Reklama

Reklama

Riverdale

(seriál)
  • Austrálie Riverdale (více)
Trailer
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2023), 98 h 47 min (Minutáž: 41–47 min)

Režie:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg (více)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

Hrají:

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(139)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

Videa (5)

Trailer

Recenze (99)

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Komiksově stylizovaná teen variace na True Detectiva, Twin Peaks a spoustu dalších dospěláckých kultů, která se sice často topí v klišé a předvídatelných zvratech (za první dvě sezóny nastal jenom jeden twist, který jsem skutečně nečekal), naštěstí si ale ze sebe umí dělat srandu. Nekonečná série cliffhangerů, přesný cast a fajn postavy (Cheryl & Alice LOVE), a fakt, že se tu dá shipovat takřka každý s každým, z Riverdale dělají stoprocentně koukatelnou a často zábavnou guilty pleasure. Akorát ten Archie je totálně na zabití. Prozatimně 70% ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

První řada: Rádoby Twin Peaks (někdo tu zmínil ST??? Vážně), co se podobá ale spíš Gossip girl, bohužel ani intrikám v GG nesahá ani po kotníky a vesměs tu tedy máme seriál na úrovni One tree hill nebo Beverly Hills. Někdo tu psal, že to bere jako parodii  - ale ani jako parodie to není vtipné. Postavy se chovají jak z jinýho světa, spousta věcí například ohledně zmizení Polly se stát nemusela a je to strašně povrchní a tupý... a ty šablonovitý postavy mě ničí. Další řady: Zatímco u první řady jsem přemýšlela nad tím, že s Riverdale nadobro skončím, druhá řada mě přiměla se do tohohle temného bizzarního městečka zamilovat. Ano, před sledováním je opravdu potřeba vypnout mozek, protože je to prostě strašně hloupoučké. Ale zároveň neskutečně návykové. A kdo mě opravdu drží u obrazovky, jsou Betty a Jug. Bohužel kvalita dílů po time jumpu je kolísavá a původní kouzlo seriálu o psycho puberťácích, co vyšetřují vraždy na denním pořádku už se jaksi vytratilo. Snad můj názor zvrátí nové epizody... ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Městečko Riverdale je občas tajemné jako Twin Peaks, místy zamotané jako Gossip Girl a často směšné jako Beverly Hills. Zkušený divák postupem času objeví další motivy ze Sopranos, Glee, Sons of Anarchy a True Detective. Zlatým hřebem jsou však pocty kultovním filmům jako Breakfast Club, Silence of the Lambs a Rocky. Hlavní postavy jsou dokonalé archetypy, nechybí jim charisma a nějaký ten crush je prakticky zaručen. Zkrátka je tam všechno potřebné a specifické atmosféře seriálu nejde odolat, i když kvalita postupně klesá. Povinnost pro všechny notorické vysedávače v EB diners. 1. série: 85%, 2. série: 80%, 3. série: 70%, 4. série: 75%. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Výborný, temný, netypický high school seriál z městečka Riverdale, které působí jako dělící brána mezi nebem a peklem. Snad v každé postavě se na základě okolností (intriky, vraždy, moc pěněz) odehrává souboj dobra se zlem a ani divák do poslední chvíle neví, co převládne, a o to větší je to zábava sledovat. Zlo samo o sobě neexistuje. Je to jen prostředek, který si lidé vytvořili k dosažení úspěchu. 90% Po 60ti dílech musím zvednout na pět, už za to, jak plynule umí seriál preskakovat žánr mezi dramatem, hororem, kriminálkou, gangsterkou a komedií. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

13/114 Díky seriálům Riverdale a Chilling Adventures of Sabrina i k nám dorazil fenomén Archie komiksů. Nikdo by nikdy nevěřil, že nekonečný příběh kamarádů ze střední bude stále populární, ačkoli jeho počátky sahají až do roku 1939. To neodolatelné kouzlo platí pro každou generaci, je tu Archie, zrzek, je tu Betty, blondýnka, je tu Ronnie, brunetka. A přesně tahle kombinace stačí, aby poutala pozornost už 80. let. Riverdale dnešní generace je méně komediální, více tajemný, velmi teatrální, estetikou často inklinující k filmům Tima Burtona a přesto, anebo právě proto, velmi atraktivní. ()

Galerie (1 273)

Zajímavosti (52)

Související novinky

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově…

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym…

Reklama

Reklama