Bleach

(seriál)
Trailer 6
Japonsko, (2004–2024), 167 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Norijuki Abe, Akira Iwanaga, Čiaki Kon, Keizó Kusakawa, Rjó Mijata (více)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(418)

Kurosaki Ichigo je obyčejný středoškolák. Tedy pomineme-li jeho schopnost vidět různé nadpřirozené bytosti. Jeho osud se záhy proplete s životem dívky - šinigami (anděl smrti v japonském podání) jménem Kuchiki Rukia. Ta je během souboje s bytostí Hollow (jedna z běžných povinností šinigami) nucena převést své schopnosti na Ichiga. Jenomže už si je nedokáže vzít zpět. Kurosaki tak musí skloubit studia se službou šinigami. Rukiin čin je však mezi šinigami považován za zločin a tak jí unesou do jejich světa Seireitei, kde Rukia čeká na rozsudek, kterým může být i smrt. Ichigo je pevně rozhodnut jí navzdory všem šinigami zachránit.

Bleach je zástupce žánru shounen, je plný soubojů na meče, magie, nadpřirozených bytostí a mnohé díly i humoru. Seriál střídá epizodický charakter s delšími příběhovými celky. Nyní (22.10.2006) má 103 dílů a zdá se, že toto číslo zdaleka není konečné. K témuž datu se nachází na pěkném 32. místě v žebříčku animenewsnetwork. (Subjektiv)

Trailer 6

Corpsegrinder

Dlouho jsem se tomu vyhejbal, částečně protože mě odradil počet dílů, ovšem po načnutí první série jsem dokoukal první tři za týden a žeru to. Občas by si mohli odpustit flashbacky během soubojů a takový to umělý natahování jednoho souboje na tři díly, ale jinak je to bezva anime se sympatickejma postavama. Rukia je kočka :) ()

Free_player

Hlavní postavou je Ichigo Kurosaki - toho bych přirovnal asi jako k ,,mašťákoj,, Narutoj (tady natvrdlost vede), jinak je to další skvělé anime ve, kterém je hodně akce, zvratů, vtipu, charismatických postav ale, na druhou stranu lehce pokulhávajcí děj. Přerušovaný velkým množstvím otravných fillerů ( dejme tomu z 315 dílů tak 150 fillerových což je až až ). Co mě fakt štve je to, že hlavní ani vedlejší postavy zpravidla neumírají to mě připadá dost o ničem ...to není pak žádný maso, žádná KREW !!! U tohoto anime je i povedená manga, kterou bych doporučil pro ty, kteří nemají rádi zdlouhavé natahavání děje a pasáže nudných fillerů. ()

Hem.m

Ano, toto je jeden z důvodů, proč zrovna 3x nevyhledávám anime, co má spoustu dílů.. Spád seriálu je strašně pomalý, díly jsou o ničem, zbytečné, bez nějakého děje, zajímavé postavy jdou do ústraní, pořád se řeší jedna a ta samá věc a díky tomu mám silnou nechuť toho už zanechat, když už jsem viděl přes 3 hodiny seriálu, což je podle mě dost na to, abych řekl, chci se dál dívat a nebo přestat z důvodů, že se mi ten seriál nelíbí a na opak.. Jinak bez urážky nevidím nic, kvůli čemu bych shledal tento seriál zajímavým až na to, že ta holka u něj spí ve skříni, ale to mi nestačí.. Hlavní, co mě zklamalo je to, že seriál má a měl tolik možností/potenciálu, prostě mohl něco udělat, ale né, jen to pohřbíval dál, díky tomu jsem se celkem nudil. Ale co každému se líbí něco jiného, hlavně, že to ostatní baví. Podle mě to mohlo být o hodně zajímavější. Slabý průměr.. (Hudba ušla, ale také to nebylo nějaké mistrovské dílo..) ()

fisikk

Ichigo je plný hněvu a nenávisti, pořád jen s někým bojuje, nebo si na někom vylévá svoji zlost, je hrozně sprostý a bije se neustále se svým otcem. Předpokládám, že se tímto seriálem chtěli jeho tvůrci přiblížit pocitům náctiletých a díky tomu, že se jim to povedlo, je tolik oblíbený. Já tyto pocity nesdílím a nedokážu se do nich ani trošku vcítit, takže se mi tento seriál vůbec nelíbí. A navíc mi přijde výchovně špatné ukazovat náctiletým někoho, kdo je takhle sprostý a nerespektuje rodiče, protože to poté berou jako normální věc a jsou mnohdy stejní... ()

Tsukikage

Mé sledování Bleache by se dalo připodobnit k mým cestam na chalupu na Vysočinu. Hned po výjezdu z prahy (objevení Bleache) jsem najel na D1. Parádní jízda, můj Peugeot sviští o závod. Náramně se bavím předjížděním oktávek a bavoráků. Prostě super. Pak, ale musím odbočit a sjet z dálnice. Mému autu se zpomalit nechce a ani já nemám nejmenší chuť na 50. Pak, co se nestane, se za mnou s houkáním vynoří auto s obřím nápisem FILLER a já jsem nucen zastavit. Pětice postav se ke mě blíží v uniformách. Tlustý důstojník na mě zaťuká přes okénko a řekne: "Tak pane řidiči jel jste moc ryhle." Není možná, to že jsem udělal." "Ano, ano." Ale protože mám dnes dobrou náladu, bude to jen s domluvou." "Děkuji" a šťastně jsem vyrazil na další jízdu. (filler za mnou Baunti) Pak je to, ale jedna malá vesnička za druhou a každá vyřvává to svoje: "povolená rychlost 50!" Až mě z toho bolí hlava (to jsou ty malé postavy, co děsně řvou Itsugo Itsugo, nechoď bojovat, umřeš. Víte, který myslím, že?) To mě naštve, šlápnu na plyn, rozjedu se a vjedu do zatáčky. A sakra nevšiml jsem si značky, slepá ulice. A vletěl jsem přímo do baráku s obřím nápisem SPOILER. A tak tu teď v Bohnicích sedím. Ani by jste nevěřili, jak ti malí skřítci křičí. ()

• Jedná se o první epizodu ve formátu 16:9. (CarnTheNunya)
  • V epizodě je odhaleno, že původním Kenpachi byla kapitánka Unohana. Jméno Kenpachi vždy užívá jen ten nejsilnější Shinigami. V jednom čase tak může být pouze jeden Kenpachi. Že je kapitánka Unohana Kenpachi bylo v seriálu několikrát naznačeno. Nejčastěji jí samotnou, když někoho o něco žádala se zvláštním úsměvem, kdy využívala svého neobvykle vysokého Reaitsu, aby požádaného zastrašila a přiměla udělat přesně to, co potřebovala. (Aporol)
  • Všechny názvy schopností Arrancarů mají původ ve španělském jazyce, jediný Gonzui má původ japonský. (Zumongar)