Bleach (TV seriál)

Bleach

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2004, 366x23 min

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka, Aja Hisakawa, Činami Nišimura, Džunko Noda, Hidejuki Tanaka, Iššin Čiba, Jú Asakawa, Júdži Ueda, Ken Narita, Kózó Dózaka, Majumi Asano, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Rie Kugimija, Susumu Čiba, Šigeru Čiba, Šózó Iizuka, Takehito Kojasu, Takuma Terašima, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Wataru Takagi, Džun Fukujama, Tecuja Kakihara, Hitomi Nabatame, Kódži Jusa, Tomokazu Sugita, Kentaró Itó, Tošijuki Morikawa, Tomoe Hanba, Jutaka Aojama, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Rina Sató, Hideo Išikawa, Kendži Hamada, Hisako Kanemoto, Micuki Saiga, Čafúrin, Jukana, Eidži Takemoto, Reiko Kiuči, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Júiči Nakamura, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Kaoru Mizuhara, Sajaka Óhara, Nobutoši Kanna, Wataru Hatano, Fumihiko Tačiki, Cubasa Jonaga, Kišó Tanijama, Sajori Išizuka, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Sumi Šimamoto, Daisuke Góri, Šó Hajami, Nobuo Tobita, Tecu Inada, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Tomoko Kaneda, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Kaoru Morota, Kijomi Asai, Hadžime Iidžima, Džin Domon, Kurumi Mamija, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Daisuke Kišio, Jošikazu Nagano, Masaši Hirose, Hiroši Iida, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Hisajoši Suganuma, Noriko Šitaja, Kódži Išii, Čó, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Rjúsei Nakao, Šótaró Morikubo, Ken'jú Horiuči, Juzuru Fudžimoto, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kendži Nomura, Risa Hajamizu, Kijojuki Janada, Kumi Sakuma, Kazuhiro Nakata, Takajuki Sugó, Masa'aki Cukada, Hikaru Hanada, Hiroki Takahaši, Júko Kaida, Jumi Kakazu, Hiroki Tóči, Takako Honda, Tecuo Kanao, Binbin Takaoka, Kósei Hirota, Širó Saitó, Naoki Kinošita, Kósuke Okano, Hiroaki Miura, Jasuaki Takumi, Kacumi Suzuki, Kanako Hattori, Micuaki Madono, Takaši Kondó, Masakazu Kohara, Rintaró Niši, Akiko Takeguči, Taketoši Kawano, Jošihisa Kawahara, Jóko Sómi, Megumi Ogata, Mai Fučigami, Tecuharu Óta, Čiaki Takahaši, Kinrjú Arimoto, Tošiharu Sakurai, Tóru Furuja, Akiko Hiramacu, Makoto Cumura, Reiko Takagi, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Masaharu Sató, Tošio Furukawa, Masako Kacuki, Kumiko Takizawa, Nana Inoue, Šúhei Takubo, Rjóko Širaiši, Hisafumi Oda, Seiró Ogino, Taeko Kawata, Akemi Kanda, Tóru Ókawa, Tóru Furusawa, Keidžin Okuda, Kaja Macutani, Rie Nakagawa, Motojuki Kawahara, Daisuke Macuoka, Micuhiro Ičiki, Hana Takeda, Hiroki Šimowada, Jui Šódži, Masafumi Kimura, Ken'iči Močizuki, Gó Inoue, Keiiči Takahaši, Masakazu Morita, Daisuke Ono, Rjú Jamaguči, Takuja Kirimoto, Jú Šimamura, Noriko Aoki, Šintaró Óhata, Mariko Kóda, Ajumi Cudži, Taiten Kusunoki, Hitomi Harada

Bleach je absolutně skvělý manga seriál s bezkonkurenčním příběhem!!!! Nyní bych rád poukázal, co je v seriálu nej: Nejlepší kapitáni - Zaraki Kenpachi a Byakuya Kuchiki, Nejoblíběnější podkapitán - Renji Abarai, Nejvíc sexy děvče - Matsumoto Rangiku, Nejvíc cool postava - Urahara Kisuke, Nejmíň nenáviděný plyšák - Kon, Nejoblíběnější Zanpakutou - Zabimaru, Nejvíc nezáživná osoba - Chad, Nejhezčí jméno - Rukia Kuchiki, Nejvíc bezradná - Inoue Orihime, Nejcharizmatičtější záporák - Karia Jin, Nejdivnější postava seriálu - Uryu Ishida a největší progres ve skillu, samořejmě Ichigo Kurosaki :D(3.10.2008)

Tak fajn,asi po pěti upravení komentáře říkám toto:První a druhou sérii by jste měli shlédnou.Pokud jste hodně trpělivý,tak se na to dívejte do sedmé série,ale je to čím dál nezajímavější.Osmou sérii vynechte,je zbytečná a s dějem nesouvisí.Devátá série je ale hodně dobrá a konečně už má to,co má anime mít a to je dobrý děj.Desátou sérii taky vynechte,moc věcí vám totiž neobjasní.V jedenácté a dvanácté jakž takž pokračuje děj a na další série se už nedívejte,pokud se neradi necháváte znechutit.Pět hvězdiček za skvělou druhou sérii a ještě lepší devátou sérii.(16.4.2013)

Pokud mám nějak zhodnotit Bleach, jen těžko se – stejně jako mnozí ostatní uživatelé – vyhnu srovnání s jeho o malinko starším a Bleachi nemálo podobném šónenovským bratříčkem Narutem. Spousta soubojů, akce, sem tam nějaký ten humor, široká plejáda emocí a typicky šónenovských scén, nepříliš inteligentní hlavní hrdina, bla bla bla... a samozřejmě fillery. Právě fillery a dějově silně naředěné epizody docela bolí a často kazí celkový dojem. Neříkám všechny, ale jejich podstatná část stejně jako u Naruta ano. O to více si pak sice člověk užije díly podle mangy, nicméně musím přiznat, že i některé "mangové" části příběhu mi tak úplně nesedly – kupříkladu hned úvodních cca 20 dílů, které jsou takovou tou nepříliš zajímavou seznamovačkou s hlavními postavami, při jejímž sledování jsem si mnohdy nebyl jist, zda má smysl vůbec dál pokračovat, protože v případě Naruta jsem byl do příběhu plně vtažen již po prvním díle (dobře, tak pokud ne po prvním, tak po třetím určitě). Rozhodně to však smysl mělo: následná část s osvobozováním Rukie byla rozhodně tím nejlepším, co mi seriál doposud nabídl. Jen mě mrzí, že následné části příběhu už takové vynikajícnosti (alespoň teda doposud) nedosáhly. Co však do míry nemalé kompenzuje někdy trochu váhavý příběh, jsou postavy. Stejně jako u Naruta mě hlavní trojka hrdinů příliš neoslovila, zato vedlejší postavy ano – postavy jako Tóširó (hlas a postavy Romi Paku prostě zbožňuju), Hanataró, Joruiči nebo Urahara mají charismatu vyloženě plné řitní věnce. Bohužel podobně jako u Naruta, i zde se vyskytuje postava otravné a neschopné krávy, která by si se Sakurou vážně mohla podat ruce – tou jest Orihime, jejíž "Tasukete! Tasukete!" je rozhodně jedna z frází, které mi při sledování Bleache trhají uši. Co se soubojů týče – i zde mi vychází Naruto z pomyslného souboje jako vítěz. V Bleachi jsou souboje sice krásně naanimovány s výtečným hudebním podkreslením, ale ne každý souboj dokáže doopravdy zaujmout. Většinou jde o různé obměny takového toho typicky šónenovského rubání se plného siláckých řečí, kdy po čase řádně zrubaný a zmlácený hlavní hrdina prozře, že prostě musí vyhrát kvůli nějakému slibu, přátelům, konkrétním lidem atd. a uštědří protivníkovi takový sekec mazec, že se z toho jen těžko probere. Nedá se sice říct, že by tímhle klišé Naruto netrpěl, ale rozhodně se v něm více využívá zkoumání slabin a výhod protivníkových technik a nespoléhá se v něm tolik na poražení protivníka pouze hrubou silou. Sečteno podtrženo – Bleach rozhodně není špatný seriál, některé jeho části jsou více než dobré, některé zase naopak, ale žánrová konkurence v podobě Naruta mi připadala prostě v mnoha ohledech povedenější. Silnější 3*.(11.10.2012)

Ano, toto je jeden z důvodů, proč zrovna 3x nevyhledávám anime, co má spoustu dílů.. Spád seriálu je strašně pomalý, díly jsou o ničem, zbytečné, bez nějakého děje, zajímavé postavy jdou do ústraní, pořád se řeší jedna a ta samá věc a díky tomu mám silnou nechuť toho už zanechat, když už jsem viděl přes 3 hodiny seriálu, což je podle mě dost na to, abych řekl, chci se dál dívat a nebo přestat z důvodů, že se mi ten seriál nelíbí a na opak.. Jinak bez urážky nevidím nic, kvůli čemu bych shledal tento seriál zajímavým až na to, že ta holka u něj spí ve skříni, ale to mi nestačí.. Hlavní, co mě zklamalo je to, že seriál má a měl tolik možností/potenciálu, prostě mohl něco udělat, ale né, jen to pohřbíval dál, díky tomu jsem se celkem nudil. Ale co každému se líbí něco jiného, hlavně, že to ostatní baví. Podle mě to mohlo být o hodně zajímavější. Slabý průměr.. (Hudba ušla, ale také to nebylo nějaké mistrovské dílo..)(26.6.2013)

Hodnotím prvních pár sérií, které byly vážně nápadité a měly spád... Sympatické postavy, originální prostředí a jeho zákonitosti, efektní souboje a schopnosti, občas dokonce i nějaká duchaplná myšlenka! Dál už to ale jen stagnovalo a stagnovalo, invence čím dál míň, originalita tatam, čím dál tím rozvleklejší děj, zhoršila se i kvalita animace... návykové to ale bylo stejně - setrvačností jsem dojela někam k dílu 150 a pak mě to naštěstí, během čekání na další, pustilo. :)(30.11.2009)

• - Bleach znamená v překladu bělidlo. (Chinese Ashio)

• - Jméno Ichigo znamená japonsky „jahoda“. (Monoxid)

• - Všechny názvy schopností Arrancarů mají původ ve španělském jazyce, jediný Gonzui má původ japonský. (Zumongar)