Bleach

Japonsko, (2004–2024), 167 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Režie:

Norijuki Abe, Akira Iwanaga, Čiaki Kon, Keizó Kusakawa, Rjó Mijata (více)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka (více)

Série(2) / Epizody(418)

Kurosaki Ichigo je obyčejný středoškolák. Tedy pomineme-li jeho schopnost vidět různé nadpřirozené bytosti. Jeho osud se záhy proplete s životem dívky - šinigami (anděl smrti v japonském podání) jménem Kuchiki Rukia. Ta je během souboje s bytostí Hollow (jedna z běžných povinností šinigami) nucena převést své schopnosti na Ichiga. Jenomže už si je nedokáže vzít zpět. Kurosaki tak musí skloubit studia se službou šinigami. Rukiin čin je však mezi šinigami považován za zločin a tak jí unesou do jejich světa Seireitei, kde Rukia čeká na rozsudek, kterým může být i smrt. Ichigo je pevně rozhodnut jí navzdory všem šinigami zachránit.

Bleach je zástupce žánru shounen, je plný soubojů na meče, magie, nadpřirozených bytostí a mnohé díly i humoru. Seriál střídá epizodický charakter s delšími příběhovými celky. Nyní (22.10.2006) má 103 dílů a zdá se, že toto číslo zdaleka není konečné. K témuž datu se nachází na pěkném 32. místě v žebříčku animenewsnetwork. (Subjektiv)

animaxis

Tak fajn,asi po pěti upravení komentáře říkám toto:První a druhou sérii by jste měli shlédnou.Pokud jste hodně trpělivý,tak se na to dívejte do sedmé série,ale je to čím dál nezajímavější.Osmou sérii vynechte,je zbytečná a s dějem nesouvisí.Devátá série je ale hodně dobrá a konečně už má to,co má anime mít a to je dobrý děj.Desátou sérii taky vynechte,moc věcí vám totiž neobjasní.V jedenácté a dvanácté jakž takž pokračuje děj a na další série se už nedívejte,pokud se neradi necháváte znechutit.Pět hvězdiček za skvělou druhou sérii a ještě lepší devátou sérii. ()

Zíza

Takovej normální nekonečný shounen příběh. Sem tam jsem se nudila, sem tam jsem nevydržela sedět na židli v klidu. Občas mě dokonce bavily víc fillerový díly než ty podle mangy. Je to prostě příběh, kde po poražení jednoho nepřítele za rohem čekají dva a třikrát silnější. Škoda že mi většina soubojů přišla jako přes kopírák, takže ty první jsem si užívala, ale pak mě to přestalo bavit... A byla jsem ráda, když mě pak cestou k té druhé stovce nějaký souboj překvapil. Avšak velké plus u mě získala hudba, ten doprovod je někdy přímo dokonalej. Nejvíce se mi líbí ten motiv s těma houslema, zní to trochu jako "Vítejte na Divokém západu". Jako jo, je to dobrý, vtipný, napínavý, dojímavý, plný odvahy a přátelství a zrady a já nevím čeho všeho, jenomže když sloupnete tu průhlednou slupku, tak vlastně zjistíte, že koukáte na obyčejný příběh o ovládnutí světa, na honbu za sílou a mocí. Nemohl by někdo pro mě spočítat, kolikrát v Bleachi zazněla věta: "Ještě žiješ?/ popř. Stále dýcháš?", ačkoliv otázka "Jsi v pořádku?" zazněla určitě vícekrát. Jako mrkněte se, ale nepřehánějte to... Dobrý díly jsou ty začáteční, záchrana Rukii a pak ty kolem 200, kde koukáme na "kapitánování" Urahary. Kono buge, Yoroshiku... btw. 29. 7. 09 - ať už ta Inoe přestane ječet, vřískat, říkat: "Kurosaki-kun", štve měěěěěě :D 17. 4. 2010 - konečně bitva pokračuje a teď bude jen lepší a lepší, já vim, vždyť čtu mangu :-D 22. 6. 2010 - tak nějak mě přestává Bleach bavit. Začíná to bejt dost nuda. Takže měním hodnocení na lepší 3* a uvidíme v budoucnu. 9. 10. 10 - No, Bleach nám pošel. Už to není ono. ()

Dragoni

I přestože jsem Ichigovi fandil, přetrpěl jsem všechny fillery, kterých bylo neskutečných 152 (což je přes 40% dílů anime), tak jsem stále doufal, že se Bleach v dobré obrátí a když už to vypadalo ke konci, že se tak i stane, přišlo posledních 30 dílů, které mi naprosto odpudivým způsobem zkazily celkový dojem z tohoto anime, které mohlo mít o hodně větší potenciál. S velkou nadějí mě nezbývá než doufat, že Ichigův anime příběh nekončí 366 dílem a kreslíři ještě naposledy usednou za desky svých stolů a připravý nám ukončení hodné Ichigových sil. Prozatím hodnoceno jako průměrný shounen. ()

WildevilCZ

Naruto vs Bleach? Nerozhodně, oba seriály mají své mušky..... No filery mi tak moc nevadí, ale díky nim se ztrácí originalita v některých soubojích, protože zúčastněné postavy už namají co nabídnout, např Abarai Renji, který používá jen pár technik, přičemž většina z nich má na napřítele nulový efekt.... prostě nudí. Dále musím pochválit rozmanitost postav, některé mi sice lezou na nervy (Renji), ale většina je cool četně hlavního hrdiny, ale Zaraki Kenpachi (správný satan) s Shihouin Yoruichi (nestyda jedna:) ) to owní :D ()

Cracker

Keďže flákam školu, mám tým pádom veľa volného času :) A ako lepšie by som s ním mohol naložiť, než pozretím si anime ktoré má pre mňa nostalgickú hodnotu. Naruta som už videl minimálne 4-krát, takže ho poznám odpredu aj odzadu naspamäť a práve preto, tentoraz prišiel rad konečne aj na Bleach. Príbeh oranžového shinigamiho Ichiga Kurosakiho odhodlaného za každú cenu ochrániť ľudí na ktorých mu záleží, pozná snáď každý kto i len náhodou zavadil o anime. Ja som sa tiež nechal nachytať a odvtedy sú pre mňa tieto japonské animáky takmer každodennou záležitosťou. Dosť o mne, teraz poďme k veci. Začnem tím, čím začína každé anime. Opening. Bleach má obrovské množstvo veľmi kvalitných openingov, samozrejme aj endingov, ktoré si púšťam aj pri písaní tohto komentára a za tie roky sa ich stále nemôžem nabažiť. Obzvlášť songy ako Change a Rolling Star sú nezabudnuteľné. Ak mám porovnávať Bleach s Narutom tak len v tejto kategórii, no a práve tu o kúsok stráca. Ďalšou vecou na zozname, ktorú však pre zmenu musím skritizovať sú Animácie. S nimi som nebol spokojný počas celého vývoju seriálu. Od začiatku až do konca sa mohli autori venovať trochu viac detailom. Kresby sa stále menili a výzor postáv tak isto. Ak si porovnáte Inou z prvej série s Inoue z nejakej, dajme tomu siedmej, série rozdiel je markantný. A musím povedať že v prvej sérii teda vyzerala lepšie. V tomto aspekte u mňa Bleach preháva na plnej čiare. Fillery. Nuda alebo skôr nuuuda? Nie, určite je to NUUUUDAAAA! Jediný solídny bol arc s Nozomi. A preto som ich pri druhom sledovaní rovno vypustil. Hudba. Skúsený fanúšik už dopredu vedel v ktorom momente akú melódiu zahrajú. Nemôžem povedať že boli zlé, ale trochu viac variácii by určite neuškodilo. Príbeh. Bleach nebol prvý a ani posledný seriál, s tématikou shinigami ktorý som videl ale bol z nich však jednoznačne najpestrejší. To sa však dalo čakať pretože organizácie ako Gotei 13, Espada, Vizards, Quincy a obrovské množstvo iných postáv pridávajú na mystickosti a rozmanitosti. Za najlepší arc považujem s veľkým prehľadom, práve ten úvodný. Koncept tohto partizánskeho boja bol aplikovaný aj do Hueco Munda, takže tam som sa moc nebavil. Rovnováha síl bola celý seriál dosť rozhodená, proti slabým boli hrdinovia slabý, proti silným boli takisto slabý, ale nakoniec aj tak vyhrali... Postavy. Z veľkého množstva a rôznych typov postáv je veľké percento takých, ktoré vás po pár dieloch začnú neskutočne otravovať, nudiť ale autori ich využívajú aj napriek tomu. Ja som mal najradšej Grimmjow-a, Uraharu a bez Orihime by to nešlo ;) No a konečne som sa dostal k záveru. Vzhľadom nato že Bleach je čistokrvný shounen, často pôsobil, často si požičal niečo aj z iných žánrov. Najviac zo všetkého sa mi však aj tak páčili tie momenty, keď sa na scéne ukázal hrdina, vždy neskoro, vždy s grimasou na tvári a vždy všetkých vyklepal. Nakoniec som hodnotenie musel stiahnuť zo 4 len na 3 hviezdy. Tie tri sú však poctivo zaslúžené a Bleach si budem aj tak pamätať ako skvelé anime. () (méně) (více)

• Jedná se o poslední epizodu ve formátu 4:3. (CarnTheNunya)
  • Meno Ichigo môže znamenať aj čísla 1 (ichi) a 5 (go), čo má Ichigo napísané aj na dverách svojej izby. (Tsukii)
  • Všechny názvy schopností Arrancarů mají původ ve španělském jazyce, jediný Gonzui má původ japonský. (Zumongar)