3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)
Trailer

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

Trailer

flanker.27

Mnohem víc než samostatný film to připomínalo takovou pracovní demonstraci nejklasičtějších postupů při natáčení filmů se strašidelným domem. Jestli si u nějakého filmu můžete odškrtávat v seznamu očekávaných scén, je to tady (je jich asi 315). Taky asi tak 315 filmů, ze kterých nový The Amityville Horror čerpá a asi 315 důvodů, proč tenhle film nevidět (i když za distribuční název tvůrci nemůžou). Tak například logika. Proč George ten šeptající krb vlastně poslouchá? Snad jen postava Melissy George (doslova postava, ne charakter) přitáhnou pozornost. Jinak naprosto nenapínavá hloupá nuda. ()

Fiftis

Vo filme je pár scén, pri ktorých som sa zľakol, ale myslím si, že to nie je dôvod prečo na tento film minúť čas. Počas celého filmu som sa proste cítil, ako keby som ho už videl najmenej stokrát. Vôbec nič ma neprekvapilo. Dokonca som sa aj párkrát zasmial. Najviac ma rozosmiala scéna s kňazom, ktorý príde na želanie Kathy do ich domu a potom utečie. Keď sa ho Kathy opýta prečo utiekol povie, že ten dom ho desí. Podobných absurdných dialógov je film plný. Hudba vo filme iba dokresľuje atmosféru možno si ju ani nevšimnete, pretože pôsobí skutočne nevýrazne. ()

Spiker01

Díky českému názvu jsem nejprve vůbec netušil, že film patří do známé série Amityville. Nicméně po tom novém hororovém boomu, kde se jednotlivé horory sobě podobají jako vejce vejci, se mi vlastně 3:15 zemřeš docela dost líbilo. Ne, že bych byl podělaný strachy, ale víc než samotný děj mě konsternoval divoký střih a velice nepříjemná hudba, která už od začátku dávala tušit, že tohle na rodinnou idylku nebude. A taky mám teď hodně rád Ryana Reynoldse, takže mě potěšil i v té roli. PS (spoiler): překvapilo mě, že se nejedná o slasher a žádný člověk ve filmu nezemře. ()

Shit

Začátek slušnej, ale pak už to bylo horší a horší a ani lekačky za moc nestály. Děj je od začátku, kdy ukážou co se stalo jasnej, takže žádný moc velký překvapení se nekoná a konec trošku napínej je, ale ten happyend se tam jaksi nehodil a taky by bylo mnohem lepší, kdyby tam někdo zemřel vprůběhu filmu, ale nic takovýho se nekonalo a jen pár dobrých scén tenhle horor zachránilo od horšího hodnoceníj ()

Ruut

Další ze záplavy předigitalizovaných sraček. On za moc nestal už původní Amytiville Horror. Ale tohle je hnus. Hromada kamerových filtrů, videoklipový střih, cool look všeho, spousta trapných keců. Nic z toho samozřejmě nedokáže zakrýt prázdnotu snímku. Jako třešnička na dort tu máme příšerné finále bez jakékoliv gradace a s odfláknutým koncem. Možná celkem hezká oddechovka pro náctileté. Pro hororové fanoušky ztráta času. ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 87. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Vo filme musela Chloë Grace Moretz chodiť po streche a visieť z vrchu vyše 18-metrového domu, pričom ju držali len dva drôty a uzda. Na začiatku bola opatrná, ale podľa režiséra Andrewa Douglasa to už po hodine brala ako zábavu. (Pat.Ko)
  • Melissa George (Kathy) v jednom rozhovore uviedla, že počas natáčania filmu sa jej naozaj stávali nevysvetliteľné a nadpozemské veci. Zažívala skutočný horor a strach vo filme z jej strany nebol hraný, ale reálny. (misterz)

Související novinky

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (více)

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

Když nepočítáme sledování odpoledních telenovel, je jediný způsob, jako to zjistit: sebrat se a jít do pražského kina Aero na některé - a nebo rovnou na všechny - snímky uváděné v rámci přehlídky… (více)

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)