3:15 zemřeš

USA, 2005, 90 min

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)
  • mzss1

Slaboučký horor. Pár lekacích prvků zde najdeme. I poměrně slušný příběh. Ale to zbytek už za moc nestojí. Někdy je film i dost táhlý. Herecké obsazení zaujme. Hudba průměr. Nějak tomuhle filmu nemůžu přijít na chut. Horory hodnotím přísně, musí mít opravdu dobrou atmosféru, lekcaí prvky, krev, strach atd .. to tenhle film nabízel tohle možná, ale v mnohem nižším provedení. Takže podprůměr pouze. Hodnotím na 37% = **(27.11.2012)

• Sarkastic

Původní verzi jsem neviděl, tudíž nemůžu srovnávat. Začátek byl v pohodě, pak přišlo rozhodnutí o koupi domu, a to byla první nelogická věc (prohození stanovisek obou partnerů). Po čtvrt hodině se začaly dít divné věci, objevil se zde náznak atmosféry, napětí, sem tam i nějaká vcelku zdařilá lekačka. Ale postupně se tahle horová kocábka začala potápět, jednak kvůli dementní holčičce, která by i v normálním člověku vyvolala neodbytnou potřebu sáhnout po sekeře, druhak díky absolutně nezvládnutému vývoji a nedůvěryhodnosti Georgovy postavy a samozřejmě za to nese svůj díl viny i samotné "zlo", se kterým si tvůrci moc práce nedali. No a v poslední čtvrhodině narazila na dějový ledovec a definitivně tenhle film potopila-konec je nevzrušivá zhovadilost plná klišé, která mě až rozesmála. !SPOILER!: Ale mít před sebou magora se sekerou a v ruce pušku, taky ho každopádně jen omráčím, svážu, společně s dětičkama ho dotáhnu na loďku, kousek od břehu zastavím a kouknu se, jestli už je z přítele zase milá a hodná lidská bytost, to by snad udělala každá k smrti vyděšená matka 3 dětí mimochodem vlastnící klíčky od auta...a když přičtu to naivní úvodní tvrzení "Natočeno podle skutečné události", opouští mě poslední chuť dát filmu 2* a jdu s hodnocením ještě o hvězdičku níž.(1.9.2012)

Pěkně natočený, leč průměrný a ničím nepřekvapivý duchařský horror. Používá obehrané schéma: "V domě se v minulosti něco nehezkého stalo, takže na nové nájemníky, kteří dům "překvapivě" zakoupili za levný peníz, tu čeká pěkné dusno". Lekačky jsou předem odhadnutelné, ani moc nevyděsí. V tomto aspektu film za většinou asijských duchařin trochu pokulhává. Ale abych jen nehaněl, Amityville Horror je solidní řemeslo se slušnou atmosférou a herci. Za zkouknutí jistě stojí.(2.10.2005)

Film jsem viděl 31. 5. u babičky společně se ségrou, sestřenicí a bratrancem. Dodívali jsme se v 22:43, šli jsme se napít vody a pak spát. Spal jsem nahoře na patrovce, pode mnou spal bratranec. A! Přesně ve 3:15 v noci se pode mnou prolomila 2 prkna a já horní polovinou těla zůstal viset nad bratrancem...chvíli jsem se snažil vyškrábat, to už byli všichni na nohou. Bacha na tyhle filmy, autosugesce je mocná věc. Zpátky k filmu, souhlasím, co napsal flanker.27, ale přesto dám vyšší hodnocení z důvodu, že mě místy (ne)příjemně mrazilo v zádech...hlavně v první půlce filmu. Nevím jak vy, ale já jsem běžně ve 3:15 v delta spánku :)(19.4.2006)

• Kaka

Nechápu co si od tohoto veledíla tvůrci slibovali. Zase ta stále stejná tisíckrát ohraná písnička. Idylická rodinka ve které všechno klape se nastěhuje do tajemného domu, kde se to jen hemží zlem. Všechno jde ze začátku hladce a všichni jsou spokojení, jenže zhruba tak po třiceti minutách se to začne zamotávat. Nejdříve jsou to jen podivné zvuky, pak duchové, nějaké ty chodící mrtvoly, spousta imaginární krve, rituální vraždy a další a další nesmysly. To nám tvůrci efektně zabalí do moderního audiovizuálního hávu (šíleně zmatený střih) a předkládají krásně načančané a voňavé. Přitom je to sračka galaktických rozměrů. Tuna klišé, naprostá předvídatelnost, nevěrohodné postavy a takhle bych mohl ve výčtu všeho toho zlého a nedobrého pokračovat až do večera. Jen další příspěvek do brutálně upadajícího žánru.(21.6.2006)

• - Producenti, mezi jinými také Michael Bay a jeho Platinum Dunes, investovali do hororového remaku 18 milionů, a během prvních třech dnů (15. – 17. 4. 2005) promítání v USA se jim vrátilo 23,5 mil. dolarů. Celkový výdělek se vyšplhal na něco přes 64 milionů. (imro)

• - Po záhadných udalostiach, ktoré sa stali rodine Lutzových, sa na miesto vydávajú rôzni bádatelia a reportéri. Jednej skupinke sa dokonca podarilo vyfotografovať neznámu postavu chlapca vykúkajúcu z dverí. (Karush)

• - Po úspěchu původního filmu z roku 1979 vznikla dvě pokračování Amityville II: The Possession (1982) a Amityville 3-D (1983). V letech 1989 a 1996 také vzniklo pět nízkorozpočtových sequelů určených přímo na videotrh. (imro)