Volání mrtvých

USA / Kanada, (2003–2005), 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden (více)

Série(2) / Epizody(26)

Tru v sebe objaví schopnosť, ktorá by mala zostať utajená. Táto bystrá a krásna čerstvá absolventka strednej školy sa chystá na nočnú "šichtu". Tru totiž pracuje v márnici a hneď prvú noc počuje zúfalé ženské volanie o pomoc. Ale ďalšie ráno sa Tru zobudí do toho istého dňa a má dvanásť hodín na to, aby zachránila život ženy, ktorú počula v noci umierať. Najskôr sa však Tru bude musieť naučiť využívať svoju novo nadobudnutú schopnosť. Svoje poslanie už totiž našla: Tru bude zachraňovať životy druhých ľudí... (oficiální text distributora)

ostre_pero

Nepozerávam americké seriály, pretože ich nemám rád. Akosi mi nemajú čo ponúknuť. Tru calling som zhliadol náhodou a ani neviem, ako mi pri ňom prešlo tých 60 minút. Potom som ho pozeral druhý, tretí, štvrtýkrát... Skutočne nadpriemerné, miestami až excelentné herecké výkony, pútavý scenár a výborná kamera ma presvedčili, že tento seriál sa naozaj oplatí pozerať. A navyše, má mi čo ponúknuť... ()

sue2008

Počáteční díly rychle splývají do monotonnosti a předvidatelnosti, ale od doby kdy se objeví Jason Priestley se zápletka přece jenom trošku pozvedne akorát je škoda, že tvůrci příliš straní Tru, myslím, že z konfliktu život x smrt a osud by se dalo o moc víc vytřískat ()

Unrealik

Škoda, že musel seriál předčasně skončit. Takhle skončil, aniž by měl jakýkoliv závěr. A taky je škoda, že s některými postavami si scénáristé evidentně nevěděli rady (viz třeba ta novinářka z první série). ()

chevronman

Neuvěřitelně nudný seriál, který ani Eliza nedokázala pozvednout na vyšší úroveň. Hrozná nuda s předvídatelnými zápletkami, která ničím nepřekvapí ani nenadchne. Řekl bych, že sledování tohoto seriálu je obrovská ztráta času. ()

ogy86

Dobrý seriál. Originální námět, zajímavé jednotlivé epizody. Poté, co se v seriálu objevil "smrťák" Jason Priestley, děj nabral ještě více na tempu a objevily se zde zajímaví dějové linie. Bohužel zůstává pachuť po předčasném konci. Seriál byl náhle utnut bez jakékoliv pointy. Přitom některé věci byly rozjeté hodně zajímavě a rozhřešení druhé sezóny mohlo mít velký potenciál. Velkým plusem je Eliza Dushku. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Pomoc mi!" Začal jsem se dívat jen kvůli Elize! Překvapivě povedený seriál, který sází na opravdu dobrý hlavní nápad. Doporučuji všem, kdo mají rádi cestování v čase a řešení problémů s příčinou a následkem. Škoda, že musel seriál předčasně skončit. Skončil, aniž by měl jakýkoliv závěr. A to poté, co se v seriálu objevil Jason Priestley coby smrťák byl setsakramensky zajímavý. - 90%. ()