Strážce moře (TV seriál)

SeaQuest DSV

SeaQuest DSV

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1993, 59x42 min

Roy Scheider, Don Franklin, Stephanie Beacham, Ted Raimi, Michael Ironside, Jonathan Brandis, Stacy Haiduk, Elise Neal, Peter DeLuise, John D'Aquino, Rosalind Allen, Tim DeKay, Michael York, Michael Costello, Roscoe Lee Browne, Royce D. Applegate, Christopher Miles, Jonathan Banks, Brett Rice, Mark Hamill, Yaphet Kotto, Udo Kier, Chaim Topol, David Morse, Erick Avari, Seth Green, Lindsay Frost, David McCallum, Tim Russ, Daniel Stern, Christopher Pettiet, William Shatner, Bradford Tatum, Philip Tan, Marianne Hagan, Charlton Heston, Ryan Alosio, Jennifer Sky, Carl Lumbly, Luis Guzmán, Leslie Hope, David Marciano, Jonathan Bouck, Robert Foxworth, Mimi Kuzyk, Michael Reilly Burke, Dom DeLuise, Rya Kihlstedt, Nicolas Surovy, Holly Butler, Luca Bercovici, Michael A. Nickles, Lewis Arquette, Sandra Hess, Tamara Tunie, Charles Gitonga Maina, Robert Catrini, Mark Brown, Brittany Murphy, Brittany Snow, Kristoffer Tabori, John Finn, Edward Kerr, Charles Cyphers, Wanda De Jesus, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Timothy Omundson, Dustin Nguyen, Jack McGee, Joanna Garcia Swisher, David DeLuise, Rachael Harris, Leslie Bega, Holly Gagnier, Michael DeLuise, Aki Aleong, Terence Knox, Julia Nickson, John Saint Ryan, William Russ, Tony Denison, James Shigeta, Bernie Casey, Derek Webster, David Spielberg, Dennis Christopher, Kent McCord, Turhan Bey, Patricia Charbonneau, Jim O'Rear, Raphael Sbarge, Rob Youngblood, Joe Seneca, Dennis Arndt, Rus Blackwell, Carlos Carrasco, J.A. Preston, Tom Nowicki, Tom Provost, Felicity Waterman, William Morgan Sheppard, Richard Herd, Bryan Friday, Jennifer Segal, Bonnie Bartlett, Leo Gordon, H.M. Wynant, Vivienne Sendaydiego, Brad Hunt, Leslie Maine, Amanda Davison, Francis X. McCarthy, Stephen Kronish, Jeff Moldovan, Sam Sorbo, Marc Macaulay, Mimi Lieber, Damon Jones, Dennis Lipscomb, Dan Hildebrand, Gene Ross, Hank Stone, William deVry, Trevor St. John, Sarah Koskoff, T.E. Russell, Yvonne Farrow, Rebecca Stanley, Tim Powell, Diana Frank, Fima Noveck, Kathy Poling, Cameron Thor, Marco Sanchez, Sandy McPeak, Keith Hudson, Jason Stuart, Jim Grimshaw, Robert Small, Ksenia Prohaska, Jack Blessing, Andy Stahl, Gus Perez, Una Damon, Alison Moir, Wil Röttgen, Dennis Neal, Robert Engels, Tim Kelleher, Leslie Hardy

Začínající díl (Být či nebýt) je skvělý!!!! Originální myšlenka, ság s vesmírnou lodí je tu dost (několikery Star Treky, Andromeda...). Když jsem byl malý, tak jsem se nadšeně díval, dokonce si po letech stále pamatuji pár dílů, je to radost vidět to znovu. Četl jsem, že časem je však série stále slabší a věřím tomu, i takový Star Trek: Nová generace později slábne. V prvotním dílu jako zajímavé představitele můžeme poznat Roye Scheidera (Čelisti), Teda Raimieho (Xena), či Jonathana Brandise (Neuvěřitelný příběh 2).(3.11.2017)

• DocBrown

Tohle že má něco společného se Star Trekem? To snad nemyslíte vážně, snad jen že je to někdy v budoucnosti. No a to už ani teď neplatí. To už se víc blíží ST třeba Návštěvníci. Především je to pro daleko mladší publikum. Neviděl jsem dostatek epizod, ale na víc než 2* by to asi nemělo a už nejsem cílová skupina. Na rok vzniku i dost špatné efekty. Sea Quest ale má jeden skvost, kterým trumfne všechny ST seriály a tím je Kathy Evison. Ta je tak krásná a roztomilá, že už to víc nejde (ještě víc než Jadzia). ČSFD se ani neobtěžuje jí dát do přehledu. Asi jen kvůli ní jsem se vydržel dívat na pár epizod, hlavně přechod do třetí série byl hodně divný. Bohužel v tomle roce takhle krátký vlasy nosí už pomalu jen lezby :,-((12.4.2018)

Keby to so zápletkami druhej série neprehnali a zákonite neposr...., stal by sa z toho zaručene kultový seriál. Ponorkárskych a podmorských sci-fiek je veľmi málo, a toto bol veru solídny príspevok do ich útlej zbieročky. Mohlo by to byť priam dokonalé, keby zápletky a celkové poňatie ostali na úrovni prvej série. To sa však nestalo a tak nám scenáristi začali chŕliť trápne klišé plné stretov s ufónmi, dávno stratenými civilizáciami, duchmi, podmorskými príšerami a inými nadprirodzenými haluzami... Žiaľ... :-( Že ich Spielberg pri tej druhej sérii nečapol po prstoch... :-/ Ešteže tretiu už odmietol produkovať a Scheider z toho radšej odišiel tiež...(26.3.2015)

Star Trek pod hladinou? Na první pohled sice ano, ovšem při bližším pohledu to zase až tak neplatí. Osobně mi byl Strážce moře vždy sympatičtější. Sice u něj kvalita padala rychle dolů, a fakticky jsou tak sledovatelné sotva první dvě série, ale na počátku měl specifické kouzlo, dobré nápady a solidní herce. Po tomto seriálu dnes neštěkne ani pes, a popravdě ono se není co divit, ale své kvality, alespoň zpočátku, rozhodně měl.(31.8.2007)

Rozhodně nejde o nejkvalitnější seriál v dějinách televize, ale byl něčím rozhodně poutavý. Autoři se ničeho moc nebáli a sehnali velmi slušné obsazení. Mezi nejzajímavější rozhodně patřil Jonathan Brandis, který se od prvního dílu stal mým favoritem a Roy Scheider se velmi dobře hodil do postavy kapitána obrovské ponorky. Střídavá kvalita seriálu není ničím překvapujícím, ani dnes nelze natočit naprosto bezchybný seriál, který vás jednou za čas prostě nudí. Ve své době pro mě dobrý seriál, na který jsem se rád podíval, ale dnes nevím jak by jeho nevyváženost působila na diváka.(29.4.2007)

• - Jonathan Brandis bol jediný herec, ktorý sa objavil vo všetkých 57 epizódach. (Kristine1)

• - V epizodě Sympathy for the Deep debutovala Jennifer Sky. (NinadeL)