Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

BDMarty007

Důstojná česká adaptace formátu Late Night Show, která zatím nemá u nás ani vzdálenou konkurenci. Po většinou vtipné a na úrovni, ale bohužel ne vždy. Právě kolísající úroveň je asi jediné co mohu vytknout. Na Janu Krausovi je někdy bohužel vidět, že nemá úplně náladu a i jeho přístup k hostům je hodně diferencovaný a někdy bohužel sklouzne k samolibé dehonestaci. Není to ale moc často, hodnotím za 4+. ()

Realmond

Kvalitní talk show s kvalitním, ironickým, vtipným a sarkastickým Janem Krausem. Záleží ale i hodně na tom jaký je tam právě host. ()

Petula009

Jak to tak bývá, první verze v kinematografii je většinou ta nejlepší.I tady to platí.Tento pořad měl všechno, co potřeboval. Přesto pak bylo něco, co mi začalo vadit a to že se s dialogu dvou lidí, stal monolog doplňovaný muzikou syna hlavního aktéra.Arogance je někdy dobrá věc, ale tady už jí bylo příliš.Přesto čtyři hvězdičky, protože je to i přesto docela kvalitní talkshow. ()

Withree

Perfektní Jan Kraus umí někdy pěkně podusit své hosty. Díl se Špinarkou byl špica. Škoda, že tato talk-show už na čt skončila. ()

Ceberus

Nelíbí se mi Krausův přístup k hostům. Ano, legrace může být, beze všeho. Ale není výjimkou, že hosty dusí zcela bezdůvodně a neregulovaně. Působí pak hodně namyšleně. ()

Khalia

Irituje mě, jak Kraus všem neustále skáče do řeči. Jinak supr oddechová show, která má stále i po letech co nabídnout. ()

Wyrdas

Uvolňující lidská zábava. Jan Kraus tu cynickým humorem sobě samým vyzpovídává různé hosty a u politiky se nebojí sáhnout ani k sarkasmu či satiře. Z toho co v TV běží je tohle na špici. Možná je to smutné, ale hlavně díky nízké konkurenci se "Uvolněte se, prosím" stává špičkou ve své třídě. Není to nic extra super, nevyhledávám to, ale když to zrovna běží, tak se v pravdě rád podívám. 71%. ()

mirra66 odpad!

Na tomto pořadu mě skutečně nejvíce baví fakt, že nejsem sám, kdo tuto tzv. "show" pana nejchytřejšího (který ví, co je nejlepší pro všechny občany této naší zemičky) hodnotí stejně, tedy: odpad ! Pana nejchytřejšího a jeho povedenou rodinku však musím pochválit za to, jak umí (již velice, ale opravdu velice dlouho) vysávat finanční zdroje z televize, ale jak se říká, kdo umí, ten umí. ()

KdG

Trapný pořad, Kraus se akorát snaží každého setřít, nechápu kdo mu ty jeho kecy ještě žere. A vrchol všeho je hudba jeho syna kterého si do pořadu přitáhnul. (jinde by asi neměl šanci) ()

xladojx

Jednoznačně nejlepší současná talk-show. Obsazení Jana Krause do role moderátora byl nápad nad nápady, ten člověk snad neví kde je hranice. Ne všechny díly dosahují vrcholné úrovně, ale pokud někoho z našich známých či neznámých osobností nemáte rádi a víte, že budou účinkovat v tomto pořadu, rozhodně si jej nemůžete nechat ujít... ()

Tamdydam

Všechno asi jednou vyšumí. Uvolněte se prosím jsem prvních několik let miloval. Už proto, že bylo na obrazovce úplným zjevením. Konečně pořad s charismatickým, originálním moderátorem! Konečně trocha té drzosti a upřímnosti jako protilátka vůči všem těm nesnesitelně milým moderátorům v jiných pořadech! Ale jak čas plyne, začíná mi Krausovo všeználkovství, čím dál větší neomalenost a zbytečné výlety do politiky lézt na nervy. Nemůžu si pomoct ()

casef

Sakrastický humor Jana Krause mám rád, ale jako vždy u talk-show se to odvíjí od pozvaných hostů. Asi jediný moderátor, který momentálně má na to, uvádět vlastní pořad tohoto typu. ()

sornilka

...tři dávám jen proto, že už to nemá tu šťávu...začátek dobrý, ale už je to trochu okoukané (mám na mysli pana Krause a jeho hlášky...snaží se, ale...) a hosté také už trochu nudní!...Ukončeme to prosím :o)) ()

Šindy

Nedá se hodnotit jinak než za plný počet. Podobný pořad v našich končinách chyběl. Škoda, že zase chybět bude. Je pravda, že některé díly byly slabší, ale z celkového pohledu se jedná o velice dobrý pořad, který alespoň mě osobně vždy pobavil. A docela mě i mrzí, že mě už bavit nebude, ale třeba jednou zase.... ()