Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Speck

Kraus umí být jak velice vtipný tak krajně trapný. Rozhodně je to však kvalitní bavič, cynik a sarkasta, který na tuzemských obrazovkách chyběl. Úroveň (a agresivita pana Krausa, která, myslím si, s úrovní zábavy souvisí) zábavy kolísá díl od dílu, zřejmě jak se starý pán vyspí. Např. díl s Helenkou, které byl ponechán prostor bez větších Krausových zásahů stojí v ostrém kontrastu proti dílům s lidmi, kteří mají co říci, leč umožněno jim to není. Obecně hodnotím kladně, převzatá show, která u nás nemá obdoby co se do vtipnosti a nadhledu týče. ()

Judy24

Jojo, tohle byla zábava a to nejmíň dva roky, po kterých kvalita trochu klesla a klesala dál, nicméně naštěstí nedostatečně dlouho na to, aby pokazila vzpomínky na doby minulé a to mají Simona Matásková i Jan Kraus zatracenou kliku, protože to, co se teď vysílá na Primě, se neblíží původní verzi ani zdaleka (viz. 81% X 76%), bohužel... ()

Suzie1

Na české poměry strašně skvělý, 4 hvězdičky bez diskuze. Ale když jsem Davidu Lettermanovi dala 4, nemůžu dát tomuhle taky čtyři, ne? Nebo jo? Možná. ()

dj_kure

Hodně záleží na hostech, ale Kraus se snaží a většinou se mu to i daří zabavit a zaujmout diváka i když tam má nějakýho pruďase. 80% ()

Belsazar

Tu jednu * dávám dolů pro ne vždy vhodné chování Jana Krause. Ale pořad jako takový se mi velice líbí. Jen kdyby se ten Kraus občas nechoval jako hajzlík. :-) ()

topi80 odpad!

Údajně zábavná talkshow. Zábavnost tkví v tom, že Jan Kraus doplňuje svou talk show jízlivými poznámkami, které vtip postrádají, zato se dozvíme Krausovy pofidérní názory. Zábavnost rozhovoru spočívá v tom, že Jan Kraus prostě a jednoduše překračuje běžnou dávku slušnosti. O nějakou ekvilibristiku či intelektuální povznesenost v pořadu nejde na to nemá moderátor ani potřebné kapacity. Takže jeho jedinou zbraní je přímočará drzost toho typu, že host řekne třeba "Hledali na tu práci někoho schopného, a tak jsem tam nastoupil," načež Kraus vytrousí poznámku typu "A že vzali zrovna vás." Pokud čekáte něco víc, nedočkáte se. ()

Emafera

Trochu přeceňovaná talk-show arogantního moderátora Jana Krause doprovázená amatérskou hudbou jeho syna Davida Krause. Některé díly jsou zábavné, ale spíše díky hostům. Urážlivý projev Jana Krause se po pár dílech ohraje. ()

Spectacle

Humor Jana Krause mám rád, ale někdy mu je k ničemu, když má nekomunikativní hosty. Naštěstí se to stává jen výjimečně. Vadou na kráse je v pořadu jen David Kraus. ()

dawydx

Pořádná talkshow v tom pravém slova smyslu, která u nás citelně chyběla. Občas poněkud zklame výběr nezajímavých hostů, ale v 90% případů je opravdu čemu (a komu) se smát. Jan Kraus je zkrátka božan. ()

Hollister

Škoda, ale kvalita pořadu postupně upadá. A ať se na mně nikdo nezlobí, ale pěvecké vložky jeho syna jsou něco příšerného. To je lepší přepnout na reklamu na nově ()

dobbin

Strašná sranda a) pokud přistoupíte na Krausův humor, který se každému líbit nemusí b) pokud Kraus nemá špatnou náladu c) a pokud Kraus pozve hosta, který se dá snadno překecat. Jinak je to o hovně. ()

Něrpa

Tato televizní estráda u mě kolísa od odpadu k pěti hvezdičkám. Je těžké hodnotit pořad, který má velice nevyrovnanou kvalitu. Když Kraus řeší své problémy přes obrazovku, přitakává Helence, tak bych ho zabil. Ale někdy má světlejší chvilky, které jsou dány jeho neznámostí pozvaného hosta. Takže někdy za pět, někdy úplný hnůj a to je celekem za tři hvězdy. ()

Lumpus

Nefím sice co to tu dělá ale já se u tohoto pořadu bavím,jak u žádného obdobného televizního proto dávám tak vysoké hodnocení dal bych sice 5* ale to by museli být opravdu všechny díly výborné ()

tereza.s

Vtipy pana Krause už prostě stárnou. Pořad se stává nudnějším a výběr hostů také už není zrovna zajímavý. ()

Bigfuckman

Moc pěkná talk show.Jan Kraus si nebere servítky a kolikrát zachází hodně daleko ve svých místama až dost vlezlých otázkách. V pořadu se střídají různé charaktery lidí, ale jen málokterý dovede účinně oponovat. Pořad je velmi dobrý až na kapelu (no jestli se tomu tak dá říkat) v které vévodí zpěvák (tento titul beru hodně nadneseně) David Kraus. ()