Reklama

Reklama

Strážce moře

(seriál)
  • Česko Ponorka Seaquest (více)
USA, (1993–1996), 43 h 41 min (Minutáž: 44–88 min)

Hrají:

Roy Scheider, Don Franklin, Ted Raimi, Marco Sanchez, Peter DeLuise, Michael DeLuise, Stephanie Beacham, Kathy Evison, Frank Welker, Edward Kerr (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(57)

Obsahy(1)

V roku 2018 ľudstvo kolonizuje posledné neobývané miesta na Zemi - jej oceány. Lenže ani hlboko pod hladinou oceánov se nedá vyhnúť konfliktom a nepriateľstvu. Úlohou posádky ponorky SeaQuest na čele s Royom Schneiderom je zabrániť všetkým problémom a skúmať nekonečné temné diaľavy podmorských vôd. (oficiální text distributora)

Recenze (39)

Salsecnew 

všechny recenze uživatele

Začínající díl (Být či nebýt) je skvělý!!!! Originální myšlenka, ság s vesmírnou lodí je tu dost (několikery Star Treky, Andromeda...). Když jsem byl malý, tak jsem se nadšeně díval, dokonce si po letech stále pamatuji pár dílů, je to radost vidět to znovu. Četl jsem, že časem je však série stále slabší a věřím tomu, i takový Star Trek: Nová generace později slábne. V prvotním dílu jako zajímavé představitele můžeme poznat Roye Scheidera (Čelisti), Teda Raimieho (Xena), či Jonathana Brandise (Neuvěřitelný příběh 2). ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Na prvý pohľad to pôsobí ako Star Trek odohrávajúci sa namiesto vesmíru pod vodou, čo je kombinácia, ktorá by mi mala teoreticky sedieť. Dvakrát som sa snažil tento seriál pozrieť. Ale zakaždým som skončil po takých 5-6tich epizódach. Z posádky ma zaujal len kapitán Roy Sheider a sympáťak Jonathan Brandis. Najväčším problémom boli ale jednotlivé zápletky, ktoré za veľa nestáli a príliš pútavé neboli. Scenáristom sa nepodarilo vytvoriť dostatočne zaujímavý podvodný vesmír a veľmi rýchlo to proste začalo nudiť. Máme tu cool ponorku a to je tak zhruba všetko, čo zaujme. Mal som pocit, že s východzím námetom si scenáristi nevedeli rady a behom sérií, čo som si občas overil jednou dvoma časťami, sa seriál dosť radikálne menil až to začalo pôsobiť strašne prekombinovane. Takže celkovo bol tento nádejný seriál sklamaním. 4/10. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozhodně nejde o nejkvalitnější seriál v dějinách televize, ale byl něčím rozhodně poutavý. Autoři se ničeho moc nebáli a sehnali velmi slušné obsazení. Mezi nejzajímavější rozhodně patřil Jonathan Brandis, který se od prvního dílu stal mým favoritem a Roy Scheider se velmi dobře hodil do postavy kapitána obrovské ponorky. Střídavá kvalita seriálu není ničím překvapujícím, ani dnes nelze natočit naprosto bezchybný seriál, který vás jednou za čas prostě nudí. Ve své době pro mě dobrý seriál, na který jsem se rád podíval, ale dnes nevím jak by jeho nevyváženost působila na diváka. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Přirovnání Sea Questu ke Star Treku je možná trochu silná káva, ale je to docela zdařilé zpracování alternativní budoucnosti, která jako by byla oživlým snem Stromberga z jedné nejmenované bondovky:) A je to i solidně graficky našlápnuté (alespoň ve své době bylo) a zábavné...navíc kdo by si nezamiloval mluvícího delfína?:) ()

Scaevola 

všechny recenze uživatele

Jeden z velké trojky nejoblíbenějších seriálů mého dětství. – Po dalším shlédnutí musím poopravit mé názory. První řada je vskutku geniální a, troufám si říct, dosud nepřekonaná. Naprosto originální námět, skvěle poskládaná posádka a pro sci-fi relativně netypické motivy. Druhá série je však bezprecedentní šílenost a trapnost. K posádce nastoupila banda podivných existencí a až na některé episody jsou většinou scénáře k smíchu, což nevyváží ani lepší a barvitější efekty. Třetí řada se pokorně vrací k počátkům (odkazy na postavy z první série, podobné motivy), odvážně rozvíjí hlubší vztahy mezi posádkou a hraje se už více méně pořád na poli světové politiky. Bohužel však byl úkrok druhé řady příliš široký a již se nepodařilo přilákat diváky zpět… Škoda, pokud by nově nastavený směr pokračoval dále uvážlivými krůčky. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • V epizodě Sympathy for the Deep debutovala Jennifer Sky. (NinadeL)

Reklama

Reklama