poster

3:15 zemřeš

 • USA

  The Amityville Horror

 • Slovensko

  3:15 zomrieš!

 • Velká Británie

  The Amityville Horror

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 90 min

Režie:

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scénář:

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  ***

  Námetom mi to silne pripomenulo Darkness. Bubácky dom a psycho foter, ktorý nad sebou stráca kontrolu. Dúfal som že sa budem báť, lebo poslednou dobou mám k podobným filmom miernu nedôveru spôsobenú prehnanými očakávaniami (viď. Shutter). A bol som prekvapený! Depka funguje, strihy sú úžasné a to najdôležitejšie ATMOSFÉRA je a drži v napätí celý film. V podstate celý audiovizuál filmu funguje na jedničku a je ako sa patrí dark.(21.11.2005)

 • Niles
  ****

  Ryan Reynolds podal slušný výkon, atmosféra je dostatočne desivá a zopár scén ma pekne vyľakalo. Vo výsledku dobrý horor, ešte k tomu podľa skutočnej udalosti čo mu len pridáva na strašidelnosti. A na záver slávnostne vyhlasujem názov 3:15 zomrieš! za najhorší slovenský preklad v histórii filmu. Aj keď konkurenciu má silnú.(2.3.2012)

 • PetrPan
  ***

  Odvolávám, co jsem odvolal. Nedávno jsem si střihl původní Amityville z roku 1979 a po jeho zhlédnutí jsem dospěl na základě matných vzpomínek na první projekci remaku, že 3:15 zemřeš je totální sračka. Nu nedalo mi to a koukl jsem na něj znova. A musím uznat, že jsem se přece jen mýlil. Srovnávat s původním filmem nemá vůbec cenu, jsou totiž naprosto rozdílné. Originál je působivý svou nezopakovatelnou atmosférou, kterou vytváří neviditelné, ale zcela hmatatelné zlo. Remake se vydal cestou moderní duchařiny s klasickými lekačkami a zjevujícímí se přízraky. Ve srovnání s originálem paradoxně klesá díky moderním přístupům stupeň děsivosti, zřejmě i proto, že díky zhmotňujícím se duchům se hůř věří tvrzení "by reality". Daleko víc mě mrazilo při skvělé scéně na hřebenu střechy či při sekání dřeva s držením. Povedli se i herci a kvituji i na remake vcelku neobvyklý retrokabátek, většinou se totiž dočkáme moderní verze v moderní době. Dal bych čtyři, ale originál se mi prostě líbil víc, čili jen pro to za tři.(29.12.2014)

 • Fr
  **

  na můj vkus je v poslední době k dostání nějak moc hororů. george a kathy právě udělali životní obchod a nastěhovali se do krásného domu s výhledem na loděnici, sklep a rozbitej budík s časem 3:15. a taky je tam Jodie, která chce malé chelsea ukázat tatínka, u kterýho může zůstat. bohužel, Jodie je mrtvá a v nebi s anděli určitě není. jednoduše řečeno, v tom domě je něco zlého. ,,zjevení" jsou působivá, taková jaké mám rád, při pohledu na ně zamrazí v zádech. a ještě je zde finále, kde zlo ovládá george a je zajímavě ztvárněné v prostřihu krvavých obrazů. ale dost bych přidal na tempu. tenhle film už po druhé vidět nemusím. nic tak zajímavýho v něm není.(20.2.2006)

 • Mahalik
  ***

  Ze začátku jsem si myslel, že konečně někdo natočil pořádnej horor. Ovšem druhá polovina filmu už trochu ubírá na tempu a ke konci je vám vlastně úplně jedno jak všichni dopadnou. Jsou ale scény ze kterých se mi postavily chlupy až na prdeli. A to když ty malý haranti zavřou chůvu do skříně a ona se nemůže dostat ven. A druhá přímo skvostná scéna, když malá DeFeová vyleze na střechu baráku a mává rodičům. Když jsem si přečetl článek o Amityvillu, nemohl jsem tejden spát. Po shlédnutí tohohle snímku jsem už však usínal beze strachu.(2.2.2007)

 • - V prvním filmu ztvárnil hlavní roli James Brolin a dokonce se spřátelil s rodinou Lutzových, která zažila události zobrazené ve filmu. (imro)

 • - Po zastřelení má malá Jodie (Isabel Conner) v hlavě otvor. Po zastřelení brokovnicí by byla ale její hlava poškozena mnohem větší. (topesto)

 • - Když Kathy (Melissa George) napomíná svého syna v kuchyni,v olá na něho Billy (Jesse James). V jiné scéně mu řiká Williame. (topesto)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace