Reklama

Reklama

Bleach

(seriál)
Trailer 2
Animovaný / Akční / Drama / Fantasy
Japonsko, (2004–2023), 165 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Režie:

Norijuki Abe, Akira Iwanaga, Čiaki Kon, Keizó Kusakawa (více)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Hrají:

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(414)

Obsahy(1)

Kurosaki Ichigo je obyčejný středoškolák. Tedy pomineme-li jeho schopnost vidět různé nadpřirozené bytosti. Jeho osud se záhy proplete s životem dívky - šinigami (anděl smrti v japonském podání) jménem Kuchiki Rukia. Ta je během souboje s bytostí Hollow (jedna z běžných povinností šinigami) nucena převést své schopnosti na Ichiga. Jenomže už si je nedokáže vzít zpět. Kurosaki tak musí skloubit studia se službou šinigami. Rukiin čin je však mezi šinigami považován za zločin a tak jí unesou do jejich světa Seireitei, kde Rukia čeká na rozsudek, kterým může být i smrt. Ichigo je pevně rozhodnut jí navzdory všem šinigami zachránit.

Bleach je zástupce žánru shounen, je plný soubojů na meče, magie, nadpřirozených bytostí a mnohé díly i humoru. Seriál střídá epizodický charakter s delšími příběhovými celky. Nyní (22.10.2006) má 103 dílů a zdá se, že toto číslo zdaleka není konečné. K témuž datu se nachází na pěkném 32. místě v žebříčku animenewsnetwork. (Subjektiv)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (105)

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Bleach je bezesporu vynikající anime, které se zavděčí všem milovníkům fantasy. A určitě i ostatním, kteří fantasy zrovna moc nemusí....řekl bych, že hlavně díky perfektně vyprofilovaným postavám...třeba Ichigo je takový sympatický hajzlík (jeho "HA!" si každý zamiluje)....pokud si neoblíbíte Ichiga, tak se přinejmenším určitě najdete v některém ze 13 kapitánů...to je prostě osobnost vedle osobnosti. Animace a kresba je prostě parádní...ovšem jen do 65.dílu, kdy nastupují fillery, kde kvalita kresby a animace kolísala až moc často...například 104.díl je přehlídka hnusu a odflánutosti nejtěžšího kalibru...no, ale vypadá to, že fillerům je zatnut tipec, navíc se v kinech už promítá Bleach: Memories of nobody, takže nás snad už čekají jen samé kvalitně nakreslené a rozanimované díly...přesně jak to bylo, než nasadili fillery... UPDATE: po 238. dílu, kdy jedou fillery v plné parádě a kdy mám načtenou mangu až po aktuální díl jdu s hvězdičkou dolů z jednoho prostého důvodu, jelikož Bleach je co se vývoje týče horší než Venezuelská telenovela, bo i v té se postavy nějakým způsobem vyvíjejí a některé dokonce i umírají...celý vývoj postav v Bleachi funguje na následujícím principu: Ty postavy tam prostě jsou... ty kladné tam jsou, protože jsou kladné a máte jistotu, že se jim nic nestane, protože jsou kladné... a ty záporné tam jsou, aby je nakonec ty kladné sejmuli, nebo aby se obrátily na dobrou stranu... a mezitim to musí alespoň 2x vypadat, že ty kladné sejmuli.. pak se Ichigo nějak namaká a objeví se další postavy... a tak je to pořád dokola. Každý ať si z toho vyvodí jestli sledování tohoto anime pro něj má nějakou hodnotu nebo ne... ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Takovej normální nekonečný shounen příběh. Sem tam jsem se nudila, sem tam jsem nevydržela sedět na židli v klidu. Občas mě dokonce bavily víc fillerový díly než ty podle mangy. Je to prostě příběh, kde po poražení jednoho nepřítele za rohem čekají dva a třikrát silnější. Škoda že mi většina soubojů přišla jako přes kopírák, takže ty první jsem si užívala, ale pak mě to přestalo bavit... A byla jsem ráda, když mě pak cestou k té druhé stovce nějaký souboj překvapil. Avšak velké plus u mě získala hudba, ten doprovod je někdy přímo dokonalej. Nejvíce se mi líbí ten motiv s těma houslema, zní to trochu jako "Vítejte na Divokém západu". Jako jo, je to dobrý, vtipný, napínavý, dojímavý, plný odvahy a přátelství a zrady a já nevím čeho všeho, jenomže když sloupnete tu průhlednou slupku, tak vlastně zjistíte, že koukáte na obyčejný příběh o ovládnutí světa, na honbu za sílou a mocí. Nemohl by někdo pro mě spočítat, kolikrát v Bleachi zazněla věta: "Ještě žiješ?/ popř. Stále dýcháš?", ačkoliv otázka "Jsi v pořádku?" zazněla určitě vícekrát. Jako mrkněte se, ale nepřehánějte to... Dobrý díly jsou ty začáteční, záchrana Rukii a pak ty kolem 200, kde koukáme na "kapitánování" Urahary. Kono buge, Yoroshiku... btw. 29. 7. 09 - ať už ta Inoe přestane ječet, vřískat, říkat: "Kurosaki-kun", štve měěěěěě :D 17. 4. 2010 - konečně bitva pokračuje a teď bude jen lepší a lepší, já vim, vždyť čtu mangu :-D 22. 6. 2010 - tak nějak mě přestává Bleach bavit. Začíná to bejt dost nuda. Takže měním hodnocení na lepší 3* a uvidíme v budoucnu. 9. 10. 10 - No, Bleach nám pošel. Už to není ono. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Tohle je prostě shounen. Magie, meče, neústupnost, odvaha atd. Kdo má shounen rád, bude mít rád asi i Bleach, kdo nemá shounen rád...však víte. Naruto, konkurent v žánru, mě však bavil o něco více, jsou v něm IMHO zajímavější postavy a souboje. V Bleachi sice mají postavy spousty zajímavých zvláštních schopností, ale v Narutovi také a tam s nimi navíc i o dost více taktizují. Úvod Bleache není nijak extra zajímavý, část v Seireitei (osvobozování Rukie) je rozhodně velmi solidní, pak následují nějaké fillery a další příběh a další fillery. Fillery jsou IMHO docela průšvih a navíc ty další příběhy už se kvalitě a hlavně původnosti "osvobozování Rukie" nějak nejsou schopny rovnat. A navíc mi neustálé klišoshounenovské učení se novým mocným bojovým technikám, obnovování ztracených schopností, či neustálé stavění nových nepřátel ve stylu "to proti čemu jste dosud stáli, nebylo nic," začíná pomalu lézt na nervy. A nejhorší jsou fillery stylu "Koushirou hraje fotbal s Ichigovou sestrou". Měním hodnocení na lepší ***. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

I přestože jsem Ichigovi fandil, přetrpěl jsem všechny fillery, kterých bylo neskutečných 152 (což je přes 40% dílů anime), tak jsem stále doufal, že se Bleach v dobré obrátí a když už to vypadalo ke konci, že se tak i stane, přišlo posledních 30 dílů, které mi naprosto odpudivým způsobem zkazily celkový dojem z tohoto anime, které mohlo mít o hodně větší potenciál. S velkou nadějí mě nezbývá než doufat, že Ichigův anime příběh nekončí 366 dílem a kreslíři ještě naposledy usednou za desky svých stolů a připravý nám ukončení hodné Ichigových sil. Prozatím hodnoceno jako průměrný shounen. ()

balone 

všechny recenze uživatele

Nevim, jesli 40 epizod stačí na hodnocení, ale slibuji, že budu sledovat dál a podle toho eventuelně měnit hodnocení. Možná to neni až tolik vtipné jako Naruto, ale občas se řádně zasměji. Má to hezké boje, i když od dob Yu-Yu Hakusho už celkem předvídatelné. Ale stále mě to nějakým způsobem baví a soul society je zajímavé místo na táborák. Hlavní hrdinové jsou osobnosti, ale nejsem si jistej, že každému se dává stejná měra pozornosti, což je občas škoda. ()

Galerie (435)

Zajímavosti (13)

  • Jedná se o poslední epizodu ve formátu 4:3. (CarnTheNunya)
  • Všechny názvy schopností Arrancarů mají původ ve španělském jazyce, jediný Gonzui má původ japonský. (Zumongar)
  • Jedná se o první epizodu ve formátu 16:9. (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama