Riverdale (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2017 - 2018, 26 h 46 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope, Colin Lawrence, Tom McBeath, Lochlyn Munro, Alvin Sanders, Asha Bromfield, Nelson Wong, Robin Givens, Skeet Ulrich, Shannon Purser, Casey Cott, Jordan Calloway, Martin Cummins, Peter Bryant, Broadus Mattison, Raúl Castillo, Reese Alexander, Tiera Skovbye, Christopher Rosamond, Lane Edwards, Molly Ringwald, Mackenzie Gray, Ashleigh Murray, Mark Consuelos, Kadence Kendall Roach, Ross Butler, Brit Morgan, Emilija Baranac, Vanessa Morgan, Charles Melton, Hayley Law, Cody Kearsley, Kwesi Ameyaw, Arthur MacKinnon, Moses Thiessen, Trevor Stines, Andrew Tkach, Major Curda, Stephan Miers, Kelly Konno, Sean Amsing, Jordan Connor, Michelle Brezinski, Graham Phillips, Drew Ray Tanner, Vaughan Winmill, Tony Todd, Cameron McDonald, Sarah Habel (a.z.), Cody Kearsley (a.z.), Luke Perry (a.z.), Barbara Wallace, Dean Marshall, Alison Araya, Paul Lazenby, Bruce Blain, Graham Greene, M.C. Gainey, Mark Gibbon, John Innes, Terry Lewis, Michael Puttonen, Françoise Robertson, Christian Sloan, Sharon Taylor, Harrison MacDonald, Jerry Wasserman, Shaun Omaid, Alex Zahara, Azura Skye, Robyn Ross, Andre Tricoteux, Beckham Skodje

Zajímavý seriál se sympatickými herci a "ponurejší", lehce dramatickou atmosférou. Středoškoláci sice zas vypadají na pětadvacet a v některých situacích reagují jak třináctiletí, ale jinak to celkem funguje a nenudí. Edit: oukej, moment. Po pořádném vstřebání pocitů ze série první a průběžného sledování série druhé musím Riverdale označit za mojí guilty pleasure. Jako jo, mě to fakt nenudí, ale... ono to prostě neni moc dobrý. Děj, názory a postoje postav se mění a hýbou nepřirozeně rychle a snaha o napětí, jakousi temnotu, drama a špetku čehosi "sexy" bohužel z většiny nefunguje... Asi jsem na to už moc stará. Damn.(17.5.2017)

Začne to jako temná vize Beverly Hills 90210 a skončí jako velmi obstojný konkurent Broadchurche. Sice dá občas člověku zabrat, aby si vzpomněl, co se všechno stalo v minulém díle – protože se toho vždycky děje fakt hodně fakt hodně postavám –, ale celkově velmi solidní, především konverzační thriller s detektivní zápletkou, překvapivě kvalitním obsazením, vysokými produkčními hodnotami a dramatickým vývojem. Dokonce i finále zvládá být překvapivé. Snad jen poslední díl klidně mohl být natažený na dva a nechat diváka trochu vydechnout. Našlápnuto má Riverdale skvěle a vykopnuto k další sérii taktéž. A podle tvůrců bychom se postupně mohli dočkat i paranormálna a adaptace hororového sešitu Afterlife with Archie. Nemůžu se dočkat.(14.5.2017)

Zatím asi nejvydařenější počin stanice CW (Supergirl, The Flash). Seriál je inspirovaný komiksy o Archiem, teenagerovi žijícím v americkém maloměstě Riverdale a žijícím život "bezstarostného" středoškoláka. Ačkoliv je díky těmto aspektům Riverdale prostoupený velkou řadou klišé, nebojí se to přiznat a dokonce z toho dělá svoji přednost. Hlavní čtveřice hrdinů je velmi sympatická a všichni podávají kvalitní herecký výkon, což se projeví hlavně ve chvílích, kdy se příběh posouvá rychle z jedné postavy na druhou, ale seriál tím neztrácí své dobře rozjeté tempo. Nejen díky tomu uteklo těch 13 epizod jako voda. Kromě hlavní detektivní linky, která se představí hned v prvopočátku děje, se objeví řada vedlejších a hlavní dějová linka tak ustoupí do pozadí a svůj comeback si nechá až na 12. epizodu, kde vše vyvrcholí v poněkud moc rychlém sledu. To je asi můj jediný větší problém s celým seriálem, který mile překvapil svou nadprůměrností. 7/10 videorecenze zde(31.5.2017)

• Lenulinka

Příšernost pro puberťáky. Otravná hudba o třech tónech, nesympatičtí herci (proč jsou všichni zrzaví?), stupidní dialogy o ničem a příběh naprosto nezáživný. Nevím, co jsem čekala, ale z tohoto mohl být třídílný seriál a nic by se nestalo. Třináct dílů je na pubertální řečičky o vztazích trošku moc. Nic pro mě.(19.8.2017)

Miluju takovýto styl seriálu. Kde je děj soustředěný na jedno městečko a řeší se zde různé problémy. Samozřejmě mi to připomnělo Stranger Things. Riverdale jsem začala koukat včera a zaujalo mě to tak že jsem bez přestávky zhlédla 7 dílů. To se mi stává jen u zmíněného ST. :D Jsem velmi spokojená s výběrem herců. Každý na mě zapůsobil jinak, ale oblíbila jsem si jich jen pár. Doufám, že ti zůstanou až do konce. Myslím, že momentálně není moc seriálů, co by se uchytilo tak vysoko, ale podle mě, tenhle je jeden z nich.(21.12.2017)