Na plovárně

Jan Hojtaš

Marek Eben

Marek Eben

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková (více)

Televizní talk show Na plovárně se objevuje na obrazovce hlavního programu České televize už od roku 1998. První díly byly natočeny v prostorách zrekonstruované pražské "občanské plovárny" (odtud název). Poté se natáčení přesunulo do příjemného prostředí klubu Avion. Tady nalezl štáb plné pochopení, skvělé zázemí a klid pro práci. Natáčení plovárny není časově omezeno a po sestřihu jeho vysílací podoba činí cca 25 minut. Nejedná se o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku, ale o klidné a milé povídání se zajímavými lidmi z celého světa. Tato skutečnost je podepřena osobou hostitele, kterým je velká hvězda obrazovky České televize, pan Marek Eben. Marek je znám jako herec, muzikant a především jako TV presenter. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu a je hlavním důvodem skutečnosti, že za celou dobu trvání "plovárny" nabídnuté natáčení nikdo neodmítl. (oficiální text distributora)

sportovec

V tomto pořadu se podařilo Ebenovi, tomuto svébytnému dědicovi horníčkovské a menšíkovské tradice, vytvořit pozoruhodný "dokument v pohybu", který v sobě stále nese i to nejlepší z reportážního a fejetonového žánru. Samozřejmost tohoto výkonu je současně i indikátorem jeho vysokého standardu. V typologii současných srovnatelných televizních pořadů se mu nejvíce blíží o poznání syrovější a prozaičtější show Michala Prokopa KRÁSNÝ ZTRÁTY, z minulosti se asi nejvíce vybaví horníčkovské HOVORY H. V každém případě se jedná o velmi volné souvislosti, které jen více přibližují původnost a nezaměnitelnou neopakovatelnost tohoto výkonu nejvíce známého muže z proslulé kreativní trojice ebenovských sourozenců. ()

tron

„Hollywood je zlé miesto, kde sa každí bojí,“ povedal jeden z hostí Mareka Ebena a skoro v každej časti sa dočkáte množstva podobných viet, ktoré majú niečo do seba. Eben je nielen svojsky charizmatický muž, ale aj (podľa mňa) inteligentný človek, ktorý perfektne ovláda angličtinu, čo je pravdaže super, lebo na rozdiel od iných moderátorov, ktorí ju ovládajú len v teoretickej rovine, v nej on vie aj premýšľať a dialóg zrazu naberá úplne nový rozmer. Z jeho hostí som mal často pocit, že spočiatku pred kameru išli s pocitom priemerného novinárskeho posedenia, ale moderátor ich zaskočil svojou pripravenosťou a osobitnosťou, "zrazu" sa prestali správať unudene, škrobene a nepriepustne a začali hovoriť zaujímavé veci. Ako filmového fanúšika ma pochopiteľne zaujali hlavne jeho pôsobivé rozhovory so zahraničnými hercami a režisérmi. "Ostatné" rozhovory neviem hodnotiť. ()

Radek99

O tom, že ve všem a všude je důležitý především lidský faktor, se přesvědčíte i v oblasti televizní zábavy v této osobité talk show... kde vládne etalon českého moderátorského řemesla - Marek Eben ! Je až neuvěřitelné, jak je tenhle muž kultivovaný, příjemný a přitom si drží tak svůj vysoký moderátorský standard... Gentlemanská, inteligentní a zábavná kultivace diváka, tak bych to nazval... ()

Malarkey

Každý mi dá jistě za pravdu, že pan Eben dělá nejlepší rozhovory pod sluncem. Na ně je radost koukat. A stejně tak jako v sestříhané verzi, musím říct, že je to zážitek i na živo. Dvakrát jsem zažil v Karlovarském divadle a zatímco kapela Lucie byla v pohodě a možná trošku nalitá, tak Uma Thurman byla spíš na pár facek. Dobrý rozhovor je podle mě ten, ze kterého si po jeho skončení dokážete udělat ucelený obrázek na konkrétního člověka, a pan Eben svojí absolutní přípravou nechybuje a s každou další otázkou přesvědčuje osobnosti celého světa, že tu máme člověka na svém místě. ()

Karlos80

Ano, je to pořad pro inteligentnější část tv publika a převážně pro různé intelektuály apod. Pořád nám všem má co nabídnout a proto se na něj tak rádi koukáme. Jde o tradiční talk-show, kdy si pan Eben povídá se známými ale i s méně známými osobnostmi našeho ale i světového showbyznynu a nejen z něho. Výběr hostů je pečlivý a profesionální projev Marka Ebena, jako vždy tradičně na vysoké úrovni. Pokleslé a nenáročné televizní publikum a toho u nás stále bohužel přibývá, sleduje "NOVÁCKOU" přiblblé show typu "Prásk" apod, a ta druhá strana takovejch 30-40% obyvatelstva, tento netuctový a u nás téměř ojedinělý inteligentní pořad, který je samým balzámem na duši. ()

• Televizní pořad získal svůj název podle nově zrekonstruované Občanské plovárny, kde se také natáčely první díly. Ačkoliv se pořad přesunul po několika dílech do klubu Avion, název mu zůstal stejný. (P. J. D.)
  • Moderátor do pořadu úmyslně nezve aktivní politiky. S těmi jsou dělány rozhovory až po ukončení jejich aktivní činnosti. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)
  • Autoři pořadu pošilhávali po znělce z písně Bobby McFerrina – „Don't Worry Be Happy“. Když se ale dozvěděli cenu, couvli. Pořad měl za 14 dní startovat a Eben byl požádán, zda by nedodal něco svého. Stihl to, jak už dnes víme. Jeho znělka otevírá pořad již 20 let. (sator)