Bleach

(seriál)
Trailer 7
Japonsko, (2004–2024), 167 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Norijuki Abe, Akira Iwanaga, Čiaki Kon, Keizó Kusakawa, Rjó Mijata (více)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(418)

Kurosaki Ichigo je obyčejný středoškolák. Tedy pomineme-li jeho schopnost vidět různé nadpřirozené bytosti. Jeho osud se záhy proplete s životem dívky - šinigami (anděl smrti v japonském podání) jménem Kuchiki Rukia. Ta je během souboje s bytostí Hollow (jedna z běžných povinností šinigami) nucena převést své schopnosti na Ichiga. Jenomže už si je nedokáže vzít zpět. Kurosaki tak musí skloubit studia se službou šinigami. Rukiin čin je však mezi šinigami považován za zločin a tak jí unesou do jejich světa Seireitei, kde Rukia čeká na rozsudek, kterým může být i smrt. Ichigo je pevně rozhodnut jí navzdory všem šinigami zachránit.

Bleach je zástupce žánru shounen, je plný soubojů na meče, magie, nadpřirozených bytostí a mnohé díly i humoru. Seriál střídá epizodický charakter s delšími příběhovými celky. Nyní (22.10.2006) má 103 dílů a zdá se, že toto číslo zdaleka není konečné. K témuž datu se nachází na pěkném 32. místě v žebříčku animenewsnetwork. (Subjektiv)

Trailer 7

siRka

Bleach prvních 20 dílů nijak zvlášť nevybočuje z lepšího průměru. Poté se skupina studentů přesouvá do světa shinigami, a to je část, kde si bleach v klidu zaslouží *****. To trvá zhruha do 65. dílu. Od té doby až do teď je zas bleach jen lepší průměr... Ale zdá, se že některé staré postavy se mají brzo vrátit a tím by se bleach mohl opět vyhoupnout vysoko... edit: tak skutecne, nyni je bleach bezpochyby opet na ***** ()

Hitman_47

Bleach je bezesporu vynikající anime, které se zavděčí všem milovníkům fantasy. A určitě i ostatním, kteří fantasy zrovna moc nemusí....řekl bych, že hlavně díky perfektně vyprofilovaným postavám...třeba Ichigo je takový sympatický hajzlík (jeho "HA!" si každý zamiluje)....pokud si neoblíbíte Ichiga, tak se přinejmenším určitě najdete v některém ze 13 kapitánů...to je prostě osobnost vedle osobnosti. Animace a kresba je prostě parádní...ovšem jen do 65.dílu, kdy nastupují fillery, kde kvalita kresby a animace kolísala až moc často...například 104.díl je přehlídka hnusu a odflánutosti nejtěžšího kalibru...no, ale vypadá to, že fillerům je zatnut tipec, navíc se v kinech už promítá Bleach: Memories of nobody, takže nás snad už čekají jen samé kvalitně nakreslené a rozanimované díly...přesně jak to bylo, než nasadili fillery... UPDATE: po 238. dílu, kdy jedou fillery v plné parádě a kdy mám načtenou mangu až po aktuální díl jdu s hvězdičkou dolů z jednoho prostého důvodu, jelikož Bleach je co se vývoje týče horší než Venezuelská telenovela, bo i v té se postavy nějakým způsobem vyvíjejí a některé dokonce i umírají...celý vývoj postav v Bleachi funguje na následujícím principu: Ty postavy tam prostě jsou... ty kladné tam jsou, protože jsou kladné a máte jistotu, že se jim nic nestane, protože jsou kladné... a ty záporné tam jsou, aby je nakonec ty kladné sejmuli, nebo aby se obrátily na dobrou stranu... a mezitim to musí alespoň 2x vypadat, že ty kladné sejmuli.. pak se Ichigo nějak namaká a objeví se další postavy... a tak je to pořád dokola. Každý ať si z toho vyvodí jestli sledování tohoto anime pro něj má nějakou hodnotu nebo ne... ()

Haide

Ze začátku velmi solidní příběh, ale méně kvalitní animace. Postupem času velmi kvalitní animace a méně kvalitní příběh, což se s každým dílem stupňuje. Velmi mě mrzí, že to, co mě zpočátku na tomto anime tak bavilo, (rychlý spád, akce, žádné složitosti) jako u klasického shōnen anime, se teď autor (resp. autor mangy) snaží předělat v komplikovaný příběh plný zápletek a šokujících odhalení, kde mu bohužel spousta věcí nesedí... A to mluvím pouze o hlavním příběhu a nezmiňuji některé ubíjející fillery. Ano některý fillery i pobaví, ale ty, které mají 30+ dílů si doopravdy autoři anime mohli odpustit. Průměrné anime, které fandy shōnenu neurazí, ale většinou ani nepotěší. Dodatek 25. 5. 2011: Přiznávám se, že v tuto chvíli jsem toto anime delší dobu neviděla, protože mě už to uráží... Z pěkného shōnenu se stala blbost nejvyššího kalibru. ()

daEmoNickY

ODKAZY ______ Bleach intro http://walkingtacos.blip.tv/file/2571159/ . Bleach porno, http://boylamas.110mb.com/hentaimanga/doujin/bleach/index.html, takže o jeden důdod míň se na ten seriál koukat . ______ Hudba je skvělá, kresba ještě lepší a triky jsou fajn. Těm několika retardovaným postavičkám se dá aji smát (Kon, Rukya, Renji, Ichigo, Bakuja, Zaraki, ...). Otázka je zdali se na blíči s přibývajícímí díly začíná táhnout víc příběh nebo věšáky hlavních hrdinek http://images.encyclopediadramatica.com/images/8/80/Bleach_bitches.jpg , odpověď je že ______ Po 150 dílu začínají postavy dávat míň a míň smyslu jak mi bylo řečeno. Ty vzpomínky, vysvětlování svých "konečných" technik se jakž takž dají ale pak to prý už nejde. Mě to přestalo bavit u těch upíru a pak jsem to bral po 10 dílech, tak nevím. Zvlášť Ichigo, kterýho ten týpek s mečem co zdvojuje váhu nejspíš pořádně namlátil do hlavy. ______ Velice dobrý důvod proč se na Bělobu dívat : http://www.bleachwallpaper.info/images/wallpapers/bleach-girls-589593.jpeg (plakát, použitelný i jako Wallpaper). ______ Kdo ještě není tupá zelenina z toho jak se v blíči vše furt točí dokola (takzvané fillery) ať navštíví http://leekspin.com/ . _______ TEN KDO VYMYSLEL V BLEACH ZBRANE _______ má u mě bonbon. ()

Radek.SCH

Parádní anime, nebo blbý shounen? Záleží na tom, jak dlouho jste se na to dívali. Doporučuju skončit 63, 64 dílem. Potáď je to jeden z nejlepších zástupců žánru shounen, který se směle může postavit po boku nekonečných - Inuyashy, Naruta a Fullmetal Alchemist. Pak jsem ještě pokračoval díly 108 až 128, ale už to prostě "nebylo ono." Prvotní nevšednost zmizela, začalo to padat do hodně hnusnýho schématismu a objevovat se čím dál neskutečnější postavy. Co víc napsat? Všechno podstatné už řekl (jako obvykle) Subjektiv, a ve všem s ním v podstatě souhlasím. Ichigo a spol. se v podstatě jen tupě mlátí, inovace skoro žádná, naproti tomu třeba takový Shikamaru z Naruta mě neustále překvapuje se svými stíny. Trénování a získávání nových schopností mi připomíná pitomé PC hry, kdy po určitém čase vaše postava dostane "novou schopnost" a schéma >>neustále silnější a silnější protivníci (ještě jednou zopakuju silnější a ještě jednou silnější)<< se za chvilku oželí. Takže, kdo neviděli a děsí je to číslo 300+, vřele doporučuji epizody 001 - 063 (064) aka Záchrana Rukie. Vydáte se do nového prostředí, budete poznávat nové postavy (pěkné překvapení s kocourkem) a bude vás to více-méně bavit (až na tu pomalost, těžkopádnost a neustálé souboje). Škoda jen už tradiční pasivnosti a submisivnosti ženských postav (pro Japonce typické). Rukia jen odevzdaně čeká, vzpomíná, vzdychá, zoufá a hází depresivní kukuč, Orihime (kolem 120 - 130 epizody) sice chce bojovat, ale nemůže, tak prostě rezignuje. A jakože-skandální-odhalení, kdy zjistíme že je ***** shinigami, mě už teda pěkně štvalo, jako by už nevěděli jak to natáhnout, kam dál jít, co tam dát (a to sem si myslel, že shinigami můžou být jen mrtví lidé, kdy a jak si teda pořídil děcka a jaktože může žít trvale [stejně jako Uruhara] ve světě lidí??) Občas se stačí zamyslet a jde to do háje, takže druhá rada, vypnout mozek a čumět na to v co nejrychlejším tempu, než se vám to přejí, ono 63 dílů není až tak moc. A poslední rada pro slabší povahy: pokud nemáte čas, tak se do toho ani nepouštějte, mohlo by se vám totiž stát, že si na tom vypěstujete slušnou závislost. Já naštěstí vím, že v nejlepším se má přestat. - 70 % ()

• Jedná se o poslední epizodu ve formátu 4:3. (CarnTheNunya)
  • Když se autor Kubo Tite rozhodl psát mangu o Shinigami, původně ji pojmenoval "Snipe" a postavy namísto mečů měly zbraně a kosy (nositelkou kosy měla být Kuchiki Rukia). Nakonec si to vše ale rozmyslel a vytvořil Bleach takový, jaký je teď. Původní manga vyšla také v českém jazyce. (Zumongar)
  • Pôvodne mal byť Bleach zakázaný, pretože sa až príliš podobal na seriál Yu Yu Hakusho (1992). (Tsukii)