Na plovárně (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1998, 24 min

Jan Hojtaš

Marek Eben

Marek Eben, František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková, Daniela Kolářová, Karel Smyczek, Milan Kňažko, Jiří Korn, Vladimír Pucholt, Jaroslav Dušek, Jan Schmid, Juraj Herz, Danny DeVito, Cybill Shepherd, Garry Kasparov, Dušan Třeštík, Jiří Krejčík, Rudolf Pellar, Vlastimil Brodský, Miroslav Horníček, Steve Lichtag, Armin Mueller-Stahl, Jiří Grygar, Christopher Lee, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Peter Greenaway, dalajláma Tändzin, Karel Šíp, Ivan Trojan, Pavel Taussig, B.B. King, John Malkovich, Paul Schrader, Jiří Lábus, Leoš Suchařípa, Ivan Vyskočil, Jiří Weiss, Paul Mazursky, Vilmos Zsigmond, Carl Lewis, Ladislav Smoček, Jan Antonín Pitínský, Phil Collins, Ctibor Turba, Andy Garcia, Vlasta Průchová, Aleš Najbrt, Albert Maysles, Vojtěch Jasný, Michael York, Luba Skořepová, John Cleese, Harvey Keitel, Pavol Hammel, Juraj Kukura, Jacqueline Bisset, Vladimír Merta, Franco Nero, Dan Bárta, Jiří Hubač, Jiřina Bohdalová, Glen Hansard, Viktor Preiss, Milan Lasica, Břetislav Pojar, Yvonne Přenosilová, Otakar Brousek st., Arnošt Goldflam, Petr Čtvrtníček, Pavel Bobek, Věra Plívová-Šimková, Jiří Ornest, Tomáš Halík, Otto Ševčík, Jaz Coleman, Isabella Rossellini, Milan Maryška, Martin Huba, Dagmar Veškrnová-Havlová, Helena Třeštíková, Milan Šteindler, Sting, Ota Ornest, Jiří Bartoška, Vladimír Mišík, Petr Nárožný, Volker Schlöndorff, Bolek Polívka, Tomáš Töpfer, Jan Špáta, Jaromír Hanzlík, Ondřej Neff, Ladislav Špaček, Jiří Menzel, Marta Kubišová, Jan Tříska, Václav Havel, Jaromír Nohavica, Jan Kačer, Ivo Paukert, David Vávra, Iva Bittová, Adolf Branald, Hana Hegerová, Peter Dvorský, Jitka Molavcová, Josef Somr, Karel Plíhal, Petr Forman, Matěj Forman, Miroslav Ondříček, Květa Fialová, Svatopluk Beneš, Jaroslav Hutka, Jiří Barta, Zuzana Krónerová, Jan Svěrák, Antonio Banderas, Ladislav Smoljak, Miroslav Krobot, Michael Kamen, Iva Janžurová, Petr Novotný, Ivana Trump, Jozef Bednárik, Jana Štěpánková, Jaromír Jágr, Judi Dench, Vladimír Körner, Norbert Auerbach, Reinhold Messner, Cecilia Bartoli, Jaroslav Krček, Vlasta Redl, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Dana Zátopková, Ladislav Helge, Josef Váňa, Olga Sommerová, Milan Hein, Slavomil Hubálek, Karol Sidon, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Petr Kostka, Carmen Mayerová, Radek Jaroš, Oliver Stone, Michel Gondry, Bobby McFerrin, David Radok, Jindřiška Smetanová, Naděžda Sobotková, Dan Brown, Tim Burton, Danny Elfman, Christopher Lambert, Miroslav Verner, Usain Bolt, Jiří Tichota, Petr Sís, Jools Holland, Mel Gibson, William Friedkin, Laura Dern, Michael Pitt, Jiří Sádlo, Robert Stone, John Mayall, Eva Zaoralová, Tony Levin, Alan Rickman, Randy Brecker, Walter Lassally, Thelma Schoonmaker, John McLaughlin, Mike Rutherford, Tony Banks, Richard Gere, Dominic Miller, Tereza Maxová, Libor Pešek, George A. Romero, Vavřinec Hradilek, Petr Fejk, Jaroslava Adamová, Pavel Tigrid, William Styron, Blanka Bohdanová, Daniel Brühl, Peter Morgan, Mike Reiss, Marta Skarlandtová, Willem Dafoe, Robert Kodym, David Koller, P.B.CH., Michal Dvořák, Ivan Passer, Olbram Zoubek, Radim Hladík st., Jean Reno, Charlie Kaufman, Wole Soyinka, Jane Goodall, František Miška, Jan Prušinovský, Tomáš Verner, Jaroslav Vidlář, Vladimír Beneš, Miloslav Vlk, Gidon Kremer, Šimon Caban, Michal Caban, Luděk Sobota, Peter Suschitzky, Agnieszka Holland, Šimon Pánek, Ivan Kraus, Jiří Bělohlávek, Rostislav Novák ml., Kim Novak, Alena Vránová, Petr Ulrych, Hana Ulrychová, Jana Klusáková, Duncan Kenworthy, Adam Plachetka, Petr Zuska, Vladimír Renčín, Jan Mattlach, Štefan Kocán, Dušan Vančura, Barbora Špotáková

Pokud si pod slovem Talk-show představuje slovní taškařice a nejapné nárážky či nucený smích ve stylu Mr. GS, tak přepněte program protože se Vám dostaví zklamání. Pan Eben mistrně vede rozhovor s hosty jež by mu mohl závidět i David Letterman. Za všechny mi nejvíc v paměti utkvěli - Jeho Svátost Dalajláma, Pete Sampras, Christopher Lee, Bill Gates, Robert Redford, Terry Gilliam, Andy Garcia a mnoho dalších.(13.2.2008)

..keď náš lektor na Brnenském školení po tretí krát zopakoval meno Marek Eben a štýl akým dokáže komunikovať, nedalo mi sa na túto talk show nepozrieť - a tak som učinil v ten deň (včera)... uznávam kvalitu pána Ebena a určite aj jeho nemalo zaujímavých hostí od Dalajlamu cez Billa Gatesa, až po Jaroslava Duška.. nemalo trefná poznámka na malé zamyslenie ma zaujala, keď padlo na téma: prečo sa ľudia neradi vracajú do Show Jana Krause (osobne tento pořad mám taktiež v obľube) a aké dôvody môže mať Karel Gott, že Ebema príme s otvorenou náručou a ku Krausovi ani za "milión let"?... odpoveď je síce veľmi jednoduchá, áno uznávam.. no zaujímavé, ak sa človek nad tým zamyslí, čo vlastne pre ľudí tieto dve veľmi odlišné a pri tom štrukturálne (teda talk-show) podobné relácie ponúkajú... :)(16.8.2017)

Plovárnu pravidelně nesleduju, ale sem tam ji někdy zahlídnu, jako třeba dneska ten sestřih toho nej...no už se tam vystřídala pěkná řádka všech možných lidí...jako nic proti nim ani proti Ebenovi, ale pár poznámek jen...samozřejmě hosti jsou různí, zato Marek je jen jeden - vždy profesionální, vždy chápavý, a vždy podle situace usměvavý, pokud se usmívá host, zamyšlený, pokud je zamyšlený i host, vážný, pokud je vážný host...prostě hotový zrcadlo, zkrátka Marek Eben je zosobnění dokonalosti, profesionál každým coulem, až mi de z toho hlava kolem, já bych tohoto nádherného krásného krtečka v lidské podobě asi nesnesl, hrozně bych se před ním styděl, že nejsem tak chápavý a vstřícný, a že nemám všechny ty super vlastnosti, co má on...naštěstí pro mě a lid český nehrozí, že bych se s tímto supermanem mohl kdy potkat...a jen mě napadá, jak by plovárna vypadala, kdyby ji nemoderoval Eben ale Čtvrtníček, cha, panečku, to by bylo jiný kafíčko! Myslím, že pak by ta plovárna teprve dostala tu pravou šťávu a opravdovou "lidskost", che. No, naštěstí se mý podvratný myšlenky nikdy neuskuteční a plovárna bude mít vždy vysoce distingovanou podobu pro ten nejušlechtilejší typ...snobů, pardon, lidí.(28.9.2012)

Marek Eben je obrovský profesionál a je vždy perfektně připraven :o) Dává svým hostům tak pečlivě volené dotazy, že už nemálo z nich bylo překvapeno, že se jich nikdo na toto, čim ono doposud nezeptal. Přiznala to například Martina Navrátilová a ta už má za s sebou opravdu mnoho rozhovorů... BRAVO Marku, skvělý pořad :o) Ještě se mi nestalo, že by mne debata s kýmkoliv nezaujala a to je co říct v dnešní době...(12.1.2010)

• draggo

Nesnáším tenhle pořad. Jedna z nejnudnějších věcí, co běží v televizi. Hosti jsou celkem zajímavý, ale to by to musel moderovat někdo jinej, než řiťoliz Eben. Místo toho, aby z nich vytáhnul něco zajímavýho, tak je to spíš takovej stupidní pokec o ničem, jak když se dvě důchodkyně baví u kafe. Proč jim sakra musí furt podlejzat, proč nemůže nadhodit nějaký peprnější téma, ať to má trochu šťávu? Je mi z tohodle servilního přadu na blití. /viděno v TV: 10% a odpad!/(10.4.2011)

• - Nejvyšší sledovanost měl rozhovor s Dagmar Havlovou, který 12. prosince 2002 zhlédlo 894 tisíc diváků. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)

• - V úvodní znělce vlají vlajky na budově doleva, ale projíždějící parník má vlajku doprava. Není to chyba, protože vlajka na pohybujícím se plavidle (natož na jiném rychleji se pohybujícím vozidle) ukazuje směr tzv. zdánlivého větru. Čili tato scéna by za určitých podmínek mohla být reálná. (Brtniik)

• - Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)