3:15 zemřeš

USA, 2005, 90 min

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)

Je možné že se to zdá jenom mě, nebo více lidem? Všechny ty nové americké horory jsou na jedno kopyto. Vždycky se jedná o nějakou temnou sílu, která se vzala bůh ví kde. Téměř vše se odehrává v hrůzostrašných domech, kde straší zavražděné děti. No já si nemůžu pomoc, ale to je pořád dokola. A ještě abych nezapomněl..... Musí to být dohnané efekty a lekačkami. No prostě se jedná o standartní horor. Průměr. Ani dobré, ani zlé.(23.9.2010)

• Ruut

Další ze záplavy předigitalizovaných sraček. On za moc nestal už původní Amytiville Horror. Ale tohle je hnus. Hromada kamerových filtrů, videoklipový střih, cool look všeho, spousta trapných keců. Nic z toho samozřejmě nedokáže zakrýt prázdnotu snímku. Jako třešnička na dort tu máme příšerné finále bez jakékoliv gradace a s odfláknutým koncem. Možná celkem hezká oddechovka pro náctileté. Pro hororové fanoušky ztráta času.(10.6.2007)

OSVIETENIE+KĽÚČ Riedky scenár a šibnutý tatko tu už boli, ale aby z toho vznikol poriadny horor treba aj trochu Kubrickovej geniality a tú Andrew Douglas nemá. Dobré je že film stojí hlavne na psychológii a (až na finále) sa nesaží stoj čo stoj šokovať. Ryan Reynolds mohol možno dostať viac času na svoju (aj tak vierohodnú) premenu, ale to by sa už asi nepáčilo cieľovému publiku. Menej zimomriavkové ako Masaker, ale "zodpovednejšie" pôsobiace...(15.1.2006)

Viac než slušný remake skvelej klasiky, obohatený vôbec nie samoúčelnými kamerovými hrátkami, slušným scenárom a dobrými hereckými výkonmi. Oproti pôvodnej verzii došlo k zmene deja a pritvrdilo sa. Kultovka ako The Ring sa z toho určite nestane na to je málo inovačný. Producent Michael Bay si teda vie zaobstarať slušných videoklipových režisérov. Už sa náramne teším na jeho najbližší projekt.(10.10.2005)

„Domy ľuďom neubližujú. Ľudia ubližujú ľuďom.“ Zapáčilo sa mi to, už keď som to videl prvý raz v atmosférickej tme kina na jeseň 2005. Okrem zručnej réžie a očakávane pôsobivej výpravy obrovského starého domu na samote pri jazere, v ktorom sa kedysi dávno odohrala desivá, obludná tragédia, sa snímka môže pýšiť niekoľkými vydarenými scénami (šatník, strecha, exorcista Philip Baker Hall), ľakačkami, ktorých sa prekvapivo zľaknete hoci ich do jednej čakáte a príjemne ma prekvapili „dospelé“ herecké výkony sympatického Ryana Reynoldsa a jeho austrálskej partnerky, Melissy Georgej.(21.11.2005)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy začne zoufalý otec (Ryan Reynolds) nahánět svoji rodinu, cestou po schodech nahoru natahuje brokovnici, asi o minutu později ji ale natahuje znovu, aniž by vystřelil. (topesto)

• - Po záhadných udalostiach, ktoré sa stali rodine Lutzových, sa na miesto vydávajú rôzni bádatelia a reportéri. Jednej skupinke sa dokonca podarilo vyfotografovať neznámu postavu chlapca vykúkajúcu z dverí. (Karush)

• - Režii snímku odmítl Samuel Bayer. (Miuri)