Bleach (TV seriál)

Bleach

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2004, 366x23 min

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka, Aja Hisakawa, Činami Nišimura, Džunko Noda, Hidejuki Tanaka, Iššin Čiba, Jú Asakawa, Júdži Ueda, Ken Narita, Kózó Dózaka, Majumi Asano, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Rie Kugimija, Susumu Čiba, Šigeru Čiba, Šózó Iizuka, Takehito Kojasu, Takuma Terašima, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Wataru Takagi, Džun Fukujama, Tecuja Kakihara, Hitomi Nabatame, Kódži Jusa, Tomokazu Sugita, Kentaró Itó, Tošijuki Morikawa, Tomoe Hanba, Jutaka Aojama, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Rina Sató, Hideo Išikawa, Kendži Hamada, Hisako Kanemoto, Micuki Saiga, Čafúrin, Jukana, Eidži Takemoto, Reiko Kiuči, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Júiči Nakamura, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Kaoru Mizuhara, Sajaka Óhara, Nobutoši Kanna, Wataru Hatano, Fumihiko Tačiki, Cubasa Jonaga, Kišó Tanijama, Sajori Išizuka, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Sumi Šimamoto, Daisuke Góri, Šó Hajami, Nobuo Tobita, Tecu Inada, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Tomoko Kaneda, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Kaoru Morota, Kijomi Asai, Hadžime Iidžima, Džin Domon, Kurumi Mamija, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Daisuke Kišio, Jošikazu Nagano, Masaši Hirose, Hiroši Iida, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Hisajoši Suganuma, Noriko Šitaja, Kódži Išii, Čó, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Rjúsei Nakao, Šótaró Morikubo, Ken'jú Horiuči, Juzuru Fudžimoto, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kendži Nomura, Risa Hajamizu, Kijojuki Janada, Kumi Sakuma, Kazuhiro Nakata, Takajuki Sugó, Masa'aki Cukada, Hikaru Hanada, Hiroki Takahaši, Júko Kaida, Jumi Kakazu, Hiroki Tóči, Takako Honda, Tecuo Kanao, Binbin Takaoka, Kósei Hirota, Širó Saitó, Naoki Kinošita, Kósuke Okano, Hiroaki Miura, Jasuaki Takumi, Kacumi Suzuki, Kanako Hattori, Micuaki Madono, Takaši Kondó, Masakazu Kohara, Rintaró Niši, Akiko Takeguči, Taketoši Kawano, Jošihisa Kawahara, Jóko Sómi, Megumi Ogata, Mai Fučigami, Tecuharu Óta, Čiaki Takahaši, Kinrjú Arimoto, Tošiharu Sakurai, Tóru Furuja, Akiko Hiramacu, Makoto Cumura, Reiko Takagi, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Masaharu Sató, Tošio Furukawa, Masako Kacuki, Kumiko Takizawa, Nana Inoue, Šúhei Takubo, Rjóko Širaiši, Hisafumi Oda, Seiró Ogino, Taeko Kawata, Akemi Kanda, Tóru Ókawa, Tóru Furusawa, Keidžin Okuda, Kaja Macutani, Rie Nakagawa, Motojuki Kawahara, Daisuke Macuoka, Micuhiro Ičiki, Hana Takeda, Hiroki Šimowada, Jui Šódži, Masafumi Kimura, Ken'iči Močizuki, Gó Inoue, Keiiči Takahaši, Masakazu Morita, Daisuke Ono, Rjú Jamaguči, Takuja Kirimoto, Jú Šimamura, Noriko Aoki, Šintaró Óhata, Mariko Kóda, Ajumi Cudži, Taiten Kusunoki, Hitomi Harada, Hisao Egawa
  • fisikk

Ichigo je plný hněvu a nenávisti, pořád jen s někým bojuje, nebo si na někom vylévá svoji zlost, je hrozně sprostý a bije se neustále se svým otcem. Předpokládám, že se tímto seriálem chtěli jeho tvůrci přiblížit pocitům náctiletých a díky tomu, že se jim to povedlo, je tolik oblíbený. Já tyto pocity nesdílím a nedokážu se do nich ani trošku vcítit, takže se mi tento seriál vůbec nelíbí. A navíc mi přijde výchovně špatné ukazovat náctiletým někoho, kdo je takhle sprostý a nerespektuje rodiče, protože to poté berou jako normální věc a jsou mnohdy stejní...(20.1.2012)

Bleach je bezesporu vynikající anime, které se zavděčí všem milovníkům fantasy. A určitě i ostatním, kteří fantasy zrovna moc nemusí....řekl bych, že hlavně díky perfektně vyprofilovaným postavám...třeba Ichigo je takový sympatický hajzlík (jeho "HA!" si každý zamiluje)....pokud si neoblíbíte Ichiga, tak se přinejmenším určitě najdete v některém ze 13 kapitánů...to je prostě osobnost vedle osobnosti. Animace a kresba je prostě parádní...ovšem jen do 65.dílu, kdy nastupují fillery, kde kvalita kresby a animace kolísala až moc často...například 104.díl je přehlídka hnusu a odflánutosti nejtěžšího kalibru...no, ale vypadá to, že fillerům je zatnut tipec, navíc se v kinech už promítá Bleach: Memories of nobody, takže nás snad už čekají jen samé kvalitně nakreslené a rozanimované díly...přesně jak to bylo, než nasadili fillery... UPDATE: po 238. dílu, kdy jedou fillery v plné parádě a kdy mám načtenou mangu až po aktuální díl jdu s hvězdičkou dolů z jednoho prostého důvodu, jelikož Bleach je co se vývoje týče horší než Venezuelská telenovela, bo i v té se postavy nějakým způsobem vyvíjejí a některé dokonce i umírají...celý vývoj postav v Bleachi funguje na následujícím principu: Ty postavy tam prostě jsou... ty kladné tam jsou, protože jsou kladné a máte jistotu, že se jim nic nestane, protože jsou kladné... a ty záporné tam jsou, aby je nakonec ty kladné sejmuli, nebo aby se obrátily na dobrou stranu... a mezitim to musí alespoň 2x vypadat, že ty kladné sejmuli.. pak se Ichigo nějak namaká a objeví se další postavy... a tak je to pořád dokola. Každý ať si z toho vyvodí jestli sledování tohoto anime pro něj má nějakou hodnotu nebo ne...(4.1.2007)

Tak fajn,asi po pěti upravení komentáře říkám toto:První a druhou sérii by jste měli shlédnou.Pokud jste hodně trpělivý,tak se na to dívejte do sedmé série,ale je to čím dál nezajímavější.Osmou sérii vynechte,je zbytečná a s dějem nesouvisí.Devátá série je ale hodně dobrá a konečně už má to,co má anime mít a to je dobrý děj.Desátou sérii taky vynechte,moc věcí vám totiž neobjasní.V jedenácté a dvanácté jakž takž pokračuje děj a na další série se už nedívejte,pokud se neradi necháváte znechutit.Pět hvězdiček za skvělou druhou sérii a ještě lepší devátou sérii.(16.4.2013)

Bleach je absolutně skvělý manga seriál s bezkonkurenčním příběhem!!!! Nyní bych rád poukázal, co je v seriálu nej: Nejlepší kapitáni - Zaraki Kenpachi a Byakuya Kuchiki, Nejoblíběnější podkapitán - Renji Abarai, Nejvíc sexy děvče - Matsumoto Rangiku, Nejvíc cool postava - Urahara Kisuke, Nejmíň nenáviděný plyšák - Kon, Nejoblíběnější Zanpakutou - Zabimaru, Nejvíc nezáživná osoba - Chad, Nejhezčí jméno - Rukia Kuchiki, Nejvíc bezradná - Inoue Orihime, Nejcharizmatičtější záporák - Karia Jin, Nejdivnější postava seriálu - Uryu Ishida a největší progres ve skillu, samořejmě Ichigo Kurosaki :D(3.10.2008)

Jsem fanoušek těch šikmookej výplodin v podobě anime a fantasy. Ač v nevědomí, o co skutečně jde, tak mě anime provází už od ranného dětství. No postupem času jsem se dostal k těm lepším a Bleach beru jako jeden z nej anime seriálů a právem patří do mých oblíbených. Samozřejmě nemůžu hodnotit fillery (= příběhy nezapadající do hlavní příběhové linie), jelikož jsem jich ani moc neviděl a většinu přeskakoval. V jednotlivých charakterech jsem si našel řadu oblíbenců, kteří už ať samotným vzhledem, sílou nebo pouhým vystupováním si získali můj obdiv (hlavně Ichimaru Gin, Zaraki Kenpachi, Byakuy Kuchiki, Mayru Kurotsuchi). Normálně bych dal 5 hvězd, ale za poslední příběhovou linii s X-Cution nemůžu. Bylo to opravdu hodně slabé, ale přesto doufám, že jednou se najde nějaké studio, které opět začne s vytvářením nových epizod i v anime, protože manga je teď více než dobrá a odvážím si říct, že i nejlepší, jaká kdy byla.(23.1.2014)

• - Kubo Tite v jednom z rozhovorů začátkem roku 2012 prozradil, že seriál prý poběží ještě deset let a že i on sám byl překvapený, kdyby práce na jeho dílu skončila. (Andrew_Deer)

• - Bleach znamená v překladu bělidlo. (Chinese Ashio)

• - Když se autor Kubo Tite rozhodl psát mangu o Shinigami, původně ji pojmenoval "Snipe" a postavy namísto mečů měly zbraně a kosy (nositelkou kosy měla být Kuchiki Rukia). Nakonec si to vše ale rozmyslel a vytvořil Bleach takový, jaký je teď. Původní manga vyšla také v českém jazyce. (Zumongar)