Bleach (TV seriál)

Bleach

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2004, 366x23 min

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka, Aja Hisakawa, Činami Nišimura, Džunko Noda, Hidejuki Tanaka, Iššin Čiba, Jú Asakawa, Júdži Ueda, Ken Narita, Kózó Dózaka, Majumi Asano, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Rie Kugimija, Susumu Čiba, Šigeru Čiba, Šózó Iizuka, Takehito Kojasu, Takuma Terašima, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Wataru Takagi, Džun Fukujama, Tecuja Kakihara, Hitomi Nabatame, Kódži Jusa, Tomokazu Sugita, Kentaró Itó, Tošijuki Morikawa, Tomoe Hanba, Jutaka Aojama, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Rina Sató, Hideo Išikawa, Kendži Hamada, Hisako Kanemoto, Micuki Saiga, Čafúrin, Jukana, Eidži Takemoto, Reiko Kiuči, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Júiči Nakamura, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Kaoru Mizuhara, Sajaka Óhara, Nobutoši Kanna, Wataru Hatano, Fumihiko Tačiki, Cubasa Jonaga, Kišó Tanijama, Sajori Išizuka, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Sumi Šimamoto, Daisuke Góri, Šó Hajami, Nobuo Tobita, Tecu Inada, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Tomoko Kaneda, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Kaoru Morota, Kijomi Asai, Hadžime Iidžima, Džin Domon, Kurumi Mamija, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Daisuke Kišio, Jošikazu Nagano, Masaši Hirose, Hiroši Iida, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Hisajoši Suganuma, Noriko Šitaja, Kódži Išii, Čó, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Rjúsei Nakao, Šótaró Morikubo, Ken'jú Horiuči, Juzuru Fudžimoto, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kendži Nomura, Risa Hajamizu, Kijojuki Janada, Kumi Sakuma, Kazuhiro Nakata, Takajuki Sugó, Masa'aki Cukada, Hikaru Hanada, Hiroki Takahaši, Júko Kaida, Jumi Kakazu, Hiroki Tóči, Takako Honda, Tecuo Kanao, Binbin Takaoka, Kósei Hirota, Širó Saitó, Naoki Kinošita, Kósuke Okano, Hiroaki Miura, Jasuaki Takumi, Kacumi Suzuki, Kanako Hattori, Micuaki Madono, Takaši Kondó, Masakazu Kohara, Rintaró Niši, Akiko Takeguči, Taketoši Kawano, Jošihisa Kawahara, Jóko Sómi, Megumi Ogata, Mai Fučigami, Tecuharu Óta, Čiaki Takahaši, Kinrjú Arimoto, Tošiharu Sakurai, Tóru Furuja, Akiko Hiramacu, Makoto Cumura, Reiko Takagi, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Masaharu Sató, Tošio Furukawa, Masako Kacuki, Kumiko Takizawa, Nana Inoue, Šúhei Takubo, Rjóko Širaiši, Hisafumi Oda, Seiró Ogino, Taeko Kawata, Akemi Kanda, Tóru Ókawa, Tóru Furusawa, Keidžin Okuda, Kaja Macutani, Rie Nakagawa, Motojuki Kawahara, Daisuke Macuoka, Micuhiro Ičiki, Hana Takeda, Hiroki Šimowada, Jui Šódži, Masafumi Kimura, Ken'iči Močizuki, Gó Inoue, Keiiči Takahaši, Masakazu Morita, Daisuke Ono, Rjú Jamaguči, Takuja Kirimoto, Jú Šimamura, Noriko Aoki, Šintaró Óhata, Mariko Kóda, Ajumi Cudži, Taiten Kusunoki, Hitomi Harada, Hisao Egawa, Rikija Kojama
  • Spike23

Bleach je skvělé anime. Drží se do cca 160. dílu na perfektní úrovni, možná jedněch z nejlepších anime. Tedy do začínajících fillerů jasně 5*. Poté nebudete věřit svým očím. Fillery kompletně ovládnou celé toto propracované, téměř perfektní anime. Po první várce tohoto odpadu zase začnou díly normální. Jenže jak rychle začnou, tak rychle skončí a následují další fillerové orgie, které trvají až dodnes. Je to pro mě jedno z největších zklamání v historii anime a pochybuji, že Bleach ještě dosáhne takových kvalit, jako v dílech před první várkou fillerů... P.S Lurychio si zaslouží chcípnout.(8.2.2010)

Tak fajn,asi po pěti upravení komentáře říkám toto:První a druhou sérii by jste měli shlédnou.Pokud jste hodně trpělivý,tak se na to dívejte do sedmé série,ale je to čím dál nezajímavější.Osmou sérii vynechte,je zbytečná a s dějem nesouvisí.Devátá série je ale hodně dobrá a konečně už má to,co má anime mít a to je dobrý děj.Desátou sérii taky vynechte,moc věcí vám totiž neobjasní.V jedenácté a dvanácté jakž takž pokračuje děj a na další série se už nedívejte,pokud se neradi necháváte znechutit.Pět hvězdiček za skvělou druhou sérii a ještě lepší devátou sérii.(16.4.2013)

• fisikk

Ichigo je plný hněvu a nenávisti, pořád jen s někým bojuje, nebo si na někom vylévá svoji zlost, je hrozně sprostý a bije se neustále se svým otcem. Předpokládám, že se tímto seriálem chtěli jeho tvůrci přiblížit pocitům náctiletých a díky tomu, že se jim to povedlo, je tolik oblíbený. Já tyto pocity nesdílím a nedokážu se do nich ani trošku vcítit, takže se mi tento seriál vůbec nelíbí. A navíc mi přijde výchovně špatné ukazovat náctiletým někoho, kdo je takhle sprostý a nerespektuje rodiče, protože to poté berou jako normální věc a jsou mnohdy stejní...(20.1.2012)

Prvé stretnutie s anime dopadlo viac ako úspešne... Za dva týždne zbehnutý celý hlavný arc bez fillerov a musím skonštatovať, že príbeh a postavy boli úplne super... Skvelá hudba a humor mi sadol. Žiadne zbytočné naťahovačky, pekne to odsýpalo. Skvelí záporáci, ktorých by mnohé filmy mohli závidieť.(20.7.2012)

Keďže flákam školu, mám tým pádom veľa volného času :) A ako lepšie by som s ním mohol naložiť, než pozretím si anime ktoré má pre mňa nostalgickú hodnotu. Naruta som už videl minimálne 4-krát, takže ho poznám odpredu aj odzadu naspamäť a práve preto, tentoraz prišiel rad konečne aj na Bleach. Príbeh oranžového shinigamiho Ichiga Kurosakiho odhodlaného za každú cenu ochrániť ľudí na ktorých mu záleží, pozná snáď každý kto i len náhodou zavadil o anime. Ja som sa tiež nechal nachytať a odvtedy sú pre mňa tieto japonské animáky takmer každodennou záležitosťou. Dosť o mne, teraz poďme k veci. Začnem tím, čím začína každé anime. Opening. Bleach má obrovské množstvo veľmi kvalitných openingov, samozrejme aj endingov, ktoré si púšťam aj pri písaní tohto komentára a za tie roky sa ich stále nemôžem nabažiť. Obzvlášť songy ako Change a Rolling Star sú nezabudnuteľné. Ak mám porovnávať Bleach s Narutom tak len v tejto kategórii, no a práve tu o kúsok stráca. Ďalšou vecou na zozname, ktorú však pre zmenu musím skritizovať sú Animácie. S nimi som nebol spokojný počas celého vývoju seriálu. Od začiatku až do konca sa mohli autori venovať trochu viac detailom. Kresby sa stále menili a výzor postáv tak isto. Ak si porovnáte Inou z prvej série s Inoue z nejakej, dajme tomu siedmej, série rozdiel je markantný. A musím povedať že v prvej sérii teda vyzerala lepšie. V tomto aspekte u mňa Bleach preháva na plnej čiare. Fillery. Nuda alebo skôr nuuuda? Nie, určite je to NUUUUDAAAA! Jediný solídny bol arc s Nozomi. A preto som ich pri druhom sledovaní rovno vypustil. Hudba. Skúsený fanúšik už dopredu vedel v ktorom momente akú melódiu zahrajú. Nemôžem povedať že boli zlé, ale trochu viac variácii by určite neuškodilo. Príbeh. Bleach nebol prvý a ani posledný seriál, s tématikou shinigami ktorý som videl ale bol z nich však jednoznačne najpestrejší. To sa však dalo čakať pretože organizácie ako Gotei 13, Espada, Vizards, Quincy a obrovské množstvo iných postáv pridávajú na mystickosti a rozmanitosti. Za najlepší arc považujem s veľkým prehľadom, práve ten úvodný. Koncept tohto partizánskeho boja bol aplikovaný aj do Hueco Munda, takže tam som sa moc nebavil. Rovnováha síl bola celý seriál dosť rozhodená, proti slabým boli hrdinovia slabý, proti silným boli takisto slabý, ale nakoniec aj tak vyhrali... Postavy. Z veľkého množstva a rôznych typov postáv je veľké percento takých, ktoré vás po pár dieloch začnú neskutočne otravovať, nudiť ale autori ich využívajú aj napriek tomu. Ja som mal najradšej Grimmjow-a, Uraharu a bez Orihime by to nešlo ;) No a konečne som sa dostal k záveru. Vzhľadom nato že Bleach je čistokrvný shounen, často pôsobil, často si požičal niečo aj z iných žánrov. Najviac zo všetkého sa mi však aj tak páčili tie momenty, keď sa na scéne ukázal hrdina, vždy neskoro, vždy s grimasou na tvári a vždy všetkých vyklepal. Nakoniec som hodnotenie musel stiahnuť zo 4 len na 3 hviezdy. Tie tri sú však poctivo zaslúžené a Bleach si budem aj tak pamätať ako skvelé anime.(4.2.2013)

• - Jméno Ichigo znamená japonsky „jahoda“. (Monoxid)

• - Když se autor Kubo Tite rozhodl psát mangu o Shinigami, původně ji pojmenoval "Snipe" a postavy namísto mečů měly zbraně a kosy (nositelkou kosy měla být Kuchiki Rukia). Nakonec si to vše ale rozmyslel a vytvořil Bleach takový, jaký je teď. Původní manga vyšla také v českém jazyce. (Zumongar)

• - Bleach znamená v překladu bělidlo. (Chinese Ashio)