Na plovárně (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1998, 696x24 min

Jan Hojtaš

Marek Eben

Marek Eben, František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková, Daniela Kolářová, Karel Smyczek, Milan Kňažko, Jiří Korn, Vladimír Pucholt, Jaroslav Dušek, Jan Schmid, Juraj Herz, Danny DeVito, Cybill Shepherd, Garry Kasparov, Dušan Třeštík, Jiří Krejčík, Rudolf Pellar, Vlastimil Brodský, Miroslav Horníček, Steve Lichtag, Armin Mueller-Stahl, Jiří Grygar, Christopher Lee, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Peter Greenaway, dalajláma Tändzin, Karel Šíp, Ivan Trojan, Pavel Taussig, B.B. King, John Malkovich, Paul Schrader, Jiří Lábus, Leoš Suchařípa, Ivan Vyskočil, Jiří Weiss, Paul Mazursky, Vilmos Zsigmond, Carl Lewis, Ladislav Smoček, Jan Antonín Pitínský, Phil Collins, Ctibor Turba, Andy Garcia, Vlasta Průchová, Aleš Najbrt, Albert Maysles, Vojtěch Jasný, Michael York, Ljuba Skořepová, John Cleese, Harvey Keitel, Pavol Hammel, Juraj Kukura, Jacqueline Bisset, Vladimír Merta, Franco Nero, Dan Bárta, Jiří Hubač, Jiřina Bohdalová, Glen Hansard, Viktor Preiss, Milan Lasica, Břetislav Pojar, Yvonne Přenosilová, Otakar Brousek st., Arnošt Goldflam, Petr Čtvrtníček, Pavel Bobek, Věra Plívová-Šimková, Jiří Ornest, Tomáš Halík, Otto Ševčík, Jaz Coleman, Isabella Rossellini, Milan Maryška, Martin Huba, Dagmar Havlová-Veškrnová, Helena Třeštíková, Milan Šteindler, Sting, Ota Ornest, Jiří Bartoška, Vladimír Mišík, Petr Nárožný, Volker Schlöndorff, Boleslav Polívka, Tomáš Töpfer, Jan Špáta, Jaromír Hanzlík, Ondřej Neff, Ladislav Špaček, Jiří Menzel, Marta Kubišová, Jan Tříska, Václav Havel, Jaromír Nohavica, Jan Kačer, Ivo Paukert, David Vávra, Iva Bittová, Adolf Branald, Hana Hegerová, Peter Dvorský, Jitka Molavcová, Josef Somr, Karel Plíhal, Petr Forman, Matěj Forman, Miroslav Ondříček, Květa Fialová, Svatopluk Beneš, Jaroslav Hutka, Jiří Barta, Zuzana Kronerová, Jan Svěrák, Antonio Banderas, Ladislav Smoljak, Miroslav Krobot, Michael Kamen, Iva Janžurová, Petr Novotný, Ivana Trump, Jozef Bednárik, Jana Štěpánková, Jaromír Jágr, Judi Dench, Vladimír Körner, Norbert Auerbach, Reinhold Messner, Cecilia Bartoli, Jaroslav Krček, Vlasta Redl, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Dana Zátopková, Ladislav Helge, Josef Váňa, Olga Sommerová, Milan Hein, Slavomil Hubálek, Karol Sidon, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Petr Kostka, Carmen Mayerová, Radek Jaroš, Oliver Stone, Michel Gondry, Bobby McFerrin, David Radok, Jindřiška Smetanová, Naděžda Sobotková, Dan Brown, Tim Burton, Danny Elfman, Christopher Lambert, Miroslav Verner, Usain Bolt, Jiří Tichota, Petr Sís, Jools Holland, Mel Gibson, William Friedkin, Laura Dern, Michael Pitt, Jiří Sádlo, Robert Stone, John Mayall, Eva Zaoralová, Tony Levin, Alan Rickman, Randy Brecker, Walter Lassally, Thelma Schoonmaker, John McLaughlin, Mike Rutherford, Tony Banks, Richard Gere, Dominic Miller, Tereza Maxová, Libor Pešek, George A. Romero, Vavřinec Hradilek, Petr Fejk, Jaroslava Adamová, Pavel Tigrid, William Styron, Blanka Bohdanová, Daniel Brühl, Peter Morgan, Mike Reiss, Marta Skarlandtová, Willem Dafoe, Robert Kodym, David Koller, P.B.CH., Michal Dvořák, Ivan Passer, Olbram Zoubek, Radim Hladík st., Jean Reno, Charlie Kaufman, Wole Soyinka, Jane Goodall, František Miška, Jan Prušinovský, Tomáš Verner, Jaroslav Vidlář, Vladimír Beneš, Miloslav Vlk, Gidon Kremer, Šimon Caban, Michal Caban, Luděk Sobota, Peter Suschitzky, Agnieszka Holland, Šimon Pánek, Ivan Kraus, Jiří Bělohlávek, Rostislav Novák ml., Kim Novak, Alena Vránová, Petr Ulrych, Hana Ulrychová, Jana Klusáková, Duncan Kenworthy, Adam Plachetka, Petr Zuska, Vladimír Renčín, Jan Mattlach, Štefan Kocán, Dušan Vančura, Barbora Špotáková, Vladimír Smutný, James Newton Howard, Jeremy Renner, Kateřina García, Ashrita Furman, Semjon Byčkov, Alois Fišárek, Václav Marhoul, Ivan Klánský, Michal Viewegh, Emil Horváth ml., Hana Blažíková, Juraj Nvota, Daniel Hope

Nevím jak Vy, ale tenhle televizní pořad je číslo jedna v mém seznamu takzvaných TV SHOW. Marek Eben je pro mě PAN NĚKDO a jeho rozhovory jsou na zcela jiné úrovni. Ten kdo tohle alespoň občas sleduje, má u mě pořádné plus. Naopak ten kdo říká že je to blbost, ten u mě hodně ztrácí. Na plovárně! :) 5*****(14.2.2011)

..keď náš lektor na Brnenském školení po tretí krát zopakoval meno Marek Eben a štýl akým dokáže komunikovať, nedalo mi sa na túto talk show nepozrieť - a tak som učinil v ten deň (včera)... uznávam kvalitu pána Ebena a určite aj jeho nemalo zaujímavých hostí od Dalajlamu cez Billa Gatesa, až po Jaroslava Duška.. nemalo trefná poznámka na malé zamyslenie ma zaujala, keď padlo na téma: prečo sa ľudia neradi vracajú do Show Jana Krause (osobne tento pořad mám taktiež v obľube) a aké dôvody môže mať Karel Gott, že Ebema príme s otvorenou náručou a ku Krausovi ani za "milión let"?... odpoveď je síce veľmi jednoduchá, áno uznávam.. no zaujímavé, ak sa človek nad tým zamyslí, čo vlastne pre ľudí tieto dve veľmi odlišné a pri tom štrukturálne (teda talk-show) podobné relácie ponúkajú... :)(16.8.2017)

O tom, že ve všem a všude je důležitý především lidský faktor, se přesvědčíte i v oblasti televizní zábavy v této osobité talk show... kde vládne etalon českého moderátorského řemesla - Marek Eben ! Je až neuvěřitelné, jak je tenhle muž kultivovaný, příjemný a přitom si drží tak svůj vysoký moderátorský standard... Gentlemanská, inteligentní a zábavná kultivace diváka, tak bych to nazval...(8.3.2008)

Ocenění ELSA 2001 v kategorii "Publicistika a zpravodajství", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2002 (2x) v kategorii "Diskusní pořady a magazíny" a "Původní domácí tvorba - Moderátorka / Moderátor", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2004 v kategorii "Diskusní pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2005 v kategorii "Diskusní pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2006 (2x) v kategorii "Diskusní pořad" a "Původní domácí tvorba - Moderátorka / Moderátor", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2007 (2x) v kategorii "Publicistický a diskusní pořad" a "Původní domácí tvorba - Moderátorka / Moderátor", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2009 v kategorii "Publicistický a diskusní pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií a slavnostně vyhlášená v sobotu 12.12.2009.(18.6.2008)

Plovárnu pravidelně nesleduju, ale sem tam ji někdy zahlídnu, jako třeba dneska ten sestřih toho nej...no už se tam vystřídala pěkná řádka všech možných lidí...jako nic proti nim ani proti Ebenovi, ale pár poznámek jen...samozřejmě hosti jsou různí, zato Marek je jen jeden - vždy profesionální, vždy chápavý, a vždy podle situace usměvavý, pokud se usmívá host, zamyšlený, pokud je zamyšlený i host, vážný, pokud je vážný host...prostě hotový zrcadlo, zkrátka Marek Eben je zosobnění dokonalosti, profesionál každým coulem, až mi de z toho hlava kolem, já bych tohoto nádherného krásného krtečka v lidské podobě asi nesnesl, hrozně bych se před ním styděl, že nejsem tak chápavý a vstřícný, a že nemám všechny ty super vlastnosti, co má on...naštěstí pro mě a lid český nehrozí, že bych se s tímto supermanem mohl kdy potkat...a jen mě napadá, jak by plovárna vypadala, kdyby ji nemoderoval Eben ale Čtvrtníček, cha, panečku, to by bylo jiný kafíčko! Myslím, že pak by ta plovárna teprve dostala tu pravou šťávu a opravdovou "lidskost", che. No, naštěstí se mý podvratný myšlenky nikdy neuskuteční a plovárna bude mít vždy vysoce distingovanou podobu pro ten nejušlechtilejší typ...snobů, pardon, lidí.(28.9.2012)

• - Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)

• - První rozhovor byl vysílán 7. ledna 1999 s Michaelem Kocábem. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)

• - Autoři pořadu pošilhávali po znělce z písně Bobby McFerrina – „Don't Worry Be Happy“. Když se ale dozvěděli cenu, couvli. Pořad měl za 14 dní startovat a Eben byl požádán, zda by nedodal něco svého. Stihl to, jak už dnes víme. Jeho znělka otevírá pořad již 20 let. (sator)