Na plovárně (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1998, 704x24 min

Jan Hojtaš

Marek Eben

Marek Eben, František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková, Daniela Kolářová, Karel Smyczek, Milan Kňažko, Jiří Korn, Vladimír Pucholt, Jaroslav Dušek, Jan Schmid, Juraj Herz, Danny DeVito, Cybill Shepherd, Garry Kasparov, Dušan Třeštík, Jiří Krejčík, Rudolf Pellar, Vlastimil Brodský, Miroslav Horníček, Steve Lichtag, Armin Mueller-Stahl, Jiří Grygar, Christopher Lee, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Peter Greenaway, dalajláma Tändzin, Karel Šíp, Ivan Trojan, Pavel Taussig, B.B. King, John Malkovich, Paul Schrader, Jiří Lábus, Leoš Suchařípa, Ivan Vyskočil, Jiří Weiss, Paul Mazursky, Vilmos Zsigmond, Carl Lewis, Ladislav Smoček, Jan Antonín Pitínský, Phil Collins, Ctibor Turba, Andy Garcia, Vlasta Průchová, Aleš Najbrt, Albert Maysles, Vojtěch Jasný, Michael York, Luba Skořepová, John Cleese, Harvey Keitel, Pavol Hammel, Juraj Kukura, Jacqueline Bisset, Vladimír Merta, Franco Nero, Dan Bárta, Jiří Hubač, Jiřina Bohdalová, Glen Hansard, Viktor Preiss, Milan Lasica, Břetislav Pojar, Yvonne Přenosilová, Otakar Brousek st., Arnošt Goldflam, Petr Čtvrtníček, Pavel Bobek, Věra Plívová-Šimková, Jiří Ornest, Tomáš Halík, Otto Ševčík, Jaz Coleman, Isabella Rossellini, Milan Maryška, Martin Huba, Dagmar Havlová-Veškrnová, Helena Třeštíková, Milan Šteindler, Sting, Ota Ornest, Jiří Bartoška, Vladimír Mišík, Petr Nárožný, Volker Schlöndorff, Bolek Polívka, Tomáš Töpfer, Jan Špáta, Jaromír Hanzlík, Ondřej Neff, Ladislav Špaček, Jiří Menzel, Marta Kubišová, Jan Tříska, Václav Havel, Jaromír Nohavica, Jan Kačer, Ivo Paukert, David Vávra, Iva Bittová, Adolf Branald, Hana Hegerová, Peter Dvorský, Jitka Molavcová, Josef Somr, Karel Plíhal, Petr Forman, Matěj Forman, Miroslav Ondříček, Květa Fialová, Svatopluk Beneš, Jaroslav Hutka, Jiří Barta, Zuzana Kronerová, Jan Svěrák, Antonio Banderas, Ladislav Smoljak, Miroslav Krobot, Michael Kamen, Iva Janžurová, Petr Novotný, Ivana Trump, Jozef Bednárik, Jana Štěpánková, Jaromír Jágr, Judi Dench, Vladimír Körner, Norbert Auerbach, Reinhold Messner, Cecilia Bartoli, Jaroslav Krček, Vlasta Redl, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Dana Zátopková, Ladislav Helge, Josef Váňa, Olga Sommerová, Milan Hein, Slavomil Hubálek, Karol Sidon, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Petr Kostka, Carmen Mayerová, Radek Jaroš, Oliver Stone, Michel Gondry, Bobby McFerrin, David Radok, Jindřiška Smetanová, Naděžda Sobotková, Dan Brown, Tim Burton, Danny Elfman, Christopher Lambert, Miroslav Verner, Usain Bolt, Jiří Tichota, Petr Sís, Jools Holland, Mel Gibson, William Friedkin, Laura Dern, Michael Pitt, Jiří Sádlo, Robert Stone, John Mayall, Eva Zaoralová, Tony Levin, Alan Rickman, Randy Brecker, Walter Lassally, Thelma Schoonmaker, John McLaughlin, Mike Rutherford, Tony Banks, Richard Gere, Dominic Miller, Tereza Maxová, Libor Pešek, George A. Romero, Vavřinec Hradilek, Petr Fejk, Jaroslava Adamová, Pavel Tigrid, William Styron, Blanka Bohdanová, Daniel Brühl, Peter Morgan, Mike Reiss, Marta Skarlandtová, Willem Dafoe, Robert Kodym, David Koller, P.B.CH., Michal Dvořák, Ivan Passer, Olbram Zoubek, Radim Hladík st., Jean Reno, Charlie Kaufman, Wole Soyinka, Jane Goodall, František Miška, Jan Prušinovský, Tomáš Verner, Jaroslav Vidlář, Vladimír Beneš, Miloslav Vlk, Gidon Kremer, Šimon Caban, Michal Caban, Luděk Sobota, Peter Suschitzky, Agnieszka Holland, Šimon Pánek, Ivan Kraus, Jiří Bělohlávek, Rostislav Novák ml., Kim Novak, Alena Vránová, Petr Ulrych, Hana Ulrychová, Jana Klusáková, Duncan Kenworthy, Adam Plachetka, Petr Zuska, Vladimír Renčín, Jan Mattlach, Štefan Kocán, Dušan Vančura, Barbora Špotáková, Vladimír Smutný, James Newton Howard, Jeremy Renner, Kateřina García, Ashrita Furman, Semjon Byčkov, Alois Fišárek, Václav Marhoul, Ivan Klánský, Michal Viewegh, Emil Horváth ml., Hana Blažíková, Juraj Nvota, Daniel Hope, George Duke, Laco Deczi, Roman Holý, Charles Aznavour, Michael Kunze, Jan Petránek, Jakub Szántó, Tim Robbins, Barry Levinson, Klaus Voormann, Leonard Maltin, Josef Špaček, Jiří Kylián, Richard Linklater, John Lesher

Marek Eben je obrovský profesionál a je vždy perfektně připraven :o) Dává svým hostům tak pečlivě volené dotazy, že už nemálo z nich bylo překvapeno, že se jich nikdo na toto, čim ono doposud nezeptal. Přiznala to například Martina Navrátilová a ta už má za s sebou opravdu mnoho rozhovorů... BRAVO Marku, skvělý pořad :o) Ještě se mi nestalo, že by mne debata s kýmkoliv nezaujala a to je co říct v dnešní době...(12.1.2010)

povinná záležitosť , pretože je tu moderátor , ktorý vie položiť úžasnú otázku . A hostia to vycítia , a vedia vytvoriť skvelý program , ktorý nie je možné ničím prekonať...Marek Eben je najväčšia hviezda českej televízie všetkých čias... Tisíce skvelých zážítkov, tak ako naposledy dvojdielny skvost s Quincy Jonesom ...Geniálne...Myslím ,že už aj svetové hviezdy sú poctenené byť "Na plovárně"...(15.7.2008)

• draggo

Nesnáším tenhle pořad. Jedna z nejnudnějších věcí, co běží v televizi. Hosti jsou celkem zajímavý, ale to by to musel moderovat někdo jinej, než řiťoliz Eben. Místo toho, aby z nich vytáhnul něco zajímavýho, tak je to spíš takovej stupidní pokec o ničem, jak když se dvě důchodkyně baví u kafe. Proč jim sakra musí furt podlejzat, proč nemůže nadhodit nějaký peprnější téma, ať to má trochu šťávu? Je mi z tohodle servilního přadu na blití. /viděno v TV: 10% a odpad!/(10.4.2011)

Zcela skvěle vedený pořad, který sice neplyne nijak rychle, ale inteligentní vedení ze strany Marka Ebena, který prostě dokazuje, že je neuvěřitelný profesionál, možná vůbec nejlepší u nás, předurčuje pro tento pořad pět hvězd automaticky. A když ještě přidáte zcela neztradiční zajímavé hosty, nebo někdy i top celebrity, tak je to naprosto famózní.(25.5.2012)

Priznám sa, že som donedávna túto talk-show vôbec nepoznala. Prvú časť som si pozrela na internete kvôli Timovi Burtonovi a síce, iste ma pohltila aj kvôli čaru a jedinečným myšlienkam jedného z mojich obľúbených režisérov, no aj okrem neho to malo čosi dosť do seba. Mareka Ebena som poznala len tak letmo z pár moderovačiek, ale v tejto relácii som si ho prvý krát viac všimla a celkom slušne na mňa zapôsobil. Kladie otázky, ktoré nie sú tuctové a majú hlavu aj pätu, divák sa dozvie aj niečo osobnejšie o danom hosťovi a celý ten dialóg vyznieva tak nejak priateľsky a nenútene. A občas mu tie rozhovory sakra závidím.(4.6.2014)

• - Televizní pořad získal svůj název podle nově zrekonstruované Občanské plovárny, kde se také natáčely první díly. Ačkoliv se pořad přesunul po několika dílech do klubu Avion, název mu zůstal stejný. (P. J. D.)

• - Rozhovor s bluesovou legendou, kytaristou Johnem Mayallem, označuje Marek Eben za „nejstrašidelnější“ za existenci Plovárny. Muzikant odpovídal jedním, dvěma slovy na cokoliv, co mu Marek připomněl z jeho kariéry a v podstatě všechno popřel nebo řekl, že to bylo jinak. (sator)

• - Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)