3:15 zemřeš

USA, 2005, 90 min

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)
  • Ruut

Další ze záplavy předigitalizovaných sraček. On za moc nestal už původní Amytiville Horror. Ale tohle je hnus. Hromada kamerových filtrů, videoklipový střih, cool look všeho, spousta trapných keců. Nic z toho samozřejmě nedokáže zakrýt prázdnotu snímku. Jako třešnička na dort tu máme příšerné finále bez jakékoliv gradace a s odfláknutým koncem. Možná celkem hezká oddechovka pro náctileté. Pro hororové fanoušky ztráta času.(10.6.2007)

I když obsazení nabádá k teenagerovské vyvražďovačce, jde o psychologickou hru, která se opírá o vynikající "dospělé" výkony Raynoldse a George. Režijně to hodně připomíná Texaský masakr motorovou pilou, přičemž Douglas klade větší důraz na budování mentální nestabily, která pramení i z naprosto běžných zvuků, které dům skýtá. Výsledný dojem trošku kazí akční závěr (ostří uvěřitelného psychothrilleru se na konci přeci jen mírně ztupí) a především pak dovětek s holčičkou, který tam rozhodně být nemusel. Výsledný dojem je tak 3.5*, přičemž ke 4 se přikláním z toho důvodu, že je mi sympatické, že film má svým pojetím mnohem blíže ke Kruhu, nežli k laciné teen lekačce, kterých je teď jak šafránu...(12.7.2005)

• Slarque

On ani původní Horor v Amityville není kdovíjaká pecka. Těch pár scén, které si z něj matně vybavuji, ovšem v téhle verzi není, přirozeně jsou podle skutečných událostí obě. Po stylovém prologu přichází příběh, který se dá odvyprávět jednou větou, a ke kterému snad ani nejde napsat spoiler. Hororová atmosféra je tu jen chvílemi, pár očekávatelných lekaček, semtam nějaký digitální bubák... další zbytečný remake.(19.9.2005)

• IQ Tiqe

Duchařská fantasmagorie bez racionálního základu. Melissu George mám rád, a to nejen proto, jak vypadá, Chloe Moretz je další herecká přidaná hodnota, ale tenhle horor byl krok vedle. Jak něco takovýho mohl produkovat Michael Bay. # Postřeh - klika má na sobě symbol křesťanského kříže; při otevření dveří se kříž otočí o 180° a je z něj satanský - zajímavý nápad.(16.8.2010)

Až na poslednú vetu sa názorovo stotožňujem s POMO-m: Amityville Horror je vo svojej najnovšej verzii výborným napínavým hororovým trillerom, akých dnes nie je mnoho. Výslednému celkovému dojmu napomáha aj hudba Steva Jablonovskyho, ale aj obsadenie, i keď, Ryan Reynolds nie je Jack Nicholson a 3:15 zomrieš nie je Osvietenie.(26.2.2013)

• - David Lutz tvrdil, že jeho nevlastný otec, George Lutz, sa zaujímal o satanizmus a mágiu. Skeptici nevysvetliteľné udalosti, ktoré sa stali v dome, pripisujú práve tomu, že si tie udalosti len namýšľal, pretože to chcel zažiť na vlastnej koži. Zaujímavosťou však je, že on aj jeho manželka prešli detektorom lži. (Karush)

• - Snímek vyhrál cenu Golden Trailer v kategorii Nejlepší horor. Další cenu si odnesl Ryan Reynolds z Teen Choice Awards za Nejlepší strašidelnou scénu. (imro)

• - Ronald DeFeo, predchádzajúci majiteľ domu, bol obžalovaný zo šesťnásobnej vraždy druhého stupňa a dostal šesťkrát 25-ročný trest odňatia slobody. Momentálne sa stále nachádza vo väzení a jeho žiadosti o podmienečné prepustenie ostávajú zamietnuté. (Raccoon.city)