3:15 zemřeš

USA, 2005, 90 min

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)

Námetom mi to silne pripomenulo Darkness. Bubácky dom a psycho foter, ktorý nad sebou stráca kontrolu. Dúfal som že sa budem báť, lebo poslednou dobou mám k podobným filmom miernu nedôveru spôsobenú prehnanými očakávaniami (viď. Shutter). A bol som prekvapený! Depka funguje, strihy sú úžasné a to najdôležitejšie ATMOSFÉRA je a drži v napätí celý film. V podstate celý audiovizuál filmu funguje na jedničku a je ako sa patrí dark.(21.11.2005)

• D.Moore

Nečekal jsem nic extra, ale výsledek překonal i ty nejhorší představy. Tvůrci si zřejmě vzali do hlavy, že věta "Natočeno podle skutečné události" je úžasné alibi, a tak mohou tenhle strašidelný dům nacpat od sklepa po podkroví sto plus jedním klišé. Horor? Kdepak. Spíš splácanina libovolného duchařského příběhu o prokleté barabizně, Kruhu, Osvícení, Vymítače ďábla... A navíc tak hloupě napsaná a zrežírovaná bez kapky napětí! Co se v domě přihodilo, se dozvíme hned na začátku, a dál už jen sledujeme, jak se v Amityville zabydluje nová rodina, jak pomalu a zcela nezáživně odhaluje to, co my už dávno víme, do toho z každého kouta (za nutného burácení Jablonskyho nehudby) občas vykoukne nějaký ten nebožtík, otec začíná vyšilovat, špatný herecký výkon střídá ještě horší... Děsivé to nebylo, děsné rozhodně ano.(29.9.2012)

Odvolávám, co jsem odvolal. Nedávno jsem si střihl původní Amityville z roku 1979 a po jeho zhlédnutí jsem dospěl na základě matných vzpomínek na první projekci remaku, že 3:15 zemřeš je totální sračka. Nu nedalo mi to a koukl jsem na něj znova. A musím uznat, že jsem se přece jen mýlil. Srovnávat s původním filmem nemá vůbec cenu, jsou totiž naprosto rozdílné. Originál je působivý svou nezopakovatelnou atmosférou, kterou vytváří neviditelné, ale zcela hmatatelné zlo. Remake se vydal cestou moderní duchařiny s klasickými lekačkami a zjevujícímí se přízraky. Ve srovnání s originálem paradoxně klesá díky moderním přístupům stupeň děsivosti, zřejmě i proto, že díky zhmotňujícím se duchům se hůř věří tvrzení "by reality". Daleko víc mě mrazilo při skvělé scéně na hřebenu střechy či při sekání dřeva s držením. Povedli se i herci a kvituji i na remake vcelku neobvyklý retrokabátek, většinou se totiž dočkáme moderní verze v moderní době. Dal bych čtyři, ale originál se mi prostě líbil víc, čili jen pro to za tři.(29.12.2014)

Film jsem viděl 31. 5. u babičky společně se ségrou, sestřenicí a bratrancem. Dodívali jsme se v 22:43, šli jsme se napít vody a pak spát. Spal jsem nahoře na patrovce, pode mnou spal bratranec. A! Přesně ve 3:15 v noci se pode mnou prolomila 2 prkna a já horní polovinou těla zůstal viset nad bratrancem...chvíli jsem se snažil vyškrábat, to už byli všichni na nohou. Bacha na tyhle filmy, autosugesce je mocná věc. Zpátky k filmu, souhlasím, co napsal flanker.27, ale přesto dám vyšší hodnocení z důvodu, že mě místy (ne)příjemně mrazilo v zádech...hlavně v první půlce filmu. Nevím jak vy, ale já jsem běžně ve 3:15 v delta spánku :)(19.4.2006)

Až na poslednú vetu sa názorovo stotožňujem s POMO-m: Amityville Horror je vo svojej najnovšej verzii výborným napínavým hororovým trillerom, akých dnes nie je mnoho. Výslednému celkovému dojmu napomáha aj hudba Steva Jablonovskyho, ale aj obsadenie, i keď, Ryan Reynolds nie je Jack Nicholson a 3:15 zomrieš nie je Osvietenie.(26.2.2013)

• - Ve scéně, kdy otec (Ryan Reynolds) připravuje omeletu, zašpiní okraje pánvičky od vajec. Když však pánvičku zvedne nahoru, okraje pánvičky jsou čisté. (topesto)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 87. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Megan Fox se ucházela o roli Lisy. (Cheeker)