Riverdale (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2017 - 2019, 40 h 56 min (Minutáž: 42–47 min)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope, Colin Lawrence, Tom McBeath, Lochlyn Munro, Alvin Sanders, Asha Bromfield, Nelson Wong, Robin Givens, Skeet Ulrich, Shannon Purser, Casey Cott, Jordan Calloway, Martin Cummins, Peter Bryant, Broadus Mattison, Raúl Castillo, Reese Alexander, Tiera Skovbye, Christopher Rosamond, Lane Edwards, Molly Ringwald, Mackenzie Gray, Ashleigh Murray, Mark Consuelos, Kadence Kendall Roach, Ross Butler, Brit Morgan, Emilija Baranac, Vanessa Morgan, Charles Melton, Hayley Law, Cody Kearsley, Kwesi Ameyaw, Arthur MacKinnon, Moses Thiessen, Trevor Stines, Andrew Tkach, Major Curda, Stephan Miers, Kelly Konno, Sean Amsing, Jordan Connor, Michelle Brezinski, Graham Phillips, Drew Ray Tanner, Vaughan Winmill, Tony Todd, Cameron McDonald, Sarah Habel (a.z.), Cody Kearsley (a.z.), Luke Perry (a.z.), Barbara Wallace, Dean Marshall, Alison Araya, Paul Lazenby, Bruce Blain, Graham Greene, M.C. Gainey, Mark Gibbon, John Innes, Terry Lewis, Michael Puttonen, Françoise Robertson, Christian Sloan, Sharon Taylor, Harrison MacDonald, Jerry Wasserman, Shaun Omaid, Alex Zahara, Azura Skye, Robyn Ross, Andre Tricoteux, Beckham Skodje, Mark Brandon

Vítejte v Riverdale, městečku tak přísně utopisticky feminacistickém, že můžete být jako žena drogovým kingpinem a přesto bude urážen jakýkoliv muž, který by vám chtěl jen zkřivit vlásek, protože ženy se nebijí. Městečku, kde se jako kluk z pouličního gangu můžete před svými "bratry" cicmat s šerifovým synem a všichni vás za to ještě pochválí, protože nikdo zde nemá předsudky. Přesto pak můžete kamarádům tvrdit, jak kvůli své orientaci strašně trpíte a nemůžete vést normální život. V městečku, kde jako princeznička předměstí můžete šukat syna samotného leadera gangu, aniž by se vaši rodiče nějak výrazně zlobili. Možná vám řeknou: "Tytyty, neděláš dobře, Jaromíro!" Městečko, kde největší pizda střední školy vrazí mezi partu vrstevníků, začne všechny urážet a když se v odpovědi na to dva z přítomných chlapců začnou hádat, jsou nařknutí z toxické maskulinity. Městečko, kde někoho se dotknout a nabídnout mu sex je prakticky totéž jako ho znásilnit...Vítejte v Riverdale, místě, kde čtyři děti náhodně manipulují s lokální politikou a kecají dospělým úplně do všeho a z nějakého důvodu je lidi pořád poslouchají, protože nejsme přeci "ageisti", abychom někoho umlčeli, protože je příliš mladý a nezkušený. A hlavně, pokud jste muž, připravte se na to, že od vás budou očekávány náhodné cituplné uplakané rozhovory o vaší duši s jinými muži, protože "i muži mají city" zde nabírá goliášovského rozměru, kde je předpokládáno, že muži se chovají jako ženy:-D NEJLEPŠÍ KOMEDIE EVER!!!:-D(25.6.2018)

• Lenulinka

Příšernost pro puberťáky. Otravná hudba o třech tónech, nesympatičtí herci (proč jsou všichni zrzaví?), stupidní dialogy o ničem a příběh naprosto nezáživný. Nevím, co jsem čekala, ale z tohoto mohl být třídílný seriál a nic by se nestalo. Třináct dílů je na pubertální řečičky o vztazích trošku moc. Nic pro mě.(19.8.2017)

CW se s Riverdale vrací k svým kořenům, jelikož tohle je perfektní kombinace Gossip Girl a Vampire Diaries okořeněná řádnou dávkou Twin Peaks. Parta teenagerů vyšetřuje vraždu studenta střední školy a člěna místní mafiánské rodinky. Nechybí klasická dávka romance, mysteriózna a detektivky. Neustálé reference na filmové klasicky a The Breakfast Club jsou jen třešničkou na dortu. Zkrátka paráda, pokud víte, co od toho seriálu čekat.(16.5.2017)

• LeitoSE

Čistý americký, ničím nevyčnievajúci pubertálny výplach. Máme tu delenie študentov do vyhranených charakterových škatuliek, príšerne napísané dialógy, ktorých asi hlavným účelom je, aby sa vám znepáčila každá jedna postava a ako ináč hercov akoby vystrihnutých z módnych časopisov, ktorí aj keby zvládali podať repliku nejakej významovej hodnoty, tak tu sa o to rozhodne snažiť nemusia. Neviem či casting nebol do istej miery aj nejaký zámerný výsmech, keďže rodičia vyzerajú niekedy mladšie ako ich deti. Drop 3/13 - 30%(23.9.2017)

• Kaluž

Riverdale se po třech epizodách stává mojí guilty pleasure hovadinou letošního roku! Twin Peaks 90210 zakotvené ve světě hrdinů z vydavatelství Archie Comics se pod takovkou jednoho z nejtalentovanějších komiksových scenáristů posledních let Robertem Aguirre-Sacasou mění ve skutečné zlato a to nejen pro fanoušky moderní restaurované předlohy. The CW se totiž podařilo obsadit natolik sympatické ksichty, až mám pocit, že ta omladina vylezla přímo z Waidova (nebo Zdarskyho) komiksu. A ten starej Dylan v roli mentora tam sedí taky. Prospívá tomu i svižné tempo (40 minut na epizodu), nosná zápletka (vyšetřování vraždy), netradiční styl vyprávění (Jugheadův voiceover) a fajn hudba. Pokud vám ještě nebylo dvacet, určitě si to dejte, starší nechť našlapují opatrně. #RiverdaleStrong(18.7.2017)

• - Pôvodne malo ísť o film, no štúdio si tak zamilovalo jednotlivé postavy, že tvorcom dalo zelenú na celý seriál. (Paulo)

• - Zmínka o Archieho komiksech se objevila i v seriálu Přátelé (od r. 1994), konkrétně v epizodě Jak to mohlo být 1. část (2000). Chandler (Matthew Perry) si z Joeyho (Matt LeBlanc) udělá srandu a napíše o něm příběh do Archieho komiksu, načež dostane zaplaceno. Joey reaguje slovy: „Děláš si srandu? Zbožňuju Archieho a celou tu jeho bandu! (Kacitr)

• - Cole Sprouse šel prvně na konkurz pro roli Archieho. Nicméně Jughead a jeho postava se mu zalíbily daleko víc. (Kacitr)