Everwood

Drama / Rodinný
USA, (2002–2006), 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross (více)

Série(4) / Epizody(89)

Nejenom ve velkoměstě žijí lidé. A všude je třeba zázraků medicíny... Everwood. Městečko v americkém Coloradu, půvabné místo, stulené v klínu Skalistých hor. Domov jedné z prvních oper v zemi, nejstarších zlatých dolů, třetí největší soutěže ve vaření s chilli – a od jisté doby i světoznámého neurochirurga a jeho dvou dětí. Neboť doktor Brown, velký a slavný doktor Brown, v jehož ordinaci si podávali dveře nejslavnější a nejvlivnější lidé státu, se po tragické smrti své ženy zcela nečekaně – a pro všechny zcela nevysvětlitelně – rozhodl opustit svou zavedenou newyorskou praxi a přestěhovat se na tenhle – sice krásný, ale přece jenom – konec světa. Marně si obyvatelé městečka lámou hlavu, co mezi ně onu světovou kapacitu přivedlo. Důvody tátova rozhodnutí neznají ostatně ani jeho nejbližší: dospívající Ephram a malá Delia. Je jim jasné jen jedno: od nynějška musí zapomenout na celý svůj dosavadní život a musí se pokusit přijmout za svůj domov Everwood… (Česká televize)

Savel

Velikán mezi rodinnými seriály a nejlepší role Treata Williamse po Hair. Ironie, sarkasmus, hudba a reálné životní situace (sám jsem zažil většinu z nich). První, druhá serie skvělá a to hned od první epizody, třetí se bohužel výrazně zkazila. Humor ustupuje před smutkem a depresí a situace ztrácejí realitu se svým neměnným vzorem "problém-hádka-omluva" (někdy i víckrát za díl). Nemluvě o Eframovi, jehož nesnesitelnost ztratila veškerý humor a dělá z jeho otce naivního dobráka, který jen mlčí, nebo se omlouvá. Škoda, že musím posuzovat seriál jako celek. Doufám že další serie (pokud bude) opět hodnocení navýší. ()

Renata

Když se po 16 letech od vysílání Everwoodu na českých obrazovkách rozhodnete, že je čas podívat se na všechny čtyři série znovu. Když si po 16 letech potvrdíte, že je to z nějakého záhadného důvodu stále jedna z vašich největších a absolutních srdcovek. Miluji Everwood a všechno to, co mi přináší do duše. ()

ApsidalTill

Romantika, sentiment, plač, slzy, výčitky, náhoda, nehoda, realita, život. Ku seriálu Everwood som sa po prvý krát dostal ako žiak základnej školy, v tej dobe som prežíval presne to isté čo "pubertálna" sekcia tohto projektu a tak nejak my to prirástlo ku srdcu. Prežíval som prvé city atď. V tej dobe som seriál nevidel celý a z tretej série vlastne takmer nič. Preto som sa nedávno rozhodol si prejsť komplet touto cestou, čo možno na niekoho dolahne ako tvrdý americký sentiment ale, u mňa to prekvapivo zase zafungovalo. Páči sa my herecký prejav Gregory Smitha a tak isto, sa my páči dejová linka romantickej vlny, ktorá nepoľavila až do konca celého projektu. Som asi citlivá duša (rozhodne), preto mám nutkanie zistiť či postavy jednajú tak ako by som jednal ja (z 90% samozrejme nie), ale aj napriek tomu ich chápem. Preto 4 hviezdy a pre mňa zaslúžené, pretože som si to s nimi prežil osobne, nech už tvorcovia akokoľvek vylievali vody z potápajúcej sa lode štvrtej série. http://www.youtube.com/watch?v=aywayZcn5vQ&feature=share ()

Bukk

Kdysi jsem si nenechala ujít jedinou epizodu. Když jsem si to však chtěla obnovit a začala to sledovat znova na ČT, zdá se mi to nebo to vážně není to, za co jsem to mívala? Ono by to bylo možná i víc sledovatelné, kdyby se postupně nezačal děj ubírat jinam. Kvalita se těžko udržuje. ()

constrictor.boa

Poslední díly mi přijdou jako okopírované prcičky. Všichni jsou panicové a panny ( i ta dvacetiletá) a řeší to s rodiči. Doktorův syn se navíc udělal, jen se ho slečna přes kalhoty dotkla. Mladí rebelové se ale nevzdávají a neůnavně vzdorují svým puritánským rodičů, kteří jim tvrdí, že sex není vůbec jednoduchý a zakazují jim ho. Člověk se u toho aspoň občas zasměje ()

adriane9

Tenhle seriál mám moc ráda a nejvíc ze všeho si potrpím na konce, kdy vypravěč shrne celý díl do určitého citátu,do pár vět, které jsem si vždycky uměla vzít k srdci.Není to jen o rodině, kde umřela máma, ale taky o nás všech..O tom, že se v tom můžeme sami nejednou najít... ()

ondrin

Po prvních dílech jsem měl z Everwoodu dobrý dojem. Postupně se mi však téměř všechny postavy začaly vzdalovat, dialogy začaly být místy opravdu hloupé a stejně tak i některé zápletky. Je to škoda, mělo to celkem dobré vyhlídky, nyní už to považuji jen za ztrátu času. ()

Mallyyy

Zatím hodnoceno podle první série. Příjemný seriál se sympatickými herci a pěknou hudbou. Jediné co mě vadí, jak se někdy chovají postavy. Edit. Dokoukáno. Jsem spokojen. Sice postupně kvalita trochu ochabuje, ale nevadí. Rád jsem se na to dokoukal a s koncem jsem velice spokojen. Jediná věc, co mě vždy dožrala byla rozmazlenost a arogance teenagerů. 4* zasloužené. ()

Loooki

Prvá séria sa dala...ale aj počas tej série mi niečo na tom seriále vadilo a doteraz neviem prísť čo presne. ()

merigieren

Je to těžké hodnotit. První série si držela nadhled a vtip. Ve druhé dochází k něčemu divnému, pomalu mě to přestávalo bavit, ale ti dva doktoři se stále občas pošťuchovali. Třetí série klesla k ubohým morálním následkům činů. Jakýkoliv prvek zábavnosti se vytratil a seriál klesl až skoro na dno. Takže to udělám jako u Prison Breaku a hodnotím pouze první sérii. Průměrováním by se to dostalo asi ke 2*. ()

Gaia.M

Everwood mám ráda. Působí na mě totiž skutečně, naprosto reálně. Což je v dnešní době fantasy seriálů docela příjemné. Žádní upíři, čarodějnice, vlkodlaci, leprikóni a já nevím co ještě. Jen skutečné rodiny, přátelství, láska. Za mě pětka. Btw. Amy bych klidně vyhodila, stačil by mi seriál s Andym a Ephramem. Jen nevím kterého bych brala víc. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)