Bleach (TV seriál)

• Japonsko

ブリーチ

Bleach

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2004–2012, 146 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka, Aja Hisakawa, Činami Nišimura, Džunko Noda, Hidejuki Tanaka, Iššin Čiba, Jú Asakawa, Júdži Ueda, Ken Narita, Kózó Dózaka, Majumi Asano, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Rie Kugimija, Susumu Čiba, Šigeru Čiba, Šózó Iizuka, Takehito Kojasu, Takuma Terašima, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Wataru Takagi, Džun Fukujama, Tecuja Kakihara, Hitomi Nabatame, Kódži Jusa, Tomokazu Sugita, Kentaró Itó, Tošijuki Morikawa, Tomoe Hanba, Jutaka Aojama, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Rina Sató, Hideo Išikawa, Kendži Hamada, Hisako Kanemoto, Micuki Saiga, Čafúrin, Jukana, Eidži Takemoto, Reiko Kiuči, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Júiči Nakamura, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Kaoru Mizuhara, Sajaka Óhara, Nobutoši Kanna, Wataru Hatano, Fumihiko Tačiki, Cubasa Jonaga, Kišó Tanijama, Sajori Išizuka, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Sumi Šimamoto, Daisuke Góri, Šó Hajami, Nobuo Tobita, Tecu Inada, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Tomoko Kaneda, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Kaoru Morota, Kijomi Asai, Hadžime Iidžima, Džin Domon, Kurumi Mamija, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Daisuke Kišio, Jošikazu Nagano, Masaši Hirose, Hiroši Iida, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Hisajoši Suganuma, Noriko Šitaja, Kódži Išii, Čó, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Rjúsei Nakao, Šótaró Morikubo, Ken'jú Horiuči, Juzuru Fudžimoto, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kendži Nomura, Risa Hajamizu, Kijojuki Janada, Kumi Sakuma, Kazuhiro Nakata, Takajuki Sugó, Masa'aki Cukada, Hikaru Hanada, Hiroki Takahaši, Júko Kaida, Jumi Kakazu, Hiroki Tóči, Takako Honda, Tecuo Kanao, Binbin Takaoka, Kósei Hirota, Širó Saitó, Naoki Kinošita, Kósuke Okano, Hiroaki Miura, Jasuaki Takumi, Kacumi Suzuki, Kanako Hattori, Micuaki Madono, Takaši Kondó, Masakazu Kohara, Rintaró Niši, Akiko Takeguči, Taketoši Kawano, Jošihisa Kawahara, Jóko Sómi, Megumi Ogata, Mai Fučigami, Tecuharu Óta, Čiaki Takahaši, Kinrjú Arimoto, Tošiharu Sakurai, Tóru Furuja, Akiko Hiramacu, Makoto Cumura, Reiko Takagi, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Masaharu Sató, Tošio Furukawa, Masako Kacuki, Kumiko Takizawa, Nana Inoue, Šúhei Takubo, Rjóko Širaiši, Hisafumi Oda, Seiró Ogino, Taeko Kawata, Akemi Kanda, Tóru Ókawa, Tóru Furusawa, Keidžin Okuda, Kaja Macutani, Rie Nakagawa, Motojuki Kawahara, Daisuke Macuoka, Micuhiro Ičiki, Hana Takeda, Hiroki Šimowada, Jui Šódži, Masafumi Kimura, Ken'iči Močizuki, Gó Inoue, Keiiči Takahaši, Masakazu Morita, Daisuke Ono, Rjú Jamaguči, Takuja Kirimoto, Jú Šimamura, Noriko Aoki, Šintaró Óhata, Mariko Kóda, Ajumi Cudži, Taiten Kusunoki, Hitomi Harada, Hisao Egawa, Rikija Kojama

Dlouho jsem se tomu vyhejbal, částečně protože mě odradil počet dílů, ovšem po načnutí první série jsem dokoukal první tři za týden a žeru to. Občas by si mohli odpustit flashbacky během soubojů a takový to umělý natahování jednoho souboje na tři díly, ale jinak je to bezva anime se sympatickejma postavama. Rukia je kočka :)(27.11.2012)

samozřejmě nejsem tupá zelenina a fillery PŘESKAKUJU...tedy přeskakovala jsem, dokud jsem nedošla na konec, teď už nemám přes co skákat, došla jsem na konec... Přemýšlela jsem, co mě nutí se na Bleach pořád dívat. Jsou to zbraně? techniky? animace? postavy? Nakonec jsem došla k tomu, že nejvíce mě fascinuje Ichigo, hlavní postava - přestože ještě ani nedospěl, zachraňuje svět, lidé mu umírají před očima, on zůstává zásadový, většinou pochopí motivy svých nepřátel, neodpustí nic, co je zamířeno proti jeho přátelům...a zároveň je to naprostý flegmatik, jehož největším snem je mít klidný život... to jsem prostě ještě neviděla:D...A ještě něco: mám pocit, že i s touhle animací to jde do kytek, takže i když jsem si kdysi říkala: Nebudu se koukat na mangu, nebudu, pěkně si počkám na anime... když jsem viděla tohle, vzdala jsem to... bůůů, bůůů, takhle přece Ichigo nevypadááá:((8.1.2011)

Mé sledování Bleache by se dalo připodobnit k mým cestam na chalupu na Vysočinu. Hned po výjezdu z prahy (objevení Bleache) jsem najel na D1. Parádní jízda, můj Peugeot sviští o závod. Náramně se bavím předjížděním oktávek a bavoráků. Prostě super. Pak, ale musím odbočit a sjet z dálnice. Mému autu se zpomalit nechce a ani já nemám nejmenší chuť na 50. Pak, co se nestane, se za mnou s houkáním vynoří auto s obřím nápisem FILLER a já jsem nucen zastavit. Pětice postav se ke mě blíží v uniformách. Tlustý důstojník na mě zaťuká přes okénko a řekne: "Tak pane řidiči jel jste moc ryhle." Není možná, to že jsem udělal." "Ano, ano." Ale protože mám dnes dobrou náladu, bude to jen s domluvou." "Děkuji" a šťastně jsem vyrazil na další jízdu. (filler za mnou Baunti) Pak je to, ale jedna malá vesnička za druhou a každá vyřvává to svoje: "povolená rychlost 50!" Až mě z toho bolí hlava (to jsou ty malé postavy, co děsně řvou Itsugo Itsugo, nechoď bojovat, umřeš. Víte, který myslím, že?) To mě naštve, šlápnu na plyn, rozjedu se a vjedu do zatáčky. A sakra nevšiml jsem si značky, slepá ulice. A vletěl jsem přímo do baráku s obřím nápisem SPOILER. A tak tu teď v Bohnicích sedím. Ani by jste nevěřili, jak ti malí skřítci křičí.(22.8.2013)

Ano, toto je jeden z důvodů, proč zrovna 3x nevyhledávám anime, co má spoustu dílů.. Spád seriálu je strašně pomalý, díly jsou o ničem, zbytečné, bez nějakého děje, zajímavé postavy jdou do ústraní, pořád se řeší jedna a ta samá věc a díky tomu mám silnou nechuť toho už zanechat, když už jsem viděl přes 3 hodiny seriálu, což je podle mě dost na to, abych řekl, chci se dál dívat a nebo přestat z důvodů, že se mi ten seriál nelíbí a na opak.. Jinak bez urážky nevidím nic, kvůli čemu bych shledal tento seriál zajímavým až na to, že ta holka u něj spí ve skříni, ale to mi nestačí.. Hlavní, co mě zklamalo je to, že seriál má a měl tolik možností/potenciálu, prostě mohl něco udělat, ale né, jen to pohřbíval dál, díky tomu jsem se celkem nudil. Ale co každému se líbí něco jiného, hlavně, že to ostatní baví. Podle mě to mohlo být o hodně zajímavější. Slabý průměr.. (Hudba ušla, ale také to nebylo nějaké mistrovské dílo..)(26.6.2013)

Parádní anime, nebo blbý shounen? Záleží na tom, jak dlouho jste se na to dívali. Doporučuju skončit 63, 64 dílem. Potáď je to jeden z nejlepších zástupců žánru shounen, který se směle může postavit po boku nekonečných - Inuyashy, Naruta a Fullmetal Alchemist. Pak jsem ještě pokračoval díly 108 až 128, ale už to prostě "nebylo ono." Prvotní nevšednost zmizela, začalo to padat do hodně hnusnýho schématismu a objevovat se čím dál neskutečnější postavy. Co víc napsat? Všechno podstatné už řekl (jako obvykle) Subjektiv, a ve všem s ním v podstatě souhlasím. Ichigo a spol. se v podstatě jen tupě mlátí, inovace skoro žádná, naproti tomu třeba takový Shikamaru z Naruta mě neustále překvapuje se svými stíny. Trénování a získávání nových schopností mi připomíná pitomé PC hry, kdy po určitém čase vaše postava dostane "novou schopnost" a schéma >>neustále silnější a silnější protivníci (ještě jednou zopakuju silnější a ještě jednou silnější)<< se za chvilku oželí. Takže, kdo neviděli a děsí je to číslo 300+, vřele doporučuji epizody 001 - 063 (064) aka Záchrana Rukie. Vydáte se do nového prostředí, budete poznávat nové postavy (pěkné překvapení s kocourkem) a bude vás to více-méně bavit (až na tu pomalost, těžkopádnost a neustálé souboje). Škoda jen už tradiční pasivnosti a submisivnosti ženských postav (pro Japonce typické). Rukia jen odevzdaně čeká, vzpomíná, vzdychá, zoufá a hází depresivní kukuč, Orihime (kolem 120 - 130 epizody) sice chce bojovat, ale nemůže, tak prostě rezignuje. A jakože-skandální-odhalení, kdy zjistíme že je ***** shinigami, mě už teda pěkně štvalo, jako by už nevěděli jak to natáhnout, kam dál jít, co tam dát (a to sem si myslel, že shinigami můžou být jen mrtví lidé, kdy a jak si teda pořídil děcka a jaktože může žít trvale [stejně jako Uruhara] ve světě lidí??) Občas se stačí zamyslet a jde to do háje, takže druhá rada, vypnout mozek a čumět na to v co nejrychlejším tempu, než se vám to přejí, ono 63 dílů není až tak moc. A poslední rada pro slabší povahy: pokud nemáte čas, tak se do toho ani nepouštějte, mohlo by se vám totiž stát, že si na tom vypěstujete slušnou závislost. Já naštěstí vím, že v nejlepším se má přestat. - 70 %(3.4.2011)

• - Pôvodne mal byť Bleach zakázaný, pretože sa až príliš podobal na seriál Yu Yu Hakusho (1992). (Tsukii)

• - Kubo Tite v jednom z rozhovorů začátkem roku 2012 prozradil, že seriál prý poběží ještě deset let a že i on sám byl překvapený, kdyby práce na jeho dílu skončila. (Andrew_Deer)

• - Jméno Ichigo znamená japonsky „jahoda“. (Monoxid)