poster

3:15 zemřeš

 • USA

  The Amityville Horror

 • Slovensko

  3:15 zomrieš!

 • Velká Británie

  The Amityville Horror

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 90 min

Režie:

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scénář:

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  ***

  Námetom mi to silne pripomenulo Darkness. Bubácky dom a psycho foter, ktorý nad sebou stráca kontrolu. Dúfal som že sa budem báť, lebo poslednou dobou mám k podobným filmom miernu nedôveru spôsobenú prehnanými očakávaniami (viď. Shutter). A bol som prekvapený! Depka funguje, strihy sú úžasné a to najdôležitejšie ATMOSFÉRA je a drži v napätí celý film. V podstate celý audiovizuál filmu funguje na jedničku a je ako sa patrí dark.(21.11.2005)

 • D.Moore
  odpad!

  Nečekal jsem nic extra, ale výsledek překonal i ty nejhorší představy. Tvůrci si zřejmě vzali do hlavy, že věta "Natočeno podle skutečné události" je úžasné alibi, a tak mohou tenhle strašidelný dům nacpat od sklepa po podkroví sto plus jedním klišé. Horor? Kdepak. Spíš splácanina libovolného duchařského příběhu o prokleté barabizně, Kruhu, Osvícení, Vymítače ďábla... A navíc tak hloupě napsaná a zrežírovaná bez kapky napětí! Co se v domě přihodilo, se dozvíme hned na začátku, a dál už jen sledujeme, jak se v Amityville zabydluje nová rodina, jak pomalu a zcela nezáživně odhaluje to, co my už dávno víme, do toho z každého kouta (za nutného burácení Jablonskyho nehudby) občas vykoukne nějaký ten nebožtík, otec začíná vyšilovat, špatný herecký výkon střídá ještě horší... Děsivé to nebylo, děsné rozhodně ano.(29.9.2012)

 • PetrPan
  ***

  Odvolávám, co jsem odvolal. Nedávno jsem si střihl původní Amityville z roku 1979 a po jeho zhlédnutí jsem dospěl na základě matných vzpomínek na první projekci remaku, že 3:15 zemřeš je totální sračka. Nu nedalo mi to a koukl jsem na něj znova. A musím uznat, že jsem se přece jen mýlil. Srovnávat s původním filmem nemá vůbec cenu, jsou totiž naprosto rozdílné. Originál je působivý svou nezopakovatelnou atmosférou, kterou vytváří neviditelné, ale zcela hmatatelné zlo. Remake se vydal cestou moderní duchařiny s klasickými lekačkami a zjevujícímí se přízraky. Ve srovnání s originálem paradoxně klesá díky moderním přístupům stupeň děsivosti, zřejmě i proto, že díky zhmotňujícím se duchům se hůř věří tvrzení "by reality". Daleko víc mě mrazilo při skvělé scéně na hřebenu střechy či při sekání dřeva s držením. Povedli se i herci a kvituji i na remake vcelku neobvyklý retrokabátek, většinou se totiž dočkáme moderní verze v moderní době. Dal bych čtyři, ale originál se mi prostě líbil víc, čili jen pro to za tři.(29.12.2014)

 • salahadin
  ***

  Film jsem viděl 31. 5. u babičky společně se ségrou, sestřenicí a bratrancem. Dodívali jsme se v 22:43, šli jsme se napít vody a pak spát. Spal jsem nahoře na patrovce, pode mnou spal bratranec. A! Přesně ve 3:15 v noci se pode mnou prolomila 2 prkna a já horní polovinou těla zůstal viset nad bratrancem...chvíli jsem se snažil vyškrábat, to už byli všichni na nohou. Bacha na tyhle filmy, autosugesce je mocná věc. Zpátky k filmu, souhlasím, co napsal flanker.27, ale přesto dám vyšší hodnocení z důvodu, že mě místy (ne)příjemně mrazilo v zádech...hlavně v první půlce filmu. Nevím jak vy, ale já jsem běžně ve 3:15 v delta spánku :)(19.4.2006)

 • Madsbender
  ****

  Až na poslednú vetu sa názorovo stotožňujem s POMO-m: Amityville Horror je vo svojej najnovšej verzii výborným napínavým hororovým trillerom, akých dnes nie je mnoho. Výslednému celkovému dojmu napomáha aj hudba Steva Jablonovskyho, ale aj obsadenie, i keď, Ryan Reynolds nie je Jack Nicholson a 3:15 zomrieš nie je Osvietenie.(26.2.2013)

 • - Ve scéně, kdy otec (Ryan Reynolds) připravuje omeletu, zašpiní okraje pánvičky od vajec. Když však pánvičku zvedne nahoru, okraje pánvičky jsou čisté. (topesto)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 87. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

 • - Megan Fox se ucházela o roli Lisy. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace