poster

3:15 zemřeš

 • USA

  The Amityville Horror

 • Slovensko

  3:15 zomrieš!

 • Velká Británie

  The Amityville Horror

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 90 min

Režie:

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scénář:

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  *

  Hodně velká ptákovina. Jeden starý dům, v něm malá holčička a tajemný hlas. Z velkého potenciálu však neschopný režisér nedokáže vůbec těžit. Snímku chybí napětí, atmosféra a bát se u něj určitě nebudete. Funkční lekačku jsem zaznamenal jen jednu a fungovala pouze kvůli kvalitě zvuku. Nebýt schopného herce v hlavní roli, jehož talent je však použit jen minimálně - a vcelku zajímavého - ne však originálního - hudebního doprovodu, byl by to jasný odpad.(10.8.2005)

 • becki_tu
  ***

  Už to tak vypadá, že pomalu začínám přicházet na chuť béčkovým filmům z produkční stáje Michaela Baye. Klasické žánrové téma strašidelného (potažmo strašícího) domu je sice hodně profláklé, ale pořád umí slušně pocuchat nervy, ať se vám to líbí nebo ne. Originalitu ani invenci tady ale nehledejte. 3:15 je slušně naaranžovaná hororová jednohubka, která má ideální stopáž, sympatické herce a nepříjemně mrazivý námět založený na skutečných událostech.(6.12.2008)

 • oli.G
  ***

  Klasická šablóna o strašidelnom dome, optimalizovaná pre dnešné teenagerske publikum - čo Bay so svojimi Dunami dokáže viac než dobre (ako nám už dokázal v Texase). Spolu s Kľúčom vrchol tohtoročnej žánrovej úrody, preto sa len veľmi ťažko vyhne porovnávaniu... z ktorého obe snímky vyjdu priblížne s rovnakým skóre. Kým Softley sa vydal oldschoolovejšou cestou, stavial na atmosfére a na konci prekvapil slušnou pointou, Douglas je kamarát s ľakačkami, krvou a videoklipovým vizuálnym podaním (ostatne keby nebol, pravdepodobne mu Bay nezatelefonuje), no s blížiacim sa záverom mu mierne dochádza dych. Jeho réžijný debut si najlepšie užijete na Halloweena v plnom kine, obklopení publikom, ktoré je schopné každú ľakačku "oceniť" 5-sekundovým vreskotom a následnou 20-sekundovou diskusiou na tému "Vieš ako som sa zľakol?". U Kľúča by ma to rušilo, u tejto neambicióznej a zábavnej jednohubky ani náhodou.(4.11.2005)

 • B!shop
  ****

  Me se tenhle horor nahodou libil moc. Pribeh je sice klasika o strasidelnym dome, ale tady je to navic osvezeny tim nabadanim obyvatel k zabijeni. Navic lekacky fungujou, nejaky drsny sceny tu jsou taky a film dokaze skvele vybudovat atmosferu i bez haldy mrtvol. Navic i Ryan Reynolds, keryho furt vidim jako Van Wildera je tady velmi slusnej a i na ostatni si stezovat nemuzu. Takze par super napadu, skvela atmosfera a fungujici lekacky, to na dobrej horor staci.(25.11.2007)

 • flanker.27
  *

  Mnohem víc než samostatný film to připomínalo takovou pracovní demonstraci nejklasičtějších postupů při natáčení filmů se strašidelným domem. Jestli si u nějakého filmu můžete odškrtávat v seznamu očekávaných scén, je to tady (je jich asi 315). Taky asi tak 315 filmů, ze kterých nový The Amityville Horror čerpá a asi 315 důvodů, proč tenhle film nevidět (i když za distribuční název tvůrci nemůžou). Tak například logika. Proč George ten šeptající krb vlastně poslouchá? Snad jen postava Melissy George (doslova postava, ne charakter) přitáhnou pozornost. Jinak naprosto nenapínavá hloupá nuda.(15.6.2008)

 • - Slávnemu domu v Amityville pozmenili číslo a vymenili okná, aby sa obyvatelia vyhli nechceným návštevníkom. (Karush)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy začne zoufalý otec (Ryan Reynolds) nahánět svoji rodinu, cestou po schodech nahoru natahuje brokovnici, asi o minutu později ji ale natahuje znovu, aniž by vystřelil. (topesto)

 • - Scénárista nové verze Amityvillu debutoval na filmovém plátně dva roky před uvedením 3:15 zemřeš, další předělávkou – Texaský masakr motorovou pilou. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace