poster

3:15 zemřeš

 • USA

  The Amityville Horror

 • Slovensko

  3:15 zomrieš!

 • Velká Británie

  The Amityville Horror

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 90 min

Režie:

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scénář:

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ***

  Osobně nechápu, že se někdo může nastěhovat do domu, kde byli všichni vyvražděni. Já bych to od základu spálila. Atmosféra byla velmi pěkně děsivá, lekačky slušné a od poloviny filmu jsem vážně s hrůzou čekala, kdy bude někdo mrtvý a historie toho prokletého domu se bude opakovat. Celkem slušný horor na dobrou noc.(9.9.2006)

 • tombac
  ***

  Pěkně natočený, leč průměrný a ničím nepřekvapivý duchařský horror. Používá obehrané schéma: "V domě se v minulosti něco nehezkého stalo, takže na nové nájemníky, kteří dům "překvapivě" zakoupili za levný peníz, tu čeká pěkné dusno". Lekačky jsou předem odhadnutelné, ani moc nevyděsí. V tomto aspektu film za většinou asijských duchařin trochu pokulhává. Ale abych jen nehaněl, Amityville Horror je solidní řemeslo se slušnou atmosférou a herci. Za zkouknutí jistě stojí.(2.10.2005)

 • MM_Ramone
  ***

  Predáva sa, za mimoriadne výhodnú cenu, priestranný, pôvabný dom, v kolonialnom štýle. Veľké izby, francúzske dvere, nádherný výhľad, vlastná malá lodenica... V tichej, zelenej, luxusnej mestskej vilovej štvrti Amityville, neďaleko od centra. Adresa: Ocean Avenue 412, Long Island, New York. Ja by som ho, s jeho minulosťou, nechcel ani zadarmo. George a Kathy Lutzovi však lákavej ponuke neodolali. Urobili veľkú chybu. Nie je to zlý horror, ale skôr by som odporučil verziu tohto príbehu od režiséra Stuarta Rosenberga z roku 1979. ***(24.10.2008)

 • Hal_Moore
  ****

  Když zapomenu na fakt, že jde o příběh podle skutečné události, tak jde o slušný horor. U sekvencí zobrazující rodinnou pohodu jsem spokojeně relaxoval, u temných sekvencí zase spokojeně vrněl. Film nepostrádá napětí, čemuž dopomáhá správně zvolená hudba. Film není úplně dokonalý - obsahuje trochu nudné scény, hlavně ty, kde se nic neděje, jenom kecá. A konec se pomalu táhne, proč prostě nerozbili okno a neutekli skrz něj? A proč běželi po střeše stále výš místo toho aby jen skočili z nižších okrajů? Ale stejně, fantastická atmosféra dává zapomenout na tyto menší nelogičnosti a i já se párkrát načapal, jak na mě úspěšně působí lekací scény (možná to bylo tím, že za mnou seděly dvě stále ječící dívky, mohlo jim být tak 13).(11.9.2005)

 • Marius
  *

  Nuda, nuda , nuda. Po nadupanom začiatku sladučký rodinný prostriedok a nezvládnutý akčný záver. A strach ? Ani náhodou. Ďalší zbytočný film 3/10(7.11.2005)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 87. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

 • - Snímek vyhrál cenu Golden Trailer v kategorii Nejlepší horor. Další cenu si odnesl Ryan Reynolds z Teen Choice Awards za Nejlepší strašidelnou scénu. (imro)

 • - Původní kniha „The Amityville Horror“ je Jaye Ansona, který se, mimochodem, živil psaním scénářů pro propagační filmíky k řádným filmům (např. Tucet špinavců), vznikla údajně podle skutečných událostí. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace