej veselej díl a v posledním díle už se situace ze 17. dílu neřeší. Bohužel Archie se už tak hrozně otřepal (jeho optimistický přístup, nekonečné zakládání něčeho za cílem pomoct tím určité skupině lidí), působí to klišoidně a místy naivně a trapně. Ale přesto je fajn tak jako všechny postavy, ale prostě už to není ono po tolika dílech tohodle seriálu. Nejvíce to jde vidět na něm, pak na Veronice a v téhle sérii celkem i na Jugheadovi. Jediná drahá Betty (❤️) zůstává navždy svá a úžasná, ale i tady byla o chlup horší než obvykle. Veronica zase řeší nějaký spory s Hiramem, ale tady se nakonec ukážou být celkem v pohodě, protože nejsou tak hlavní výplní děje a líbilo se mi, že v 17. díle to Veronica už myslela smrtelně vážně. Jughead je velkou část 5. série taková neschopná, pozérská troska, ale pak se vzpamatuje a už je na svý vlně. U Betty mě hodně zaujala jedna její nešťastná událost z její FBI minulosti, která si zaslouží v budoucnu ještě nějaký prostor, protože krátké sestřihy působily dost zajímavě. Bohužel jsem na Youtubu zjistil jeden poměrně velkej spoiler o téhle sérii, takže to mě štve, že jsem nemohl být až tak ohromenej. Vždycky klikám u videí na Youtubu ,,nezajímá mě to'', ale občas je mi to prd platný 😂. Bettyino vyšetřování mohlo být o něco víc zapojený do příběhu a být hlavnější zápletkou téhle série. Celkem mě mrzí, že se to řešilo, pak nic, a pak ke konci to zase naskočilo. Myslím, že tam chyběl ten prostředek. Celkově tuhle sérii dost sráží i to, že vzájemné vztahy mezi postavami ochably za těch 7 let, takže to není jako předtím. A moc jsem nepochopil, kam (nebo spíš jak) dospěl vztah Cheryl a Toni. Najde se tu poměrně větší kupa nelogičností než v přechozích sériích. Nemyslím to nějak homofobisticky, ale je tu moc ‚‚přelesbováno‘‘. Je jich tu prostě až moc na to, že hlavní ústřední postavou není nějaká lesba. Hodně oceňuju návrat Pussycats, protože i já jsem si říkal, kdy se znovu objeví a hele, tady jsou😄! Konec série má něco do sebe, ale zároveň nedává v dost věcech smysl. Je škoda, že dřív bývaly konce sérií úplně Grundyózní, ale teď ty poslední dvě série až tak vypjatý nejsou. Každopádně, vím, že 5. série nebyla takovej klenot jako předchozí série, ale prostě pořád moje srdce bije pro Riverdale a určitý scény z téhle série mají u mě taky své místo. Vyhodnocení: Těším se na 6. sérii, ale obávám se kvůli těm procentům 😬 ()

Season 6 (2021) (S06)

Komentář obsahuje lehké spoilery, ale řekl bych, že pokud seriál znáte, tak se vám nic z níže napsaného neprozradí. Přiznám se, že jsem se trošku po 5. sérii, která byla horší než obvykle, a po tak strašlivém hodnocení bál, že jde Riverdale do kytek, ale není tomu ani zdaleka tak! Ten seriál nabral neuvěřitelně úžasný restart v podobě Rivervaleu, zvláštních schopností hlavních postav, Percivalem a mnoho dalšího. Nedokážu ani popsat, jak brilantní to bylo a od samotného počátku mě to ihned chytilo tak jako první série. Postavy se opět postavily na nohy a jsou tam, kde dříve byly. V předchozí sérii byly totiž víc nijaké, méně podstatné a jejich charakter nebyl tak důrazný ani se nerozvíjel, ale tady se to zase nastartuje. Bettyin nový look je cute a miluju ho 💝. Nejvíc však stejně vede ponytail. Mám radost z Barchie vztahu. Vím, že je populárnější Bughead, ale já preferuju Barchie. Rivervale je suprovej nápad, kterej bohužel pochopilo a ocenilo jen málo lidí. Hned od počátku mi v hlavě šrotovaly různý fanfikce, co by to mohlo být za svět. Propojení mezi dvěma světy je více než zajímavé a hrozně oceňuju jeho používaní, prolínání a další strasti! Návrat TBK je báječný, jak jsem čekal, a jeho scéna s Betty je ohromná 😻. Písnička A Girl Before je přímo božská tak jako Lili Reinhart. Superschopností jsem se ani tolik neobával a ukázalo se, že byly použité a vymyšlené přesně tak, aby to vyhovovalo skutečnému světu (ne jako Avengers 👎) a byly používané tak akorát. Schopnosti byly cool a nejvíc se mi líbila ta Bettyina. Percival je jakožto nový zloduch mnohem lepší a zákeřnější než Hiram. Má i větší osobu a nepůsobí tak otravně. Jeho minulost a plány, které se později dozvíte, jsou výborně vymyšlené do detailů a největší plus je, že se to všechno nádherně propojuje do kupy. Je zde velká spousta nových ikonických, dramatických a cool scén. Návrat Sabriny jsem čekal popravdě jako větší trhák, ale nic moc. Já sám nejsem moc fanoušek Sabriny. Spíš to fungovalo jako lákadlo na 6. sérii. Finále je epické a strhující, takže mě tedy rozhodně nezklamalo. Jsem zvědavý, jak bude probíhat další série! Je zde také spousta povedených písniček, které jako u předchozích sériích poslouchám pořád dokola. Teď čekám, než vyjde playlist 6. série na Spotify. Každopádně se jedná fakticky o strašně nefér věc téhle sérii udělovat tak nízké hodnocení. Já ten seriál prostě neskutečně miluju 💙❤️ a tahle série je pro mě tou 2. nejoblíbenější. Vyhodnocení: Nejvíc mě dostávají hloupí hejtři, kteří odešli při první sérii a teď jsou úplně zmatení 🤣 ()

Chapter One Hundred and Seventeen: Night of the Comet (2022) (S06E22)

Dobře. Normálně nepíšu komentáře pod jednotlivý díly, ani je nehodnotím, ale sem už opravdu musím. Nechápu, co vám tak na finále a celkově 6. sérii vadí. Co jste jako v závěru čekali? O kometě jste věděli, takže bylo jasné, že ji asi budou muset zničit, takže hejtit na ni je fakt kravina. Díl má smutné momenty a postavy se se smutkem připravují, že to vše skončí. A konec je právěže cool! Vždyť o čem by asi byla podle vás potom celá 7. série, kdyby to skončilo ,,normálně‘‘? To by jen tak seděli u telky na gauči a bavili se spolu? To byste hejtili snad ještě víc. A další záhada v ,,normálním‘‘ Riverdaleu by vám přišla moc náhodná, nebo jen jako výplň času. Tak se udělalo tohle, aby se něco pořádnýho dělo v další sérii, pak se z toho postavy dostaly, a potom to normálně mohli tvůrci zakončit. Víte, já to spíš vnímám jako tvůrčí obkličku od toho, aby další série pro vás všechny nebyla nuda, a tak se tam bude něco znovu dít. Mně osobně to přijde jako výbornej nápad a moc se na další sérii těším! ()

Season 7 (2023) (S07)

S těžkým srdcem se loučím s Riverdaleem. Poslední sezóna rozhodně nezklamala a moc dobře jsem věděl, že si poslední jízdu s Archiem, Betty, Jugheadem a Veronicou užiju. Dobové zasazení těžilo své maximum, již známé postavy v novém prostředí 50. let nabídly něco nového a často i pikantního 😋. Charaktery postav se však výrazně nezměnily, dobrodružství bavila a nesčetněkrát tak jako vždy dojala a v neposlední řadě chválím odkazy na kometu, které se v průběhu série občas mihly. Pouze a jedině Betty byla mou oblíbenkyní a scény s ní jsem si velkoryse vychutnával (podívaná u okna, tančírna, sezení u psychologa, sexuální fantazie, vztah s Polly, facka v 16. díle, celý poslední díl atd.). Hláškuje se skvěle, směju se a s velkým překvapením celou 7. sérii sledoval s bráchou, který má na Riverdale vlastní vyhraněný názor. A neuvěříte svým očím, ale i jemu, přestože si u každého dílu dělal počítadlo cringů, se to líbilo! Byl bych moc rád, kdybych mohl dát 5⭐, ale velká chyba této série spočívá v postavě Reggieho, která si v půlce sezóny ukradne pozornost pro sebe, nehorázně nudí, chová se strašně a neskutečně irituje. Jedná se o velký krok vedle, který si vůbec nemusel stát, kdyby jeho postavě věnovali stejně velkou pozornost jako v sériích předešlých, tedy menší, a charakter výrazně nezhoršili. Finále, na které jsme všichni s velkými očekáváními čekali, nezklame, a poslední dvě epizody velice ladně, emotivně a krásně uzavírají konec naší společné výpravy. Ani vteřinu jsem nepochyboval o tom, že by tvůrci seriál ukončili mizerným způsobem. Troufám si říct, že se jedná o nejlepší uzavření tak velkého a významného seriálu, které jsem kdy viděl. Jde vidět, že se tato série opravdu snažila navodit pocity nostalgie (již vidění herci, stejné problémy v novém kabátě, školní prostředí, vztahová dilemata, soundtrack, první scény z pilotu…) a řádně ukončit svět, kterým jsem žil nejen já, ale i plno dalších fanoušků. Je mým největším štěstím, že jsem měl čest se s Riverdaleem setkat, žít ho, milovat ho. Navždy bude v mém srdci, doporučeních a vzpomínkách. Věřím, že nikdy nenajdu lepší seriál. Vyhodnocení: Goodbye, Riverdale ❤️💙 ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry