Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

o.p.a.t

Jan Kraus mě vždy pobaví, ale samozřejmě záleží na hostech. Pobavilo mě video, které koluje na internetu, kde se snaží p. Kraus dostat s K. Jacques, co je to biomasa :D ()

LuNaj

Zpočátku jsem nevynechal ani jeden díl. Teď si už ani nevzpomínám, kdy jsem Uvolněte se viděl naposledy. Přesto hodnotím velmi kladně. ()

vaclaw

Ačkoliv Krause rozhodně nemusim, tenhle pořad je vtipný a ukazuje, že si Jan Kraus umí udělat srandu i ze sebe a nejenom z ostatních (místy). ()

xxlch

Velmi specifický druh humoru,opepřený trochou arogance,která však nikdy neurazí.Velmi pohotové reakce pana Krause a jeho umění,udělat šaška i sám ze sebe.Bohužel,úroveň je velmi kolísavá a samozřejmě závislá na hostech.Né každému se Krausův humor líbí. ()

HChinaski

Ze začátku šlo o vynikající pořad postavený na pohotovém ostrovtipu Jana Krause. Z počtem odvysílaných epizod se to bohužel propadá do stále větší nudy a to co mě dříve u Krause přišlo vtipné, je dnes trapné. Na našem malém písečku zajímaví lidé k pozvání do známého křesla brzy dojdou. Kdo má možnost srovnání s Davidem Lettermanem, nebo Jayem Lenem uzná, že Krausovi s počtem odvysílaných dílů vlhne prach. U těch dvou zmíněných pánů je tomu spíše naopak. A to dělají talk-show o dekády déle než Jan Kraus. ()

yaqwsx

Celá talkshow stojí na červené pohovce a Janu Krasovi. Ano, je zde spousta špatných epizod, ale některé jsou tak geniální, že 4* musím dát. ()

Travinho

Jan Kraus vždycky jako vítěz diskuse a aby také ne, když je pořad předtáčený, něco takového by mu ve světě nikdy neodvysílali...Pokud by to bylo Live, tak by si pořad zasloužil klidně i 4 hvězdy, ale takhle slabé 2 ()

greymon

U tohoto jsem se zasmál trochu víc než u Show Jana Krause. Skvělá Talk-show s báječnými hosty. Trochu mě zaskočilo hodnocení. Čekal bych trochu víc, ale na druhou stranu když pohlédnu na některé díly tak omentálních 81% je přiměřených a zasloužených. U mě 5 hvězdiček jasně vede, protože jsem se velmi pobavil. ()

Horxus

Kdyby program neprokládal muzikou svého syna, možná bych na to i s radostí koukala. Ale bohužel, jednu hvězdu dolů za Davida Krause a za občas špatný výběr hostů. Lepší ale než Show Jana Krause. ()

Vykuk

Podobné pořady už moc nesleduji, většinou je to prostě nuda, ale na tohle se kdykoliv rád podívám. Mr. Kraus dokáže okecat jakoukoliv kravinu a i s nudným hostem ze mě umí vymáčknout nějaký ten úsměv. Úspěšně se vyhýbá trapárnám. Když vezmu takového Izera, většina jeho pořadů byla dementní a člověku bylo až trapně, že něco takového sleduje, na druhou stranu má Izer nezapomenutelné scénky, jen si je prostě musí připravit, kdežto Kraus zase nemá nic co bych si pamatoval, ale všechny jeho rozhovory jsou příjemné, zábavné, někdy více, někdy méně. Pořad má úroveň, baví, takže spokojenost. ()

Havala

Humor Krause je příjemný, hosté zajímaví, někdy se mi ale nestalo že bych se byť na jediný díl nějak extra těšil, když jsem náhodou byl u TV tak se to zkouknout dalo. Někteří hosté byli obzvláště nudní. ()

kubilov

O stupeň horší než Show Jana Krause na Primě, jelikož na čétéčku se nemohl ještě pořádně odvázat, jelikož to přece lidi platěj z daní!! Díl s Jirkou Macháčkem je samozřejmě nejlepší a docela se divim, že jim to šéfofsvo dovolilo vypustit na svět. ()

tatopulos odpad!

Tento "americký" styl buranského a jednoduchého humoru bez hlubší myšlenky nemusím. Urážení lidí a jejich názorů ještě nedělá satiru. "Krausův styl" humoru působí jako dynamit, na první pohled útočně a satiricky, ale za chvíli nezůstane ani ten dynamitový prach, nevíte o čem mluvil, protože působí vteřinově, nic z vyřčených vět nezůstane nikde ani v divácích. Jen dojem, že ten ostrý pán, který je nesmlouvavý k názorovým protivníkům a má "ďábelský" úsměv bude zřejmě humorista. ()

Daves97

Opakuji slova, která tu už byla řečena: ,,Co jiného, když ne tohle, si zaslouží mezi pravidelnými TV pořady nejvyšší hodnocení?'' Kvalitní zábava, humor na úrovni, ironie. :-) ()

Marquis

Kraus nemá na každého stejný metr. Bije do očí, když u některých hostů si drze vynucuje odpověď a pokud není spokojen nebo ji nedostane, je schopen hosta totálně ztrapnit. Několikrát mne tato trapnost zasáhla- ucítil jsem, jak se host zbytečně škvaří, aniž by o něco šlo, nebo by si to na rozdíl od některych jeho oblíbenců, kterým naopak leze do zadku a je schopen ustupovat, tedy aby si to host zasloužil. Uvedu příklad rozhovoru se sestrou herečky Norisové. Tu doslova a do písmene típnul. Ta udělal chybu, že pozvání přijala, jelikož si na ní Kraus mstil ta svého synka, kterého sestra této Norisové odmítla. Známou přiblblou písničku známe z českých komerčních rádií. Celý rozhovor byl o jedné jediné otázce na jejího manžela, s kterým si předpokládám vyjasnila, že ho nabude prát na veřejnosti, v médiích. Chlapec zřejmě, ne jako mnozí prostituti, nepotřebuje býti prán na veřejnosti a chce zůstat v anonymitě. Otázku si nepamatuji- už to je pro mne důkaz že nemohla nikoho zajímat a hlavně po ní bylo každému kolový hovno. U mne ale zrapnil především sám sebe. Toto v menší míře předvádí čas od času i nadále. Celý pořad má klesající úroveň, nicméně vyzkoušený okopčený formát pořadu má určitě i tak jistou zábavnost. Na závěr bych rád ocenil profi studiové hráče, kteří mezi jednotlivými hosty hrají písničky,drtivou většinou zahraniční, pop, rock, atp ověřené zahraniční hity. Jmenují se skupina mladého Krause nebo jak. Ve skutečnosti hrají s tím kdo je pozve, zedy kdo platí. Studiovým hráčům je to jedno. A to i v případě, že se mikráku chopí synek Krause, který i přes hudební vzdělání nemá potřebné charisma a kvalitní hlas. Nicméně tito hráči jsou schopni jeho nedostatky a nerodilý, falešný, srandovní přízvuk vyvážit. Nemohu se ubránit přirovnání k vesnické tancovačce. O autorských písních radši už vůbec nic. Shrnuto podtrženo. Opravdu zábavná takshow, kterou si sám Kraus kazí zaujatotostí a drzostí vůči těm, které si toliko neváží, nebo je nezná a vlezdoprdelství, či u schovívavost naopak k těm, ke kterým si vytvořil vztah. Rozdíly jsou do očí bijící. Důkaz o svém charakteru předvedl, když si pozval umělce Davida Černého, kterýžto rozhovor se nakonec díky Krausovu smyslu pro humor neuskutečnil, jelikož se nedokázal přs Černého vtip, který mu jím ukázal příslovečné zrcadlo, neuvolnil. Samotní hosti jsou ale často zárukou, že se přece jen pobavíte. Kraus je jistě postavička, která má něco do sebe, jenže káže vodu a pije víno. ()