Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Vojtano Bruno

Osobně stavím tento film jako jedno z nejzdařilejších komiksových zpracováni,dobrá atmosféra,rychlý spád,charismatický Downey Jr a slušivá Paltrow v pozadí.Příjemná nenáročná zábava ()

benkos odpad!

Tééééda asi jeden z najviac nadhodnotených filmov na csfd. Nechápem ako sa to môže niekomu páčiť. Naivný dej, naivné efekty, megatrápny "hrdina" ktorý lieta sem a tam aby sa vysporiadal s teroristami. Skrátka jeden z najhorších a najtrápnejších filmov ktorý ma nehorázne vytočil. Keď sa už schylovalo k finálnemu súboju dvoch "robokopov" bol som nútený to vypať bo inak by som sa asi pozvracal, fuj... ()

keenny

Na jednej strane je to jeden z tých ďalších scifi akčných filmov akých je mnoho, na druhej strane ma to proste chytilo. Jednoznačne ma to chytilo, a to predovšetkým vďaka high-tech hračkám, ktoré vlastní Tony Stark a miestami vtipnými pasážami v podaní Roberta Downeyho Jr. ()

joullinar

Veľkolepé! Tak tak svatá pravda! Tony Stark ma jednoznačne dostal, ale nielen on, proste celý scenár bol dynamický a dobre napísaný. Filmové "gadget shows" a podobné hovadinky ma vždy dostanú a toto sa fakt podarilo. Chybičky sa nájdu, ale každý vie, že Američania vydržia veľa nielen hlavou do piesku z dvoch km, a preto by sa nad tým priemerný Európan nemal pozastavovať:). ()

oleg121

V ovzduší je z tohto filmu cítiť naťahovanosť, chaotickosť. Žiaľ sa tento pocit nevytratil do konca filmu. Ale to je asi jediný nedostatok. 3 hviezdy sú ešte kvôli nepekne vtrepaným efektom. ()

Doubeq

Skvělé sci-fi, jako technofil úplně žeru téměř dokonalé zpracování všech serepetiček, zbraní a vubec čehokoliv co pípá a vypadá hitech :-) , k obsazení asi není co dodat, snad jen, žeR. Downey Jr. je prostě na tuhle roli jako stvořený a plešatý Jeff Bridges...to je nářez při každé projekci, správný zloduch. ()

712

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Ale musím uznat, že to je i jeden z mála případů, kdy je opravdu nutné vidět film v původním znění, teprve potom je to skutečně (dle posteru) VELKOLEPÉ! ()

marhi

Tak bombastické dílo že jsem ho už po deseti minutách prospal až do konce. A to jsem byl v kině. Mám velmi rád sci-fi ale tenhle Marvel mě zcela minul. ()

LaCro1x

Klasická superhrdinská akce. Celý příběh uběhne rychle a nebudete se u něj nudit, akční scény jsou efektní (osobně závidím Iron manovi jeho "obleček", taky by se mi líbil) a zajímavé, hudební doprovod mi ovšem místy příliš neseděl. Celkově film neurazí, ale ani nenadchne, ideální na zkrácení dlouhé chvíle, nebo shlédnutí s rodinou a dětmi. ()

martan1

Iron man je můj asi nejoblíbenější film se superhrdinou (i když se rozhoduji mezi ním a Kick-Ass :)). Řekl bych, že všech těchto superhrdinských filmů předvedl Robert Downey Jr. právě v tomto filmu asi nejlepší herecký výkon. Navíc tu nechybí i slušná dávka humoru, což také oceňuji. ()

bazmo

rozprávka pre "deti"..jediný klad - humánna myšlienka kde sa zbrojný magnát zamyslý nad samým sebou a prizná si omyl..hlbkovo teda 2* komerčne 4*, veľa ludí toto proste "žerie".. ()

yousee

Tony Stark, takový druhý Batman, boháč co dělá jen svoji práci a při tom se z něj náhodou stane „stroj“. Když už je z něj „stroj“ tak proč se nevylepšit tak, aby z něj nebylo nic menšího než superhrdina. A teď už k provedení, co se týká vizuálních efektů ty jsou dost dobré, celkové provedení tohoto snímku je poněkud nadprůměrné. Příběh je v podstatě také dobrý, až na tu výše zmiňovanou podobnost s Batmanem, ale na druhou stranu, tato podobnost je zanedbatelná. Moje konečné hodnocení jsou 4 hvězdičky. ()

lineker

Bohužel nejsem pro všechny ať už pavoučí,nebo netopýři či železné ( omluva dešťovému, ten je naopak skvělý ) Many ten správný divák. Nikdy jsem až na Rychlé šípy ani nečetl komiksy a v tom to možná bude. ()

PeterLBerger odpad!

Tenhle film je taková ta plastová napodobenina skutečného výrobku, která v nějaké čínské dílně vytvářejí vykořisťované děti a prodává se u vietnamského stánku za 7 korun. Vidíte to na ní zdálky, a při pohledu zblízka je stejně mizerná. Ještě, že to občas přerušují reklamy. ()

Ospalek

Dát tomuto filmu plné hodnocení by bylo vůči jiným vynikajícím filmům se superhrdiny nespravedlivé, jelikož tento film příliš dobrý nebyl. Poutavé scény (závěrečná bitka :), také velmi hezká hudba a Robert Downey. Pěkná akce a švih a mnoho dalšího, ale je to pořád o tom samém, jen záleží na podání... Nové prvky se objevují pokaždé a to dělá každý "superfilm" výjimečný, někdy je to víc někdy méně, bohužel se tentokrát ztotožňuji s tím druhým... ()

boris323

Neskutocne prekvapenie aj ked ma film dost drobnych chybiciek nemam odvahu mu dat menej ako 5 hviezd. Zhltol som ho na 1krat. SUper pribeh, efekty, suboje a excelentne postavy ktore asi zavazili najviac. ()

Abet

Krásne čiernobiela rozprávka. Excentrický miliardár,ktorého osvietilo a tak sa navliekol do obleku Iron Mana na jednej strane,zloduch,čo mu chce ukradnúť firmu na strane druhej. Na viac hviezdičiek by to chcelo menej idealizovania,trochu viac nadhľadu a scenár,čo sa trochu viac vyhýba klasickému superhrdinskému klišé. Herci to však dokážu zachrániť (aspoň trochu) obzvlášť zásluhou Roberta Downeyho jr.,ktorému podobné úlohy nepochybne sedia. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří