Na plovárně (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1998, 24 min

Jan Hojtaš

Marek Eben

Marek Eben, František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková, Daniela Kolářová, Karel Smyczek, Milan Kňažko, Jiří Korn, Vladimír Pucholt, Jaroslav Dušek, Jan Schmid, Juraj Herz, Danny DeVito, Cybill Shepherd, Garry Kasparov, Dušan Třeštík, Jiří Krejčík, Rudolf Pellar, Vlastimil Brodský, Miroslav Horníček, Steve Lichtag, Armin Mueller-Stahl, Jiří Grygar, Christopher Lee, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Peter Greenaway, dalajláma Tändzin, Karel Šíp, Ivan Trojan, Pavel Taussig, B.B. King, John Malkovich, Paul Schrader, Jiří Lábus, Leoš Suchařípa, Ivan Vyskočil, Jiří Weiss, Paul Mazursky, Vilmos Zsigmond, Carl Lewis, Ladislav Smoček, Jan Antonín Pitínský, Phil Collins, Ctibor Turba, Andy Garcia, Vlasta Průchová, Aleš Najbrt, Albert Maysles, Vojtěch Jasný, Michael York, Luba Skořepová, John Cleese, Harvey Keitel, Pavol Hammel, Juraj Kukura, Jacqueline Bisset, Vladimír Merta, Franco Nero, Dan Bárta, Jiří Hubač, Jiřina Bohdalová, Glen Hansard, Viktor Preiss, Milan Lasica, Břetislav Pojar, Yvonne Přenosilová, Otakar Brousek st., Arnošt Goldflam, Petr Čtvrtníček, Pavel Bobek, Věra Plívová-Šimková, Jiří Ornest, Tomáš Halík, Otto Ševčík, Jaz Coleman, Isabella Rossellini, Milan Maryška, Martin Huba, Dagmar Havlová-Veškrnová, Helena Třeštíková, Milan Šteindler, Sting, Ota Ornest, Jiří Bartoška, Vladimír Mišík, Petr Nárožný, Volker Schlöndorff, Boleslav Polívka, Tomáš Töpfer, Jan Špáta, Jaromír Hanzlík, Ondřej Neff, Ladislav Špaček, Jiří Menzel, Marta Kubišová, Jan Tříska, Václav Havel, Jaromír Nohavica, Jan Kačer, Ivo Paukert, David Vávra, Iva Bittová, Adolf Branald, Hana Hegerová, Peter Dvorský, Jitka Molavcová, Josef Somr, Karel Plíhal, Petr Forman, Matěj Forman, Miroslav Ondříček, Květa Fialová, Svatopluk Beneš, Jaroslav Hutka, Jiří Barta, Zuzana Kronerová, Jan Svěrák, Antonio Banderas, Ladislav Smoljak, Miroslav Krobot, Michael Kamen, Iva Janžurová, Petr Novotný, Ivana Trump, Jozef Bednárik, Jana Štěpánková, Jaromír Jágr, Judi Dench, Vladimír Körner, Norbert Auerbach, Reinhold Messner, Cecilia Bartoli, Jaroslav Krček, Vlasta Redl, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Dana Zátopková, Ladislav Helge, Josef Váňa, Olga Sommerová, Milan Hein, Slavomil Hubálek, Karol Sidon, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Petr Kostka, Carmen Mayerová, Radek Jaroš, Oliver Stone, Michel Gondry, Bobby McFerrin, David Radok, Jindřiška Smetanová, Naděžda Sobotková, Dan Brown, Tim Burton, Danny Elfman, Christopher Lambert, Miroslav Verner, Usain Bolt, Jiří Tichota, Petr Sís, Jools Holland, Mel Gibson, William Friedkin, Laura Dern, Michael Pitt, Jiří Sádlo, Robert Stone, John Mayall, Eva Zaoralová, Tony Levin, Alan Rickman, Randy Brecker, Walter Lassally, Thelma Schoonmaker, John McLaughlin, Mike Rutherford, Tony Banks, Richard Gere, Dominic Miller, Tereza Maxová, Libor Pešek, George A. Romero, Vavřinec Hradilek, Petr Fejk, Jaroslava Adamová, Pavel Tigrid, William Styron, Blanka Bohdanová, Daniel Brühl, Peter Morgan, Mike Reiss, Marta Skarlandtová, Willem Dafoe, Robert Kodym, David Koller, P.B.CH., Michal Dvořák, Ivan Passer, Olbram Zoubek, Radim Hladík st., Jean Reno, Charlie Kaufman, Wole Soyinka, Jane Goodall, František Miška, Jan Prušinovský, Tomáš Verner, Jaroslav Vidlář, Vladimír Beneš, Miloslav Vlk, Gidon Kremer, Šimon Caban, Michal Caban, Luděk Sobota, Peter Suschitzky, Agnieszka Holland, Šimon Pánek, Ivan Kraus, Jiří Bělohlávek, Rostislav Novák ml., Kim Novak, Alena Vránová, Petr Ulrych, Hana Ulrychová, Jana Klusáková, Duncan Kenworthy, Adam Plachetka, Petr Zuska, Vladimír Renčín, Jan Mattlach, Štefan Kocán, Dušan Vančura, Barbora Špotáková, Vladimír Smutný, James Newton Howard, Jeremy Renner, Kateřina García, Ashrita Furman, Semjon Byčkov, Alois Fišárek

Marek Eben je ako herec úplne neschopný a ako hudobník skoro až trapný. On je človek dialógu a slova. Úžastne príjemným, inteligentným spôsobom vie vyspovedať každého svojho hosťa. A na takú kolekciu hostí, akí zavítali ku nemu "Na plaváreň", môže byť pyšný. Výrazné mená z celého sveta. Pán Eben si s každým z nich porozumel a viedol nadmieru zaujímavý rozhovor. ****(20.4.2008)

O tom, že ve všem a všude je důležitý především lidský faktor, se přesvědčíte i v oblasti televizní zábavy v této osobité talk show... kde vládne etalon českého moderátorského řemesla - Marek Eben ! Je až neuvěřitelné, jak je tenhle muž kultivovaný, příjemný a přitom si drží tak svůj vysoký moderátorský standard... Gentlemanská, inteligentní a zábavná kultivace diváka, tak bych to nazval...(8.3.2008)

Nejlepší současná talk show v českých televizích - Marek Eben je noblesní inteligentní člověk, který vždycky umí se svými hosty komunikovat tak, že se nenudí nejen diváci, ale ani sami hosté. Díly s Liv Ullman, Robertem Redfordem nebo Suzanne Vega patří k tomu nejzajímavějšímu, co ČT poslední dobou divákům nabídla.(10.8.2007)

Zařadit Plovárnu do zcela nečeské škatulky talk show se mne niterně dotýká. Její elementární význam je zcela komerční, na rozdíl od tohoto skvělého pořadu, který je typicky veřejnoprávní a ČT na něj může být hrdá. Pořad sám by však vůbec nemusel být inteligentní, kultivovaný a gentlemanský, kdyby nebyl v roli moderátora inteligentní a kultivovaný gentleman Marek Eben. Před léty jsem ho moc rád neměl, za což se mu omlouvám, protože dnes ho obdivuji a hluboce si ho vážím – od Válečka, po Plovárnu :-)(25.10.2008)

Bravo, excellent. Marek Eben se ukázal jako výborný překladatel angličtiny a to jak umí improvizovat, opravdu rád se podívám na každý díl s nějakým cizincem. Suverénně nejlepší pořad na jedničce. Díky tomuto pořadu jsem se naučil anglicky dokonce i pár vět. Takže nejen zábavný, ale trochu i vzdělávací pořad. Konečně někdo, kdo dovede ve svém pořadu vzorně reprezentovat naši zemi na úrovni.(31.5.2008)

• - Nejvyšší sledovanost měl rozhovor s Dagmar Havlovou, který 12. prosince 2002 zhlédlo 894 tisíc diváků. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)

• - Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)

• - První rozhovor byl vysílán 7. ledna 1999 s Michaelem Kocábem. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)