Moje rodina

• Velká Británie My Family
Velká Británie, (2000–2011), 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Hudba:

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight (více)

Série(11) / Epizody(120)

Ben Harper je zubař středních let s mírně cynickým a ležérním pohledem na svět, jeho žena Susan, povoláním turistická průvodkyně, je naopak posedlá představou, že musí vše řídit a mít pod kontrolou. Společně se snaží vychovávat své tři děti: Nicka, jehož základní vlastností je lenost, módou posedlou puberťačku Janey a nejmladšího a nebezpečně chytrého Michaela. Dohromady tvoří jednu typickou středostavovskou britskou rodinu, která na obrazovkách britské televize kraluje už od roku 2000. Tehdy, v době, kdy se většina britských televizí soustředila v oblasti sitcomů na produkci co nejmodernějších – až kultovních – děl, přišel americký producent Fred Barron s nápadem vyplnit evidentní „díru trhu" klasickým jednoduchým seriálem pro každého. Seriálem, který si nebude na nic hrát, který prostě na obrazovky přivede úplně obyčejné hrdiny. Lidičky, v nichž se může poznat mnohý z nás, lidičky, řešící každodenní problémy všedního života, ocitající se v nejrůznějších složitých, komických, trapných, ale vždy uvěřitelných situacích. Na rozdíl od běžné britské praxe jednoho scenáristy zapojil do literární přípravy několik autorů, čímž ji nejen odlehčil a urychlil, ale dodal jí i větší pružnost a širší úhel pohledu. A dalším – i když možná téměř nejdůležitějším – předpokladem budoucího úspěchu bylo to, že pro spolupráci získal dvě z nejoblíbenějších britských televizních hvězd, Roberta Lindsayho a Zoë Wanamakerovou. Díky tomu všemu se z Mojí rodiny stal jeden z nejoblíbenějších britských sitcomů všech dob. (Česká televize)

John8

Britcom jak má být, trpký suchý humor, barevné spektrum postav a jednoduché ale lehko rozpoznatelné příběhy do kterých se kde kdo může vžít. ()

Olík

S Mojí rodinou jsem se relativně natrápil. Nejprve jsem se jí tak nějak záměrně vyhýbal...ačkoliv moje rodina (s malým "m") podával pravidelně kladné reference. Po odhodlání konečně se smočit jsem propadnul v nadšení, které se každou další sérií menšilo až postupem času došlo k holému boji o přežití. Zpočátku svěží a zábavná záležitost postupně začala ukazovat svou pravou tvář, kterou je téměř vražedná závislost na postavě flakáčského syna Nicka, jehož odejití za lepším dopadlo na seriál jako dýmějový mor na Konstantinopoli v roce 541. Zoë Wanamaker a především Robertu Lindsaymu se v žádném případě nedá upřít snaha díru zalepit, ale samotní tvůrci jim sebedestruktivně házejí klacky pod nohy neustálím doplňováním nových "ha ha ha" postav, které vždy značí pouze jediné: =POZOR!, zoufalí pokus tonoucího se=. Moje rodina je brit-comem, který na tuzemských gaučích bezesporu zanechal svou nesmazatelnou stopu, ale svou recyklací již recyklovaného na svou pozvánku mezi seriálovou smetánku čeká zbytečně. ()

lemonova

Tak nejak spontánne mi napadá sitcom Ženatý so záväzkami, v porovnaní s ktorým Moja rodia jasne vyhráva. Podobne cynické, avšak hlavní protagonisti oveľa sympatickejší. Navyše aj v tých najprízemnejších situáciách majú tie britské dialógy skrátka niečo doseba :)) ()

Miki68

Chápu, že ti uživatelé, kteří ještě nemají vlastní děti v pubertálním věku nedokáží plně ocenit jemný anglický humor tohoto dílka. Já se směju možná i tam, kde to tvůrci nepředpokládali... ()

Alice02

Velmi kvalitní zpříjemnění sobotního večera. Některé vtipy a slovní hříčky se opravdu povedly, tuhle mám obzvlášť ráda: ,,Mami, já by sem radši byla mrtvá!" ,,No Janey, jak tohle vůbec můžeš říct?? Říká se BYCH!" ()

pouler

Výborný brit-com. Kdykoliv jsem ho letmo zahlédnul v televizi královsky jsem se bavil. Herci v podobě rodičů jsou přesní zvláště "paní domu"... děti jsou nesnesitelné, jako všechny děti ovšem. Krásné okno do Anglie 21. století. 5* jasných 95 %. ()

kluzo

Tento styl humoru je mi blízký a je to vždy příjemně strávená půl hodinka. Humor tohoto seriálu je tak nějak blíž realitě a postavy nejsou vyhnány až někam k hranicím absurdna na rozdíl např. od amerického Ženatý se závazky. Obě hlavy rodiny navíc v tomto seriálu ztvárnili velice sympatičtí herci, kteří se skvěle doplňují a dialogy jsou, jak je to u sitcomu možné, napsány celkem dobře. Není to Jistě pane ministře a premiére, ale vždy se těším na další díl. ()

chrispe

Miluju Bena Harpera! Je to venku. Toho uštvaného muže, který má být hlavou rodiny, ale moc se mu to nedaří. Bojuje nejen s dětmi, ale i s manželkou. O kousek životního prostoru, o peníze, o svou mužnost. A já se u toho královsky bavím. ()

tranquill

"Kdyby byli zubaři malíři, byl bys Beethoven." Situační humor, černý humor, sarkasmus, ironie, hra se slovíčky v opravdu silných dávkách. A to vše podtržené vynikajícím dabingem. Přitom zde nenajdete americký teenagerský humor, ale právě skvělý suchý anglický. Kultovka! ()

Tyna31

Začala jsem na 3*...pak jsem hodnocení zvýšila na 4* a nakonec jsem skončila na 5*. Vtipy se sice velmi často opakují, ale mě si tenhle seriál získal natolik, že mu to plné hodnocení dám. Nikdy nechci mít tak idiotského syna, jako je Nick:D Za nejlepší díl považuji ten, kdy Susan a Ben odjeli sami do hotýlku a ládovali se tam čokoládou zatímco o pokoj dál do toho sousedé bušili jako o závod:)) ,,Oni tam snad mají cukrárnu!´´:D ()

umbjaz

jen tak občas to zahlídnu na čétéčku, ale i to mi stačí pro velikou oblibu tohodle seriálu. v každym díle se popadám za břicho někdy i třikrát. je to mnohem lepší a hlavně zábavnější než třeba hypermoderní Přátelé (How i met your mother) a kolikrát i víc než Bib bang theory. Mno časem jsem si postahoval všechny série a musel jsem hvězdičku ubrat. v pozdějších řadách mi přijde, že se jejich "smeče" začínají opakovat, ale to je malá vada na kráse. je to výtečnej serial a že někomu přijde lacinej??? to byl Červenej trpaslík taky a je kultovní. ()

j.o.j.o.

Člověk si řekne, že tak to přece nechodí, ale po delším zamyšlení si alespoň na jednu takovou situaci ze života vzpomene:) ()

Judy24

Miluju Mojí rodinu! Já mám totiž tak nějak obecně dost slabost pro Brity, jejich humor i jejich sitcomy. Oni je dělají tak nějak jinak než Američané, možná i o něco jednodušeji, ale tenhle seriál je tak jednoduchý, jako je nabitý vtipy. Věrnější popis rodinných situací, tak dobře známých z každodenního života (a někdy tak akorát přehnaných), v televizi prakticky nevídáme. Bravo! ()