Volání mrtvých

USA / Kanada, (2003–2005), 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden (více)

Série(2) / Epizody(26)

Tru v sebe objaví schopnosť, ktorá by mala zostať utajená. Táto bystrá a krásna čerstvá absolventka strednej školy sa chystá na nočnú "šichtu". Tru totiž pracuje v márnici a hneď prvú noc počuje zúfalé ženské volanie o pomoc. Ale ďalšie ráno sa Tru zobudí do toho istého dňa a má dvanásť hodín na to, aby zachránila život ženy, ktorú počula v noci umierať. Najskôr sa však Tru bude musieť naučiť využívať svoju novo nadobudnutú schopnosť. Svoje poslanie už totiž našla: Tru bude zachraňovať životy druhých ľudí... (oficiální text distributora)

KarlWalf

Jedna hvězda za fakt, že se to občas snaží být chytré, druhé hvězda za Elize Dushku. Jinak je to seriál jako tisíce dalších, nic zvláštního. Ale ok, snaha byla. ()

Adrushka

Škoda, Škoda, Škoda. Nevěřila jsem svým uším, když jsem se dozvěděla, že seriál zrušili, protože mě opravdu chytl. Elizu jsem znala už z Buffy a tak jsem nebyla překvapená ani zklamaná. Děj mě skoro pokaždé překvapil a s nástupem druhé série jsem se dokonce na každý nový díl těšila. Takže opět škoda, škoda. ()

Colour

Na tomto seriáli ma prekvapovalo čoraz viac, ako je možné, že hlavná hrdinka, ktorá zachránila nespočetné množstvo ľudí, ich po záchrane znova nikdy nestretla a rovnako, že nikdy nikomu nebolo jej správanie čudné, nikto sa v jej živote nehrabal a neprišlo k odhaleniu. Ako námet je to zaujímavé, napínavejšie to začalo, keď sa na scéne objavil jej pravý opak. Avšak čím viac som videla dielov, tým viac som mala pocit, že všetky diely sú svojou stavbou rovnaké. Už po pár dieloch nemá čím prekvapiť. 70% ()

dudo0606

bože eliza musela preklínať celé fox ... kvoli tomuto, podľa mňa fest dobrému, seriálu odmietla rolu faith v angelovi a fox tru calling zrušil ... potom šla na dollhouse, znovu mega skvelý seriál, a fox to zase skrátil o celé tri série ... ()

shifter

Dve epizody clovek este zvladne, pri tretej sa uz nudi, priznajme si to, napriek zufalym pokusom priniest s kazdou epizodou nieco "nove" su vsetky epizody na jedno kopyto a herecke vykony su velmi slabucke. ()

RedRose

Proste a jasne... Povedeny pribeh, prijemne zpracovani a opravdu jsou Eliza Dushku a prekvapive i Jason Priestley prijemnym prekvapenim, takze i herecke obsazeni je v poradku! A ze mystery serialy uz v tomto stoleti nejsou IN? A koho to trapi? ;-) ()

Ronee

Tru Calling bol dosť zaujímavý seriál, vždy som očakávala, o čom bude nasledujúci diel a nikdy nesklamal. ()

chicab8

Další a poměrně zajímavá variace na věčné téma boje dobra proti zlu. Tentokrát je dobro ztělesněno aspirantkou na medicínu Tru (Eliza Dushku), která odpovídá na volání mrtvých a snaží se, aby nakonec přeci jen mrtví nebyli. Ztělesněným zlem se stal Jason Priestley a rozhodně boduje víc než mazánek Brandon Walsh :)) První polovina první série byla trochu rozvleklá a roztěkaná, ovšem potom tvůrci našli nit a seriál se příjemně rozjel, bohužel téměř v nejlepším byl utnut. Ubohých šest dílů druhé série rozhodně nestačilo na kvalitní tečku za slibně se rozvíjející narační linií. ()

JUWA

Na kvalitu Tru Callingu výrazne vplýva ten neskutočne dementný dabing z STV 1.Inak je to seriál celkom v pohode,má slušné herecke obsadenie a vyzuálne na úrovni.Nevyváži to však slabý scenár bez štipky zdravého prístupu.Je zaujímavé,že Tru Calling vznikol v dobe,keď je každý seriál mimoriadne prekombinovanou záležitosťou(napr. Alias),ale tu sa scenáristi akoby vôbec nesnažili a preto veľa epizód vyzerá takmer úplne rovnako.Poteší však častá absencia happy Endu a obstojná atmosféra.Pri pozeraní však musíte vypnúť mozog a prehliadnúť slabšie herectvo.Dá sa to pozerať,ale nič extra to nie je.Je veľká škoda toho nevyužitého potenciálu.Keby sa Tru vydala na začiatku úplne inou cestou ako zachraňovať ľudí a postupom času by sa stala úplne zápornou postavou,mohol vzniknúť úžasný seriál. Tru Caling postupom času zapadne prachom a nikto si ani nespomenie,že niečo také existovalo. ()

wlk1

Nechápu to vysoký hodnocení. Mě seriál přijde jako opakování toho samého pořád dokola. Někdo umře vrátí se den, to ještě chápu, ale stejná reakce všech lidí už nudí. Každý se musí naštvat, volat na ni poldy a pod. Myslím, že většina lidí by zavolala sanitku, nebo se aspoň pobavili na cizí účet. A tohle je základ věci co mi tomto seriálu vadí: chování lidí je a jejich reakce jsou asi jako křeček v bludišti. Celé to je nedodělané a tupe asi jako Buffy a Angel. Před deseti lety možná... dnes 1* ()

jafuska

další seriál, který ač z mého nepochopilteného důvodu dávají v dopoledních hodinách, a právě tento seriál není vůbec špatný napětí, promyšlený děj, který je fajn, dívá se na to příjemně ()

natalie15

Prečo také vysoké hodnotenie? Pretože mám proste Tru Calling rada. Každá časť sa mi páči, pretože každá časť má istý príbeh a to je super. Všetko sa to točí okolo Tru, čo je hlavná postava, ale to je fajn. Pretože jej život je zaujímavý, takisto aj ľudia v jej žviote - Daves je taký super, toho herca zbožújem... a Harrison:-). Nápad je predsa taký úžasný! To že ma mŕtvy človek požiada o pomoc a mne sa vráti deň a ja mám úžasný dar (prekliatie) zachrániť ho? V pravej podstate, dať mu život? A keď sa tam objaví Jack, má to už pravé grády. Zástanca pravidiel typu: No tak ho môžeš zachrániť, ale nechaj ho nech otrčí kopytá, pretože to tak "má byť" - to bol tiež dobrý nápad. Neodvažujem sa Tru Calling zrovnávať s nijakým iným seriálom. Som si istá že nejde o to najúžasnejšie seriálové dielo, poznám oveľa, oveľa, OVEĽA lepšie seriály typu Heroes, môj milovaný House, ale Tru je super seriál. 75%. ()

DandaPiper

Nevím, zda je to dějem nebo neustále běžící a natřepávající se Elizou, pro kterou mám slabost už od časů Buffy, ale žeru to. Škoda, že to fungovalo jen tak krátce, ale na druhou stranu si to alespon' zachovalo kvalitu. ()

zodiak217

Seriál plný prekvapení, zvratov a ......mŕtvych, ktorý volajú o pomoc. Aj keď seriály v tomto duchu veľmi nemusím, tento ma skutočne zaujal. Možno je to práve obsadením Elize Dushku do hlavnej úlohy, ktorá pôsobí veľmi príjemne, pohodovo a uvoľnene a všetky prípady rieši štýlom akoby to ani nič nebolo. Škoda že som nedočkal aj viac sérií, ale Slovensko je trochu pozadu. Príjemne tiež prekvapilo neskoršie angažovanie Jasona Priestleya, ktorého majú diváci v pamäti z Beverli HIlls 90210. V každom prípade aj keď efekty, dosť pokuľhávali a akčné scény neboli nejako ohurujúce, malo to niečo do seba. Taký príjemný večerný seriál s dobrým hereckým obsadením. ()

Carnosaurus

Překvapivě povedený seriál, který sází na opravdu dobrý hlavní nápad. Je plný napětí i vtipu. Sympatická představitelka hlavní role Eliza Dushku a Zach Galifianakis, jako její pomocník, se skvěle doplňují a težko věřit, že i Jason Priestley dokáže pobavit. Lahůdka pro všechny, kdo mají rádi cestování v čase a řešení problémů s příčinou a následkem. ()

Vala

Mě se líbí,je to dobrodružné a navíc scifi+ čas...Něco pro mě.Pro AngelAngie-podle mě je blbost hodnotit seriál jen podle toho,kde se vysílá...Komentář jak od puberťáka,fakt. ()