Strážce moře (TV seriál)

SeaQuest DSV

SeaQuest DSV

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1993, 59x42 min

Roy Scheider, Don Franklin, Stephanie Beacham, Ted Raimi, Michael Ironside, Jonathan Brandis, Stacy Haiduk, Elise Neal, Peter DeLuise, John D'Aquino, Rosalind Allen, Tim DeKay, Michael York, Michael Costello, Roscoe Lee Browne, Royce D. Applegate, Christopher Miles, Jonathan Banks, Brett Rice, Mark Hamill, Yaphet Kotto, Udo Kier, Chaim Topol, David Morse, Erick Avari, Seth Green, Lindsay Frost, David McCallum, Tim Russ, Daniel Stern, Christopher Pettiet, William Shatner, Bradford Tatum, Philip Tan, Marianne Hagan, Charlton Heston, Ryan Alosio, Jennifer Sky, Carl Lumbly, Luis Guzmán, Leslie Hope, David Marciano, Jonathan Bouck, Robert Foxworth, Mimi Kuzyk, Michael Reilly Burke, Dom DeLuise, Rya Kihlstedt, Nicolas Surovy, Holly Butler, Luca Bercovici, Michael A. Nickles, Lewis Arquette, Sandra Hess, Tamara Tunie, Charles Gitonga Maina, Robert Catrini, Mark Brown, Brittany Murphy, Brittany Snow, Kristoffer Tabori, John Finn, Edward Kerr, Charles Cyphers, Wanda De Jesus, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Timothy Omundson, Dustin Nguyen, Jack McGee, Joanna Garcia Swisher, David DeLuise, Rachael Harris, Leslie Bega, Holly Gagnier, Michael DeLuise, Aki Aleong, Terence Knox, Julia Nickson, John Saint Ryan, William Russ, Tony Denison, James Shigeta, Bernie Casey, Derek Webster, David Spielberg, Dennis Christopher, Kent McCord, Turhan Bey, Patricia Charbonneau, Jim O'Rear, Raphael Sbarge, Rob Youngblood, Joe Seneca, Dennis Arndt, Rus Blackwell, Carlos Carrasco, J.A. Preston, Tom Nowicki, Tom Provost, Felicity Waterman, William Morgan Sheppard, Richard Herd, Bryan Friday, Jennifer Segal, Bonnie Bartlett, Leo Gordon, H.M. Wynant, Vivienne Sendaydiego, Brad Hunt, Leslie Maine, Amanda Davison, Francis X. McCarthy, Stephen Kronish, Jeff Moldovan, Sam Sorbo, Marc Macaulay, Mimi Lieber, Damon Jones, Dennis Lipscomb, Dan Hildebrand, Gene Ross, Hank Stone, William deVry, Trevor St. John, Sarah Koskoff, T.E. Russell, Yvonne Farrow, Rebecca Stanley, Tim Powell, Diana Frank, Fima Noveck, Kathy Poling, Cameron Thor, Marco Sanchez, Sandy McPeak, Keith Hudson, Jason Stuart, Jim Grimshaw, Robert Small, Ksenia Prohaska, Jack Blessing, Andy Stahl, Gus Perez, Una Damon

Začínající díl (Být či nebýt) je skvělý!!!! Originální myšlenka, ság s vesmírnou lodí je tu dost (několikery Star Treky, Andromeda...). Když jsem byl malý, tak jsem se nadšeně díval, dokonce si po letech stále pamatuji pár dílů, je to radost vidět to znovu. Četl jsem, že časem je však série stále slabší a věřím tomu, i takový Star Trek: Nová generace později slábne. V prvotním dílu jako zajímavé představitele můžeme poznat Roye Scheidera (Čelisti), Teda Raimieho (Xena), či Jonathana Brandise (Neuvěřitelný příběh 2).(3.11.2017)

• Lacike

Na prvy pohlad to pôsobi ako Star Trek pod vodou, co je kombinacia, ktora by mi mala teoreticky sediet. Dvakrat som sa snazil tento serial pozriet. Ale zakazdym som skoncil po takych 5-6tich epizodach. S posadky ma zaujal len kapitan Roy Sheider a sympatak Jonathan Brandis. Najväcsi problemom boli ale jednotlive zapletky, ktore za vela nestali. Mame tu cool ponorku, ale pod vodou sa nic skutocne zaujimave nedeje. Mal som pocit, ze s vychodzim zaujimavym nametom si ani scenaristi nevedeli rady a behom serii, co som si obcas overil jednou dvoma castami, sa serial dost radikalne menil az to zacalo pôsobit strasne prekombinovane. 4/10.(14.1.2019)

Přirovnání Sea Questu ke Star Treku je možná trochu silná káva, ale je to docela zdařilé zpracování alternativní budoucnosti, která jako by byla oživlým snem Stromberga z jedné nejmenované bondovky:) A je to i solidně graficky našlápnuté (alespoň ve své době bylo) a zábavné...navíc kdo by si nezamiloval mluvícího delfína?:)(4.3.2004)

Star Trek pod hladinou? Na první pohled sice ano, ovšem při bližším pohledu to zase až tak neplatí. Osobně mi byl Strážce moře vždy sympatičtější. Sice u něj kvalita padala rychle dolů, a fakticky jsou tak sledovatelné sotva první dvě série, ale na počátku měl specifické kouzlo, dobré nápady a solidní herce. Po tomto seriálu dnes neštěkne ani pes, a popravdě ono se není co divit, ale své kvality, alespoň zpočátku, rozhodně měl.(31.8.2007)

• DocBrown

Tohle že má něco společného se Star Trekem? To snad nemyslíte vážně, snad jen že je to někdy v budoucnosti. No a to už ani teď neplatí. To už se víc blíží ST třeba Návštěvníci. Především je to pro daleko mladší publikum. Neviděl jsem dostatek epizod, ale na víc než 2* by to asi nemělo a už nejsem cílová skupina. Na rok vzniku i dost špatné efekty. Sea Quest ale má jeden skvost, kterým trumfne všechny ST seriály a tím je Kathy Evison. Ta je tak krásná a roztomilá, že už to víc nejde (ještě víc než Jadzia). ČSFD se ani neobtěžuje jí dát do přehledu. Asi jen kvůli ní jsem se vydržel dívat na pár epizod, hlavně přechod do třetí série byl hodně divný. Bohužel v tomle roce takhle krátký vlasy nosí už pomalu jen lezby :,-((12.4.2018)

• - Jonathan Brandis bol jediný herec, ktorý sa objavil vo všetkých 57 epizódach. (Kristine1)

• - V epizodě Sympathy for the Deep debutovala Jennifer Sky. (NinadeL)