Everwood

Drama / Rodinný
USA, (2002–2006), 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross (více)

Série(4) / Epizody(89)

Nejenom ve velkoměstě žijí lidé. A všude je třeba zázraků medicíny... Everwood. Městečko v americkém Coloradu, půvabné místo, stulené v klínu Skalistých hor. Domov jedné z prvních oper v zemi, nejstarších zlatých dolů, třetí největší soutěže ve vaření s chilli – a od jisté doby i světoznámého neurochirurga a jeho dvou dětí. Neboť doktor Brown, velký a slavný doktor Brown, v jehož ordinaci si podávali dveře nejslavnější a nejvlivnější lidé státu, se po tragické smrti své ženy zcela nečekaně – a pro všechny zcela nevysvětlitelně – rozhodl opustit svou zavedenou newyorskou praxi a přestěhovat se na tenhle – sice krásný, ale přece jenom – konec světa. Marně si obyvatelé městečka lámou hlavu, co mezi ně onu světovou kapacitu přivedlo. Důvody tátova rozhodnutí neznají ostatně ani jeho nejbližší: dospívající Ephram a malá Delia. Je jim jasné jen jedno: od nynějška musí zapomenout na celý svůj dosavadní život a musí se pokusit přijmout za svůj domov Everwood… (Česká televize)

schnegy

Prvé dve série mám zhliadnuté a seriály typu Gilmore girls sú moje srdcovky. Možno práve preto, žeby som taký ideálny život v malom mestečku privítala. Neviem, ako sú na tom ďalšie 2 série, podľa toho, čo sa tu píše, nie veľmi dobre ale dávam tomu šancu. Je tam krásne prostredie, sympatickí muži (páči sa mi najmä vzťah medzi Dr. Brown a Dr. Abott) a najmä vtip, ktorý každý diel doprevádza. Je jasné, že nie je možné, aby sa toho toľko dialo v malom mestečku tak obmedzenému počtu ľudí ale kto by chcel pozerať niečo, čo hovorí o každodennej rutine? Filmy a seriály sú tu kvôli tomu, aby veci nadnášali, zveličovali a donútili človeka občas rozmýšľať. A myslím, že zopár pekných myšlienok sa z dielu na diel nájde. Neviem síce ako je to s dabovanými verziami. Pre mňa toto ako oddychovka pekne ujde. A o to mi pri pozeraní ide v hlavnej miere. ()

Dejna

Pro mě jeden z nejlepších seriálů všech dob.. nádherné prostředí, sympatické postavy (hlavně dr. Abbott :-)), dojemné příběhy a sem tam i špetka humoru, no zkrátka senzační! Jediné výhrady mám k závěru seriálu SPOILER: Za prvé mě zaskočila velmi smutná dějová linie posledních dílů (Brightova nehoda, obavy Rose z návratu rakoviny, Andyho otec, Irvova smrt..) - přijde mi, že už se v tomto seriálu stalo hodně smutného a násilím narvat do posledních 3 dílů tolik emocí mi přišlo tak nějak umělé a vypočítané na efekt (ano, i já jsem nějakou tu slzu uronila). Za druhé mi nepřišlo fér, jak to celé dopadlo s Ephramem a Madison (neříkám, že život je vždycky fér :-), ale tak nějak bych si přála, aby tihle dva i přes to všechno skončili spolu. To samé s Ninou a Jakem - prostě mi to tak nějak přišlo líto, vím, že Andy je jedna z hlavních postav, takže to pro něj nakonec MUSELO dobře dopadnout (jinak by to přeci v americkém seriálu nešlo), ale právě kvůli tomu, že v mnoha jiných ohledech se Everwood tolik lišil od tuctových amerických rodinných seriálů jsem asi čekala trochu originálnější závěr.. ()

Ywec

Po velkém uvažování dávám jednu *. Je totiž pravda, že se v seriálu řeší aktuální témata pro mládež, a seriál tak může působit výchovně, ovšem amerických seriálů je v tomto žánru přehršel a tenhle je dost nezajímavý. ()

Assshack

Až moc dokonalé...Je to taková americká idylka dokonalého venkova...Naštěstí je to narozdíl od Zoufalých manželek koukatelné a Treat Williams na mne působí opravdu velmi klidně a vyrovnaně. Což je velký rozdíl oproti Vlasům, které jsem s ním viděl naposledy:-D...Takže dávám 3* za příjemné chvilky u tohoto seriálu:-) ()

DžejPý

U první série jsem seděl a těšil se na pokračování. U druhé už jsem jen občas seděl. Z třetí jsem občas kousky zahlédl. Naprosto typický americký seriál - zajímavý nápad a dobré provedení první série má za následek pokračování (peníze až v první řadě...), které stojí čím dál tím za větší "vohno". ()

pupidup

ve filmech často hodnotíme hloubku jedné jediné scény....v tomto seriálu jich bylo mnoho. Z tohoto důvodu dávám 80%. Jako by 3. série nebyla. ()

AndílekK.

První série a půl je jedno velké drama, další série jsou dokreslující romanticko-dramatická směsice. Celkově seriál působí celostně. Poprvé jsem jej viděla, když se mnou lomcovala první láska a identifikace byla jasná - Emily a Ephram. Nyní jej znovu začali dávat v televizi a já to nevydržela a musela se podívat na celý seriál. Zjistila jsem, že poslední sérii jsem ještě neviděla a musím uznat, že i ta má dynamiku, šťávu. Tento seriál je má srdeční záležitost, i když teď už se identifikuji s dospělými postavami. Herci odvádějí dobrou práci, každá scéna má svou hloubku a jasnou myšlenku. Prostředí je skvělé a já jen musím uznat, že po tomto shlédnutí mám padající sníh ještě raději než doposud. Dává mi jistou naději o tom, že se čas zastavil, není nutný stres, dám si čaj a posedím. Nemám nic, co bych seriálu mohla vytknout. ()

M4rty5

Mám za sebou teprve dvě série ( a část třetí ) a musím uznat že mě Everwood velice překvapil. Nejsem typ který má tyhle seriály rád. Nejspíš si pod pojmem seriál ze života reflexivně vybavím ordinaci a podobné patvary převážně české "produkce", ale Everwood je jiný. Hlavně výkony herců jsou na velmi dobré úrovni a já neměl problém uvěřit jim většinu problémů jejich postav a dokonce sem si uvědomil že do podobných situací se já nebo lidé okolo mě dostávají také ( Samozřejmě ne do všech ). Everwood kráčí po tenké hranici mezi skutečnými příběhy ( Samozřejmě trochu zidealizovanými ) a kýčovitým sentimentem. Podle mě se mu ale daří velice dobře vyvažovat. Dialogy nejsou hloupé a kolikrát donutí aby se nad sebou zamyslel i divák. Co je ale především u takového typu seriálu vynikající že má celkem slušnou kadenci velmi dobrých hlášek. EDIT: Po shlédnutí zbytku seriálu musím snížit hodnocení. Bohužel, ale postavy se začínají chovat naprosto nelogicky a děj v poslední části třetí série ( asi po 17 díle ) a v celé čtvrté sérii prakticky neexistuje, ale i tak je Everwood nadprůměrným rodinným seriálem. ()

mma.ba

jedna hviezda za krasnu prirodu,inak by som dal odpad. strasna prvoplanova sracka.take beverly hills len nie na plazach v malibu,ale v malom ospalom mestecku. serial plny klise a pytvania sa vo vztahoch ala otec-syn,otec-dcera,on-ona.nechybaju politicky korektne sablony. grc ()

Bambulka89

Pamätám sa, akoby to bolo včera: Mala som 13 a zamilovala som sa do Eframa, nadaného klaviristu a outsidera, ktorý miloval dievča niekoho iného. Pre môj vek ideálny seriál z ospalého mestečka Everwood v Colorade. Moja láska vypršala v 3. sérii a poslednú som ani nevidela celú. Pekný rodinný seriál, ktorý ale už nemal čo viac ponúknuť. ()

onden85

Apeluji na vedení čsfd! Toto je učebnicový příklad, kde první série měla na 5* a ostatní jsou odpadem! Mělo by se hodnotit po sériích!!!! ()

Rathe

První série Everwoodu je zaručené nejlepší. 2. série byla strašně mizerná. V porovnání s tou první to byl opravdu propad. Nicméně třetí sérii jsem si opět docela oblíbil. A 4. série to tak nějak dojela. Musím říct, že smrt Irva mě docela mrzela, ale zase příjemně zamotala a vzrušila dějovou linku. Herecké výkony jsou podle mě hodně dobré - oba doktoři, Nina, Rose, Edna a všechny hlavní role dětí. Postavy jsou sympatické a celý příběh se odehrává v nádherném maloměstě. Jediné, co mě osobně asi štvalo, bylo zbytečné prodlužování dílů kvůli pacientům. Mě osudy pacientů byly jedno, protože mě zajímaly příběhy hlavních postav. Milostné vztahy jak mezi dětmi, tak mezi dospělými. Ale chápu, že museli nějak natáhnout čas. Ze začátku byly scény ve škole velmi zajímavé, ale i to se z nějakého důvodu časem vytratilo. Co musím vyzdvihnout je celkově kamera, která se oproti 1. sérii značně zlepšila. To samé i úvodní znělka a ukázka hlavních herců. Nicméně je dobře, že tento seriál ukončili po 4. sérii a neudělali z něj další Ulici nebo Dalas. ()

Pipka

Tento seriál výborne skúma životy dospievajúcich aj rodičov. Má vysoko kvalitné epizódy, ktoré sú vhodné pre všetky vekové kategórie a zaoberajú sa dôležitými témami, ako to robia všetky „tínedžerské“ dramaty. Príbeh je veľmi pútavý a najviac pozitívne na seriály sú dialógy, ktoré sú veľmi dobré napísané. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)