Strážce moře

(seriál)
všechny plakáty
Akční / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1993–1996), 43 h 41 min (Minutáž: 44–88 min)

Roy Scheider, Don Franklin, Ted Raimi, Marco Sanchez, Peter DeLuise, Michael DeLuise, Stephanie Beacham, Kathy Evison, Frank Welker, (více)

Série(3) / Epizody(57)

V roku 2018 ľudstvo kolonizuje posledné neobývané miesta na Zemi - jej oceány. Lenže ani hlboko pod hladinou oceánov se nedá vyhnúť konfliktom a nepriateľstvu. Úlohou posádky ponorky SeaQuest na čele s Royom Schneiderom je zabrániť všetkým problémom a skúmať nekonečné temné diaľavy podmorských vôd. (oficiální text distributora)

Shit

Podle mě to byla docela blbost, nevim co si tvůrci mysleli, když se snažili okopírovat Star Trek, ale celý to dali pod vodu. Sice se pár zajímavejch dílů najde, ale pořád převažuje víc těch špatnejch u kterých jsem se nehorázně nudil, aspoň že tam byl Roy Scheider, ten to alespoň o kousíček zvednul, abych mohl dát ty 3* ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V 90. rokoch som bol puberťák a hoci dnes už Seaquest prirodzene zostarol, v tej dobe (a v tom veku) nič lepšie nebolo. Ponorka. Megaluxusná. Gigantická. Špičková. Dvesto členná posádka. Vojaci a vedci. Hologram. Hovoriaci delfín (dva roky pred hovoriacou gorilou v Kongu, ale tá vznikla podľa knihy z 80. rokov, takže je jasné, kto koho vykrádal). Ten delfín, aby toho nebolo málo, je samozrejme jednak geniálny a jednak sa dokáže pohybovať v ponorke vďaka dômyselnému systému vodných tunelov (!). No a ako bonus je v ponorke vertikálny výťah. Ktorý chalan by takú ponorku nechcel mať doma v obývačke? Scenáre boli vtedy vzrušujúce a napínavé. Dnes naivné, ale ešte aj v dnešnej dobe na nich (v dobrom) udivuje, že sa do značnej miery snažili pretláčať dobré a pozitívne myšlienky, boli plné kladných, pozitívnych a optimistických postáv (samozrejme v čele s absolútnym sympaťákom Royom Scheiderom a mladučkým Jonathanom Brandisom, ktorý neskôr spáchal samovraždu), kladú dôraz na ekológiu a mierové, diplomatické riešenie problémov. Produkcia: Steven Spielberg. ()

Gemini

Přirovnání Sea Questu ke Star Treku je možná trochu silná káva, ale je to docela zdařilé zpracování alternativní budoucnosti, která jako by byla oživlým snem Stromberga z jedné nejmenované bondovky:) A je to i solidně graficky našlápnuté (alespoň ve své době bylo) a zábavné...navíc kdo by si nezamiloval mluvícího delfína?:) ()

Djkoma

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozhodně nejde o nejkvalitnější seriál v dějinách televize, ale byl něčím rozhodně poutavý. Autoři se ničeho moc nebáli a sehnali velmi slušné obsazení. Mezi nejzajímavější rozhodně patřil Jonathan Brandis, který se od prvního dílu stal mým favoritem a Roy Scheider se velmi dobře hodil do postavy kapitána obrovské ponorky. Střídavá kvalita seriálu není ničím překvapujícím, ani dnes nelze natočit naprosto bezchybný seriál, který vás jednou za čas prostě nudí. Ve své době pro mě dobrý seriál, na který jsem se rád podíval, ale dnes nevím jak by jeho nevyváženost působila na diváka. ()

DaViD´82

Star Trek pod hladinou? Na první pohled sice ano, ovšem při bližším pohledu to zase až tak neplatí. Osobně mi byl Strážce moře vždy sympatičtější. Sice u něj kvalita padala rychle dolů, a fakticky jsou tak sledovatelné sotva první dvě série, ale na počátku měl specifické kouzlo, dobré nápady a solidní herce. Po tomto seriálu dnes neštěkne ani pes, a popravdě ono se není co divit, ale své kvality, alespoň zpočátku, rozhodně měl. ()

• V epizodě Sympathy for the Deep debutovala Jennifer Sky. (NinadeL)