Riverdale (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2017 - 2019, 40 h 52 min (Minutáž: 42–47 min)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope, Colin Lawrence, Tom McBeath, Lochlyn Munro, Alvin Sanders, Asha Bromfield, Nelson Wong, Robin Givens, Skeet Ulrich, Shannon Purser, Casey Cott, Jordan Calloway, Martin Cummins, Peter Bryant, Broadus Mattison, Raúl Castillo, Reese Alexander, Tiera Skovbye, Christopher Rosamond, Lane Edwards, Molly Ringwald, Mackenzie Gray, Ashleigh Murray, Mark Consuelos, Kadence Kendall Roach, Ross Butler, Brit Morgan, Emilija Baranac, Vanessa Morgan, Charles Melton, Hayley Law, Cody Kearsley, Kwesi Ameyaw, Arthur MacKinnon, Moses Thiessen, Trevor Stines, Andrew Tkach, Major Curda, Stephan Miers, Kelly Konno, Sean Amsing, Jordan Connor, Michelle Brezinski, Graham Phillips, Drew Ray Tanner, Vaughan Winmill, Tony Todd, Cameron McDonald, Sarah Habel (a.z.), Cody Kearsley (a.z.), Luke Perry (a.z.), Barbara Wallace, Dean Marshall, Alison Araya, Paul Lazenby, Bruce Blain, Graham Greene, M.C. Gainey, Mark Gibbon, John Innes, Terry Lewis, Michael Puttonen, Françoise Robertson, Christian Sloan, Sharon Taylor, Harrison MacDonald, Jerry Wasserman, Shaun Omaid, Alex Zahara, Azura Skye, Robyn Ross, Andre Tricoteux, Beckham Skodje, Mark Brandon, Amanda Burke, Sam Spear, June B. Wilde, Penelope Ann Miller, Eli Goree, Zoé De Grand Maison, William MacDonald, Link Baker, Liam Hall, James Challis, John Specogna, Eden Summer Gilmore
  • LeitoSE

Čistý americký, ničím nevyčnievajúci pubertálny výplach. Máme tu delenie študentov do vyhranených charakterových škatuliek, príšerne napísané dialógy, ktorých asi hlavným účelom je, aby sa vám znepáčila každá jedna postava a ako ináč hercov akoby vystrihnutých z módnych časopisov, ktorí aj keby zvládali podať repliku nejakej významovej hodnoty, tak tu sa o to rozhodne snažiť nemusia. Neviem či casting nebol do istej miery aj nejaký zámerný výsmech, keďže rodičia vyzerajú niekedy mladšie ako ich deti. Drop 3/13 - 30%(23.9.2017)

Miluju takovýto styl seriálu. Kde je děj soustředěný na jedno městečko a řeší se zde různé problémy. Samozřejmě mi to připomnělo Stranger Things. Riverdale jsem začala koukat včera a zaujalo mě to tak že jsem bez přestávky zhlédla 7 dílů. To se mi stává jen u zmíněného ST. :D Jsem velmi spokojená s výběrem herců. Každý na mě zapůsobil jinak, ale oblíbila jsem si jich jen pár. Doufám, že ti zůstanou až do konce. Myslím, že momentálně není moc seriálů, co by se uchytilo tak vysoko, ale podle mě, tenhle je jeden z nich.(21.12.2017)

Archie Comics neznám, ale tuším, že je tak trochu o něčem jiném. Nicméně přepáleně komiksové a navýsost stylové ladění čpí z riverdaleského mikrokosmu na sto honů. Kdyby se U Popa za milkshaky platilo jednobarevnými zelenými papírky s velkým dolarovým znakem, nijak by mě to nepřekvapilo. V mnoha scénách pak tvůrci dokázali vykouzlit z banálních zápletek plných přehnaného melodramatu naprosto spektakulární podívanou plnou možná laciných, ale zatraceně efektních kombinací zpomalovaček a navýsost padnoucí muziky. Některé třebaže jen pársekundové momenty, jako Archie rozbíjející zkrvavenou pěstí ledovou krustu, Cheryl stojící v průsvitné šatonočníkošilce před hořícím krbem se svícnem v ruce anebo Jughead oblékající si motorkářskou bundu s logem Southside Serpents (všechno z finální epizody), jsou k nezplacení. Jo, takhle vypadá zábavná teenage romance pro třetí tisíciletí, kterou si užije i divák již dávno odrostlý od seriálové cílovky. // Od druhé série s takřka dvojnásobným počtem dílů se dalo od začátků čekat, že půjde kvalita (úzce spojená s neokoukaností první řady) dolů. Ale i když to bylo občas k nesnesení debilní, hlavně v druhé části sezóny, tak to zároveň byla pořád solidní (gulity pleasure!) zábava. Poslední díl si pro sebe ukradla Cheryl a její iniciační rituál, jak jinak...(15.5.2017)

Pokud seriál začne tak slušně že mě chytí úvodní vteřinu tak potom klobouk dolů. Od začátku je všechno sympatické příběh je zajímavý a výborný a tak díl co díl jsem nedočkavý chvilkami nervní a netrpělivý a hlavně spokojený. Soundtrack si našel místo u mě v poslechu a to je dobře, herci nemůžu než vynachválit celou bandu Veronika a Betty jsou nejlepší, Archie mě dokázal i několikrát nasrat ale nebyl sám a tak sem spokojený hodně krom mamby z kočiček která vypadá jako brokolice a je nechutná. Takže pro mě jedná slušná jízda spokojenosti prostě špička v seriálech.(28.9.2018)

Zpočátku by mi stačilo pouze sledovat závěrečné cliffhangery, poté už delší a delší úseky, a když bych se musel začít dívat znovu, tak bych to dal zase vcelku. Kamera je krásná. I ostatní věci se snaží být perfektní, ale stále si nejsem jistý, jestli to bylo úmyslné, kousavé a uvědomělé nebo nabubřelé, falešné a nešikovné. Rozhodně to není seriál pro každého a v jeho přijmutí bude hrát roli kromě kvality i nálada a výdrž. 3,5* (Netflix)(6.9.2017)

• - Camila Mendes prozradila v interview, že ona a Cole Sprouse byli spolužáky na vysoké škole. Prý spolu prohodili pár slov, nicméně Cole si na ni ze školy nevzpomíná. (Kacitr)

• - Cole Sprouse šel prvně na konkurz pro roli Archieho. Nicméně Jughead a jeho postava se mu zalíbily daleko víc. (Kacitr)

• - Matka Betty, ktorú si zahrala Mädchen Amick, podáva doma čerešňový koláč. Amick sa predtým objavila v seriáli Twin Peaks (1990), v ktorom často podávala čerešňový koláč. Režisér chcel poukázať na spojitosť jej rolí. (fandafilmov)