3:15 zemřeš

3:15 zomrieš!

The Amityville Horror

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 90 min

Je možné že se to zdá jenom mě, nebo více lidem? Všechny ty nové americké horory jsou na jedno kopyto. Vždycky se jedná o nějakou temnou sílu, která se vzala bůh ví kde. Téměř vše se odehrává v hrůzostrašných domech, kde straší zavražděné děti. No já si nemůžu pomoc, ale to je pořád dokola. A ještě abych nezapomněl..... Musí to být dohnané efekty a lekačkami. No prostě se jedná o standartní horor. Průměr. Ani dobré, ani zlé.(23.9.2010)

Na pozretie fajn,horory mám rád,hlavne tie ktoré mi dokážu nahnať strach,alebo aspoň priklincujú do sedačky.Tomuto sa to veľmi nepodarilo aj keď som to pozeral v noci.Strašne veľa flashbekov,rýchly strih ,samé vidiny...myslím že niekedy je menej viac.Tých duchárskych horrorov je už veľa,chcelo by to niečo originálne.Odporúčam radšej STRACH V PRIAMOM PRENOSE.50%.(11.2.2009)

Ze začátku jsem si myslel, že konečně někdo natočil pořádnej horor. Ovšem druhá polovina filmu už trochu ubírá na tempu a ke konci je vám vlastně úplně jedno jak všichni dopadnou. Jsou ale scény ze kterých se mi postavily chlupy až na prdeli. A to když ty malý haranti zavřou chůvu do skříně a ona se nemůže dostat ven. A druhá přímo skvostná scéna, když malá DeFeová vyleze na střechu baráku a mává rodičům. Když jsem si přečetl článek o Amityvillu, nemohl jsem tejden spát. Po shlédnutí tohohle snímku jsem už však usínal beze strachu.(2.2.2007)

Tož hodně depresivní kus!! A pro poslední dobou zklamaného fanouška hororů velké překvapení.. Přiznám se, že od dob Wese Cravena v polovině 90. let, jsem se takhle nebál a nelekal!! Temná síla vedla k děsivému masakru v domě na adrese Ocean Avenue 112, Amityville na Long Islandu, kam se po letech nastěhovala mladá rodinka. Začalo to jen divnými pocity, přerostlo v agresivní hru s démony. A alespoň pro mě všechno dokonale fungovalo. Ústřední duo je překvapivě příjemné, zvuk děsivý, kamera a střih působivá. Není se čemu divit, tvůrce je bývalý klipař a reklamní režisér. Ale tenhle remake, za jehož produkcí stojí i Michael Bay, stojí za Váš čas!!(1.3.2006)

Začátek slušnej, ale pak už to bylo horší a horší a ani lekačky za moc nestály. Děj je od začátku, kdy ukážou co se stalo jasnej, takže žádný moc velký překvapení se nekoná a konec trošku napínej je, ale ten happyend se tam jaksi nehodil a taky by bylo mnohem lepší, kdyby tam někdo zemřel vprůběhu filmu, ale nic takovýho se nekonalo a jen pár dobrých scén tenhle horor zachránilo od horšího hodnoceníj(3.12.2005)

• - Když se Kathy (Melissa George) ívá do počítače v knihovně, je vidět, že počítač je moderní. Odpovídá spíše dnešní technice, než elektronice v roce 1975. (topesto)

• - Snímek vyhrál cenu Golden Trailer v kategorii Nejlepší horor. Další cenu si odnesl Ryan Reynolds z Teen Choice Awards za Nejlepší strašidelnou scénu. (imro)

• - Melissa George (Kathy) v jednom rozhovore uviedla, že počas natáčania filmu sa jej naozaj stávali nevysvetliteľné a nadpozemské veci. Zažívala skutočný horor a strach vo filme z jej strany nebol hraný, ale reálny. (misterz)