Malý pitaval z velkého města

• angličtina Minor Tales of Crime from a Major City
TV spot 7
Československo, (1982–1986), 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel (více)

Epizody(15)

Na televizní obrazovku se vrací detektivní seriál Malý pitaval z velkého města podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka se známými a populárními herci. Opět se budete moci setkávat s partou pražských kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích drobných i těch nejzávažnějších zločinů. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším. Skvělé herecké obsazení zajistí příjemnou zábavu i po letech. Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislav Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Libor Krejcárek (Jiří Krampol), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek). (Česká televize)

Paity

Taková socilistická Kriminálka LA či Miami, akorát bez moře a pouště kolem. Jednotlivým příběhům vždy vévodil jeden "vyšetřovatel". Kvalita byla někdy průměrná, někdy to bylo horší. Hlavně policajt co nenosil pistoli a vše řešil jak Columbo v upatlaném baloňáku byl skutečně "skvostný". ()

Kovaja

,,Svodka událostí o zjištěných případech.... Kriminálka vedená přísným ale spravedlivým Břéťou Kubátem, který má k ruce rozmanitý tým vyšetřovatelů. Nejzkušenější z týmu je rozvážný a bez zbraně sloužící Ruda Pekař který je dobrákem celého mančaftu. Dalším je Libor Krejcárek který se zakousne a nepustí dokud případ nerozlouskne. Hezounkem a seladonem týmu je Kamil Hamřík který nenechá na pokoji žádnou sukni, ale pozor i on umí.-)).Benjamínkem je Jiříček který teprve sbírá zkušenosti ale snahu má moc velkou, někdy musí dostat i přes prsty aby zvolnil a nebyl unáhlený :-)) Moc fajn parta chlapů na straně zákona. ()

Stružák

On by to byl i fajn seriál a fajn příběhy. Ale to by nesměly bejt jednotlivý díly tak příšerně utahaný. Sestříhat je o 20 minut, mohlo bejt dobře. ()

F.W.Colqhoun

Svodka událostí o zjištěných případech za dobu od nula nula do dvaceti čtyř hodin na území obvodní správy SNB Praha. Vyhlašuji pátrání po... Pitavalu se lze smát a často je (obchodování s valutami = zlo, morfinisté) jediná adekvátní reakce. Na druhou stranu zaráží, že herecká a scenáristická špička bohorovné současnosti nedokáže v mnoha případech přepsat/přehrát ani takového šaška, jako je žižkovský Belmondo Jiří Krampol. Aniž bych si chtěl kálet do úst a Pitaval označovat za umění, i toto 'dílo' dosvědčuje, že i těm nejpokleslejším formám se v některých (zdůrazňuji: některých) ohledech dařilo lépe, když bylo hůře. Pozoruhodné už jen kvůli osmdesátkovým reáliím. ()

Wishkah

Mě se to líbilo. Taková zmodernizovaná mordparta. Uvěřitelné příběhy, profesionálně a realisticky ztvárněné a také velmi civilně zahrané. Jeden z mých oblíbenějších seriálů ()

Cement73

Úspechy socialistickej kriminalistiky... Na tie časy sa to celkom dalo, ale niektoré z prípadov boli šialene nudné. Doteraz neviem, čo to znamená "Pitaval" :))) ()

gurmanik

S nadhledem, smyslem pro humor a ničím lepším, co mít na práci, je to celkem těžká prdel. Kriminálka v akci kvůli naprostým krávovinám. S ohledem na dobu, kdy to bylo natočeno, je moje hodnocení takové, jaké je.. ()

Greg25

Z dnešního pohledu směšné, tehdy aktuální, což je zcela logické - jak asi bude působit Kriminálka (Las Vegas, Miami, New York) za takových 30 let??? Abych pravdu řekla, čekala jsem, že to bude o dost horší, zkousnout se to dá téměř bez problému, ale na drruhou stranu, že bych "Pitavala" nějak vyhledávala to se říci nedá. 45%. ()

hemul

Pravdupovediac, tento serial reprizuju na rozlicnych kanaloch dost castom, ale na pocudovanie, vzdy ked ho sledujem, vacsinou nahodou, nenudim sa. Je to asi preto, ze bol natoceny profesionalne a nie je to propaganda, co sa neda ani nahodou povedat o inom casto reprizovanom seriali 30PMZ, ktory naopak povazujem za to najhorsie, co v historii CSTV vzniklo. Maly pitaval je podareny serial, a aj ked nie som od fachu, nastastie, zda sa mi, ze je to asi najvydarenejsi serial s krimi prostredia. Akcia a napatie mi tam nechybaju. Je to civilne, asi ako kazdodenna robota vysetrovatelov. A hlavne, Vyborna muzika! ()

lukano

Naprosto nechápu celkové ohodnocení tohoto seriálu. Ti co asi hodnotili negativně, se na ten seriál snad ani nepodívali. V porovnání s dnešními braky, kde jejích tvůrci s dějem, logičností a realističností si příliš hlavu nelámou. A s línou roztřesenou kameru bez podstavce nezachrání ani ten nejlepší optický stabilizátor. ()

Zeek

Už tenkrát v 80.letech to nebylo bůhvíco. Stejně tomu je dnes. Ale zase bych tenhle seriál úplně neshazoval, je průměrný a dívat se na něj dá. Moje hodnocení: 60% ()

J R C Pecuchet

Na svou dobu celkem povedený detektivní seriál, který sice svým způsobem byl poplatný době (který v té době nebyl že ), ale já osobně si cením faktu, že byl natáčen podle zkutečných případů, které se staly a v neposlední řadě kvalitních hereckých výkonů. Hudba : Ladislav Štaidl ()

Brusíček

Kdysi jsem na tenhle seriál jako dítě koukal, o moc větší výběr tehdy nebyl, takže tenkrát se mi to líbilo. Ale dnes? Koukatelné to je pouze nostalgickým pohledem, jelikož mi tehdy bylo 9 let :-). Takže 40%. ()

godycz

nevidim nic co by me cpalo komunismus do hlavy. je to poplatne dobe, naivni z dnesniho pohledu, ikonicka hudba, hrusinsky i dalsi jsou proste pani herci. vubec me to neurazi... ()

-Marc-

Tento seriál mám opravdu rád, nevím jestli to je Krampólem, nebo Čmaňou, ale je to prostě takové zábavné retro... Československá kriminálka, kam se na ní hrabe CSI Las Vegas nebo Kriminálka Anděl. :-D ()