Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

desperite

Přiznám, že film sem viděl teprve nedávno a ačkoliv sem nikdy nečetl komiks ani nejsem nikterak zaujatý fanda žánru sc-fi, tak musim uznat, že to na mě celé přijemně zapůsobilo a po skončení mi došlo jak asi milovníci Tonyho Starka musí s napětím očekávat další pokračování. ()

Portman01

Nečakal som veľa (aj napriek vysokým hodnoteniam mám na filmy často odlišný názor), ale toto bola BOMBA. Tak milionár, vynálezca a playboy Tony Stark, ktorý nikdy nebol zúfalý sa zrazu nečakane ocitne v zajatí v Afganistane, sám si vyrobý železný oblek a zbrane a v megaštýle sa dostane na slobodu. Slintal som po celý čas :-p A je toho vo filme omnoho viac. 5 hviezdičiek zato, že po dlhej dobe je tu konečne KVALITNE spracovaný komix, ktorý pobaví, občas vyrazí dych a podniecuje pozrieť si ho viac krát (-: Úžas. ()

majka147

Zaujal ma ohromujúci výkon hlavnej postavy Tonyho Starka (Robert Downey Jr) bol tak charizmatický,hrdinský a taktiež zábavný že si s radosťou , ba až s nedočkavosťou pustím ďalšie diely trilogie Iron Mana. Musím uznať že režisér si s tímto filmom skvele poradil.Akčnejší film som teda ani nevidela a taktiež s vynikajúcou Hudbou a výbornými efektmi . ()

greenarrow0

To ako dokázal režisér Jon Favreau z B-čkového a menej známeho hrdinu urobiť A-čkového a našľapaneho hrdinu je čosi úžasne. ()

margotka1911

Pár chybiček,ale jinak film po celou dobu jede v opravdu velkém stylu. Velký podíl na tom má i Robert Downey,který zde opravdu exceluje a,přiznám se,prostě se na něho nemůžu přestat dívat. Iron man mu opravdu sluší. Jednu hvězdičku strhávám za konec který mě trošililinku začal nudit. Být o 15 minut kratší,bylo by to perfektní ()

Minoka

Hlavní hrdina, který zastínil všechny ostatní. Pro mne byla hlavním záporákem minulost Tonyho Starka. Vždyť s čím tam celou dobu bojoval? Se zbraněmi, které vyrobil on sám a se kterými bojoval vlastním mozkem. Taková one man game se spoustou komparzu. Nicméně počáteční nadšení bylo za 4* a tak to taky nechám. ()

JoKeR1

Presne to je film hodný svojho žánru.Zapadá k tým ostatným komiksovým postavám.Mne osobne táto postava sedí najviac.Je to také sci-fi ktoré dokáže aj pobaviť. ()

damapo

Robert Downey hraje perfektně. Díky němu je Iron Man tím, čím je a hlavně kvůli němu se mi film líbí. Jeho vtipné poznámky také zbožňuju. Příběhově mi to nepřišlo jako takové to typické vyprávění o nějakém superhrdinovi, ale film měl opravdu větší hloubku. Od půlky po navrácení ze zajetí už celkem utahané. Iron Man 2 je lepší. ()

Toja34

Po shlédnutí Iron Mana jsem pochopila, proč to filmová studia s problémovým, vesele fetujícím Robertem Downeyem Jr. neustále riskují, Ten chlap má šarm, který by rozsvítil i elektrárnu a všechen ho v Iron Manovi použil. Film jsem si pustila kvůli kontrole "krvavosti", respektive zda ho mohou vidět prvňáci (mohou), ale nakonec jsem se smála jako blázen, film by se mohl jmenovat i Ironic Man. Po shlédnutí prvního dílu jsem si urychleně sehnala zbylé dva a strávila další veselé večery :))) Já ocenila konverzaci, kluci létajícího chlapa. ()

Scorpik87

zbohatlik Stark si uvědomi b zajeti že jeho vyrobky použivaj terorite a po utěku si vyrobi oblek a bere si vše no nebere ničí to co dostali do ruky teroriste.Skvělé. ()

Irachio

Roberta Downey Jr. byla trefa do černého a charakterem jak by smet.Takova kombinace dala vzniknout paradný postavě kterou sem si oblíbil.Děj sám o sobě je začátkem trochu nezabavný ale jakmile Tony začne sestrojovat prvni oblek tak sem do děje ponoril.Chtělo to zajimavějšího padoucha ale i tak davam 80%. ()

len.tilka

,,Železný muž zní celkem hezky, ale není to technicky správně. Oblek je ze slitiny zlata a titania. Možná to ale působí inspirativně." Tendle film, jakožto o lidským superhrdinovi Tomovi Sparksovi stojí za to vidět už jen proto, že celý život netrpěl a pak jako odměnu nezískal nadpozemský síly. Ne, dost pohádkam. Prostě si to tvrdě vydřel, obyčejný makajicí člověk a hle, najednou si to drandí po obloze a zachraňuje životy jejichž likvidaci pomáhal. Ta normalita to povyšuje do výšin, kam se tenhle snímek dostal. ()

Regeindy

Když to porovnám s Nolanovým Batmanem, tak je to slabé jak čaj, ale v rámci svého žánru to je slušný nadprůměr s výborně vybranými herci. Má to příběh, vtip, akci i charismatického hlavního hrdinu, co bychom za to u některých zpracování dali. ()

Meteora17

Charismatický, chytrý, vtipný a trochu drzý Tony Stark. Co víc si přát? K tomu všemu zajímavý námět, scénář, režie,... Jednoduše se mi to líbilo. Není co k tomu dodat. ()

syslicek1

Čtyři hvězdy by byly za film, ta pátá je za Downeyho Jr., prostě excelentní herecký výkon v jeho podání, na tolik mě bavil, že jsem se v podstatě ještě nezamýšlela nad celistvostí a dokonalostí celého filmu a asi je mi to i jedno :-). ()

Jinpachi

Na chvilku si odskočím ze zóny, v níž jsem schoulený do klubíčka, jako malé kotě, se slzami v očích, kdy mám pocit, že dobrých filmů je dnes ve světě jako vzdělaných modelek, abych mohl napsat něco pozitivního. Tenhle hrdina, co se týkalo komiksu, šel mimo mě jako procházející bezdomovec, nelíbilo se mi v komiksu to zpracování, děj a hlavní postava, co nosila dementní knírek. Ale člověk míní a republika mění. Jak šel čas, začal jsem se do toho vžívat, neboť to nebyl super-hrdina, jaké je známe, nýbrž jen člověk, co měl poslání. Pravda, měl možná menší inspiraci potírat zločin, než-li Bruce Wayne a neměl takovou motivaci, ale přesto byla dostačující, aby se jím stal. Navíc dojem, že to byl vlastně jen obyčejný člověk, co měl i své drobné mouchy, jako alkohol, zůstává ten, že to byl naprostý génius, který měl neuvěřitelný potenciál. A stejně tak je geniální i tento snímek. Nevěřil jsem, že se dočkám někdy filmového zpracování a ani jsem nevěřil, že bude tak skvělé. Výběr Downeyho Juniora do hlavní role, byl ten nejlepší nápad, který byl kdy zrealizován. Vše klape jak má. Zrod hrdiny je excelentní, první kroky se povedly, akce je slušná, vtip má svoje místo a úroveň. Efekty a kostýmy jsou jako burácející opera a herci předvádí doslova herecký koncert. Rozhodně jeden z nejlepších komiksových zpracování, jaké jsem kdy viděl. Velkolepá akční podívaná. ()

Milabusek

Velkolepé jak už naznačuje tento text na plaktátě tohoto filmu tak tozhodně by to mohlo stát za to. A taky že to zato stálo opět dobrá .. tedy luxusní comikosvá předloha, kterou dokázalo „pár'' lidí svořit velkolepé dílo a tímto dávám konečný verdikt 85 % ()

saint3n

i s odstupem času pořád nejlepší Gangtie Ren :) nebýt odzbrojujícího kouzla Džejára Downeyho, lehce by oba následující díly sklouzly do slaboučkého průměru, v případě trojky možná i hůř.. ()

honza.g

Je to žánrový film - převod úspěšného komiksu do filmu. Fanoušci žánru leccos odpustí. Převod je zdařilý, i když jsem komix nečetl, tipuji, že líbivost a jednoduchost byla zachována a doplněny byly kvalitní filmové atributy: dobrá hudba, charismatičtí herci, dynamické efekty. Do letadla nebo autobusu dost dobré, ale musíte být blízko těch malých obrazovek, protože film nestojí na dialozích ale na akci. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří