Volání mrtvých

USA / Kanada, (2003–2005), 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden (více)

Série(2) / Epizody(26)

Tru v sebe objaví schopnosť, ktorá by mala zostať utajená. Táto bystrá a krásna čerstvá absolventka strednej školy sa chystá na nočnú "šichtu". Tru totiž pracuje v márnici a hneď prvú noc počuje zúfalé ženské volanie o pomoc. Ale ďalšie ráno sa Tru zobudí do toho istého dňa a má dvanásť hodín na to, aby zachránila život ženy, ktorú počula v noci umierať. Najskôr sa však Tru bude musieť naučiť využívať svoju novo nadobudnutú schopnosť. Svoje poslanie už totiž našla: Tru bude zachraňovať životy druhých ľudí... (oficiální text distributora)

Martin741

Od TV Hnoja nemozno cakat fakt nic dobre, dokazom nech je aj tento serial. Ale hrala tam moja oblubena sexica Eliza Dushku, takze dam 41 % ()

wohna

Eliza Dushku. Nádherná. Okouzlující. A Zach Galifianakis. Seriál je sám o sobě zajímavý. Velice se mi zamlouvá. ()

Fallen_One

1. série: Zajímavý nápad. Ne příliš výraznou Elizu zde doplňují charakterově dobře napsané i zahrané postavy (Harrison, Davis a nakonec i Jack). Je to podobné jako většina seriálů. Děje se tam pořád to samé, akorát pokaždé jinak, nebo přinejmenším jinak (na téhle bázi je založen třeba House MD). Některé díly skvělé, jiné zase trochu slabší, prostě normálka. Je zajímavé hodit do seriálu jako je tenhle Jasona Priestleye, kterého si každý pamatujeme z Beverly Hills. Netypická role přesvědčeného a přesvědčivého záporáka mu tady dokonale sedla. 2. série: ...má jen 6 dílů, což je velká škoda, protože končí v neukončeném, v nejlepším. Postavy se prohlubují, Jack a Harrison překonávají sami sebe a Eliza...ale jo, hraje slušně. Už jí to člověk věří. Tak proč to proboha zas utnuli? Tak brzo...kvalita nejde dolu, spíš nahoru. Což je opět důvod, proč člověk nepochopí, proč se tyhle seriály ukončují. 8.5.: Po důkladném rozjímání o seriálu musím zvýšit na 5. ()

Pajky3

Existuje několik způsobů jak se k tomuhle seriálu dostat. Pravděpodobně to bude kvůli tomu, že někdo viděl Dollhouse a zajímalo ho, kde ještě je k vidění Eliza Dushku. To je i můj případ a připočetl jsem si k tomu poměrně zajímavý námět - přetáčení jednoho dne. Další cestou je, že vás zajímalo kam se po Beverly vydal Brandon. Toho jsem si já oblíbil už jen díky hostování v Havenu. Tady se navíc všechno zlepší díky jeho příchodu a alespoň jeho postava se chová rozumně. No pak je tady ten obejda z Pařby jehož jméno neumí nikdo vyslovit a teoreticky sem vede cesta i přes hezouna z White Collar, Matta Bomera. Tak a k seriálu, námět mi přišel zajímavej, bohužel už od druhýho dílu byl strašně nudnej a ohranej. Navíc hlavně Tru se chová jako prvotřídní trapka a opakuje stále stejné chyby. Ještě, že přijde Jack Harper, protože jinak by to bylo k uzoufání nudné. Tak alespoň souboj o každou duši je zajímavý. Druhá série možná pomohla v tom, že nepřinášela nudné díly, přesto jsem čekal o něco zajímavější finále. Nakonec vlastně to co nejvíc utkví v paměti, je to, že Eliza Dushku pořád běhá. Pořád, ona asi neumí chodit pomalu. ()

Laerry

Je velká škoda, že TC nedostalo šanci na plnohodnotnou druhou sérii, která působí velmi nedotaženě a uspěchaně, a dost sráží kvality celého seriálu, jelikož přinejmenším první série je více než vydařená. Druhá série má velký nešvar v podobě několika rozehraných dějových linek, které ale nemohly být dostatečně rozvity, natož pořádně ukončeny. ()

skretik

Po opätovnom zhliadnutí (a to všetkých dielov 1. série) musím upraviť hodnotenie (znížiť)... na konci už to bolo také, že to nehrali ani presvedčivo, už akoby mali oni sami toho plné zuby... čo je škoda, lebo to bol výborný nápad, začiatok sa dobre rozbiehal... ()

AngiS

85% Mně se to jeví strašně sympaticky.. Fajn herci... Elizu jsem si oblíbila už v Angelovi a Shawn je roztomilej už od pohledu :) Jen škoda krátké, nedodělané, druhé serie :) ()

Ilhan

Opět obrovská škoda a to hned ve dvou věcech. Zaprvé tomuto seriálu u diváků ohromně škodí první "standalone" epizody, protože je to vskutku pořád to samé dokola. Všechno se změní kolem desáté epizody 1. série, kdy se děj začíná ubírat mnohem zajímavějším směrem, hlavním postavám se začínáme dostávat pod kůží a objevují se i postavy nové a s nimi nové a záhadné skutečnosti. Postava Jacka je kapitola sama pro sebe, protože toho člověk chápe a nenávidí zároveň a je to skvělá postavička, která zaměstnává mysl diváka sama o sobě víc než dobře. Konec první série znamená velký posun dopředu a dává najevo ohromný potenciál, který autoři začali využívat ve druhé sérii naplno. Jak už to v poslední době ale bývá, seriál, který přežije ze začátku slabší epizody, přehoupne se do skvělého tempa a děje a v nejlepším, kdy nám ukazuje další mnohé možnosti pokračování, prohlubuje postavy a všechno skvěle zamotává, je zrušen. A to je druhá věc, které je ohromně škoda. Pokračovat nastoupeném trendu, moje hodnocení by bylo pravděpodobně absolutní. 1. série: 80 %, 2. série: 90 %. ()

beyli

Podle mého názoru velice zajímavý seriál. Seriál o dívce, která se vrací do minulosti, aby zabránila smrti nevinných lidí je velice zajímavé. Eliza Dushku na mě vždy dělala dobrý dojem. Docela mě zamrzelo,že seriál neměl ani dvě celé série, nejvíce mě však mrzelo, že skončil, nějak tak rozehraně. Nevím, proč nedotočili alespon druhou sérii, protože by to zato určitě stálo. ()

Bozvav

Seriál začal poměrně velmi slibně. Pravda, časem se díly podle jedné šablony lehce okoukaly, nicméně pořád si zachovávaly určitý standart. Tedy dokud se do toho neobul Brandon Walsh, který mi do děje nijak nepasoval. Sice se seriál posunul směrem ku předu, ovšem způsobem dle mého poněkud nešťasntým. Můj názor evidentně sdílela i televizní produkce, která seriál předčasně ukončila, což byla škoda. Za mne 60%. ()

Loooki

True Calling bol dobrý seriál, s mierne zlým hereckým obsadením, a možno miestami nudnou atmosférou hlavne opakujúcim sa dejom...ale boj so životom a smrťou ma dostal. ()

Kharsh

Celá první první řada byla tak na 3 hvězdy, ale druhá mi už začínala lézt na nervy. Z počáteční nejsilnější zbraně, se nakonec stala zbraň likvidace - seriálu pochopitelně... ano, myslím tím vracení se časem a dotyčnou mrtvolku (osobu) zachránit. Ono by to tak nevadilo, že se to neustále opakuje, ale pak už nastávaly díly, kdy se vrátili časem třeba 5 x nebo 6 x a to tvoří dokonale nepřehledný sled událostí... Lepší dvě hvězdy. ()

Anduril

Aj keď trochu starší, ale predsa dobrý a zaujímavý seriál. Pekná myšlienka o zachraňovaní a pomoci druhým. Potom ako nezneužívať svoje dary a ako niesť dôsledky svojich činov a rozhodnutí. Po pár dieloch však nadobudol stálu šablónu, takže trocha začal nudiť. A koniec je fest neuzatvorený a nedokončený. Neviem či sa im minuli peniaze, ale je to škoda. Takže tento seriál je, podľa mňa, pre fajnšmekrov čo nepotrebujú veľa akcie ale stačí im pekná myšlienka a fajn príbehy. ()

Haide

Nijak mě to neodpuzuje, ale ani nebaví. Viděla jsem asi 5 dílů, které mě poměrně dost nudily. Takže vidím to jako ideální výplň času při žehlení a učení, kdy něco, co musím sledovat pozorně prostě nezvládnu. ()