Na plovárně (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1998, 696x24 min

Jan Hojtaš

Marek Eben

Marek Eben, František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková, Daniela Kolářová, Karel Smyczek, Milan Kňažko, Jiří Korn, Vladimír Pucholt, Jaroslav Dušek, Jan Schmid, Juraj Herz, Danny DeVito, Cybill Shepherd, Garry Kasparov, Dušan Třeštík, Jiří Krejčík, Rudolf Pellar, Vlastimil Brodský, Miroslav Horníček, Steve Lichtag, Armin Mueller-Stahl, Jiří Grygar, Christopher Lee, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Peter Greenaway, dalajláma Tändzin, Karel Šíp, Ivan Trojan, Pavel Taussig, B.B. King, John Malkovich, Paul Schrader, Jiří Lábus, Leoš Suchařípa, Ivan Vyskočil, Jiří Weiss, Paul Mazursky, Vilmos Zsigmond, Carl Lewis, Ladislav Smoček, Jan Antonín Pitínský, Phil Collins, Ctibor Turba, Andy Garcia, Vlasta Průchová, Aleš Najbrt, Albert Maysles, Vojtěch Jasný, Michael York, Ljuba Skořepová, John Cleese, Harvey Keitel, Pavol Hammel, Juraj Kukura, Jacqueline Bisset, Vladimír Merta, Franco Nero, Dan Bárta, Jiří Hubač, Jiřina Bohdalová, Glen Hansard, Viktor Preiss, Milan Lasica, Břetislav Pojar, Yvonne Přenosilová, Otakar Brousek st., Arnošt Goldflam, Petr Čtvrtníček, Pavel Bobek, Věra Plívová-Šimková, Jiří Ornest, Tomáš Halík, Otto Ševčík, Jaz Coleman, Isabella Rossellini, Milan Maryška, Martin Huba, Dagmar Havlová-Veškrnová, Helena Třeštíková, Milan Šteindler, Sting, Ota Ornest, Jiří Bartoška, Vladimír Mišík, Petr Nárožný, Volker Schlöndorff, Boleslav Polívka, Tomáš Töpfer, Jan Špáta, Jaromír Hanzlík, Ondřej Neff, Ladislav Špaček, Jiří Menzel, Marta Kubišová, Jan Tříska, Václav Havel, Jaromír Nohavica, Jan Kačer, Ivo Paukert, David Vávra, Iva Bittová, Adolf Branald, Hana Hegerová, Peter Dvorský, Jitka Molavcová, Josef Somr, Karel Plíhal, Petr Forman, Matěj Forman, Miroslav Ondříček, Květa Fialová, Svatopluk Beneš, Jaroslav Hutka, Jiří Barta, Zuzana Kronerová, Jan Svěrák, Antonio Banderas, Ladislav Smoljak, Miroslav Krobot, Michael Kamen, Iva Janžurová, Petr Novotný, Ivana Trump, Jozef Bednárik, Jana Štěpánková, Jaromír Jágr, Judi Dench, Vladimír Körner, Norbert Auerbach, Reinhold Messner, Cecilia Bartoli, Jaroslav Krček, Vlasta Redl, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Dana Zátopková, Ladislav Helge, Josef Váňa, Olga Sommerová, Milan Hein, Slavomil Hubálek, Karol Sidon, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Petr Kostka, Carmen Mayerová, Radek Jaroš, Oliver Stone, Michel Gondry, Bobby McFerrin, David Radok, Jindřiška Smetanová, Naděžda Sobotková, Dan Brown, Tim Burton, Danny Elfman, Christopher Lambert, Miroslav Verner, Usain Bolt, Jiří Tichota, Petr Sís, Jools Holland, Mel Gibson, William Friedkin, Laura Dern, Michael Pitt, Jiří Sádlo, Robert Stone, John Mayall, Eva Zaoralová, Tony Levin, Alan Rickman, Randy Brecker, Walter Lassally, Thelma Schoonmaker, John McLaughlin, Mike Rutherford, Tony Banks, Richard Gere, Dominic Miller, Tereza Maxová, Libor Pešek, George A. Romero, Vavřinec Hradilek, Petr Fejk, Jaroslava Adamová, Pavel Tigrid, William Styron, Blanka Bohdanová, Daniel Brühl, Peter Morgan, Mike Reiss, Marta Skarlandtová, Willem Dafoe, Robert Kodym, David Koller, P.B.CH., Michal Dvořák, Ivan Passer, Olbram Zoubek, Radim Hladík st., Jean Reno, Charlie Kaufman, Wole Soyinka, Jane Goodall, František Miška, Jan Prušinovský, Tomáš Verner, Jaroslav Vidlář, Vladimír Beneš, Miloslav Vlk, Gidon Kremer, Šimon Caban, Michal Caban, Luděk Sobota, Peter Suschitzky, Agnieszka Holland, Šimon Pánek, Ivan Kraus, Jiří Bělohlávek, Rostislav Novák ml., Kim Novak, Alena Vránová, Petr Ulrych, Hana Ulrychová, Jana Klusáková, Duncan Kenworthy, Adam Plachetka, Petr Zuska, Vladimír Renčín, Jan Mattlach, Štefan Kocán, Dušan Vančura, Barbora Špotáková, Vladimír Smutný, James Newton Howard, Jeremy Renner, Kateřina García, Ashrita Furman, Semjon Byčkov, Alois Fišárek, Václav Marhoul, Ivan Klánský, Michal Viewegh, Emil Horváth ml., Hana Blažíková, Juraj Nvota, Daniel Hope

Jako jeden z mála zaujme ať je hovor Marka Ebena veden s kteroukoliv osobností byť ji nemám moc ráda tak ji dokážu v tomto pořadu vyslechnout a pochopit ji z té jiné - lidské stránky. Přece jen i ty "osobnosti " jsou jen lidé a mají své životní osudy či nějáké situace kolidující s lidmi " z davu ". A ruku na srdce pan Marek Eben je osobnost také.(21.9.2012)

Marka Ebena mám rád hned z několika důvodů. Nejradši ovšem jako moderátora tohoto skvělého pořadu který si nenechám ujít vždy, když ho zahlédnu v tv programu :) Nevšední a zajímavé hosty které do pořadu zve, mě vždy přikovají k sedačce až do samého konce. Marek je také skvělí bavič a několikrát to i dokázal. Hudba kterou dělá spolu s jeho bratry je velmi sympatická a hůmorná. Zkrátka Váleček válí :)(14.12.2008)

• Heroin17

Marek Eben snad pozbyl zbytky své soudnosti. Ve své talk-show se snad ani už nesnaží potlačovat své bisexuální já, nezřízeně flirtuje s kýmkoliv, kdo je natolik naivní, aby si myslel, že jeho příchylnost je pouze dobrácká hloupost, svému homosexuálnímu projevu dává co nejvíce prostoru, neustále se usmívá svým uslintaným úsměvem přímo do divákovy odporem zkřivené tváře, jako by se vysmíval nám, kterým ještě zůstala špetka vkusu...Zabte Marka Ebena!(11.9.2008)

..keď náš lektor na Brnenském školení po tretí krát zopakoval meno Marek Eben a štýl akým dokáže komunikovať, nedalo mi sa na túto talk show nepozrieť - a tak som učinil v ten deň (včera)... uznávam kvalitu pána Ebena a určite aj jeho nemalo zaujímavých hostí od Dalajlamu cez Billa Gatesa, až po Jaroslava Duška.. nemalo trefná poznámka na malé zamyslenie ma zaujala, keď padlo na téma: prečo sa ľudia neradi vracajú do Show Jana Krause (osobne tento pořad mám taktiež v obľube) a aké dôvody môže mať Karel Gott, že Ebema príme s otvorenou náručou a ku Krausovi ani za "milión let"?... odpoveď je síce veľmi jednoduchá, áno uznávam.. no zaujímavé, ak sa človek nad tým zamyslí, čo vlastne pre ľudí tieto dve veľmi odlišné a pri tom štrukturálne (teda talk-show) podobné relácie ponúkajú... :)(16.8.2017)

Marek Eben, gentleman mezi současnými českými umělci. Je úplně jedno, jestli sledujete díl, kde je host a téma podle vašeho gusta či nikoliv. Moderátorovo umění zaujmout diváka svými otázkami a stylem vedení dialogu, i když vás téma vůbec nezajímá, je obdivuhodné. Hosté často moderátorovi říkají, že na položenou otázku se je ještě nikdo nikdy nezeptal. Taková otázka bývá většinou kombinací netradičního úhlu pohledu na věc a laického, srozumitelného tázaní. Věnovat tomuto pořadu necelou půlhodinku týdně? Doporučuji! Relaxační i naučná záležitost. Vždy se dozvíte něco nového :-) Hodnocení nejvyšší.(4.5.2012)

• - V úvodní znělce vlají vlajky na budově doleva, ale projíždějící parník má vlajku doprava. Není to chyba, protože vlajka na pohybujícím se plavidle (natož na jiném rychleji se pohybujícím vozidle) ukazuje směr tzv. zdánlivého větru. Čili tato scéna by za určitých podmínek mohla být reálná. (Brtniik)

• - Nejvyšší sledovanost měl rozhovor s Dagmar Havlovou, který 12. prosince 2002 zhlédlo 894 tisíc diváků. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)

• - Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)