Na plovárně

Jan Hojtaš

Marek Eben

Marek Eben

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková (více)

Televizní talk show Na plovárně se objevuje na obrazovce hlavního programu České televize už od roku 1998. První díly byly natočeny v prostorách zrekonstruované pražské "občanské plovárny" (odtud název). Poté se natáčení přesunulo do příjemného prostředí klubu Avion. Tady nalezl štáb plné pochopení, skvělé zázemí a klid pro práci. Natáčení plovárny není časově omezeno a po sestřihu jeho vysílací podoba činí cca 25 minut. Nejedná se o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku, ale o klidné a milé povídání se zajímavými lidmi z celého světa. Tato skutečnost je podepřena osobou hostitele, kterým je velká hvězda obrazovky České televize, pan Marek Eben. Marek je znám jako herec, muzikant a především jako TV presenter. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu a je hlavním důvodem skutečnosti, že za celou dobu trvání "plovárny" nabídnuté natáčení nikdo neodmítl. (oficiální text distributora)

MurielRezek

Kultivované, milé a poklidné povídání se zajímavými hosty z celého světa. Naposledy jsem viděla moc hezký rozhovor, který vedl Marek Eben s českým lékařem Janem Trachtou, dnes už i úspěšným spisovatelem (jeho "Tichý dech" bere dech). Uvědomila jsem si, že oba pánové mají něco hodně společného. Nechybí jim nadhled, skromnost a pokora. Je to laskavost, která vychází z jejich nitra. Mladý chirurg Jan Trachta absolvoval v barvách humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) 10 misí, pracuje v extrémních podmínkách, pomáhá i uprostřed válečných zón. ()

Šakal

Marek Eben je pro mě osobně zárukou vysoké kvality (spisovné libozvučné češtiny), inteligentního, civilního a velmi příjemného (uklidňujícího) projevu (vystupování), které následně přenese i na své hosty, Ti se následně uvolní, otevřou (pro verbala a spol myšleno obrazně) a člověk (divák) se tak o nich (troufám si zde tvrdit) dozví daleko více ze soukromého a profesního života, než byli původně dotyční ochotni na sebe prozradit. Minuty strávené u jeho pořadu pro mě osobně nejsou žádnou ztrátou času, ale naopak příjemným setkáním se zajímavými lidmi a jejich život. postoji a názory. ()

Elyon

Wow, musím říct že je to úžasný pořad! Nejvíc mě mrzí, že nemůžu nikde sehnat starší díly, hrozně ráda bych viděla díly například s takovým Quincy Jonesem, Dalajlamou nebo Christopherem Leem. Jo a ať konečně někdo pozve Whoopi Goldbergovou, divím se, že jsem jí tam nikde neviděla, když je to tak slavná a skvělá herečka.:) ()

HenryS.

No koukám že tu všichni uchcávaj, nejspíš nad stále stejně přiblble říkejte-co-chcete-já-ošem-musím-reagovat-DECENTNĚ se usmívajícím Marečkem. ...jinak hosti někdy dobrý. Ale rád bych tam někdy viděl Reného Plášila, Rosenberga nebo (teď nevim, Trošku už zpovídal?) Pro Marka bych tu měl jednu radu, a to zavolat Iljovi Hurníkovi. ()

Anderton

Alfou a omegou tejto show sú hostia. Teda to, nakoľko sú známi a slávni. A v tom sa tento program vypracoval na úroveň úplne najvyššiu. Eben je schopný získať do svojho programu tie najhviezdnejšie mená, ktoré navštívili českú republiku a my sa tak môžeme o nich dozvedieť oveľa viac, ako z novín a časopisov, pretože ich neprefiltrované názory počúvame priamo od nich. ()

• Autoři pořadu pošilhávali po znělce z písně Bobby McFerrina – „Don't Worry Be Happy“. Když se ale dozvěděli cenu, couvli. Pořad měl za 14 dní startovat a Eben byl požádán, zda by nedodal něco svého. Stihl to, jak už dnes víme. Jeho znělka otevírá pořad již 20 let. (sator)
  • Rozhovor s bluesovou legendou, kytaristou Johnem Mayallem, označuje Marek Eben za „nejstrašidelnější“ za existenci Plovárny. Muzikant odpovídal jedním, dvěma slovy na cokoliv, co mu Marek připomněl z jeho kariéry a v podstatě všechno popřel nebo řekl, že to bylo jinak. (sator)
  • Desítky let byl Ebenovým spolutvůrcem pořadu herec Petr Vacek, který překládal rozhovory zahraničních hostů do češtiny. (sator)