Na plovárně (TV pořad)

Česko, 1998, 704x24 min

Jan Hojtaš

Marek Eben

Účinkují:

Marek Eben, František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková, Daniela Kolářová, Karel Smyczek, Milan Kňažko, Jiří Korn, Vladimír Pucholt, Jaroslav Dušek, Jan Schmid, Juraj Herz, Danny DeVito, Cybill Shepherd, Garry Kasparov, Dušan Třeštík, Jiří Krejčík, Rudolf Pellar, Vlastimil Brodský, Miroslav Horníček, Steve Lichtag, Armin Mueller-Stahl, Jiří Grygar, Christopher Lee, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Peter Greenaway, dalajláma Tändzin, Karel Šíp, Ivan Trojan, Pavel Taussig, B.B. King, John Malkovich, Paul Schrader, Jiří Lábus, Leoš Suchařípa, Ivan Vyskočil, Jiří Weiss, Paul Mazursky, Vilmos Zsigmond, Carl Lewis, Ladislav Smoček, Jan Antonín Pitínský, Phil Collins, Ctibor Turba, Andy Garcia, Vlasta Průchová, Aleš Najbrt, Albert Maysles, Vojtěch Jasný, Michael York, Luba Skořepová, John Cleese, Harvey Keitel, Pavol Hammel, Juraj Kukura, Jacqueline Bisset, Vladimír Merta, Franco Nero, Dan Bárta, Jiří Hubač, Jiřina Bohdalová, Glen Hansard, Viktor Preiss, Milan Lasica, Břetislav Pojar, Yvonne Přenosilová, Otakar Brousek st., Arnošt Goldflam, Petr Čtvrtníček, Pavel Bobek, Věra Plívová-Šimková, Jiří Ornest, Tomáš Halík, Otto Ševčík, Jaz Coleman, Isabella Rossellini, Milan Maryška, Martin Huba, Dagmar Havlová, Helena Třeštíková, Milan Šteindler, Sting, Ota Ornest, Jiří Bartoška, Vladimír Mišík, Petr Nárožný, Volker Schlöndorff, Bolek Polívka, Tomáš Töpfer, Jan Špáta, Jaromír Hanzlík, Ondřej Neff, Ladislav Špaček, Jiří Menzel, Marta Kubišová, Jan Tříska, Václav Havel, Jaromír Nohavica, Jan Kačer, Ivo Paukert, David Vávra, Iva Bittová, Adolf Branald, Hana Hegerová, Peter Dvorský, Jitka Molavcová, Josef Somr, Karel Plíhal, Petr Forman, Matěj Forman, Miroslav Ondříček, Květa Fialová, Svatopluk Beneš, Jaroslav Hutka, Jiří Barta, Zuzana Kronerová, Jan Svěrák, Antonio Banderas, Ladislav Smoljak, Miroslav Krobot, Michael Kamen, Iva Janžurová, Petr Novotný, Ivana Trump, Jozef Bednárik, Jana Štěpánková, Jaromír Jágr, Judi Dench, Vladimír Körner, Norbert Auerbach, Reinhold Messner, Cecilia Bartoli, Jaroslav Krček, Vlasta Redl, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Dana Zátopková, Ladislav Helge, Josef Váňa, Olga Sommerová, Milan Hein, Slavomil Hubálek, Karol Sidon, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Petr Kostka, Carmen Mayerová, Radek Jaroš, Oliver Stone, Michel Gondry, Bobby McFerrin, David Radok, Jindřiška Smetanová, Naděžda Sobotková, Dan Brown, Tim Burton, Danny Elfman, Christopher Lambert, Miroslav Verner, Usain Bolt, Jiří Tichota, Petr Sís, Jools Holland, Mel Gibson, William Friedkin, Laura Dern, Michael Pitt, Jiří Sádlo, Robert Stone, John Mayall, Eva Zaoralová, Tony Levin, Alan Rickman, Randy Brecker, Walter Lassally, Thelma Schoonmaker, John McLaughlin, Mike Rutherford, Tony Banks, Richard Gere, Dominic Miller, Tereza Maxová, Libor Pešek, George A. Romero, Vavřinec Hradilek, Petr Fejk, Jaroslava Adamová, Pavel Tigrid, William Styron, Blanka Bohdanová, Daniel Brühl, Peter Morgan, Mike Reiss, Marta Skarlandtová, Willem Dafoe, Robert Kodym, David Koller, P.B.CH., Michal Dvořák, Ivan Passer, Olbram Zoubek, Radim Hladík st., Jean Reno, Charlie Kaufman, Wole Soyinka, Jane Goodall, František Miška, Jan Prušinovský, Tomáš Verner, Jaroslav Vidlář, Vladimír Beneš, Miloslav Vlk, Gidon Kremer, Šimon Caban, Michal Caban, Luděk Sobota, Peter Suschitzky, Agnieszka Holland, Šimon Pánek, Ivan Kraus, Jiří Bělohlávek, Rostislav Novák ml., Kim Novak, Alena Vránová, Petr Ulrych, Hana Ulrychová, Jana Klusáková, Duncan Kenworthy, Adam Plachetka, Petr Zuska, Vladimír Renčín, Jan Mattlach, Štefan Kocán, Dušan Vančura, Barbora Špotáková, Vladimír Smutný, James Newton Howard, Jeremy Renner, Kateřina García, Ashrita Furman, Semjon Byčkov, Alois Fišárek, Václav Marhoul, Ivan Klánský, Michal Viewegh, Emil Horváth ml., Hana Blažíková, Juraj Nvota, Daniel Hope, George Duke, Laco Deczi, Roman Holý, Charles Aznavour, Michael Kunze, Jan Petránek, Jakub Szántó, Tim Robbins, Barry Levinson, Klaus Voormann, Leonard Maltin, Josef Špaček, Jiří Kylián, Richard Linklater, John Lesher, Daniel Vávra, Dina Štěrbová, Irvine Welsh, Petr Robejšek, Robert Lischke, Dave Weckl, Meir Shalev, Antonín Procházka, Hana Zagorová, Jiřina Šiklová, Pavel Pafko, Fero Fenič, Libuše Švormová, Ivan Acher, Jan P. Muchow, David Svoboda, Carl Djerassi, Charlotta Kotík, Josef Škvorecký, Lída Rakušanová, Ondřej Pivec, Radkin Honzák, Andreas H. Bitesnich, Tomáš Špidlík, Štefan Margita, Petr Čornej, David Newman, Kateřina Englichová, Peter Lipa, Ivan M. Havel, Jindřich Štreit, Jáchym Topol, Bille August, Jaroslav Satoranský, Robert Dornhelm, Frank Wildhorn, Eva Samková, Casey Affleck, Adam Gebrian, Patricia Clarkson, Jaromír Šofr, Martin Vačkář, Julianne Moore, Bart Freundlich, Jiří Havelka

Vysoce kvalitní, elegantní, seriózní pořad. Dokonale frajerský Marek Eben a vynikající rozhovory s naprosto fantastickými osobnostmi. Nekoukám sice na každý díl, jenom když tam je někdo, kdo je mi blízký (což jsou většinou zahraniční hosté), ale to nevadí. Působí to velice ohromným dojmem a je to i vtipné a dokonce poučné. Je skvělé dozvědět se o Timu Burtonovi, Dannym Elfmanovi nebo Terry Pratchettovi něco z jejich soukromí. Naposledy mě velmi pobavil rozhovor s Dannym DeVitem, byl přesně takový, jaký jsem ho čekal. Eben má opravdu štěstí a doufám, že alespoň sbírá podpisy, aby z toho něco měl...:D. 100%.(2.6.2014)

Nejpříjemnější povídání na TV obrazovkách, bez opičin a šaškáren, přímé a chytré dotazy vedené na hosta, tak, aby ho nezahnaly do kouta, ale aby se cítil příjemně, uvolněně, a my se o něm zajímavé věci dozvěděli. Kvituji zejména zahraniční hosty, kterých je opravdu v jiných rozhovorech a talkshow velmi poskrovnu. Pan Eben je jeden z mála moderátorů, kteří si dovolí vést celý rozhovor v cizí řeči, a neztratit svůj glanc a kultivovaný vtip jemu vlastní.(16.12.2012)

Zcela skvěle vedený pořad, který sice neplyne nijak rychle, ale inteligentní vedení ze strany Marka Ebena, který prostě dokazuje, že je neuvěřitelný profesionál, možná vůbec nejlepší u nás, předurčuje pro tento pořad pět hvězd automaticky. A když ještě přidáte zcela neztradiční zajímavé hosty, nebo někdy i top celebrity, tak je to naprosto famózní.(25.5.2012)

Plovárnu pravidelně nesleduju, ale sem tam ji někdy zahlídnu, jako třeba dneska ten sestřih toho nej...no už se tam vystřídala pěkná řádka všech možných lidí...jako nic proti nim ani proti Ebenovi, ale pár poznámek jen...samozřejmě hosti jsou různí, zato Marek je jen jeden - vždy profesionální, vždy chápavý, a vždy podle situace usměvavý, pokud se usmívá host, zamyšlený, pokud je zamyšlený i host, vážný, pokud je vážný host...prostě hotový zrcadlo, zkrátka Marek Eben je zosobnění dokonalosti, profesionál každým coulem, až mi de z toho hlava kolem, já bych tohoto nádherného krásného krtečka v lidské podobě asi nesnesl, hrozně bych se před ním styděl, že nejsem tak chápavý a vstřícný, a že nemám všechny ty super vlastnosti, co má on...naštěstí pro mě a lid český nehrozí, že bych se s tímto supermanem mohl kdy potkat...a jen mě napadá, jak by plovárna vypadala, kdyby ji nemoderoval Eben ale Čtvrtníček, cha, panečku, to by bylo jiný kafíčko! Myslím, že pak by ta plovárna teprve dostala tu pravou šťávu a opravdovou "lidskost", che. No, naštěstí se mý podvratný myšlenky nikdy neuskuteční a plovárna bude mít vždy vysoce distingovanou podobu pro ten nejušlechtilejší typ...snobů, pardon, lidí.(28.9.2012)

• niethustra

Pořád nemohu přijít na důvod toho, proč je Eben považován za dobrého moderátora, který má navíc (alespoň v případě tohohle pořadu) oslovovat "inteligentní" část publika. Jestli tím důvodem nakonec nebude právě ta samozvaná "inteligentní" část publika a selhání (absence?) jejích rozlišovacích schopností?! I Čtvrtníček ví a dal pěkně najevo, že Eben je blbec, ale protože šlo přece jen z jeho strany o humory, stačí připomenout rozhovor s Oliverem Stonem (ku příležitosti nějakého minulého KVIFF), který Ebenovi vrátil otázku s tím, že je prostě hloupá. A jak moc dobře ví Herbert Garrison, hloupé otázky neexistují, existují jen hloupí lidé.(21.11.2019)

• - Rozhovor s bluesovou legendou, kytaristou Johnem Mayallem, označuje Marek Eben za „nejstrašidelnější“ za existenci Plovárny. Muzikant odpovídal jedním, dvěma slovy na cokoliv, co mu Marek připomněl z jeho kariéry a v podstatě všechno popřel nebo řekl, že to bylo jinak. (sator)

• - Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)

• - Televizní pořad získal svůj název podle nově zrekonstruované Občanské plovárny, kde se také natáčely první díly. Ačkoliv se pořad přesunul po několika dílech do klubu Avion, název mu zůstal stejný. (P. J. D.)