3:15 zemřeš

USA, 2005, 90 min

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)

Najlepšou stránkou filmu bol bezpochyby Ryan Reynolds, ktorý sa pomaly ale isto dostáva na výslnie z béčkového herca. Pomätenosť síce nie je spravená tak bravúrne ako ju vedel nabudit Nicholson v bravúrnom 'The Shining', ale dá sa. Film mi je ale hodnotiť ťažko, keďže som nevidel originál zo 79-teho. Atmosféra pomerne slušná, ale viac ako horrorová línia a lakačky, je tá dramatická oveľa lepšia. 65%.(27.8.2006)

Ryan Reynolds podal slušný výkon, atmosféra je dostatočne desivá a zopár scén ma pekne vyľakalo. Vo výsledku dobrý horor, ešte k tomu podľa skutočnej udalosti čo mu len pridáva na strašidelnosti. A na záver slávnostne vyhlasujem názov 3:15 zomrieš! za najhorší slovenský preklad v histórii filmu. Aj keď konkurenciu má silnú.(2.3.2012)

Horor až hrůza! Krásný dům u jezera, šťastná rodinka stěhující se do něj a netušící míru strašlivé minulosti jejich nového bydla. "V čem je háček, že je vila tak levná?" Odpověď na tuto otázku by pravděpodobně zajímala každého kupujícího. "Před rokem se tu stala vražda." Tahle odpověď by pravděpodobně na chvíli znejistila každého zájemce. Snad nikoho by ovšem neodradila od splnění si svého snu. Jenže krásný sen v růžových barvách se mění v noční můru a krásná rezidence s košatou minulostí se mění v past s obrazy obětí, které byly v jejich prostorách zvražděny. Mnohé scény mají mrazivou atmosféru, ovšem jediné, co doopravdy dělá tento horor hororem jsou "lekačky", což mě docela svádí k odebrání jedné hvězdičky. Nebýt totiž těchto scén, kdy sebou trhnete se srdcem až v krku, tak je 3:15 zemřeš alias Horor v Amityville velmi slabým čajíčkem. Docela člověka zamrzí, že převážná část dnešních hororů je založena pouze na: 1) tzv. "lekačkách" a 2) nechutnosti + krvavosti. Dle mého názoru starší horory byly více založené na atmosféře strachu, prostředí, psychologii postav atd. Docela by mě zajímalo, jak to tenkrát v Amityville doopravdy bylo (je-li skutečně tento snímek založen na skutečné události). Nedostatky: 1) Když otec George připravuje pokrm na pánvičce, podaří se mu vajíčky zašpinit její okraj. Chvíli na to (jakmile ji zvedne), tak je "špína" pryč, okraj pánve je čistý. 2) Chyba-nechyba? Děj se odehrává v 70. letech, přesněji 1974-75, přesto jsou všichni oblečeni do oděvů dnešní módy...je to špatně? 3) Při naháněčce si otec na schodišti nabije brokovnici - natáhne ji. O chvíli později udělá ovšem totéž, aniž by předtím střílel. 4) Jak jsem napsal u bodu 2, film se odehrává v roce 1975, takže je přinejmenším podivné, že v knihovně, kdy je matka u počítače, tak sedí u pc, jenž se nijak neliší od těch dnešních. V 70. letech vypadaly počítače poněkud jinak, stačí vzpomenout seriál Profesionálové, film Alien, Superman 3 a další...(26.8.2009)

Viac než slušný remake skvelej klasiky, obohatený vôbec nie samoúčelnými kamerovými hrátkami, slušným scenárom a dobrými hereckými výkonmi. Oproti pôvodnej verzii došlo k zmene deja a pritvrdilo sa. Kultovka ako The Ring sa z toho určite nestane na to je málo inovačný. Producent Michael Bay si teda vie zaobstarať slušných videoklipových režisérov. Už sa náramne teším na jeho najbližší projekt.(10.10.2005)

Tak nějak průměr. Přesně. Nemůžu tam najít nic vyloženě dobrého nebo vyčnívajícího, a na druhou stranu ani nic blbého nebo podprůměrného. Nuda se střídá se zábavností. Chloe je holčička k sežrání... Reynolds umí dělat strašidelné ksichtíky, ale že bych se bál, to ani náhodou. Dvě tři obstojné lekačky. To opravdu musíme čekat zase až do léta 2011, kdy přijde Abrams se svým Super 8? Do té doby se totiž bojím, že horory nemají v dnešní době už absolutně ničím překvapit. Když se podívám pár let zpátky na Monstrum, přijde mi to jako zjevení. 52% a to ještě strhávám za tu stydlivou erotickou scénu. Sorry, ale kozy do (takového) hororu prostě patří.(4.9.2010)

• - Film je poslední produkovaný samostatným studiem MGM, všechny další snímky už totiž nesou název studia Dimension/MGM. (imro)

• - Snímek vyhrál cenu Golden Trailer v kategorii Nejlepší horor. Další cenu si odnesl Ryan Reynolds z Teen Choice Awards za Nejlepší strašidelnou scénu. (imro)

• - Po úspěchu původního filmu z roku 1979 vznikla dvě pokračování Amityville II: The Possession (1982) a Amityville 3-D (1983). V letech 1989 a 1996 také vzniklo pět nízkorozpočtových sequelů určených přímo na videotrh. (imro)